مطالب مرتبط:
قیمت دلار امروز 18 آذرماه 98 به 13550 تومان رسید رسانه 7 | اخبار ارز و سکه
قیمت دلار امروز 18 آذرماه به 13550 تومان رسید/هر یورو 14850 تومان رسانه 7 | اخبار ارز و سکه
قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/09/18
قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/09/18
قیمت طلا، سکه و دلار امروز 1398/09/18
-133 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 18 آذر 1398 ساعت 17:062019-12-09اقتصادي

مهمترین اخبار اقتصادی دوشنبه 18 آذرماه 98| قیمت طلا، قیمت سکه، قیمت دلار


در بازار آزاد هر قطعه نیم سکه بهار آزادی 2 میلیون و 478 هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و 589 هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی 919 هزار تومان فروخته می شود.

- کاهش قیمت گندم و افزایش قیمت دانه های روغنی در بازار جهانی امروز در بازارهای جهانی قیمت انواع غلات از جمله گندم و ذرت کاهش داشتند، اما در مقابل، قیمت انواع دانه های روغنی با افزایش قابل توجهی مواجه شده است.

امروز در بازارهای جهانی هر بوشل گندم با 3 دلار کاهش نسبت به روز گذشته با قیمت 521 دلار و 50 سنت به فروش رفت.

قیمت ذرت هم با کاهش 50 سنتی هر بشل به قیمت 376 دلار و 25 سنت معامله شد.

دانه روغنی سویا هم 3 دلار افزایش یافت.

همچنین دانه روغنی کانولا 60 سنت افزایش قیمت را تجربه کرد.

همچنین کاکائو رشد 6 دلاری داشت و محصول اساسی برنج نیز با رشد 10 سنتی مواجه شد.

انواع آبمیوه پرتقال 60 سنت کاهش داشت و قیمت پنبه هم کاهش 18 سنتی را تجربه کرد.

در گروه دام ها نیز دام زنده با 38 سنت افزایش و دام پرواری یک دلار افزایش داشتند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازفارس، ایران واردکننده عمده ذرت است و امسال هم قرار است 2.

5 میلیون تن گندم وارد کند.

همچنین بیش از 90 درصد روغن کشور وارداتی است.

ضمن اینکه سالانه 150 هزار تن گوشت وارد می کند که بخشی از آنها به صورت دام زنده است.

جزییات ساختار بانک مرکزی در طرح بانکداری طرح بانکداری جمهوری اسلامی در واقع از تلفیق لایحه قانون بانکداری، لایحه قانون بانک مرکزی _که از مدت ها پیش در دولت دهم و یازدهم نهایی شده بود_ طرح اصلاح قانون بانکداری بدون ربای مجلس نهم و طرح تأسیس بانک توسعه جمهوری اسلامی ایران حاصل شده است.

این طرح هم اکنون به تصویب کمیسیون اقتصادی مجلس رسیده و دارای 214 ماده است.

در صورت تصویب نهایی این طرح، قانون بانکداری جمهوری اسلامی جایگزین قانون پولی و بانکی مصوب سال 51 و قانون عملیات بانکی بدون ربا می شود.

برخی کارشناسان حوزه بانکداری اسلامی نقدهای زیادی به این طرح مطرح کردند.

حفظ حالت صوری اجرای عقود بانکی، عدم تغییر ساختار بانکداری متعارف، نبود شاخصه های بانکداری اسلامی، عدم کارایی شورای فقهی و اختیارات زیاد رییس کل بانک مرکزی که به دیکتاتوری رییس کل بانک مرکزی هم تعبیر شده است، محورهای این نقدها است.

در همین باره و برای شنیدن پاسخ به بخشی از این نقدها با علی روحانی اقتصاددان و از مشاوران طرح بانکداری جمهوری اسلامی به گفت وگو پرداختیم که بخش اول آن را در ادامه می خوانید.

