مطالب مرتبط:
رییس ستاد انتخابات اصلاح طلبان: به طرز بی سابقه ای با کمبود کاندیدا برای بستن لیست مواجهیم /در 158 حوزه انتخابی اساسا رقابتی وجود ندارد
ایرنا نوشت/ رسولی: اصلاح طلبان با کمبود نامزد برای بستن لیست مواجه اند
رسولی: اصلاح طلبان با کمبود نامزد برای بستن لیست مواجه اند
رسولی: اصلاح طلبان با کمبود نامزد برای بستن لیست مواجه اند
اصلاح طلبان فارس: نامزدی در انتخابات نداریم
-176 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 4 بهمن 1398 ساعت 16:452020-01-24سياسي

رییس ستاد انتخابات اصلاح طلبان: به طرز بی سابقه ای با کمبود کاندیدا برای بستن لیست مواجهیم /در 158 حوزه انتخابی اساسا رقابتی وجود ندارد


حسن رسولی، رییس ستاد انتخابات جبهه ائتلاف اصلاح طلبان گفت: جریان اصلاحات به طرز بی سابقه ای در تهران و سراسر کشور با نبود یا کمبود نامزد تاییدصلاحیت شده برای بستن لیست انتخاباتی مواجه است؛ - ایرنا نوشت:حسن رسولی، رییس ستاد انتخابات جبهه ائتلاف اصلاح طلبان گفت: جریان اصلاحات به طرز بی سابقه ای در تهران و سراسر کشور با نبود یا کمبود نامزد تاییدصلاحیت شده برای بستن لیست انتخاباتی مواجه است؛ براساس اعلام وزارت کشور در 158 کرسی رقابتی وجود ندارد.

حسن رسولی، رییس ستاد مرکزی انتخابات جبهه ائتلاف اصلاح طلبان گفت: یک ماه دیگر تا برگزاری مهمترین رویداد حوزه سیاست داخلی ایران یعنی انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی باقی مانده است و بر اساس اصل ششم قانون اساسی و سایر فصول و اصول قانون اساسی، مراجعه به آرای عمومی مبنای تصمیمات نظام جمهوری اسلامی در امور مختلف به خصوص در زمینه نحوه اداره امور کشور و مراجعه به آرای عمومی یک اصل است.

وی با بیان این موضوع که مبانی جمهوری اسلامی ایران، در درجه نخست بر پایه دین مبین اسلام و در درجه دوم بر پایه رای مردم است، گفت: این دو تضمین کننده تحقق دو جمهوریت و اسلامیت نظام هستند.

رییس ستاد مرکزی انتخابات شورای عالی جبهه اصلاح طلبان با اشاره به برگزاری انتخابات متعدد در کشور طی چهار دهه گذشته افزود: در 41 سال گذشته، بارها و بارها در مقاطع مهم برای تشکیل و نوسازی نهادهای انتخاباتی به آرای عمومی مراجعه کرده ایم و هم در داخل کشور و هم در بیرون از مرزهای ایران، حضور مردم در انتخابات شاخص سنجش مشروعیت و مقبولیت نظام است.

رسولی به صحبت های اخیر رهبری در نمازجمعه تهران اشاره کرد و گفت: همان گونه که به درستی، رهبری روز جمعه فرمودند انتخابات است که کشور را بیمه، اقتدار ایران را تضمین و دشمنان را ناامید می کند و هر منش و روشی که به بی انگیزه شدن مردم برای حضور در پای صندوق های رای و آسیب پذیری رفتار انتخاباتی مردم لطمه بزند، اقدامی در جهت عکس مصالح و منافع نظام است.

وی تصریح کرد: همه دلسوزان جمهوری اسلامی و ایران وظیفه دارند که به این مهم اهتمام بورزند و نرخ مشارکت در این انتخابات را به عنوان یک سنجه معتبر قابل اعتنا در حد متوسط انتخابات های قبلی حفظ کنیم.

