مطالب مرتبط:
از تعیین تکلیف تعطیلی مدارس در فردای انتخابات تا تعیین 70 هزار مدرسه برای اخذ رای
1800 مدرسه پایتخت شعبه اخذ رای انتخابات مجلس هستند
1800 مدرسه در تهران شعبه اخذ رای انتخابات مجلس خواهند بود
1800 مدرسه پایتخت شعبه اخذ رای انتخابات مجلس هستند
1800 مدرسه پایتخت شعبه اخذ رای انتخابات مجلس هستند
-247 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 29 بهمن 1398 ساعت 04:372020-02-18سياسي

از تعیین تکلیف تعطیلی مدارس در فردای انتخابات تا تعیین 70 هزار مدرسه برای اخذ رای


انتخابات مجلس یازدهم روز جمعه دوم اسفندماه برگزار می شود؛ به گفته مسئولان آموزش و پرورش 70 هزار مدرسه به عنوان شعب اخذ رای فعال خواهند بود.

- وزارت آموزش و پرورش از دومنظر برخورد نزدیک با انتخابات خواهد داشت؛ نخست مشارکت در برگزاری انتخابات و فعالیت مدارس به عنوان شعب اخذ رای و دیگری آمادگی و زمینه سازی حضور گسترده دانش آموزان و فرهنگیان و تربیت سیاسی جمعیت دانش آموزی که به عنوان یکی از ساحت های تربیتی مورد تاکید سند تحول بنیادین است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، علی رمضانی، مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش در این باره توضیحاتی ارائه کرد و با بیان اینکه تعداد یک میلیون و 91 هزار و 945 نفر از دانش آموزان شاغل به تحصیل شرایط حضور و مشارکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی را دارا هستند گفت: از این تعداد 500 هزار و 50 نفر دانش آموز دختر و 591 هزار و 895  نفر دانش آموزان پسر هستند.

وی ادامه داد: به منظور آمادگی و زمینه سازی حضور گسترده دانش آموزان و فرهنگیان در انتخابات مجلس شورای اسلامی امسال در تمامی مدارس انتخابات شوراهای دانش آموزی برگزار شد و قریب به 10 میلیون نفر از دانش آموزان با حضور خود در پای صندوق های رأی حدود 700 هزار نفر از همکلاسی ها و دانش آموزان واحد آموزشی خود را به عضویت شوراهای دانش آموزی انتخاب کردند و جشنواره دموکراسی در حدود 100 هزار واحد آموزشی به راه انداختند و با نحوه تبلیغات، صندوق و تعرفه رأی و رقابت سالم و مسئولیت پذیری انس گرفتند.

مدیر کل فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش افزود: در سال جاری انتخابات شوراهای دانش آموزی در مراکز استانها به صورت الکترونیکی برگزار شد و اقدامات فرهنگی و تربیتی مناسبی در شوراهای دانش آموزی و تشکل های دانش آموزی برای گفتمان سازی و جریان سازی حضور پررنگ و اثربخش رأی اولی ها و همچنین فرهنگیان و خانواده های آن ها به عمل آمده است.

جشن تکلیف سیاسی رأی اولی ها وی از برگزاری جشن تکلیف سیاسی رأی اولیها در استانها خبر داد و گفت: با ارتقای تربیت اجتماعی و سیاسی دانش آموزان و آینده سازان در آینده شاهد بصیرت اجتماعی و سیاسی و حضور آگاهانه و هدفمند آنان در جامعه خواهیم بود.

بهره گیری از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در تنظیم پیام های کوتاه برای دانش آموزان و فرهنگیان، برگزاری نشستها و گفتمانهای دانش آموزی و پاسخگویی به چیستی و چرایی انتخابات انجام شده است.

رمضانی ادامه داد: همچنین تقویت تشکل ها و شوراهای دانش آموزی، انجمن اولیاء و مربیان و بهره گیری از این ظرفیت عظیم فرهنگی و انسانی و همچنین اختصاص درس انشای کلاس با موضوع انتخابات و ساخت و تولید سرودهای حماسی و نشاط آفرین از دیگر اقداماتی است که در آموزش و پرورش برای گسترش و حضور حداکثری رای اولی ها و جامعه بزرگ فرهنگیان انجام گرفته است.

