مطالب مرتبط:
رأی سفید فقط در ایران وجود دارد/ باید سوءتفاهم ها درباره ردصلاحیت ها برطرف شود/ مردم از هر حرکتی که نشان دهنده مقبولیت نظام باشد، نمی گذرند
مردم ایران به تناقض گویی مقامات آمریکا عادت کرده اند |
هشدار انجمن علمی روان پزشکان ایران: سلامت روانی اجتماعی مردم را جدی بگیریم
مردم ایران به تناقض گویی مقامات آمریکا عادت کرده اند |
بهزاد نبوی: شاید مردم از رأی ندادن پشیمان شوند
-176 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 29 بهمن 1398 ساعت 08:052020-02-18سياسي

رأی سفید فقط در ایران وجود دارد/ باید سوءتفاهم ها درباره ردصلاحیت ها برطرف شود/ مردم از هر حرکتی که نشان دهنده مقبولیت نظام باشد، نمی گذرند


یک نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: رأی سفید در هیچ انتخاباتی در دنیا نمونه و مشابه ندارد، این طور نیست که در جایی وجود داشته باشد و ما دومین کشور باشیم، - کشور ایران نخستین کشوری است که رأی سفید در صندوق های رأیش ریخته می شود.

محسن کوهکن در گفت وگو با خبرنگار ایلنا، درباره رفتار مردم در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: اگر بخواهیم انتخابات را واقع بینانه در کشورمان تحلیل کنیم باید از چند منظر به آن بنگریم.

باید گفت در کشور هستند عده ای که تعدادشان هم کم نیست اعتقاد دارند که حضور در انتخابات نظام جمهوری اسلامی یک تکلیف و وظیفه شرعی است، یعنی حتی اگر در یک حوزه ای احدی از داوطلبان را هم قبول نداشته باشند، اما بازهم شرکت در انتخابات را لازم و واجب می دانند و در آن شرکت می کنند حتی اگر رأی سفید بدهند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: رأی سفید در هیچ انتخاباتی در دنیا نمونه و مشابه ندارد، این طور نیست که در جایی وجود داشته باشد و ما دومین کشور باشیم، کشور ایران نخستین کشوری است که رأی سفید در صندوق هایش ریخته می شود.

وی ادامه داد: هنگامی انتخابات برای  بخش قابل توجهی از مردم صنفی و منطقه ای نیست و  نگاهشان به این امر  یک نگاه اعتقادی و شرعی است، معنا و مفهومش این است که شما به گستره کل کشور افرادی را دارید که در ارتباط با اصل انتخابات فعال هستند.

نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: افرادی که حضور در انتخابات را تکلیف و وظیفه شرعی می دانند اینطور نیست که ساکت باشند، هم حضور در انتخابات را لازم و واجب می دانند و هم یک ملبغ هستند؛ یعنی تبلیغ خواهند کرد که دیگران در انتخابات شرکت کنند.

وی با بیان اینکه مورد بعدی که مردم را پای صندوق های رأی می کشاند امنیت کشور است، گفت: هرگاه مردم احساس کنند (اینجا دیگر صحبت از کسانی که اعتقادی به حضور در انتخابات نگاه می کنند نیست، بلکه بحث کل مردم است) کشورشان مورد تهدید خارجی است وارد میدان می شوند.

تهدید خارجی، می تواند سیاسی، نظامی و تحریم باشد.

 مشخص است هر انسان عاقلی در چنین شرایطی هنگامی که تهدید خارجی را لمس می کند، با تمام وجود رأی می دهد.

کوهکن با اشاره به شهادت سردار سلیمانی و نگرش مردم به امنیت و حفظ نظام گفت: جامعه نگاه می کند سرداری که با تندروی های تکفیری صهیونیسم ساخته مبارزه می کند و جانش را کف دستش گذاشته توسط دشمن به شهادت می رسد پای صندوق رأی می آید.

