مطالب مرتبط:
فال روزانه چهارشنبه 20 آذر 1398
فال روزانه چهارشنبه 20 آذر 98 + فال حافظ و فال روز تولد 98/09/20
روزنامه صدای اصلاحات : چهارشنبه 20 آذر 1398
روزنامه صبح اقتصاد : چهارشنبه 20 آذر 1398
روزنامه شروع : چهارشنبه 20 آذر 1398
-247 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 20 آذر 1398 ساعت 10:032019-12-11سياسي

فال روزانه چهارشنبه 20 آذر 1398


- چند کلمه برای آنهایی که امروز تولدشان است تولدتان مبارک، سالی که در پیش رو دارید سال خوبی برای شما خواهد بود به شرط اینکه از همین ابتدای سال عزم تان را برای حل مشکلات جزم کنید و باخودسازی و آگاهی از توانایی هایی که دارید، پله های موفقیت را یکی پس از دیگری بالا بروید.

در سال تولدتان انسان دوستی و کمک به دیگران را سرلوحه کار قرار دهید، اما حواس تان باشد که در ماه های فروردین و اردیبهشت سال آینده در کمک به دیگران زیاده روی نکنید و هوای خودتان را هم داشته باشید.

تابستان سال آینده با فردی آشنا خواهید شد و این آشنایی زندگی شما را دگرگون می کند.

به لحاظ کاری در ماه های پاییز سال آینده سر شما شلوغ می شود و برای حل مشکلات و انجام دادن کارها از هوش و ذکاوت ذاتی خود کمک بگیرید.

در چند ماه باقی مانده به پایان سال تولدتان، تلاش های شما به بار خواهد نشست و مهر و محبت دوستان و آشنایان به شما بیشتر می شود.

امروز با مشکلی غیرمنتظره و دشوار روبرو خواهید شد، از آنجایی که انتظار این مشکل را ندا شته اید، احتمال دارد که از کوره در بروید و تصمیم های نادرستی بگیرید، در نتیجه بهتر است جوانب مختلف این مشکل را از هر لحاظ بررسی کنید و پس از مدتی صبر و تفکر، بهترین تصمیم را اتخاذ نمایید.

امروز موقعیت جدیدی در زندگی برای شما ایجاد می شود و این موقعیت فایده های بسیاری برای شما خواهد داشت که یکی از این فایده ها، سود و پولی است که نصیب تان می شود.

بعد از ظهر امروز عشقی آتشین به جان شما می افتد و تمام فکر و ذکرتان را مشغول می کند.

کارهای عقب مانده ای دارید اما غم به دلتان راه ندهید چرا که همکاران یا اعضای فامیل بدون اینکه از آنها درخواست کمک کرده باشید، برای انجام کارهای عقب افتاده دست یاری به سمت شما دراز خواهند کرد.

امروز با مشکلات زیادی روبرو می شوید و بهتر است هرچه سریع تر برای حل این مشکلات فکری بردارید.

حواس تان همیشه به سلامتی اطرافیان است اما دائم از سلامت خودتان غافل می شوید و به همین دلیل امروز حال و روز خوبی ندارید و احساس کسالت می کنید.

از امروز به بعد به خودتان قول دهید که در کنار رسیدگی به دیگران، از سلامتی خودتان غافل نشوید.

اهمیت زیادی به پول و زمان نمی دهید و به همین دلیل نه به لحاظ مالی توانایی خوبی دارید و نه به لحاظ زمان به دستاوردهای چشمگیری در زندگی رسیده اید.

فراموش نکنید که وقت طلا است و از همین امروز قدر زمان و پول خود را بدانید.

به تازگی به فردی دل داده اید و حسابی عاشق او شده اید، احتمال ماندگاری این عشق بسیار کم است و هیچ بعید نیست که دیر یا زود میان شما فاصله بیافتد.

تعامل خوبی با همکاران در محل کار ندارید و این قضیه باعث شده تا انجام کارها عقب بیافتد، امروز تا می توانید به همکاران روحیه بدهید و آنها را به سرعت بیشتر در کارها تشویق کنید.