* منتقدان تکلیف خودشان را روشن کنند علی روحانی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، درخصوص نقدهای مطرح شده به بخش استقلال بانک مرکزی در طرح قانون بانکداری جمهوری اسلامی ایران، اظهارداشت: از طرف منتقدان در زمینه استقلال بانک مرکزی حرف های 180 درجه متفاوت شنیده می شود.

وی افزود: عده ای از منتقدان می گویند قرار بود بانک مرکزی را مستقل کنید اما نکردید و این طرح باعث شد بانک مرکزی وابسته تر شود و عده ای دیگر می گویند آنقدر مستقل کردید که در نهایت تبدیل به دیکتاتوری بانک مرکزی شده است.

به نظر می رسد منتقدان باید جلسه ای تشکیل بدهند و به تفاهم برسند.

این اقتصاددان با بیان اینکه این اختلاف 180 درجه ای نشان می دهد طرح با نگاه بینابین نوشته شده است، گفت: باید درباره دانه به دانه این اجزا صحبت کرد؛ درواقع این طرح به سمت هیچیک از دیدگاه ها غش نکرده است.

* ساختار بانک مرکزی شورایی یا ریاستی؟ وی با اشاره به وجود دو دیدگاه شورایی و ریاستی در ساختار بانک مرکزی تصریح کرد: یک زمان می گویید تصمیم گیری ها، پاسخگویی و اختیارات را به شورا می سپاریم که این یک مدل است و تا حدودی مدل بانک مرکزی آمریکا هم اینگونه است.

یک مدل دیگر این است که به سمت ساختار ریاستی برویم یعنی رییس کل در چارچوب ضوابط و اختیارات تعیین شده در قانون، اختیارات قابل توجهی داشته باشد و وزن اختیارات و پاسخگویی روی رییس کل بانک مرکزی بیشتر باشد.

* ساختار شورایی مانع از تصمیمات اشتباه می شود اما سدّی برای ایده های جدید هم خواهد بود روحانی با بیان اینکه در اوایل، مدلی که در طرح بانکداری جمهوری اسلامی برای ساختار بانک مرکزی نوشته شده بود، به شدت شورایی بود، افزود: به این معنی که اختیارات و پاسخگویی ها عمدتا برای شورا بود و نه رییس کل.

گروهی از کارشناسان و صاحب نظران گفتند ساختار شورایی برای جلوگیری از اتخاذ تصمیمات اشتباه خوب است و کارایی دارد و رییس کل بانک مرکزی نمی تواند یک سیاست پولی عجیب و غریبی را اجرا کند و بعد از 4-5 سال که اثرات آن سیاست های پولی نمایان شد، کنار برود.

با این ساختار جلوی تصمیمات خلق الساعه و آنی گرفته می شود چون در شورا، افراد مختلف با سلایق گوناگون وجود دارد.

وی ادامه داد: اما نقدی که وارد می کردند این بود که شما با این کار مانع از ظهور ایده های جدید هم می شوید و ساختار شورایی به همین صورت که از اتخاذ تصمیمات اشتباه و خلق الساعه جلوگیری می کند، به همان میزان مانعی برای کارهای خوب است.

کارهای خوبی که نوعی ساختارشکنی در آن وجود دارد.

به عنوان مثال وقتی حرف از هدایت اعتبار زده می شود.

البته منظور از هدایت اعتبار، طرح هایی مانند مسکن مهر و تسهیلات بنگاه های زودبازده نیست بلکه هدایت اعتبار با چارچوب ها و ضوابط مشخص است، به معنای اینکه از ابزارهای نظارتی و پولی بانک مرکزی برای جهت دهی تسهیلات بانکی به سمت بخش های اولویت دار و وسیله سیاست های انگیز شی است.

این اقتصاددان گفت: هدایت اعتبار یک ایده است که به لحاظ نظری تاحدودی قابل دفاع است اما در چارچوب فعلی اقتصاد ایران اساسا کسی به آن فکر نمی کند و آن ترکیب هیات عالی بخش قالب آنها کسانی خواهند بود که به این شکل فکر نخواهند کرد.

