مطالب مرتبط:
فاصله قیمت تولید محصولات کشاورزی با قیمت مصرف کننده، کاهش یابد
فاصله قیمت تولید محصولات کشاورزی با قیمت مصرف کننده، کاهش یابد
فاصله قیمت تولید محصولات کشاورزی با قیمت مصرف کننده، کاهش یابد
جریان واردات ژل های تزریقی از فرودگاه امام چیست؟
حضور جامعه ورزشی خوزستان در انتخابات مجلس یازدهم
-176 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 3 اسفند 1398 ساعت 09:052020-02-22اقتصادي

رونق میلیاردی محصولات کشاورزی خوزستان/ صادرات موفق در گرو چیست؟


رونق میلیاردی محصولات کشاورزی خوزستان/ صادرات موفق در گرو چیست؟ خاک خوزستان حاصلخیز و به شدت مستعد کشاورزی است که می توان از آن در جهت بهبود معیشت مردم استفاده کرد.

- " خاک خوزستان حاصلخیز و به شدت مستعد کشاورزی است که می توان از آن در جهت بهبود معیشت مردم استفاده کرد.

اما مشکلاتی در این زمینه وجود دارد.

به گزارش سایت قطره و به نقل از، خوزستان سرزمینی جلگه ای است که می توان آن را حاصلخیزترین خاک جهان دانست.

رودخانه های دائمی و بسیار پر آب مانند کارون، کرخه، دز، مارون و جراحی خاک این سرزمین را سیراب می کنند و سپس راهی خلیج فارس می شوند.

استان خوزستان از شرق و شمال توسط رشته کوه های زاگرس احاطه شده است.

اما هر چه به سمت غرب و جنوب پیش برویم از ارتفاعات کاسته شده و کوه ها جای خود را به جلگه ای پهناور و حاصلخیز می دهند.

رودها موجب شده تا مردمان این دیار در کنار آب ها سکونت کرده و برای گذران زندگی کشاورزی کنند.

خوزستان هر ساله در تولید محصولات کشاورزی پیشتاز است.

از گندم، نیشکر، ذرت و صیفی جات گرفته تا پرتقال و سیب و انار همگی در این خاک پر رونق قابلیت کشت و تولید دارند.

اما مسائلی نیز در این زمینه وجود دارد؛ از جمله نبود برنامه ریزی برای کشت محصولات و بی رغبتی کشاورزان برای استفاده از روش های مدرن آبیاری که موجب بروز مشکلاتی از جمله مصرف زیاد آب و کمبود برخی محصولات کشاورزی می شود.

لازم به ذکر است که طی سال های اخیر با مدیریت صحیح و استفاده بهینه از منابع موجود با وجود خشکسالی، کشاورزی خوزستان کمترین آسیب را دیده است و اکنون نیز با انجام کارهای پژوهشی، محققان به دنبال بهبود کشاورزی و افزایش راندمان تولیدات زراعی در این استان هستند.

ارزش تقریبی محصولات کشاورزی معادل 5 هزار و 500 میلیارد تومان می شود کیخسرو چنگلوایی، رییس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان در گفت وگو با خبرنگار ، با بیان این که استان خوزستان مهم ترین قطب تولیدات کشاورزی است و مقام اول را در این زمینه دارا است، گفت: در حال حاضر مجموع محصولات زراعی 16 و 2 دهم میلیون تن است، و این در حالیست که در سال 1392 فرآورده های ما 12 و 2 دهم میلیون تن بوده اند که به معنا رشد 37 درصدی طی این سال ها است.

او با اشاره به وقوع سیل سنگین در اوایل امسال و وارد آوردن خسارت به بخش کشاورزی خوزستان افزود: خوشبختانه با وجود همه این اتفاقات، شاهد افزایش یک میلیون تنی محصولات زراعی نسبت به پارسال بوده ایم و قسمت عمده بالا رفتن تولیدات به دلیل کشت گندم، ذرت، برنج و کلزا است.

ارزش تقریبی محصولات نیز معادل 5 هزار و 500 میلیارد تومان می شود که هم کمک به اقتصاد ملی محسوب می گردد و هم بهره برداری بهینه از منابع تولید ثروت در استان و افزایش درآمد خانوار های روستایی را در پی دارد.

