مطالب مرتبط:
جراحی زیبایی پیرزن را به دختر 15 ساله تبدیل کرد! عکس
محکومیت عامل قاچاق پوشاک به پرداخت 416 میلیون ریال
وخامت بیش تر حال شیخ زکزاکی در زندان نیجریه
وخامت بیش تر حال شیخ زکزاکی در زندان نیجریه
وخامت بیش تر حال شیخ زکزاکی در زندان نیجریه
-247 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 5 بهمن 1398 ساعت 01:272020-01-24حوادث

محکومیت زندان برای 2 دختر پسرنما در دنیای تبهکاران


به گزارش سایت قطره و به نقل ازرکنا، این 2 دختر جوان هر یک گذشته عجیبی دارند و تنهایی و فرار از خانه کافی بود تا آنها برای رسیدن به پول دست به سرقت بزنند.

سال گذشته بود که ماموران پلیس در جریان سرقت های 2 پسر جوان که با تخریب شیشه های خودرو اقدام به دزدی از لوازم داخل [.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازرکنا، این 2 دختر جوان هر یک گذشته عجیبی دارند و تنهایی و فرار از خانه کافی بود تا آنها برای رسیدن به پول دست به سرقت بزنند.

سال گذشته بود که ماموران پلیس در جریان سرقت های 2 پسر جوان که با تخریب شیشه های خودرو اقدام به دزدی از لوازم داخل خودروها می کردند قرار گرفتند.

بدین ترتیب تیمی از ماموران پلیس تهران برای دستگیری 2 سارق حرفه ای وارد عمل شدند و در گام نخست تیم پلیسی با حضور در محل های سرقت به بررسی دوربین های مداربسته پرداختند.

در این مرحله تصاویر به دست آمده از صحنه های سرقت نشان از آن داشت که 2 پسر که کلاه به سر دارند سوار بر موتور به نزدیکی خودروها رفته و یکی از آنها پس از تخریب شیشه خودرو و بازکردن در خودرو، اقدام به سرقت لوازم داخل ماشین کرده و به سرعت پا به فرار می گذارند.

ماموران در بررسی شماره پلاک دزدان پی بردند که این موتور چندی قبل به سرقت رفته و هیچ سرنخی از دزدان به دست نیامد و تیم پلیسی صحنه های سرقت را یکی پس از دیگری مورد بررسی قرار دادند و این در حالی بود که دزدان به سرقت هایشان ادامه می دادند و مشخص شد دزدان با چند موتور سرقتی دست به این کار می زنند.

گشت پلیسی با توجه به افزایش این سرقت ها ماموران به صورت محسوس و نامحسوس محل هایی را که دزدان در آنجا دست به سرقت می زدند را مورد بررسی قرار دادند تا اینکه پس از چند روز تیمی از ماموران به 2 پسر جوان موتور سوار که کلاه های بزرگی روی سرشان داشتند مشکوک شدند.

ماموران به صورت نامحسوس 2 پسر جوان را تحت نظر قرار داده و با اعلام این وضعیت به تیم های دیگر محدوده های مسیر 2 جوان موتور سوار تحت نظر تیم های پلیسی قرار گرفت تا اینکه متهمان در کنار یک خودروی پراید توقف کردند.

یکی از متهمان به سرعت از موتور پیاده شد و آرام به کنار خودروی پراید سفید رنگ رفت و با نگاه سطحی در خیابان اقدام به شکستن شیشه پراید کرد.

همین کافی بود تا ماموران برای دستگیری دزدان وارد عمل شوند که سارق جوان با مشاهده خودروی پلیس سوار بر موتور شده و با سرعت پا به فرار گذاشتند.

دختران پسرنما تعقیب و گریز پلیسی ادامه داشت و با اعلام درخواست نیروی کمکی تیم های گشتی در مسیر 2 جوان موتور سوار قرار گرفتند و پس از 15 دقیقه تعقیب و گریز ، ماموران موفق به متوقف کردن دزدان موتور سوار شده و زمینگیر شدند.

ماموران وقتی کلاه 2 پسر جوان را کنار زدند با صحنه عجیبی روبرو شدند، دزدان 2 دختر جوان بودند که با پوشش مردانه سعی بر پنهان کردن چهره واقعی خود داشتند.

