مطالب مرتبط:
بررسی 841 پرونده تخلفات مدیریت شهری گذشته در شورا و دستگاه قضا
موسسه تصویر شهر بازوی سینمایی مدیریت کلان شهری است
بررسی باغ و غیرباغ بودن چندین پلاک ثبتی در صحن شورا
بررسی 17 پرونده باغات در شورای شهر تهران
دستگیری سارقان سابقه دار در نسیم شهر/متهمان تحویل دستگاه قضا شدند
-247 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 1 بهمن 1398 ساعت 17:122020-01-21سياسي

بررسی 841 پرونده تخلفات مدیریت شهری گذشته در شورا و دستگاه قضا


رییس کمیسیون سلامت شورای اسلامی شهر تهران بر لزوم برخورد قاطع دستگاه قضایی با پرونده تخلفات تاکید کرد و گفت: - گزارش هایی توسط سازمان بازرسی از تخلفات گذشته ارائه می شود و نیاز است که برخورد جدی توسط دستگاه قضایی با آنها انجام شود.

800 پرونده توسط سازمان بازرسی به دستگاه قضایی ارائه شده؛ اما عده ای منع تعقیب گرفتند.

اخیرا نیز توسط سازمان بازرسی 41 پرونده از تخلفات گذشته به شورا ارائه شده است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، زهرا صدراعظم نوری در تشریح آخرین اقدامات کمیسیون سلامت شورای اسلامی شهر تهران گفت: ابتدا باید به موضوع دیدار اعضای شورای شهر تهران از خانواده شهدای حادثه هواپیمای اوکراینی اشاره کنم.

در ابتدا شهادت این افراد را تسلیت می گویم اقدام خوبی که شورا پس از مصوبه تهیه یادمانی از این شهدا انجام داد و امیدوارم با پیگیری اعضا هر چه زودتر این مصوبه اجرایی شود، دیدار اعضای شورا با خانواده های این افراد بود تا به عنوان شهروند با آنها همدردی کنیم.

وی افزود: اعضای شورا  4 الی 5 نفره به دیدار اعضای خانواده این شهدا رفتیم و انتظاری که می رود این است که وقتی چنین اتفاقی می افتد و همه از آن آزرده می شوند باید تلاش شود سازوکاری فراهم کنیم که از درد آنها کاسته شود نه این که با برخی اقدام ها یا عدم اقدام ها موجب رنجش بیشتر آنها شویم.

مسئله مراسم و دفن آنها نباید برای خانواده ها ایجاد مشکل کنند.

همه باید کمک کنند این افراد که شهید محسوب شدند در قالب سازوکاری ویژه مراسم آنها انجام شود.

عضو شورای شهر تهران ادامه داد: برخی خانواده ها در این دیدارها گفتند برای دفن عزیزانشان به امامزاده صالح و .

رفتند اما در جواب به آنها گفتند که جا نیست باید تسیهلاتی فراهم شود و گروهی تمام کارهای آنها را انجام دهند تا التیامی برای آنها باشند امیدوارم خداوند به لطف و عنایت خود این ضایعه را جبران کنند.

پشتیبانی و حمایت از سازمان آتش نشانی در بودجه شهرداری رییس کمیسیون سلامت شورای اسلامی شهر تهران در بخش دیگری از صحبت های خود به خدمات سازمان آتش نشانی اشاره کرد و اظهار کرد: این سازمان به علت فراوانی خدمات خود که تنها در یک مورد اطفای حریق، در سال جاری 20 هزار حریق، در سال گذشته 21 هزار حریق و در سال 96 حدود 27 هزار حریق را خدمت رسانی کرده، لذا هر چه این سازمان قوی تر و متخصص تر باشد می تواند با سرعت بیشتری خدمت رسانی کند تا ضایعات کمتری در حوادث داشته باشیم.

وی افزود: پشتیبانی و حمایت از سازمان آتش نشانی در بودجه در نظر گرفته شده تا با فراهم شدن امکانات مناسب زمینه خدمت رسانی بهتر فراهم شود.

امروز این سازمان امکانات خوبی دارد و از نظر تراکنش ایستگاه ها و بهسازی که برای آنها انجام شد شاهد انجام عملیات آنها در زمان کمتری هستیم.

