مطالب مرتبط:
جشنواره ای برای مسئولان/مد و لباس فجر همچنان بی کارکرد |
جشنواره ای برای مسئولان/مد و لباس فجر همچنان بی کارکرد |
جشنواره مد و لباس فجر ایران؛ فرصتی برای همدلی بیشتر ملت ها
بازدید وزیر ارشاد از نهمین جشنواره مد و لباس فجر
بخش مسابقه زنده نهمین جشنواره مد و لباس فجر در خانه آخر
-247 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 29 بهمن 1398 ساعت 05:572020-02-18فرهنگي

جشنواره ای برای مسئولان/مد و لباس فجر همچنان بی کارکرد


چه کسی راست می گوید؛طراح تعامل میان او و تولیدکننده در جشنواره مدولباس فجر رافقط در حد حرف می داند امامسئول برگزاری می گوید بیشتر طرح های موجود درجشنواره ازسوی تولیدکننده ها خریداری شده است.

- چه کسی راست می گوید؛طراح تعامل میان او و تولیدکننده در جشنواره مدولباس فجر رافقط در حد حرف می داند امامسئول برگزاری می گوید بیشتر طرح های موجود درجشنواره ازسوی تولیدکننده ها خریداری شده است.

خبرگزاری مهر" گروه فرهنگ؛  برخی از کارشناسان و منتقدان فرهنگی و هنری معتقد هستند که اتمسفر فرهنگ و هنر به گونه ای است که قائل به هیچ گونه خط مش دستوری و بخش نامه ای نیست و همانند درختی است که هزاران شاخه دارد و از هر یک بهره ای می برند و با توجه به اینکه در دوران انفجار رسانه های اجتماعی به سر می بریم که بی وقفه پیشنهادهای هنری و بسته های فرهنگی برای مخاطبانش دارد نمی توان در تقابل و یا به زور فعالیت هایی انجام داد که تأثیر بسزایی در جامعه ندارد.

اگر به حوزه مُد و لباس توجه کنیم، در جامعه خواهیم دید که جوانان ما در یک طرف هستند که گویی در دایره سرگردانی افتاده اند و در دوراهی این را بپوش و آن را نپوش گیر کرده اند! طراحان و تولیدکنندگان در این میان بیشتر در دایره سرگردانی هستند.

ارتباط و تعامل دوسویه میان تولیدکننده و طراح به خوبی شکل نگرفته و هر کدام آن یکی را مانع پیشرفت این حوزه می داند.

از این لحاظ که میان تولیدکننده و طراح تقابل وجود دارد و راه شان از هم جدا است.

از سوی دیگر جوانان به سمت جریان جهانی مد هستند و دیدگاه های نهادها و سازمان های متولی با آنان کاملاً فرق می کند.

جوانان در جریانات ترند جهانی هستند و گویی نهادها، سازمان ها، طراحان و پژوهشگران در راهی دیگر، از همین رو، در این دو راهی ها هیچکس نمی تواند آن یکی را راضی کند که کدام راه درست تر، صحیح تر و قابل باورتر است! پس در این دایره سرگردانی چه باید کرد؟ با توجه به اینکه مسئولان مربوطه شهامت به چالش کشیده شدن را ندارند و راهی که در پیش گرفتند خلاف جهتی است که مردم می روند.

به نوعی در تقابل این نهادها و سازمان های متولی با مردم می بینیم که آن ها در سویی در حال برگزاری برنامه ها، نمایشگاه ها و جشنواره هایی هستند که هم مرزی، هم فکری و یکدستی با اندیشه ها و افکار مردم در سطح شهر ندارد و از طرفی مردم جامعه در حال انتخاب فرهنگ و الگوی متفاوت دیگری هستند که با الگوهای ترویجی نهادها در تضاد است.

این مسئله در خصوص نهمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر هم مشهود است و همچنان این نوع نقدها بر او وارد است.