سمیرا و معصومه 2 دختر 24 ساله هستند که از خانه هایشان فرار کرده و برای تامین هزینه های زندگی شان دست به سرقت از خودروها می زنند.

سمیرا در همان ابتدا به سرقت های زیادی اعتراف کرد و گفت که اگر نیاز به پول نداشتم هیچ وقت دنبال سرقت نمی رفتیم و معصومه چون موتور سوار خوبی بود همیشه پشت فرمان می نشست و من هم دزدی می کردم.

معصومه نیز با تایید حرفهای دوستش گفت: چون نمی خواستیم دستگیر شویم لباس پسرانه به تن می کردیم و کسی فکر نمی کرد ما دختران دزدی کنیم.

گفتگو با دختر موتورسوار معصومه 24 ساله که عاشق موتور سواری است می گوید که بخاطر مشکلاتی که با خانواده داشتم از خانه فرار کردم و چون نمی خواستم بازیچه دست پسران هوسران شوم تصمیم به سرقت گرفتم.

سابقه داری؟ نه، تا حالا خلاف نکرده بودم.

چرا فرار کردی؟ چون بچه آخر خانواده بودم و پدر و مادرم با من اختلاف سنی زیادی دارند و هر روز سر پوشش لباس، رفت و آمد، دیر آمدن به خانه، رنگ مو و هزار اتفاق دیگر بهانه می گرفتند و با هم درگیر می شدیم و تنها حرفی که از مادرم در ذهنم است که دوران ما دختر از خانه بیرون نمی رفت ولی کسی نیست بگه دنیا تغییر کرده و زمان آنها مادرم هم سن بود 2 تا بچه داشت اما ما هنوز دنبال درس و منتظر ازدواج هستیم.

بعد از فرار در خطر نبودی؟ قبل از اینکه فرار کنم شروع به جمع کردن پول کردم و با یک دختر که به تنهایی زندگی می کرد دوست شدم و بعد از آن یک شب از خانه خارج شدم و به خانه دوستم رفتم و هیچ وقت اجازه ندادم کسی به من نگاه چپ کند.

خانواده ات نگران نبودند؟ دیگر برای من مهم نبود، مهم زندگی خودم بود.

الان راضی هستی؟ نه، هیچ کسی دوست نداره کنار خانواده اش نباشه ولی مجبور شدم و فقط دوست داشتم یک روز خانواده ام را ببینم که در رفتارشان تغییر پیدا کرده و حاضر به پذیرفتن من هستند.

تو چرا تغییر رفتار ندادی؟ بخدا کار خلافی نمی کردم و فقط دوست داشتم با دوستانم به گردش بروم، حتی دوست پسر هم نداشتم ولی خانواده ام شکاک بودند و هر روز بهانه می گرفتند.

چرا دزدی؟ خوب زندگی خرج داره، از هر پسری هم که کمک می خواستیم هزارتا بهانه می آورد و بعدش هم پیشنهاد شوم برای پرداخت پول می دادند که ما اهلش نبودیم به همین خاطر تصمیم گرفتیم دزدی کنیم.

به دنبال کار نرفتی؟ در چند مغازه لباس فروشی مشغول به کار شدم اما چون تازه کار بودم حقوق کمی می دادند و فقط هزینه رفت و آمدم تامین می شد.

فکر نمی کردی دستگیر شوی؟ به هیچی فکر نمی کردم، چون چیزی برای از دست دادن نداشتم.

دوست نداشتی به خانه خودتان بازگردی؟ دوست داشتم اما دیگر روی بازگشتن نداشتم و می ترسیدم.

از چه چیزی می ترسیدی؟ اینکه خانواده ام با من رفتار درستی نکنند و تا آخر عمر در زندان خانه بمانم.

آزاد شوی چه کار می کنی؟ نمیدانم چه اتفاقی می افتد.

موتور سواری را از کجا یاد گرفتی؟ عاشق موتور سواری بودم و از برادر یکی از دوستانم موتور سواری را یاد گرفتم.

