مطالب مرتبط:
توجه به سیستان و بلوچستان به عنوان یک موضوع ملی در جشنواره های فجر
توجه به سیستان و بلوچستان موضوع ملی در جشنواره های فجر
توجه به سیستان و بلوچستان به عنوان یک موضوع ملی در جشنواره های فجر
توجه به سیستان و بلوچستان به عنوان یک موضوع ملی در جشنواره های فجر
توجه به سیستان و بلوچستان موضوع ملی در جشنواره های فجر
-247 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 4 بهمن 1398 ساعت 19:522020-01-24فرهنگي

توجه به سیستان و بلوچستان موضوع ملی در جشنواره های فجر


وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به استان سیل زده سیستان و بلوچستان گفت: سیستان و بلوچستان باید به عنوان یک موضوع ملی در فضای جشنواره ها مورد توجه قرار گیرد، - فضای سیستان و بلوچستان به موجب جشنواره های فجر باید عوض شود و بر روی این موضوع باید کار کرد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید عباس صالحی عصر پنج شنبه در بازدید از دبیرخانه سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر از نزدیک در جریان روند فعالیت های این جشنواره قرار گرفت.

وی در جمع اعضای دبیرخانه جشنواره موسیقی فجر با اشاره به اینکه جشنواره های فجر هم برای کشور و هم برای جامعه ایرانی اهمیت خاصی پیدا کرده است، گفت: جشنواره های فجر به نوعی به یک رسم سالانه تبدیل شده  و برای مردم اهمیت دارد.

برای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز جشنواره های فجر به عنوان یک موضوعی که سال ها به وجود آمده است به نوعی یک کارنامه کاری محسوب می شود.

وی ادامه داد: جشنواره موسیقی ویژگی هایی به طور عام و خاص دارد، به طور عام فراز و نشیب هایی در این هنر وجود داشته اما باید تلاش کرد تا کیفیت و نوع برگزاری این جشنواه سال به سال ارتقا پیدا کند و روند نزولی نداشته باشد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: باتوجه به شرایطی که طی این چندسال برای کشور به وجود آمده است این جشنواره ها می تواند برخی از مسائل اجتماعی را کاهش دهد.

صالحی در مورد نحوه برگزاری جشنواره موسیقی فجر خاطرنشان کرد: جدول بندی دقیق و به هنگام در جشنواره به نوعی احترام و ادب به میهمانان جشنواره است، زیرا جشنواره نوعی دعوت از مردم است و زمان بندی درست در برپایی جشنواره قدرت انتخاب را برای مخاطب فراهم می کند، امسال تیم جشنواره موسیقی نظم خود را دارند و این جشنواره می تواند میزبانی خوبی را همچون گذشته داشته باشد.

وی افزود: اینکه یک ماه قبل از شروع جشنواره جدول نهایی تنظیم شده بسیار خوب است و با وجود اتفاقات هفته های اخیر جشنواره به خوبی شرایط را برای تکمیل جدول نهایی فراهم کرده و این نشان می دهد که نظم در دبیرخانه جشنواره حاکم است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: در حوزه جشنواره ها نیاز داریم خط های ارتباطی را برقرار و بین موضوعات مختلف اتصال هایی را داشته باشیم، جشنواره ها باید برای حوزه خود فرصت سازی کنند، در واقع جشنواره ها باید کمک کنند در مورد مسائل حوزه خود گفت وگوهای علمی را انجام و سپس نتیجه گیری های بدست آمده را به سیاست گذاری تبدیل کنند.

صالحی ابراز داشت: اینکه موضوعات این جشنواره را تکثیر و در طول این جشنواره تا جشنواره بعدی ادامه دهیم امر مفیدی است، سند موسیقی در شورای عالی انقلاب فرهنگی مورد بحث است که با استفاده از مباحث علمی در جشنواره موسیقی فجر می توان موضوعات کاربردی را نیز در شورای عالی انقلاب فرهنگی ذیل سند موسیقی مطرح کرد.

وی با اشاره به برپایی جشنواره در استان های دیگر نیز بیان کرد: حوزه استان ها بسیار مهم و اقداماتی که تا به امروز انجام شده خوب بوده است، فراموش نکنیم خلاقیت قابل توجهی در فضای استان ها داریم و هر قدر خود را به فضای استان ها نزدیک کنیم به سرعت حرکت خود در این حوزه افزوده ایم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: جشنواره موسیقی فجر یک جشنواره ملی است و باید تلاش کرد همه استان ها در آن حضور داشته باشند، استان ها یکی از بخش هایی هستند که در سرعت تلاش ها و  پویشها می توانند به این رویکرد کمک کنند.

