مطالب مرتبط:
جراحی زیبایی پیرزن را به دختر 15 ساله تبدیل کرد! عکس
محکومیت عامل قاچاق پوشاک به پرداخت 416 میلیون ریال
وخامت بیش تر حال شیخ زکزاکی در زندان نیجریه
وخامت بیش تر حال شیخ زکزاکی در زندان نیجریه
وخامت بیش تر حال شیخ زکزاکی در زندان نیجریه
-247 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 5 بهمن 1398 ساعت 01:272020-01-24حوادث

محکومیت زندان برای 2 دختر پسرنما در دنیای تبهکاران


به گزارش سایت قطره و به نقل ازرکنا، این 2 دختر جوان هر یک گذشته عجیبی دارند و تنهایی و فرار از خانه کافی بود تا آنها برای رسیدن به پول دست به سرقت بزنند.

سال گذشته بود که ماموران پلیس در جریان سرقت های 2 پسر جوان که با تخریب شیشه های خودرو اقدام به دزدی از لوازم داخل [.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازرکنا، این 2 دختر جوان هر یک گذشته عجیبی دارند و تنهایی و فرار از خانه کافی بود تا آنها برای رسیدن به پول دست به سرقت بزنند.

سال گذشته بود که ماموران پلیس در جریان سرقت های 2 پسر جوان که با تخریب شیشه های خودرو اقدام به دزدی از لوازم داخل خودروها می کردند قرار گرفتند.

بدین ترتیب تیمی از ماموران پلیس تهران برای دستگیری 2 سارق حرفه ای وارد عمل شدند و در گام نخست تیم پلیسی با حضور در محل های سرقت به بررسی دوربین های مداربسته پرداختند.

در این مرحله تصاویر به دست آمده از صحنه های سرقت نشان از آن داشت که 2 پسر که کلاه به سر دارند سوار بر موتور به نزدیکی خودروها رفته و یکی از آنها پس از تخریب شیشه خودرو و بازکردن در خودرو، اقدام به سرقت لوازم داخل ماشین کرده و به سرعت پا به فرار می گذارند.

ماموران در بررسی شماره پلاک دزدان پی بردند که این موتور چندی قبل به سرقت رفته و هیچ سرنخی از دزدان به دست نیامد و تیم پلیسی صحنه های سرقت را یکی پس از دیگری مورد بررسی قرار دادند و این در حالی بود که دزدان به سرقت هایشان ادامه می دادند و مشخص شد دزدان با چند موتور سرقتی دست به این کار می زنند.

گشت پلیسی با توجه به افزایش این سرقت ها ماموران به صورت محسوس و نامحسوس محل هایی را که دزدان در آنجا دست به سرقت می زدند را مورد بررسی قرار دادند تا اینکه پس از چند روز تیمی از ماموران به 2 پسر جوان موتور سوار که کلاه های بزرگی روی سرشان داشتند مشکوک شدند.

ماموران به صورت نامحسوس 2 پسر جوان را تحت نظر قرار داده و با اعلام این وضعیت به تیم های دیگر محدوده های مسیر 2 جوان موتور سوار تحت نظر تیم های پلیسی قرار گرفت تا اینکه متهمان در کنار یک خودروی پراید توقف کردند.

یکی از متهمان به سرعت از موتور پیاده شد و آرام به کنار خودروی پراید سفید رنگ رفت و با نگاه سطحی در خیابان اقدام به شکستن شیشه پراید کرد.

همین کافی بود تا ماموران برای دستگیری دزدان وارد عمل شوند که سارق جوان با مشاهده خودروی پلیس سوار بر موتور شده و با سرعت پا به فرار گذاشتند.

دختران پسرنما تعقیب و گریز پلیسی ادامه داشت و با اعلام درخواست نیروی کمکی تیم های گشتی در مسیر 2 جوان موتور سوار قرار گرفتند و پس از 15 دقیقه تعقیب و گریز ، ماموران موفق به متوقف کردن دزدان موتور سوار شده و زمینگیر شدند.

ماموران وقتی کلاه 2 پسر جوان را کنار زدند با صحنه عجیبی روبرو شدند، دزدان 2 دختر جوان بودند که با پوشش مردانه سعی بر پنهان کردن چهره واقعی خود داشتند.