جمعیتی که برای تشییع آمدند پیام های مختلفی داشت که یکی از آنها این بود که ما شرکت کنندگان در تشییع حاج قاسم سلیمانی درک می کنیم که دشمن چه کاری انجام می دهد.

  وی خاطرنشان کرد : کشوری که در تهدید است به صورت طبیعی مردمش از هر حرکت و نمادی که نشان دهنده مقبولیت نظام و حاکمیتش باشد نمی توانند بگذرند.

در نظام جمهوری اسلامی ما به تعداد سال های انقلاب انتخابات داشتیم که این امر باعث می شود اقشاری از مردم با درک شرایط به پای صندوق های رأی بیایند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی درباره رفتار و شاخص های نامزدهای شرکت کننده در یازدهمین دوره انتخابات مجلس بیان کرد: رقابت های داوطلبان بسیار مهم است، اگر رقابت های داوطلبان سالم باشد و خودشان را مطرح و دیگران را تخریب نکنند و به مردم امید دهند، می توان گفت که انتخابات خوبی پیش رو خواهیم داشت.

  وی تاکید کرد: به هر میزان بین داوطلبان آدم های شجاع، کاردان، مدبر و مسلط به موازین قانونی وجود داشته باشد که یافته ها و پیشنهادهای خودشان را در جلسات گفت وگوها و مناظره ها به مردم منتقل کنند، باعث تهیج آنان برای حضور در انتخابات خواهد شد.

نایب رییس جبهه پیروان خط امام و رهبری با اشاره به اینکه گاهی جریان های خارج از کشور مردم را برای تحریم انتخابات تشویق می کنند، بیان کرد: گاهی اوقات در آن طرف مرزها مطرح می کنند که مردم انتخابات را تحریم کنند که معمولا بعد از یک مدتی که می گذرد مردم پی می برند که تحریم فایده ندارد و می آیند و از تحریم عدول می کنند و به قول خودشان حتی اگر انتخاب بین بد و بدتر باشد این کار را می کنند.

وی ادامه داد: آنهایی که مردم را به تحریم و تخریب انتخابات تشویق می کنند، دچار اشتباه و خطای محاسباتی می شوند زیرا انتخابات در کشور ما  دارای شرایط خاص است و مردم با نگرش های مختلف به پای صندوق های رأی می روند.

  این نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به تفاوت رفتار مردم در کلان شهرها و شهرهای کوچک برای حضور در پای صندوق های رأی گفت: در کلان شهر تهران و 5 کلان شهر دیگر معمولا انتخابات متاثر از مسائل سیاسی است.

به همین دلیل هنگامی که لیست ارائه می شود، با توجه به آنچه که مردم رأی می دهند، یک لیست رأی می آورد، یک لیست رأی نمی آورد.

اما در شهرهای کوچک تر به دلیل شناخت روی افراد به صورت مخلوط رأی می دهند برای همین است که شما مشاهده می کنید تنوع کاندیدا از جریان های مختلف زیاد است.

وی ادامه داد: در حوزه های تک نماینده مسائل سیاسی کمرنگ است و نیازها و مطالبات و حل مشکلات منطقه باعث می شود که مردم به آن فرد روی بیاورند.

  کوهکن تاکید کرد: آنچه که مسلم است علیرغم شرارت غربی ها، آمریکایی ها و صهیونیست ها سطح مشارکت مردم کشور ما در انتخابات بالاتر از کشورهایی است که مدعی دموکراسی هستند.

ما کشورهایی در اروپا داریم که میزان مشارکت مردم در انتخاباتشان 38 درصد است، اما آنها به گونه ای رفتار کرده اند که هیچ کسی به آنها نمی گوید انتخاباتی که 38 درصد در آن شرکت کرده چگونه می تواند به نظام و حاکمیت شما مشروعیت بخشد.

