مطالب مرتبط:
مدعی طب اسلامی از دادگاه روحانیت حکم محکومیت گرفته بود
بازتاب سوزاندن کتاب پزشکی هاریسون به دست یک طلبه +فیلم
محکومیت آتش زدن کتاب پزشکی هاریسون
محکومیت آتش زدن کتاب پزشکی هاریسون
مهم ترین اخبار امروز/ از ادامه ی واکنش های انتقادی به سوزاندن کتاب هاریسون و بحث ها بر سر رد صلاحیت های گسترده ی انتخابات مجلس تا افزایش معاملات تجاری خارجی ایران و خطر اخراج قشم از یونسکو به دلیل تخریب آثار طبیعی ارزشمند
-87 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 7 بهمن 1398 ساعت 02:512020-01-26سياسي

محکومیت مدعی طب اسلامی در دادگاه ویژه روحانیت به 3 سال حبس / از عامل سوزاندن کتاب طب هاریسون بارها شکایت شده است


مدیرکل سابق دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت با محکوم کردن آتش زدن یکی از کتب مرجع پزشکی توسط یک مدعی طب اسلامی، ضمن اشاره به آسیب و تبعات این گونه اقدامات، - گفت: پیش از این، از همین شخصی که در لباس روحانیت اقدام به آتش زدن کتاب پزشکی هاریسون کرده، بارها شکایت شده بود و دادگاه ویژه روحانیت حکم به سه سال حبس و پلمب مراکز تحت فعالیت این فرد و مریدانش داد که از اجرا یا عدم اجرای این حکم اطلاعی ندارم.

دکتر محمود خدادوست در واکنش به کتاب سوزی اخیر توسط یک مدعی طب اسلامی، ضمن قبیح دانستن این دست اقدامات، گفت: این اقدام یک کار کاملا غیر علمی، غیراخلاقی و غیردینی است که متاسفانه باورهای دینی، فرهنگی و علمی مردم را مورد توهین قرار می دهد و به هیچ وجه مورد تایید متخصصان حوزه طب سنتی نیز نیست.

تشکیل کارگروه نظام سلامت در اسلام وی با اشاره به تشکیل کارگروهی تحت عنوان نظام سلامت در اسلام، افزود: از سال 93 این کارگروه را تشکیل دادیم و طی جلسات متعدد کارشناسی که با صاحب نظران علوم قرآن و علوم حدیث داشتیم و برگزاری ورکشاپ های آموزشی در دانشگاه های علوم پزشکی با حضور صاحب نظران حوزه پژوهش قرآنی و علوم حدیث، طب اسلامی با عنوان نوع کار و فعالیتی که عده ای با تحت تاثیر قرار دادن باور دینی مردم انجام می دهند، پیدا نکردیم.

طب اسلامی مورد تایید نیست خدادوست ادامه داد: با برداشتی که این مدعیان طب اسلامی دارند که به صِرف این که با استناد به روایت یا حدیثی از یکی از ائمه، مکتبی با نام طب اسلامی فعالیت کند، مورد تایید خِبرگان و کارشناسان علم حدیث و قرآن نیز نبوده است.

از آنجایی که انسان، موجودی چند بعدی است، یقینا می توان از ظرفیت دین اسلام برای تقویت ابعاد روحانی او استفاده کرد که این امر طبیعتا از طب رایج برنمی آید؛ مفهوم این نوع استفاده از دین اسلام به نظر شخص بنده طب اسلامی نیست.

وی با بیان اینکه پیدا کردن روایاتی از ائمه و تعمیم آن به طب، تحت عنوان طب اسلامی، عملی ناپسند است، تصریح کرد: اقداماتی به این شکل تنزل دادن جایگاه دین و اسلام و سوء استفاده از باورهای دینی مردم است.