سمیرا و معصومه 2 دختر 24 ساله هستند که از خانه هایشان فرار کرده و برای تامین هزینه های زندگی شان دست به سرقت از خودروها می زنند.

سمیرا در همان ابتدا به سرقت های زیادی اعتراف کرد و گفت که اگر نیاز به پول نداشتم هیچ وقت دنبال سرقت نمی رفتیم و معصومه چون موتور سوار خوبی بود همیشه پشت فرمان می نشست و من هم دزدی می کردم.

معصومه نیز با تایید حرفهای دوستش گفت: چون نمی خواستیم دستگیر شویم لباس پسرانه به تن می کردیم و کسی فکر نمی کرد ما دختران دزدی کنیم.

گفتگو با دختر موتورسوار معصومه 24 ساله که عاشق موتور سواری است می گوید که بخاطر مشکلاتی که با خانواده داشتم از خانه فرار کردم و چون نمی خواستم بازیچه دست پسران هوسران شوم تصمیم به سرقت گرفتم.

سابقه داری؟ نه، تا حالا خلاف نکرده بودم.

چرا فرار کردی؟ چون بچه آخر خانواده بودم و پدر و مادرم با من اختلاف سنی زیادی دارند و هر روز سر پوشش لباس، رفت و آمد، دیر آمدن به خانه، رنگ مو و هزار اتفاق دیگر بهانه می گرفتند و با هم درگیر می شدیم و تنها حرفی که از مادرم در ذهنم است که دوران ما دختر از خانه بیرون نمی رفت ولی کسی نیست بگه دنیا تغییر کرده و زمان آنها مادرم هم سن بود 2 تا بچه داشت اما ما هنوز دنبال درس و منتظر ازدواج هستیم.

بعد از فرار در خطر نبودی؟ قبل از اینکه فرار کنم شروع به جمع کردن پول کردم و با یک دختر که به تنهایی زندگی می کرد دوست شدم و بعد از آن یک شب از خانه خارج شدم و به خانه دوستم رفتم و هیچ وقت اجازه ندادم کسی به من نگاه چپ کند.

خانواده ات نگران نبودند؟ دیگر برای من مهم نبود، مهم زندگی خودم بود.

الان راضی هستی؟ نه، هیچ کسی دوست نداره کنار خانواده اش نباشه ولی مجبور شدم و فقط دوست داشتم یک روز خانواده ام را ببینم که در رفتارشان تغییر پیدا کرده و حاضر به پذیرفتن من هستند.

تو چرا تغییر رفتار ندادی؟ بخدا کار خلافی نمی کردم و فقط دوست داشتم با دوستانم به گردش بروم، حتی دوست پسر هم نداشتم ولی خانواده ام شکاک بودند و هر روز بهانه می گرفتند.

چرا دزدی؟ خوب زندگی خرج داره، از هر پسری هم که کمک می خواستیم هزارتا بهانه می آورد و بعدش هم پیشنهاد شوم برای پرداخت پول می دادند که ما اهلش نبودیم به همین خاطر تصمیم گرفتیم دزدی کنیم.

به دنبال کار نرفتی؟ در چند مغازه لباس فروشی مشغول به کار شدم اما چون تازه کار بودم حقوق کمی می دادند و فقط هزینه رفت و آمدم تامین می شد.

فکر نمی کردی دستگیر شوی؟ به هیچی فکر نمی کردم، چون چیزی برای از دست دادن نداشتم.

دوست نداشتی به خانه خودتان بازگردی؟ دوست داشتم اما دیگر روی بازگشتن نداشتم و می ترسیدم.

از چه چیزی می ترسیدی؟ اینکه خانواده ام با من رفتار درستی نکنند و تا آخر عمر در زندان خانه بمانم.

آزاد شوی چه کار می کنی؟ نمیدانم چه اتفاقی می افتد.

موتور سواری را از کجا یاد گرفتی؟ عاشق موتور سواری بودم و از برادر یکی از دوستانم موتور سواری را یاد گرفتم.

