مطالب مرتبط:
آغاز فرآیند نام نویسی در کاروان های حج تمتع 99
نام نویسی در کاروان های حج تمتع 99 آغاز شد
آغاز فرآیند نام نویسی در کاروان های حج تمتع 99 از امروز
آغاز فرآیند نام نویسی در کاروان های حج تمتع 99 از امروز
آغاز نام نویسی در کاروان های حج تمتع 99
-202 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 9 اسفند 1398 ساعت 13:502020-02-28سياسي

نام نویسی در کاروان های حج تمتع 99 از امروز آغاز شد


سازمان حج و زیارت اعلام کرد که فرآیند ثبت نام در کاروان های حج تمتع سال 1399 از ساعت 10 صبح امروز جمعه نهم اسفند ماه در سراسر کشور آغاز شد.

- ، سازمان حج و زیارت پیشتر در اطلاعیه ای به اولویت های حج تمتع آتی و نحوه نام نویسی اشاره کرده بود که متن آن به شرح ذیل است: الف - جدول زمان بندی ثبت نام در کاروان ها به ترتیب اولویت - اولویت های اصلی شامل آن دسته از دارندگان قبوض ودیعه گذاری تا تاریخ 31 فروردین ماه سال 1386 که قبلاً نسبت به تکمیل اطلاعات و دریافت کد رهگیری از سامانه https://reserve.

haj.

ir اقدام کرده اند، می توانند از ساعت 10 صبح روز 9 اسفند ماه سال 98 به ثبت نام مبادرت ورزند.

این دسته از واجدین شرایط می بایست برای انتخاب کاروان، رزرو و ثبت نام اولیه به سامانه https://reserve.

haj.

ir مراجعه و پس از آن مدارک لازم را به مرور زمان به مدیر کاروان مربوطه تحویل دهند.

در صورت عدم مراجعه به موقع رزرو ایشان باطل و ظرفیت خالی کاروان طبق برنامه زمانبندی در اختیار دارندگان سایر اولویت ها قرار خواهد گرفت.

- ثبت نام ذخیره نیز از دارندگان قبوض ودیعه گذاری تا تاریخ 15 اردیبهشت سال 1386 که قبلاً در سامانه https://reserve.

haj.

ir با تکمیل و بروز رسانی اطلاعات خود کد رهگیری دریافت نموده اند، از ساعت 10 صبح روز 21 اسفند ماه 1398 انجام می گیرد.

فراخوان این دسته از دارندگان قبوض ودیعه گذاری عمومی نبوده و صرفاً جهت فراهم شدن امکان مراجعه آنها به سامانه جهت اطلاع از ظرفیت های خالی احتمالی و در صورت تمایل رزرو در این ظرفیت هاست.

از این رو مطلقاً ظرفیت جدیدی در سطح استان برای پذیرش این افراد با توجه به شیوه فراخوان متصور نیست و تاکید می شود که ثبت نام قطعی از این افراد منوط به ظرفیت خالی است.

بدیهی است چنانچه تا قبل از زمان پیش بینی شده ظرفیت کاروان ها در هر یک از استان و شهرستان ها کامل شود، امر ثبت نام متوقف خواهد شد.

توجه مهم: در صورت عدم مراجعه اولویت های اصلی در زمان مقرر از تاریخ 21 اسفند ماه 1398 ظرفیت های خالی موجود در کاروان ها توسط دفاتر حج و زیارت استان ها با فراخوان از اولویت های ذخیره (دارندگان قبوض ودیعه گذاری تا 15 اردیبهشت ماه سال 1386) تکمیل خواهد شد.

1- برابر فراخوان قبلی سازمان حج و زیارت کلیه دارندگان قبوض ودیعه گذاری حج تمتع می بایست با مراجعه به سامانه https://reserve.

haj.

ir نسبت به تکمیل و بروزسانی اطلاعات و دریافت کد رهگیری اقدام کنند، از این رو دارندگان قبوض ودیعه گذاری حج تمتع مربوط به ثبت نامهای عمومی سالهای 1360 و 1363 با مبالغ مختلف 18 هزار، 20 هزار، 25 هزار و 27 هزار تومانی می بایست قبل از ثبت نام به دفتر حج و زیارت استان مربوطه مراجعه و نسبت به به روزرسانی و یا تبدیل قبض خویش به قبض جدید یک میلیون تومانی (با حفظ سابقه) اقدام کنند.