وی ادامه داد: توافق نامه ای میان شهرداری و اورژانس انجام شده تا بتوانیم از ظرفیت های اورژانس برای خدمت رسانی بیشتر استفاده کنیم به شکلی که اولا آمبولانس ها در هر ایستگاه آتش نشانی مستقر هستند و تعدادی موتورآمبولانس و بالگرد هم برای این کار مورد استفاده قرار گیرد تا سرعت  خدمات رسانی بیشتر شود.

صدراعظم نوری تاکید کرد: در حوزه خدمات شهری و شهرسازی نیز که همه ساختمان ها ملزم هستند استعلام آتش نشانی را دریافت کنند سازوکاری فراهم شده تا ساختمان های زیر 6 طبقه مسئولیت اخذ استعلامشان برعهده دفاتر خدمات الکترونیک و شهرداری های مناطق قرار گیرد و آتش نشانی به صورت رندم آنها را چک کند و نظار ت کافی را داشته باشد.

قطعا اگر این طرح رضایت مندی لازم را داشته باشد برای ساختمان های با طبقات بیشتر به همین شکل اقدام خواهد شد.

سنجش تشخیص منبع بوی نامطبوع تهران آغاز شده است صدر اعظم نوری در پاسخ به سوالی در خصوص انتشار بوی نامطبوع در سطح شهر تهران نیز گفت: یکی از انواع آلودگی ها انتشار بوی نامطبوع است که باید منبع آن جهت مقابله شناسایی شود.

این بو در تهران یک بار سال گذشته احساس شد و واکنش شهروندان را به همراه داشت و در سال جاری نیز چندین بار این بو احساس شد زمانی که با پدیده وارونگی هوا و رطوبت مواجهه هستیم.

تمامی اظهارنظرهای ما براساس آمارها و پیام های دریافت شده از سوی سامانه 137 است.

وی ادامه داد: مطالعاتی توسط چند دانشگاه انجام شده و حدود 25 سناریو مطرح شد.

برای منشاء این بو مواردی از جمله گاوداری ها در جنوب تهران ، کارخانه تولید مواد شیمیایی، فاضلاب، استفاده از مازوت و همچنین مجموعه آراد کوه که قابل دسترس ترین سناریو بود، مطرح شده بود.

وی تاکید کرد: آراد کوه مجموعه ای است که از دهه 40 طراحی و فعالیت خود را آغاز کرده است اگر عامل اصلی این بو آراد کوه باشد باید در طول این سال این بو استشمام شود و در اطراف آن نیز با شدت بیشتری وجود داشته باشد.

بی تردید برای این که نتیجه قطعی به دست بیاوریم نیازمند سنجش بو از طریق دستگاه های سنجش بودیم که در حال حاضر این دستگاه ها خریداری شده و برای تشخیص منبع بو سنجش آغاز شده است.

بررسی پرونده های باغ بودن یا نبودن پلاک ثبتی های مختلف تهران در شورا رییس کمیسیون سلامت شورای اسلامی شهر تهران در خصوص تصمیمات شورا در زمینه پرونده های باغ بودن یا نبودن پلاک ثبتی های مختلف در سطح شهر تهران گفت: یکی از اقدامات خوب و موثر شورای شهر تهران در دوره پنجم در راستای شفاف سازی این بود که تمام پرونده باغات به جای تصمیم گیری در پشت درب های بسته به صحن شورا آورده شده و تصمیمات در مقابل دید مردم و اصحاب رسانه گرفته می شد کاری که در طول 20 سال عمر شورا انجام نشده بود.

وی افزود: تصمیمات کاملا کارشناسی و مسئولانه انجام می شود و این پرونده ها ابتدا در کمیسیون ماده هفت که سال گذشته حدود 30 هزار پرونده را بررسی کرد انجام می شود در مرحله بعد این پرونده ها به شورا می آید و ابتدا در کمیسیون شهرسازی ومعماری مورد بررسی قرا ر می گیرد و نهایتا اعضا نظر خود را در مورد هر پرونده اعلام می کند لذا درصد بالای نزدیک به 98 درصد سازوکار برای این پرونده ها درست و اصولی انجام می شود البته ایجاد اشکال در برخی موارد نیز طبیعی است اما دغدغه حفظ باغات برای همه اعضا وجود دارد و به جد آن راپیگیری می کنند.

