مطالب مرتبط:
نمایندگان مجلس در چه صورت عصاره فضائل ملت هستند؟
مجلس عصاره ملت و ویترین مردم ایران است
نقش نمایندگان مجلس دهم در گرانی ها چه بود؟
10 دوره با نمایندگان مازندران در مجلس شورای اسلامی
حقوق نمایندگان مجلس چقدر است؟ + جدول
-247 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 30 بهمن 1398 ساعت 02:372020-02-18سياسي

نمایندگان مجلس در چه صورت عصاره فضائل ملت هستند؟


اهمیت انتخابات مجلس شورای اسلامی و لزوم تعیین معیارها و شاخص های عمومی و اختصاصی آن از ابتدای شکل گیری جمهوری اسلامی تا عروج ملکوتی امام خمینی (ره) بر بنیانگذار کبیرش پوشیده نبود.

- اهمیت انتخابات مجلس شورای اسلامی و لزوم تعیین معیارها و شاخص های عمومی و اختصاصی آن از ابتدای شکل گیری جمهوری اسلامی تا عروج ملکوتی امام خمینی (ره) بر بنیانگذار کبیرش پوشیده نبود.

امام امت مجلس را کانون و سرمنشاء همه قانون ها و قدرت ها می دانستند به همین دلیل تاکید فراوانی داشتند که نمایندگان مجلس باید معلم اخلاق باشند، مباحث دلخواه اسلام و مشکلات مردم و کشور را بیان کنند، قوانین منطبق با اسلام را بررسی و تصویب کنند، از صف بندی های سیاسی و غرض ورزی های شخصی به شدت پرهیز کنند و با عمل به احکام اخلاقی و انسانیِ اسلام در عمل نشان دهد عصاره فضائل ملت هستند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، رهبر فقید جمهوری اسلامی ایران در طول عمر پر برکت شان بارها و بارها با رییس، هیات رییسه و نمایندگان مجلس شورای اسلامی دیدار داشتند اما اولین دیدار ایشان با نمایندگان دور اول مجلس شورای اسلامی اهمیت ویژه ای داشت.

ایشان در دیدار با نمایندگان اولین دوره مجلس شورای اسلامی به تبیین معیارهایی پرداختند که نامزدهای نمایندگی مجلس در صورت احراز این شاخص ها و معیارها، صلاحیت نمایندگی مردم را داشته و مجوز فعالیت در مجلس را پیدا می کنند.

ایشان همواره تاکید داشتند کسی که برای خدا کار کند، هیچ وقت توی کارش شکست نیست و بُرد همیشه با اوست.

امام خمینی (ره) در تبیین شاخص ها و معیارهای نمایندگی مردم در مجلس شورای اسلامی، گفتند: ‏‏مجلس شورای اسلامی که شما آقایان وکیل هستید از طرف ملت برای خدمت در آن بنگاه، باید آن چیزی که دلخواه ملت است در آنجا طرح شود، آنچه دلخواه اسلام است مورد بحث و مشورت قرار بگیرد و به ترتیبی که مقرر است تصویب بشود و همه چیزش ‏‏‏اسلامی باشد.

بنیانگذاری جمهوری اسلامی ایران با نهی نامزدهای نمایندگی مجلس از خصومت فردی و پرهیز از تضعیف و توهین به یکدیگر، بیان کردند: اغراض شخصیه را باید همه ما کنار بگذاریم.

فرضاً که من با شما خدای نخواسته، یک خرده حساب دارم، در مجلسی که مجلس اسلامی است نباید در آنجا به حساب آنها رسیدگی کرد.

مجلس شورای اسلامی در یک محفظه سربسته نیست که اگر خدای نخواسته انحرافی در آن پیدا شد همان اجزای خود مجلس بفهمند، آنجا سر باز است و رادیو و تلویزیون آن را منتشر می کند و همه ایران می بینند و می شنود، و خارج از ایران هم تا آنجایی که موج اینها می رود، آنها هم می شنوند و می فهمند که چه شده است.

اگر بنا باشد که خدای نخواسته از اول صف آرایی بشود برای جنگ اعصاب، و آن مجالسی که درزمان طاغوت بود، آن مجالس، باز محتوایش تکرار بشود، این مجلس اسلامی نیست و آقایان به وظیفه شرعی و الهی خودشان عمل نکرده اند.