حالا فرض کنید دولت و رییس کل بانک مرکزی (پس از اتمام دوره) تغییر می کند و بانک مرکزی می خواهد با استفاده از ابزارهای پولی اصلاحاتی در حوزه اقتصادی انجام دهد اما شورایی شدن ساختار تصمیم گیری یک مانع بزرگ برای این کار است.

روحانی ادامه داد: به عبارت دیگر در ساختار شورایی دولت ها و رییس کل بانک مرکزی عوض می شوند اما دیدگاه و چارچوب حاکم بر نظام تصمیم گیری پولی تغییر نمی کند و امکان تغییر رویکرد در سیاست گذاری را به شدت کاهش می دهد.

این انتقاد مطرح شد و انتقاد درستی هم بود و خلاصه این انتقاد این است که ساختار شورایی ماهیتا یک ترمز است چون سیاست پولی را همه می گویند خطرناک است، پس یک ترمزی بگذاریم که نشود با آن کار بد کرد اما به همان میزان که ترمزی برای کار بد است، ترمز برای کار خوب هم می شود.

* ایجاد تعادل نسبتی بین ساختار شورایی و ریاستی برای بانک مرکزی وی مشکل بعدی ساختار شورایی را سخت بود پاسخگو کردن شورا عنوان کرد و گفت: البته شفافیت آرا و جزییات جلسات سر جای خود درست و مفید است اما پاسخگو کردن شورا نسبت به پاسخگو کردن رییس کل سخت تر است.

جمع بندی در نهایت این شد که در طرح یک مقدار وزن ساختار تصمیم گیری بانک مرکزی به سمت ساختار ریاستی حرکت کرد و کفه آن سنگین تر شد.

البته نه با تغییر ساختار بلکه گرفتن برخی اختیارات از شوراها یا هیات های عالی و دادن آن به رییس کل بانک مرکزی این کار انجام شد.

یعنی در طرح نهایی هیات عالی و کمیته های تخصصی ذیل هیات عالی را داریم و ساختار همان است اما به رییس کل بانک مرکزی اختیارات بیشتری داده شده است.

* طراحی ساختار بانک مرکزی با یک هیات عالی و سه شورای تخصصی این اقتصاددان پولی اظهارداشت: ساختار شورایی که می گویم همان هیات عالی 9 نفره است که در طرح اولیه اختیارات زیادی داشت و رییس کل بانک مرکزی هم نمی توانست هیچیک از مصوبات شورا را رد کند.

وقتی می گوییم ساختار ریاستی یعنی رییس کل بتواند برخی مصوبات هیات عالی را اجرا نکند.

البته باید توجیهات و دلایل خود را هم به هیات عالی ارائه دهد.

هیات عالی یک سری شوراهای تخصصی در ذیل آن قرار دارد؛ مثل شورای سیاست گذاری پولی، شورای نظارت و شورای فقهی.

این سه شورا هم در مدل اولیه که عرض کردم و هم در این مدل جدید که به سمت ریاستی رفته است، وجود دارد.

روحانی با بیان اینکه در این طرح هیأت عالی، بالاترین مرجع سیاست­گذاری، تصویب دستورالعمل­ ها و نظارت بر حسن اجرای قوانین و مقررات در بانک مرکزی است، افزود: این هیأت متشکل از شش عضو غیراجرایی و سه عضو اجرایی است.

سه نفر از اعضا اقتصاددان هستند که یک نفر به پیشنهاد وزیر اقتصاد، یک نفر به پیشنهاد رییس کل بانک مرکزی و یک نفر هم به پیشنهاد اتاق های بازرگانی انتخاب می شوند.

وی ادامه داد: سه نفر دیگر متخصص در حوزه بانک و حقوق بانکی هستند که به پیشنهاد وزیر اقتصاد، رییس کل بانک مرکزی و رییس قوه قضاییه انتخاب می شوند.

این 6 نفر به حکم رییس جمهور به عضویت غیراجرایی هیات عالی درمی آیند.

اعضای اجرایی هیأت عالی هم رییس کل بانک مرکزی به عنوان رییس، قائم مقام رییس کل به عنوان نائب رییس و دبیر هیأت عالی و معاون نظارتی بانک مرکزی هستند.