این فعال اصلاح طلب با بیان این موضوع که در این مسیر، وظیفه ای بر عهده بخش اجرایی و نظارتی است و نیز انتظاراتی متوجه احزاب و گروه های سیاسی و سایر مراجع موثر در شکلی دهی به افکار عمومی است، اضافه کرد: آنچه که به مسؤولان اجرایی مربوط می شود، فراهم کردن مقدماتی است برای اینکه این انتخابات در کمال آرامش، امنیت و سلامت و به صورت کاملا رقابتی برگزار شود.

رسولی ادامه داد: آنچه به بخش نظارتی و شورای نگهبان مربوط می شود عبارت از این است که در چارچوب قانون، ایفای نقش نظارتی را به گونه ای اعمال کند که باعث تشویق و ترغیب انتخاب کنندگان و انتخاب شوندگان به مشارکت باشد.

وی در خصوص نقش احزاب نیز گفت: احزاب و جریان های سیاسی در این راستا هر چقدر با حفظ اخلاق سیاسی و انتخاباتی اقدام به رقابت سالم و گسترده تر کنند به شادابی و گرمی انتخابات کمک می کند و برقراری رقابت میان احزاب و جریانات سیاسی امری کاملا ضروری و لازم است.

این فعال سیاسی تاکید کرد: لازمه یک انتخابات پرشور و رقابتی وجود رقابت میان جریان ها و احزاب سیاسی است.

رسولی به رقابت سیاسی میان دو جناح عمده سیاسی اصلاح طلب و اصولگرا در دوران پس از انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: در عبور از فیلتر نظارتی، متاسفانه بستر برای این دو جریان به صورت مساوی فراهم نبوده و این فرایندی است که در گذشته به عنوان یک رویه درآمده است.

وی با بیان این موضوع که طی روزهای آینده شورای نگهبان نظر نهایی خود را روی لیست ها و نامزدهای انتخاباتی اعلام می کند، تصریح کرد: در مجموع، جریان اصولگرا ضمن اینکه ریزش هایی داشته است اما در کلان، کمترین مشکل را در نامزدگزینی و معرفی داوطلب برای حوزه های انتخابیه دارای یک کرسی و حتی بیش از یک کرسی ندارد.

رییس ستاد مرکزی انتخابات جبهه ائتلاف اصلاح طلبان تصریح کرد: جریان اصولگرا، نه تنها از این جهت با محدودیتی مواجه نیست بلکه کثرت ظرفیت ها الان برای این جریان مشکل ساز شده و شاید اگر نتواند این جریان به یک لیست واحد در سراسر کشور برسد متاثر از فراوانی نامزدهای انتخاباتی و به نوعی رقابت درون جریانی است.

رسولی درباره وضعیت جریان اصلاحات گفت: جریان اصلاحات به طرز بی سابقه ای هم در تهران و در سراسر کشور با نبود و یا کمبود نامزد تاییدصلاحیت شده برای بستن لیست انتخاباتی مواجه است به گونه ای که خود وزارت کشور اعلام کرده که از 290 کرسی، در 158 کرسی و حوزه اساسا رقابتی وجود ندارد و در بسیاری از استان ها ما حتی فاقد یک نامزد اصلاح طلب هستیم که بدنه جریان اصلاحات، برای رای دادن به وی راغب باشد.

وی، رویکرد جریان اصلاحات را شرکت در انتخابات عنوان کرد و افزود: جریان اصلاحات بر اساس رویکردی که پیشاپیش اعلام کرده یعنی حضور در انتخابات با حفظ هویت اصلاح طلبی، ستاد انتخاباتی خود را هم مستقر کرده و در مسیر ایفای وظیفه ملی و سیاسی خود مصمم و استوار است اما همه مولفه های لازم برای تحقق این رویکرد مسؤولانه در اختیار جریان فکری ما نیست.

عضو شورای شهر تهران افزود: به طور کلی سه رویکرد نسبت به وضع موجود در مواجهه با انتخابات وجود دارد؛ جریان ضد انقلاب، تحریم و براندازی را دنبال می کند که پدیده جدیدی نیست و در گذشته هم بوده است.

جریان راضی از وضع موجود از ورود احتمالی به یک میدان رقابت کم یا بی رقیب ابراز شادمانی می کند و رویکرد سوم رویکرد جریان اصلاحات است که میان این دو رویکرد قرار دارد و صندوق رای و حضور در انتخابات را به عنوان "مدنی ترین" رفتار سیاسی سرلوحه فعالیت های خود قرار داده است.