رمضانی به ظرفیت تربیتی بی نظیر شوراهای دانش آموزی در کشور به عنوان بزرگترین شبکه فرهنگی و اجتماعی در آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: اعضای شورای دانش آموزی به عنوان کنشگران اجتماعی و قشری پویا، بالنده، مطالبه گر و آگاه هستند که در آینده با قبول مسئولیتهای بزرگ در خانواده، جامعه و کشور بخشی از مدیران و مسئولان جامعه خواهند بود.

فعالیت 70 هزار مدرسه به عنوان شعب اخذ رای به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، علیرضا کاظمی، معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش نیز در یک برنامه رادیویی با اشاره به نحوه مشارکت در برگزاری انتخابات مجلس گفت: بحث تربیت سیاسی و اجتماعی یکی از شش ساحت مهم نظام تعلیم و تربیت است که در سند تحول بنیادین به آن اشاره شده، تربیت سیاسی و اجتماعی راهکاری برای آماده کردن دانش آموزان به منظور زندگی در جامعه است و باعث ایجاد حس مسئولیت پذیری، مشارکت پذیری نسبت به مسائلی است که در جامعه اتفاق می افتد.

وی افزود: یکی از نمودهای تربیت سیاسی و اجتماعی بحث مشارکت در انتخابات است؛ تا کنون حدود 33 انتخابات در کشور برگزار شده است.

وزارت آموزش و پرورش در بحث انتخابات دو مسئولیت برای خود تعریف کرده که نخست ایجاد انگیزه در دانش آموزان و خانواده ها و حساس کردن آنها به انتخابات مجلس است.

دوم آنکه آموزش و پرورش بزرگترین دستگاه کشور به لحاظ امکانات و جامعه آماری در جغرافیای کشور است و می تواند برای برگزاری انتخابات برای وزارت کشور و دست اندرکاران برگزاری انتخابات کمک حال باشد.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش افزود: وزارت آموزش و پرورش در دو  عرصه به وزارت کشور کمک می کند، نخست تأمین نیروی انسانی برای برگزاری انتخابات، معلمان و مدارس در سراسر کشور یکی از ارکان مهم برگزاری انتخابات هستند، معلمان در اداره شعبه های اخذ رأی به عنوان عوامل اجرایی فعالیت می کنند و 70 درصد فرهنگیان در این باره مشارکت دارند، همچنین به شورای نگهبان در بحث نظارت بر انتخابات کمک می کنند و بیشترین همکاری در بحث نظارت بر انتخابات از سوی فرهنگیان صورت می پذیرد.

کاظمی با اشاره به اینکه بخش دوم کمک آموزش و پرورش در برگزاری انتخابات ارائه امکانات و تجهیزات است، متذکر شد: از طریق در اختیار گذاشتن مدارس و تجهیزات برای برگزاری انتخابات به وزارت کشور کمک می کنیم.

وی با بیان اینکه 60 درصد مدارس شعب اخذ رأی هستند که حدود 70 هزار مدرسه در کل کشور می شود اظهار کرد: امیدواریم همراه خوبی برای وزارت کشور و شورای نگهبان در برگزاری انتخابات باشیم و از سوی دیگر تلاش می کنیم  وظیفه خود را در تحقق تربیت سیاسی محقق کنیم تا دانش آموزان به ویژه رأی اولی ها نسبت به سرنوشت کشور و جامعه حساس باشند و حضور باشکوهی را در انتخابات داشته باشند، بسیج عمومی برای ارتقای سطح مشارکت در انتخابات یکی از اهداف ما است.

مدارس فردای انتخابات تعطیل هستند؟ به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، یکی دیگر از مباحث مطرح در این زمینه فعالیت یا تعطیلی مدارس در فردای انتخابات به علت شمارش آرای نامزدهای انتخابات است که مسعود ثقفی، سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران نیز در این باره گفت: روال کار معمولا به این شکل است مدارسی که در آنها حوزه اخذ رای است ممکن است در روز بعد از انتخابات به دلیل تعداد زیاد آراء تعطیل شوند اما تا روز انتخابات نمی توان به صورت قطعی نمی شود در این زمینه اظهار نظر کرد.

