مطالب مرتبط:
4 اثر منفی بودجه 99 بر محیط کسب و کار
4 اثر منفی بودجه 99 بر محیط کسب و کار
4 اثر منفی بودجه 99 بر محیط کسب و کار
چگونه به مدیر خود بگویید در محیط کار خوشحال نیستید؟
پیشنهاد بودجه 31 هزار میلیاردی در کمیسیون بودجه
-247 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 30 بهمن 1398 ساعت 02:272020-02-18سياسي

4 اثر منفی بودجه 99 بر محیط کسب و کار/ 6 پیشنهاد اصلاحی


مرکز پژوهش های مجلس ضمن اعلام مصادیق آثار منفی بودجه 99 بر مولفه های تاثیر گذار کسب و کار، پیشنهاداتی را در قالب 6 محور برای بهبود محیط کسب و کار از محل اصلاح لایحه بودجه ارائه داد.

- مرکز پژوهش های مجلس ضمن اعلام مصادیق آثار منفی بودجه 99 بر مولفه های تاثیر گذار کسب و کار، پیشنهاداتی را در قالب 6 محور برای بهبود محیط کسب و کار از محل اصلاح لایحه بودجه ارائه داد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار مهر"، مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در گزارشی با عنوان تصویر محیط کسب و کار در آستانه تصویب بودجه و برخی آثار آن بر مؤلفه های محیط کسب و کار از آثار منفی بودجه در برخی مؤلفه های اثرگذار بر کسب و کار خبر داد.

در بخشی از این گزارش آمده است: مجموعه گزارش های داخلی و خارجی رصد و پایش محیط کسب و کار ایران، دشواری تأمین مالی کسب و کارها، بی ثباتی و نااطمینانی محیط اقتصاد کلان، تغییرات ناگهانی قوانین و مقررات، مالیات ستانی ناعادلانه، نبود فضای رقابتی و دشواری اخذ مجوزها را به عنوان چالش های اصلی محیط کسب و کار کشور نمایان می کنند که با تحلیل تأثیرات لایحه بودجه سال 99 بر این مؤلفه های کلیدی چشم اندازی امیدوارکننده ای برای محیط کسب و کار کشور در سال آینده متصور نیست.

از جمله اقدامات بهبود محیط کسب و کار که اتفاقاً ماهیت بودجه ای ندارند خروج دولت در بنگاه های با ماهیت شبهه دولتی از تصدی هایی است که جای فعالان اقتصادی بخش خصوصی و تعاونی را تنگ کرده است.

1- اثر نامطلوب انتشار اوراق مالی دولتی بر محیط مالی کسب و کار نقدینگی و منابع سرمایه در گردش، یکی از الزامات سرمایه گذاری و فعالیت کسب و کارها محسوب می شود.

اگر برنامه ها و سیاست های دولت به گونه ای تنظیم شود که حجم زیادی از نقدینگی اقتصاد را به مصارف دولتی جذب کند موجب کاهش منابع مالی نهادهای سرمایه گذاری خصوصی شده و حجم عظیمی از اقتصاد به سمت طرح های دولتی رفته و این امر باعث جایگزینی سرمایه گذاری بخش خصوصی یا سرمایه گذاری دولتی می شود.

در لایحه بودجه سال 1399 در مجموع مجوز 1,090 هزار میلیارد ریال انواع اوراق بدهی ریالی به دولت، شرکت های دولتی و شهرداری ها صادر شده که نسبت به قانون بودجه 98 حدود 70 درصد افزایش یافته است.

بخش اصلی این اوراق ماهیت استقراض از بخش خصوصی شامل بانک ها، صندوق های سرمایه گذاری و اشخاص حقوقی و حقیقی خصوصی دارد.

از مجموع 1,090 هزار میلیارد ریال انواع اوراق بدهی ریالی مجوز انتشار 100 هزار میلیارد ریال آن به شرکت های دولتی اختصاص دارد و 50 هزار میلیارد ریال سهم شهرداری ها و سازمان های وابسته و 940 هزار میلیارد ریال سهم دولت است.

آنچه در این اهمیت دارد این است که کارآفرینان و فعالان اقتصادی به منظور ایجاد کسب و کار جدید یا توسعه کسب و کار موجود یا حتی تأمین نقدینگی برای کسب و کار موجود به منابع مالی نیاز دارند.

سه تأمین کننده عمده منابع مالی برای بنگاهها عبارتند از شرکای تجاری، بانک ها (بازار پول و اعتبار) و بازار (بازار سرمایه).

