مطالب مرتبط:
رأی سفید فقط در ایران وجود دارد/ باید سوءتفاهم ها درباره ردصلاحیت ها برطرف شود/ مردم از هر حرکتی که نشان دهنده مقبولیت نظام باشد، نمی گذرند
مردم ایران به تناقض گویی مقامات آمریکا عادت کرده اند |
هشدار انجمن علمی روان پزشکان ایران: سلامت روانی اجتماعی مردم را جدی بگیریم
مردم ایران به تناقض گویی مقامات آمریکا عادت کرده اند |
بهزاد نبوی: شاید مردم از رأی ندادن پشیمان شوند
-176 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 29 بهمن 1398 ساعت 08:052020-02-18سياسي

رأی سفید فقط در ایران وجود دارد/ باید سوءتفاهم ها درباره ردصلاحیت ها برطرف شود/ مردم از هر حرکتی که نشان دهنده مقبولیت نظام باشد، نمی گذرند


یک نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: رأی سفید در هیچ انتخاباتی در دنیا نمونه و مشابه ندارد، این طور نیست که در جایی وجود داشته باشد و ما دومین کشور باشیم، - کشور ایران نخستین کشوری است که رأی سفید در صندوق های رأیش ریخته می شود.

محسن کوهکن در گفت وگو با خبرنگار ایلنا، درباره رفتار مردم در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: اگر بخواهیم انتخابات را واقع بینانه در کشورمان تحلیل کنیم باید از چند منظر به آن بنگریم.

باید گفت در کشور هستند عده ای که تعدادشان هم کم نیست اعتقاد دارند که حضور در انتخابات نظام جمهوری اسلامی یک تکلیف و وظیفه شرعی است، یعنی حتی اگر در یک حوزه ای احدی از داوطلبان را هم قبول نداشته باشند، اما بازهم شرکت در انتخابات را لازم و واجب می دانند و در آن شرکت می کنند حتی اگر رأی سفید بدهند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: رأی سفید در هیچ انتخاباتی در دنیا نمونه و مشابه ندارد، این طور نیست که در جایی وجود داشته باشد و ما دومین کشور باشیم، کشور ایران نخستین کشوری است که رأی سفید در صندوق هایش ریخته می شود.

وی ادامه داد: هنگامی انتخابات برای  بخش قابل توجهی از مردم صنفی و منطقه ای نیست و  نگاهشان به این امر  یک نگاه اعتقادی و شرعی است، معنا و مفهومش این است که شما به گستره کل کشور افرادی را دارید که در ارتباط با اصل انتخابات فعال هستند.

نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: افرادی که حضور در انتخابات را تکلیف و وظیفه شرعی می دانند اینطور نیست که ساکت باشند، هم حضور در انتخابات را لازم و واجب می دانند و هم یک ملبغ هستند؛ یعنی تبلیغ خواهند کرد که دیگران در انتخابات شرکت کنند.

وی با بیان اینکه مورد بعدی که مردم را پای صندوق های رأی می کشاند امنیت کشور است، گفت: هرگاه مردم احساس کنند (اینجا دیگر صحبت از کسانی که اعتقادی به حضور در انتخابات نگاه می کنند نیست، بلکه بحث کل مردم است) کشورشان مورد تهدید خارجی است وارد میدان می شوند.

تهدید خارجی، می تواند سیاسی، نظامی و تحریم باشد.

 مشخص است هر انسان عاقلی در چنین شرایطی هنگامی که تهدید خارجی را لمس می کند، با تمام وجود رأی می دهد.

کوهکن با اشاره به شهادت سردار سلیمانی و نگرش مردم به امنیت و حفظ نظام گفت: جامعه نگاه می کند سرداری که با تندروی های تکفیری صهیونیسم ساخته مبارزه می کند و جانش را کف دستش گذاشته توسط دشمن به شهادت می رسد پای صندوق رأی می آید.

جمعیتی که برای تشییع آمدند پیام های مختلفی داشت که یکی از آنها این بود که ما شرکت کنندگان در تشییع حاج قاسم سلیمانی درک می کنیم که دشمن چه کاری انجام می دهد.