ضمناً دارندگان قبوض ودیعه گذاری 800 هزار تومانی مربوط به سالهای 1377 و 1378 نیز با لازم است با مراجعه مستقیم به یکی از شعب بانک ملی و با بهره مندی از مزایای مالی مربوطه قبوض خود را به قبض ودیعه گذاری یک میلیون تومانی تبدیل کنند.

بدیهی است در صورت عدم طی فرآیند ذکرشده امکان انجام تکمیل اطلاعات، رزرو و ثبت نام در کاروان برای دارندگان اینگونه قبوض فراهم نخواهد بود.

2- با توجه به اینکه ثبت نام قطعی در کاروان (پس از ثبت نام اولیه) منوط به مراجعه و ارائه به موقع مدارک به مدیر کاروان، پرداخت بخش اول هزینه سفر به میزان بیست و پنج میلیون تومان (با احتساب اصل مبلغ ودیعه و سود متعلقه) و انجام معاینات پزشکی و اخذ تأییدیه پزشک و نیز واریز باقیمانده هزینه سفر است و از طرفی لازم است تا ظرفیت کاروان ها به منظور انجام اقدام بعدی ازجمله برگزاری جلسات آموزشی، ارائه گذرنامه معتبر، درج و ارسال اطلاعات برای اخذ روادید و… و.

در حداقل زمان ممکن تکمیل شود لذا چنانچه افراد در زمان مقرر و اعلام شده برای ثبت نام قطعی (بر اساس آنچه که در بخش نحوه مراجعه و ثبت نام مراجعه کنندگان قید شده)، اقدام کنند، رزرو و ثبت نام اولیه آنها (به دلیل عدم تکمیل مراحل)، از سوی کاروان قابل ابطال بوده و باقیمانده ظرفیت کاروان در اختیار دارندگان سایر اولویت ها قرار خواهد گرفت.

3- پس از سپری شدن مدت ثبت نام، ظرفیت های خالی برابر جدول زمان بندی فوق در اختیار اولویت های ذخیره قرار گرفته و نیز به محض تکمیل ظرفیت کاروانهای هر استان / شهرستان / شهر، امر ثبت نام در کاروان مربوطه پایان یافته و به هیچ عنوان امکان افزایش و ایجاد ظرفیت جدید وجود ندارد.

ب- تاریخ اعلام و درج مشخصات کاروان ها در استان ها - فرآیند ثبت نام در کلیه استان ها از ساعت 10 صبح روز 9 اسفند ماه 1398 خواهد بود و اسامی، نشانی و تلفن دفاتر ثبت نام مدیران و مشخصات کاروانهای حج تمتع در سطح استان، پیش از آغاز ثبت نام قابل رؤیت خواهد بود.

ج- نحوه مراجعه و ثبت نام متقاضیان انتخاب کاروان و ثبت نام اولیه در کاروانهای حج تمتع سال 1399 از متقاضیان با مراجعه به نشانی اینترنتی زیر و به صورت غیرحضوری بوده و متقاضیان می بایست ابتدا نسبت به ثبت نام اولیه در یکی از کاروانهای استان محل سکونت خود مبادرت کرده و سپس به مرور زمان به مدیر کاروان مربوطه مراجعه و پس از تحویل اصل قبض ودیعه گذاری خود به مدیر کاروان سایر مراحل ثبت نام را (از قبیل تحویل مدارک، واریز بخش اول هزینه سفر، انجام معاینات و اخذ تاییدیه پزشکی و واریز باقیمانده هزینه سفر) به موقع پیگیری و نهایی کنند.

.

https://reserve.

haj.

ir د- مدارک مورد نیاز به هنگام مراجعه به کاروان بمنظور قطعی کردن رزرو ثبت نام اصل قبض ودیعه گذاری اولیه - کارت ملی توجه: تحویل سایر مدارک موردنیاز از قبیل گذرنامه معتبر و عکس پس از ثبت نام توسط مدیر کاروان به متقاضی اعلام خواهد شد؛ تأکید می شود نسبت به آماده سازی این مدارک از هم اکنون اقدام لازم معمول شود.

ذ- نحوه پرداخت هزینه تشرف هزینه قطعی سفر هر کاروان بر مبنای مخارج ارزی و ریالی برای هر زائر محاسبه و مبلغ نهایی آن برای هر کاروان درج و در دو مرحله، بخش اول 250 میلیون ریال (با احتساب اصل مبلغ ودیعه گذاری و سود متعلقه) و بخش دوم مبلغ باقیمانده هزینه سفر (که زمان دریافت آن از طریق مدیر کاروان به زائر اعلام می شود) اخذ خواهد شد.