صالحی در مورد توجه به استان سیل زده سیستان و بلوچستان  گفت: سیستان و بلوچستان باید به عنوان یک موضوع ملی در فضای جشنواره مورد توجه قرار گیرد، فضای سیستان و بلوچستان به موجب جشنواره های فجر باید عوض شود و بر روی این موضوع باید کار کرد.

وی ادامه داد: در بخش بین الملل هم گروه های خوبی به کشور دعوت شده اند، به هر میزان بتوانیم فضای کشور را با میهمانان خارجی همراه کنیم کارکرد ملی دارد و نشان می دهد ایران همچنان امن است، در اصل حضور این گروه ها هم جشنواره را پررونق تر می کند و هم کارکرد ملی دارد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: در بخش سایت جشنواره موسیقی فجر امسال اتفاقات خوبی رخ داده زیرا این فرصت پدید می آید میهمانان جشنواره به راحتی بلیط تهیه کنند، باید از طریق تبلیغات فرصت بیشتری برای شور و نشاطی که به آن نیاز داریم استفاده و سرعت این موضوع را نیز بیشتر کنیم، تبلیغات باید فضایی را فراهم کند که افراد بیشتری به جشنواره بیایند و این حضور پررنگ تر شود.

جشنواره موسیقی فجر باید احساس یک زندگی عادی را به جامعه  بازگرداند صالحی تصریح کرد: ایران در دی ماه غم های زیادی داشته و در فضای جشنواره موسیقی باید احساس یک زندگی عادی را به فضای جامعه بازگردانیم، فضای جشنواره ها از جمله موسیقی می تواند این کار را انجام دهد، تبلیغات، تیزرها و فضای مجازی این شرایط را فراهم کرده تا جشنواره ها با این ابزارها در بستر بهتری حرکت کنند.

وی بیان داشت: بعضی نوآوری ها همانند جایزه موسیقی و رسانه، جایزه ترانه و دیگر جوایز کمک می کند ایده هایی نو مطرح شود، حوزه رسانه و روابط عمومی پیش از این از یک بعد بیشتر دیده نمی شد و آن هم امر اطلاع رسانی جشنواره بود، امسال در روابط عمومی باید با دیدگاه پدافندی عمل کرد و به مبارزه با نگاه های براندازانه و دیگر نگاه ها رفت.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: روابط عمومی جشنواره علاوه بر ارتباط خوب با رسانه ممکن است در یک فضای تعارض رسانه ای قرار گیرد.

از این رو پیوست رسانه ای بسیار مهم است و نباید از این موضوع غافل شد.

صالحی افزود: بزرگداشت ها و انتخاب چهار شخصیت پیشکسوت برای جشنواره امسال بسیار خوب است ولی در عین حال باید برخوردی در شان این هنرمندان داشت، ضمنا باید مسیری معنادار برای نگرش این هنرمندان شکل بگیرد و نوعی مستندسازی تاریخی برای این هنرمندان صورت گیرد تا از این طریق این موضوع را به هنرمندان دیگر وصل کنیم و این باعث می شود از حالت بزرگداشت صرف خارج شویم.

وی تصریح کرد: در بخش ارزیابی جشنواره هرچقدر بیشتر خود را نقد کنیم در جشنواره بعدی کامل تر خواهیم بود، نقد بی رحمانه از خود کارهای بعدی را کامل تر می کند، همچنین در ارزیابی از دفتر جشنواره هم نباید تسلیم فضاسازی ها شد.

در این بازدید حمید قبادی، مشاور اجرایی معاونت امورهنری و محمد اله یاری، مدیرکل دفتر موسیقی و رییس سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر و اعضای ستاد جشنواره حضور داشتند.

محمد اله یاری، مدیرکل دفتر موسیقی و رییس سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر گزارشی از روند جشنواره بیان کرد و گفت: کار سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر با اتشار فراخوان جشنواره در شهریور ماه آغاز شد.

گروههای جشنواره از بین گروههایی که در فراخوان ثبت نام کردند و مدعوین انتخاب شد.

جدول اجراهای جشنواره در هفته آینده منتشر می شود و در این دوره گروههایی در بخش های موسیقی دستگاهی، نواحی، کلاسیک، تلفیقی، بین المللی، بانوان و کودک و نوجوان در جشنواره حضور دارند.