اساسا برای این که صحت و سقم روایتی تایید شود نیاز به بررسی کارشناسی کسانی است که به علم رجال و علم دِلال واقف باشند که با فرض اثبات روایت توسط متخصصین مربوطه، باید برای تعمیم روایت به نیاز امروز بشر و همگام سازی آن با جامعه فعلی نیاز به فعالیت های پژوهشی زیادی است که متخصصین علوم قرآنی و احادیث نیز به آن اشاره کرده اند.

کتابسوزی آن هم به اسم پدر طب اسلامی! مدیرکل سابق دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت با قبیح دانستن عمل کتاب سوزی آن هم به اسم پدر طب اسلامی، ادامه داد: از این رو پس از اعلام انزجار مجامع علمی و متخصصین طب سنتی از این عمل زشت، حوزه های علمیه نیز باید با این دست اقدامات غیر اخلاقی که برخی در لباس روحانیت انجام می شود، مقابله کنند؛ چراکه ممکن است این اقدامات زشت، به کل جامعه روحانیت منصوب شود.

سرانجام نامشخص اجرای حکم دادگاه ویژه روحانیت وی در خصوص تخلفات پزشکی صورت گرفته توسط مدعیان طب اسلامی که منجر به عارضه برای بیمار شده است، اظهار کرد: اینگونه فعالیت های غیر علمی به کرات سبب ایجاد عارضه برای بیماران شده است که منتهی به شکایت نیز شده است.

به طور ویژه از همین شخصی که در لباس روحانیت اقدام به عمل زشت آتش زدن کتاب پزشکی هاریسون کرده است نیز پیش از این هم بارها شکایت شده بود و بر همین اساس دادگاه ویژه روحانیت حکم به تحمل سه سال حبس و پلمب مراکز ویزیت بیمار و ساخت و تهیه دارو توسط این فرد و مریدانش داد که در این راستا یکی از مراکز تولید و توزیع دارو توسط این فرد شناسایی وضمن ضبط داروها، مرکز مذکور نیز پلمب شد.

خدادوست با بیان اینکه ساخت دارو در مکان هایی بسیار غیر بهداشتی و غیرعلمی توسط این فرد صورت می گرفت، گفت: این درحالی است که طبق قوانین کشور مداخله در ساخت دارو باید در محیطی تایید شده و دارای پروانه فعالیت، آن هم توسط متخصص داروسازی و پزشک صورت گیرد.

وی با اظهار بی اطلاعی از اجرا یا عدم اجرای حکم سه سال حبس برای این فرد، ادامه داد: این موضوع باید از مراجع قانونی پیگیری شود.

البته، از زمان های دور حوزه علمیه همکاری بسیار مناسبی با وزارت بهداشت داشتند تا جایی که آیت الله مکارم طی صدور فتوایی بیان کردند طب اسلامی وجود ندارد و آنچه که مورد تایید است طب سنتی ایرانی است.

آسیب مدعیان طب اسلامی برای طب سنتی ایرانی مدیرکل سابق دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه اقداماتی که از سوی این افراد انجام می شود می تواند به بدنه اصلی طب سنتی و فعالیت های مثبت این حوزه که توسط متخصصین آن انجام می شود، آسیب وارد کند، گفت: مردم باید برای سلامت خود ارزش قائل باشند و به کسانی مراجعه کنند که مجوز ارائه خدمات بهداشتی و درمانی را از وزارت بهداشت اخذ کرده اند.

فرد ارائه دهنده خدمت در زمینه طب سنتی باید پزشک باشد تا از زاویه دید طب رایج، خدمتی تایید شده به مردم ارائه دهد.

وی ارائه خدمات از سوی کسانی که مجوزهای لازم برای تاسیس موسسه خدمات طب سنتی ندارند را فاقد وجاهت قانونی دانست و ادامه داد: دریافت خدمات از اینگونه مراکز که زیر نظر وزارت بهداشت فعالیت نمی کنند، درست نیست و می تواند منجر به آسیب به سلامت شود که حتی ممکن است عوارض ایجاد شده را به پای علم طب سنتی بگذارند.