  وی خاطرنشان کرد : کشوری که در تهدید است به صورت طبیعی مردمش از هر حرکت و نمادی که نشان دهنده مقبولیت نظام و حاکمیتش باشد نمی توانند بگذرند.

در نظام جمهوری اسلامی ما به تعداد سال های انقلاب انتخابات داشتیم که این امر باعث می شود اقشاری از مردم با درک شرایط به پای صندوق های رأی بیایند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی درباره رفتار و شاخص های نامزدهای شرکت کننده در یازدهمین دوره انتخابات مجلس بیان کرد: رقابت های داوطلبان بسیار مهم است، اگر رقابت های داوطلبان سالم باشد و خودشان را مطرح و دیگران را تخریب نکنند و به مردم امید دهند، می توان گفت که انتخابات خوبی پیش رو خواهیم داشت.

  وی تاکید کرد: به هر میزان بین داوطلبان آدم های شجاع، کاردان، مدبر و مسلط به موازین قانونی وجود داشته باشد که یافته ها و پیشنهادهای خودشان را در جلسات گفت وگوها و مناظره ها به مردم منتقل کنند، باعث تهیج آنان برای حضور در انتخابات خواهد شد.

نایب رییس جبهه پیروان خط امام و رهبری با اشاره به اینکه گاهی جریان های خارج از کشور مردم را برای تحریم انتخابات تشویق می کنند، بیان کرد: گاهی اوقات در آن طرف مرزها مطرح می کنند که مردم انتخابات را تحریم کنند که معمولا بعد از یک مدتی که می گذرد مردم پی می برند که تحریم فایده ندارد و می آیند و از تحریم عدول می کنند و به قول خودشان حتی اگر انتخاب بین بد و بدتر باشد این کار را می کنند.

وی ادامه داد: آنهایی که مردم را به تحریم و تخریب انتخابات تشویق می کنند، دچار اشتباه و خطای محاسباتی می شوند زیرا انتخابات در کشور ما  دارای شرایط خاص است و مردم با نگرش های مختلف به پای صندوق های رأی می روند.

  این نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به تفاوت رفتار مردم در کلان شهرها و شهرهای کوچک برای حضور در پای صندوق های رأی گفت: در کلان شهر تهران و 5 کلان شهر دیگر معمولا انتخابات متاثر از مسائل سیاسی است.

به همین دلیل هنگامی که لیست ارائه می شود، با توجه به آنچه که مردم رأی می دهند، یک لیست رأی می آورد، یک لیست رأی نمی آورد.

اما در شهرهای کوچک تر به دلیل شناخت روی افراد به صورت مخلوط رأی می دهند برای همین است که شما مشاهده می کنید تنوع کاندیدا از جریان های مختلف زیاد است.

وی ادامه داد: در حوزه های تک نماینده مسائل سیاسی کمرنگ است و نیازها و مطالبات و حل مشکلات منطقه باعث می شود که مردم به آن فرد روی بیاورند.

  کوهکن تاکید کرد: آنچه که مسلم است علیرغم شرارت غربی ها، آمریکایی ها و صهیونیست ها سطح مشارکت مردم کشور ما در انتخابات بالاتر از کشورهایی است که مدعی دموکراسی هستند.

ما کشورهایی در اروپا داریم که میزان مشارکت مردم در انتخاباتشان 38 درصد است، اما آنها به گونه ای رفتار کرده اند که هیچ کسی به آنها نمی گوید انتخاباتی که 38 درصد در آن شرکت کرده چگونه می تواند به نظام و حاکمیت شما مشروعیت بخشد.

  وی ادامه داد: اما مردم ما باید بدانند خصومت ورزی ها و دشمنی ها در ابعاد مختلف با این ملت و نظام به این خاطر است که مردم خواستند با انتخاب اسلام و آزادی که مدنظر جمهوری اسلامی است، زندگی کنند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی درباره این که با رد صلاحیت نمایندگان فعلی مجلس مردم در یک دوگانگی مانده اند و نمی دانند باید به نیروهای تندرو رأی بدهند و یا انتخابات را تحریم کنند، گفت: نماینده هایی که ردصلاحیت شدند باید به طور طبیعی از مجرای قانون پیگری کنند و کار را پیش ببرند.