چنگلوایی عوامل موفقیت رشد در بهره وری بخش زراعی خوزستان را طرح 550 هزار هکتاری احیا اراضی دانست و اظهار کرد: این طرح یکی از اقدامات ماندگار در استان است که ما اثر آن را در کوتاه مدت دیدیم و در بلند مدت نیز مشاهده خواهیم کرد.

اجرا این طرح، بخشی از سفر مقام معظم رهبری در سال 75  است که با اذن ایشان و پیگیری های رییس جمهور، یک و نیم میلیارد دلار از محل صندوق توسعه ملی برای انجام کار های زیر بنایی به استان خوزستان اعطا شد.

این اعتبار دقیقا 18 و نیم برابر کمک بلاعوضی است که در آب و خاک این استان طی 50 سال گذشته انجام شد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان طرح 550 هزار هکتاری را با توجه به تامین مطمئن آب، زهکشی و اصلاح خاک؛ کمک به افزایش عملکرد، تولید پایدار و تجهیز و نوسازی این سازمان عنوان کرد و بیان داشت: کشاورزی امری زنده و پویا است که ما باید کشاورزان را در بحث مدیریت زراعی و استفاده مناسب از نهاده ها آموزش دهیم.

اعطا 370 میلیارد تومان تسهیلات کم بهره به کشاورزان /خریداری بیش از 6 هزار دستگاه کارنده این مقام مسئول در خصوص عوامل موفقیت در افزایش بهره وری محصولات کشاورزی در خوزستان تصریح کرد: توجه ویژه به انتقال یافته های تحقیقاتی و کار های بِه نژادی، استفاده از ارقام پر محصول (که نه تنها افزایش تولیدی برای ما داشته بلکه در مقابل تنش های زنده و غیر زنده مقاوم و متحمل باشد)، توسعه مکانیزاسیون و استفاده از ماشین آلات و عدوات دنباله بند جدید (که برای حفظ محیط زیست و خاک مناسب باشد)، تغییر آرایش سطح زیرکشت (درسال 92 خورشیدی 37 درصد از سطح زیر کشت گندم با کارنده ها کشت می شد و امثال به بالا 78 درصد رسیده است.

)، استفاده از خط ویژه اعتباری مکانیزاسیون (طی 5 سال گذشته حدود 370 میلیارد تومان تسهیلات کم بهره به کشاورزان داده شده و 5 هزار و 500 دستگاه تراکتور سبک و سنگین و 250 دستگاه کمباین خریداری شد) که این عوامل توانست به افزایش تولیدات کمک کند.

کیخسرو چنگلوایی در ادامه اذعان داشت: کاهش ضایعات زمان برداشت محصولات (به ازا هر یک درصد کاهش ضایعات در تولید گندم، حدود 17 هزار تن از هدر رفت آن جلوگیری شده است که ارزش ریالی آن بیش از 37 میلیارد تومان است.

)، توسعه سیستم های نوین آبیاری، مدیریت به موقع عوامل زیان رسان (مانند مبارزه با علف های هرز، آفات و بیماری ها و تغذیه متعادل) از دیگر دلایل افزایش تولید محصولات کشاورزی در استان خوزستان هستند.

چگونه می توان به افزایش صادرات تولیدات کشاورزی کمک کرد؟ او در خصوص افزایش صادرات تولیدات کشاورزی از خوزستان به سایر نقاط ایران و منطقه بیان کرد: باید در ابتدا بازار های هدف را شناسایی، استاندارد های آنان را شناخته و بر همان اساس صنایع بسته بندی خود را ارتقا دهیم.

هر کشوری معیار های مورد نظر خود را در تولید (فراوری های کشاورزی) از لحاظ اندازه، بقایای سموم و فلزات سنگین دارد که در صورت شناخت آنان می توان به افزایش صادرات کمک ویژه کرد.

البته لازم به ذکر است که وجود صنایع تبدیلی و فراوری محصول در کنار این عوامل نیاز است، زیرا ارزش افزوده نهایی در آنجا تامین می شود.

رییس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با ذکر این مسئله که اگر محصولات را بر مبنای 2 نکته فوق تولید کرد می توان به نتایج خوبی دست یافت، در ادامه گفت: رعایت استاندارد ها و راه اندازی صنایع تبدیلی و تکمیلی می تواند به افزایش صادرات کمک کند.

بالا رفتن صادرات چه به لحاظ تنوع تولیدات و چه حجم آن، می تواند ارزآوری داشته و به پایداری تولید یاری نماید.