این اقتصاددان تصریح کرد: البته یک باره در کمیسیون اقتصادی مجلس تغییراتی داده شد؛ به عنوان مثال عزل و نسب رییس کل بانک مرکزی به رییس جمهور داده شده است که منطقی نیست.

البته این ماده یکی از مواد کل طرح است و نباید به خاطر این یک ماده با کلیات طرح مخالفت کرد.

* فرایند انتصاب رییس کل مطابق با مصوبه مجمع تشخیص مصلحت نظام روحانی در پاسخ به این سوال که آیا محتوای این تغییر انجام شده در کمیسیون اقتصادی مجلس در تضاد با مصوبه مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره نحوه انتخاب و عزل رییس کل بانک مرکزی نیست؟، گفت: بله، با همین استدلال در نهایت همان مصوبه مجمع تشخیص مصلحت نظام را در طرح گذاشتند اما به این مصوبه مجمع هم نقدهایی وارد است.

وی اضافه کرد: براساس مصوبه مجمع تشخیص مصلحت نظام، رییس کل بانک مرکزی به پیشنهاد وزیر امور اقتصادی و دارایی، تایید هیات دولت و حکم رییس جمهور انتخاب می شود.

دوره فعالیت رییس کل بانک مرکزی 5 ساله و عزل رییس کل مشروط شده است.

* روش استقلال هیات عالی و رییس کل بانک مرکزی در طرح بانکداری روحانی با بیان اینکه برخی افراد به دلیل عدم آشنایی با قانون اساسی کشور و با خواندن کتاب ها و تجربیات کشورهای دیگر ساختاری برای استقلال بانک مرکزی پیشنهاد می کنند که با قانون اساسی مغایرت دارد، افزود: مثلا فرض کنید برخی پیشنهاد می دهند رییس کل بانک مرکزی را اعضای هیات عالی بانک مرکزی تعیین کنند که این برخلاف قانون اساسی است.

بانک مرکزی زیرمجموعه قوه مجریه است و مسئول این قوه هم رییس جمهور است.

رییس جمهور باید حکم بزند و اعضا را منصوب کند.

این چارچوب قانون اساسی است و ما در حین تدوین یک قانون باید چارچوب قانون اساسی مدنظر قرار دهیم، مگر اینکه قانون اساسی را اصلاح کنیم.

* استقلال از قوه مجریه در عزل ها این اقتصاددان با بیان اینکه به دو روش می شود استقلال بانک مرکزی را تامین کرد، گفت: یک روش اینکه نصب ها را مستقل از رییس جمهور کنید؛ یعنی رییس جمهور در انتصاب اعضای هیات عالی نقشی نداشته باشد که این روش خلاف قانون اساسی است و یک روش هم این است که چارچوب نصب را از قانون اساسی تبعیت کنیم اما در عزل از قوه مجریه و رییس جمهور استقلال ایجاد کنیم؛ یعنی استقلال بانک مرکزی از طریق نصب ایجاد نمی کنیم بلکه از طریق عزل ایجاد می کنیم به ط وری که رییس جمهور نتواند اعضای هیات عالی بانک مرکزی را عزل کند و در طرح هم این روش مدنظر قرار گرفته است.

* رییس کل اختیار عزل افرادی که خودش پیشنهاد داده را ندارد وی در پاسخ به این نکته که یکی از نقدها درباره شرایط عزل رییس کل بانک مرکزی این است که سه نفر از اعضای هیات اجرایی باید موافقت کنند در حالی که از میان آنها دو نفر با پیشنهاد رییس کل بانک مرکزی انتخاب می شوند، و به همین دلیل افرادی که به پیشنهاد رییس کل انتخاب شده اند، رای به عزل رییس کل نمی دهند و این موجب دیکتاتوری رییس کل بانک مرکزی می شود گفت: این دقیقا همان چیزی است که بنده عرض کردم.

روحانی افزود: به عنوان مثال شما بنده را برای تصدی یک سمت پیشنهاد می دهید.