‏ ایشان در تبیین شرط عصارهِ فضائل ملت بودنِ نمایندگان مجلس، گفتند: ‏‏ من امیدوارم که آقایان بدون اینکه جهات نفسیت را در نظر داشته باشند، و بدون اینکه اغراض خودشان را و مخالفتهای شخصی که با اشخاص دارند در نظر داشته باشند، به آن چیزی که وکیل او، به آن چیزی که در آن چیز وکیل هستند، اندیشه کنند و مباحثه کنند و شور کنند.

شوری که در محیطی واقع شد که اسلامی است و اخلاق اسلامی است منتهی به جنگ نمی شود، منتهی به آن مسائلی که در آن مجلسها و بعضی از آن مجلسها واقع می شد که انصافاً شرم آور است نمی شود.

باید همان طوری که تا حالا تحولات زیادی پیدا شده است در این ملت، شما که وکیل از جانب ملت هستید و عصاره فضایل ملت هستید، باید در آنجا همان معنایی که مأمور او شدید از طرف ملت، همان معانی باشد.

‏ رهبر فقید انقلاب اسلامی متذکر شدند: شما وکیل نیستید که بروید آنجا بنشینید و حساب هایی که خودتان با هم دارید صاف کنید.

اگر یک همچو کاری بشود، این انحراف است و غصب است آن محل برای شما.

شما باید- ان شاءالله همین طور هم هست- شما باید در آنجا معلم اخلاق باشید از برای همه کشور؛ برای اینکه مطالب شما به همه کشور بسط پیدا می کند.

وقتی که همه مردم در تمام کشور دیدند که این وکلای شان با راستی و صداقت در خدمت کشور هستند و در خدمت اسلام هستند و مناظره هایی که می کنند مناظره های اسلامی است، و بحث و تفتیشی که می کنند بحث و تفتیش اسلامی است، این یک تعلیمی می شود به همه افرادی که در این کشور هستند، و به آنجایی که این موجها می رسد در خارج کشور.

‏ امام امت با تاکید بر التزام عملی به اخلاقیات از سوی نمایندگان مجلس، گفتند: شماها باید در مجلس که می روید علاوه بر اینکه، مسائلی که طرح می شود که مورد احتیاج ملت است، باید آنها را در آن طرح کنید، با سلاح اخلاق اسلامی وارد بشوید، و با آن سلاح مردم را تربیت کنید که وقتی چند سال از مجلس گذشت، در مردم آثار گفتگوهای شما و مناظرات شما پیدا باشد.

از مجلس منعکس می شود کارهای شما.

علاوه بر اینکه خدای تبارک و تعالی حاضر است در همه جا و ناظر است در همه جا، و پرونده های همه شما پیش اوست و همه عالَم.

علاوه بر اینکه باید ملاحظه کنید که در حضور خدای تبارک و تعالی هستید، هر نَفسی که می کشید در حضور او هست، و هر کلمه ای که ادا می کنید در محضر مبارک خدای تبارک و تعالی هست.

و در محضر خدای تبارک وتعالی، برخلاف دستور او جرم عظیمی است، و باید ناظر بدانید خدا را بر اعمال خودتان، باید شما دیگران را هم تربیت کنید.

امام خمینی (ره) هشدار دادند: اگر خدای نخواسته، انحرافی در مجلس پیدا بشود، چون منعکس می شود به همه جا، ممکن است که انحراف در سطح گسترده ای پیدا بشود و مسؤولیت بزرگ باشد.

چنانچه انحرافاتی را شما به واسطه اعمال و افعالتان از ملت سلب کنید، اجر بسیار بزرگی را دارید، اجر انبیا را دارید.

از الآن بنای بر این نگذارید که ما یک جبهه کذا و یک جبهه کذا، از اول بنای مبارزه باشد، مبارزه نیست، مباحثه است، مباحثه، مباحثه نرم اسلامی.

می خواهید هر کدام مسائلی که دارید به دیگری بگویید با برهان، با بیان، البته باید بگویید اما مبارزه ندارید با هم.

و همه برای اسلام هستید و خدمتگزار اسلام هستید و می خواهید برای اسلام خدمت بکنید.

