مطالب مرتبط:
روحانی: مردم از فردا آماده سختگیری های بیشتری باشند| ممکن است همه پارک ها بسته و سیزده به در مثل قبل نباشد|کمبود تخت بیمارستانی و پرستار نداریم| به جز اقلیتی، کارمندهای دولت سر کار نیستند و تعطیل شده اند
روحانی: سختگیری ها برای سفر بیشتر می شود| ممکن است همه پارک ها بسته و سیزده به در مثل قبل نباشد|کمبود تخت بیمارستانی و پرستار نداریم| به جز اقلیت کوچکی، کارمندهای دولت سر کار نیستند و تعطیل شده اند
روحانی: کمبود تخت بیمارستانی و پرستار نداریم
کمبود تخت بیمارستانی و پرستار نداریم/ سختگیری برای مبارزه باکرونا بیشترخواهد شد
روحانی: کمبود تخت بیمارستانی و پرستار نداریم
-176 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 6 فروردین 1399 ساعت 15:162020-03-25سياسي

کمبود تخت بیمارستانی و پرستار نداریم/ احتمال بسته شدن تمام پارک ها


باید توجه کنیم که هم نیاز داریم به اینکه بخش اعظم مردم در خانه بمانند و هم یک اقلیت کوچکی برای تامین نیازمندی های ضروری مردم کنار فعالیت های اقتصادی و کارگاه های تولیدی خودشان باشند.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازایلنا، حجت الاسلام حسن روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیات دولت با قدردانی از همراهی و مشارکت مردم اظهارداشت: مردم امروز برای تامین نیازمندی های ضروری، در شرایط نسبتا مناسبی قرار دارند و کمبود تخت، پزشک و پرستار نداشته ایم و اتخاذ تصمیمات سخت، صرفا برای حفاظت از جان مردم است.

متن سخنان رییس جمهور به این شرح است: بسم الله الرحمن الرحیم در آغاز صحبت می خواستم خدمت مردم توضیحی بدهم نسبت به اقدامات مهمی که در این چند روز و هفته اخیر برای سلامت مردم انجام گرفته است.

مبارزه با این ویروس خطرناک و همزمان تامین نیازمندی های ضروری مردم   این هر دو مساله-  برای ما اساسی و لازم بوده است.

اینکه در روزهای گذشته ناچار شدیم فعالیت اقتصادی را در بخش بزرگی از کشور تعطیل و کسب و کارها را مگر جاهایی که مواد لازم و ضروری و کالاهای ضروری را در اختیار مردم قرار می دهند مثل فروشگاههای مواد غذایی یا داروخانه ها یا جاهایی که برای زندگی مردم ضرورت دارد تعطیل کنیم، به این دلیل بوده که سلامت مردم برای ما اهمیت داشته است.

بخش اعظم حدود دو میلیون و 450 هزار کارمند دولت سر کار نیستند و تعطیل شده اند جز یک اقلیتی و البته در بخش بهداشت و درمان با همه وجود دارند کار می کنند و یک جمعیت زیادی آنجا فعال هستند و تلاش می کنند اما در بخش های دیگر، آن مقداری که ضروری بوده، فعال هستند.

به بسیاری از بخش های دولتی گفتیم که به صورت گردشی آن مقداری که ضروری است یک سوم کارمندها سر کار بیایند و بقیه در خانه ها بمانند.

اینها به این خاطر است که ما ناچاریم آب، برق، انرژی و مواد غذایی را تامین کنیم، محصول کشاورز را به مغازه برسانیم و همه آنهایی که برای تولید کار می کنند تمام کارخانجاتی که الان مواد خوراکی لازم یا مواد شوینده لازم را تولید می کنند آنها باید بتوانند به فعالیت خود به صورت حداکثری ادامه دهند برای اینکه نیازهای مردم تامین شود.

پس بنابراین توجه کنیم که هم نیاز داریم به اینکه بخش اعظم مردم در خانه بمانند و هم نیاز داریم یک اقلیت کوچکی برای تامین نیازمندی های ضروری مردم کنار فعالیت های اقتصادی و کارگاه های تولیدی خود باشند.

این کار به خوبی دارد انجام می گیرد یعنی امروز مردم برای تامین نیازمندی های ضروری خود بحمدالله در یک شرایط نسبتا مناسبی قرار دارند و چیزهایی که ضرورت زندگی آنهاست در فروشگاهها هست و در اختیار آنها قرار می گیرد.