به این ترتیب در صحت سلامت آرایی که داده می شود هیچ شک و تردیدی وجود ندارد.

تعیین گورستان های جدید برای شهر تهران نوری در پاسخ به سوال دیگری درباره تعیین گورستان های جدید برای شهر تهران گفت: قطعا هر مکانی ظرفیتی دارد و روزی پر می شود لذا باید مکان جدیدی به عنوان جایگزین برای آن در نظر گرفت.

بهشت زهرا(س) در سال های آینده پر می شود.

در همین راستا مطالعاتی توسط سازمان بهشت زهرا(س) با بهره گیری از یک مشاور آغاز شده است.

وی افزود: چند گزینه مورد بررسی قرار گرفت و تقریبا کار به نتیجه رسیده است که باید این نتایج در کمیسیون مربوطه مطرح شود و نتیجه نهایی اعلام شود.

وی ادامه داد: یکی دیگر از اقدامات خوب، ساماندهی گورستان های اقلیت ها در تهران است که مکان های تاریخی و فرهنگی محسوب می شوند به شکلی که افرادی از کشورهای مختلف در زمان جنگ جهانی در آنها دفن شدند که شهرداری قصد ساماندهی این آرامستان ها را دارد.

نوری در بخش دیگری از صحبت های خود به موضوع مبارزه با فساد و تخلف در شورای اسلامی شهر تهران  ر دوره پنجم اشاره کرد و افزود: این موضوع به جد در شورا دنبال شده و تخلفاتی که در گذشته روی داده گزارش شده است این پرونده ها به مراجع قضایی داده شده و نیاز است که برخورد قاطعی با آنها انجام شود در غیر این صورت متخلف جری تر می شود و مشکل ادامه دار می شود.

وی تاکید کرد: گزارش هایی توسط سازمان بازرسی از تخلفات گذشته ارائه می شود و نیاز است که برخورد جدی توسط دستگاه قضایی با آنها انجام شود.

800 پرونده توسط سازمان بازرسی به دستگاه قضایی ارائه شده؛ اما عده ای منع تعقیب گرفتند.

اخیرا نیز توسط سازمان بازرسی 41 پرونده از تخلفات گذشته به شورا ارائه شده است.

انتظار می رود برخورد با متخلفان از سوی دستگاه قضایی به درستی محقق شود.

انتهای پیام
کلید واژه ها: شورای اسلامی شهر تهران - دستگاه قضا - سازمان بازرسی - دستگاه قضایی - شهر تهران - دستگاه - شورا - پرونده - تخلفات - شورای اسلامی - حادثه هواپیمای اوکراینی - بازرسی - سازمان - رییس کمیسیون سلامت - هواپیمای اوکراینی - توسط - زهرا صدراعظم نوری - گذشته - تهران - شورای - قضایی - اعضای شورای شهر - کمیسیون - شورای شهر تهران - برخورد - اسلامی - زهرا صدراعظم - صدراعظم نوری - رییس کمیسیون - برخورد قاطع

آخرین اخبار سرویس:
نتایج انتخابات و گرایش منتخبان در شهرهای مختلف | تکلیف 241 کرسی مشخص شد

چرا شهرداری تنها در روزهای پایانی سال با دستفروشی مقابله می کند؟

عکسی از شمارش آرا در شعب اخذ رای تهران

لغو همایش «معنویت های نوظهور» به دلیل بیماری کرونا

مطالبات کلی بهارستان و رباط کریم را با اتحاد وهمدلی دنبال می کنیم

استخدام مسئول دفتر با حقوق وزارت کار ،اضافه کار ،بیمه در البرز

آقای مجری و ماجرای یک «اتفاق بزرگ»/ عکس

آقای مجری و ماجرای یک «اتفاق بزرگ»/ عکس

صدور بیش از 288 هزار شناسنامه از اول بهمن تا 2 اسفند ماه

پیروزی سندرز در انتخابات درون حزبی ایالت نوادا

صوفی: مجلس آتی با سیاست خارجی همراهی کند

استخدام حسابدار ماهر جهت کار در دفتر مواد غذایی در سیرجان

استخدام برنامه نویس اندروید آقا در خراسان رضوی

زمان پخش فصل دوم «عصرجدید» مشخص شد

تقلای آمریکا برای حضور در عراق + فیلم

تخصیص50 درصد افزایش فوق العاده شغل برای کارمندان دولت/ میوه و ملزومات شب عید مردم آماده است

