مطالب مرتبط:
زنگ کرونا در رادیو
تمهیدات ویژه رادیو در مقابله با «ویروس کرونا»
کرونا، جان دومین پرستار فداکار را هم گرفت
جهادگران مقابله با کرونا فراموش نشوند
کرونا را بیشتر بشناسید + فیلم
-247 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 9 اسفند 1398 ساعت 13:522020-02-28سياسي

زنگ کرونا در رادیو


اطلاع رسانی دقیق و صحیح درباره تدابیر دستگاه های کشور و بسیج امکاناتشان برای مقابله با بیماری کرونا، ماموریت رسانه ای رادیو عنوان شده است که در این راستا شبکه ها تلاش می کنند برای آگاه سازی و آموزش شیوه های پیشگیری و مقابله .

- اطلاع رسانی دقیق و صحیح درباره تدابیر دستگاه های کشور و بسیج امکاناتشان برای مقابله با بیماری کرونا، ماموریت رسانه ای رادیو عنوان شده است که در این راستا شبکه ها تلاش می کنند برای آگاه سازی و آموزش شیوه های پیشگیری و مقابله با این بیماری نقش خود را ایفا کنند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، رادیو برنامه هایی که با هدف مبارزه با کرونا در دست تهیه و تولید را به شرح زیر اعلام کرد: رادیو سلامت پاسخگوی شایعات  شبکه رادیویی سلامت به عنوان اولین رسانه تخصصی و مرجع در کشور اقدامات اساسی را جهت آگاهی بخشی به هموطنان انجام داده و در دست اقدام دارد که می توان به سیاستگذاری با سه رویکرد اطلاع رسانی، افزایش آگاهی و آرامش بخشی اشاره کرد.

تغییر کنداکتور برنامه ها به صورت ویژه و جای گذاری بخش های مختلف اطلاع رسانی هر یک ساعت درخصوص پیشگیری، مراقبت و کنترل کرونا با حضور متخصصان، پخش پیام های کوتاه بهداشتی به صورت مکرر، طراحی زنگ کرونا راس ساعت 7:30 دقیقه صبح از تاریخ اول بهمن ماه با حضور مقامات وزارت بهداشت و اساتید کمیته کشوری پیشگیری از عفونت هر روز از شنبه تا پنج شنبه، طراحی کمپین کرونا را شکست می دهیم از تاریخ 28 بهمن با هدف اطلاع رسانی همراه با امیدبخشی و ایجاد فضای مثبت روانی، مطالبه گری از دستگاه های سیاستگذار پدافند غیر عامل، دانشگاههای علوم پزشکی، وزارت بهداشت درمان در حوزه برنامه ها و اقدامات در دست انجام در برنامه مخاطب خاص شنبه ساعت 20 تا21، همکاری مستمر و موثر با مراکز شهرستان ها در ساخت آنونس و تهیه پیام های بهداشتی در راستای اطلاع رسانی و افزایش سواد سلامت در مورد پیشگیری از بیماری کرونا بوده است.

طراحی برنامه پاسخگو برای بررسی شایعات و فضاسازی های غیرواقعی درباره کرونا، افزایش دانش درباره پیشگیری از کرونا در برنامه های فراسو شنبه تا چهارشنبه با موضوع پیشگیری از بیماری و بشقاب رنگین کمانی در مورد تغذیه و افزایش سطح ایمنی هر برنامه 45 دقیقه، طراحی آیتم آموزش کادر پزشکی در برخورد با بیمار کرونایی در برنامه تخصص سپهر دانش هر روز از شنبه تا چهارشنبه به مدت 15 دقیقه، استفاده از زبان طنز در حوزه اقدامات ضروری در پیشگیری از کرونا در برنامه نیشتر ونیشگون از تاریخ 24 و 25 بهمن،تامین محتوا وطراحی 30 عدد psa در حوزه پیشگیری از کرونا ، طراحی آیتم 3 دقیقه ای یک نکته یک متخصص با حضور اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی رشته های مختلف و طراحی اسلاید برای رادیو نما و طراحی پوستر اطلاع رسانی از اقدامات این شبکه رادیویی در راستای افزایش آگاهی است.