از همه رانندگانی که از مبداء بنادر کار می کنند و جنس ها را می آورند و  به کارخانه ها مواد اولیه را می رسانند و دوباره از کارخانه ها محصولات تولیدی را به مغازه ها می رسانند و در اختیار مردم قرار می دهند، باید تشکر کنیم.

باید تشکر کنیم از کارکنان بخش ریل و هواپیمایی که محصولات لازم را در اختیار مردم قرار می دهند، پروازهای لازم را انجام می دهند و باید تشکر کنیم از بخش اقتصادمان که نیازمندی ها را از لحاظ اقتصادی تامین می کنند.

 آنچه برای دارو و درمان مردم و برای مواد شوینده ضرورت دارد که ما از خارج تامین کنیم بدون استثنا ارز آن تامین می شود علیرغم اینکه ما مشکلات داریم و آنجایی که لازم است هواپیمای ما می رود و مواد لازم یا تجهیزات لازم پزشکی را وارد کشور می کند، ما از همه اینها باید تشکر و سپاسگزاری کنیم به خاطر کار عظیم و بزرگی که دارد انجام می گیرد.

در زمینه درمان و مراجعه مردم به پزشکان و کار غربالگری هم یک کار خوبی در کشور انجام گرفته و امروز تقریبا شناسایی می کنیم که چه کسانی به مراقبت بیشتر نیازمند هستند و یا لازم است که حتما باید در خانه بمانند ، چه کسانی باید به بیمارستان مراجعه کنند و چه کسانی باید در بخش مراقبت های ویژه باشند.

یعنی غربالگری پیشاپیش به ما کمک می کند ما یک قدم جلو برمی داریم نسبت به آینده 5 یا 10 روز آینده.

کار مجموعه کادر پزشکی ما هم کار عظیم و بزرگی بوده در سراسر کشور تلاش می کنند.

بحمدالله تا امروز کمبود تخت ، پرستار و پزشک نداشتیم حتی در بخش های مراقبت های ویژه در اکثر شهرها و استان های ما بخش اضافی داریم.

دیروز در مشهد که یک مقدار در این ایام نگران بودیم ، آنجا معلوم شده که 60 درصد تخت های بیمارستانی و 30 درصد تخت های بخش مراقبت ویژه ما در شهر مشهد خالی است.

معلوم است که برنامه ریزی خوبی دارد انجام می گیرد حالا ممکن است در یک شهری هم مراجعه کننده بیشتر و مقداری شرایط متفاوت باشد اما اکثر شهرها کار بزرگی انجام دادند و من باید تشکر کنم از بخش نظام سلامت برای تامین این نیازمندی هایی که بوده و اجرا شده است.

از وزارت خارجه هم باید تشکر کنم.

مردم عزیز ما مطلع باشند دستورالعمل اولیه ما این بوده که هر کشوری می خواهد کمک کند، کمک های او را برای مساله کرونا دریافت کنیم.

برخی از کشورهای مختلف کمک کردند و ماسک، قرص های مورد نیاز و برخی از تجهیزات پزشکی را دادند و کمک های آنها وارد کشور شده است.

ما نباید از کمک یک کشور که یک خرده کم و یا زیاد است و ممکن است خیلی هم به آن صورت به آن کمک کم آنها نیاز نداشته باشیم، ولی مبنای ما این است هر کشوری از ما کمک بخواهد در حد توان ما به آنها کمک می کنیم و ما هم از هر کشوری کمک خواستیم کمکی که آنها کردند کمک آنها را دریافت می کنیم در این زمینه وزارت کشور ، وزارت خارجه و  بهداشت و درمان همه در یک چارچوب سیاست درستی عمل کردند و کار را پیش بردند و ما باید به این نکته توجه داشته باشیم.

از آن طرف هم وزارت خارجه یک تلاش بسیار خوبی شروع کرده برای حرکت افکار عمومی و نه گفتن به تحریم، الان در شورای امنیت سازمان ملل هم این بحث مطرح است که یک مصوبه ای به تصویب برسد که در شرایط کرونا همه تحریم ها کنار زده شود و در این زمینه فعال هستند.

من با یکی از کشورهایی که عضو غیردائم بود تلفنی صحبت کردم و می گفت طرح ما آماده هست دنبال این هستیم که در شورای امنیت مطرح کنیم.

تلاش بر این است که پول های مسدود شده ما در کشورهای مختلف در این شرایط آزاد شود، قدم های خوبی هم در این زمینه دارد برداشته می شود.