خبرنگار می گوید: البته اگر منتقد و کارشناس در زمینه مد و لباس به صراحت عنوان می کند که جشنواره بی کارکرد است باید نقد او را از مبنا و اساس بررسی کنیم که چرا به این نکته اشاره کرده است، ببینید جشنواره حرکتی است که آغاز شده و قطعاً ضعف هایی هم دارد و کسی هم منکر این ضعف ها و کمبودها و کاستی ها نیست اما باید ببینیم که چگونه می توان این کم و کاستی ها را برطرف کرد.

شاید تولیدکننده ای که در زمینه لباس اجتماع کار می کند با طرح هایی که در جشنواره ارائه می شود موافق نباشد و از آن ها برای تولید انبوه در اجتماع استفاده نکند.

ما باید به ریشه این موضوع یعنی اینکه طراح در دانشگاه ها چه می آموزد، برگردیم.

او ادامه می دهد: بالاخره طراح کسی است که در این زمینه مطالعه داشته و با تحقیق و پژوهش به طراحی می پردازد اگر طراح از دل بازار آمده باشد، طرح هایی را براساس سلیقه مردم به تولیدکننده ارائه می دهد که قطعاً مورد تأیید آن ها خواهد بود اما اگر از دانشگاه ها یا مؤسسات طراحی مد ولباس فارغ التحصیل شده باشند شاید طرح هایی آنان خیلی بر مذاق تولیدکنندگان خوش نیاید.

این گسست جدی میان صنعت و دانشگاه ها است که در همه حوزه ها وجود دارد.

اما اگر جشنواره را از این منظر نگاه کنیم که طراحان آثارشان را به جشنواره ارائه می دهند تا تولیدکنندگان با طرح آن ها آشنا شوند قطعاً این ارتباط و تعامل منجر به اتفاقات خوبی در زمینه مد و لباس می شود تا در سال های آینده شاهد طراحی های خوبی در سطح جامعه باشیم و از این جهت به اعتقاد من جشنواره مد و لباس فجر کارآمد است.

زیرا طراح به دنبال این خواهد بود که نظرات و اعتماد تولیدکننده را جلب کند و تولیدکننده هم طراحان حرفه ای را انتخاب کند و بداند که طراح چارچوب اصلی طراحی را یاد گرفته است اما سلیقه بازار را نمی داند و باید در این زمینه او را توجیه کند و مسائلی را به او آموزش دهد.

جشنواره مد و لباس فجر جشنواره تخصصی است که افراد متخصص در جشنواره حضور پیدا می کنند تا کارکرد تخصصی داشته باشند و فضای حرفه ای ایجاد کند.

هرچند میوه همکاری و تعامل میان تولیدکننده و طراح برای مردم جامعه خواهد بود، وصلتی که اینجا اتفاق می افتد در نهایت برای مردم جامعه مفید خواهد بود.

جشنواره مد و لباس فجر، رویدادی تخصصی است و برای عموم مردم کارکرد ندارد لاجوردی در ادامه به جواب این سوال که با توجه به تمام این توضیحات که جشنواره کارکرد دارد این بحث ایجاد می شود که این کارآمدی برای چه قشری است تولیدکننده؟ طراح یا مردمی که به دنبال مُد مناسب ایرانی هستند؟ اظهار می کند: قطعاً جشنواره برای طراح کارکرد دارد زیرا آثار همکارانش را می بیند و این امر باعث رشد و خلاقیت ذهن او در طراحی می شود و با مشاهده طرح های بیشتر ایده هایی در این زمینه در ذهن اش شکل می گیرد همچنین تعامل و ارتباط خوبی میان طراح و تولیدکننده ایجاد می شود.

