مطالب مرتبط:
اعضای شورای سیاست گذاری امور آموزش در صنعت بیمه معرفی شدند
معاون استاندار: معارضان مانع اصلی سرمایه گذاری در ایلام هستند
سرمایه گذاری صنعتی در استان مرکزی 30 درصد افزایش یافته است
رشد 30 درصدی سرمایه گذاری صنعتی در استان مرکزی
معاون استاندار: معارضان مانع اصلی سرمایه گذاری در ایلام هستند
-176 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 1 بهمن 1398 ساعت 18:352020-01-21اقتصادي

مزیت صنعت پوشاک در اشتغال زایی با سرمایه گذاری پایین


صنعت پوشاک چه تحریم شود چه نشود، به عنوان یک صنعت مزیت دار در اشتغال زایی با سرمایه گذاری پایین است که امکان توسعه آن در مناطق مختلف کشور وجود دارد.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازایلنا؛ رضا رحمانی در جلسه هم اندیشی با فعالان صنعت پوشاک و نساجی کشور، گفت: صنعت پوشاک چه تحریم شود چه نشود، به عنوان یک صنعت مزیتدار در اشتغال زایی با سرمایه گذاری پایین که امکان توسعه آن در مناطق مختلف کشور وجود دارد و همچنین سابقه تاریخی و تجربه و دانش موجود در این صنعت در سطح کشورمان و با لحاظ نیاز عمومی مردم به تولیدات آن، دارای اهمیت فراوانی است و حتماً باید مورد حمایت جدی قرار گیرد.

رحمانی گفت: امروز این جلسه برای ایجاد همگرایی و جمع بندی مسائل این صنعت برگزار شد و ما آمادگی داریم در راستای اقدامات انجام شده، پیشنهادات سازنده هر یک از تولیدکنندگان این حوزه را بررسی و در دستور کار قرار دهیم.

وی افزود: در این مقطع تاریخی یک فرصت بزرگ برای فعالین صنعت پوشاک و نساجی کشور ایجاد شده است که می توانند به تثبیت فعالیت خود و بازار کالایی خود بپردازند.

ضرورت تامین مناسب نیاز بازار پوشاک در ایام پایانی سال رحمانی تصریح کرد: با توجه به فرارسیدن ایام پایانی سال، یکی از دغدغه های جدی بنده تامین مایحتاج عمومی مردم به ویژه در مواردی همچون پوشاک است که امیدوارم با پیشنهادات ارائه شده و تدابیر مورد نظر، مردم کمترین دغدغه ممکن را در این خصوص داشته باشند.

ظرفیت بالا برای رشد و جهش صنعت پوشاک وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: پوشاک و لوازم خانگی از جمله صنایعی که امکان جهش و رشد برای آنها در کشور کاملاً مهیاست و ما می توانیم ظرفیت های جدیدی از اشتغال زایی، صادرات و توسعه را در این بخش فراهم آوریم و حتماً برای حمایت از این صنایع هیچ محدودیتی قائل نخواهیم بود.

انجام سرمایه گذاری بزرگ برای تولید چادر مشکی در کشور رحمانی با اشاره به برخی گلوگاه های تامین کالایی کشور و برخی وابستگی های موجود به بعضی تجهیزات مورد نیاز صنایع مختلف، گفت: به عنوان نمونه امروز چادر مشکی و تامین نیاز بازار از جمله دغدغه های ما در این وزاتخانه بوده که خوشبختانه در دستور کار قرار گرفته و امروز شاهدیم که سرمایه گذاری بزرگی در این صنعت در حال انجام است.

ضرورت توجه به تکمیل زنجیره تولید پوشاک وی ادامه داد: مجموعهای از فرصت ها برای توسعه صنعتی کشور به وجود آمده است که حتی با وجود برخی تهدیدات و محدودیتها می توانیم گامهای محکمی برداریم و حداقل کار امروز ما در حوزه نساجی و پوشاک توجه به چرخه تولید و تکمیل زنجیره آن از مرحله تامین پنبه تا مرحله عرضه است.

توجه به نظرات بخش خصوصی در تدوین سند جامع توسعه صنعت پوشاک رحمانی در خصوص مراحل طی شده برای تهیه سند جامع توسعه صنعت نساجی و پوشاک کشور گفت: حتماً بر اساس نظرات افراد ذیربط و ذینفعان این حوزه باید موارد جمع بندی و ارائه شود.

وی افزود: در بخش های مرتبط با این صنعت که در حوزه وزارت صمت است باید اقدامات بسیار سریع و با جدیت انجام شود و البته در مواردی که خارج از اختیارات این وزارتخانه هستند، مثل بیمه، مالیات و.