‏ ایشان با تاکید موکد به نمایندگان حاضر در این نشست، گفتند: ‏‏از حالا بنا نگذارید به اینکه یک جبهه بندی بکنید، یک دسته این طرف، یک دسته آن طرف و همان کارهایی که در مجالس سابق می کردند، و همان دعواها و نزاعهایی که به انحطاط می کشید خودشان و ملت را.

و من نمی دانم آیا در مجالس خارج از این کشور یک همچو نزاعها و داد و قالها و بدگوییهایی بوده است که تقلید کردند اینها از آنها یا نه ابتکار بوده، این را من اطلاع ندارم؛ لکن علی ایّ حال، چه تقلید از دیگران بوده، و چه ابتکار خودشان بوده است، یک امر بسیار مشوّه بدی بود که تلخی او در ذائقه باید بماند تا آخر.

و من امیدوارم که کارهای شما آن تلخیها را از ذائقه ها‏ بزداید.

رهبر کبیر انقلاب اسلامی، ‏‏ مجلس شورای اسلامی را مرکز همه قانون ها و قدرت های کشور دانستند و افزودند: مجلس هدایت می کند همه را و باید بکند، اما بنای بر این نباشد که مجلس دولت را ضعیف کند.

و بنای بر این هم نباشد که دولت مجلس را ضعیف کند.

تضعیف هر یک، تضعیف خودش هم هست.

اگر رییس دولت؛ رییس جمهور تضعیف کند مجلس را، خودش قبل از مجلس سقوط می کند و اگر مجلس تضعیف کند دولت و رییس جمهور و آنهایی که اجرا می خواهند بکنند، این خودشان هم تضعیف می شوند و امروز صلاح نیست.

چنانچه در یکوقتی هم یک همچو مطلبی واقع بشود، آن هم یک جرم است.

امروز این مسأله، جرم بسیار بزرگ است.

برای اینکه، در آن مواقعی که مملکت ما ابتلا به این مصایب ندارد، خوب یک کار خلاف است، اما کار خلافی نیست که مملکت ما را تهدید به نابودی و شکست ‏‏‏بکند.

امام (ره) ادامه دادند: ‏‏این قانونی که ملت برایش رأی داده است.

همین رأی نداده است که توی طاقچه بگذارید و کاری به آن نداشته باشید، بروید مشغول کار خودتان بشوید.

این قانون باید دست همه باشد و همه حدود را قانون معیّن بکند.

قانون برای مجلس حدود معین کرده است، تخلف از این حدود نشود.

برای رییس جمهور تحدید کرده، حدود قرار داده، او هم تخلف نکند.

برای نخست وزیر و امثال اینها و دولتها حدود معیّن کرده.

آنها هم نباید خارج بشوند.

هر که خارج بشود از حدود، باید این را تنبه بدهند، هدایت کنند آن را.

‏ رهبر فقید انقلاب اسلامی در هشداری به جریان های چپ و راست، متذکر شدند: من نمی گویم همه روشنفکرها؛ روشنفکر خوب در همه طبقات هست.

اما آنهایی که از اوّلی که این جمهوری اسلامی خواست پایش را بگذارد توی ‏‏این مملکت مخالفت کردند و همچنین آنانی که به اسم خدمت به خلق می خواهند نگذارند، این جمهوری اسلامی تحقق پیدا بکند، شما خوف هیچ کس را نداشته باشید.

نه خوف چپی ها را داشته باشید، نه خوف راستی ها را شما- در مسائل قانون اساسی است و اسلام و قانون اساسی هم تابع اسلام است- باید به اسلام فکر بکنید، نباید فکر کنید که حالا که در فلان کشور کذا چه جور واقع شده ما هم خوب است که التقاطی باشیم؛ یک قدری بگوییم خدا، یک قدری هم بگوییم چیز دیگر.

مستقیم باشید و با استقامت کارتان را پیش ببرید، پشتیبان شما خداست.

از هیچ چیز، از هیچ قوه نترسید.

ایشان در عین حال یادآور شدند: من نمی گویم که شما می توانید بر همه قوه ها غلبه بکنید.

ما که چیزی نداریم، همه چیز ما دست دشمن های ماست.