قطعاً برای تولیدکننده هم جشنواره متفاوت خواهد بود زیرا با متدهای روز آشنا می شود و با طراحان بی شماری ارتباط برقرار می کند در نتیجه جشنواره مد و لباس فجر چندان برای مردم کوچه و بازار و عموم نیست، جشنواره مد و لباس فجر جشنواره تخصصی است که افراد متخصص در جشنواره حضور پیدا می کنند تا جشنواره برای آنان کارکرد تخصصی داشته باشد و فضای حرفه ای ایجاد کند.

هرچند میوه همکاری و تعامل میان تولیدکننده و طراح برای مردم جامعه خواهد بود، یعنی وصلتی که اینجا اتفاق می افتد در نهایت برای مردم جامعه مفید خواهد بود.

این فعال مد و لباس می گوید: این جشنواره برای کسی که می خواهد در حوزه مد و لباس یاد بگیرد یا با همکاران و هم صنفی هایش ارتباط برقرار کند بسیار مفید خواهد بود.

بالاخره پیدا کردن علم و ارتباطات از اصول بیزنس است که طراح و تولیدکننده با حضور در این جشنواره می تواند از این موارد بهره مند شود.

هر فردی به دنبال این موضوعات باشد جشنواره برایش کارکرد دارد اگر هم به دنبال این موضوعات نباشد قطعاً می گوید که جشنواره کارکرد و اهمیتی برای تولیدکنندگان و طراحان نخواهد داشت.

لاجوردی درباره اینکه آیا جشنواره به صورت صددرصدی به اهداف اش رسیده است؟ ادامه می دهد: قطعاً خیر، جشنواره هنوز به اهداف اش نرسیده است.

اینجا باید منتقدان، کارشناسان، تولیدکنندگان و طراحان کمک کنند تا جشنواره به مقاصدش دست پیدا کند و یک قدم صنعت مد و لباس را به جلو حرکت دهد اگر این اتفاق رخ دهد قطعاً جشنواره بُرده است.

او درباره اینکه امسال جشنواره قدمی رو به جلو برداشته است یا نه؟ می گوید: شاید امسال نسبت به پارسال ضعف بیشتری وجود داشته باشد اما باید این امر را هم بسنجیم که آیا حال مردم در جامعه بهتر است یا پارسال شرایط روحی بهتری داشتند؟ اگر حال مردم بهتر است قطعاً حال طراح هم در در طراحی بهتر است، در نتیجه باید بدانیم که طراحان هم حال خوبی برای طراحی ندارند.

اما باز هم می بینیم که در بخش هایی از جشنواره طراحان واقعاً طرح هایی خوبی ارائه دادند مثلاً در بخش شال و روسری طرح های فوق العاده خوبی را شاهد هستیم.

البته آثار خیلی بدی هم وجود داشت اما به جشنواره راه پیدا نکردند و این دو قطبی بودن طراحان جالب بود.

به اعتقاد من همه در تلاش هستند و امیدواریم که ایرادها و اشکالات پیدا شود و درصدد برطرف کردن آن باشیم.

جشنواره ای که برای طراحان هم فاقد کارکرد است در نهمین جشنواره مد و لباس فجر در کنار نمایش دادن آثار طراحان، بخشی مسابقه ای از ایده تا اجرا برگزار می شود که طراحان از استان های مختلف در این بخش مشغول طراحی هستند، عده ای از طراحان استان اراک درباره اینکه این جشنواره برای آنان به عنوان طراح کارکرد دارد یا خیر! به خبرنگار مهر" می گویند: جشنواره برای ما به عنوان طراح هیچ گونه کارکردی ندارد فقط به خاطر علاقه ای که به این حوزه طراحی داریم در مسابقه و جشنواره شرکت می کنیم.

شاید برای کسانی که به عنوان طراح برتر انتخاب می شوند این جشنواره فوایدی داشته باشد اما آن فایده ها هم بسیار جزیی و محدود هستند.