می خواهم به مردم عزیزمان بگویم که همه بخش های مختلف امروز تلاش می کنند برای اینکه نیازمندی های مردم در زمینه بهداشت و درمان تامین شود.

البته پیداست بار اصلی مسوولیت به دوش وزارت بهداشت و درمان، پزشکان عزیز ، پرستاران عزیز و  کادر پزشکی ما است که آنها این مسوولیت را انجام می دهند .

این نکته را هم اینجا به عرض مردم برسانم همه مقامات از مردم درخواست کردند که در این ایام سفر را انجام ندهند و مراکزی که به طور معمول، اعیاد و همه نوروز ها مردم می رفتند مخصوصا مشهد مقدس و یا بخش هایی در شمال ، مرکز  و یا جنوب کشور، درخواست شد که مردم کمتر بروند و دیروز آماری که استاندار خراسان رضوی به من داد نشان این است که مردم بسیار همراهی کردند.

ایشان می گفت در ایام عید امسال نسبت به سال گذشته 78درصد مسافر کاهش پیدا کرده و می گفت همه هتل ها و مراکز اقامتی ما خالی است.

آماری که می داد می گفت خطوط ریلی ما امسال نسبت به سال های گذشته 85درصد مسافر کمتر به مشهد آورده ، پروازهای هواپیمایی ما و سفرهای هوایی 88 درصد کاهش پیدا کرده و این همه به معنی همکاری مردم است.

اینکه 78 درصد مردمی که عاشق علی بن موسی الرضا(ع) بودند و دلشان می خواست در ایام روزهای اول سال در کنار مرقد مطهر آن حضرت باشند گوش کردند به آنچه که دولت ، مسوولین، پزشکان و علما توصیه و تاکید کردند و 78 درصد مردم نرفتند این بدان معنا است که همکاری خوبی در کشور انجام می گیرد و این همکاری باید ادامه پیدا کند.

می خواهم به مردم عزیز کشورمان بگویم که دیروز در ستاد مبارزه با کرونا یک بحث مفصلی شد که سخت گیری ها باید بیشتر شود.

وزارت بهداشت و درمان یک طرحی را تحت عنوان فاصله گذاری اجتماعی آورده بود و گفته بود در برخی از جاها باید سخت گیری های بیشتری انجام دهیم.

در جلسه دیروز بحث کردیم چون این موضوع مقداری به تخصص و دقت بیشتر نیاز داشت این امر به کمیته امنیتی- اجتماعی محول شد که به ریاست وزیر کشور برگزار می شود.

دیروز بعدازظهر تا آخر شب دیشب که با وزیر محترم کشور در تماس بودم بحث های مفصلی آنجا صورت گرفت، طرحی آماده شده ، صبح هم دنبال می کردم تدوین این طرح تا ظهر طول می کشد.

به هر حال این طرح تصویب و ابلاغ خواهد شد.

این ابلاغ ممکن است کمی سخت گیرانه باشد برای سفرها مشکلاتی را برای مردم درست کند و از مردم بخواهد که سریع تر برگردند به موطن اصلی خود و از سفر زودتر برگردند وسفرهای موج بعدی را ممانعت کنند.

مردم ما باید مطلع باشند این تصمیمات سخت برای حفاظت از جان آنهاست می دانیم این تصمیماتی که اجرا می کنیم برای مردم سخت خواهد بود ممکن است همه پارک ها بسته شود.

ممکن است  سیزدهم فروردین مثل سال های قبل نباشد و مردم باید قناعت کنند به شرایط سخت تری.

چاره ای جز این نداریم.

دلیلش این است که جان مردم برای ما بسیار مهم است.

امروز که در دولت وزیر بهداشت ما موج اول این بیماری را توضیح می داد بحمدالله از این موج عبور کردیم ولی در عین حال موج دیگری ممکن است پیش روی ما در روزهای آینده باشد و باید آن را هم مدیریت کنیم.

بحث این است که مردم کمترین خسارت را از لحاظ جانی ببینند، حتی الامکان برای ضروریات زندگی شان دچار مشکل نشوند و این دوران را به حداقل زمان کوتاه کنیم.

چون یک دورانی است باید این دوران را بگذرانیم.

امروز کسب و کارها دچار مشکل است.

یک دوره ای است که 15 روز برای آن مد نظر قرار دادیم چند روز هم از آن 15 روز گذشته است.

به هر حال تا شنبه 16 فروردین این طرح باید به دقت اجرا شود و این طرحی که از امروز اجرا می شود و سختگیرانه است.