وقتی بنده در آن سمت مشغول به کار شدم هر چه شما بگویید، می گویم چشم؟ خیر.

ممکن است اگر شما اختیار عزل بنده را هم داشته باشید، از دستورات شما تبعیت کنم اما چون شما اختیار عزل بنده را ندارید، من برای حفظ سمت نیازی به تبعیت از شما ندارم.

رییس کل بانک مرکزی در این ساختار پیشنهادی اختیار عزل فردی که خودش پیشنهاد داده را ندارد و این باعث می شود فرد انتخاب شده استقلال رای داشته باشد.

بنابراین این نقد و و تعبیر دیکتاتوری رییس کل بانک مرکزی وارد نیست.

آغاز ثبت نام جدید طرح ملی مسکن از فردا پروانه اصلانی با اعلام این که فازهای 4 تا 7 ثبت نام طرح ملی مسکن برای استان های سراسر کشور تا 30 آذرماه به طول می انجامد، اظهار کرد: در فاز بعدی (چهارم) ثبت نام طرح ملی مسکن در 6 استان سمنان، ایلام، سمنان، سیستان و بلوچستان (ایرانشهر)، آذربایجان غربی و خراسان رضوی فردا آغاز می شود.

وی با بیان این که ثبت نام این استان ها طی 3 روز انجام می شود، ادامه داد: فاز 5 ثبت نام طرح ملی مسکن از 23 آذرماه در 6 استان اصفهان، زنجان، گیلان، هرمزگان، مازندران و لرستان آغاز خواهد شد.

​وی بیان کرد: در فاز ششم، 26 آذرماه ثبت نام طرح ملی مسکن برای استان های فارس (لارستان) اردبیل، آذربایجان شرقی، مرکزی و بوشهر انجام می شود.

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن همچنین از شروع ثبت نام طرح ملی مسکن استان های تهران، البرز، قزوین و جنوب کرمان طی روز 30 آذرماه و به مدت 3 روز خب رداد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازتسنیم، پیش از این وزارت راه و شهرسازی طی سه فاز ثبت نام طرح ملی مسکن را انجام داده است.

ساعت 10 صبح روز 16 آذرماه ساعت 10 ثبت نام طرح ملی مسکن 5 استان همدان، یزد، چهارمحال و بختیاری، خوزستان و کرمانشاه شامل 69 شهر آغاز شد که حدود 2 ساعت بعد ظرفیت 63 شهر تکمیل شده بود.

قرار است از 30 آذرماه ثبت نام طرح مذکور در تهران آغاز شود؛ بر این اساس ثبت نام ها برای تهرانسر، شهر جدید پردیس و پرند انجام خواهد شد.

دیروز معاون وزیر راه و شهرسازی از حذف اندیشه به عنوان یکی از شهرهای جدید پایتخت به دلیل نبود زمین در طرح ملی مسکن خبر داده بود.

این احتمال وجود دارد ثبت نام طرح ملی مسکن برای پروژه تهرانسر نیز با یک سری محدودیت انجام شود، چراکه یکی از مجموعه های دولتی ادعای مالکیت زمین های در نظر گرفته شده برای ساخت وساز این پروژه را دارد.

این احتمال نیز وجود دارد که در ثبت نام طرح ملی مسکن برای تهرانسر برخی مجموعه های دولتی در اولویت قرار بگیرند.


کلید واژه ها: قیمت - بازارهای جهانی - دانه های روغنی - دلار - کاهش - افزایش - افزایش قیمت - بازار - جهانی - انواع - سکه بهار آزادی - اخبار اقتصادی - سنتی - گندم - بازار جهانی - امروز - کاهش قیمت - قیمت گندم - قیمت دلار - قابل - آزاد - اقتصادی - کاکائو - آبمیوه - دوشنبه - پرتقال - اخبار - آزادی - اساسی - محصول

آخرین اخبار سرویس:
زدن دکمه خروج کافی نیست، نازل را بگذارید!

استخدام کارشناس فروش خانم در یک شرکت تجهیزات دندانپزشکی /تهران

حبس و غرامت برای قاچاق اثر «پیکاسو»

احتمال گرانی خودروهای دوگانه سوز

زدن دکمه خروج کافی نیست، نازل را بگذارید!