کل صادرات فراوری های زراعی خوزستان در سال 1392، 373 میلیون دلار بود در حالی که همین عدد در سال 96 به یک میلیارد و یکصد و 47 ملیون دلار رسید.

(حدود 3 و نیم برابر شده است.

) اوج زراعت خوزستان در روسیه یخبندان است چنگلوایی بیان داشت: در حال حاضر متناسب با نوع محصول کشوری های هدف گذاری شده متفاوت هستند.

عمده سبزی و صیفی به روسیه، خرما به کشور های حوزه خلیج فارس و گندم به ایتالیا و عمان صادر می شود.

البته برنامه داریم تا با وارد کردن بخش خصوصی در زمینه صادرات محصولات کشاورزی و با رعایت استاندارد ها بازار های هدف بیشتری را داشته باشیم.

درست در اوج تولیدات زراعی استان خوزستان بسیاری از مناطق روسیه یخبندان است و امکان کشاورزی ندارند.

او در پایان اذعان داشت: اگر بخش خصوصی پای کار بیاید، زیر ساخت ها آماده شود، قوانین گمرکی تسهیل یابد، خطوط هواپیمایی راه اندازی شود و لنج ها و کشتی ها برای صادر کردن به خلیج فارس فراهم شوند، می توان در افزایش صادرات نقش مهمی ایفا کرد.

لازم به ذکر است که بر اساس برنامه ها قرار است که با برطرف نمودن نقاط ضعف و قوت تا سال 1410 تولید انواع محصولات کشاورزی را به 30 میلیون تن برسانیم.

نقش کودهای شیمیایی در کشاورزی علیرضا جعفر نژاد، معاون پژوهشی و رییس بخش تحقیقات خاک و آب مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان خوزستان در گفت وگو با خبرنگار ، گفت: یکی از مهم ترین نهاده های محصولات کشاورزی، کود هاش شیمیایی است که بر اساس نتایج تحقیقات بین 30 تا 50 درصد تولیدات به صرفه محصولات کشاورزی به دلیل مصرف صحیح کود است.

در کمیته پایش و نظرات بر انواع کود های خوزستان که به مدت 4 سال در حال فعالیت هست تا حد زیادی از عرضه کود های تقلبی در استان جلوگیری کرده و آموزش های لازم را نیز در این خصوص به کشاورزان ارائه داده ایم.

او با اشاره به مصرف کود های شیمیایی در کشاورزی و تولید محصولات زراعی افزود: برای اینکه اثر بخشی کود ها و میزان جذب عناصر غذایی توسط گیاه اندازه گیری شود، بذر ها در آزمایشگاه آسیاب شده و با استفاده از روش های استاندارد، میزان عناصر جذب شده و اثر بخشی کود های شیمیایی از این طریق اندازه گیری و برآورد می گردد.

باید کشاورزی را از سطح معیشتی به درجه تجاری برسانیم عبدالعلی گیلانی رییس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان خوزستان در گفت وگو با خبرنگار ، گفت: اهداف مزرعه تحقیقات کشاورزی را می توان در چند بخش دسته بندی کرد.

افزایش تولید، بالا بردن کیفیت، حفظ منابع آب و خاک و در کنار آن، بهره وری مطلوب از این منابع در راستا پاسداری از آنان برای آیندگان از جمله فعالیت های ما هستند.

او هدف نهایی را در سطح کلان تر، افزایش رفاه زندگی مردم جامعه دانست و افرود: باید به گونه ای تغییر کنیم که در جهت رفع نیاز های انسان باشد تا به امنیت غذایی برسیم.

هزینه ها را کاهش دهیم و دانش تولید را در عرصه کشاورزی به مرحله ای برسانیم که توانمند باشیم و در نهایت جامعه کشاورزی را که امروز به صورت معیشتی است، به سطح تجاری نزدیک نماییم.

گیلانی با بیان اینکه باید به شرایطی برسیم که کشاورز توانمند شده و محصولات خود را بر اساس علم و تکنولوژی روز تولید کند بیان کرد: افزایش تولید، بهبود کیفیت و تولید محصولات صادراتی، موجب بالا رفتن سطح معیشت مردم و کسب دانش تخصصی در زمینه کشاورزی می شود.

همچنین با انجام کارهای بهره وری می توان در حوزه مصرف کود، آب و سموم به نتایج بهتری رسید.