مراکز مجاز طب سنتی خدادوست افزود: مردم می توانند برای یافتن مراکز طب سنتی دارای مجوز قانونی که زیر نظر وزارت بهداشت فعالیت می کنند به سایت وزارت بهداشت مراجعه کرده و لیست مراکز ارائه دهنده خدمت مجاز را مشاهده کنند.

تربیت متخصص طب سنتی در 20 دانشگاه علوم پزشکی کشور وی همچنین گفت: در حال حاضر در 20 دانشگاه علوم پزشکی کشور، تربیت متخصص طب سنتی انجام می شود، همچنین بیش از 60 سلامتکده مجاز ارائه دهنده خدمت طب سنتی مجاز داریم.

یکی دیگر از اقدامات صورت گرفته در این زمینه، آموزش دوره های کوتاه مدت طب سنتی به پزشکان عمومی است که سبب می شود بتوانند در حوزه طب سنتی نیز اقدام به ارائه خدمت کنند.

گفتنی است معاونت درمان وزارت بهداشت در تاریخ 23 مرداد امسال درنامه ای به معاونت های درمان دانشگاه های علوم پزشکی کشور ضمن اشاره به محکومیت دو تن از مدعیان طب اسلامی از جمله عباس تبریزیان در دادگاه ویژه روحانیت، دستور داده بود که مطابق با رای صادره، کلیه مراکز درمانی، معاینات و داروخانه های تحت نظارت این افراد در سراسر کشور تعطیل و کلیه اقلام دارویی فاقد مجوز وزارت بهداشت موجود در داروخانه ها و انبارهای مربوطه، ضبط و مکان ها فک پلمب شود و اقدام و گزارش آن نیز به صورت مستقیم به آن دادسرا اعلام و رونوشت را به اداره کل نظارت و اعتباربخشی امور درمان ارسال کنند.


کلید واژه ها: دادگاه ویژه روحانیت - روحانیت - اقدام - اسلام - اسلامی - آتش زدن - دادگاه - کتاب - وزارت بهداشت - لباس روحانیت - شکایت - محکوم - پزشکی - نظام سلامت - طب ایرانی - توسط - علمی - اجرا - مورد - ویژه - سوزاندن - خدادوست - کارگروه - متخصصان - طب سنتی - بهداشت - فرهنگی - ایرانی - مدیرکل - فعالیت

آخرین اخبار سرویس:
اقدامات پیشگیرانه از کرونا در گرمخانه های کرج گشت سیار در شهر

سید احمد رسولی نژاد نماینده دماوند و فیروزکوه شد

پیام یک مرجع تقلید درباره کرونا/توصیه پزشکان حجت است

قدردانی استاندار سمنان از پلیس برای تامین امنیت انتخابات

پیکر سرباز شهید «احمد توکلی» در قرچک تشییع می شود

راه یابی رضایی کوچی از جهرم به مجلس برای چهارمین دوره متوالی

بیش از 3 هزار نیروی نظامی و انتظامی امنیت انتخابات استان مرکزی را عهده دارند

بازدید سرلشکر موسوی از پایگاه هوانیروز کرمان

محمدجواد آذری جهرمی مهمان شبکه دو سیما می شود

منتخب حوزه انتخابیه پلدختر با مشارکت 77 درصدی مردم اعلام شد

امیر سرلشکر موسوی از پایگاه هوانیروز کرمان بازدید کرد

تصمیمی مبنی بر تعطیلی شورای شهر تهران گرفته نشد

کودک آزاری بیشترین پرونده اورژانس اجتماعی خراسان شمالی

فیلم| شست وشوی پنجره فولاد حرم مطهر رضوی

قدردانی امام جمعه تبریز از حضور مردم در انتخابات

نتایج نهایی شمارش آرا در 7 حوزه انتخابیه مازندران

منتخبین مردم کهگیلویه و بویراحمد در انتخابات مجلس مشخص شدند

لغو تمامی همایش های دانشگاه پیام نور در سراسر کشور

لیست 40 پیشتاز تهران تا ساعت 14

شهرهای درگیر کرونا در کشور قرنطینه می شوند؟ | واکنش به احتمال قرنطینه قم یا مراکز زیارتی