وی افزود: باید روز انتخابات فرا برسد تا دریابیم میزان مشارکت در مدارسی که حوزه اخذ رای هستند چه میزان بوده و متناسب با آن مشارکت اگر ضرورتی پیش آمد مدارس را برای روز بعد از انتخابات تعطیل کنیم در غیر این صورت معمولا تعطیلی اتفاق نخواهد افتاد.

سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران با تاکید بر اینکه تعطیلی مدارس به میزان مشارکت مردم بستگی دارد، اظهار کرد: اگر میزان مشارکت زیاد باشد، شمارش آراء زمان بر خواهد شد و با توجه به اینکه تعداد رای دهندگان زیاد است کار به شب انتخابات ختم نخواهد شد و لازم است تا یک روز مدارس تعطیل شوند.

ثقفی درباره اینکه چه نوع مدارسی حوزه اخذ رای هستند؟ نیز گفت: مدارسی که به عنوان شعب اخذ رای در نظر گرفته شده مدارس دولتی هستند.

همه حوزه ها از مدت ها قبل با هماهنگی فرمانداری تهران مشخص شده اند و مشکل خاصی در این زمینه وجود ندارد.

وی ادامه داد: کسانی که در یک حوزه رای مسئول صندوق و کارگزار آن حوزه هستند، ممکن است در آن مدرسه کار نکنند و در مدرسه دیگری کار کنند یعنی هر دو مدرسه درگیر این موضوع هستند.

بنای ما بر این است که اگر این اتفاق بیفتد کل مدارس را تعطیل کنیم.

بعد از ظهر روز انتخابات تصمیم قطعی و نهایی را برای تعطیلی مدارس با توجه به میزان حضور مردم اتخاذ خواهیم کرد.

انتهای پیام
کلید واژه ها: انتخابات - آموزش و پرورش - وزارت آموزش و پرورش - دانش آموز - انتخابات مجلس - انتخابات مجلس شورای اسلامی - دانش آموزان - پرورش - شعب اخذ رای - انتخابات مجلس یازدهم - مشارکت در انتخابات - مجلس شورای اسلامی - دانش - آموزش - مشارکت - برگزار - فرهنگی - شورای اسلامی - تعطیلی مدارس - مجلس یازدهم - تعیین تکلیف - مدرسه - تربیت - مدارس - وزارت - دانش آموزی - مجلس - فعال - حضور - فرهنگیان

آخرین اخبار سرویس:
راه نجات کشور، جهش تولید است/ دولت از تصدی گری دست بردارد

ستاد اجرایی امام گام های بلندی برای رفع شیوع کرونا برداشته است

پیام تسلیت فرمانده ناجا در پی عروج ملکوتی سردار سلگی

توضیحات پلیس درباره ترافیک صبحگاهی در تهران

ثبت بیش از 300 گزارش تخلف در مورد تخلفات کرونا در سامانه سجام

100 میلیون ریال درآمد موقوفات اردکان به مبارزه با کرونا اختصاص یافت

روایت قالیباف از جهان پساکرونا/ باید قرنطینه سراسری و شدید اعمال می شد

مراسم بزرگداشت پدر شهیدان کرمی بعد از شکست کرونا برگزار می شود

سربلندان کوی ایثار، سر به زیران انقلابند

جای خالی مرحوم خشایار الوند در پایتخت6

بازداشت روحانی مدعی طب اسلامی در لنگرود

برنامه هیئت های مجازی در سالروز ولادت حضرت علی اکبر(ع)

چهار راهکار برای باز شدن گره های زندگی

مسئولیت دیه کارکنان مبتلا به کرونا با کیست؟

وکیل نجفی: وثیقه ای که سپردیم بیشتر از مبلغ تعیین شده است اما چرا او را آزاد نکردند؟