سمیرا فرزند طلاق است سمیرا 24 ساله که فرزند طلاق است ادعا می کند بعد از جدایی پدر و مادرم هر یک به دنبال زندگی خود رفتند و من تنها ماندم و هیچ حمایتی از اعضای خانواده ام نمی شدم که دست به دزدی زدم.

چرا تنها زندگی می کنی؟ پدر و مادرم از هم جدا شدند و من تنها لطفی که به من داشتند این بود که یک خانه برای من گذاشتند که کارتن خواب نشوم.

معصومه را چطور می شناسی؟ با معصومه در دوران مدرسه دوست بودم اما مدتی از هم خبر نداشتیم تا اینکه پس از چند سال در فضای مجازی همدیگر را پیدا کردیم و دوستی مان دوباره شروع شد.

از پدر و مادرت خبر داری؟ نه، مادرم بعد از جدایی با یک مرد جوان ازدواج کرد و پدرم نیز با عشق قدیمی اش زندگی می کند.

چرا دزدی؟ سرکار نمی رفتم و زندگی خرج دارد به همین خاطر مجبور شدم دزدی کنم.

پیشنهاد دزدی را تو دادی یا معصومه؟ یک روز باهم نشسته بودیم و به دنبال یک کار بودیم که با همدیگر این تصمیم را گرفتیم.

فکر نمی کردی دستگیر شوی؟ چون لباس پسرانه می پوشیدیم فکر نمی کردیم کسی به ما شک کند و قرار نبود این دزدی ها ادامه داشته باشد.

قصد داشتی تا کی دزدی کنی؟ قرار بود بعد از اینکه پول زیادی به دست آوردیم به کلاس های آرایشگری برویم و با سرمایه ای که از سرقت جمع کردیم یک سالن زیبایی بزنیم اما همه این فکرها یک رویا بود چون هر چه به دست می آوردیم هزینه زندگی و خوشگذرانی خود می کردیم.

پدر و مادرت حمایتت نمی کردند؟ بعضی اوقات پدر و مادرم یک پولی به حسابم می ریختند اما کم بود.

شیوه سرقت را چطور یاد گرفتی؟ کار خاصی نبود شیشه خودرو را با یک پیچ گوشتی تخریب می کردم و سپس لوازم داخل آن را برمی داشتم.

حرف آخر؟ من و معصومه سارق شدیم چون هر 2 از طرف خانواده هایمان بی مهری و بدرفتاری دیدیم و تنها حرفی که می توانم بگویم پشیمانی است.

بنا به این گزارش، این 2 دختر جوان که از سوی دادگاه کیفری دو تهران به 18 ماه زندان محکوم شده بودند پس از یکسال و پرداخت پول های سرقتی به مالباخته ها، روانه زندان شدند.

تحلیل کارشناس / دختران فراری زیر نگاه سنگین جامعه سنتی دکتر قربانعلی ابراهیمی جامعه شناس و استاد دانشگاه سلامت روانی و اجتماعی دختران و پسران نوجوان، مسئله ای مهم در هر اجتماعی به شمار می رود که نیاز است تا همه سازمان ها و نهادهای دولتی و غیر دولتی و مؤسسات علمی، آموزشی، فرهنگی و اجتماعی نسبت به آن احساس مسئولیت کنند.

سلامت روانی جوانان یک جامعه ارزش های فرهنگی و اجتماعی آن جامعه را ارتقا می دهد و برای توسعه و ارتقای سلامت روانی اجتماعی باید آموزش های عمومی و ارتقای فرهنگ سلامت به معنی عام و با تمرکز به شبکه های اجتماعی مجازی و غیر مجازی و با نقش کلیدی مشارکت همه جانبه مردمی و سمن ها صورت پذیرد.

فرار دختران و پسران نوجوان و جوان از محیط خانواده یک پدیده هولناک اجتماعی مهم به شمار می رود که آسیب های بی شماری از جمله فحشا و اعتیاد را در جامعه رقم می زند.

برخی نوجوانان و جوانان از روی نداشتن انگیزه در زندگی دچار پریشان فکری می شوند و چون شرایط روحی و روانی شان مناسب نیست در تصمیمات آنی تصمیم به فرار از خانواده می گیرند و وقتی به لحاظ اقتصادی دچار فشار اقتصادی می شوند به سوی سرقت و.

پناه می برند.