؛ ما خودمان را به عنوان خدمتگزار و مدافع این بخش می دانیم و حتماً موارد را پیگیری می کنیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ما از معدود وزارتخانه هایی هستیم که با بخش خصوصی در پیگیری موارد مختلف و مشکلات اشتراک نظر بسیار بالایی داریم و این طبیعت عملکرد ماست.

رحمانی در خصوص مراحل طی شده در اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده، گفت: در این خصوص نظرات کارشناسی وزارت صمت به مجلس ارائه شده است و حتماً تلاش خواهیم کرد تا منافع تولیدکنندگان و مصرف کنندگان در این قانون تامین شود.

اهمیت ارائه اطلاعات شفاف برای شناسایی حلقههای مفقوده صنعت پوشاک وی افزود: با توجه به ضرورت تکمیل زنجیره تولید صنعت پوشاک افزود: باید اطلاعات شفافی از میزان تولید در حلقه های مختلف این صنعت تهیه شود؛ لذا برای حذف شناسایی حلقه های مفقوده، انتظار می رود شاهد همکاری بیشتری از سوی بخش خصوصی در این خصوص باشیم.

ضرورت توجه به توان بخش خصوصی در سرمایه گذاری صنعت پوشاک وی تصریح کرد: توان بخش خصوصی و منابع موجود آنها را در جهت سرمایه گذاری در صنایع مختلف کشور ازجمله همین صنعت پوشاک نباید دست کم بگیریم و باید با شناسایی دقیق بسترهایی که موجب وابستگی صنعتی کشور هستند، برای حذف آنها برنامه ریزی بهتری انجام دهیم.

وزیر صمت خاطرنشان کرد در صنایعی که احتمال سودآوری دارد بخش خصوصی باید فرصت های لازم را برای سرمایه گذاری پیدا کند و دولت صرفاً در جاهایی که بخش خصوصی حاضر نیست سرمایه گذاری انجام دهد ورود کند.

اهمیت ایجاد توازن در برندسازی صنایع مختلف پوشاک وی با اشاره به برخی مشکلات موجود در برندسازی تولیدات پوشاک کشور، گفت: امروز عموم برندهای معتبر و شناخته شده پوشاک ما در بخش آقایان است و در سایر بخش ها ضعف هایی داریم که ضرورت دارد به دقت رصد و برای رفع آنها اقدام شود.

ضرورت توجه با شان و منزلت مصرف کننده در تولید پوشاک رحمانی افزود: در کنار برندسازی باید درتولید شان و منزلت مصرف کننده را نیز مورد توجه قرار دهیم و در همین راستا خود تشکل ها و اصناف در کنار توجه به سلیقه مشتریان این مهم را نیز باید حتماً لحاظ کنند.

کاهش قاچاق پوشاک به کشور وزیر صمت با اشاره به ضرورت تسریع در تکمیل روند ایجاد کد شناسه کالا در صنعت پوشاک و تولیدات آن گفت: خوشبختانه واردات غیرقانونی در این صنعت کاهش داشته و در یک سال گذشته قاچاق پوشاک از 2.

2 میلیارد دلار به 1.

8 میلیارد دلار کاهش یافته است.

کاهش واردات قانونی پوشاک به کشور رحمانی با اشاره به آمار واردات قانونی صنعت پوشاک در سال 97 که با کاهش 31 درصدی مواجه بوده است، اضافه کرد: واردات حتی اگر از مناطق آزاد نیز باشد باید حتماً به طور دقیق کنترل شود در غیر این صورت این روند تخلف قانونی است و نیازمند برخورد قانونی است.

افزایش 20 درصدی تولیدات در 9 ماهه امسال وی ادامه داد: در 9 ماهه امسال در صنعت پوشاک و تولیدات آن افزایش 20 درصدی را شاهد بوده ایم که همزمان با کاهش واردات نشان دهنده رشد و رونق این صنعت در کشور است.

وزیر صنعت تصریح کرد: روند کنونی در کاهش واردات، افزایش تولید و ارتقای موقعیت برندهای داخلی کاملا امیدوار کننده است و حتما این رویه باید تداوم یافته و مورد حمایت قرار گیرد.

لزوم توجه به ظرفیت های منطقه ای برای تولید پنبه رحمانی در خصوص تولید پنبه به عنوان یکی از مواد اولیه مورد نیاز صنعت نساجی کشور، گفت: برخی از استانهای ما پیشینه خوبی در تولید پنبه دارند که حتما باید تقویت شوند و هر کسی بخواهد در این صنعت سرمایه گذاری کند ما پشتیبانی می کنیم و این دستور مقام معظم رهبری و دولت است.