‏ ‏‏من عرض می کنم که وقتی بنا شد که ما به تکلیف مان عمل بکنیم و ما آن راهی را که خدای تبارک و تعالی پیش پای ما گذاشته است آن راه را برویم، برای ما، شکست هیچی نیست.

برای اینکه از دو حال خارج نیست: یا این است که ما پیش می بریم که شکست هیچ نیست و یا این است که نه، می آیند و ما را عقب می زنند، ما تکلیف مان را عمل کرده ایم، چه شکستی است؟‏ سیدالشهدا هم شکست خورد در کربلا، اما شکست نبود این.

‏‏‏کشته شد و زنده کرد یک عالَمی را.

امیرالمؤمنین هم در جنگ ها، در جنگ صفین شکست خورد، لکن شکست نبود این.

او به خدمت اسلام بود و برای خدا کار می کرد.

امام خمینی (ره) با تاکید بر اینکه کسی که برای خدا کار بکند، هیچ وقت شکست تویش نیست و بُرد همیشه با اوست، خاطرنشان کردند: شما خوف این را نداشته باشید که اگر یک چیزی برخلاف مثلًا مسلک مارکسیسم بگویید، بگویند که اینها چه عقب مانده هستند، خودِ آنها عقب مانده اند.

همانهایی که ادعای- نمی دانم- کمونیستی و کذا می کنند، خود آنها از همه قلدرتر و از همه دیکتاتورترند، و ملتهایشان را همه به بند کشیده اند.

آزادی در آن ممالک نیست برای کسی.

همان طوری که در ممالک غربی هم آزادی نیست در کار، صحبت آزادی، حرف آزادی است.

اگر آزادی باشد، این سیاههای بیچاره چه کرده اند که اینطور تحت فشارند؟ در هیچ جای دنیا شما خیال نکنید که این طرحهایی که می دهند، و این بساطی که درست می کنند، یک واقعیتی باشد و بخواهند روی او رفتار بکنند.

انتهای پیام
کلید واژه ها: انتخابات مجلس شورای اسلامی - اسلام - مجلس شورای اسلامی - نمایندگان مجلس - انتخابات مجلس - جمهوری اسلامی - اسلامی - شورای اسلامی - مجلس - امام خمینی - نمایندگان - بنیانگذار - انتخابات - اختصاصی - ملکوتی - امام - جمهوری - اهمیت - خمینی - شورای - عمومی - اخلاق - شاخص - فراوانی - مشکلات - قوانین - بررسی - کانون - قانون - احکام

آخرین اخبار سرویس:
تولیت آستان قدس رضوی درگذشت آیت الله سیدجعفر کریمی را تسلیت گفت

محدودیت تردد در شهرهای آبادان و خرمشهر به روایت تصاویر

پیام تسلیت فرمانده کل سپاه در پی درگذشت پدر شهیدان فهمیده

فارس من| تصمیم گیری درباره تعطیلی مدارس با ستاد ملی مبارزه با کروناست

توزیع 5500 بسته بهداشتی بین مددجویان لرستانی/ پرداخت کمک بلاعوض به نیازمندان کرونایی

توزیع غذای متبرک حضرت امام رضا(ع) در بین بیماران کرونایی قم

دانلود آهنگ جدید حسین بارانی بنام رنگ دریایی

نحوه ساخت بلبرینگ + لینک دانلود

رازهای جالبی که در عدد 40 نهفته است!

جریمه و توقیف خودروهای پارک شده در حاشیه پارک ها و بوستان ها در روز طبیعت

چین 400 هزار ماسک به ایران اهدا کرد

شهردار قم: با هرگونه توقف در اطراف رودخانه و بوستان ها برخورد انتظامی می شود

زباله گردان نیازمند حمایت معیشتی/ در روز طبیعت به استقبال مرگ نرویم

سرکنسول ایران در گوانجو: شکست کرونا مستلزم همکاری جامعه جهانی است

طرح اصلاح قانون اجرای مجازات کیفری در ترکیه

47 نکته کلیدی درباره ازدواج

سیزده بدر در خانه بمانیم و کرونا را بدر کنیم

تعطیلات کرونایی تا بیستم فروردین ادامه دارد/ آیا افراد بدون علامت، ناقل نیستند؟/ الکل های صنعتی و تقلبی بیش از 3 هزار تَن را مسموم کرد و جان 320 تَن را گرفت