استفاده از روانشناسان در برنامه های مجله ای در خصوص مهارت کنترل اضطراب و تولید پیام های کوتاه کاربردی جهت استفاده در فضای پخش در راستای سیاست های آرامش بخشی بوده است.

همچنین آخرین اخبار، اطلاعیه ها، هشدارها، بایدها و نبایدها و نکات آموزشی از فضای مجازی این شبکه رادیویی منتشر می شود.

رادیو گفت و گو و حضور مستمر کارشناسان علمی    این شبکه رادیویی در برنامه های روزنه با کارشناسی پروفسور مسعود مردانی (عضو هیئت علمی دانشگاه ، متخصص بیماری های عفونی و عضو کمیته کشوری و آنفولانزا)، دکتر غزاله اسلامیان(متخصص تغذیه و عضو هیئت علمی گروه تغذیه بالینی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی) و دکتر علیرضا ابوالفضلی (رییس پژوهشکده و مرکز تحقیقات سبک زندگی و عض هیئت علمی دانشگاه) و دکتر مسعود مردانی(فوق تخصص بیماری های عفونی و استاد دانشگاه)، دکتر کیانوش جهانپور(سخنگو و مدیر کل روابط عمومی وزارت بهداشت) به موضوع ویروس کرونا، مراقبت و پیشگیری و مخاطرات این ویروس پرداخت.

برنامه های صبح و گفت و گو با کارشناسی دکتر ایرج حریرچی (قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی)، دکتر حسین عرفانی (رییس اداره مراقبت مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت)، دکتر پیام محبی(کارشناس دامپزشکی)، دکتر علیرضا اکبر شاهی(مدیر کل دفتر مدیریت بیماری های طیور)، دکتر کیانوش جهانپور(سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی)، دکتر محمد یزدانی (استاد دانشگاه علوم پزشکی اصفهان)به موضوعات بیماری و ویروس کرونا،کنترل وزارت بهداشت و آمادگی تیم های مبارزه با بیماری های واگیر دار، وضعیت کرونا،انتقال ویروس کرونا از طریق پرندگان مهاجر،آمارهای انتشار ویروس کرونا و توصیه های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پخش شد.

رویداد با کارشناسی دکتر رامین مهمانپرست (سخنگوی اسبق وزارت امور خارجه) و دکتر محمد علی اسفنانی (مدیر کل تعزیزات حکومتی استان تهران) موضوعاتی همچون بی مسئولیتی جهانی آمریکا در ویروس کرونا و حمله بیو تروریستی به چین و سازمان تعزیزات و کاسبان ویروس کرونا را مورد بررسی قرار داد.

گفت وگوی اقتصادی با کارشناسی دکتر مجید رضا حریری (رییس اتاق بازرگانی ایران و جین)، دکتر مهدی حمزه پور (عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق (ع) و دکتر کیانوش جهانپور (سخنگوی وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی) و محمد رضا سبز علیپور (رییس مرکز تجارت جهانی ایران) به موضوع پیامدهای ویروس کرونا بر اقتصاد جهان پرداخت.

گفت و گوی سیاسی نیز با کارشناسی دکتر محسن دیانت (رییس دانشگاه پیام نور واحد غرب تهران و استاد علوم سیاسی و روابط بین الملل) و دکتر آرش علائ الدینی (عضو هیئت علمی دانشگاه و کارشناس مسائل سیاسی و بین الملل) به موضوع ویروس کرونا و بیو تروریسم در جهان پرداخت.

بدون خط خوردگی در گفتگو با دکتر کیانوش جهانپور (سخنگوی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی)در خصوص آخرین وضعیت بیماری کرونا در کشور صحبت کرد.

در فواصل پخش نیز فایل های صوتی ضبط شده با کارشناسان و معرفی ویروس کرونا پخش شد.