کسب درآمد یوتیوب از تبلیغ درمان های جعلی ویروس کرونا

آغاز شمارش معکوس تا تعیین حداقل مزد کارگران

جرمی کوربین ار رهبری حزب کارگر انگلیس کناره گیری کرد

برگزاری مراسم بزرگداشت سردار شهید سلگی به صورت مجازی

فرصت بی‎بدیل جمهوری اسلامی برای نقش‎آفرینی در جهان پساکرونا

مسئولیت دیه کارکنان مبتلا به کرونا به عهده کارفرمایان نیست

جهش تولید نیازمند نگاهی نو به اقتصاد کشور است/رهبر معظم انقلاب به صراحت اعلام کردند که اصل 44 حق مردم است

با بحران جدی در مناطق حاشیه روبه رو هستیم

استخدام کادر چیدمان و صندوقدار در فروشگاه سروش

ضرورت کنترل چاپ بدون پشتوانه پول/رابطه دولت با دانشگاه ها تقویت شود

مراسم بزرگداشت سردار شهید «حاج میرزا سلگی» مجازی برگزار می شود

خبرورزشی از امروز به شیوه جدید منتشر شد

سنگین ترین تیم حفاظتی فرانسه چگونه مقابل اطلاعات سپاه زانو زد؟

تصمیمی برای بازگشایی یا تعیین ساعت کاری واحد های صنفی گرفته نشده است

مجازات تاجر ورشکسته ای که قسمتی از دارایی خود را مخفی کرده، چیست؟

تلاش شبانه روزی 200 طلبه گیلانی در جبهه سلامت مردم/ تولید حدود 6 هزار ماسک و لباس بیمارستانی

تصمیم هیئت رییسه مجلس درباره شیوه برگزاری جلسات کمیسیون ها/ پیش بینی 4 محل برای برگزاری جلسات

تعطیلی قطار شهری مشهدمقدس تمدید شد

اقدام جدید بسیج دانش آموزی برای مبارزه با کرونا

جرمی کوربین ار رهبری حزب کارگر انگلیس کناره گیری کرد

برگزاری مراسم سومین روز شهادت جانباز سرافراز اسلام شهید سلگی

فعالیت خودجوش 37 مرکز نیکوکاری در توزیع لوازم بهداشتی

خبرورزشی از امروز به شیوه جدید منتشر شد

کارگران واحدهای معدنی گلگهر سیرجان خواستار ایجاد تشکل هستند

وجه تشابه دوران دفاع مقدس با وضعیت امروز

دستور کار اولین جلسه مجلس در سال 99| گزارش کرونایی دولتمردان و بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی

17 بنای مسکونی غیرمجاز در ناحیه منفصل شهری نایسر تخریب شد

فال روزانه 16/ 01/ 1399

شمارش معکوس تا تعیین حداقل مزد کارگران آغاز شد

توزیع مایحتاج معیشتی میان خانوارهای آسیب دیده از کرونا در اصفهان به روایت تصاویر

تشکر وزیر بهداشت از بسیج در راستای اجرای طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا

فیلم| حملات بی سابقه به تلویزیون برای سکانس روشن گذاشتن لامپ موتور رحمت پایتخت!

تماس تلفنی 2 مرجع تقلید با لاریجانی در پی ابتلای او به کرونا

خواهان رفع تبعیض ها و همسازی سازی حقوق ها هستیم

آقای روحانی، فعلا بی خیالِ بازگشاییِ مدارس شوید

آرش رضوانی مجری برنامه تلویزیونی چهل ستون + لینک دانلود

روحانی مدعی طب اسلامی بازداشت شد

آغاز فعالیت واحد های تولیدی از 16 فروردین بلامانع است

با آریا عظیمی نژاد؛ از دستمزد نجومی تا پایتخت 6

درخواست بازنشستگان تامین اجتماعی از رهبر انقلاب

ماندگاری: خانه ها را به کانون دعا و مناجات تبدیل کنید/ «در خانه ماندن» دلیل عقلی و شرعی دارد

تعطیلی مدارس تمدید می شود؟ ؛ بازگشایی مدارس مرحله ای باشد | تکلیف دانشگاه ها و ادارات چیست؟

روایتی از انفاق حضرت علی اکبر(ع)

سخنگوی هیئت رییسه مجلس: جا ماندن برخی خانواده های نیازمند از بسته های حمایتی؛ کرونا به کسب و کار مردم آسیب جدی وارد کرد

