مطالب مرتبط:
گفتمان سازی بیانیه گام دوم انقلاب از سوی مراکز علمی
گام دوم انقلاب، زمینه ساز شکل گیری تمدن نوین اسلامی است
گام دوم انقلاب بیشتر بر جوانان متمرکز است
گام دوم انقلاب، زمینه ساز شکل گیری تمدن نوین اسلامی است
از اسناد مربوط به رهبر معظم انقلاب در کتابخانه ملی رونمایی می شود | پایگاه خبری زیرنویس اخبار روز
-187 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 18 آذر 1398 ساعت 02:352019-12-08سياسي

کنکاشی در بیانیه گام دوم انقلاب| بخش ششم


حوزه/ سردمداران کفر و استکبار با تفرعن و تکبر می خواهند سیاست های استعماری و استثماری خود را بر ملت های ضعیف تحمیل کنند، اما غافل از آن هستند که بدانند امروز ملت ایران در موضع قدرت برتر در منطقه و جهان قرار گرفته است.

- خبرگزاری حوزه" - بجنورد/ بیانیه گام دوم را می توان در یک نگاه کلان دایره المعارف انقلاب اسلامی نامید؛ زیرا در این بیانیه مهم ترین و سرنوشت سازترین حوادث و رخدادهای پیش از انقلاب و شکل گیری آن و رخدادهای پس از آن و تحولات تاریخی و تأثیرگذاری آنها در ایران و جهان و نیز معجزات این پدیده بزرگ و برکات و دستاوردهای آن سخن به میان آمده است.

این کمترین بر آن شدم تا با استخراج واژه ها و سرفصل های این منشور حکیمانه و شرحی اندک بر آن ها از این زاویه توجه همگان را به محتوای سرشار از نکته های حکیمانه و رهنمودهای راهگشای این بیانیه جلب نمایم.

ازاین رو در قالب حروف الفبا به شکل موضوعی به موضوعات گوناگون بیانیه اشاره ای گذرا خواهم داشت، امید است مورد استفاده و توجه خوانندگان عزیز قرار گیرد.

بیشتر بخوانید: درنگی در بیانیه گام دوم انقلاب بخش اول" بخش های اول تا پنجم این نوشتار پیش از این ارائه شد آنچه در پی می آید ادامه سخن و سرفصل های مربوط به حروف ز و س در بیانیه گام دوم انقلاب است.

ز · زانو زدن در برابر دشمن در فرهنگ شیعی و در آموزه های اسلام ناب محمدی (ص) ذلیل شدن و زانو زدن در برابر ستمگران و قلدران و قدرت های استکباری، نه تنها روا نیست بلکه ننگ و عار به شمار می رود.

امام حسین (ع) فرمود: هَیْهَاتَ مِنَّا الذِّلَّه و الموت اولی من رکوب العار ؛ ذلت از من به دور است و مرگ از عار و ننگ بهتر است.

این یک اصل حاکم بر همه آموزه های دینی است و مفهوم و معنایش این است که مؤمن مسلمان حق ندارد تن به ذلت و خواری دهد و زیر پرچم کسی برود که کرامت او را سلب می کند، تن به خواری و پستی دادن در قلمرو زندگی مؤمن راه پیدا نمی کند.

- لَنْ یجْعَلَ اللَّهُ لِلْکافِرِینَ عَلَی الْمُؤْمِنِینَ سَبِیلًا ؛ هرگز خداوند کافران را بر مؤمنان مسلط قرار نداده است.

- لِلهِ العِزَّهُ وَ لِرَسولِهِ وَ لِلمُؤِمنین ؛ عزت از آن خدا و پیامبرش و مؤمنان است.

- امام حسین (ع) یکی از لقب هایش اباه الضیم است؛ یعنی غیرت دینی داشتن و زیر باز زور و ستم نرفتن.

مقام معظم رهبری در بیانیه می فرمایند: جوانان عزیز در سراسر کشور بدانند که همه راه حل ها در داخل کشور است.

اینکه کسی گمان کند که مشکلات اقتصادی صرفاً ناشی از تحریم است و علّت تحریم هم مقاومت ضدّ استکباری و تسلیم نشدن در برابر دشمن است؛ پس راه حل، زانو زدن در برابر دشمن و بوسه زدن بر پنجه گرگ است خطایی نابخشودنی است.

این تحلیل سراپا غلط، هرچند گاه از زبان و قلم برخی غفلت زدگان داخلی صادر می شود، امّا منشأ آن، کانون های فکر و توطئه خارجی است که با صد زبان به تصمیم سازان و تصمیم گیران و افکار عمومی داخلی القاء می شود.