شناسایی مقاوم ترین بذر برای معرفی به بازار و افزایش بهره وری محصولات زراعی محمد طباطبایی پاتولوژیست بخش غلات مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان خوزستان با بیان اینکه یکی از عوامل کاهش عملکرد گندم حمله بیماری ها به آن است در گفت وگو با خبرنگار ، گفت: یکی از اقدامات ما ارزیابی محصولات برای مقاومت در برابر بیماری است.

در این مزرعه حدود 4 هزار ژنوتیپ از 4 اقلیم کشور کشت می شود.

بیماری را اینجا مستقر می کنیم و در نهایت مقاوم ترین بذر ها به بازار معرفی می شوند.

او افزود: در قسمت پایانی باید محصولی معرفی شود که در مقابل بیماری های استان خوزستان مقاوم باشد و نسبت به تنش های خشکی تحمل بالایی داشته باشد.

ژنوتیپ انتخابی باید نسبت به هر نوع تنش زیستی و غیرزیستی شکیبا باشد و در صورتی که محصول کوچک ترین واکنش یا حساسیتی نسبت به هر تنشی داشته باشد، آن را از چرخه خارج کرده که این عمل باعث افزایش عملکرد تولیدات کشاورزی می گردد.

طباطبایی با اشاره به آب و هوای اهواز که تنش های فراوانی در آن وجود دارد، بیان داشت: گرما، شوری خاک، خشکی آب و هوا، گرد و خاک و .

از جمله مشکلات موجود در خوزستان هستند که در نتیجه باید محصولی کشت شود که در مقابل این تنش ها مقاومت کند.

صحت سنجی سموم شیمیایی صلاحی، رییس بخش تحقیقات گیاه پزشکی در گفت وگو با خبرنگار ، با بیان اینکه یکی از رسالت های بخش تحقیقات گیاهپزشکی در خوزستان شناسایی سموم جدید است که هر سال توسط شرکت های مربوط تولید می شود، گفت: سموم برای صحت سنجی در اختیار ما قرار می گیرند و اگر سموم شیمیایی بتوانند حشرات، آفت زا ها و قارچ ها را به خوبی کنترل کنند تایید می شوند.

  او در خصوص نبود شماره ثبت موسسه تحقیقات گیاه پزشکی بر روی سموم هشدار داد و این کونه محصولات را غیر قابل فروش و ممنوع عنوان کرد.

اندرزیان معاون آموزش و سرپرست بخش علوم زراعی و باغی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان خوزستان از برگزاری سالانه حدود 500 دوره آموزشی که معادل 400 هزار نفر روز است برای کارکنان و بهره برداران مجموعه وزارت جهاد کشاورزی در استان خوزستان نیز خبر داد.

تصرف بازارهای صادراتی منطقه در حوزه محصولات کشاورزی در خوزستان بیش از 3 میلیون زمین مستعد برای کشاورزی وجود دارد که تنها یک میلیون و 100 هزار هکتار از آن به زیر کشت می رود و بقیه آن به صورت بایر باقی می ماند.

لازم است تا با مدیریت صحیح و انجام کار های تحقیقاتی، تولید محصولات زراعی در این استان افزایش یابد و با ورود بخش خصوصی در این حوزه به دنبال تصرف بازار های صادراتی کشور های منطقه و به خصوص روسیه باشیم.


کلید واژه ها: خوزستان - محصولات کشاورزی - کشاورزی - معیشت مردم - میلیاردی - استفاده - محصولات - استان خوزستان - صادرات - مردم - توان - بهبود - معیشت - خلیج فارس - ارتفاعات - رونق - موفق - رودخانه - سرزمینی - استان - زاگرس - گزارش - سکونت - جراحی - جنوب - فارس - رشته - خلیج - جهان - توسط

آخرین اخبار سرویس:
524 هکتار از اراضی ملی رفع تصرف شده است/ تشکیل 31 فقره پرونده فساد مالی/ 37 درصد از پرونده های شورای حل اختلاف به سازش ختم شده است