مردم بدانند، چون نیاز ضروری برای سلامت مردم بوده این کار انجام می گیرد و بر این مبناست.

در زمینه کمک به کسب و کار و زندگی مردم، آن مقداری که تا امروز توان داشتیم به مردم اعلام کردیم.

یعنی برای 3 میلیون نفر یک بسته معیشتی ویژه 4 ماهه در نظر گرفتیم و برای 4 میلیون نیز وام و تسهیلات خاصی در نظر گرفتیم.

برای مسأله مالیات، چک، بیمه کارگران برای کارفرماها که می توانند مهلت دهیم.

اینها همه مصوباتی بوده که تصمیم گرفتیم و ابلاغ کردیم.

مصوبات دیگری هم خواهیم داشت.

فردا هم جلسه ویژه همین بخش اقتصادی در این زمینه است.

هر توانی داشته باشیم از توان دولت و امکان کشور استفاده خواهد شد برای اینکه مردم در فشار کمتری باشند.

اما در عین حال هر طرحی بخواهد موفق شود، کمک و مشارکت شما مردم عزیز را نیاز دارد.

یعنی اگر شماها همه پای کار باشید و همه دولت را یاری و کمک کنید و همه کنار هم باشیم، راحت می توانیم اجرا کنیم ولی اگر عده ای از مردم نخواهند، خیلی کار سخت تر می شود.

اما در عین حال یک سخت گیری هایی از فردا اجرا و عمل می شود.

مردم باید آمادگی برای این سختگیری ها داشته باشند بخاطر ضرورتی که برای زندگی آنها بوده است.

نکته آخری که می خواهم بگویم اینکه این چند روز در بخش هایی از کشور بارندگی داشتیم و این بارندگی ها شدید بود و منجر به سیلاب ها شد، اینجا باید تشکر کنم از همه آنهایی که به امداد شتافتند برای این مردم عزیز، استاندارها، فرماندارها و ستاد بحران همه پای کار هستند، وزارتخانه های مربوطه پای کار هستند که آب و برق مورد نیاز مردم تامین شود.

برای اینکه پل ها بتواند زودتر مرمت شود و مردم عبور و مرور خود را انجام دهند، کار خوبی انجام گرفته، در 3 استان گرفتاری مان بیشتر است.

سیستان و بلوچستان، هرمزگان و کرمان.

ان شاء الله این تلاش ها هم انجام می گیرد برای اینکه تسریع شود در کاهش خسارت های مردم اقداماتی در نظر گرفته شود، اعتباراتی که مورد نیاز است همه را مصوب خواهیم کرد و در اختیار قرار می دهیم و ان شاء الله این خسارت ها را ترمیم می کنیم.

مردم عزیز ما هم در این زمینه به کمک استان هایی بشتابند که این روزها سختی های زیادی دارند و تحت فشار هستند.

ان شاء الله با کمک همدیگر و به حول قوه و الهی از این مشکلات در زمان کوتاه عبور کنیم.

ایام پیش روی ماه شعبان و میلاد هایی که پیش رو داریم پیشاپیش بر مردم عزیز ما مبارک باشد ان شاء الله.

والسلام علیکم و رحمت الله و برکاته.


کلید واژه ها: مردم - نیازمندی - نیاز - ضروری - تامین - تخت بیمارستانی - جلسه هیات دولت - پرستار - حجت الاسلام - بیمارستانی - کمبود - حسن روحانی - رییس جمهور - هیات دولت - هفته اخیر - چهارشنبه - تصمیمات - اقدامات - اقتصادی - قدردانی - پارک ها - مشارکت - کارگاه - مبارزه - همراهی - خطرناک - فعالیت - احتمال - تولیدی - روحانی

آخرین اخبار سرویس:
یک امام جمعه براثر ابتلا به کرونا درگذشت

رییس جدید دفتر ترامپ در بحبوحه شیوع کرونا آغاز به کار کرد

ساخت بیمارستان در پیشوا باید تعیین تکلیف شود/ مردم از وجود نقاهتگاه نگران نباشند

بهرام پارسایی: چه فرق است بین به توپ بستن مجلس با دستور تخته کردن در آن؟/علی ربیعی: کسانی که از قم  هراسی و کرونای بنفش می گفتند همان ها امروز مدعی هستند

فیلم| درد دل پرستاران و بیماران بیمارستان کرونایی ایلام با مردم

پاورپوینت فصل سوم کتاب مبانی اقتصاد سنجی گجراتی ترجمه ابریشمی با موضوع مدل رگرسیون دو متغیره: مسأله تخمین