همچنین جایزه موسیقی و رسانه، جایزه ترانه، بزرگداشت چهار هنرمند موسیقی و نشست های تخصصی از برنامه های این دوره جشنواره است.

سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر در استان سیستان و بلوچستان و چند استان دیگر نیز برگزار می شود.

مدیران کمیته های اجرایی سی و پنجمین جسنواره موسیقی فجر نیز گزارشی از فعالیت های جشنواره در هر بخش بیان کردند.

انتهای پیام
کلید واژه ها: سیستان و بلوچستان - جشنواره - فرهنگ و ارشاد اسلامی - وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی - فرهنگ و ارشاد - وزارت فرهنگ و ارشاد - ارشاد اسلامی - جشنواره موسیقی فجر - بلوچستان - سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر - جشنواره موسیقی - سیستان - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی - روابط عمومی و اطلاع رسانی - وزارت فرهنگ - موضوع - اسلامی - وزیر فرهنگ و ارشاد - فرهنگ - ارشاد - سید عباس صالحی - موسیقی - روابط عمومی - اطلاع رسانی - وزارت - اهمیت - وزیر فرهنگ - عباس صالحی - قرار - سیل زده

آخرین اخبار سرویس:
عکس یادگاری داراحیایی و «نغمه»/ عکس

عکس یادگاری داراحیایی و «نغمه»/ عکس

مریم معصومی در روز هشتم سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر (4 عکس) عکسیاتو

چه فیلم هایی نوروز 99 اکران می شوند؟

تفریح لاکچری سینا سرلک ، همسر و فرزندانش+عکس

تیپ اسپرت و لاکچری بازیگر «ستایش»/ عکس

بازیگر «جان ویک» به بیست سال قبل باز می گردد +عکس

تیپ اسپرت و لاکچری بازیگر «ستایش»/ عکس

تصور دنیا بدون موسیقی بسیار دشوار است

اقدام عجیب آمازون بر علیه نویسنده ایرانی

مهران مدیری را در «کتاب باز» ببینید

آثار بنکسی به خاورمیانه رسید

داریوش فرهنگ و ماجرای مرگ دانشمند هسته ای!

ویروس کرونا برای کدام گروه سنی خطرناک تر است؟ + جدول

26 هنرمند در زمستانه گالری مژده

جلسه هم اندیشی نمایشگاه بین المللی قرآن برگزار شد

اجرای ارکستر ملی ایران در تالار وحدت

زندگی رنگارنگ آقای بازیگر/ عکس

زندگی رنگارنگ آقای بازیگر/ عکس

وزیر ارشاد: تحریم جشنواره های فجر بی سرانجام ماند

کنسرت شب موسیقی سیستان و بلوچستان

کتاب «سرقت اینترنتی» نقد و رونمایی شد

چهره آدم فضایی طور «پژمان بازغی»/ عکس

چهره آدم فضایی طور «پژمان بازغی»/ عکس

سریال های جدید در راه شبکه خانگی

اسکورسیزی شیفته کارگردان آسیایی شد

اجرای گروه «راست موغام تبریز» در تالار سوره

صداوسیما برای پرداختن به جشنواره فجر محدودیت نداشت/ اهالی موسیقی نیامدند

صداوسیما برای پرداختن به جشنواره فجر محدودیت نداشت/ اهالی موسیقی نیامدند

خانم بازیگر و زیورآلات عجیبش/ عکس

آزادراهی که افتتاح نشده، چراغ هایش روشن شد! + فیلم

تازه ترین قیمت خودروهای داخلی + جدول

مجسمه هایی زیبا از وسایل فلزی بازیافت شده +تصاویر

بابک نهرین با «عشق دیر» آمد

«توفیق اجباری» اجرا در تالار رودکی!