تمدید محدودیت های سختگیرانه تا 20 فروردین

12 فروردین نقطه عطفی در فرآیندهای پنج گانه انقلاب است

استاندار البرز درگذشت پدر بزرگوار شهیدان فهمیده را تسلیت گفت

نامه الیاس حضرتی به حسن روحانی درباره وضعیت رسانه های مکتوب

دانلود آهنگ احسان دریادل دنباله دار + لینک دانلود

آهنگ احمد سلو سلطان قلبم 2 + لینک دانلود

باکو انتخابات در منطقه قره باغ کوهستانی را غیرقانونی خواند

آقای صداوسیما؛ شخصیت های تاثیرگذار را برگردان!

همراهی کامل صداو سیما با ستاد کرونا مایه دلگرمی است

ایها الناس! ما وداع نمی کنیم؛ یادداشتی از جواد دلیری

حوزه علمیه قم آماده تبادل تجربیات خود با مراکز علمی و دینی جهان است

سرلشکر سلامی درگذشت پدر شهیدان فهمیده را تسلیت گفت

اجازه ندهید تا تروریسم دولتی آمریکا، انسان و انسانیت را بیش از این به سخره بگیرد

رحمانی فضلی: دوازدهم فروردین امسال نماد همدلی ملت ایران در مبارزه با ویروس کرونا است

نظام جمهوری اسلامی ایران دین و سیاست را در حکومت گنجاند

انقلاب جهانی کرونا در حال شکل گیری است + لینک دانلود

دانلود آهنگ جدید حسین بارانی بنام رنگ دریایی

حرف عجیب رییس جمهور در مورد کرونا

فرمانده نیروی هوایی ارتش: توسعه توانمندی های دفاعی ماموریت اصلی پایگاه هوایی شهید فکوری است

نامه رییس شورای تهران به روسای کلان شهرها بزودی ارسال می شود

بیش از 800 محتوا توسط کارگروه محتوایی مقابله با ویروس کرونا در استان قم تولید شده است

ابراز رضایت استانداری از نحوه اجرای فاصله گذاری اجتماعی در مازندران

بازداشت استاد ایرانی در آمریکا

محدودیت های روز طبیعت با قوت در گیلان اجرا شود

باکو انتخابات در منطقه قره باغ کوهستانی را غیرقانونی خواند

تنها مانع دبیرکلی نبی درفدراسیون رفع شد

پیام تبریک آیت الله علم الهدی به مناسبت روز جمهوری اسلامی ایران

خانه های خالی وارد بازار اجاره می شوند؟

توییت آشنا به مناسبت روز «جمهوری اسلامی»

جریمه و توقیف خودروهای پارک شده در حاشیه پارک ها و بوستان ها در روز طبیعت

لزوم اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی توسط دولت قبل از تعطیلات نوروزی

قدردانی وزیر بهداشت از خدمات گسترده ستاد اجرایی فرمان امام برای مبارزه با ویروس کرونا/نمکی:راه اندازی 4030، تولید و تأمین میلیون ها ماسک و کیت تشخیص کرونا، کمک بزرگی به نظام سلامت بود که با مدیریت جهادی در ستاد اجرایی حاصل شد

باکو انتخابات در منطقه قره باغ کوهستانی را غیرقانونی اعلام کرد

پرسش بزرگ دوران پسا کرونا: ابوالفضل فاتح

تصمیم بورسی برای مقابله با کرونا

کارخانه های خودروسازی بم فعالیت خود را از سر می گیرند

سرکنسول گوانجو: شکست کرونا مستلزم همکاری جامعه جهانی است

نسل باکری ها؛ تبدیل «راهیان نور» به «راهیان سلامت مردم» در بسیج دانشجویی آذربایجان شرقی+فیلم