روند فزاینده کسری بودجه دولت و کسری بودجه شرکتهای دولتی و جذب منابع مورد نیاز فعالان کسب و کار با اتکای روزافزون آنها به بازار پول و سرمایه می تواند محیط مالی کسب و کار را نامساعدتر کند و در آینده تخریب بیشتر بازار سرمایه را سبب شود.

محیط مالی نامطلوب نیز می تواند بر کارآفرینی و رشد کسب و کارها تأثیر منفی داشته باشد.

بنابراین ناپایدار مالی بودجه بخش دولتی می تواند به طور غیر مستقیم بر کارآفرینی و رشد کسب و کارها تأثیر منفی داشته باشد.

چنانچه هر کسب و کار بتواند به راحتی با نرخ پایین از بازار پول یا بازار سرمایه منابع مالی مورد نیاز خود را تأمین کند در این صورت شرایط محیط مالی بسیار مطلوب است و کسانی که قصد کارآفرینانه داشته باشند می توانند کسب و کار خود را راه بیاندازند و رشد.

2- فشار مالیاتی بر کسب و کارهای موجود در شرایط رکودی به جای تعریف پایه مالیاتی جدید در بخش دیگری از گزارش مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی نیز آمده است: برنامه هایی که برای اصلاح نظام مالیاتی و افزایش درآمدهای مالیاتی ارائه می شوند باید به گونه ای باشند که اولاً به فضای کسب و کار ضربه نزنند و ثانیاً در فرایند اصلاحات میان مدت در راستای درآمدزایی پایدار خللی ایجاد نکند.

اگر افزایش درآمدهای مالیاتی از طریق فشار به فعالان اقتصادی بخش رسمی که در حال حاضر مالیات می دهند حاصل شود هر چند ممکن است در کوتاه مدت باعث افزایش درآمدهای مالیاتی شود اما در بلند مدت منجر به رکود و کاهش درآمدهای دولت خواهد شد.

سهم مالیات بر سود شرکت ها در ایران از کل درآمدهای مالیاتی در مقایسه با دیگر کشورها بسیار بیشتر است که طبعاً این مسئله باعث آسیب به فضای کسب و کار و تولید کنندگان می شود و در نهایت رشد اقتصادی را تحت تأثیر قرار می دهد.

بررسی ها نشان می دهد سهم این مالیات از مالیات های مستقیم بالغ بر 63 درصد و از کل درآمدهای مالیاتی حدود 37 درصد است؛ این در شرایطی است که سهم مالیات بر سود شرکت ها در کشورهای عضو OECD به طور متوسط کمتر از 10 درصد درآمدهای مالیاتی است و حتی در برخی از کشورها این مقدار کمتر از 6 درصد است.

به دلیل ضعف سازوکارهای قانونی و عدم اتصال پایگاه های اطلاعاتی به یکدیگر توان اخذ مالیات واقعی بسیاری از مشاغل در کشور امکانپذیر نیست.

این در حالی است که بسیاری از کارکنان بخش دولتی و خصوصی که معمولاً قشر ضعیف تری در جامعه هستند مالیات های خود از جمله مالیات حقوق را به طور کامل پرداخت می کنند.

از جمله راهکارها جهت اصلاح نظام مالیاتی کشور، کاهش فرار مالیاتی و به طبع افزایش درآمدهای مالیاتی، وضع مالیات بر مجموع درآمد.

3- ناکارآمدی واگذاری ها در جهت تسهیل ورود کسب و کارها و تشویق رقابت بخش مهم اجرای سیاست های اصل 44 قانون اساسی، بهبود محیط کسب وکار و تسهیل فضای سرمایه گذاری بخش خصوصی است که متأسفانه در سالهای اخیر مورد غفلت واقع شده است.

این غفلت به وضوح در بندهای تبصره 2 لایحه بودجه سال 1399 ملاحظه می شود.

بندهای مذکور نشان از نگاه درآمدزایی دولت از واگذاری ها و تادیه بدهی های دولتی داشته است و متأسفانه در تبصره ها در راستای تسهیل تأسیس واحدهای تولیدی جدید و تشویق رقابت، دغدغه ای دیده نمی شود و اقدامی صورت نگرفته است.