افرادی که درگیر مشکلات حاد فردی و گروهی، انزوا و .

هستند بیشتر به سمت فرار از خانه و ترک محیط خانواده تمایل دارند و اغلب این افراد ابتدا به سوی مصرف مواد مخدر گرایش پیدا می کنند و عضو باندهای تبهکاری و فساد می شوند تا بتوانند هزینه های زندگی مجردی خارج از خانواده را تامین کنند.

برخی از این افراد از محیط های نامناسب خانوادگی به خارج از خانواده پناه می برند و برخی دیگر خانواده های بااصالتی دارند اما تحت تاثیر گروه همسالان به فکر فرار از خانه و ترک کانون خانوادگی می افتند که بعد از دوره ای زندگی سخت پشیمان شده و به خانواده بازمی گردند اما آسیب هایی که در طول این دوران به آنها تحمیل شده است فراموش نشدنی است.

سلامت روانی و اجتماعی، مسأله ای کاملاً فرابخشی و ملی است که نیاز است تا همه سازمان ها و نهادهای دولتی و غیر دولتی و مؤسسات علمی، آموزشی، فرهنگی و اجتماعی نسبت به آن احساس مسئولیت کنند.

برای توسعه و ارتقای سلامت روانی اجتماعی باید آموزش های عمومی و ارتقای فرهنگ سلامت به معنی عام و با تمرکز به شبکه های اجتماعی مجازی و غیر مجازی و با نقش کلیدی مشارکت همه جانبه مردمی و سمن ها صورت پذیرد.

اگر چه اختلالات و آسیب های روانی و اجتماعی کمتربه صورت مستقیم منجر به مرگ و میر افراد می شود اما بخش زیادی از بار بیماری ها را به خود اختصاص می دهند و می تواند باعث مشکلات حاد فردی و گروهی، انزوا و حذف اجتماعی افراد شود.

با همه اینها متأسفانه آسیب های اجتماعی در ایران مغفول واقع شده درحالی که بایستی در رأس امور و اولویت های نظام سلامت کشور قرار گیرد و از آنجایی که درمان و مدیریت این آسیب ها فوق العاده سخت، زمانبر و در بعضی موارد غیر ممکن است باید رویکرد اصلی بر توانمندسازی و پیشگیری سطح یک با تمرکز بر مناطق آسیب پذیر جوامع در معرض آسیب، رده های سنی حساس و دختران باشد.

با توجه به اینکه بیش از نیمی از نیروی جوان کشور به عنوان عامل اصلی توسعه را دختران شکل می دهند لذا ضروری است برای دستیابی به امر توسعه، زنان مانند مردان در فرایند توسعه مشارکت داشته باشند.

از نظر اختلالات روحی و روانی و به دنبال آن اعتیاد، دختران درجات شدیدتری از نابسامانی های روانی و اجتماعی را تجربه می کنند.

دختران معتاد در مقایسه با پسران با احتمال بیشتری دچار بیماری های روانی و روحی هستند و بخصوص اگر از کانون خانواده فرار کرده باشند از سوی خانواده و اجتماعی زودتر طرد می شوند.

زنان در مقایسه با مردان پس از شروع سومصرف مواد سریعتر گرایش به اعتیاد را نشان می دهند و خیلی زود عوارض و پیامدهای منفی را تجربه می کنند و هنگام درمان و ترک اعتیاد کمتر به درمان های رایج و روان درمانی جواب می دهند.

دختران در مقایسه با پسران زودتر فریب فرار از خانه را از سوی گروه همسالان خود می خورند و تمایل به تجردگرایی دارند و چون روحیه دختران حساس تر است توان بازگشت به خانه را ندارند زیرا در جامعه نگاه های سنتی هنوز به سوی دختران جوان و نوجوان است.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

حوادث اختصاصی رکنا را اینجا بخوانید:
کلید واژه ها: سرقت - ماموران - گذشته - دختر جوان - پلیس - جوان - خودرو - تنهایی - دختر - اقدام - تخریب - لوازم - گزارش - پلیس تهران - تبهکاران - فرار - شیشه - خانه - دزدی - دستگیری - خودروها - دوربین - تصاویر - پلیسی - زندان - بررسی - تهران - کلاه - حرفه - صحنه