انسان صبوری نیستید و می خواهید هرچه سریع تر به مال و ثروت کلانی برسید، فراموش نکنید که بی رنج گنج میسر نمیشود و برای رسیدن به پول و ثروت باید نقشه و برنامه داشت و شب و روز کار کرد.

مشکلی در زندگی دارید و این مشکل حسابی ذهن و فکر شما را به خود مشغول کرده است، به همین دلیل اهل منزل جویای دلیل ناراحتی شما هستند و می خواهند سر از این مشکل در بیاورند، در میان گذاشتن این مشکل به غیر از ناراحت کردن آنها، دردی را دوا نخواهد کرد.

میان شما و همسر یا عشق زندگی تان جروبحثی در می گیرد، اما این مشاجره دیری نخواهد پایید و زودتر از چیزی که فکرش را بکنید دوباره بین شما صلح و صفا برقرار خواهد شد.

در محل کار با مشکلات زیادی روبرو هستید، اما پیشنهاد می کنیم از زیر بار مشکلات شانه خالی نکنید و مطمئن باشید حل کردن مشکلات شما را قوی تر خواهد کرد.

انسان ورزش دوستی هستید و گاهی اوقات وقت خود را بیش از حد به ورزش اختصاص می دهید.

تعادل را در کار و ورزش حفظ کنید و اجازه ندهید وقت گران بهای شما بیشتر از مقدار لازم به ورزش اختصاص پیدا کند.

امروز با فردی بسیار مهم و متشخص ملاقات خواهید کرد، به همین دلیل نیز حسابی نگران و مضطرب هستید و نمی دانید چه رفتاری را با این فرد در پیش بگیرید، به اعصاب تان مسلط باشید و در این برخورد تا می توانید از این فرد مهم چیزهای جدید فرا بگیرید.

چند وقتی که است قصد سرمایه گذاری و راه اندازی تجارتی را دارید.

این سرمایه گذاری به سود شما خواهد بود به شرط اینکه بیگدار به آب نزنید و تمام جوانب سرمایه گذاری را با دقت زیاد بررسی نمایید.

امروز یکی از اعضای منزل به کمک شما نیاز پیدا خواهد کرد، کمک به این فرد را در اولویت اول کارهای امروز خود قرار دهید.

یکی از همکاران یا همسا یه ها رفتار خوبی با شما ندارد و دائم چوب لای چرخ شما می گذارد، امروز زمان خوبی است که با این فرد صحبت کنید و سنگ های تان را وا بکنید.

روزی که در پیش رو دارید از آن روزهایی است که اگر حواس تان نباشد زمان مانند برق و باد خواهد گذشت و سعی کنید چشم از ساعت برندارید و با انجام سریع کارها، از زمان جلو بیافتید.

امروز میان شما و یکی از همکاران یا اهل منزل مشاجره ای در می گیرد و تمرکز خودتان را برای انجام کارها از دست خواهید داد.

با مشکل مالی روبرو هستید و نمی دانید از کجا پول فراهم کنید، امروز بدون اینکه به اعضای فامیل بگویید، یکی از آنها به کمک شما می آید مشکل مالی تان را برطرف خواهد کرد.

روز خوبی برای رانندگی نیست و اگر پشت فرمان می نشینید، با دقت تمام رانندگی کنید و اگر هم پیاده از خیابان عبور می کنید شش دانگ حواستان به خودروها باشد چرا که احتمال تصادف شما بسیار است.

روز خوبی برای انجام کارها است و مطمئن باشید کارها در محل کار زودتر از چیزی که فکرش را بکنید به پایان خواهد رسید، سرعت عمل در انجام کارهای امروز شرایط خوبی برای اوقات فراغتی در بعدازظهر فراهم می کند.

این موقعیت را به فال نیک بگیرید و تا می توانید استراحت کنید.

همسر یا عشق زندگی تان بیشتر از چیزی که فکرش را بکنید به فکر شما است و روزی خاطره انگیز و رویایی را برای شما رقم خواهد زد.

فکرهای منفی و مخرب دست از سر شما بر نمی دارد و سایه این افکار از روی ذهن شما پاک نمی شود.

قبل از اینکه فکرهای منفی آسیب های بیشتری به شما وارد کند، امروز تصمیم بگیرید که با فکرهای مثبت و نگاهی به آینده، فکرهای منفی را از پا درآورید.