رسولی یادآور شد:هر چند فرصت ناکافی است اما امیدوارم در فرصت باقی مانده با تجدید نظر شورای نگهبان، فضا به گونه ای آماده شود که بتوانیم با رویکرد اصلاح طلبانه در همه 207 حوزه انتخابیه سراسر کشور دارای نامزد باشیم و از این طریق برای بسیج بدنه اصلاحات برای شرکت در انتخابات اقدام کنیم.

وی خاطرنشان کرد: اگر خدای ناکرده این شرایط فراهم نشود به احتمال بسیار ناگزیر خواهیم بود که فقط در حوزه هایی که دارای نامزد هستیم به نشاط سیاسی و انتخاباتی کمک کنیم و در حوزه هایی که فاقد نامزد تاییدشده هستیم طبیعتا کاری از ما ساخته نیست و تکلیفی هم بر عهده خودمان متصور نیستیم.

این فعال اصلاح طلب افزود: شخصا امیدوارم و انتظار دارم که مسؤولان ارشد کشور به ویژه بخش های مربوط به امنیت ملی در مواجهه با شرایط نامطلوب داخلی پس از حوادث اخیر و نیز در مواجهه با شرایط نه چندان مطلوب بین المللی به جمعه دوم اسفندماه به عنوان یک فرصت مناسب برای تقویت امنیت و منافع ملی نگاه کنند و برای بهسازی آرایش انتخاباتی به نحوی که امکان برگزاری انتخابات رقابتی برقرار شود مداخله کنند.

رسولی به تاکیدات بنیانگذار نظام جمهوری اسلامی و رهبری بر واجب بودن حضور در انتخابات اشاره داشت و تاکید کرد: امیدواریم شرایط برای حضور همه جریان های سیاسی به ویژه اصلاح طلبان مهیا شود تا بتوانیم با حفظ هویت اصلاح طلبی در این حرکت مهم به عنوان یک جریان ریشه دار سیاسی وظیفه ملی و انقلابی خود را انجام دهیم.

2727 کد خبر 1345527
کلید واژه ها: انتخابات - رییس ستاد انتخابات - ائتلاف اصلاح طلبان - اصلاح طلبان - ستاد انتخابات - اصلاح - لیست انتخاباتی - جریان اصلاحات - قانون اساسی - ائتلاف - مجلس شورای اسلامی - رییس - ستاد - سابقه - کمبود - اصلاحات - یازدهمین دوره - جبهه - کشور - بستن - لیست - شورای اسلامی - سیاست داخلی - تهران - اساسی - قانون - نامزد - وزارت کشور - حوزه - یازدهمین

آخرین اخبار سرویس:
تصمیم جدید نمایندگان درباره لایحه بودجه سال 99

نحوه ثبت نام زائران در کاروان های حج تمتع سال 99 اعلام شد

تعهد اجتماعی نیاز جامعه مهندسی

وقتی اهل سنت برای دفع بلا زیارت عاشورا خواندند/ نسبت به کرونا بی باک نباشید

آموزش رسانه ای برای مقابله با کرونا

سخنگوی هیات رییسه مجلس: اصلاحیه بودجه سال 99 یکشنبه در صحن مطرح می شود

پیام تسلیت استاندار کرمان به مناسبت درگذشت مادر شهیدان انارکی محمدی

تشییع پیکر مطهر شهید سید نژاد در اهواز

محسن هاشمی: ابعاد روحی بیماری کرونا کم تر از خود بیماری نیست

اعلام جزییات شرایط و نحوه ثبت نام حج تمتع 99

تذکر به شهردار تهران درباره محدود نکردن ورود مسافران به تهران

«علی البدل» 1،2،3 و ...