همخوان نبودن سلایق متولیان مد و لباس با مردم آن ها درباره ایجاد تعامل و ارتباط میان طراح و تولیدکننده اذعان داشتند: هیچ تعاملی ایجاد نمی شود و تمام این ها حرف است و در عمل ما شاهد آن نیستیم.

ما حتی شاهد این نوع طرح ها در سطح جامعه نیستیم زیرا هم تولیدکننده این نوع طرح هایی که در جشنواره به اجرا درمی آیند نمی پسندند و هم مردم.

طرح هایی که در جشنواره مورد تأیید متولیان این امر است هیچ گونه همخوانی با سلایق مردم جامعه ندارد.

مانتوهایی که به عنوان نمایش در جشنواره دکمه دار هستند، استفاده می شود در بازار بدون دکمه و به عنوان مانتوهای جلوباز به فروش می رسند یا مانتوهای با قد بلند در جشنواره ارائه می شود که در بازار به دلیل گرانی پارچه یا سلیقه مردم از مانتوهای با قد کوتاه استفاده می شود یا مواردی از این دست که شاهد آن هستیم و تولیدکننده همیشه به دنبال سلیقه بازار بوده و خواهد بود.

ذائقه سازی در زمینه مُد ایرانی اسلامی / کارکرد رسانه مهم است سیده مرضیه شفاپور، رییس نهمین جشنواره مد و لباس فجر و دبیر کارگروه مد و لباس کشور در گفت وگو با خبرنگار مهر"، درباره گسست موجود میان متولیان مد و لباس و مردم جامعه و بی کارکرد بودن جشنواره برای عموم مردم می گوید: ما تمام تلاش و سعی مان را می کنیم که کارکرد جشنواره عمومی شود و مردم جامعه استفاده تمام و کمال از مد و محصول ارائه شده در جشنواره داشته باشند.

زمانی که به طراحان بها دهیم و طراحانی که در چارچوب قانون حرکت می کنند را دریابیم قطعاً حوزه مد و لباس ارتقا پیدا می کند و انصافاً طراحانی که طرح ها را ارائه می دهند متناسب با مد ایرانی اسلامی است و ما باید حمایت مادی و معنوی از آنان داشته باشیم تا در این راه پر فراز و نشیب به ما کمک کنند و ما در این زمینه موفق عمل کنیم، تا طراحان زیرزمینی بساط شان را جمع می کنند.

هیچ تعاملی میان طراح و تولیدکننده ایجاد نمی شود و تمام این ها حرف است و در عمل ما شاهد آن نیستیم.

ما حتی شاهد این نوع طرح ها در سطح جامعه نیستیم زیرا هم تولیدکننده این نوع طرح هایی که در جشنواره به اجرا درمی آیند نمی پسندند و هم مردم.

او ادامه می دهد: هدف ما این است که به عنوان کارگروه مد و لباس کشور فرهنگ سازی درست و دقیقی را ایجاد کنیم و با همکاری و تعامل ارگان هایی همچون وزارت صمت، اتحادیه پوشاک و صنوف دیگر این امر را جلو ببریم، ارگان دولتی باید کنار ما قرار بگیرند.

ببینید کارگروه مد و لباس متشکل از چند نهاد و سازمان است که متأسفانه کارکرد کنار هم بودن را نداریم و من وظیفه خودم می دانم که این موضوع را سروسامان دهم.

شفاپور با اشاره به کارکرد رسانه ای در این حوزه، می گوید: صداوسیما نقش مؤثری در ترویج و فرهنگ سازی مد ایرانی اسلامی دارد که متأسفانه در این بخش بسیار ضعیف عمل کرده اند یکی از دلایل راه نیافتن طرح ها و مُد جشنواره فجر در سطح جامعه این است که کارکرد رسانه ای ندارد.

اگر رسانه به عنوان بازوی کمکی در کنار ما قرار گیرد قطعاً این گونه طرح ها وارد بازار می شود و مردم با آن ارتباط برقرار می کنند و سلایقشان به این سمت خواهد بود.