از سوی دیگر در ماده 19 قانون اجرای سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی بر کلیه روش های ممکن برای واگذاری بنگاهها اعم از روش های واگذاری مالکیت همچون اجاره به شرط تملیک، فروش تمام یا بخشی از سهام، واگذاری اموال و همچنین روش های واگذاری مدیریت همچون اجاره، پیمانکاری عمومی و پیمان مدیریت و همچنین روش هایی همچون تجزیه، انحلال و ادغام شرکت ها تاکید شده است.

این در حالی است که بسیاری از روش ها هنوز از سوی هیئت واگذاری مورد استفاده قرار نگرفته است و چه بسا اتکا به این روش ها، خصوصاً واگذاری مدیریت بنگاهها به جای واگذاری مالکیت از مشکلات موجود کاسته و اهداف سیاست های کلی و قانون را به نحو بهتری محقق سازد.

بدیهی است که پیش نیاز اتخاذ این رویکرد فاصله گرفتن از نگاه درآمدزایی به موضوع خصوصی سازی است.

4- اهمیت رعایت احکام قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقا نظام مالی کشور از آنجایی که لازم است بخش حقیقی اقتصاد و فعالان کسب و کار از وضعیت مالی بخش های دولتی از منظر مطالبات پیمانکاران از دولت و شرکت های دولتی مطلع باشند تا بتوانند جهت عقد قراردادها و پیش بینی آینده اقتصاد برنامه ریزی های مد نظر خود را داشته باشند، در این راستا احکام قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور بیانگر تکلیف دولت به ارائه اطلاعاتی شفاف و پیش بینی پذیر در خصوص موارد متعددی است که نیاز است تا در زمان بررسی لوایح بودجه در مجلس بررسی و تصویب شود.

از آن جمله بندهای الف و پ ماده (1) قانون مزبور است که مقرر می دارد دولت موظف به ارائه جدول بدهی ها و مطالبات دولت و شرکت های دولتی به مجلس است و به ویژه باید در زمان ارائه لایحه بودجه، جدول بدهی ها، مطالبات قطعی شده و تعهدات دولت به اشخاص حقوقی، خصوصی و تعاونی، مؤسسات عمومی غیردولتی، بانک ها و مؤسسات اعتباری و تعهدات آنها به دولت را که به تأیید سازمان حسابرسی کشور رسیده است، به مجلس شورای اسلامی ارائه کند.

ارائه این جدول بدهی ها از آن جهت حائز اهمیت است که پایه اجرای ماده (8) قانون برنامه ششم توسعه بوده که برمبنای آن نسبت بدهی های دولت به تولید ناخالص داخلی تا سقف 40 درصد مجاز دانسته شده است و کنترل آن زمانی میسر است که اطلاعات و جداول آن در اختیار مجلس شورای اسلامی قرار داده شود.

همینطور در بند ب ماده 2 همان قانون، دولت مکلف شده است تا به میزان مطالبات قطعی اشخاص حقیقی و حقوقی خصوصی و تعاونی از دولت و شرکت های دولتی و بدهی قطعی شده آنان به دولت و شرکت های دولتی، در لایحه بودجه سالیانه انتشار اوراق صکوک اجاره را پیش بینی کند.

6 پیشنهاد اصلاحی در بودجه برای بهبود محیط کسب و کار در پایان این گزارش مرکز پژوهش های مجلس 6 پیشنهاد را برای بهبود وضعیت محیط کسب و کار اصلاح لایحه بودجه به شرح زیر ارائه داد: 1 .

مهمترین و اولین گام برای بهبود محیط کسب و کار، ایجاد ثبات اقتصادی و پرهیز اکید از تغییرات ناگهانی و غافلگیرکننده قوانین، مقررات (ازجمله تعرفه های واردات و ممنوعیت های ناگهانی و…) و رویه های اجرایی و آیین نامه ها و دستورالعمل های صادره از طرف وزارتخانه ها، بانک مرکزی و گمرک است؛ کاری که در سال های 1396 و 1397 و 1398 متأسفانه مکرراً انجام شد و تولیدکننده و حتی صادرکنندگان ایرانی را با مشکلات مضاعف مواجه کرده است.

لازم است دولت و مجلس حین تصویب و اجرای قانون بودجه سال 1399، به این مهم توجه کنند.

2 .

پیشنهاد می شود برای بهبود محیط کسب و کار، در تخصیص بودجه های ملی، اولویت با تقویت نهادهای تضمین کننده امنیت سرمایه گذاری نظیر دادگاه ها و پاسگاه های نیروی انتظامی باشد به طوری که برای یک سال بودجه بیشتری را به نهادهای تضمین کننده حقوق مالکیت داد و احداث زیرساخت های جدید (راه و برق و…) در اولویت های بعد قرار گیرند.