به لحاظ مالی روز خوبی را شروع خواهید کرد اما بعدازظهر ورق برمی گردد و خرجی غیرمترقبه و ناخواسته پیش روی شما قرار خواهد گرفت و از این قضیه حسابی ناراحت می شوید.

مدت زیادی است که از دوستان و رفقای قدیم خبری نگرفته اید، امروز زمان خوبی است که با تماس با دوستان قدیمی، یادی از ایام خوش گذشته کنید.

کارها در محل کار آن گونه که انتظار دارید پیش نمی رود و توقع دارید که دیگر همکاران به کمک شما بیایند، اما امروز خبری از کمک در کار نیست و باید یکه و تنها کارها را به پیش ببرید.

امروز رفتاری از همسر یا عشق زندگی تان خواهید دید و متوجه می شوید که او یک فرشته تمام عیار است.

اهمیت زیادی به خوردوخوراک تان نمی دهید و به همین دلیل حسابی وزن اضافه کرده اید، امروز تصمیم بگیرید که با رژیم غذایی مناسب، بر اضافه وزن غلبه کنید.

امروز فرصت جدیدی در پیش روی شما قرار می گیرد و این موقعیت زمینه درآمد بیشتر را برای شما فراهم خواهد کرد.

اهمیت زیادی به گفته های تان نمی دهید و اطرافیان را از حرف های تان نارحت کرده اید.

از امروز تصمیم بگیرید که سخن نابجایی نگویید تا کسی از حرف های شما دلخور نشود.

عادت به انجام سریع کارها دارید و از این روحیه همکاران یا اعضای فامیل به شما حسادت می کنند.

به جزییات اهمیت زیادی می دهید و وسواس به چیزهای کوچک باعث شده تا چیزهای بزرگ در زندگی از دید شما پنهان شود.

امروز زمان خوبی است که این روحیه را کنار بگذارید و با نگاهی کلی و جامع زندگی را زیر نظر بگیرید.

مسافرتی طولانی و بلند مدت را در پیش رو دارید و به لحاظ جسمی آماده این مسافرت نیستید، در نتیجه اگر امکان دارد این مسافرت را به آینده موکول کنید.

توجه زیادی به بزرگ ترهای فامیل یا پدر و مادرتان ندارید و امروز زمان خوبی است که یادی از آنها بکنید و شادی هایتان را با آنها به اشتراک بگذارید.

از جان و دل عاشق کسی شده اید و عشقی سوزان در دل دارید، این عشق آرام آرام سینه شما را می گدازد و امروز زمان خوبی است که پرده از این عشق نهان بردارید و عشق خود را با دلدارتان در میان بگذارید.

روز خوبی برای کار است و مشکلاتی که در چند روز پیش در محل کار تجربه کرده اید، امروز به راحتی حل می شود.

روزی سرشار از انرژی و نشاط را شروع کرده اید، این روحیه را به فال نیک بگیرید و کارها را سریع تر از همیشه انجام دهید.

امروز قصد سرمایه گذاری دارید، اما به اندازه کافی برای این کار فکر نکرده اید و سرمایه گذاری بدون فکر و با عجله چیزی به غیر از ضرر برای شما به دنبال نخواهد داشت.

سلامت خود و اعضای خانواده را در اولین اولویت زندگی قرار دهید و در اولین فرصت وضعیت سلامتی تان را از پزشک جویا شوید.

امروز تلاش هایی که پیش از این انجام داده اید به بار می نشیند و طعم شیرین موفقیت را خواهید چشید.

انسان خستگی ناپذیری هستید و شب و روز کار کرده اید، امروز فرصتی را برای استراحت کنار بگذارید و با قدم زدن در پارک، به لحاظ روحی خستگی در کنید.

امروز والدین شما همسر یا عشق زندگی تان را حسابی تحویل خواهند گرفت و این رفتار، زمینه رابطه ای محکم و قوی میان عشق زندگی شما و پدر و مادرتان را فراهم خواهد کرد.

مدتی است که حال وحوصله ندارید و امروز به اندازه ای بی حوصله بودید که حتی نمی خواستید از رختخواب بلند شوید، اجازه ندهید این روحیه روز شما را خراب کند و با شرکت در فعالیت های دسته جمعی، نشاط و روحیه ازدست رفته تان را بازیابید.