وزارت صمت باید از طراحان ما حمایت مالی داشته باشد و امکانات اولیه را در اختیار آنان قرار دهد.

با همکاری و تعامل این سازمان ها و نهادها قطعاً به افق درستی که مدنظرمان است، خواهم رسید.

به زعم دبیر کارگروه مد و لباس کشور طرح های ارائه شده در جشنواره بین المللی مد و لباس فجر از سوی تولیدکنندگان این حوزه خریداری شده اند.

او با اشاره به اینکه در تلاش است راه های ناهموار در حوزه مد و لباس را هموار کند، اظهار می کند: سعی کردم در نهمین جشنواره مد و لباس فجر تمامی فعالان این حوزه از جمله اتحادیه خیاطان، اتحادیه پوشاک و… کنار هم جمع کنم در حالی که سال گذشته آنها شرکت نکرده بودند و تمام تلاشم این است ارتباط میان تولیدکننده و طراح را ایجاد کنم تا حلقه مفقوده را پیدا کنیم و همدلی میان آن ها ایجاد شود.

حتی می بینیم که امسال بسیاری از طرح های طراحان حاضر در جشنواره از سوی تولیدکننده خریداری شده است.

او می گوید: بسیاری از طراحان جوان ما علاقه دارند در طرح هایشان از المان های ایرانی اسلامی استفاده کنند اما شرایط برایشان محیا نیست و ما در تلاش هستیم شرایط را برای آنان ایجاد کنیم.

ما باید از کودکی به فرزندانمان یاد بدهیم که از مُد ایرانی اسلامی در پوشش خود استفاده کنند و حتی با المان های آن آشنا شوند به نوعی در جامعه باید ذائقه سازی مُد ایرانی اسلامی داشته باشیم.

حق هر انسانی در کشورمان است لباسی زیبنده با المان های مُد ایرانی اسلامی بر تن کند.

شفاپور همچنین به نقش رسانه های ملی و مکتوب اشاره کرد و معتقد است، رسانه نقش مهمی در این حوزه دارد و اگر بخواهیم به سمت مد و لباس ایده آل در کشور حرکت کنیم رسانه باید در کنار ما قرار گیرد تا بتوانیم به هدف متعالی برسیم.


کلید واژه ها: تولیدکننده - جشنواره - برگزاری - فرهنگ - رسانه های اجتماعی - خریداری - فرهنگی و هنری - لباس - فرهنگی - فرهنگ و هنر - کارشناسان - خبرگزاری - هنری - اجتماعی - منتقدان - انفجار - هزاران - کارکرد - اتمسفر - رسانه - تقابل - بسته - توان - نامه - برند - گروه

آخرین اخبار سرویس:
دفاع ضرغامی از داستان فصل ششم «پایتخت»

سریال سیب ممنوعه قسمت 184 سریال Yasak Elma

سریال سیب ممنوعه قسمت 183 سریال Yasak Elma

سریال سیب ممنوعه قسمت 182 سریال Yasak Elma

سریال سیب ممنوعه قسمت 181 سریال Yasak Elma

سریال سیب ممنوعه قسمت 180 سریال Yasak Elma

سریال سیب ممنوعه قسمت 179 سریال Yasak Elma

سریال سیب ممنوعه قسمت 178 سریال Yasak Elma

سریال سیب ممنوعه قسمت 177 سریال Yasak Elma

فیلم | یک نگاهت برای ما زندگی بخش است

خواندن آهنگ‎های آذری، سهم هنرمندان گنبدی برای مهار کرونا

سینمای ماشینی در روز های کرونا رونق گرفت +عکس

برپایی جشن نیمه شعبان برای کادر درمان به همراه «ننه سلیمه» +تصاویر و فیلم

تصمیمی در آخرین لحظات؛ «زندانی ها»ی ده نمکی، جای «نون خ» آقاخانی را گرفت

«لحظه دیدار» شهرام ناظری / «میحانه» ناظم الغزالی / «منم محو خیال او» نصرت فاتح علی خان / «روشنایی روح» کیتارو / «بهت قول می دم» محسن یگانه

