مطالب مرتبط:
اعضای شورای سیاست گذاری امور آموزش در صنعت بیمه معرفی شدند
معاون استاندار: معارضان مانع اصلی سرمایه گذاری در ایلام هستند
سرمایه گذاری صنعتی در استان مرکزی 30 درصد افزایش یافته است
رشد 30 درصدی سرمایه گذاری صنعتی در استان مرکزی
معاون استاندار: معارضان مانع اصلی سرمایه گذاری در ایلام هستند
-176 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 1 بهمن 1398 ساعت 18:352020-01-21اقتصادي

مزیت صنعت پوشاک در اشتغال زایی با سرمایه گذاری پایین


صنعت پوشاک چه تحریم شود چه نشود، به عنوان یک صنعت مزیت دار در اشتغال زایی با سرمایه گذاری پایین است که امکان توسعه آن در مناطق مختلف کشور وجود دارد.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازایلنا؛ رضا رحمانی در جلسه هم اندیشی با فعالان صنعت پوشاک و نساجی کشور، گفت: صنعت پوشاک چه تحریم شود چه نشود، به عنوان یک صنعت مزیتدار در اشتغال زایی با سرمایه گذاری پایین که امکان توسعه آن در مناطق مختلف کشور وجود دارد و همچنین سابقه تاریخی و تجربه و دانش موجود در این صنعت در سطح کشورمان و با لحاظ نیاز عمومی مردم به تولیدات آن، دارای اهمیت فراوانی است و حتماً باید مورد حمایت جدی قرار گیرد.

رحمانی گفت: امروز این جلسه برای ایجاد همگرایی و جمع بندی مسائل این صنعت برگزار شد و ما آمادگی داریم در راستای اقدامات انجام شده، پیشنهادات سازنده هر یک از تولیدکنندگان این حوزه را بررسی و در دستور کار قرار دهیم.

وی افزود: در این مقطع تاریخی یک فرصت بزرگ برای فعالین صنعت پوشاک و نساجی کشور ایجاد شده است که می توانند به تثبیت فعالیت خود و بازار کالایی خود بپردازند.

ضرورت تامین مناسب نیاز بازار پوشاک در ایام پایانی سال رحمانی تصریح کرد: با توجه به فرارسیدن ایام پایانی سال، یکی از دغدغه های جدی بنده تامین مایحتاج عمومی مردم به ویژه در مواردی همچون پوشاک است که امیدوارم با پیشنهادات ارائه شده و تدابیر مورد نظر، مردم کمترین دغدغه ممکن را در این خصوص داشته باشند.

ظرفیت بالا برای رشد و جهش صنعت پوشاک وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: پوشاک و لوازم خانگی از جمله صنایعی که امکان جهش و رشد برای آنها در کشور کاملاً مهیاست و ما می توانیم ظرفیت های جدیدی از اشتغال زایی، صادرات و توسعه را در این بخش فراهم آوریم و حتماً برای حمایت از این صنایع هیچ محدودیتی قائل نخواهیم بود.

انجام سرمایه گذاری بزرگ برای تولید چادر مشکی در کشور رحمانی با اشاره به برخی گلوگاه های تامین کالایی کشور و برخی وابستگی های موجود به بعضی تجهیزات مورد نیاز صنایع مختلف، گفت: به عنوان نمونه امروز چادر مشکی و تامین نیاز بازار از جمله دغدغه های ما در این وزاتخانه بوده که خوشبختانه در دستور کار قرار گرفته و امروز شاهدیم که سرمایه گذاری بزرگی در این صنعت در حال انجام است.

ضرورت توجه به تکمیل زنجیره تولید پوشاک وی ادامه داد: مجموعهای از فرصت ها برای توسعه صنعتی کشور به وجود آمده است که حتی با وجود برخی تهدیدات و محدودیتها می توانیم گامهای محکمی برداریم و حداقل کار امروز ما در حوزه نساجی و پوشاک توجه به چرخه تولید و تکمیل زنجیره آن از مرحله تامین پنبه تا مرحله عرضه است.

توجه به نظرات بخش خصوصی در تدوین سند جامع توسعه صنعت پوشاک رحمانی در خصوص مراحل طی شده برای تهیه سند جامع توسعه صنعت نساجی و پوشاک کشور گفت: حتماً بر اساس نظرات افراد ذیربط و ذینفعان این حوزه باید موارد جمع بندی و ارائه شود.

وی افزود: در بخش های مرتبط با این صنعت که در حوزه وزارت صمت است باید اقدامات بسیار سریع و با جدیت انجام شود و البته در مواردی که خارج از اختیارات این وزارتخانه هستند، مثل بیمه، مالیات و.