کارگروه امور مساجد در مازندران راه اندازی می شود

طرح ترافیک حذف شود تا مردم کمتر از حمل و نقل عمومی استفاده کنند

آغاز جشن نیکوکاری در همدان

لزوم تجهیز جاده های کشور به مراکز استراحت گاهی بین راهی

عملیات بازسازی و احداث پردیس سینمایی استقلال سقز آغاز شد

مهر و محبت پوریا شکیبایی به مادرش+عکس

احتمال تعویق اعتکاف ماه رجب به پایان رمضان

هشتمین اجلاس مجلس خبرگان رهبری به زمان دیگری موکول شد

انتقال شهردار منطقه 13 به بیمارستان عرفان

هشتمین اجلاس مجلس خبرگان رهبری به زمان دیگری موکول شد

اجلاسیه خبرگان رهبری به دلیل «کرونا» لغو شد

اتفاقات آباه ماه در کم بودن مشارکت در انتخابات تاثیر داشت/ اصولگرایانی که رای آورده اند مخالف ازادی بیان یا پیگیری وضعیت منتقدان در زندان هستند

جزییات طرح ترافیک سال 99

در صورت موفقیت مذاکرات افغانستان شاید آمریکا از منطقه خارج شود/ همه طرف های برجام تا انتخاب رییس جمهور جدید آمریکا محتاطانه عمل کنند

اجلاس مجلس خبرگان لغو شد

شهردار منطقه 13 معتقد است کرونا نداشته است

استخدام نیروی کار جهت یک سوپرمارکت در هرمزگان

«کرونا ویروس» حوزه علمیه کرمانشاه را به تعطیلی کشاند

استخدام نیروی رزرویشن جهت تاکسی در نارمکِ تهران

استخدام تعدادی ویزیتور با تجربه جهت کانون تبلیغاتی واقع در هرمزگان

بودجه 99 و ضرورت بازنگری اساسی در کلیات آن

استخدام دو نفر خدمه جهت یک کلینیک در تهران

استخدام حسابدار مسلط به تمام مسائل حسابداری در هرمزرگان

بازداشت 4 نفر به جرم انتشار اخبار کذب درباره کرونا

استخدام کمک آشپز و کارگر ساده جهت کترینگ کوروش در مشهد

بخش خبری ساعت 20 در پنجم اسفند

استخدام طراح و گرافیست سابلی میشن در کارخانه شهریار گردازار

اولویت های مجلس یازدهم و وظایف نیروهای جبهه انقلاب

کمیسیون تلفیق مأمور اصلاح لایحه بودجه 99 شد

آخرین وضعیت شهردار منطقه 13 تهران | محل بستری او تغییر کرد

آغاز بررسی اعتراضات جاماندگان حمایت معیشتی

استخدام نیروی جوشکار فنی و جوشکار ماهر در خراسان رضوی

جنجالی ترین عکس دیروز مجلس +عکس

مراسم گریه و زاری حامیان نماینده ایذه و باغ ملک درپی رای نیاوردن او در انتخابات مجلس

پاسخ آیت الله شبیری زنجانی به استفتاء در مورد «کرونا» و تعطیلی مراسم و مجالس مذهبی