از آنجایی که ودیعه یک میلیون تومانی اولیه که در هنگام ثبت نام توسط افراد پرداخت شده است، به صورت علی الحساب بوده؛ لذا زائرین محترم می بایست پس از ثبت نام و تحویل مدارک به کاروان، بلافاصله با مراجعه مجدد به سامانه فوق و درج اطلاعات مورد نیاز نسبت به رؤیت مبلغ قابل پرداخت (بخش اول هزینه سفر) که از طریق درگاه پرداخت الکترونیکی با استفاده از کارتهای عضو شتاب ممکن است، بدون نیاز به مراجعه حضوری به شعب بانک ملی هزینه سفر خود را پرداخت کرده و سپس می بایست انجام معاینات و اخذ تاییدیه پزشکی را در اسرع وقت دنبال کنند.

نکات ضروری و لازم 1- انتخاب و ثبت نام متقاضی در کاروان هایی میسر خواهد بود که با اطلاعات تکمیل و بروز شده متقاضی در سامانه http://reserve.

haj.

ir مطابقت داشته باشد (از حیث استان و شهرستان محل اعزام و سایر اطلاعات درج شده از سوی فرد در سامانه تکمیل اطلاعات).

2- متقاضیان پس از قطعی کردن ثبت نام باید رسید مربوطه را از مدیر کاروان دریافت و ضمن مطالعه مندرجات آن، رسید ثبت نام را نزد خود نگهداری کنند.

3- چنانچه متقاضی پس از انجام رزرو و ثبت نام قطعی در زمانبندی و مهلت اعلام شده از سوی کاروان نسبت به واریز هزینه سفر اقدام نکند منصرف از سفر تلقی شده و رزرو وی در کاروان بصورت یک طرفه و سیستمی ابطال می شود و درصورت تمایل می بایست مراحل را مجدداً در ظرفیت های خالی کاروان ها دنبال کند.

4- متقاضیان محترم می بایست درزمان مربوطه با هماهنگی مدیر کاروان نسبت به مراجعه به پزشک و مراکز پزشکی مورد نظری که از سوی مدیرکاروان معرفی می شود اقدام و درصورت تأیید استطاعت پزشکی مراحل نهایی سفر خود را دنبال کند؛ بدیهی است در صورت عدم مراجعه به موقع به پزشک و انجام معاینات مربوطه و یا عدم تأیید استطاعت پزشکی، فرآیند ثبت نام و اعزام فرد متوقف و فرد دارای اولویت دیگر جایگزین خواهد شد.

5- مدیر کاروان موظف است با هم فکری و هم کاری سه نفر از افراد برگزیده از سوی زائرین که در اولین جلسه آموزشی انتخاب می شوند درخصوص تهیه ملزومات شخصی زائرین نظیر ساک، لباس احرام و سایر موارد ازقبیل نحوه ی انتقال به فرودگاه (که به هزینه زائرین خواهد بود) تمهیدات لازم را فراهم کند.

نظارت بر این گونه هزینه ها برعهده سه نفر مذکور خواهد بود.

6- متقاضیان اعزام به حج تمتع که در کاروان ثبت نام قطعی نموده اند می بایست درصورت تشکیک به ممنوع الخروج بودن خود قبل از تشرف و در فرصت مقتضی با مراجعه به مراکز مربوطه در این باره اطمینان لازم را کسب کنند.

بدیهی است جبران هرگونه خسارات مالی احتمالی در این خصوص برعهده شخص متقاضی بوده که در هزینه های انصراف از سفر لحاظ خواهد شد.

5- گذرنامه: متقاضیان واجد شرایط در صورت نداشتن گذرنامه بین المللی از هم اکنون نسبت به اخذ گذرنامه اقدام کنند.

ضمناً متقاضیانی که دارای گذرنامه با تاریخ اعتبار کمتر از 30 دی ماه 1399 هستند نیز باید نسبت به تمدید و یا تعویض گذرنامه خود اقدام کنند؛ همچنین به اطلاع می رساند که همانند سال های گذشته با تعامل و همکاری مجدانه ادارات کل گذرنامه ناجا، امور مربوط به گذرنامه حجاج از طریق دفاتر پلیس + 10 در کوتاه ترین زمان ممکن قابل انجام خواهد بود، از این رو زائرین محترم می بایست حداکثر تا اوایل اردیبهشت 1399، حویل گذرنامه خود به مدیر کاروان را پیش بینی کنند.