؛ ما خودمان را به عنوان خدمتگزار و مدافع این بخش می دانیم و حتماً موارد را پیگیری می کنیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ما از معدود وزارتخانه هایی هستیم که با بخش خصوصی در پیگیری موارد مختلف و مشکلات اشتراک نظر بسیار بالایی داریم و این طبیعت عملکرد ماست.

رحمانی در خصوص مراحل طی شده در اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده، گفت: در این خصوص نظرات کارشناسی وزارت صمت به مجلس ارائه شده است و حتماً تلاش خواهیم کرد تا منافع تولیدکنندگان و مصرف کنندگان در این قانون تامین شود.

اهمیت ارائه اطلاعات شفاف برای شناسایی حلقههای مفقوده صنعت پوشاک وی افزود: با توجه به ضرورت تکمیل زنجیره تولید صنعت پوشاک افزود: باید اطلاعات شفافی از میزان تولید در حلقه های مختلف این صنعت تهیه شود؛ لذا برای حذف شناسایی حلقه های مفقوده، انتظار می رود شاهد همکاری بیشتری از سوی بخش خصوصی در این خصوص باشیم.

ضرورت توجه به توان بخش خصوصی در سرمایه گذاری صنعت پوشاک وی تصریح کرد: توان بخش خصوصی و منابع موجود آنها را در جهت سرمایه گذاری در صنایع مختلف کشور ازجمله همین صنعت پوشاک نباید دست کم بگیریم و باید با شناسایی دقیق بسترهایی که موجب وابستگی صنعتی کشور هستند، برای حذف آنها برنامه ریزی بهتری انجام دهیم.

وزیر صمت خاطرنشان کرد در صنایعی که احتمال سودآوری دارد بخش خصوصی باید فرصت های لازم را برای سرمایه گذاری پیدا کند و دولت صرفاً در جاهایی که بخش خصوصی حاضر نیست سرمایه گذاری انجام دهد ورود کند.

اهمیت ایجاد توازن در برندسازی صنایع مختلف پوشاک وی با اشاره به برخی مشکلات موجود در برندسازی تولیدات پوشاک کشور، گفت: امروز عموم برندهای معتبر و شناخته شده پوشاک ما در بخش آقایان است و در سایر بخش ها ضعف هایی داریم که ضرورت دارد به دقت رصد و برای رفع آنها اقدام شود.

ضرورت توجه با شان و منزلت مصرف کننده در تولید پوشاک رحمانی افزود: در کنار برندسازی باید درتولید شان و منزلت مصرف کننده را نیز مورد توجه قرار دهیم و در همین راستا خود تشکل ها و اصناف در کنار توجه به سلیقه مشتریان این مهم را نیز باید حتماً لحاظ کنند.

کاهش قاچاق پوشاک به کشور وزیر صمت با اشاره به ضرورت تسریع در تکمیل روند ایجاد کد شناسه کالا در صنعت پوشاک و تولیدات آن گفت: خوشبختانه واردات غیرقانونی در این صنعت کاهش داشته و در یک سال گذشته قاچاق پوشاک از 2.

2 میلیارد دلار به 1.

8 میلیارد دلار کاهش یافته است.

کاهش واردات قانونی پوشاک به کشور رحمانی با اشاره به آمار واردات قانونی صنعت پوشاک در سال 97 که با کاهش 31 درصدی مواجه بوده است، اضافه کرد: واردات حتی اگر از مناطق آزاد نیز باشد باید حتماً به طور دقیق کنترل شود در غیر این صورت این روند تخلف قانونی است و نیازمند برخورد قانونی است.

افزایش 20 درصدی تولیدات در 9 ماهه امسال وی ادامه داد: در 9 ماهه امسال در صنعت پوشاک و تولیدات آن افزایش 20 درصدی را شاهد بوده ایم که همزمان با کاهش واردات نشان دهنده رشد و رونق این صنعت در کشور است.

وزیر صنعت تصریح کرد: روند کنونی در کاهش واردات، افزایش تولید و ارتقای موقعیت برندهای داخلی کاملا امیدوار کننده است و حتما این رویه باید تداوم یافته و مورد حمایت قرار گیرد.

لزوم توجه به ظرفیت های منطقه ای برای تولید پنبه رحمانی در خصوص تولید پنبه به عنوان یکی از مواد اولیه مورد نیاز صنعت نساجی کشور، گفت: برخی از استانهای ما پیشینه خوبی در تولید پنبه دارند که حتما باید تقویت شوند و هر کسی بخواهد در این صنعت سرمایه گذاری کند ما پشتیبانی می کنیم و این دستور مقام معظم رهبری و دولت است.

وجود ظرفیت های لازم برای تبدیل شده به قطب صنعت پوشاک رحمانی خاطرنشان کرد: با اقدامات انجام شده مطمئن باشید که ما می توانیم به قطب پوشاک تبدیل شویم چراکه امروزه حتی در برخی اقلام ظرفیت صادراتی به کشورهای شناخته شده صنعت پوشاک نیز فراهم شده است و شاهد این اتفاق نیز هستیم.