سمیرا فرزند طلاق است سمیرا 24 ساله که فرزند طلاق است ادعا می کند بعد از جدایی پدر و مادرم هر یک به دنبال زندگی خود رفتند و من تنها ماندم و هیچ حمایتی از اعضای خانواده ام نمی شدم که دست به دزدی زدم.

چرا تنها زندگی می کنی؟ پدر و مادرم از هم جدا شدند و من تنها لطفی که به من داشتند این بود که یک خانه برای من گذاشتند که کارتن خواب نشوم.

معصومه را چطور می شناسی؟ با معصومه در دوران مدرسه دوست بودم اما مدتی از هم خبر نداشتیم تا اینکه پس از چند سال در فضای مجازی همدیگر را پیدا کردیم و دوستی مان دوباره شروع شد.

از پدر و مادرت خبر داری؟ نه، مادرم بعد از جدایی با یک مرد جوان ازدواج کرد و پدرم نیز با عشق قدیمی اش زندگی می کند.

چرا دزدی؟ سرکار نمی رفتم و زندگی خرج دارد به همین خاطر مجبور شدم دزدی کنم.

پیشنهاد دزدی را تو دادی یا معصومه؟ یک روز باهم نشسته بودیم و به دنبال یک کار بودیم که با همدیگر این تصمیم را گرفتیم.

فکر نمی کردی دستگیر شوی؟ چون لباس پسرانه می پوشیدیم فکر نمی کردیم کسی به ما شک کند و قرار نبود این دزدی ها ادامه داشته باشد.

قصد داشتی تا کی دزدی کنی؟ قرار بود بعد از اینکه پول زیادی به دست آوردیم به کلاس های آرایشگری برویم و با سرمایه ای که از سرقت جمع کردیم یک سالن زیبایی بزنیم اما همه این فکرها یک رویا بود چون هر چه به دست می آوردیم هزینه زندگی و خوشگذرانی خود می کردیم.

پدر و مادرت حمایتت نمی کردند؟ بعضی اوقات پدر و مادرم یک پولی به حسابم می ریختند اما کم بود.

شیوه سرقت را چطور یاد گرفتی؟ کار خاصی نبود شیشه خودرو را با یک پیچ گوشتی تخریب می کردم و سپس لوازم داخل آن را برمی داشتم.

حرف آخر؟ من و معصومه سارق شدیم چون هر 2 از طرف خانواده هایمان بی مهری و بدرفتاری دیدیم و تنها حرفی که می توانم بگویم پشیمانی است.

بنا به این گزارش، این 2 دختر جوان که از سوی دادگاه کیفری دو تهران به 18 ماه زندان محکوم شده بودند پس از یکسال و پرداخت پول های سرقتی به مالباخته ها، روانه زندان شدند.

تحلیل کارشناس / دختران فراری زیر نگاه سنگین جامعه سنتی دکتر قربانعلی ابراهیمی جامعه شناس و استاد دانشگاه سلامت روانی و اجتماعی دختران و پسران نوجوان، مسئله ای مهم در هر اجتماعی به شمار می رود که نیاز است تا همه سازمان ها و نهادهای دولتی و غیر دولتی و مؤسسات علمی، آموزشی، فرهنگی و اجتماعی نسبت به آن احساس مسئولیت کنند.

سلامت روانی جوانان یک جامعه ارزش های فرهنگی و اجتماعی آن جامعه را ارتقا می دهد و برای توسعه و ارتقای سلامت روانی اجتماعی باید آموزش های عمومی و ارتقای فرهنگ سلامت به معنی عام و با تمرکز به شبکه های اجتماعی مجازی و غیر مجازی و با نقش کلیدی مشارکت همه جانبه مردمی و سمن ها صورت پذیرد.

فرار دختران و پسران نوجوان و جوان از محیط خانواده یک پدیده هولناک اجتماعی مهم به شمار می رود که آسیب های بی شماری از جمله فحشا و اعتیاد را در جامعه رقم می زند.

برخی نوجوانان و جوانان از روی نداشتن انگیزه در زندگی دچار پریشان فکری می شوند و چون شرایط روحی و روانی شان مناسب نیست در تصمیمات آنی تصمیم به فرار از خانواده می گیرند و وقتی به لحاظ اقتصادی دچار فشار اقتصادی می شوند به سوی سرقت و.