اما آن چیزی که مسلم این است که نماینده واقعی مردم برایش اصل نظام، مردم و مجلس ملاک است.

وی ادامه داد: در صحبت و گفته ها بعضا درباره دلایل رد صلاحیت ها  به درستی صحبت نشده است و باید سوءتفاهمات برطرف شود.

از من می پرسند که ردصلاحیت شده ای نظرت چیست، می گویم ایراد از من و تصمیم گیران است که ما علم غیب نداریم؛ من علم ندارم بدانم مرجعی که گزارش می دهد کجاست تا اگر مطلع واقعی نیست به وقت بروم در یک مرجع قضایی ثابت کنم که متاسفانه این امکان وجود ندارد.

  به گفته نماینده مردم لنجان شورای محترم نگهبان 12 نفره هستند که می خواهند 13 هزار پرونده را بررسی کنند.

وی تاکید کرد: تصمیم گیران باید البته توجه کنند هنگامی که می گویند آبروی مومن حرمتش مانند کعبه است و هنگامی که کسی سال ها برای نظام کار کرده است اما متهم به سوءاستفاده مالی و اخلاقی می شود چه ضررهایی می تواند ایجاد کند.

همه شاید نگاه کلان شرعی نداشته باشند و بگویند از ما رفع تکلیف شد شاید اگر می رفتیم مجلس همین مجلس باعث می شد جهنمی شویم و خداوند صلاح دید در این دوره در مجلس نباشم.

این فعال سیاسی اصولگرا یادآور شد:  مردم به این نمایندگان رأی بدهند که این بخش بسیار مهم تر است.


کلید واژه ها: انتخابات - مجلس شورای اسلامی - شورای اسلامی - کشور - اسلامی - نظام جمهوری اسلامی - شرکت در انتخابات - انتخابات مجلس - جمهوری اسلامی - یازدهمین دوره - سفید - نماینده مجلس - فقط در ایران - ایران - شورای - محسن کوهکن - نظام - ردصلاحیت - یازدهمین - داوطلبان - مردم - مجلس - در ایران - خبرنگار - کشورمان - نماینده - گفت وگو - اعتقاد - جمهوری - نخستین

آخرین اخبار سرویس:
نوروزخانه را متوقف کنید / شهرداری برای شیوع کرونا پول خرج می کند!

قوه قضاییه به تسهیل اجرای طرح «فاصله گذاری اجتماعی» کمک کند/ به وزارت بهداشت در مبارزه با کرونا اعتماد کنیم/ معاندان هیچ گاه نکات مثبت را نمی گویند

بوشهر، نوروز 99

پیام تسلیت رییس سازمان تبلیغات اسلامی در پی درگذشت آیت الله سید جعفر کریمی

روایتی تلخ از وضعیت استاد ایرانی زندانی شده در اداره مهاجرت آمریکا

قوه قضاییه به تسهیل اجرای طرح «فاصله گذاری اجتماعی» کمک کند/ به وزارت بهداشت در مبارزه با کرونا اعتماد کنیم/ معاندان هیچ گاه نکات مثبت را نمی گویند

ویدئوکامنت| گردان های جنگ نوین سپاه سمنان؛ همچنان در میدان

فعالیت جهادی 27 هزار بسیجی فارس با ماموریت مهار کرونا

تصویر و جمله ای معنادار در اینستاگرام سایت رهبر انقلاب

اولین اظهارات محمدرضا خاتمی بعد از مبتلا شدن به کرونا

چرا مسعود رجوی اعدام نشد؟

توزیع 110بسته معیشتی و بهداشتی «قرارگاه مدینه منوره» در میان مردم سیل زده «تمبک»+فیلم و عکس

اقتدار سپاه لرزه بر اندام دشمنان انداخته است

فعالیت های جهادی بانوان طلبه همدان در سنگر سلامت مردم

انتقاد تند صادقی از روحانی | انتظار می رود ادبیاتش را اصلاح کند؛ بلوف می زند!

ما با دیدن تخت دو نفره تحریک نمی شویم!