3 .

افزایش درآمدهای مالیاتی از طریق رونق کسب و کار ممکن است اما در شرایط رکود، رشد درآمدهای مالیاتی از واحدهای تولیدیِ رسمی، منطقی نیست و چه بسا رکود را تشدید کند.

به عبارتی افزایش درآمدهای مالیاتی بهتر است از واحدهای زیرزمینی و با جلوگیری از فرارهای مالیاتی محقق شود.

آنچه برای محیط کسب و کار در خصوص افزایش درآمدهای مالیاتی حائز اهمیت است و نیاز به شفاف سازی دارد، دلایل پیش بینی افزایش وصول درآمدهای مالیاتی در دوره رکود چندساله اقتصاد ایران است.

آیا میزان برآورد افزایشی درآمدهای مالیاتی قرار است فقط از فعالان و شاغلان رسمی که شناسایی شده و پرداخت کننده مالیات در سال 1398 هستند، دریافت شود؛ یا قسمتی از این افزایش درآمد مالیاتی قرار است از کسانی که تاکنون مالیاتی از آنها دریافت نمی شده و طبق قوانین، شناسایی خواهند شد دریافت شود؟ این ابهام باید در قانون بودجه مرتفع گردد.

لذا ایجاد سازوکاری برای اخذ مالیات از مشاغل و جلوگیری از فرار مالیاتی آنها از طریق تقویت سازوکارهای قانونی و اتصال پایگاه های اطلاعاتی به یکدیگر ضروری به نظر می رسد.

از جمله راهکارها جهت اصلاح نظام مالیاتی کشور و کاهش فرار مالیاتی، وضع مالیات بر مجموع درآمد است.

4 .

محیط مالی، ازجمله مهمترین مؤلفه های محیط کسب و کار محسوب می شود و ناپایداری مالی بودجه دولت تأثیر قابل توجهی بر نامساعد شدن محیط مالی دارد.

کسری بودجه دولت و شرکت های دولتی، سبب افزایش انتشار اوراق بدهی می شود و این امر در صورتی که بدون تمهید مقدماتی نظیر افزایش سرمایه بانک ها و عملیات بازار باز صورت گیرد، سبب کاهش منابع مالی در دسترس کارآفرینان و تخریب محیط مالی کسب و کار می شود و می تواند بر تولید و درآمد مالیاتی سال های آتی اثر منفی بگذارد.

5.

یکی از اقدامات اساسی برای کاهش هزینه های دستگاه های اجرایی، شناسایی برنامه های موازی دستگاه های اجرایی و اقدام در راستای بازآرایی، ادغام و حذف برنامه های زائد است.

همچنین به منظور افزایش سرعت و دقت پرداخت های دولت، باید پرداخت های خزانه به صورت مستقیم به ذی نفعان نهایی صورت گیرد.

6.

در راستای حمایت از تولید، لازم است در خصوص سیاست تخصیص ارز ترجیحی بازنگری اساسی صورت گیرد و برای اجرای سیاست های حمایتی، بخشی از منابع ریالی آزاد شده در حلقه نهایی مصرف در اختیار مصرف کننده نهایی و بخشی نیز جهت حمایت از تولید در قالب مواردی مانند سرمایه در گردش در اختیار بنگاه های رسمی و شناخته شده و ترجیحاً صادراتی قرار گیرد.


کلید واژه ها: کسب و کار - محیط کسب و کار - مرکز پژوهش های مجلس - بودجه - مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی - محیط - لایحه بودجه - پیشنهاد - گزارش - بودجه 99 - منفی - آثار - مجلس شورای اسلامی - اصلاح - پژوهش - مصادیق - مجلس - شورای اسلامی - تصویب بودجه - اعلام - بهبود - مولفه - لایحه - محور - تغییرات - خبرنگار - اقتصاد - قوانین - آستانه - اسلامی