احتمال اینکه مدارس تا 15 اردیبهشت تعطیل باشند وجود دارد

نقش موثر دهیاری ها در کنترل کرونا

آیین چراغ برات ریشه دینی ندارد

تعادل: دولت در سال 99 به فرصت سوزی اقتصادی خاتمه دهد

جوانان با خواندن مناجات شعبانیه، این روز ها را قدر بدانند + فیلم

احیای موقوفات؛ گامی در راستای تحقق شعار سال

ارائه بیش از 1450 فیلم در کتابخانه آیت الله بروجردی

تصویری از ازدحام جمعیت در متروی تهران

یک روحانی بازداشت شد

کلاس درس علوم هشتم : شنبه 16 فروردین + لینک دانلود

امام زمان عج + لینک دانلود

غرامت ابتلای کارگران به کرونا بر عهده کارفرمایان نیست

کم کاری سلبریتی ها در تحقق کامل طرح فاصله گذاری اجتماعی/ خیری که کرونا رساند!

کرونا ارتباطی با علائم ظهور ندارد

فال روزانه 16 فروردین سال 99

پارک ملت پذیرای ملت نیست

یک وجه تشابه دوران دفاع مقدس با وضعیت امروز

در صورتی که یکی از اعضای خانواده به کرونا مبتلا شد، چه کنیم؟

کرونا ارتباطی با علائم ظهور ندارد

کرونا و معاملاتی با سود سلامتی مردم

بررسی قدم های اولیه تحول دستگاه قضایی در استان البرز / از رفع موانع تولید تا شناسایی 8 هزار حلقه چاه غیر مجاز

درخواست بازنشستگان تامین اجتماعی از رهبر انقلاب

خواهان رفع تبعیض ها و همسازی سازی حقوق ها هستیم

اعلام ساعت کاری واحدهای صنفی ضروری و غیرضروری

روحانی جنجالی مدعی طب اسلامی بازداشت شد

روحانی مدعی طب اسلامی بازداشت شد

کرونا پیامد فعل و انفعالات طبیعت است

وضعیت شهرستان شبستر همچنان قرمز است/ 190 نماینده چهارشنبه و پنجشنبه تست کرونا دادند

اصولگرایان مجلس یازدهم در انتخابات هیات رییسه به اختلاف می خورند/ معتدلان اصولگرا اجازه ندهند رویه های رادیکال بر این جریان غالب شود

قرائت قرآن کریم در خبرگزاری تقریب +صوت

تمدید تعطیلی سرویس دهی قطارشهری و اتوبوسرانی مشهد

مشارکت پایین مردم در انتخابات پیام روشنی بود که نباید نادیده گرفته شود/ فاصله جدی با آرمان های انقلابیون دهه 40 و 50 گرفته ایم

محمود صادقی: دولت از ابتدای بحران کرونا اصرار داشت که تجمع در اماکن عمومی محدود شود اما با مقاومت هایی روبرو شد / درمورد قرنطینه، در درون دولت اختلاف نظرهایی وجود داشت / وزیر بهداشت به قرنطینه کامل اعتقاد داشت؛ اما روحانی این تصمیم را جدی نمی گرفت

درخواست سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس برای مجازات کاسبان کرونا در ملاءعام

کرونا ؛ دفترچه مهارت های خانواده داشته باشید

امکان شیوع امواج جدید کرونا در تهران

رییس شورای شهر مشهد: با بحران جدی در مناطق حاشیه روبه رو هستیم

رهبر انقلاب دوست خوب خود را از دست دادند+ عکس

برای مردم مهم است که قالیباف رییس مجلس شود یا میرسلیم یا آقاتهرانی؟

بخش کووید 3 در مجتمع آموزشی درمانی پیامبر اعظم(ص) بندرعباس راه اندازی شد

جا ماندن برخی خانواده های نیازمند از بسته های حمایتی

از تعیین تکلیف تعطیلی مدارس در فردای انتخابات تا تعیین 70 هزار مدرسه برای اخذ رای

از تعیین تکلیف تعطیلی مدارس در فردای انتخابات تا تعیین 70 هزار مدرسه برای اخذ رای