مرگ شرافتمندانه را به تعطیلی تحقیرآمیز مجلس ترجیح می دهم | کرونا فاجعه می آفریند اگر...

انتقاد تند صادقی از روحانی | انتظار می رود ادبیاتش را اصلاح کند؛ بلوف می زند!

تصویر و جمله ای معنادار در اینستاگرام سایت رهبر انقلاب

اقتدار سپاه لرزه بر اندام دشمنان انداخته است

چهار ویژگی حضرت عباس، قمر بنی هاشم علیه السلام

ناآرامی در زندان همدان

ابوفاضل چگونه باب الحوائج شد / شهدای زنده را دریابیم

تلاوت جزء به جزء قرآن مجید/ صفحه 237

جانبازان ما، در تمام دوران جانبازی در حال مجاهدتند این فضیلت، مخصوص آن ها و کسان و همسران و خانواده هایشان است

اقدامات مقابله ای ایران بار دیگر در جبهه هسته ای

تاثیر تحریم ها بر «حق سلامت» مردم ایران در مقابله با کرونا از منظر قواعد بین المللی

شهرستان های ایلام به همت سپاه ضد عفونی می شوند

وزارت دفاع: آماده پشتیبانی همه جانبه از سپاه پاسداران هستیم

محمدرضا خاتمی به کرونا مبتلا شد

جهادگران بسیجی «روایت باران» را نقل می کنند

بعد از 88 می خواستند سردار سلیمانی را برکنار کنند/بچه هایی از سپاه گفتند ما تنها با احمدی نژاد مشکل داریم

ابوفاضل چگونه باب الحوائج شد / شهدای زنده را دریابیم

چرا مسعود رجوی اعدام نشد؟

شرایط عمومی اجرای قصاص چیست؟

کرونا سراغ یکی از ائمه جمعه رفت | اظهارات پس از ابتلا به کرونا

واکنش ابطحی به کرونای رضا خاتمی و نگرانی ها درباره سید محمد خاتمی | خاتمی ها سال جدید همدیگر را دیده اند؟

مولودی خوانی محمود کریمی برای قمربنی هاشم(ع)

چرا مسعود رجوی اعدام نشد؟

خانه نشین ها تا اینجای تعطیلات برنامه های تلویزیون 99 را چگونه ارزیابی می کنند؟

واکنش ابطحی به کرونای رضا خاتمی و نگرانی ها درباره سید محمد خاتمی | خاتمی ها سال جدید همدیگر را دیده اند؟

اولین اظهارات محمدرضا خاتمی بعد از مبتلا شدن به کرونا

امام جمعه بیرجند: همه در این زمان مسوولیت داریم

چرا اباالفضل(ع) را باب الحوائج نامیدند؟/بصیرت در سلوک عباس بن علی |

چرا مسعود رجوی اعدام نشد؟

شهادت سردار املاکی اوج ایثارگری است

ماجرای عجیب تلاش مخالفان فکری سردار سلیمانی برای کنار زدن ایشان بعد از حوادث سال 88

لغو ممنوعیت شعاع 120 کیلومتری برای البرز تصویب شد

ناآرامی در زندان همدان | زندانیان فرار کردند؟

مدح خوانی در سالروز میلاد سه اختر تابناک آسمان امامت و ولایت

ماجرای عجیب تلاش مخالفان فکری سردار سلیمانی برای کنار زدن ایشان بعد از حوادث سال 88

ماجرای عجیب تلاش مخالفان فکری سردار سلیمانی برای کنار زدن ایشان بعد از حوادث سال 88

فیلم | مدح خوانی در سالروز میلاد سه اختر تابناک آسمان امامت و ولایت

آغاز جداسازی کابین رانندگان از مسافران

مناجات شعبانیه از بزرگترین مناجات و از عظیم ترین معارف الهی است

حضرت عباس(ع)؛ اسوه ولایت پذیری و رشادت

حدیث روز | جایگاه حضرت عباس (ع) در روز قیامت

فتوای آیت الله سیستانی درباره غسل متوفیان کرونا

ناآرامی در زندان همدان | زندانیان فرار کردند؟

پرسش چهل و دوم: نظر دین اسلام درباره فاصله گذاری اجتماعی چیست؟

اسپیس ایکس مامور ارسال محموله به دروازه ناسا شد

آمادگی دانشگاه و دانشگاهیان برای تحقق شعار «جهش تولید»