وجود ظرفیت های لازم برای تبدیل شده به قطب صنعت پوشاک رحمانی خاطرنشان کرد: با اقدامات انجام شده مطمئن باشید که ما می توانیم به قطب پوشاک تبدیل شویم چراکه امروزه حتی در برخی اقلام ظرفیت صادراتی به کشورهای شناخته شده صنعت پوشاک نیز فراهم شده است و شاهد این اتفاق نیز هستیم.

وی با اشاره به استفاده برخی تولید کنندگان از عناوین برند های خارجی در تولیدات خود در سطح عرضه گفت: این موضوع یک مشکل فرهنگی و تاریخی است که حتماً باید از سوی تولیدکنندگان و مصرف کنندگان مورد بازبینی جدی قرار گیرد.


کلید واژه ها: صنعت پوشاک - سرمایه گذاری - صنعت - اشتغال زایی - پوشاک - سرمایه - اشتغال - کشور - مزیت - تولیدکنندگان - رحمانی - تحریم - مختلف - مناطق - توسعه - رضا رحمانی - هم اندیشی - دستور کار - قرار - تولیدات - اقدامات - فراوانی - همگرایی - تاریخی - سازنده - آمادگی - برگزار - فعالان - حمایت - مسائل

آخرین اخبار سرویس:
الزامی بودن استرداد بلیت هواپیما بدون جریمه

حباب عظیم اقتصاد آمریکا و سوزن کرونا

جرایم دیرکرد پرداخت مشتریان سایپا تا سقف 50 درصد بخشوده می شود

طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان با همکاری نمایندگان مجلس به تصویب برسد

یارانه معلولان افزایش یافت

تمدید خودکار کارت های بازرگانی به دلیل شیوع کرونا تا 29 فروردین 99

تکمیل زنجیره دام عشایر با ارائه تسهیلات 650 میلیارد تومانی

34 فرصت سرمایه گذاری در اقتصاد دانش بنیان خراسان رضوی شناسایی شد

بورس حباب دارد؟

کاسبی با کرونا را از این زاویه ببینید!

پیش فروش 3 محصول ایران خودرو از چهارشنبه

قیمت لیمو، زنجبیل و سیر نجومی شد

یک هیات تجاری و فناور فروردین عازم افغانستان می شود

پرداخت تسهیلات در استان 37 درصد افزایش داشته است

هوش مصنوعی و ساخت قوی ترین آنتی بیوتیک ها

کرونا صاحبان قلیانسراهای آستارا را بیکار می کند؟

خاموشی ناشی از سیل نداریم

پرداخت تسهیلات در استان 37 درصد افزایش داشته است

قیمت لیمو، زنجبیل و سیر نجومی شد

تولید مواد جدید برای افزایش ظرفیت ذخیره انرژی در باتری ها24

احتمال آلودگی میوه و سبزیجات به کرونا چقدره؟

استان سمنان 50 هزار حقوق بگیر در بخش صنعت و معدن دارد

قیمت روز گوشی موبایل در 6 اسفند/نرخ کمربند مردانه مناسب برای هدیه روز پدر/ انواع مایع دستشویی چند بخریم؟

جزییات استرداد بلیت قطار های مسافری بدون کسر هزینه کنسلی

اسامی واجدین شرایط اولیه تأمین مسکن فرهنگیان اعلام شد

تمدید خودکار کارت های بازرگانی به دلیل شیوع کرونا تا 29 فروردین 99

افزایش 24 درصدی معاملات مسکن در تهران

دلار و طلا باز هم گران شد + جزییات

عرضه 20 هزار تن گوشت قرمز به بازار

پیش فروش 10 محصول شرکت سایپا از امروز

استرداد بلیت قطارهای مسافری بدون کسر هزینه کنسلی

سیلاب زمین های کشاورزی کوهرنگ را تخریب کرد

ویروس کرونا مشکلی در تردد کامیون های ترانزیت در مرز دوغارون ایجاد نکرده است

قیمت موبایل های 5 اینچ و بالاتر در بازار + جدول

واریز یارانه معیشتی؛ 10 اسفند/ آغاز بررسی اعتراضات جاماندگان

بازنشستگان وام خرید 3 میلیونی بدون سود می گیرند

تیر کرونا به قلب صنعت خودروسازی چین

تاکسی ها در کرج ضدعفونی می شوند

تجارت خارجی 79 میلیارد دلاری شد

تامین الکل برای تولید ژل های ضدعفونی/ نظارت بر فرایند تولید

بورس بر فراز قله نیم میلیون

تمدید اعتبار کارت های بازرگانی تا پایان فروردین

جزییات استرداد بلیت قطارهای مسافری، بدون کسر هزینه کنسلی

سیلاب زمین های کشاورزی کوهرنگ را تخریب کرد

اعطای تسهیلات به بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشور

سقوط سنگین بورس های جهانی با رشد نگرانی ازکرونا

احتمال آلودگی میوه و سبزیجات به کرونا چقدر است؟

افزایش قیمت بنزین فاصله عمیقی بین حقوق کارگران و هزینه های زندگی ایجاد کرد/ 65 درصد بازنشستگان از حقوق حداقلی استفاده می کنند