ویلاسازی با مجور مرغداری

دستورالعمل قیمت گذاری کالاها برای ایام پایانی سال به استان ها ابلاغ شد

افتتاح خط تولید مجموعه طبق تیبا در مگاموتور با صرفه جویی 20 میلیاردی

استخدام حسابدار در شرکت گروه توسعه در مازندران

انتشار بوی نامطبوع در تهران ارتباطی با آرادکوه ندارد

اجاره به شرط تملیک به چه معنا است؟

تولید قطعات فلزی و رنگ قطعات پلیمری

قیمت سکه در بازار امروز

خانه رویاهای جوانان ساخته می شود؟

استخدام 4 ردیف شغلی در یک شرکت معتبر در اصفهان

توسعه همکاری ایران خودرو با قطعه سازان تبریزی در دستور کار

ساخت جرم ریختنی آلومینایی

استخدام کارشناس کنترل کیفیت در یک شرکت معتبر تولیدی در اصفهان

مقاله زن در اسلام

افزایش 19 درصدی قیمت خانه در اروپا

خواص کامل کتانچیا را دانشنامه میزان بخوانید!

حمایت همه جانبه ایران خودرو از قطعه سازان سراسر کشور

تجهیزات یک دیگ روغن داغ

افزایش 19 درصدی قیمت خانه در اروپا

تکذیب استفاده از گوشت قورباغه در کباب

استخدام کارشناس توسعه در یک شرکت معتبر در اصفهان

استخدام کارشناس گرافیک در شرکت پیشگامان معماری آریا در تهران

شمارش معکوس برای ثبت نام دور جدید مسکن ملی

تربیت معلم با رشد منفی اعتبارات دولتی؟

بازار مسکن آرام تر شد

60 طرح در سیستان و بلوچستان در حال اجراست

سلطه دلار رو به پایان است

1400 میلیارد تومان برای رتبه بندی فرهنگیان تخصیص یافت

استخدام نگهبان در مجموعه تولیدی و صادراتی مارال چرم در البرز

عملکرد کارکنان و عوامل موثر بر آن

نشست ویژه وزیر راه و ستاد بحران هرمزگان درباره مناطق سیل زده

موافقت آمریکا با سرمایه گذاری هند در چابهار

بهترین روغن افزایش رشد مو

بررسی مقایسه ای الگوهای تلفیقی جهت ارزیابی عملکرد مالی شرکت ها با روش فازی

استخدام مدیر فروش آقا در شرکت بالان صنعت در تهران

پروژه پایانی مهندسی کامپیوتر با عنوان بررسی سیستم انبارداری

پتروشیمی مهران و هلیلان وارد فاز اجرایی می شود

مشکلی در تأمین میوه شب عید نداریم

سهم 70 درصدی تبریز در تولید چرم کشور

توزیع 50 تن گوشت قرمز در مناطق سیل زده

همزمان با دهه فجر 40 برنامه در نقاط روستایی وعشایری برگزار می شود

بانک ها در شرایط تحریم بسیار خوب عمل کردند/ تولید قوانین مکرر در بانک مرکزی پایان یابد

توزیع 50 تن گوشت قرمز در مناطق سیل زده

پروژه های شاخص روستایی دهه فجر به نام شهدا نامگذاری می شود

مدیریت شهرها با وجود بی مدیریتی واحد شهری بسیار دشوار است

ورزش های همگانی در خوزستان توسعه می یابد

زهکشی بی ارزیابی دهه 60 عامل بحران تالاب های فارس است

بررسی خواص سیر خام برای معده در دانشنامه میزان

اینفوگرافیک / مناسب ترین کشور ها برای دوران بازنشستگی

کلوپ: تکرار امپراطوری فرگوسن برای لیورپول غیرممکن است/ کماکان رو به رشد هستیم

وجود سم آفلاتوکسین در مواد غذایی مسئله ای جهانی است/روند کاهشی آفلاتوکسین در لبنیات و خشکبار