امروز فردی که رابطه نزدیکی با او دارید واسطه می شود تا پولی به دست شما برسد.

اواقات زیادی را با اعضای خانواده سپری نمی کنید و امروز حسابی از دست شما دلخور شده اند، فراموش نکنید که حضور شما در کنار خانواده از هرچیزی برای آنها مهم تر است و قبل از اینکه این دلخوری از چیزی که هست بیشتر شود، فرصتی را برای گذراندن در کنار فامیل اختصاص دهید.

قصد انجام کار مهمی را دارید، اما بهتر است این کار را چند روزی به تعویق بیاندازید و با تمرکز بیشتری به انجام این کار فکر کنید.

امروز قصد شرکت در یک رقابت مهم را دارید و به لحاظ سلامتی و توانایی مطمئن باشید که هیچ کس یارای رقابت با شما را نخواهد داشت.

زمان خوبی برای سرمایه گذاری نیست و امروز از هرگونه فعالیت مالی برحذر باشید.

رفتاری صادقانه و صمیمی را با دیگران در زندگی دارید و این رفتار امروز به شما کمک می کند تا مشکلی را در محل کار یا منزل حل کنید.

کارهای عقب مانده زیادی دارید و امروز فرصتی برای تفریح و استراحت پیدا نمی کنید.

فراموش نکنید که همسر یا عشق زندگی تان همیشه آماده است تا هر کاری که از دستش بر می آید را برای شما انجام دهد و امروز روی کمک تما م و کمال او حساب باز کنید.

امروز مبلغ هنگفتی از جایی که حتی فکرش را نمی کردید نصیب شما خواهد شد و تمام نگرانی های مالی تان را پوشش می دهد.

انسان جدی و عبوسی هستید و این روحیه باعث شده تا نه تنها اطرافیان از شما دوری کنند، بلکه خودتان هم احساس افسردگی می کنید.

از همین امروز تصمیم بگیرید که به جای اخم کردن به مشکلات به آنها بخندید و فراموش نکنید که خنده برای هر دردی دوا است.

امروز ایده خلاقانه ای به سر شما می زند و در زمان فراغتی که دارید به این ایده، فکر کنید و شرایط اجرا کردن ایده تان را مهیا نمایید.

امروز همسر یا عشق زندگی تان برنامه خاصی برای شما در نظر گرفته و شما را حسابی شگفت زده خواهد کرد.


کلید واژه ها: سال آینده - کمک به دیگران - انجام دادن کارها - آینده - مشکلات - آشنا - امروز - هایی - اردیبهشت - چهارشنبه - تابستان - موفقیت - روزانه - آشنایی - سرلوحه - دوستی - انسان - پاییز - زندگی - آگاهی - پایان - محبت - نشست - قرار - حواس - تلاش

آخرین اخبار سرویس:
هم اندیشی مدیران جهاد کشاورزی با آیت الله فلاحتی برای توسعه این بخش اقتصادی

هزینه های نامزدهای انتخاباتی باید به تایید هیات مرکزی نظارت برسد

باید جشن های انقلاب از سوی مردم و تشکل های مردم نهاد تصدی گری و از سوی دولت پشتیبانی شود

مراسم سی وهشتمین سالگرد حماسه مردمی ششم بهمن سال 60 آمل با حضور رییس دفترمقام معظم رهبری برگزارشد

مظلومیت مضاعف جبهه رسانه ای انقلاب

خراسان رضوی گزارش تصویری| همایش «دختران حاج قاسم» در مشهد

902 فقره مجازات جایگزین حبس از ابتدای سال در خراسان جنوبی صادر شد

تأکید بر استفاده بهینه از رسانه در ترویج فرهنگ قرآن کریم

مسابقه آشپزی بومی محلی به مناسبت ایام الله دهه فجر برگزار می شود

روایت یک نشست | از سفره های شام های کاندیداها تا نقاط ممنوعه تبلیغاتی

خون شهید حاج قاسم سلیمانی باعث اقتدار بیشتر نظام اسلامی شد

حسینی شاهرودی: بانک مرکزی در خصوص طرح حذف ربح مرکب اقدام موثر انجام دهد

دو کتابخانه سیار روستایی در خراسان جنوبی افتتاح می شود

توکلی: شفاف کردن منابع مالی داوطلبان انتخابات قدم مثبت بزرگی است/ اینکه نفوذ مفسدان به مجلس کنترل شود، قابل استقبال است