آخرین اخبار سرویس:
طرح ارتقای امنیت اجتماعی در ملکشاهی اجرایی شد

برخورد پلیس با احتکارکنندگان مواد بهداشتی

فاجعه تلفات پرندگان در جنجال کرونا گم شد/مرگ «پرلا»ها ادامه دارد

زلزله برازجان را لرزاند

فاجعه تلفات پرندگان در جنجال کرونا گم شد مرگ «پرلا»ها ادامه دارد

مرگ دلخراش پرستار بیمارستان امام جواد ناغان / علت مرگ چه بود؟

کشف 7 خودروی سرقتی در اهواز

کشف انبار احتکار ماسک در سیرجان

سیلاب در جاده چوپانان انارک به واژگونی2دستگاه خودرو منجرشد

قاچاقچی موبایل نقره داغ شد

بازگشت پرنده های وحشی به زیستگاه های طبیعی استان

سه کشته در سانحه رانندگی در محور سبزوار - بردسکن

فوت یک فرد مبتلا به کرونا در لاهیجان

تردد در محور قاین - بیرجند از کنارگذر امکان پذیر است

وقوع آتش سوزی گسترده در پالایشگاهی در کالیفرنیای آمریکا

7 کشته طی تیراندازی در میلواکی

کشف کالاهای بهداشتی در آستارا و رودبار

530 میلیون ریال کالای قاچاق در بروجرد کشف و ضبط شد

شهرستان فردوس، رکوددار بارندگی های 24 ساعت گذشته در خراسان جنوبی

کشف 17 هزار و 500 عدد ماسک از یک مصالح فروشی در اشکذر یزد

مرگ ناگوار و رازگونه پرندگان مهاجر در میانکاله و نابودی حیات وحش

530 میلیون ریال کالای قاچاق در بروجرد کشف و ضبط شد

ربودن دختر صاحبکار برای ازدواج پنهانی/ پدر راز ناربودن دختر صاحبکار برای ازدواج پنهانی/ پدر راز ناپدید شدن دخترش را برملا کرد؟پدید شدن دخترش را برملا کرد؟