همچنین در سایت رادیو گفت و گو 6 فایل تصویری با موضوعات نحوه شستن دست ها جهت پیشگیری از ویروس کرونا ، چگونه به کرونا مبتلا نشویم ؟، افراد مشکوک به ویروس کرونا برای دادن آزمایش به کجا بروند؟، 9 نکته طلایی برای مقابله با کرونا، با چه علائمی فورا به پزشک مراجعه کنیم ؟، 785مورد مشکوک به کرونا بر روی سایت شبکه و شبکه های اجتماعی به منظور آموزش و اطلاع رسانی مردم در خصوص این ویروس بارگزاری شده است.

  رادیو ایران و ایران امروز این شبکه رادیویی در برنامه خانه و خانواده به موضوع سرما خوردگی و بیماری های واگیر دار فصل زمستان، تازه ترین اخبار در مورد این ویروس، برنامه صبحگاهی سلام صبح به خیر و راه شب در قالب اطلاع رسانی و بخش برنامه های مرتبط به موضوع کرونا همچنین در ایرانشهر به طور غیر مستقیم به این موضوع می پردازد.

ایران امروز به موضوع بازار شب عید و اسفند ماه و اختلال در کسب و کارهای شب عید با توجه به شیوع ویروس کرونا و نیز بازار ماسک های احتکار شده و قیمت های مصوب از سوی ستاد تنظیم بازار و لغو شدن نمایشگاه بهاره از سوی خانه اصناف می پردازد.

همچنین در برنامه اقتصادی نمودار مباحث تصمیمات سازمان های متولی در باره تولید ماسک ، کیت های تشخیصی و کارخانه های تولید ژل های ضد عفونی کننده که با 5 برابر ظرفیت عادی مشغول به فعالیت و تولید هستند ، مطرح می شود.

رادیو رزش و psa پیشگیری  رادیو ورزش به تولید psa 3 تا 5 دقیقه ای و پخش روزانه و تکرار آن با موضوع آشنایی، پیشگیری، مراقبت و .

می پردازد.

همچنین برنامه روزانه پرسش و پاسخ مشاور به مدت 25 دقیقه با هدف آگاه سازی و آرامش بخشی و توصیه های لازم در قالب متن وگفتار مجری در برنامه های پرمخاطب شبکه پخش می شود.

رادیو تهران و پویش ما همدیگر را دوست داریم، دست نمی دهیم رادیو تهران در برنامه تهران کلینیک با راه اندازی پویش ما همدیگر را دوست داریم، دست نمی دهیم به شیوع انتقال ویروس کرونا و راه های پیشگیری از آن اشاره می کند.

ضمن اینکه این برنامه با حضور پزشکان سنتی ، عفونی و روان شناس و افراد حاذق در این زمینه به بیان آخرین اخبار و اطلاعات پزشکی در این مورد می پردازد.

مجله رادیویی تهران من در قالب طنز و مصاحبه به بحث کرونا می پردازد.

پارک شهر نیز در بخش های خبری و گفتگو با کارشناسان و ارتباطات تلفنی این مهم را پیگیری می کند.

تهران تو مختص موضوع کرونا شده و در تهران ورزشی در گفتگو با ورزشکاران به توصیه هایی درخصوص استفاده از باشگاه های ورزشی ، مراکز و استخر می پردازد.

همچنین مخاطبان این شبکه رادیویی می توانند سوال های خود را از برنامه رادیو تهران بپرسید؟ پرسیده و مشکلات خود را مطرح کنند.

سعادت آباد نیز با دعوت از روانشناسان حاذق با مهارت های کنترل استرس به آرام کردن مردم در مسئله کرونا می پردازد.

رادیو معارف و بخش های خبری  در بخش های خبری رادیو معارف موضوع کرونا اطلاع رسانی می شود.