پیام تسلیت جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در پی رحلت آیت الله کریمی

سپاه تا شکست کامل کرونا در میدان حضور دارد

آیت الله کعبی: مقاومت و پیشروی سپاه تا فتح قلّه های پیروزی ادامه دارد/ ای کاش من هم یک پاسدار بودم

4000زندانی آذربایجان غربی به مرخصی رفتند

شاهد آثار ملموس توسعه شرکتهای دانش بنیان در مبارزه با کرونا هستیم

کمک ستاره شیاطین سرخ برای مبارزه با کرونا به صورت ناشناس

شاهد آثار توسعه شرکتهای دانش بنیان در مبارزه با کرونا هستیم/درود به روح شهدای سلامت

چرا اباالفضل(ع) را باب الحوائج نامیدند؟/بصیرت در سلوک عباس بن علی

حضرت عباس(ع) در ولایت پذیری بی همتا بود/ الگویی در وفای به عهد

صحبت های شیخ حسین متحولم کرد/در اتوبوس پنهان شدم تا به جبهه بروم

عکس روز | شکوفه های زیر یخ

نمره قبولی تلویزیون و «پایتخت» در نوروز

هماهنگی حداکثری مراجع اصلی خبر در استان ستودنی است

چگونه کنسرت های آنلاین را در خانه ببینیم؟

عکس روز | صورت های بدون ماسک

چطور هر روز را برای اهل بیت(ع) نوروز کنیم؟

استاندار اصفهان از کادر درمانی به خاطر ارایه خدمات به بیماران کرونایی قدردانی کرد

عکس روز| شکوفه های زیر بخ

برای مقابله با سیلاب چه کارهایی انجام شد؟

نوری: تحقق جهش تولید را باید با یک بسیج ملی پیگیری کنیم

نوری: تحقق جهش تولید را باید با یک بسیج ملی پیگیری کنیم

جامعه مدرسین: آیت الله کریمی فقیهی مجاهد و دارای جایگاه رفیع علمی بود

رییس جمهور: باید تلاش همه جانبه برای ساخت واکسن و داروی ضدکرونا انجام گیرد

از مسلوب المنفعه شدن 32 حلقه چاه غیرمجاز تا صدور دستورات قضایی متعدد برای جلوگیری از تجاوز به حریم و بستر رودخانه ها

رسانه های سعودی: رهگیری موشک های بالیستیک بر فراز ریاض و جازان

کارخانه های کهگیلویه و بویراحمد با رعایت پروتکل های بهداشتی فعالیت می کنند

به یاد کسانی که سالهاست در قرنطینه اند!

11 تن کمک کهگیلویه و بویراحمد به مناطق سیل زده کرمان ارسال شد

عیدانه «وحید نظریان» تلاوت آیات سوره فاطر + فیلم

واکنش معاون استانداری به شایعه ورود اتباع خارجی به قم

متن و عکس پروفایل روز جانباز (5)

درگیری در زندان همدان

خادمان شهدا در خدمت مردم در روزهای کرونایی

سیره اخلاقی، علمی و سیاسی حضرت «ابوالفضل عباس (ع)»/اعمال روز چهارم ماه شعبان

بخشودگی جرائم بانکی صاحبان مشاغل

عیدانه «وحید نظریان» تلاوت آیات سوره فاطر + فیلم

ناآرامی در زندان همدان

تصاویر | حاشیه های جلسه ستاد ملی کرونا ؛ از جلسه تا راهروها و حیاط حافظیه

رأی سفید فقط در ایران وجود دارد/ باید سوءتفاهم ها درباره ردصلاحیت ها برطرف شود/ مردم از هر حرکتی که نشان دهنده مقبولیت نظام باشد، نمی گذرند

رأی سفید فقط در ایران وجود دارد/ باید سوءتفاهم ها درباره ردصلاحیت ها برطرف شود/ مردم از هر حرکتی که نشان دهنده مقبولیت نظام باشد، نمی گذرند