  وی ادامه داد: اما مردم ما باید بدانند خصومت ورزی ها و دشمنی ها در ابعاد مختلف با این ملت و نظام به این خاطر است که مردم خواستند با انتخاب اسلام و آزادی که مدنظر جمهوری اسلامی است، زندگی کنند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی درباره این که با رد صلاحیت نمایندگان فعلی مجلس مردم در یک دوگانگی مانده اند و نمی دانند باید به نیروهای تندرو رأی بدهند و یا انتخابات را تحریم کنند، گفت: نماینده هایی که ردصلاحیت شدند باید به طور طبیعی از مجرای قانون پیگری کنند و کار را پیش ببرند.

اما آن چیزی که مسلم این است که نماینده واقعی مردم برایش اصل نظام، مردم و مجلس ملاک است.

وی ادامه داد: در صحبت و گفته ها بعضا درباره دلایل رد صلاحیت ها  به درستی صحبت نشده است و باید سوءتفاهمات برطرف شود.

از من می پرسند که ردصلاحیت شده ای نظرت چیست، می گویم ایراد از من و تصمیم گیران است که ما علم غیب نداریم؛ من علم ندارم بدانم مرجعی که گزارش می دهد کجاست تا اگر مطلع واقعی نیست به وقت بروم در یک مرجع قضایی ثابت کنم که متاسفانه این امکان وجود ندارد.

  به گفته نماینده مردم لنجان شورای محترم نگهبان 12 نفره هستند که می خواهند 13 هزار پرونده را بررسی کنند.

وی تاکید کرد: تصمیم گیران باید البته توجه کنند هنگامی که می گویند آبروی مومن حرمتش مانند کعبه است و هنگامی که کسی سال ها برای نظام کار کرده است اما متهم به سوءاستفاده مالی و اخلاقی می شود چه ضررهایی می تواند ایجاد کند.

همه شاید نگاه کلان شرعی نداشته باشند و بگویند از ما رفع تکلیف شد شاید اگر می رفتیم مجلس همین مجلس باعث می شد جهنمی شویم و خداوند صلاح دید در این دوره در مجلس نباشم.

این فعال سیاسی اصولگرا یادآور شد:  مردم به این نمایندگان رأی بدهند که این بخش بسیار مهم تر است.


کلید واژه ها: انتخابات - مجلس شورای اسلامی - شورای اسلامی - کشور - اسلامی - نظام جمهوری اسلامی - شرکت در انتخابات - انتخابات مجلس - جمهوری اسلامی - یازدهمین دوره - سفید - نماینده مجلس - فقط در ایران - ایران - شورای - محسن کوهکن - نظام - ردصلاحیت - یازدهمین - داوطلبان - مردم - مجلس - در ایران - خبرنگار - کشورمان - نماینده - گفت وگو - اعتقاد - جمهوری - نخستین