کتاب آموزش زبان فارسی «گام اول» در لاهور پاکستان رونمایی شد

هنگام پور: شرایط روحی تیم مان خوب نیست

تعیین نماینده مالی برای فعالیت های انتخاباتی نامزدها و گروه های سیاسی

از شهلا جاهد تا ندا آقا سلطان و مهناز افشار با عبدالصمد خرمشاهی: من تشنه عدالت هستم

معلمان حق التدریس با این 2 شرط استخدام می شوند

استخدام تعدادی خیاط پیراهن و شلوار و وردست در بندر عباس

واکنش دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت به سوزاندن کتاب پزشکی

اقتصاد کشور روی فوندانسیون درستی قرار نگرفته است

پاسخ صریح ترامپ به وزیر امور خارجه ایران: نه مرسی!

خسروپناه در واکنش به آتش زدن کتاب هاریسون: علمای حوزه هرگونه نواخباری گری را نقد عالمانه کنند

انتقاد کامران از اظهارات نماینده قائمشهر

اصلاح موی مجری معروف در برنامه زنده +عکس

موسوی: پروفسور شیمل پنجره ای به ظرایف و دقایق ایران و اسلام گشود

اعزام 4454 نفر از نیازمندان به اردو های زیارتی

دعوت به همکاری پزشک عمومی مسلط به تزریق ژل و بوتاکس در محدوده جردن تهران

سلیمی نمین: در مورد احمدی نژاد اشتباه کردیم ؛ او در حال محو شدن است | شورای نگهبان خطای انسانی دارد

فرماندار مرکز لرستان خبر داد:- افتتاح و کلنگ زنی 95 پروژه در دهه فجر

استخدام سالن کار و آشپز در تالار پذیرایی ارغوان

چگونه می توان خبر جعلی را شناخت؟

دعوت به همکاری متخصص پوست و مو در تهران

برگزاری یادواره بانوان شهیده در حرم حضرت معصومه(س)

معاون فرهنگی جدید بعثه مقام معظم رهبری معارفه شد

تاثیر تحریم های ظالمانه بر کودکان پروانه ای

استخدام نیروی فروشنده خانم در چهارراه طالقانیِ البرز

اختراع و مقاله در کنار هم هستند/دانشگاه ها از طریق محصولات تجاریشان اداره شوند

استخدام تعدادی کارمند آقا جهت انبارداری در تهران

اختصاص 150 مجوز صید به هرمز نشینان با پیگیری استاندار

مدیرعامل جدید صندوق بازنشستگی کشوری انتخاب شد

ع. ت کیست؟! / ردپای او در مرگ آیت الله شاهرودی و 4 زن سرطانی ! + جزییات وحشتناک

موضع گیری نماینده پارلمان اروپا درباره ترور سردار سلیمانی

پس لرزه های آتش زدن کتاب پزشکی هاریسون توسط یک روحانی/غرویان: ضربه بزرگی به روحانیت وارد شد/ این حرکت دیدگاه جهانیان را به ما منفی تر کرد

کتاب سوزی یک فرد متوهم ربطی به جریان اسلامی سازی ندارد/ محکومیت تاریخی و بشری کتاب سوزی

سردار سلیمانی با شهادتش به مرگ تدریجی استکبار سرعت بخشید

صادق نیا در واکنش به آتش زدن کتاب هاریسون: تبریزیان ها میوه های درختِ توهین به دانشگاه اند

فیلم| نظر آیت الله العظمی مکارم درباره طب اسلامی

رییس کمیته همکاری حوزه و آموزش و پرورش لرستان معرفی شد

فیلم/ نظر آیت الله العظمی نوری همدانی درباره طب اسلامی

موسوی: پروفسور شیمل پنجره ای به ظرایف، دقایق ایران و اسلام گشود

نهضت علمی کردن کشاورزی باید به راه بیافتد

ظریف چگونه از تجربه برجام و اتفاقات اخیر درس نگرفته است؟

هیچ پرونده تخلف انتخاباتی در خراسان جنوبی تشکیل نشد/ گلایه از عدم بازدارندگی مجازات