سرلشکر سلامی درگذشت پدر شهیدان فهمیده را تسلیت گفت

فعالیت 30 کارگاه تولید ماسک و دستکش با مشارکت خیرین بوشهری

هیچ مورد مشکوکی در مراکز تحت نظارت بهزیستی ملایر مشاهده نشده است

نماینده عراق همه گروهها را به وحدت در برابر تهدیدات آمریکا فراخواند

پیام تسلیت مدیر حوزه های علمیه خواهران درپی در گذشت آیت الله کریمی

اقلام بهداشتی برای بیش از 8000نفر از جامعه هدف پرخطر هنوز توزیع نشده است

پیام تبریک شهردار قم به مناسبت روز جمهوری اسلامی

بازدید سردار نقدی از نقاهتگاه یاوران مهدی (عج) قم

کنایه توییتری علی مطهری به آیت الله جنتی و کدخدایی

لزوم تصویب پاداش ویژه برای افرادی که در خط مقدم مقابله با کرونا قرار دارند

بنگاه های بزرگ اقتصادی کرمان 15میلیاردتومان برای مقابله با کرونا اختصاص دادند

مطالبه سهم شهرداری از بودجه ملی و دولتی خدمات اجتماعی کشور

تقدیر آیت الله حسینی بوشهری از خدمات قرارگاه کریمه اهل بیت

سفر به مریخ: جهان نام آشنای سرخ منظومه شمسی

همکاری جهانی برای رفع تحریم ها برای مبارزه با کرونا ضروری است

باکو انتخابات در منطقه قره باغ کوهستانی را غیرقانونی اعلام کرد

دعوت از شهردار در اولین جلسه شورا بعد از تعطیلات

خودباوری و خوداتکایی ملی ؛ مهمترین دستاورد جمهوری اسلامی ایران

12 فروردین امسال به نماد همبستگی ملی در مبارزه با کرونا تبدیل شده است

تدوین برنامه عملیاتی شعار جهش تولید با محوریت صنایع دستی و اشتغال/ گردشگری دیجیتال توسعه می یابد

طرح فاصله گذاری اجتماعی باید از روزهای ابتدایی شیوع کرونا اجرا می شد

مسیرهای منتهی به تفرجگاه های استان فردا تحت کنترل شدید نیروی انتظامی

چاپ بیست و یکم کتاب «حقوق فرزندان در مکتب اهل بیت(ع)» منتشر شد

هشدار به شهروندان کرمانی

12 فروردین؛ روز شکست سنگین لیبرالیسم از اسلام سیاسی

دانلود آهنگ جدید اسماعیل ستوده بنام برای من باش

دانلود آهنگ جدید مصطفی پاشایی بنام بزن و بخون

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی درگذشت امام جمعه چهاربرج را تسلیت گفت

تجهیز ناوگان اتوبوسرانی پایتخت به امکانات جدید مقابله با کرونا

بوستان ها وپارک های چهارمحال وبختیاری در روز طبیعت تعطیل هستند

پیام تسلیت سرلشکر سلامی در پی درگذشت پدر شهیدان فهمیده

مسیرهای منتهی به تفرجگاه های استان فردا تحت کنترل شدید نیروی انتظامی

دوازده فروردین در تاریخ کشورمان برگ زرینی از افتخارآفرینی ملت ایران است

تمدید محدودیت ها تا 20 فروردین |

تصاویر / طلاب جهادی مدرسه علمیه امام صادق(ع ) اهر در حال کفن و دفن اموات کرونایی

ببینید| پیام سردار قاآنی درباره انتقام سخت و عاقبت رژیم آمریکا

کشف جدید باستانی در مصر در پی ضدعفونی برای پیشگیری از کرونا

پیام تسلیت حجت الاسلام والمسلمین شهیدی در پی درگذشت پدر شهیدان فهمیده

ملت ایران الهام بخش آزادی خواهان جهان است

کوچک ترین خطای دشمن آخرین خطای آنان خواهد بود

پیام تسلیت حجت الاسلام حاج علی اکبری در پی درگذشت یکی از ائمه جمعه کشور

سیروس مقدم: قسمت آخر «پایتخت 6» در عید پخش نمی شود!

ارسال کمک های بسیج دانشجویی سیرجان به سیل زدگان زهکلوت در جنوب کرمان

نظر میرسلیم در خصوص راه حل مهار کرونا

نمایندگان مجلس در چه صورت عصاره فضائل ملت هستند؟

نمایندگان مجلس در چه صورت عصاره فضائل ملت هستند؟