برنامه گفتگوی 21 با کارشناسی دکتر جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت و مهربان باشیم در گفتگوبا دکتر قدیر رییس دانشگاه علوم پزشکی قم اطلاعات را به سمع مخاطبان می رساند ضمن اینکه سلام زندگی به بررسی مسائل بهداشتی می پردازد.

رادیو اقتصاد و روی خط بازار  این شبکه رادیویی با برنامه های روی خط بازار با موضوعات ممنوعیت واردات حیوانات از کشورهای آلوده به کرونا با حضور علیرضا رفیعی پور (رییس سازمان دامپزشکی) و آغاز ضدعفونی اتوبوس ها و ترمینال های بین راهی با حضور داریوش باقرجوان( مدیر کل حمل و نقل مسافری سازمان راهداری) و ورود تعزیرات به تجهیزات غیر استاندارد حفاظت شخصی با حضورامیرعباس پور رکنی (رییس مرکز تحقیقات تعلیمات حفاظت شخصی و بهداشت کار وزارت تعاون همچنین روز از نو با موضوع بررسی قیمت ماسک با حضور کیانوش جهانپور (رییس سازمان غذا و دارو) به این موضوع پرداخته و می پردازد.

رادیو جوان و کاوشگر  این شبکه رادیویی در برنامه های کاوشکر ، جوان ایرانی سلام ، خط آزاد و اینجا شب نیست همچنین ساخت 7 آیتم کوتاه و پخش در فواصل به موضوع کرونا می پردازد.

رادیو پیام و سلامت باشید  این شبکه رادیویی با طراحی پروژه برنامه های 104 ثانیه ای با موضوعات مختلف از جمله علمی، اقتصادی و اجتماعی سعی دارد در کمترین زمان بیشترین اطلاعات را به سمع شنوندگان برساند.

یکی از این برنامه ها با رادیو پیام سلامت باشید با هدف افزایش اطلاعات و آگاهی مخاطب در حوزه سلامت جسمی و روحی است که پخش آن از هفتم بهمن ماه با موضوع مبارزه با شیوع ویروس کرونا آغاز شده است.

علاوه بر این در فواصل بخش ها مطالب کوتاه در حوزه پیشگیری از کرونا پخش می شود.

رادیو نمایش نیز با تولید برنامه های کوتاه با محور اطلاع رسانی به این موضوع می پردازد.

همچنین رادیو فرهنگ به پخش صحبت های وزیر بهداشت درخصوص کرونا می پردازد.

  انتهای پیام
کلید واژه ها: اطلاع رسانی - رادیو - مقابله - کرونا - بیماری - آگاه سازی - رسانی - رسانه - اطلاع - ماموریت - پیشگیری - شبکه - کشور - آگاه - تدابیر - دستگاه - سلامت - اقدام - آموزش - آگاهی بخشی - بسیج - صحیح - سازی - تلاش - شیوه - اقدامات - هموطنان - افزایش - برنامه - مبارزه

آخرین اخبار سرویس:
نماینده همدان در مجلس به کرونا مبتلا شد

واکنش مرکز وکلای استان تهران به برخی ادعاهای منتشر شده در خصوص نوآوری های آیین نامه حق الوکاله

پدر شهیدان فهمیده به فرزندان شهیدش پیوست

فردا روز نصیحت نیست/ رفتن به طبیعت یعنی استقبال از مرگ

ماجرای 12 فروردین، اعتقاد راسخ امام راحل به مردم سالاری دینی را نشان می دهد

ضرورت تقویت زیرساخت‎های کشاورزی و عشایری در الیگودرز

فرمانده سپاه کرمان: 4300 سبد کالای تغذیه ای بین مردم سیل زده زهکلوت توزیع شد

یک نماینده مجلس دیگر به کرونا مبتلا شد | او در یک بیمارستان تهران بستری شد

یک نماینده دیگر مجلس کرونا گرفت

جزییاتی از آشوب مجرمان خطرناک در برخی از زندان های کشور

واعظی: فاصله گذاری اجتماعی از همان ابتدای ورود کرونا به کشور آغاز شد

گمانه زنی درباره احتمال ابتلای پلوسی به کرونا

جزییاتی از آشوب مجرمان خطرناک در برخی از زندان های کشور

ببینید | تنها کسی که می تونه مُچ کرونا رو بخوابونه!