نقشه راه حمله دشمن در فضای مجازی

تلاش شورای شهر تهران برای حفظ بناهای خاص

استخدام مشاور حرفه ای و مبتدی خانم و آقا در مشهد

استخدام 6 ردیف شغلی در یک شرکت دکوراسیون در تهران

قدردانی استاندار کرمان از حضور حماسی مردم در انتخابات

آخرین نتایج انتخابات مجلس در استان اصفهان

عکس همسر علی معلم در کنار مسیح

استخدام مدرس زبان انگلیسی در یک آموزشگاه زبان معتبر در رشت

استخدام دبیر زبان انگلیسی آقا در یک دبیرستان پسرانه در البرز

استخدام مشاور املاک حرفه ای در ایران زمرد در تهران

یار سابق اردوغان علیه او ؛ گل بازمی گردد

دریاچه چیتگر توسعه پیدا می کند

صوفی: مجلس آتی با سیاست خارجی همراهی کند

عکس همسر علی معلم در کنار مسیح

پاسخ جالب محسن هاشمی به طعنه یک مخاطب +عکس

وضعیت ما در برابر ویروس کرونا «زرد» است/ برای قرنطینه سازی جایی هنوز به نتیجه نرسیدیم

تحلیل مدیرمسئول جوان از چرایی کاهش مشارکت در انتخابات/تبعات تصمیم گروه اقدام مالی ‏FATF‏ درباره ایران/پیشگیری را باختیم کنترل کرونا را نبازیم! ‏

عکس پروفایل اسفند ماهی + شعر ویژه متولدین اسفند ماه

مروری بر تمهیدهای ورودی و خروجی گردشگری در جریان کرونا

مجتمع ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی مفید است به شرط اراده قاطع بر مبارزه با مفاسد

مشارکت حدود 43 درصدی مردم آذربایجان شرقی در انتخابات

وزیر آموزش و پرورش: تمام اردوهای دانش آموزی تعطیل شد

توصیه امام علی (ع) برای انتخاب دوست

انتخابات98| حاجی میرزایی: مجلس یکی از مهمترین نهادهای قانونی در ساختن آینده کشور است

استخدام مسئول دفتر در شرکت مهندسین مشاور اروند در تهران

جنایاتی به نام علم

2 اطلاعیه دادگستری کهگیلویه و بویراحمد در خصوص انتشار یک فیلم در فضای مجازی

جدول/ میزان رای منتخبین تهران تاکنون

«الزامات و بایسته های تمدن نوین اسلامی» در قم بررسی می شود

اعلام نتایج قطعی 3 حوزه انتخابیه لرستان

پیام تقدیر و تشکر نماینده ولی فقیه و استاندار کردستان از مردم بخاطر مشارکت در انتخابات

استخدام فارمارپ (ویزیتور داروخانه) در آرنا حیات دانش در یزد

احتمال تعطیلی مدارس تهران در هفته جاری

استخدام 4 ردیف شغلی در پارسیان مهد خلیج فارس در تهران

استخدام مسئول دفتر خانم در لیان الکتریک ویرا در تهران

مجتمع ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی مفید است به شرط اراده قاطع بر مبارزه با مفاسد

برجام، اینستکس، شهادت سردار سلیمانی و ... محورهای گفت وگوی ظریف و همتای هلندی اش

ابقا شدن دلخوش، پورابراهیمی، زاهدی و کوچکی نژاد در کرسی نمایندگی مجلس/پرونده انتخابات یازدهم در لرستان بسته شد/مشارکت در کرمان و ایلام چقدر بود؟