آخرین اخبار سرویس:
شهید صیادشیرازی همواره آرزوی رسیدن به رفقای شهید خود را داشت

عنبرنسارا و درمان، از مشروطه تا الان

کاروان های جشن خیابانی ولادت امام زمان(عج) در شیراز

تولید زباله در تهران نگران کننده شد

ششمین علت مرگ در ایران

محمد آهنگر حال و هوای عید میلاد در اهواز

نظر آیت الله صافی درباره نحوه ادای نذورات نیمه شعبان در شرایط شیوع کرونا

میلاد با سعادت امام زمان (عج) مبارک باد

خودکشی یا تن فروشی زنان دستفروش بخاطر قرنطینه کرونایی

لاک پشت های دریایی ایران در خطر انقراض

سرپرست شهرداری پردیس انتخاب شد

جهانگیری: طبقات ضعیف جامعه مطمئن باشند دولت از آن ها حمایت می کند

با «فقط من می دانم» به خطا می رویم

تمام حقایق دین در مسأله مهدویت و انتظار جمع است| مراقب رهزنان باشیم

دعا، استغفار و شکر؛ 3 راهکار رفع نگرانی در حوادث

با «فقط من می دانم» به خطا می رویم

جهانگیری: دولت هوای اقشار ضعیف جامعه را دارد

نماینده تنکابن: اگر فضا را باز کنیم، بیماری تشدید می شود

شرایط برقراری «حقوق» برای پدر و مادر بیمه شدگان تامین اجتماعی

معرفت امام زمان (عج) از اوجب واجبات هر مسلمان است /در حق یکدیگر دعا کنیم

انتظار سازنده و موثر در عصر غیبت

جلسات کمیسیون های مجمع تشخیص از این هفته فعال شده اند

اهدای کمک هزینه معیشتی به 1852 خانواده تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی همزمان با میلاد فرخنده صاحب الزمان (عج)

مشاغلی که پای کرونا قربانی شدند

12 پایگاه امداد جاده ای هلال احمر یزد برای مهار کرونا فعال بود

اصول شرعی اموات مبتلا به کرونا در چالوس رعایت می شود

4 تن برنج به کادر درمان بیمارستان های چالوس اهدا شد

مدیریت دوران پس از کرونا نیازمند همدلی دولت و بخش خصوصی است

تمام حقایق دین در مساله مهدویت و انتظار جمع شده است

3 راهکار رفع نگرانی در حوادث؛ دعا، استغفار و شکر

سینمای شهید آوینی از زبان محمدحسین مهدویان

پیشینه تاریخی اصطلاح ستون پنجم

چرا «دعا و تضرع» کرونا را دور نمی کند؟/ مومن دلواپسی ندارد

تولید و توزیع روزانه 4 هزار لیتر محلول ضد عفونی بین شهروندان

صنعا: ریاض بدنبال فریبکاری است نه آتش بس!

آیت الله محقق داماد از شخصیت های نامدار جهان در پی درخواست برای رفع تحریم ایران قدردانی کرد

از فرصت های تاریخی کرونا نهایت استفاده را ببریم

تولید تجهیزات پوششی بیماریها

«افتتاح» بهترین دعا درباره حضرت ولیعصر (عج) است

انتظار ظهور منجی در پیچ و خم دالان تاریخ

عکس آینه ای متفاوت مجری معروف/ عکس

انسان صلح طلب و مصلح جهانی

قسمت هفتم سریال نون خ + جزییات

سریال نون خ قسمت اول (سریال نوروزی) + جزییات

Noon Kh Part 14 | سریال نون خ قسمت 14 + جزییات

Noon Kh Part 8 | سریال نون خ قسمت 8 + جزییات

Noon Kh Part 3 | سریال نون خ قسمت 3 + جزییات

مأموریت جدید ناسا در راه است

دارالافتای مصر: احیای نیمه شعبان بدعت نیست

شرایط برقراری «حقوق» برای پدر و مادر بیمه شدگان تامین اجتماعی

سروده هایی در مدح امام زمان (عج)|سلام یوسف زهرا تو را صدا کردم/ برای آمدنت آمدم دعا کردم

پیام تسلیت رییس جمهور به مناسبت درگذشت پدر شهیدان جلالی

پرستاران سنگرسازان بی سنگر در مقابله با کرونا هستند

فارس من| افزایش سرعت فیلترشکن ها باید توسط دستگاه قضایی پیگیری شود

نماینده تنکابن: اگر فضا را باز کنیم، بیماری تشدید می شود

پست جدید صفحه توییتری رهبر انقلاب به مناسبت نیمه شعبان+عکس

جشن نیمه شعبان در تهران

اتوبوسهای بین شهری در درون شهرها به کار گرفته می شوند/ سرویس ادارات دوباره برقرار می شود