یک نماینده مجلس به کرونا مبتلا شد

واکنش محمد مهاجری به اظهارات مدیر حوزه های علمیه/ طلبه ای در بیمارستان شهر انزلی همه زحمات حوزه را بر باد داد

سیاست ها و اولویت های نهضت سوادآموزی در سال 99 اعلام شد

تعلیق حساب های کاربری دفتر رهبر انقلاب به رغم ادعای توییتر

مهدی مریزاد بازدید سردار نقدی از نقاهتگاه بیماران کرونایی

ابناء الخمینی (ره)

تسلیت مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس به مناسبت درگذشت پدر شهیدان محمدحسین و داود فهمیده

80 هزار بسته معیشتی بین محرومین خراسان رضوی توزیع شد

‎نفرت ملت ها از مترسک آمریکا با هیچ زمانی قابل قیاس نیست

تهیه و توزیع 285 دست لباس حفاظتی ویژه کادر درمانی حاشیه شهر مشهد

تسلیت مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس به مناسبت درگذشت پدر شهیدان محمدحسین و داود فهمیده

«در خانه بمانیم»تاثیرگذارترین اصل در زمینه قطع زنجیره کرونا است

سریال نوروزی کامیون قسمت هشتم + لینک دانلود

دیپلماسی زیر سایه کرونا

پاسخ مدیر حوزه های علمیه به منتقدین حضور طلاب در بیمارستان ها

دولت باید قاطعیت و جدیت بیشتری در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی اتخاذ کند

نیمه افراشته شدن پرچم های ایتالیا در عزای قربانیان کرونا

ثروتمندان در زمان شیوع کرونا اینگونه زندگی می کنند

نامه ای با 180 امضا به دبیرکل سازمان ملل برای رفع تحریم های ایران

اقدامات آیسسکو برای تداوم آموزش و جلوگیری از انتشار ویروس کرونا

ارسال محموله انسان دوستانه تجهیزات بهداشتی بسیج دانسجویی به مردم امریکا

بسته خبری| اجرای مرمت اضطراری انبار غله قوش خزاعی سرخس و تشکیل انجمن میراث فرهنگی روستایی در گناباد

استاد ایرانی بعد از تبرئه در آمریکا مجددا بازداشت شد

موتور سواری خانم مجری معروف+ عکس

انتشار بیش یک صد ویدیو و عکس از جاذبه های گردشگری لرستان

برنامه شش گانه فولاد آذربایجان در سال جهش تولید

نماینده همدان در مجلس هم کرونایی شد

یک نماینده دیگر به کرونا مبتلا شد

پاسخ مدیر حوزه های علمیه به منتقدین حضور طلاب در بیمارستان ها

نماینده همدان در مجلس به کرونا مبتلا شد

حضور در طبیعت به کام مرگ رفتن است/برخورد انتظامی با متخلفان

700 سبد غذایی و بهداشتی بین اقشار آسیب پذیر دلگان توزیع شد

خبر آتش سوزی در زندان شیبان اهواز تایید یا تکذیب نشد

زالی: رفتن به تفرجگاهها در روز 13 فروردین به استقبال مرگ رفتن است

نماینده همدان در مجلس هم کرونایی شد

سریال دوپینگ قسمت هشتم + لینک دانلود

مهاجری: طلبه ای در بیمارستان انزلی، زحمات حوزه را بر باد داد

سرلشکر سلامی درگذشت پدر شهیدان فهمیده را تسلیت گفت

همراهی صداوسیما با ستاد کرونا تحسین برانگیز است

نماینده همدان به بیماری کرونا مبتلا شد

تجهیز ناوگان اتوبوسرانی پایتخت به امکانات مقابله با کرونا

فعالیت های جهادی طلاب مراغه تا شکست کرونا ادامه دارد

بیانیه دبیرخانه دائمی کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین درباره احقاق حق فلسطینیان

ببینید کرونا عاشق چیست!