وی با اشاره به استفاده برخی تولید کنندگان از عناوین برند های خارجی در تولیدات خود در سطح عرضه گفت: این موضوع یک مشکل فرهنگی و تاریخی است که حتماً باید از سوی تولیدکنندگان و مصرف کنندگان مورد بازبینی جدی قرار گیرد.


کلید واژه ها: صنعت پوشاک - سرمایه گذاری - صنعت - اشتغال زایی - پوشاک - سرمایه - اشتغال - کشور - مزیت - تولیدکنندگان - رحمانی - تحریم - مختلف - مناطق - توسعه - رضا رحمانی - هم اندیشی - دستور کار - قرار - تولیدات - اقدامات - فراوانی - همگرایی - تاریخی - سازنده - آمادگی - برگزار - فعالان - حمایت - مسائل

آخرین اخبار سرویس:
وضعیت رشد اقتصادی در سال 98

استخدام مهندس تاسیسات در یک شرکت معتبر در تهران

قیمت آپارتمان نقلی در تهران

خودروسازان در آستانه دوز زدن مجدد قانون هوای پاک؟

توزیع 11 هزار باطری قلب از ابتدای سال در کشور

تولید 80 هزار تن ورق برای پروژه خط انتقال نفت گوره به جاسک

خودروی لاکچری بنز در خیابان های تهران!

چشم انداز قیمت خودروهای داخلی پس از یورو 5 شدن

برای خرید آپارتمان در طرشت چقدر باید پرداخت کرد؟

قاچاق پوشاک مانع توسعه کشت پنبه شد/ زمین گیر شدن خودکفایی طلای سفید

فهرست سازمان غذا و دارو برای واردات 28 قلم دارو

تاثیر یوگا بر وضعیت زنان مبتلا به ام اس

تولید 80 هزار تن ورق برای پروژه خط انتقال نفت گوره به جاسک

جدیدترین لیست کامل قیمت خودروهای داخلی شرکت ایران خودرو 98/11/28+جدول

قیمت آپارتمان نقلی در تهران

استخدام کارشناس بازاریابی و فروش در شرکت فراسرد در اصفهان

استخدام کارشناس بازاریابی و فروش در شرکت فراسرد در فارس

تولید 80 هزار تن ورق برای پروژه خط انتقال نفت گوره به جاسک

قیمت آپارتمان نقلی در تهران

خودروسازان در آستانه دوز زدن مجدد قانون هوای پاک؟

وضعیت قیمت خودروهای داخلی / تیبا 70 میلیون شد

تازه ترین قیمت خودرو داخلی در بازار

بیماری مزمن کلیوی عامل مرگ بیش از یک میلیون نفر در جهان

استخدام مدیر مالی و حسابداری در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام متخصص برنامه نویس پایتون و متلب در تهران

سرانجام ازدواج های آنلاین؛ به نام ازدواج به کام طلاق

رونمایی از فاز دوم سامانه جامع منابع انسانی سال 99/تشویق رفتارهای خوب در باشگاه شهروندان

خودروسازان در آستانه دوز زدن مجدد قانون هوای پاک؟

خطرناک ترین شهرهای جهان برای زندگی یا سفر (+عکس)

رابطه رشد نقدینگی با بازار مسکن

جدیدترین لیست کامل قیمت خودروهای داخلی شرکت سایپا 98/11/28+جدول

استخدام کارشناس بازرگانی خارجی در یک شرکت معتبر در اصفهان

استخدام کارشناس بازاریابی در یک شرکت بیمه در تهران

استخدام کارشناس بازرگانی با مزایا در تهران

استخدام کارشناس فروش خانم در شرکت اجاره خودرو در تهران

استخدام کارشناس نهاده های کشاورزی آقا در یک شرکت در تهران

استخدام مدیر تولید(لیسانس مکانیک یا برق) از تهران

با کمک کارآفرینی می توان به اقتصاد نیروی انسانی رسید

طراحی تمام اجزای ساخت دکل از سوی جهاددانشگاهی

چرا شهردار چابهار از توسعه منطقه آزاد چابهار ناراحت است؟/ شهری که جور حمل و نقلش را سازمان منطقه آزاد می کشد!