پیام تبریک آیت الله سیدان به مناسبت نیمه شعبان

انتقاد از محدودیت دسترسی اعضای شورا به سامانه جامع منابع انسانی

«مهدویت» پشتوانه اصلی حرکت شیعه است/ شبی همچون شب قدر |

امیر جعفری در کنار سه برادرش+عکس

معرفی هیات مدیره جدید مرکز کارشناسان رسمی استان فارس

دریافتی سیاسی از زیارت آل یاسین

یار امام زمان مستضعفان را یاری می کند / رضایت بقیه الله از کادر درمانی

تجدید میثاق مدیران بنیاد فرهنگی روایت فتح با شهید آوینی

پایان ماجراجویی برنی سندرز | سناتور دموکرات از کارزار انتخابات 2020 کناره گیری کرد

آسمان چهارمحال و بختیاری نورافشانی شد

گسترش فضای معرفتی توحید به وسیله منجی

یاران امام زمان مستضعفان را یاری می کنند / رضایت بقیه الله از کادر درمانی

طنین بانگ یا مهدی ادرکنی در مساجد چهارمحال و بختیاری

فیلم | انتظار فرج در کلام حضرت آیت الله مظاهری

پیام نماینده ولی فقیه در لرستان به مناسبت نیمه شعبان

ویروس کرونا ابرقدرت های پرمدعای جهانی را زمین گیر کرده است

معرفی هیات مدیره جدید مرکز کارشناسان رسمی استان فارس

چهل حدیث نورانی از امام زمان(عج)

پیشنهاد مدیر حوزه های علمیه برای مقابله با کرونا

یاری امام عصر(عج) برای انتقام اجتماعی 3/ مردانه باید در مقابل شیطان درون ایستاد

پیام تسلیت رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) درپی درگذشت خواهر تولیت آستان قدس رضوی

معرفت امام زمان از اوجب واجبات هر مسلمان است /در حق یکدیگر دعا کنیم

مزد 99 بدون جلب نظر نمایندگان کارگری تصویب شد

صورت جلسه شورای عالی کار؛ بدون تاریخ، بدون امضا/ 21درصد بدون نظر کارگران

تلاش ها برای انصراف الزرفی از نخست وزیری عراق

معرفت امام زمان (عج) از اوجب واجبات هر مسلمان است /در حق یکدیگر دعا کنیم

یارانه نقدی فروردین ماه واریز شد

نمازجمعه 22 فروردین در تهران و مراکز استان ها اقامه نخواهد شد

16+ / جنجال لایو حیوانی تتلو با ندا یاسی / خواستگاری یا دعوت به ماساژ + عکس

بر ما بتاب ای خورشید بی همتا

نماهنگ | صبح انتظار

گفت وگوی کرونایی ظریف با همتای قزاقستانی

مدیریت دوران پس از کرونا نیازمند همدلی دولت و بخش خصوصی است

ولایتی درگذشت همشیره تولیت آستان قدس را تسلیت گفت

انتصاب مدیرکل امور اداری و پشتیبانی سازمان سینمایی

«مهدویت» پشتوانه اصلی حرکت شیعه است شبی همچون شب قدر

منظور از عدالتی که قرار است امام زمان(عج) پیاده کند، چه نوع عدالتی است؟

صنعا: ریاض محاصره یمن را رفع نکند جنگ ادامه خواهد داشت

لاک پشت های دریایی ایران در خطر انقراض

عیدی بزرگ سپاه به سیل زدگان جنوب کرمان در نیمه شعبان

شهید صدر راهنمای تحقق تمدن نوین اسلامی

تصاویر| کاروان شادی جشن میلاد امام زمان در خیابان

رأی سفید فقط در ایران وجود دارد/ باید سوءتفاهم ها درباره ردصلاحیت ها برطرف شود/ مردم از هر حرکتی که نشان دهنده مقبولیت نظام باشد، نمی گذرند

رأی سفید فقط در ایران وجود دارد/ باید سوءتفاهم ها درباره ردصلاحیت ها برطرف شود/ مردم از هر حرکتی که نشان دهنده مقبولیت نظام باشد، نمی گذرند