پاورپوینت ارز و روش های تأمین مالی

پاورپوینت بررسی معماری بومی و اقلیم مناطق کوهستانی

پاورپوینت انتشار و حسابداری فروش و خرید اوراق مشارکت

رشد 8 درصدی صادرات محصولات کشاورزی در داورزن

مهلت پرداخت مالیات 10 صنف تمدید شد

رانت در عرضه اولیه های بورسی؛ شایعه یا واقعیت؟

پاورپوینت اقتصاد و ورزش

پاورپوینت معامله پایاپای (SWAP) با تأکید بر حوزه نفتی

سامانه معاملاتی بازارهای بورس مختل شد

پاورپوینت بررسی تطبیقی اینکوترمز 2000 و 2010

رانت در عرضه اولیه های بورسی؛ شایعه یا واقعیت؟

412 طرح در سال جهش تولید تکمیل می شود

3هزار میلیارد؛ ضربه کرونا به هتل های ایران

لیر ترکیه در سراشیبی سقوط

کرونا به پالایشگاه های نفت رسید

مسکن در اسفندماه زیاد گران نشده است

پاورپوینت بررسی پروتکل برداشت بین بانکی (IWP) در بانکداری راستین

پیش بینی بازار مسکن از زبان عضو کانون انبوه سازان

پیش بینی بازار مسکن از زبان عضو کانون انبوه سازان

412 طرح در سال جهش تولید تکمیل می شود

ورود و خروج در گناوه ممنوع شد

آغاز موج جدید سقوط قیمت نفت

برنامه دولت برای بازنشستگانی که بین 2.4 تا 5.1 میلیون تومان دریافتی دارند

پاورپوینت ارزش گذاری به روش ضرایب قیمت

پاورپوینت بانکداری راستین

تولید مواد ضدعفونی کننده در سایپا؛ یک رکورد افتخارآمیز صنعتی است

آیا افراد متضرر از ویروس کرونا مشمول یارانه معیشتی خواهند شد؟

برنامه دولت برای بازنشستگانی که بین 2.4 میلیون تا 5.1 میلیون تومان دریافتی دارند

مشخصات فنی هیوندا i 20 + فیلم

ادامه ممنوعیت صادرات برنج ویتنام

پاورپوینت فصل سیزدهم کتاب تئوری حسابداری هندریکسون ترجمه دکتر علی پارساییان با موضوع صورت وضع مالی

پاورپوینت آشنایی با اختیارهای واقعی و ارزش زمین در مدیریت سرمایه گذاری املاک و مستغلات

از درخواست سازمان ملل برای کمک 2.5 تریلیون دلاری تا کمپین همبستگی ملی در ترکیه

روند کاهشی قیمت طلا ادامه دارد

چرا برخی افراد سود سهام عدالت را دریافت نکردند؟

سقف تسهیلات ساخت مسکن 47 درصد افزایش می یابد

پیش بینی تداوم رونق بازار سهام در بهار امسال

پاورپوینت تصمیم گیری براساس اطلاعات هزینه های مربوط و اطلاعات استراتژیک شرکت

چرا برخی افراد سود سهام عدالت را دریافت نکردند؟

تعرفه ورود و خروج کالا در سال 99 ابلاغ شد

دانلود آهنگ جدید مهدی جهانی بنام نمیفهمی تو آدمو

پاورپوینت سیستمهای اطلاعات مدیریت

اعلام آسیب های اقتصادی کرونا به اصناف در نامه به جهانگیری

پاورپوینت استاندارد حسابداری شماره 13 (حسابداری مخارج تأمین مالی)

پاورپوینت بتن، آلایندگی محیط زیست و توسعه پایدار

تجهیزات مورد نیاز بخش کرونا در بیمارستان زینبیه خورموج تامین شد

خروجی ها و ورودی تفرجگاه های خارج شهرهای کردستان مسدود می شود

کرونا به پالایشگاههای نفت رسید

پاورپوینت بودجه های انعطاف پذیر، انحرافات و کنترل مدیریت(همراه با مثالهای تشریحی)

کدام کارخانه ها کارگرانشان را حفظ کردند؟

قیمت «منفی» برای نفت خام

ورود و خروج در گناوه ممنوع شد

پیش بینی خرید 108 هزار تن گندم در استان بوشهر

توزیع اقلام بهداشتی و مواد ضد عفونی کننده در بین مردم دشتی

پاورپوینت آشنایی با سرمایه گذاری خارجی و بررسی انواع ترتیبات حقوقی آن

سدهای خوزستان سیلاب های ورودی را مهار کردند

کدام کارخانه ها کارگرانشان را حفظ کردند؟

چرخی که برای مقابله با کرونا می چرخد

پاورپوینت اهرم مالی و سیاست ساختار سرمایه (همراه با مثالهای تشریحی)

متوسط سن ابتلا به کووید19 در تهران/ تمهیدات بانکی برای کسب و کارهای خرد در شرایط کرونایی

اعلام نرخ خرید چای و برخی اقلام کشاورزی

کاهش 60درصدی شایعات مرتبط با ویروس کرونا در فضای مجازی

پاورپوینت بررسی چالشهای حقوقی پرداخت بین المللی از طریق حواله های ارزی

«نیمه پنهان ماه»؛ زنان مشروطه و مبارزه با قرارداد های استعماری!