پناه می برند.

افرادی که درگیر مشکلات حاد فردی و گروهی، انزوا و .

هستند بیشتر به سمت فرار از خانه و ترک محیط خانواده تمایل دارند و اغلب این افراد ابتدا به سوی مصرف مواد مخدر گرایش پیدا می کنند و عضو باندهای تبهکاری و فساد می شوند تا بتوانند هزینه های زندگی مجردی خارج از خانواده را تامین کنند.

برخی از این افراد از محیط های نامناسب خانوادگی به خارج از خانواده پناه می برند و برخی دیگر خانواده های بااصالتی دارند اما تحت تاثیر گروه همسالان به فکر فرار از خانه و ترک کانون خانوادگی می افتند که بعد از دوره ای زندگی سخت پشیمان شده و به خانواده بازمی گردند اما آسیب هایی که در طول این دوران به آنها تحمیل شده است فراموش نشدنی است.

سلامت روانی و اجتماعی، مسأله ای کاملاً فرابخشی و ملی است که نیاز است تا همه سازمان ها و نهادهای دولتی و غیر دولتی و مؤسسات علمی، آموزشی، فرهنگی و اجتماعی نسبت به آن احساس مسئولیت کنند.

برای توسعه و ارتقای سلامت روانی اجتماعی باید آموزش های عمومی و ارتقای فرهنگ سلامت به معنی عام و با تمرکز به شبکه های اجتماعی مجازی و غیر مجازی و با نقش کلیدی مشارکت همه جانبه مردمی و سمن ها صورت پذیرد.

اگر چه اختلالات و آسیب های روانی و اجتماعی کمتربه صورت مستقیم منجر به مرگ و میر افراد می شود اما بخش زیادی از بار بیماری ها را به خود اختصاص می دهند و می تواند باعث مشکلات حاد فردی و گروهی، انزوا و حذف اجتماعی افراد شود.

با همه اینها متأسفانه آسیب های اجتماعی در ایران مغفول واقع شده درحالی که بایستی در رأس امور و اولویت های نظام سلامت کشور قرار گیرد و از آنجایی که درمان و مدیریت این آسیب ها فوق العاده سخت، زمانبر و در بعضی موارد غیر ممکن است باید رویکرد اصلی بر توانمندسازی و پیشگیری سطح یک با تمرکز بر مناطق آسیب پذیر جوامع در معرض آسیب، رده های سنی حساس و دختران باشد.

با توجه به اینکه بیش از نیمی از نیروی جوان کشور به عنوان عامل اصلی توسعه را دختران شکل می دهند لذا ضروری است برای دستیابی به امر توسعه، زنان مانند مردان در فرایند توسعه مشارکت داشته باشند.

از نظر اختلالات روحی و روانی و به دنبال آن اعتیاد، دختران درجات شدیدتری از نابسامانی های روانی و اجتماعی را تجربه می کنند.

دختران معتاد در مقایسه با پسران با احتمال بیشتری دچار بیماری های روانی و روحی هستند و بخصوص اگر از کانون خانواده فرار کرده باشند از سوی خانواده و اجتماعی زودتر طرد می شوند.

زنان در مقایسه با مردان پس از شروع سومصرف مواد سریعتر گرایش به اعتیاد را نشان می دهند و خیلی زود عوارض و پیامدهای منفی را تجربه می کنند و هنگام درمان و ترک اعتیاد کمتر به درمان های رایج و روان درمانی جواب می دهند.

دختران در مقایسه با پسران زودتر فریب فرار از خانه را از سوی گروه همسالان خود می خورند و تمایل به تجردگرایی دارند و چون روحیه دختران حساس تر است توان بازگشت به خانه را ندارند زیرا در جامعه نگاه های سنتی هنوز به سوی دختران جوان و نوجوان است.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

حوادث اختصاصی رکنا را اینجا بخوانید:
کلید واژه ها: سرقت - ماموران - گذشته - دختر جوان - پلیس - جوان - خودرو - تنهایی - دختر - اقدام - تخریب - لوازم - گزارش - پلیس تهران - تبهکاران - فرار - شیشه - خانه - دزدی - دستگیری - خودروها - دوربین - تصاویر - پلیسی - زندان - بررسی - تهران - کلاه - حرفه - صحنه