ایجاد شبکه مدارس صلح و دوستی کشورهای اسلامی

صدور احکام رهام یگانه، فرید لطف آبادی و هیراد پیربداغی در دادگاه انقلاب

رییس شورای شهر لواسان بازداشت شد

داروخانه ها: ماسک، ژل ضد عفونی و الکل نداریم

پای احمدی نژادی ها به مجلس یازدهم باز شد

نتایج انتخابات مجلس یازدهم در حوزه انتخابیه مبارکه

نتایج انتخابات مجلس یازدهم در حوزه انتخابیه دهلران، دره شهرو آبدانان و بدره

نقش مدل مثلث توسعه اقتصادی، اجتماعی– فرهنگی در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب

نتایج انتخابات مجلس یازدهم در حوزه انتخابیه اهر و هریس

سخنگو: شاید کرونا جلسات شورای شهر تهران را تعطیل کند

«کیمیاگر» در کمتر از یک سال به چاپ چهاردهم رسید

ایجاد شبکه مدارس صلح و دوستی کشورهای اسلامی

مدیریت خوب پلیس پایتخت در تامین امنیت انتخابات

آموزش فیلمنامه نویسی از راه دور، برای اولین بار در ایران با فریدون فرهودی

شهرهای درگیر کرونا در کشور قرنطینه می شوند؟ | واکنش به احتمال قرنطینه قم یا مراکز زیارتی

نتایج انتخابات درسیستان و بلوچستان+جدول

چهارمین جشنواره آموزشی تحصیلی جایزه ملی ایثار برگزار می شود

شورای شهر تعطیل نیست

فیلم|آیت الله مکارم شیرازی: مردم با حفظ خونسردی توصیه های بهداشتی را جدی بگیرند

نشست مرور کتاب «عیبی ندارد اگر حالت خوش نیست» برگزار می شود

صدور احکام رهام یگانه، فرید لطف آبادی و هیراد پیربداغی در دادگاه انقلاب

نتایج شمارش آرای انتخابات مجلس در حوزه انتخابیه بناب اعلام شد

نتایج شمارش آراء در 15 حوزه انتخابیه یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی اعلام شد

رییس شورای شهر تهران در سلامت کامل به سر می برد

انتصاب مدیر عامل و رییس هیات مدیره بیمارستان میلاد+سوابق

جشن بین المللی نوروزگاه در مرز ایران و ترکمنستان برگزار می شود

منتخبان مجلس در سیستان و بلوچستان مشخص شدند

نتایج قطعی و نهایی انتخابات مجلس در استان کردستان اعلام شد

توصیه آیت الله العظمی سبحانی درباره کرونا

نوروزی اولین سخنرانی خود را به عنوان پیروز انتخابات مجلس انجام داد

تخلف انتخاباتی در فیروزکوه گزارش نشده است

تشکر خبرنگار پر حاشیه از حضور مردم در انتخابات

احمدی نژادی ها در حال تصرف خزنده ی مجلس

نماینده منتخب مسجدسلیمان، لالی، اندیکا و هفتگل مشخص شد

امام جمعه بوشهر از حضور مردم در انتخابات مجلس یازدهم قدردانی کرد

آثار نقاشان برای حمایت از کودکان

برگزاری کارگاه دو روزه زرتشتی دوزی در یزد

قدردانی فرمانده انتظامی مازندران از همراهی مردم با پلیس در امنیت انتخابات

نخستین زن کردستانی راهی بهارستان شد

«محمد علی رمضانی دستک» نماینده حوزه انتخابیه آستانه اشرفیه شد

اعلام نتایج رسمی انتخابات مجلس شورای اسلامی

همه امکانات گیلان برای مهار کرونا بسیج شود

ضرورت وجود وکیل حقوقی |

برخورد با محتکر کنندگان و گران فروشان ماسک در قم / کشف سه انبار احتکار ماسک با ورود دادستانی