ثبت اولین مورد فوت ناشی از کرونا در سیرالئون

امیر موسوی: مردم یاری ارتش در کرونا و سیل، خدشه ای به مسئولیت های اصلی وارد نساخته است

حوزه علمیه قم آماده تبادل تجربیات خود با مراکز علمی و دینی جهان است

رفتن به تفرجگاهها در روز 13 فروردین یعنی به استقبال مرگ رفتن

هشدار یک نماینده مجلس به مافیای تراریخته

اوضاع زندان سپیدار اهواز تحت کنترل است

مهدی مریزاد بازدید سردار نقدی از نقاهتگاه یاوران مهدی(عج)

تشکیل قرارگاه رسانه ای مقابله با کرونا در قم

دانلود آهنگ جدید محمد معتمدی بنام کاشکی

جهان پسا کرونا چگونه خواهد بود؟

تبریک رییس سازمان عقیدتی وزارت دفاع به مناسبت 12 فروردین ماه

بازدید سردار نقدی از کارگاه تولید ماسک در قم به روایت تصویر

گزارش ویدیویی تسنیم از تبرک پرچم امام رضا توسط بیماران کرونایی شهر خوی

12 فروردین، روز جمهوری اسلامی

جزییاتی از آشوب مجرمان خطرناک در برخی زندان های کشور

راه اندازی فاز اول بخش جدید بیمارستان فیروزآبادی با ظرفیت 54 تخت

امیر عبداللهیان: تحرکات نظامی ⁧آمریکا⁩ در ⁧عراق⁩ می تواند نوعی جنگ روانی باشد

شیب ابتلا به کرونا در گیلان نزولی شد

والدین شهدا اسوه های واقعی مقاومت و ایثار هستند

سیاست مقابله با بیماری کرونا با جدیت در قم دنبال می شود

فاصله گذاری اجتماعی از همان ابتدای ورود کرونا به کشور آغاز شده است

قدردانی وزیر بهداشت از خدمات گسترده ستاد اجرایی فرمان امام در مبارزه با کرونا

زالی: رفتن به تفرجگاهها در سیزده بدر به استقبال مرگ رفتن است

فرمانده کل سپاه درگذشت پدر شهیدان فهمیده را تسلیت گفت

راه اندازی فاز اول بخش جدید بیمارستان فیروزآبادی با ظرفیت 54 تخت

انتصاب دکتر سعید ملیحی الذاکرینی به عنوان مسئول سامان دهی فضاهای مجازی

عکس دیده نشده و جالب از الهام حمیدی+ عکس

محدودیت های روز طبیعت برای قطع زنجیره کرونا با جدیت اجرا شود

مشارکت 77375 در پویش سین هشتم سلیمانی /اسامی 16 برگزیده اعلام شد

نماینده همدان به کرونا مبتلا شد

رازآلود و سیال

بیانیه انجمن های هنری استان قم به مناسبت دوازدهم فروردین ماه

اطلاعیه همراه اول در پی انتشار برخی شایعات

لزوم خریداری دستگاه زباله سوز برای قم/شهرداری وظیفه ای در خصوص دفن زباله های عفونی ندارد

یوونتوس به خاطر کرونا رونالدو را می فروشد؟

روایت فرمانده نیروی هوایی ارتش از ماموریت های اصلی پایگاه هوایی شهید فکوری

نماهنگ خاک دلیران منتشر شد

کنایه معنادار علی مطهری به آیت الله جنتی و کدخدایی

ثروتمندان در زمان شیوع کرونا چگونه زندگی می کنند؟

جزییاتی از آشوب مجرمان خطرناک در برخی از زندان های کشور

خطری برای دین و روحانیت

فرق قرنطینه ثروتمندان با فقرا در زمان قرنطینه+ عکس

زنگ کرونا در رادیو

زنگ کرونا در رادیو