کشف حدود 20 تن دستکش طبی احتکار شده در تهران

استخدام مدیر فنی مهندسی برای شرکت معتبر واقع در تهران

آب معمولان برای کنترل بسته شده است/ جای نگرانی وجود ندارد

20 هزار تن گوشت قرمز به بازار عرضه می شود

اختصاص 19 میلیارد تومان برای رفع مشکلات آبی عشایر خراسان جنوبی

دبی کشکان به 4200 مترمکعب در ثانیه می رسد

تکنولوژی شیشه پیشرفته در ب ام و iNext +فیلم

سکه امروز چقدر قیمت خورد؟

واریز 178 میلیارد تومان بودجه سازمان بهزیستی

تلویزیون هایی که از یک میلیون تا 3 میلیون تومان می توان خرید کدام است؟

وضعیت سد دورود نگران کننده نیست

بزرگترین سفارش اتوبوس برقی در تاریخ ایالات متحده برای میزبان المپیک 2028

مرز شوشمی امروز بسته شد

افزایش تولید مواد بهداشتی و ضدعفونی کننده در گیلان

استخدام کارمند خانم جهت کار دفتری در تهران

خبر مهم برای متقاضیان مسکن ملی

قیمت لیمو، زنجبیل و سیر نجومی شد

اسکله های گردشگری تا اطلاع ثانوی تعطیل

مسکن ملی ها در اصفهان از مراجعه حضوری به ادارات اجتناب کنند

قیمت مرغ به 12 هزار و 200 تومان رسید

افزایش 100 تومانی نرخ دلار

پاسخ به 35 سوال مهم درباره سهام عدالت

رمزگشایی ازاطلاعیه جدید بانک مرکزی

باجه عصر بانک ها در هفته آینده به علت شیوع کرونا تعطیل شد

قیمت لیمو، زنجبیل و سیر نجومی شد

20 هزار تن گوشت قرمز به بازار عرضه می شود

تردد در بورس متوقف می شود؟

اعطای تسهیلات به بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشور

توزیع الکل 70 درصدی در داروخانه های لرستان

ورود مسکن به کانال 14 میلیون تومانی

توزیع رایگان کارت شناسایی برق برای کسانی که موبایل ندارند

سقوط 5درصدی سهام ایتالیا به دنبال شیوع ویروس کرونا

توزیع الکل 70 درصدی در داروخانه های لرستان

شاخص بورس 14 هزار و 778 واحد رشد کرد

جزییات استرداد بلیت قطارهای مسافری بدون کسر هزینه کنسلی

هیچ مشکلی در تامین ماسک و شوینده ها نداریم

اسکله های گردشگری تا اطلاع ثانوی تعطیل است

بازدید گروهی دانش آموزی و دانشجویی از اماکن گردشگری کرمان ممنوع شد

مدل های موفق کارآفرینی در کرمان معرفی شوند

توان تولید 10 نیروگاه در آذربایجان شرقی صرفه جویی شد

توزیع الکل 70 درصدی در داروخانه های لرستان

قیمت سکه، طلا و ارز امروز 6 اسفند 98

پیگیری هما بابت انجام پرواز دبی و بازگرداندن مسافران ایرانی

رییس سازمان غذا و دارو: هیچ مشکلی در تامین ماسک و شوینده ها نداریم

اسکله های گردشگری تا اطلاع ثانوی تعطیل است

بازار کتاب آلمان از صنعت سینما پیشی گرفت

خبر مهم برای متقاضیان مسکن ملی

به دنبال طغیان رودخانه کشکان لوله موقت تامین گاز معمولان قطع شد

هیچ مشکلی در تامین ماسک و شوینده ها نداریم

اعتبار 2 هزار میلیاردی برای تکمیل50 درصدی قطعه دوم آزادراه تهران- شمال 

ماهی قرمز را از مراکز مجاز خریداری کنید

اعضای تعاونی صنعت نفت خواستار صدور مجوز ازسوی شهرداری اهواز شدند

مزیت صنعت پوشاک در اشتغال زایی با سرمایه گذاری پایین

مزیت صنعت پوشاک در اشتغال زایی با سرمایه گذاری پایین