پاورپوینت بررسی انواع روش های پرداخت در تجارت بین الملل

پویش نذر سلامت برای حمایت از کارگران فصلی و روز مزد

سال گذشته شاهد صادرات و واردات کالاهای عجیب و غیرضرور به استان نبودیم/ نبود وزیر بازرگانی یکی از مشکلات عرصه تجارت

صنعت نفت ایران به آرزوی خود رسید

نقض حقوق فعالین اقتصادی و شرکت های محدوده منطقه آزاد ارس در اثر تحریم پیگیری می شود

جزییات پرداخت وام و کمک بلاعوض به سیل زدگان

اعلام امادگی شرکت نگاران ترک دوخت ارس بر تولید روزانه 100 هزار ماسک و لباس بیمارستانی در ارس

پاورپوینت آشنایی با استانداردهای بین المللی و الگوهای مصرف

تجهیزات مورد نیاز بخش کرونا در بیمارستان زینبیه خورموج تامین شد

با توجه به شیوع بیماری کرونا و افزایش آمار مبتلایان بازارروز بابل تا اطلاع ثانوی تعطیل میباشد

ورود و خروج در گناوه ممنوع شد

پیش بینی خرید 108 هزار تن گندم در استان بوشهر

خبر خوش وزیر کار؛ حقوق بازنشستگان 15 تا 77 درصد افزایش می یابد

سدهای خوزستان سیلاب های ورودی را مهار کردند

تولید مواد ضدعفونی کننده در سایپا؛ یک رکورد افتخارآمیز صنعتی است

پاورپوینت آشنایی با سیستم واردات، صادرات

پاورپوینت بیانیه مأموریت، چشم انداز، ارزش ها

افزایش 200 تنی پسماندهای عفونی تهران در دو هفته اخیر

پاورپوینت مدیریت اعتبارات و موجودی کالا فصل یازدهم کتاب مدیریت مالی نوین استفان

نقش ایران در دوئل نفتی عربستان و روسیه

سدهای خوزستان سیلاب های ورودی را مهار کردند

آیا خودروهای یورو 5 حتما باید سوخت یورو 5 استفاده کنند؟

قیمت رسمی یورو و پوند کاهش یافت/ نرخ دلار ثابت ماند

تصویب 513 میلیارد تومان کمک های بلاعوض و عمرانی و تسهیلات قرض الحسنه برای مناطق زلزله زده قطور خوی در هیات دولت

متوسط سن ابتلا به کووید19 در تهران/ تمهیدات بانکی برای کسب و کارهای خرد در شرایط کرونایی

تولید 26 هزار لیتر محلول ضدعفونی کننده در لرستان

کاهش 80 درصدی تردد در لرستان

مستاجران در دوره کرونایی اجازه جابه جایی ندارند

اختصاص 700 میلیارد ریال برای 191 هزار خانوار دارای معلولیت شدید و بسیار شدید

استقرار فرهنگ کیفیت در زنجیره ارزش تولید ایران خودرو؛جهش تولید همراه با ارتقای کیفیت محقق خواهد شد

پاورپوینت استاندارد حسابداری شماره 10( رویه های حسابداری، تغییر در برآوردهای حسابداری و اشتباهات )

واحدهای فاقد مجوز تولید ماسک پلمب می شوند

تاکنون از ورود 2 هزار خودرو به خراسان رضوی جلوگیری شده است

نگاهی به سیستم نظارتی روسها در نخستین روز تعطیلی پایتخت از بیم کرونا

عبور از خط قرمز طرح فاصله گذاری و پلمب 44 واحد صنفی متخلف در کهگیلویه و بویراحمد

رونق میلیاردی محصولات کشاورزی خوزستان/ صادرات موفق در گرو چیست؟

رونق میلیاردی محصولات کشاورزی خوزستان/ صادرات موفق در گرو چیست؟