خانم بازیگر و زیورآلات عجیبش/ عکس

«بهنوش طباطبایی» و استایل جدیدش/ عکس

رکورد پرفروش ترین فیلم تاریخ سینمای ایران شکست

اعلام پذیرفته شدگان نهایی دومین همایش مطالعات فیلم کوتاه

درخشش نقاش خودآموخته ی گیلانی در اکسپوی دانشگاه الزهرا

«بهنوش طباطبایی» و استایل جدیدش/ عکس

چه فیلم هایی نوروز 99 اکران می شوند؟

اجرای ارکستر ملی ایران -جشنواره موسیقی فجر

پشیمانی از طلاق گریبانگر بازیگر سرشناس هالیوودی شد+عکس

گالری گردی همزمان با جشنواره تجسمی فجر

اجرای گروه «مستان نو» در تالار وحدت

گالری گردی همزمان با جشنواره تجسمی فجر

بازیگر معروف از طلاقش پشیمان شد

عکس جنجالی بهنوش طباطبایی

فیلم| خلاصه دیدار آتالانتا 4 - والنسیا یک

کنسرت «پرواز همای» در دومین سانس از شب آخر جشنواره موسیقی فجر

مجموعه شعر بزرگسال شاعر کودک و نوجوان در نمایشگاه کتاب عرضه می شود

فیلم/خلاصه دیدار تاتنهام صفر-لایپزیگ یک

اجرای «مظفر شفیعی» و «هادی منتظری» در تالار رودکی

یک سال سالینجری در سینما

صدا و صحنه هایی سرشار از رادی

بحثی در نگرش موجود فلسفه

ماجرای تصادف دو بازیگر معروف هنگام فیلمبرداری «خروج»

فیلم/ خلاصه دیدار من سیتی 2 - وستهام صفر

«فردریک» طراحان خود را معرفی کرد

اجرای گروه «مخدوم» در تالار رودکی

سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر / ارکستر ملی ایران

ماجرای تصادف دو بازیگر معروف هنگام فیلمبرداری «خروج»

کنسرت پرواز همای با «مستان نو»-جشنواره موسیقی فجر

فیلم/ من سیتی 2 - وستهام صفر

اجرای «سالار علقیلی» در تالار وحدت

پیشکسوتان آوازخوان در تالار رودکی

جدایی عجیب بازیگر پیشکسوت از نامزد جوانش/ عکس

اجرای «عاشیق های تبریز» در جشنواره موسیقی فجر

جزییات اختتامیه سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر اعلام شد

درخشش نقاش خودآموخته ی گیلانی در اکسپوی دانشگاه الزهرا

عکس | شب موسیقی سیستان و بلوچستان-جشنواره موسیقی فجر

آیا قم قرنطینه می شود؟ /نیروهای ویژه در مسیر قم (فیلم)

درخشش نقاش خودآموخته ی گیلانی در اکسپوی دانشگاه الزهرا

اجرای ارکستر و گروه کر «آوای شفق»

آیا قم قرنطینه می شود؟ /نیروهای ویژه در مسیر قم (فیلم)

تصویر دیده نشده از بوسه داریوش ارجمند به عکس سردار سلیمانی + عکس

فیلمی از همدردی شهرداری تهران با ملت چین در میدان آزادی!

پایان جشنواره فجر با موسیقی شاد و حماسی سیستان و بلوچستان

سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر - کنسرت سالار عقیلی

دلتنگی های «مریم کاویانی» برای پدرش/ عکس

10 اثر داستانی برتر 2019

پایان جشنواره فجر با موسیقی شاد و حماسی سیستان و بلوچستان

فیلم/ جشنواره موسیقی فجر به یاد سردار دلها نواخت

انتقال یک بیمار مشکوک به کرونا به بیمارستان فرمانیه تهران + فیلم

دلتنگی های «مریم کاویانی» برای پدرش/ عکس

دابسمش جنجالی فرزاد فرزین و لینداکیانی در ماشین + فیلم

امشب مهمان دورهمی مهران مدیری کیست؟ +عکس

دابسمش جنجالی فرزاد فرزین و لینداکیانی در ماشین + فیلم

همکاری دوباره خالقان «راننده تاکسی»/ پارتنر رابرت پتینسون پیدا شد

فاش شدن اعتیاد بازیگر معروف و شکست او در یک پروژه عظیم

هجدهمین جشنواره تئاتر زندان ها در برج آزادی | رامین پرچمی هم هست

کلاس بازیگری مجید مجیدی زیر نور خورشید!

فیلم chr(034)خون شدchr(034)، سبُکی واقعیت و سنگینی حقیقت

سفر تهران مریخ با موسیقی

ثبت 1300 باشگاه کتابخوانی کودک و نوجوان در خوزستان

فاش شدن اعتیاد بازیگر معروف و شکست او در یک پروژه عظیم

سفر تهران - مریخ با موسیقی

تصویر دیده نشده از بوسه داریوش ارجمند به عکس سردار سلیمانی + عکس

«مردن در آب مطهر» متقاضی اکران نوروز شد

توجه به سیستان و بلوچستان موضوع ملی در جشنواره های فجر

توجه به سیستان و بلوچستان موضوع ملی در جشنواره های فجر