استخدام حسابدار ، کارمند اداری در یک شرکت معتبر در تهران

پیشرفت 75 درصدی طرح های اقتصادی قم/ احداث کمربندی «سردار سلیمانی»

احداث شهرک فرآوری نمک در قم/ بازسازی 55 کیلومتر جاده دریاچه نمک

کمک رسانی شستا و ذوب آهن اصفهان به مناطق سیل زده

فصل دوم پایان نامه و پیشینه پژوهش بانک و بانکداری

تاثیر مسیل در مخاطرات سکونتگاههای شهری

ایران سالانه چه تعداد گردشگر سلامت دارد؟ | رقبا چه وضعیتی دارند؟

افزایش ورود مهاجران از ترکیه به اروپا

از آرزوی پشت میزنشینی تا استخدام دولتی!

سال 99، سال ادامه رکود در بازار مسکن/ آیا کارگران و معلمان از رویای «خانه دار شدن» دست می کشند؟!

پروپوزال پایان نامه مدیریت دانش زنجیره تامین

آخرین وضعیت سهمیه بندی بنزین

آخرین وضعیت سهمیه بنزین تاکسی های اینترنتی

بررسی پخش بار کنترل کننده یکپارچه توان و کاربردهای آن در محیطهای تجدید ساختار شده

تیزر| از خودروی لوکس آقای شهردار تا فروش گسترده املاک شهر

تمهیدات جدید برای توسعه روابط تجاری با روسیه

حضور نفت پاسارگاد در چهاردهمین همایش سالانه اتحادیه صادرکنندگان فرآورده های نفت، گاز و پتروشیمی

خودروهای زیر 150 میلیون بازار تهران

استخدام نیروی جوشکار co2 جهت همکاری در مشهد

خسارت سیلاب به بخش کشاورزی سیستان و بلوچستان جدی است

خسارت 1012 میلیارد تومانی سیل به راه های سه استان

کشف 50 میلیارد ریال کالای قاچاق در پایتخت

مداخله دولت در اقتصاد راهبرد شده است

مقاوم سازی انهار شهری بروجرد با اعتبار 5.6 میلیارد تومان

بیش از هزار تن بذر سیب زمینی به کشور وارد شد

شهرک مشترک صنعتی ایران و عراق ساماندهی می شود

وجود سم «آفلاتوکسین» در لبنیات/ واکنش وزارت بهداشت

با 50 تا 60 میلیون تومان می توان یک شغل تعاونی ایجاد کرد

حضور شرکت نفت ایرانول در یازدهمین نمایشگاه صنعت سیمان و صنایع وابسته

بررسی ارزش ویژه برند سبز و عوامل موثر بر آن

خسارت 1012 میلیارد تومانی سیل به راه های سه استان

تمهیدات جدید برای توسعه روابط تجاری با روسیه

استخدام حسابدار برای یک شرکت تولیدی معتبر در غرب تهران

ورود بنیاد مسکن به نوسازی بافت فرسوده در شهر قم

چه خانه هایی از مالیات معاف می شوند؟

رشد 20 درصدی شرکت کنندگان در پرسش مهر رییس جمهوری

استخدام 2 ردیف شغلی در یک شرکت معتبر تولیدی در اصفهان

پایان نامه مهندسی مواد و متالوژی با عنوان اکسید ایندیم قلع

تمهیدات جدید برای توسعه روابط تجاری با روسیه

سبد معیشت کارگران تا پایان سال تعیین می شود

بازار مسکن آرام تر شد

تناقضات قانونی بین پرداخت وام ازدواج و ازدواج کودکان

بازار مسکن آرام تر شد

پرسشنامه بررسی تفاوت بین نگرش جوانان و بزرگسالان نسبت به تبلیغات موبایلی

مهمترین اخبار اقتصادی دوشنبه 18 آذرماه 98| قیمت طلا، قیمت سکه، قیمت دلار

مهمترین اخبار اقتصادی دوشنبه 18 آذرماه 98| قیمت طلا، قیمت سکه، قیمت دلار