ر- نحوه دریافت وجه قربانی زائران پس از توافق با بانک توسعه اسلامی در عربستان و نهایی شدن وجه قربانی، مراتب از طریق کاروان به اطلاع زائرین خواهد رسید تا نسبت به واریز آن به حسابی که از سوی سازمان به آنان اعلام می شود، اقدام کنند.

ز- واگذاری قبوض ودیعه گذارانی که به هردلیل امکان تشرف را نداشته و قصد واگذاری قبض خود را به دیگری دارند می توانند با مراجعه به سامانه زیر و سپس از طریق دفاتر زیارتی انتخابی (در سامانه مربوطه) درخواست خود را پیگیری کنند.

در ضمن افرادی در این سامانه افرادی که قصد دریافت قبض را دارند نیز امکان ثبت درخواست و پیگیری خواهند داشت.

https://tasharof.

haj.

ir س - شرایط تشرف مشمولین وظیفه، نظامیان، مقامات و مدیران دستگاه های دولتی شرایط خروج از کشور مشمولین و نیروهای نظامی و انتظامی تابع مقررات مربوطه خواهد بود و سفر آن دسته از مقامات و مدیران دستگاه های اجرایی و نیز فرمانداران و بخشداران که قبلاً به حج تمتع مشرف شده اند تابع مفاد بخشنامه شماره 61689/481 مورخ 04/‏10/‏84‬ دبیر محترم هیأت دولت خواهد بود.

ش - جهت آگاهی بیشتر متقاضیان محترم تشرف 1- با توجه به اینکه در حج تمتع بسیاری از امور از جمله مسکن حجاج براساس مقررات وزارت حج عربستان سامان دهی و به اجرا گذاشته می شود و سازمان حج و زیارت برای انتخاب هتل ها و یا تقسیم ظرفیت ها با محدودیت هایی روبروست لذا سرانه زائری اسکان حجاج در مدینه منوره و مکه مکرمه حدود 4 متر مربع و حداکثر اسکان پنج نفر در هر اتاق، با احتساب امکانات داخل اتاق تعیین شده و سازمان حج و زیارت بر این اساس نسبت به تأمین محل اسکان حجاج اقدام کرده است.

2- سازمان حج و زیارت تلاش خواهد کرد تا اسکان حجاج در مدینه منوره را در نزدیک ترین هتل ها به حرم نبوی شریف فراهم کند، لیکن در مکه مکرمه با عنایت به شرایط خاص اسکان، هتل های مورد استفاده حجاج در مناطق مختلف است که با توجه به بعد مسافت تا مسجدالحرام زائران گرامی برای تشرف به حرم از اتوبوس های مخصوص زائران ایرانی که از مناطق مختلف به ایستگاه های اطراف حرم تردد می کنند؛ استفاده خواهند کرد.

3- با عنایت به مطالب فوق، هزینه مسکن هر زائر باتوجه به ساختمان محل اسکان در مدینه منوره ومکه مکرمه محاسبه و تعیین شده است.

بنابراین یکی از دلایل اساسی تفاوت هزینه های هر کاروان، مکان اقامت آنان در هر یک از دو شهر مذکور است.

4- گروه های قیمتی هتل ها بر اساس امتیازبندی انجام شده و هتل های اجاره شده در مکه مکرمه و مدینه منوره شامل گروه های قیمتی 2 الف، 2 ب، 2 ج، 2 د، 3 الف، 3 ب، 3 ج، 3 د است.

4- همان گونه که اشاره شد تفاوت هزینه های کاروان ها ناشی از اختلاف قیمت اجاره بهای مسکن و… است؛ از این رو به متقاضیان محترم توصیه می شود از ابتدا دقت کافی در انتخاب کاروان خود را داشته باشند؛ زیرا به دلیل ایجاد مشکلات اجرایی، جابه جایی زائر از کاروانی به کاروان دیگر مقدور نخواهد بود.

5- درصورت اخذ مجوزهای لازم از سوی مبادی ذیربط انشاء ا… کلیه زائرین مدینه اول از ایستگاه های پروازی تعیین شده مستقیماً به مدینه منوره اعزام و زائرین مدینه دوم نیز از ایستگاه های پروازی خود مستقیماً به جده اعزام خواهند شد.