عکس عاشقانه ❤️ | عکس های عاشقانه و احساسی زیبا 2020

پیشنهاد یک بازیگر برای ساخت نمایش های طنز در قرنطینه

تنهایی های «بهاره کیان افشار»/ عکس

فروش بلیط های بدون تاریخ برای حمایت از هنرمندان

فیلم | طرز تهیه پودینگ شکلاتی با دانه چیا | دسری ساده اما مقوی، سالم و خوشمزه

پیشنهاد یک بازیگر برای ساخت نمایش های طنز در قرنطینه

«سبکبال» در «خانه» نواخته شد/ اجرایی متفاوت از ارکستر ملی ایران

موزه مرگ آلمان عجیب ترین موزه جهان

تلفیق مدرنیته هنر و تاریخ را در اولین موزه گل رز جهان ببینید

«توسعه و مبانی تمدن غرب»، مقصد چیست؟

فیلم | طرز تهیه پودینگ شکلاتی با دانه چیا | دسری ساده اما مقوی، سالم و خوشمزه

کارگردان «دوپینگ»: منظورم حسن روحانی نبود

ترانه علیدوستی | دامن نازک و کوتاه ترانه علیدوستی جنجالی شد + عکس

شعر زیبا در مورد زندگی و جمله های کوتاه با معنی در مورد زندگی

صداوسیما تسلیم هشدارها شد؟/ به «نون خ» آنتن ندادند

«بابک جهانبخش» از آهنگ جدیدش رونمایی کرد/ فیلم

خواندن آهنگ‎های آذری، سهم هنرمندان گنبدی برای مهار کرونا

صداوسیما تسلیم هشدارها شد؟/ به «نون خ» آنتن ندادند

هجوم گوزن ها به خیابان های لندن!

کدام تئاترها آنلاین پخش می شوند؟

موزه مرگ در کاسل آلمان/ تاثیر تغییرات فرهنگی و اجتماعی بر تدفین

زمان و ساعت پخش سریال نون خ 2

فیلم| بررسی مهم ترین شایعات کرونایی فضای مجازی

فیلم| سوپرمن هایی که هر روز با کودکانمان به مدرسه می روند!