هزینه صدور کارت هوشمند ملی برای سومین بار چقدر است؟

قاچاقچیان دام به تهدید تبدیل شدند/ دستگاه های متولی همچنان سرگردانند

طرز تهیه چند نوع صبحانه متنوع و خوشمزه + تصاویر

سپاه آماده برطرف کردن مشکلات واحدهای تولیدی استان گلستان است

لزوم افزایش سهم ترانزیت از زبان وزیر راه

بحران کمبود سوخت کم سولفور را پشت سر گذاشتیم

مقام زن از سوی زنان فعال اقتصادی در قزوین گرامی داشته شد

آغاز به کار نمایشگاه بهاره در اهواز از 18 اسفندماه

681 مددجو طی 10 ماهه سال جاری خانواده صاحب مسکن شدند

سازمان منطقه آزاد چابهار , واگذاری خدمات غیرحاکمیتی از طریق فراخوان عمومی

با این راهکار ها خانه تکانی سریع تر و راحت تری داشته باشید

استخدام حسابدار و کمک حسابدار در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام کارشناس مذاکرات سازمانی ،پشتیبانی امورمشتریان در تهران

حمایت دولت از زنان باعث حضور آنان در مراکز مهم تصمیم گیری شده است

تکذیب اختصاص 400 لیتر بنزین به تاکسی های بین شهری / بنزین تک نرخی نمی شود

بیماری مزمن کلیوی عامل مرگ بیش از یک میلیون نفر در جهان

8 قطعه باغ و اراضی مشجر طی دو سال تملک شد

متقاضیان مسکن ملی 30 تا 40 میلیون تومان آماده کنند

خوردنی هایی که مصرف آن ها پس از ساعت 16 توصیه نمی شود

قابل اعتمادترین برند خودرویی دنیا در سال 2019

8 قطعه باغ و اراضی مشجر طی دو سال تملک شد

مصر 200 میلیون ماسک ضد آلودگی برای چین تولید می کند

ترخیص پنج هزار خودرو از گمرک تا سه ماه آینده

خودروهای چینی در بازار تهران چند؟ +جدول

راه های ارتکاب جرم با تاسیس محاکم اختصاصی از بین نمی رود

اتمام پروژه تقاطع غیرهمسطح دانشگاه لرستان تا هفته دولت سال آینده

اعمال محدودیت برای ورود تازه واردها به بورس

فیلم | زمان افتتاح فاز یک آزادراه تهران شمال و مبلغ عوارض

ضربه بحران نیروی کار در چین به شرکت های آمریکایی

اعمال محدودیت برای ورود تازه واردها به بورس

30 درصد ارزانتر اقامت کنید

 دلالان از بازار خودرو فرار کردند !!

فهرست سازمان غذا و دارو برای واردات 28 قلم دارو

خودروهای آمریکایی گمرک خرمشهر ترخیص می شوند

تسهیلات مکانیزاسیون کشاورزی خوزستان مشمول امهال و بخشودگی شد

بی توجهی ترامپ ؛ آمریکا آسیب پذیر در برابر کرونا

شمار قربانیان کرونا در چین به 1868 نفر افزایش یافت

آخرین آمار تلفات کرونا در چین

قیمت آپارتمان در مناطق مختلف تهران +جدول

فهرست سازمان غذا و دارو برای واردات 28 قلم دارو

صنعت بذر با خصوصی سازی ارتقا می یابد

فال روزانه 29/ 11/ 1398

افزایش عجیب قیمت کاشت مو با توجه به نزدیکی به ایام عید

میزان خروج غیررسمی دارو به کشورهای منطقه رقم بزرگی است

جولان خودروهای کارکرده در ترکیه

تخم مرغ به دو نوع ممتاز یا معمولی تقسیم می شود

نرخ مشارکت اقتصادی زنان در جامعه 16 درصد است

بانوان در خانواده و تولید و کارآفرینی نقش موثری دارند

یک بام و دو هوای دولت در حذف ارز 4200 تومانی کالاهای اساسی

تحریم های اتحادیه اروپا علیه دولت سوریه

زیان یک میلیارد و 600 میلیون دلاری لیبی در نتیجه کاهش تولید نفت

راهی برای جلوگیری از کپک زدن مرکبات در انبار

بنتلی کانتیننتال مدل 2020 وارد بازار شد به همراه فیلم

راهی برای جلوگیری از کپک زدن مرکبات در انبار

ساخت یک ابررایانه برای پیش بینی دقیق آب و هوا

وام نوسازی بافت فرسوده در تهران 170 میلیون تومان شد

زیان یک میلیارد و 600 میلیون دلاری لیبی در نتیجه کاهش تولید نفت

استخدام 4 ردیف شغلی در اصفهان، شهرک صنعتی اشترجان

مدیرعامل شرکت متن: طرح گوره به جاسک 25 درصد پیشرفت داشته است

ضرر 1.6 میلیارد دلاری لیبی از تعطیلی تاسیسات نفتی

مزیت صنعت پوشاک در اشتغال زایی با سرمایه گذاری پایین

مزیت صنعت پوشاک در اشتغال زایی با سرمایه گذاری پایین