نتایج کامل آرای نامزدها درسه حوزه انتخابیه شرق گلستان اعلام شد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات مهمان «زنده باد زندگی» می شود

منتخب حوزه انتخابیه کنگان، دیر، جم و عسلویه مشخص شد

فرخی در حوزه انتخابیه لاهیجان و سیاهکل اکثریت آرا را بدست آورد

16 زندانی جرائم غیر عمد به آغوش خانواده بازگشتند

عملیات ضدعفونی واگن های مترو در مشهد/عکس

استخدام تعدادی عکاس خانم و آقا در مجتمع آرمان در مشهد

مترو عامل انتقال کرونا است/ آماده دفن اجساد مبتلایان با شرایط خاص

نتایج انتخابات مجلس یازدهم در حوزه انتخابیه لارستان، خنج و کراش

تکذیب شایعه درگذشت استاد آواز ایران؛ چه کسی خبر فوت محمدرضا شجریان را اعلام کرد؟

تصویر ویژه از سردار قاآنی در دوران دفاع مقدس

قالیباف در صدر نتایج اولیه انتخابات در تهران

استخدام پوشاک جامعه / مشهد

محسن هاشمی خود را قرنطینه کرد؛ شهردار منطقه 13 به کرونا مبتلاست

نتایج انتخابات در حوزه انتخابیه سبزوار اعلام شد

محمدتقی فرجی: حکمت و عبرت، از منظر دین و فلسفه    

نتایج انتخابات در استان لرستان اعلام شد/ مشخص شدن 9 نماینده لرستان در مجلس

دیدار وزیر خارجه هلند با ظریف

نمایشگاه مسیح (ع) در مسجد ابوتسفورد کانادا با حملات نفرت محور روبرو شد

گواهی «قدمت و ثبت در خاطرات جمعی» به کانون زبان ایران اهدا شد

آخرین نتایج انتخابات مجلس در برخی حوزه ها تا ساعت 13:35 امروز + جدول

چهاردهه ادبیات قزوین بررسی شد

امنیت انتخابات ، عزت و اقتدار میهن اسلامی را به نمایش می گذارد

آیین نکوداشت مهدی محقق برگزار می شود

برخورد پلیس فتا با منتشرکنندگان اخبار جعلی کرونا

محسن هاشمی هم کرونا گرفت؟

نگاهی به عملکرد مجمع القرآن فاطمیون در ماهی که گذشت

اندیشه های تفسیری محمد عابد الجابری بررسی می شود

استخدام دو رده شغلی برای دفتر مشاور املاک در بندرعباس

استخدام کارگر ساده خانم و آقا در محدوده حصارکِ کمالشهر

فرمانده کل سپاه با خانواده شهیدان پاشاپور و زمانی نیا دیدار کرد

ستاد انتخابات: آمار نهایی مشارکت پس از شمارش کل آرا اعلام می شود

راه اندازی سیستم مکانیزه تشخیص هویت معتادان در سال 99

فعالیت 14 شعبه بیت الاحزان در شیراز / 37 حافظ کل قرآن تجلیل شدند

قرنطینه خود خواسته محسن هاشمی

ضرورت وجود وکیل حقوقی |

محکومیت مدعی طب اسلامی در دادگاه ویژه روحانیت به 3 سال حبس / از عامل سوزاندن کتاب طب هاریسون بارها شکایت شده است

محکومیت مدعی طب اسلامی در دادگاه ویژه روحانیت به 3 سال حبس / از عامل سوزاندن کتاب طب هاریسون بارها شکایت شده است