آخرین اخبار سرویس:
رییس قوه قضاییه درگذشت آیت الله سیدجعفر کریمی را تسلیت گفت

دوازدهمین مسابقه آنلاین «فهم نور» در یزد منتشر شد

کرونا برگزاری جشنواره نقاشی روز جمهوری اسلامی ایران به فضای مجازی برد

تاملی در تکذیبیه سازمان برنامه درباره همکاری با IMF پیرامون اصلاح ساختاری بودجه

کرمانشاه بیشترین زنان جانباز کشور را دارد

تحقق شعار جهش تولید نیازمند ارائه راهبردها و برنامه عملیاتی است

فتوای آیت الله سیستانی درباره نحو غسل و تدفین متوفیان کرونا

رییس جمهور: سپاسگزارم مردم هستم

پیام تسلیت مدیر جامعه الزهرا در پی درگذشت مسئول شورای استفتائات دفتر رهبری

معاون استانداری یزد: تمامی بوستان ها و مراکز تفریحی استان تعطیل است

بیش از 19 هزار دقیقه برنامه در صداو سیمای قم در مورد مقابله با کرونا تولید شد

رییس جمهور: کرونا در جامعه است ولی شرایط جامعه را باید قابل تحمل کنیم

یک میلیارد تومان کمک های مردمی در گلریزان مجازی ویژه مبارزه با کرونا جمع آوری شد

گروه جهادی طلاب، ظرفیتی مهم در جهت مقابله با کرونا است

بهره مندی یک هزارو 600 مددجوی زنجانی از خدمات حقوقی کمیته امداد

رییس جمهوری: دولت حامی صدرصد سربازان سلامت و درمان کشور است

رییس جمهور: پیک این بیماری بعد از پایان تعطیلات مشخص می شود.

تکذیبیه دفتر آیت الله محمدی ری شهری درباره فایل صوتی موسوم به »بشارت ظهور «

روایت لحظات پراضطراب یک جانباز ارتشی در آسمان

فارس من| معابر مسکن مهر سمنان ضدعفونی شد

شهروندان از عزیمت به روستاها خودداری کنند

بازدداشت 4 نفر از ماموران زندان سقز

جداسازی کابین رانندگان از مسافران در اتوبوس های تهران

رهبر انقلاب درگذشت آیت الله حاج سیّد جعفر کریمی را تسلیت گفتند

رهبر معظم انقلاب : شما جانبازان، مجاهدان فداکار و شهیدان زنده اید

پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی به مناسبت روز جانباز

آیت الله سید جعفر کریمی دعوت حق را لبیک گفت

پارک ها و سواحل استان بوشهر بسته می شود

رهبر انقلاب: شما جانبازان، مجاهدان فداکار و شهیدان زنده اید

اگر 90درصد مردم در خانه بمانند کرونا تا سه ماه دیگر کنترل می شود

29 واحد صنفی در بویین زهرا پلمب شد

غافلگیری داوران »عصر جدید« با دیدن پرتره سردار سلیمانی

اقدامات آمازون برای محافظت از کارگران کافی نیست

کاریکاتور/ ببینید کرونا چطوری چینی شد؟

رییس جمهور: اصل اول ما سلامت مردم است/ تولید هم برای کشور مهم است

ضرورت توجه بر ابعاد اجتماعی اپیدمی کرونا

برخی استانها ازپیک ویروس کرونا عبور کرده اند

چرا اباالفضل(ع) را باب الحوائج نامیدند؟/بصیرت در سلوک عباس بن علی

رییس قوه قضاییه درگذشت آیت الله سید جعفر کریمی را تسلیت گفت

ضد عفونی خودروها در بیرجند

جهش تولید در گرو دولت، مدیران و سیاستهای جهشی است

حدیث امام هادی (ع) درباره مصیبت های دنیا

پیام رهبر انقلاب بمناسب میلاد حضرت عباس و روز جانباز

صبوری و همراهی مردم باید جبران شود

رهبر معظم انقلاب: شما جانبازان، مجاهدان فداکار و شهیدان زنده اید

تحقق شعار جهش تولید نیازمند ارائه راهبردها و برنامه عملیاتی است

روحانی: وحدت و همدلی ایجاد شده در ماجرای کرونا نباید از بین برود

تمام ورودی و خروجی های شهر تهران مسدود است

ویژه برنامه «یه حس خوب» برای مشاوره رایگان

تاکید بر ارائه مجازی کلیه دروس نظری از 16 فروردین/شرایط برگزاری جلسات دفاع مجازی

پیام تبریک رییس مجلس به پاسداران و جانبازان انقلاب اسلامی

حیرت داوران و تماشاچیان عصر جدید از طراحی فوق العاده پرتره شهید سردار سلیمانی + فیلم

روحانی: برخی استانها ازپیک کرونا عبور کرده اند/ سبک زندگی جدیدی آغاز کنیم

قدردانی رییس مجلس شورای اسلامی از تلاش های کادر بهداشت و درمان استان سمنان

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی: ​یوم الله 12 فروردین تحقق عزم و اراده ملی و همدلی و اتحاد عمومی ایرانیان بود