گفت و گوی ظریف با وزیر خارجه موریتانی در مورد کرونا و تحریم ها

ضرورت رعایت احکام شرعی در دفن اموات مبتلا به کرونا

تولید لباس بیمارستانی برای مقابله با کرونا/ 6 کارگاه خیاطی پای کار آمدند

گفت وگوی تلفنی ظریف با وزیر خارجه موریتانی

2500 بسته بهداشتی بین نیازمندان در اهواز توزیع شد

مجلس یازدهم نظارت را جایگزین قانون گذاری متعدد کنند

نمایندگان مجلس یازدهم، نگاه ترجیح منافع ملی بر منافع فردی را جا بیندازند

یک امام جمعه براثر ابتلا به کرونا درگذشت

اطلاعیه ستاد ملی مقابله با کرونا برای «سیزده بدر» و هشدار ناجا

ملت فلسطین در برابر توطئه ها متحد باقی خواهند ماند

پیام تسلیت نماینده ولی فقیه در استان درپی درگذشت امام جمعه چهاربرج

12 فرودین سالروز تثبیت و تاییدجمهوری اسلامی ایران+فیلم

اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی برای مقابله با بیماری کرونا، هم با رضایت مردم مواجه است و هم با همگرایی دستگاه ها

اقداماتی برای بستری ایثارگران مبتلا به کرونا در بیمارستان ها

اطلاعیه شماره 3 ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا

آیت الله سیدجعفر کریمی فقیهی دقیق النظر، متضلّع و مسلط به مبانی فقهی بود

امکان برگزاری جلسات مجلس با استفاده از تلکنفرانس تلویزیونی با کمک صدا و سیما

شهردار تهران با مردم ایتالیا در مبارزه با کرونا ابراز همدردی کرد

جلد متفاوت نیویورکر؛ ستایش از کادر پزشکی

امکان برگزاری جلسات مجلس با استفاده از تلکنفرانس تلویزیونی با کمک صدا و سیما

انتصاب جدید در معاونت گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش

رونمایی از نسل دوم کیت تشخیص کرونا

تداوم رزمایش بیولوژیکی

شورش زندانیان این بار در اهواز/ فرمانده انتظامی خوزستان: اوضاع زندان سپیدار تحت کنترل است

تعطیلی تمام پارک ها و تفرجگاه های گرمسار

هشدار معاون سیاسی سپاه به آمریکایی ها

رییس دفتر ترامپ به دلیل افزایش شیوع کرونا برکنار شد

پاورپوینت جلد اول کتاب حسابداری صنعتی با تأکید بر مسائل مدیریتی اثر هورن گرن و همکاران

پاورپوینت کشاورزی پایدار

واعظی: این روزهای سرنوشت ساز زمان مناسبی برای تسویه حساب های کهنه سیاسی نیست

کرونا، تهدیدی جدی در مناطق جنگی است

تلاوت حمیدرضا احمدی وفا در محفل مجازی نفحات/ آیاتی از سوره مبارکه ابراهیم+صوت

امام جمعه ای که در راه مقابله با کرونا درگذشت+ عکس

رییس دفتر ترامپ به دلیل افزایش شیوع کرونا برکنار شد 

42 نماینده خواستار برگزاری فوری جلسات مجلس شدند

همت مردمی برای مبارزه با کرونا

بررسی پیامدهای کرونابر تحقق مأموریت ها و منابع درآمدی مدیریت شهری

تبلیغ اجاره ویلا در دزفول مجازات دارد

خروجی های شهر دامغان در روز طبیعت مسدود می شود

مردم سالاری دینی برای جمهوری اسلامی اصلی راهبردی است

درگذشت یک امام جمعه در آذربایجان غربی براثر کرونا

بیمه گذاران شخص ثالث نگران دریافت نکردن کد یکتا نباشند

دستاوردی جدید به زودی ایران را در رتبه نخست دنیا قرار می دهد

واعظی: مدیریت بحران در تمام این روزها بر عهده شخص رییس جمهوری بود

میرسلیم: حیف که تحریم ها نمی گذارد به مردم مستضعف آمریکا کمک کنیم

پاورپوینت مفاهیم حسابرسی (فصل هشتم کتاب فلسفه حسابرسی تألیف حساس یگانه)