نیروی انتظامی اصفهان با تهدیدکنندگان امنیت و سلامت مردم برخورد می کند

3 کشته در تصادف مرگبار سبزوار

کشف 15 هزار لیتر گازوییل قاچاق در گلباف کرمان

دستگیری عامل نصب شنود در تلفن همراه شهروند لاهیجانی

پدر راز ناپدید شدن دخترش را برملا کرد؟

40 درصد آتش سوزی ها در اماکن فاقد پروانه رخ می دهد

سه کشته در حادثه رانندگی در محور سبزوار - بردسکن

بازداشت عامل نصب شنود در تلفن یک شهروند

امداد رسانی به 226 مسافر گرفتار در برف توسط هلال احمرخراسان شمالی

ربودن دختر صاحبکار برای ازدواج پنهانی/ پدر راز ناپدید شدن دخترش را برملا کرد؟

جاده کندوان همچنان بسته

اقدام خیر خواهانه فروشنده قائنی

امداد رسانی به 226 مسافر گرفتار در برف توسط هلال احمرخراسان شمالی

کشف هفت خودروی سرقتی در اهواز

ربودن دختر صاحبکار برای ازدواج پنهانی

برخورد جدی پلیس اهواز با مخلان امنیت روانی و شایعه پردازان در فضای مجازی

پربازدید های دیروز فضای مجازی در استان فارس

هشدارهای رییس پلیس آگاهی تهران را جدی بگیرید

آغاز عملیات آوار برداری در منطقه زلزله زده قطور خوی

مسدود بودن جاده کندوان

اخراج 800 واحد دامی غیرمجاز از مراتع استان زنجان

7 روز تجاوز جنسی به سمانه 21 در ویلای چالوس + عکس

ربودن دختر صاحبکار برای ازدواج پنهانی

کشف انبار احتکار ماسک در سیرجان

اسلحه های عجیب سارقان مسلح پایتخت +تصاویر

7 کشته طی تیراندازی در میلواکی

نیازمندی های استخدامی خراسان رضوی 8 اسفند 98

کشف هفت خودروی سرقتی در اهواز

برخورد جدی پلیس اهواز با مخلان امنیت روانی و شایعه پردازان در فضای مجازی

مرگ دلخراش پرستار بیمارستان امام جواد ناغان / علت مرگ چه بود؟

سانحه رانندگی در سبزوار سه کشته بر جای گذاشت

کمک رسانی پلیس خراسان شمالی به 100 خودرو گرفتار در برف

تیراندازی مرگبار در ایالت ویسکانسین آمریکا

توزیع دستکش رایگان توسط یک فروشنده قائنی

مرتضی آخوندی عکس| پیشگیری در بندرعباس

فیلم| ضد عفونی شهر بندرعباس برای مقابله با «کروناویروس»

قاتل نجات یافته از اعدام دوباره آدم کشت! +عکس

قشم لرزید

30 درصد پرونده های ورودی دادسرا مربوط به حوادث رانندگی است

دو فوتی بر اثر تصادف دو خودروی پژو در ناغان

لغزندگی محور های 6 شهرستان خراسان جنوبی

کمک رسانی پلیس خراسان شمالی به 100 خودرو گرفتار در برف

سانحه رانندگی در سبزوار سه کشته بر جای گذاشت

کمک رسانی پلیس خراسان شمالی به 100 خودرو گرفتار در برف

در تلنگر این هفته...

دو فوتی بر اثر تصادف دو خودروی پژو

آب شرب 60روستا لرستان وصل شد

زلزله 3.8 ریشتری برازجان را لرزاند

سرخط مهمترین خبرهای لرستان در 24 ساعت گذشته

روش جالب پلیس هند برای مبارزه با آلودگی صوتی!

بهبود حال کودک 7 ماهه مبتلا به کرونا

5 پیشنهاد برای کاهش استرس پس از سانحه در کودکان

ربودن دختر صاحبکار برای ازدواج پنهانی

بازداشت عامل نصب شنود در تلفن یک شهروند

بارش باران در بویین زهرا منجر به تخریب منزل و مرگ صاحبخانه شد

ایستگاه جمع آوری کمک های مردمی برای مناطق زلزله زده خوی راه اندازی می شود / دانشجویان جهادی در انتظار اعزام

برف و کولاک تردد تریلی در مسیر قوچان- درگز را ممنوع کرد

کشف 17 هزار و 500 عدد ماسک از یک مصالح فروشی در اشکذر یزد

ربودن دختر صاحبکار برای ازدواج پنهانی/ پدر راز ناپدید شدن دخترش را برملا کرد؟

ربودن دختر صاحبکار برای ازدواج پنهانی

افزون بر 2 میلیارد ریال لباسشویی قاچاق در یزد کشف شد

افزون بر 2 میلیارد ریال لباسشویی قاچاق در یزد کشف شد

ربودن دختر صاحبکار برای ازدواج پنهانی/ پدر راز ناپدید شدن دخترش را برملا کرد؟

افزون بر 2 میلیارد ریال کالای قاچاق در یزد کشف شد

ربودن دختر صاحبکار برای ازدواج پنهانی/ پدر راز ناپدید شدن دخترش را برملا کرد؟

296 کیلوگرم مواد مخدر در یزد کشف شد

استخدام امروز مشهد - 8 اسفند 98

به احترام ایثار پزشکان و پرستاران

برازجان لرزید

عامل نصب شنود در تلفن همراه شهروند لاهیجانی دستگیر شد

296 کیلوگرم مواد مخدر در یزد کشف شد

قاتل نجات یافته از اعدام دوباره آدم کشت! +عکس

عامل نصب شنود در تلفن همراه شهروند لاهیجانی دستگیر شد

دو دختر دانش آموز 14 ساله کرمانشاهی خود را دار زدند

از رضا خواستم تا از زنم خواستگاری کند!/ او عاشق زنم شد و من کشتمش

3 کولبر افیونی با 107 کیلو تریاک در مهریز دستگیر شدند

جنجال شنود تلفن همراه یک لاهیجانی/ ردپای یک خواهر و برادر در این پرونده

محکومیت زندان برای 2 دختر پسرنما در دنیای تبهکاران

محکومیت زندان برای 2 دختر پسرنما در دنیای تبهکاران