طغیان خرم رود

لاریجانی: لایحه بودجه 99 به کمیسیون تلفیق بازمی گردد

پیام تسلیت رییس قوه قضاییه در پی درگذشت برادر وزیر دادگستری

احتمال نفوذ آب به زیر اتوبان پاسداران

لایحه بودجه به تلفیق برگشت

منطقه یک آزادراه تهران - شمال با حضور رییس جمهور افتتاح شد

گوشه هایی از دفاعیات روح الله زم در سومین جلسه دادگاه + فیلم

اعلام جزییات شرایط و نحوه پذیرش حج تمتع 99/ ثبت نام از 9 اسفند

زم: لیدر اغتشاشات 96 بودم/از جایگاه آمد نیوز لذت می برم

ثبت اثر انگشت ورود و خروج الزامی نیست

پیام تسلیت رییس قوه قضاییه در پی درگذشت برادر وزیر دادگستری

سی و سومین نمایشگاه کتاب تهران بعد از ماه مبارک رمضان برگزار می‎شود

دور جدید رسیدگی به پرونده گروه عظام آغاز شد

اصلاح قانون اساسی ترکمنستان؛ گمانه زنی درباره طرح جانشینی

اتهام ورود کرونا با ماهان منصفانه نیست

? اعضای هیئت مدیره انجمن موسیقی منطقه آزاد اروند معرفی شدند

هشتمین اجلاس مجلس خبرگان رهبری به زمان دیگری موکول شد

لغو مصاحبه های علمی پذیرفته شدگان منصب قضا تا پایان هفته

لایحه بودجه 99 به کمیسیون تلفیق بازمی گردد

رییس شورای شهر: در حال فائق آمدن بر ویروس کرونا هستیم

شورای امنیت به اجماع خواستار ابقای فرصت های راه حل دو کشوری شد

توزیع رایگان 1300 ماسک در شهر سیراف + فیلم

درخواست لاریجانی برای همکاری با دولت در تصویب بودجه

مشارکت 43 درصدی کرمانشاهی ها در انتخابات

وزارت ارشاد دفاع از آرامش ذهنی مردم را مورد توجه قرار دهد

محاکمه رییس جمهور سابق ارمنستان

پلمب 2 داروخانه به دلیل گرانفروشی در رفسنجان

انتقال شهردار منطقه 13 به بیمارستان عرفان

جوانان جایگاه ویژه در نهضت علمی امام باقر(ع) داشتند / بطلان قیاس و تفسیر به رأی

حناچی به دلیل محدود نکردن ورود مسافران به پایتخت تذکر گرفت

فقدان مراکز آموزش مهارت های فنی و حرفه ای برای نابینایان

استاد گلشنی علم را برای علم می خواهد / مناصبی که پذیرفت به جهت ضرورت اخلاق بوده است

آسیب مجدد به اعتماد اجتماعی با اطلاع رسانی ناقص و دیرهنگام در زمینه کرونا

اجلاسیه خبرگان رهبری به دلیل «کرونا» لغو شد

اجلاسیه خبرگان رهبری به زمان دیگری موکول شد

اجلاسیه خبرگان رهبری به دلیل جلوگیری از شیوع کرونا لغو شد

مراسم وداع با پیکر بی سر فرمانده مدافعان حرم، شهید اصغر پاشاپور

کرونا، موقتا مجلس خبرگان رهبری را تعطیل کرد

اطلاعیه ثبت نام حج تمتع سال 99 منتشر شد

تکذیب سوءقصد به یکی از منتخبان مردم در اردبیل

نفت پارس، حائز رتبه نخست و جایگاه شرکت برتر در چهارمین دوره جایزه ملی تعالی و پیشرفت

جگوار لندرور پلتفرم مفهومی خودران وکتور را رونمایی کرد

افتتاح آزاد راه تهران - شمال با حضور روحانی +فیلم

رهبری اجازه نمی دهند مجلس یازدهم در برابر دولت روحانی، رفتار احساسی داشته باشد/ اصولگرایانی که رای آورده اند مخالف ازادی بیان یا پیگیری وضعیت منتقدان در زندان هستند

اجلاسیه خبرگان رهبری به زمان دیگری موکول شد

اعلام فهرست 21 پرواز فرودگاه شهید بهشتی اصفهان

استخدام آشپز ماهر جهت همکاری در همدان

استخدام نیروی آقا در رشته فیزیک - حومه کرج

استخدام نیروی موتوری جهت پیک موتوری در خراسان رضوی

اختلافات اصول گرایان بر سر ریاست مجلس بسیار جدی است/ وزن نظامی مجلس افزایش یافته/ مردم دل در گروی هیچ مسئولی نبستند

استخدام توزیع کننده آقا جهت کانون آگهی و تبلیغات نوید یزد

استخدام طراح مسلط به کورل و فتوشاپ در تهران

به بهانه روز مهندس...

رییس ستاد انتخابات اصلاح طلبان: به طرز بی سابقه ای با کمبود کاندیدا برای بستن لیست مواجهیم /در 158 حوزه انتخابی اساسا رقابتی وجود ندارد

رییس ستاد انتخابات اصلاح طلبان: به طرز بی سابقه ای با کمبود کاندیدا برای بستن لیست مواجهیم /در 158 حوزه انتخابی اساسا رقابتی وجود ندارد