کلید واژه ها: سازمان حج و زیارت - کاروان - ثبت نام - حج تمتع - اولویت - حج و زیارت - سازمان حج - زمان - سامانه - مراجعه - سازمان - تمتع - اسفند - زیارت - امروز - کد رهگیری - صبح امروز - زمان بندی - ساعت - اطلاعیه - اطلاعات - فرآیند - انتخاب - رهگیری - اقدام - تاریخ - تحویل - اعلام - تکمیل - شرایط

آخرین اخبار سرویس:
آزادسازی 15 هزار و 882 متر مربع از اراضی زراعی و باغات در طرقبه

آ وینی در این راه طی شده، متعالی گشت

شهید صیادشیرازی همواره آرزوی رسیدن به رفقای شهید خود را داشت

عنبرنسارا و درمان، از مشروطه تا الان

کاروان های جشن خیابانی ولادت امام زمان(عج) در شیراز

تولید زباله در تهران نگران کننده شد

ششمین علت مرگ در ایران

محمد آهنگر حال و هوای عید میلاد در اهواز

نظر آیت الله صافی درباره نحوه ادای نذورات نیمه شعبان در شرایط شیوع کرونا

میلاد با سعادت امام زمان (عج) مبارک باد

خودکشی یا تن فروشی زنان دستفروش بخاطر قرنطینه کرونایی

لاک پشت های دریایی ایران در خطر انقراض

سرپرست شهرداری پردیس انتخاب شد

جهانگیری: طبقات ضعیف جامعه مطمئن باشند دولت از آن ها حمایت می کند

با «فقط من می دانم» به خطا می رویم

تمام حقایق دین در مسأله مهدویت و انتظار جمع است| مراقب رهزنان باشیم

دعا، استغفار و شکر؛ 3 راهکار رفع نگرانی در حوادث

با «فقط من می دانم» به خطا می رویم

جهانگیری: دولت هوای اقشار ضعیف جامعه را دارد

نماینده تنکابن: اگر فضا را باز کنیم، بیماری تشدید می شود

شرایط برقراری «حقوق» برای پدر و مادر بیمه شدگان تامین اجتماعی

معرفت امام زمان (عج) از اوجب واجبات هر مسلمان است /در حق یکدیگر دعا کنیم

انتظار سازنده و موثر در عصر غیبت

جلسات کمیسیون های مجمع تشخیص از این هفته فعال شده اند

اهدای کمک هزینه معیشتی به 1852 خانواده تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی همزمان با میلاد فرخنده صاحب الزمان (عج)

مشاغلی که پای کرونا قربانی شدند

12 پایگاه امداد جاده ای هلال احمر یزد برای مهار کرونا فعال بود

اصول شرعی اموات مبتلا به کرونا در چالوس رعایت می شود

4 تن برنج به کادر درمان بیمارستان های چالوس اهدا شد

مدیریت دوران پس از کرونا نیازمند همدلی دولت و بخش خصوصی است

تمام حقایق دین در مساله مهدویت و انتظار جمع شده است

3 راهکار رفع نگرانی در حوادث؛ دعا، استغفار و شکر

سینمای شهید آوینی از زبان محمدحسین مهدویان

پیشینه تاریخی اصطلاح ستون پنجم

چرا «دعا و تضرع» کرونا را دور نمی کند؟/ مومن دلواپسی ندارد

تولید و توزیع روزانه 4 هزار لیتر محلول ضد عفونی بین شهروندان

صنعا: ریاض بدنبال فریبکاری است نه آتش بس!

آیت الله محقق داماد از شخصیت های نامدار جهان در پی درخواست برای رفع تحریم ایران قدردانی کرد

از فرصت های تاریخی کرونا نهایت استفاده را ببریم

تولید تجهیزات پوششی بیماریها

«افتتاح» بهترین دعا درباره حضرت ولیعصر (عج) است

انتظار ظهور منجی در پیچ و خم دالان تاریخ

عکس آینه ای متفاوت مجری معروف/ عکس

انسان صلح طلب و مصلح جهانی

قسمت هفتم سریال نون خ + جزییات

سریال نون خ قسمت اول (سریال نوروزی) + جزییات

Noon Kh Part 14 | سریال نون خ قسمت 14 + جزییات

Noon Kh Part 8 | سریال نون خ قسمت 8 + جزییات

Noon Kh Part 3 | سریال نون خ قسمت 3 + جزییات

مأموریت جدید ناسا در راه است

دارالافتای مصر: احیای نیمه شعبان بدعت نیست

شرایط برقراری «حقوق» برای پدر و مادر بیمه شدگان تامین اجتماعی

سروده هایی در مدح امام زمان (عج)|سلام یوسف زهرا تو را صدا کردم/ برای آمدنت آمدم دعا کردم