ورودی مناطق تفرجگاهی شازند بسته شد

چالش های خانواده در شرایط کرونایی

پاسخ آیت الله العظمی سیستانی به سؤالاتی در خصوص تدفین و تکفین جان باختگان کرونا

همین امروز، پای درس قمر بنی هاشم(ع)

تردد در محورهای گردشگری همدان محدود شود

29 واحد صنفی در بویین زهرا پلمب شد

سربازان خط مقدم کرونا، پزشکان هستند/ دولت حامی پزشکان است

منزلت سقایی و علمداری در لشکر اسلام/ چرا حضرت عباس(ع) در بین یاران حضرت سیدالشهدا(ع) ممتاز است؟

گزارش ویدئویی تسنیم| رنجش مردم اصفهان از مسافرت های نوروزی / مسافرانی که اصفهان را در وضعیت خطرناک کرونا قرار دادند

4 نفر در ارتباط با حادثه فرار تعدادی زندانی در سقز بازداشت شدند

بازدداشت 4 نفر از ماموران زندان سقز

قرائت سراسری دعای فرج در شب نیمه شعبان توسط مسجدی ها

50 بوستان بیرجند تعطیل شد

چرا اباالفضل(ع) را باب الحوائج نامیدند؟

رییس قوه قضاییه، درگذشت آیت الله کریمی را تسلیت گفت

روحانی: وحدت و همدلی ایجاد شده در ماجرای کرونا نباید از بین نرود

4 نفر در ارتباط با فرار تعدادی از زندان سقز بازداشت شدند

منابع آستان قدس و بنیادها برای نجات کشور استفاده شوند | اعتماد مردم به حکومت در کمترین میزان خود قرار دارد؟

برخورد با فعالان مجازی که دروغ پردازی می کنند

توضیح درباره زمان متناسب سازی حقوق بازنشستگان و پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان

جداسازی کابین رانندگان از مسافران در اتوبوس های بی آرتی

تعطیلی بندرمسافری شهید حقانی بندرعباس

تاکید وزارت کشور بر تعطیلی بوستان ها و تفرجگاه های شهری و روستایی

بونوچی می آید، استونز می رود

شهدای مدافع حرم ولایت مداری را با خون خود به اثبات رساندند

رهبر معظم انقلاب: شما جانبازان، مجاهدان فداکار و شهیدان زنده اید

«عملیات ویژه» آماده شد/ کمی عقب تر از کرونا!

ضرورت توجه بر ابعاد اجتماعی اپیدمی کرونا

رییس جمهوری: اصل اول در کشور سلامتی مردم است

زنگ خطر کرونا در سیستان و بلوچستان به صدا در آمده است

تولید 30هزار ماسک توسط خادمین شهدا

تاکید وزارت کشور درباره تعطیلی بوستان ها و پارک ها و مراکز تفریحی

جداسازی کابین رانندگان از مسافران در اتوبوس های بی آرتی

برخی استانها ازپیک کرونا عبور کرده اند/ سبک زندگی جدیدی آغاز کنیم

تولید بیش از 9 هزار ماسک به همت گروه جهادی محله قنات اراک

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی درگذشت آیت الله کریمی را تسلیت گفت

سعیدی: اجرای دقیق اقتصاد مقاومتی باید اولویت مجلس یازدهم باشد / آمایش سرزمینی تاکنون عملیاتی نشده است

تاکید بر ارائه مجازی کلیه دروس نظری از 16 فروردین/شرایط برگزاری جلسات دفاع مجازی

کرونا و آرزوی بازگشت به کدام زندگی عادی؟!

اقدامات انجام شده برای رونق تولید کافی نبوده است

4 نفر در ارتباط با حادثه فرار تعدادی زندانی در سقز بازداشت شدند

شما جانبازان، مجاهدان فداکار و شهیدان زنده اید

12 فــروردیـن؛ روز تـجــلّــی اراده و عــزم مـلــی در مســــیــر اســتـقـرار جـمهــوری اســـلامـــی

برخورد جدی با افرادی که به سلامت مردم بی اعتنا هستند

استاندار: 25 هزار تخت نقاهتگاهی در خراسان رضوی آماده است

4 اثر منفی بودجه 99 بر محیط کسب و کار/ 6 پیشنهاد اصلاحی

4 اثر منفی بودجه 99 بر محیط کسب و کار/ 6 پیشنهاد اصلاحی