آخرین اخبار سرویس:
آزادی 18 زندانی توسط زوج نیکوکار البرزی

کشف بیش از یک میلیون عدد انواع مواد محترقه درپایتخت

501 هزار قلم ماسک و لوازم بهداشتی در پاکدشت کشف شد

بسته شدن محور بجنورد اسفراین

40 درصد آتش سوزی واحدهای مسکونی در محل های فاقد پروانه رخ می دهد

3 کشته در تصادف زنجیره ای 40 خودرو در آزادراه «قزوین- زنجان»

راه ارتباطی 200 روستای الیگودرز همچنان قطع است

انبار دپوی غیرمجاز اقلام بهداشتی و ضدعفونی در بجنورد پلمپ شد

تلاش برای بازگشایی راه ارتباطی 175 روستای لرستان ادامه دارد

مرگ یک کارگر تأسیسات در اثر انفجار معدن طلا

شوهر صیغه ای زن 24 ساله را آتش زد

قتل پدر در توهم پسر شیشه ای

کشف بیش از یک میلیون عدد انواع مواد محترقه درپایتخت

مرگ یک کارگر تأسیسات در اثر انفجار معدن طلا

کشف بیش از یک میلیون عدد انواع مواد محترقه درپایتخت

گاز شهر معمولان لرستان همچنان قطع است

آخرین وضعیت محورهای کوهستانی و برفگیر گلستان

مرگ یک نفر در پتروشیمی سبلان عسلویه

7 خودروی سرقتی در اهواز کشف شد/ دستگیری 5 سارق

دستگیری کلاهبرداران 500 میلیاردی

کلاهبرداران 500 میلیاردی دستگیر شدند

تصادف زنجیره ای 40 خودرو در آزادراه «قزوین- زنجان»

لاین جنوبی کنارگذر شمالی اراک مسدود شد

19 کشته و زخمی در تصادف زنجیره ای آزادراه قزوین

زورگیر خشن جنوب تهران دستگیر شد

501 هزار قلم ماسک و لوازم بهداشتی در پاکدشت کشف شد

کشته شدن یک نفر براثر ریزش دیوار دربیاض انار

مرگ در آتشی که شوهر صیغه ای برافروخت

سارق خودرو های مزدا پایتخت دستگیر شد

چهل روز پس از سیل شرق هرمزگان

مرگ یک نفر در پتروشیمی سبلان عسلویه

پذیرش مسافر در هتل های مازندران ممنوع شد

کشف 580 هزار ماسک احتکار شده در پایتخت

برداشت تخمه آفتاب گردان در میناب

مرگ یک نفر بر اثر سقوط از ارتفاع در شرکت پتروشیمی سبلان

ممنوعیت عرضه قلیان تا پایان فروکش کردن بحران کرونا ویروس در همه واحدهای صنفی استان کرمان

تشکیل پرونده قضایی برای حادثه تیراندازی ماهشهر

محور ایلام - حمیل بازگشایی شد

لاین جنوبی کنارگذر شمالی اراک مسدود شد

گاز معمولان همچنان قطع است

شیلا خداداد از خفگی جان سالم به در برد +عکس

شیلا خداداد از خفگی جان سالم به در برد +عکس

یک کشته در تصادف رانندگی جاده بروجرد اراک

سقوط کارگر پتروشیمی در عسلویه او را کشت / 3 کارگر هم مصدوم شدند

سیل به حدود 100 کیلومتر راه در ایلام آسیب وارد کرد

سقوط از ارتفاع در عسلویه قربانی گرفت

سرقت میلیاردی یک سرایدار در نیاوران

بناهای تاریخی خوی از زلزله آسیب ندید

بخش جنوبی کنارگذر شمالی اراک مسدود شد

3 کشته در تصادف زنجیره ای 40 خودرو در آزادراه «قزوین- زنجان»

عاملان آتش سوزی خودروهای حمل ضایعات پارچه، دستگیر شدند

3 کشته در تصادف زنجیره ای 40 خودرو در آزادراه «قزوین- زنجان»