یک امام جمعه براثر ابتلا به کرونا درگذشت

13 فروردین در خانه بمانید

پاورپوینت آشنایی با زبان نمادین رنگ ها

اوضاع زندان سپیدار اهواز آرام وتحت کنترل است

قرنطینه و دورکاری در نیویورک! + عکس

یاغی پیشین پرسپولیس با سیگار برگ/ عکس

برخورد قاطع قضایی با عومل ناامن کننده سلامت مردم انجام می شود

42 نماینده خواستار برگزاری فوری جلسات مجلس شدند

امام جمعه چهاربرج براثر کرونا درگذشت

آیت الله رییسی: رویکرد جدید ضد فساد در وزارت بهداشت قابل تقدیر است

مردم سالاری دینی برای جمهوری اسلامی اصلی راهبردی است

خروجی های شهر دامغان در روز طبیعت مسدود می شود

فرمانده انتظامی خوزستان: اوضاع زندان سپیدار اهواز آرام وتحت کنترل است

دعایی از امام سجاد (ع) برای برآورده شدن حاجت ها

فاصله گذاری اجتماعی تاخیر نداشت/ مرحله ای اجرا شد

نشریات کاغذی تا پایان اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی چاپ نمی شوند

تلاوت حمیدرضا احمدی وفا در محفل مجازی نفحات/ آیاتی از سوره مبارکه ابراهیم+صوت

برخورد قاطع قضایی با عومل ناامن کننده سلامت مردم انجام می شود

تقویم سال 1399 (روزهای تعطیل و مناسبت ها)

واعظی: مدیریت بحران در تمام این روزها بر عهده شخص رییس جمهوری بوده است

پیام مدیرعامل سنگ آهن گهرزمین به مناسبت میلاد حضرت ابوالفضل (ع)

لزوم دسترسی آزاد علمی همه کشورها برای رفع بحران های بین المللی/ ضرورت پیوستن همه کشورهای جهان به ائتلاف بین المللی دسترسی آزاد علمی

برخورد سخت پلیس با متخلفان در طرح «فاصله گذاری اجتماعی»

پاورپوینت تفویض اختیار و عدم تمرکز

واکنش رییس شورای شهر مشهد به راه اندازی ایستگاه صلواتی

اعلام جدول زمانی برنامه مدرسه تلویزیونی سه شنبه دوازدهم فروردین

پاورپوینت فصل چهاردهم کتاب مدیریت منابع انسانی پیشرفته دکتر عباس پور با عنوان مزایای کارکنان

خبر 20 دوشنبه 11 فروردین

واعظی: این روزهای سرنوشت ساز زمان مناسبی برای تسویه حساب های کهنه سیاسی نیست

شبکه توزیع مردمی برای پخش کالاهای بهداشتی البرز استفاده شود

تا به حال نوروزی به سختی امسال نداشتم

لغو تحریم ها از لحاظ انسانی ضرورت دارد

امکان برگزاری جلسات مجلس با استفاده از تلکنفرانس تلویزیونی با کمک صدا و سیما

غربالگری روزانه 1.5 میلیون نفر در پست های امدادی هلال احمر

ارائه خدمات دفاتر تسهیلگری به 30 هزار حاشیه نشین ارومیه

گم شدن مینا ساداتی در تاریکی / عکس

بازدید فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران از خط تولید محلول ضدعفونی کننده سایپا

از کیت ایرانی تشخیص بیماری کرونا رونمایی شد

مردم سالاری دینی برای جمهوری اسلامی اصلی راهبردی است

روستای بسیار زیبای شاندیز و طرقبه

امام جمعه ای که در راه مقابله با کرونا درگذشت

درخواست 42 نماینده اصلاح طلب از لاریجانی برای برگزاری فوری جلسات مجلس /جای خالی امضای عارف

ببینید | رهبر معظم انقلاب: آمریکا اگر چیزی دارد، صرف خود کند

مراسم تشیع در اصفهان با جمعیت چند هزارنفری!

اشتغالزایی 68 هزار نفر در بخش کشاورزی کرمانشاه هدف گذاری شده است

نوبخت: حقوق بازنشستگان در فروردین ماه افزایش خواهد یافت

امام جمعه شهرکرد: همدلی لازمه غلبه بر کروناست

روحانیون جهادی روحیه خودباوری مردم را تقویت کنند

کمبود تخت بیمارستانی و پرستار نداریم/ احتمال بسته شدن تمام پارک ها

کمبود تخت بیمارستانی و پرستار نداریم/ احتمال بسته شدن تمام پارک ها