شرایط پذیرش اظهارنامه مالیاتی 98 / جرایم ندادن اظهارنامه مالیاتی

غفلت از ارزش ها جامعه را با ضرر و زیان فرهنگی مواجه می کند

هیچ واحد تولیدی با مشکل حاد و بحرانی در آذربایجان شرقی وجود ندارد

نماهنگ/ اثر کودکانه عطر یاس

افرادی که بین مردم و مسئولان اختلاف ایجاد کنند، در پازل دشمن قرار دارند

شورای عالی مسلمانان اتیوپی از سوی دولت این کشور به رسمیت شناخته شد

شهرداری موظف است شش هزار معتاد متجاهر را نگهداری و پازپروری کند

درخواست تشکل های عدالتخواه از معاون حقوق بشر قوه قضاییه برای نجات شیخ زکزاکی

برگزاری دوره های آموزش خانواده برای بیش از 12 هزار مددجوی همدانی

استان البرز رتبه دوم تولیدات دانش بنیان کشور را دارد

ما با «تئاتر شهر»مان چه کردیم؟!

نماینده سیرجان: تنها راه نجات کشور تفکر زیبای بسیج است

جزییات سیاست های انتخاباتی رسانه ملی و پخش زنده برنامه های استانی تلویزیون

برگزاری هفتمین همایش ملی «قرآن، عترت و سلامت» به میزبانی اراک

خون سردار سلیمانی، آغازی بر پایان حضور مستکبران در منطقه خواهد بود

تبعات رها کردن کودک در فضای مجازی

اصلاح عوارض کسب و پیشه در شهر تهران

لازمه سازمان پویا وجود نیروهای آموزش دیده است

یکی از مهمترین پروژه های موشکی ایران را بشناسید +تصاویر

استخدام آژانس نسیم جهان پرواز

استخدام پیک و تحصیلدار جهت شرکت حمل و نقل بین المللی تیراس

استخدام همکار خانم جهت فروشندگی مسلط به زبان عربی در خراسان رضوی

استخدام کارگر ساده و نیمه ماهر برای کارگاه MDF در البرز

اجرای طرح ساماندهی کمی و کیفی نانوایی ها ی شهرستان رشت

استخدام شاطر بازنشسته و کارگر خانم جهت نان داغ کباب در البرز

اجتماع فاطمی ویژه بانوان در ساری برگزار می شود

دعوت به همکاری دندانپزشک با پروانه در محدوده شرق تهران

استخدام نیروی صندوقدار خانم در محدوده گوهردشت البرز

همکاری همه دستگاه ها با قوه قضاییه در مبارزه با مفاسد اقتصادی

برگزاری مسابقه کتابخوانی «فرهنگ مختصر امر به معروف و نهی از منکر»

اهمیت ورود نهادهای تحقیقاتی و پژوهشی به حوزه دفاع مقدس

استخدام رویه کوب ماهر مبل راحتی در خراسان رضوی

وزیر جهاد کشاورزی هر چه زودتر معرفی شود

برگزاری همایش «بررسی نظریه ولایت فقیه در اندیشه امام خمینی (ره)»

استخدام تحصیلدار آقا با موتور سیکلت جهت همکاری در تهران

انتقاد کامران از اظهارات نماینده قائمشهر

تعطیلی دروس سطوح عالی حوزه علمیه قم در ایام فاطمیه

استخدام منشی خانم جهت کلینیک زیبایی در تهران

بهره برداری از 6 هزار پروژه مشارکتی در دهه فجر

اقتصاد کشور روی فوندانسیون درستی قرار نگرفته است

بازنمایی آیین های عزاداری در ایران در «تراژدی جهان اسلام»

استخدام منشی خانم جهت رستورانی در تهران

ما با «تئاتر شهر»مان چه کردیم؟!

مسعود سریع القلم مشاور معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران شد

131 روحانی مستقر در دوره آموزشی «مبشران» خراسان شمالی شرکت کردند

فال روزانه چهارشنبه 20 آذر 1398

فال روزانه چهارشنبه 20 آذر 1398