افزایش تلفات تصادف زنجیره ای در آزادراه قزوین

آخرین جزییات از سیل احتمالی در مناطقی از کشور/ اما و اگرهای مرگ پرستار لاهیجانی/ اشتغالی پردرآمد، اما مضر

کشف 580 هزار ماسک احتکار شده در پایتخت

بخش جنوبی کنارگذر شمالی اراک مسدود شد

ببینید | تصادف زنجیره ای اتوبان قزوین-زنجان که جان 3 نفر را گرفت

7 خودروی سرقتی در اهواز کشف شد دستگیری 5 سارق

سرقت میلیاردی سرایدار خانه ویلایی

قتل، پایان اختلاف حساب یک میلیاردی 2 شریک

فروشنده اینترنتی تلفن همراه سرقتی در دام پلیس

زورگیر خشن با 100 فقره سرقت در پایتخت دستگیر شد

آتش سوزی یکی از شعب بانک قوامین در تبریز

ساختمان 70 ساله بیمارستان قدیمی سلماس طعمه حریق شد

تصاویر/ دستگیری سارقان مسلح شمال تهران

مرگ در آتشی که شوهر صیغه ای به پا کرد

7 خودروی سرقتی در اهواز کشف شد/ دستگیری 5 سارق

اختلاف خانوادگی علت قتل همسر/ قاتل فراری با کار اطلاعاتی پلیس مجبور به تسلیم شد

سقوط از ارتفاع در عسلویه قربانی گرفت

کشف 2 هزار عدد ماسک یک بار مصرف از یک تبعه خارجی

دستگیری عاملان آتش سوزی خودروهای حمل ضایعات پارچه

تشکیل گشت های ویژه نظارت بر داروخانه ها در مهریز

جان باختن دو نفر در نجف آباد

تصادف زنجیره ای اتوبان قزوین-زنجان که جان 3 نفر را گرفت/فیلم

تصادف رانندگی در جاده بروجرد - اراک یک کشته داشت

3 کشته در تصادف زنجیره ای 40 خودرو در آزادراه «قزوین- زنجان»

زورگیر خشن با 100 فقره سرقت در پایتخت دستگیر شد

کشف مواد افیونی در داراب

دستگیری عامل انتشار شایعه ویروس کرونا در آذربایجان غربی

مرگ مرموز پرستار جوان لاهیجانی/ مواد آتش زا در پایتخت جمع آوری شد

تصادف رانندگی در جاده بروجرد اراک یک کشته داشت

تصادف رانندگی در جاده بروجرد - اراک یک کشته داشت

نساجی پس از 7 ساعت وارد تبریز شد

30 خودروی تصادف زنجیره ای در آزادراه قزوین رهاسازی شدند

سقوط از ارتفاع در عسلویه قربانی گرفت

30 خودروی تصادف زنجیره ای در آزادراه قزوین رهاسازی شدند

تجهیز 62 پایگاه 115 گیلان برای مقابله با ویروس کرونا

خوش گذرانی 10 میلیاردی سرایدار و سرقت از ویلا

مشکل آب شرب روستاهای شهرستان نهاوند رفع شده است

محدودیت ترافیکی در محدوده مسجد حضرت فاطمه زهرا (س)

خوشگذرانی 10 میلیاردی سرایدار با سرقت از ویلا

سارق مامورنما در دام پلیس

سرقت میلیاردی یک سرایدار در نیاوران

کشف احشام قاچاق در لارستان

سارق خودرو های مزدا 323 دستگیر شد

خوش گذرانی 10 میلیاردی سرایدار و سرقت از ویلا

سقوط از ارتفاع در عسلویه قربانی گرفت

کشف نزدیک به 6 میلیون ماسک احتکار شده

دستگیری عاملان آتش سوزی خودروهای حمل ضایعات پارچه

کشف بیش از 500 میلیون دینار در خانه مربی مشهور/24 شایعه پراکن کرونا ویروس دستگیر شدند

محکومیت زندان برای 2 دختر پسرنما در دنیای تبهکاران

محکومیت زندان برای 2 دختر پسرنما در دنیای تبهکاران