بازداشت تمام اعضای یک شعبه اخذ رای در خواف

پاسخ به اعتراض معلمان درباره آزمون رتبه بندی/آزمون تکرار می شود

مشارکت 43 درصدی مردم آذربایجان شرقی در انتخابات

پایداری ها کرسی های نمایندگی مشهد را فتح کردند /یک صندلی سهم زنان شد

همه بازیگران تحولات ادلب و اهمیت نشست تهران

عناوین روزنامه های سیاسی 4 اسفند 98/ آمادگی کامل برای شکست کرونا +تصاویر

در عیادت شهرام ناظری از محمدرضا شجریان چه گذشت؟ | توصیف متفاوت شهرام ناظری از ملاقات

«غلامرضا مرحبا» نماینده حوزه انتخابیه آستارا شد

عکس های دیده نشده از علی ضیا و خانواده اش + بیوگرافی و تصاویر

توصیه آیت الله مکارم درباره شیوع ویروس کرونا

حضور سرزده زاکانی در بیمارستان کامکار قم و بررسی میدانی وضعیت کرونا

توصیه آیت الله وحید خراسانی برای دفع کرونا

انتشار کتاب «نظام عقلانیت سیاسی اسلام و جایگاه آن در شکل گیری تمدن نوین اسلامی»

مادر شهید فراهانی به فرزند شهیدش پیوست

احمدی: پیوستن ایران به chr(034)FATFchr(034) قربانی عدم شفافیت در کشور شد/ دور زدن تحریم ها دشوارتر می شود

اعلام نتایج قطعی در حوزه انتخابیه بویین زهرا و آوج

نگام مردم به سیاسیون حکومت مهدوی چگونه خواهد بود؟ + فیلم

شباهت جالب خواننده پرطرفدار «ماکان بند» به مادرش/ عکس

تقدیر آیت الله یزدی از حضور پرشور ملت در انتخابات

مراسم تشییع شهید عباس عبدی در بجنورد برگزار شد

«بررسی ستاد راهبری طرح ملی حفظ قرآن» در صفحات معارفی رسانه ها

استخدام مسئول دفتر و کارمند اداری در یک شرکت دکوراسیون درتهران

جدیدترین آمار ستاد انتخابات از نتایج نهایی انتخابات مجلس یازدهم

اعلام نتایج هیات های نظارتی حوزه انتخابیه تبریز تا یک و نیم ساعت

خواننده مشهور پاپ به ایران بازگشت +عکس

سرانجام آزمون های استخدامی و تعیین تکلیف آموزشیاران نهضت به کجا رسید؟

مجازات قماربازی چیست؟

استخدام منشی خانم یک شرکت معتبر در تهران

چرا اعضای شورای شهر تست کرونا دادند؟ | شورایی ها علائم بیماری ندارند

احمدی: پیوستن ایران به FATF قربانی عدم شفافیت در کشور شد/ دور زدن تحریم ها دشوارتر می شود

خواننده مشهور پاپ به ایران بازگشت +عکس

2 اطلاعیه دادگستری کهگیلویه و بویراحمد در خصوص انتشار یک فیلم در فضای مجازی

همراهی مردم در مقابله با کرونا ضروری است/ از سفرهای نوروزی پرهیز شود

درخواست برخی نمایندگان تهران برای تعطیلی مدارس و دانشگاه ها

هشدار سیل در لرستان

پایداری ها کرسی های نمایندگی مشهد را فتح کردند

ضمانت وام های صندوق امداد قرض الحسنه امداد ولایت+جزییات

گواهی «قدمت و ثبت در خاطرات جمعی» به کانون زبان ایران اهدا شد

پخش سریال «مدرس» از شبکه چهار

اعلام نتایج انتخابات مجلس در برخی از شهرستان های خراسان رضوی

ایجاد شرایطی که منجر به فرار مغز ها شود، خیانت به کشور است

ابعاد و مشخصات خودرو پژو 301 + عکس k132 ایران خودرو

آغاز ثبت نام طرح ترافیک برای خبرنگاران

وزیر بهداشت دوشنبه درباره «کرونا» به مجلس گزارش می دهد

توصیه پیشگیرانه موزه ملی ایران به بازدیدکنندگان موزه

مدارس و دانشگاههای البرز یکشنبه و دوشنبه تعطیل شد

بررسی 841 پرونده تخلفات مدیریت شهری گذشته در شورا و دستگاه قضا

بررسی 841 پرونده تخلفات مدیریت شهری گذشته در شورا و دستگاه قضا