چرا سریال «نون خ» پخش نشد؟

پاسخ نویسنده «پایتخت» به تمام حواشی فصل ششم

فیلم/ اجرای ویدئومپینگ به مناسبت نیمه شعبان روی برج آزادی تهران

جشن میلاد متفاوت برای حضرت صاحب الزمان (عج) + فیلم

چه کسی قرار بود جای بابا پنجعلی را در «پایتخت 6» بگیرد؟+فیلم

ترانه علیدوستی | دامن نازک و کوتاه ترانه علیدوستی جنجالی شد + عکس

لغو جشنواره معتبر انیمیشن «انسی» هم به دلیل کرونا

غذاهای محلی لبنان را بشناسید+فیلم

نمایشگاه کتاب تهران در فصل بهار برگزار نمی شود

صداوسیما تسلیم هشدارها شد؟/ به «نون خ» آنتن ندادند

نمایشگاه کتاب تهران در فصل بهار برگزار نمی شود

«زندانی ها»ی ده نمکی، جای «نون خ» آقاخانی را گرفت

سهم کانون های مساجد دزفول در مبارزه با کرونا

بیمار 83 ساله کرمانشاهی کرونا را شکست داد

نماهنگ بذر عشق به مناسبت نیمه شعبان

سهم کانون های مساجد دزفول در مبارزه با کرونا

چرا «زندانی ها» جای «نون.خ» را گرفت؟

«زندانی ها»ی ده نمکی، جای «نون خ» را گرفت

اجرای سرود «منجی عالم» به مناسبت نیمه شعبان در تهران+ فیلم

واکنش جالب به ترخیص همسایه کرونایی + فیلم

زمان پخش سریال نون خ فصل دوم

زندانی ها جای نون.خ را گرفت

سینماروهای زمانه کرونا +عکس

بازیگر «هیولا»، مهمانِ امشبِ «دورهمی» است

ویدیو| برترین گل های جان تری در چلسی

تصمیمی در آخرین لحظات؛ «زندانی ها»ی ده نمکی، جای «نون خ» آقاخانی را گرفت

نمایشگاه بین المللی کتاب در فصل بهار برگزار نخواهد شد

نون خ | ساعت و زمان پخش سریال «نون .خ» 2 + ساعت بازپخش

پشت پرده یک شوخی تلخ / ذوق زدگی شتاب زده و البته ناشیانه شبکه های بیگانه + فیلم

چگونه بازیگر شویم (15) /آشنایی با انرژی بیان یک بازیگر روی صحنه تئاتر

زندانی ها جای نون.خ را گرفت

فیلم «زندانی ها» به جای سریال «نون خ» پخش می شود

روایت تسنیم از اجرای طرح جهادی «اهدای خون بانوان بسیجی گیلان» + فیلم

پاسخ نویسنده «پایتخت» به تمام حواشی فصل ششم

عکس خاطره انگیز از بازیگران ساعت خوش

فیلم| یک نفر مانده از این قوم که برگردد

گوهر خیراندیش کشف حجاب کرد + عکس

الهام حمیدی در گذر زمان+عکس

برنامه جالب کارگردان های مشهور برای عاشقانه سینما

سریال رمضانی شبکه سه عوض شد؟

میزان خسارت کرونا به حوزه فرهنگ و هنر آذربایجان شرقی

آشنایی با گروه آموزشی انتشاراتی وی سی وی

دروازه درب کوشک قزوین را مجازی بازدید کنید

تبریک تولد لیلا بلوکات به خواهرش+عکس

هنرمندان آستارا از کادر درمانی بیمارستان تجلیل کردند

هنرمندان آستارا از کادر درمانی بیمارستان تجلیل کردند

انتقاد مسیح مهاجری از صداوسیما : می خواهید بر رسوایی و فضاحت سریال پایتخت سرپوش بگذارید؟

سازمان اوج سینمای ایران را از کسادی نجات داد

بستر ظهور امام زمان (عج) چگونه مهیا می شود؟ / احتمال نمایش آنلاین یک فیلم سینمایی دیگر/ احیای نیمه شعبان در قاب سیما

فیلم| نقاره های حرم امام رضا(ع) میلاد منجی عالم بشریت را بشارت دادند

انتشار موزیک ویدیویی به مناسبت هفته «سرباز گمنام» + ویدیو

در زمینه فیلم سازی چشم انداز نداریم

10 سال است که در قرنطینه ام!

فیلم|نورافشانی مسجد مقدس جمکران در نیمه شعبان سال گذشته

اعتراض گوینده خبر از هما سعادت!+فیلم

ویدیو| تمایل ناپولی برای جذب سردار آزمون

اعتراض گوینده خبر از هما سعادت!+فیلم

کرونا تصویربرداری «می جان» را متوقف کرد/ گزینه ماه رمضانی شبکه سه تغییر می کند

زندگی به ووهان بازگشت؛ آمدوشد مردم در فضاهای عمومی (فیلم)

ایجاد شرایط یکسان برای همه سینماگران؛ انتظار فعالان این حوزه از مسئولین

پیکر بی هوش شده یک کرونایی در اهواز ! + فیلم

جشنواره ای برای مسئولان/مد و لباس فجر همچنان بی کارکرد

جشنواره ای برای مسئولان/مد و لباس فجر همچنان بی کارکرد