پیام تسلیت رییس جمهور به مناسبت درگذشت پدر شهیدان جلالی

پرستاران سنگرسازان بی سنگر در مقابله با کرونا هستند

فارس من| افزایش سرعت فیلترشکن ها باید توسط دستگاه قضایی پیگیری شود

نماینده تنکابن: اگر فضا را باز کنیم، بیماری تشدید می شود

پست جدید صفحه توییتری رهبر انقلاب به مناسبت نیمه شعبان+عکس

جشن نیمه شعبان در تهران

اتوبوسهای بین شهری در درون شهرها به کار گرفته می شوند/ سرویس ادارات دوباره برقرار می شود

پیام تبریک آیت الله سیدان به مناسبت نیمه شعبان

انتقاد از محدودیت دسترسی اعضای شورا به سامانه جامع منابع انسانی

«مهدویت» پشتوانه اصلی حرکت شیعه است/ شبی همچون شب قدر |

امیر جعفری در کنار سه برادرش+عکس

معرفی هیات مدیره جدید مرکز کارشناسان رسمی استان فارس

دریافتی سیاسی از زیارت آل یاسین

یار امام زمان مستضعفان را یاری می کند / رضایت بقیه الله از کادر درمانی

تجدید میثاق مدیران بنیاد فرهنگی روایت فتح با شهید آوینی

پایان ماجراجویی برنی سندرز | سناتور دموکرات از کارزار انتخابات 2020 کناره گیری کرد

آسمان چهارمحال و بختیاری نورافشانی شد

گسترش فضای معرفتی توحید به وسیله منجی

یاران امام زمان مستضعفان را یاری می کنند / رضایت بقیه الله از کادر درمانی

طنین بانگ یا مهدی ادرکنی در مساجد چهارمحال و بختیاری

فیلم | انتظار فرج در کلام حضرت آیت الله مظاهری

پیام نماینده ولی فقیه در لرستان به مناسبت نیمه شعبان

ویروس کرونا ابرقدرت های پرمدعای جهانی را زمین گیر کرده است

معرفی هیات مدیره جدید مرکز کارشناسان رسمی استان فارس

چهل حدیث نورانی از امام زمان(عج)

پیشنهاد مدیر حوزه های علمیه برای مقابله با کرونا

یاری امام عصر(عج) برای انتقام اجتماعی 3/ مردانه باید در مقابل شیطان درون ایستاد

پیام تسلیت رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) درپی درگذشت خواهر تولیت آستان قدس رضوی

معرفت امام زمان از اوجب واجبات هر مسلمان است /در حق یکدیگر دعا کنیم

مزد 99 بدون جلب نظر نمایندگان کارگری تصویب شد

صورت جلسه شورای عالی کار؛ بدون تاریخ، بدون امضا/ 21درصد بدون نظر کارگران

تلاش ها برای انصراف الزرفی از نخست وزیری عراق

معرفت امام زمان (عج) از اوجب واجبات هر مسلمان است /در حق یکدیگر دعا کنیم

یارانه نقدی فروردین ماه واریز شد

نمازجمعه 22 فروردین در تهران و مراکز استان ها اقامه نخواهد شد

16+ / جنجال لایو حیوانی تتلو با ندا یاسی / خواستگاری یا دعوت به ماساژ + عکس

بر ما بتاب ای خورشید بی همتا

نماهنگ | صبح انتظار

گفت وگوی کرونایی ظریف با همتای قزاقستانی

مدیریت دوران پس از کرونا نیازمند همدلی دولت و بخش خصوصی است

ولایتی درگذشت همشیره تولیت آستان قدس را تسلیت گفت

انتصاب مدیرکل امور اداری و پشتیبانی سازمان سینمایی

«مهدویت» پشتوانه اصلی حرکت شیعه است شبی همچون شب قدر

منظور از عدالتی که قرار است امام زمان(عج) پیاده کند، چه نوع عدالتی است؟

صنعا: ریاض محاصره یمن را رفع نکند جنگ ادامه خواهد داشت

لاک پشت های دریایی ایران در خطر انقراض

عیدی بزرگ سپاه به سیل زدگان جنوب کرمان در نیمه شعبان

نام نویسی در کاروان های حج تمتع 99 از امروز آغاز شد

نام نویسی در کاروان های حج تمتع 99 از امروز آغاز شد