سردمداران کفر و استکبار با تفرعن و تکبر می خواهند سیاست های استعماری و استثماری خود را بر ملت های ضعیف تحمیل کنند، اما غافل از آن هستند که بدانند امروز ملت ایران در موضع قدرت و برتر در منطقه و جهان قرار گرفته، گذشت آن زمانی که آمریکا از ملت ما حق توحش دریافت می کرد و ثروت های طبیعی و انسانی ما را به غارت می برد و کرامت و جایگاه ملت ایران را تنزل داده و آنان را از سر تا به کف پا وابسته به خود و تولیدات خود کرده بود.

دولت جمهوری اسلامی باید مرزبندی خود را با آن ها با دقّت حفظ کند؛ از ارزش های انقلابی و ملّی خود، یک گام هم عقب نشینی نکند؛ از تهدیدهای پوچ آنان نهراسد؛ و در همه حال، عزّت کشور و ملّت خود را در نظر داشته باشد و حکیمانه و مصلحت جویانه و البتّه از موضع انقلابی، مشکلات قابل حل خود را با آنان حل کند.

در مورد آمریکا حلّ هیچ مشکلی متصوّر نیست و مذاکره با آن جز زیان مادّی و معنوی محصولی نخواهد داشت.

در این سخنان عزت و عظمت و هیبت و کرامت ملت ایران موج می زند، تهدیدها را پوچ می پندارند و از عزت ملت ایران با تمام توان حمایت می کنند و از مسئولان همین را می خواهند.

از موضع غیرانقلابی و از روی زبونی و ذلت به شدت نهی می نمایند و در پایان بر سر بت بزرگ تبر کلام را فرود می آورد و می فرماید: در مورد آمریکا حلّ هیچ مشکلی متصوّر نیست و مذاکره با آن جز زیان مادّی و معنوی محصولی نخواهد داشت.

فاعتبروا یا اولی الابصار .

زایش درونی اقتصاد اقتصاد در مکتب و انقلاب ما هدف نیست، لکن وسیله ای برای استقلال و استقامت ماست، ثروت در دنیای امروز قدرت آفرین است، اقتصاد قوی اقتدار و سلطه ناپذیری می آورد و نفوذپذیری را به حداقل می رساند.

اگر جامعه ای از لحاظ اقتصاد فربه شود از لحاظ معنوی نیز به فلاح می رسد چه اینکه معاش و معاد، دنیا و آخرت و رشد مادی و معنوی از دوگانه های به هم پیوسته ای هستند که اسلام آنها را به رسمیت شناخته است.

در دنیای کنونی اگر کشوری اقتصادش درون زا نباشد، اسیر سلطه قدرتمندان می شود و اگر اقتصادش قوی باشد اما نفتی باشد گاو شیرده می شود، بنابراین هیچ راهبردی سالم تر و خردمندانه تر از این نیست که اقتصاد مقاومتی را با زایش درونی و تکیه بر ما می توانیم ایجاد کنیم و در این رابطه توصیه های امام خامنه ای را آویزه گوش قرار دهیم: راه حلّ این مشکلات، سیاست های اقتصاد مقاومتی است که باید برنامه های اجرایی برای همه بخش های آن تهیّه و با قدرت و نشاط کاری و احساس مسئولیّت، در دولت ها پیگیری و اقدام شود.

درون زایی اقتصاد کشور، مولّد شدن و دانش بنیان شدن آن، مردمی کردن اقتصاد و تصدّیگری نکردن دولت، برون گرایی با استفاده از ظرفیّتهایی که قبلاً به آن اشاره شد، بخش های مهمّ این راه حل ها است.

بی گمان یک مجموعه جوان و دانا و مؤمن و مسلّط بر دانسته های اقتصادی در درون دولت خواهند توانست به این مقاصد برسند.

دوران پیشِ رو باید میدان فعّالیّت چنین مجموعه ای باشد.

استقلال اقتصادی به معنای زندانی کردن اقتصاد در کشور نیست؛ بلکه به معنای جلوگیری از تحمیل و زورگویی قدرت های سلطه جهان است که با روش هایی مانند تحریم نفت و دیگر تحریم ها و یا تهدید و عربده کشی ها نتوانند این راست قامتان را به زانو درآورند بلکه همچون سرو بلندقامت و پرافتخار زندگی کنند.

دولت جمهوری اسلامی- موظّف به حراست از آن با همه وجودند.

بدیهی است که استقلال نباید به معنی زندانی کردن سیاست و اقتصاد کشور در میان مرزهای خود و آزادی نباید در تقابل با اخلاق و قانون و ارزش های الهی و حقوق عمومی تعریف شود.

س سربلندی ایران و ایرانی سروری، سربلندی، سیادت و آقایی و گردن برافراشتگی در برابر زورگویان زرمدار و تزویرگران عوام فریب یکی از برجستگی های نهضت امام و از ثمرات و دستاوردهای انقلاب اسلامی است، این واقعیت اجتماعی و جهانی را رهبری در بیانیه گام دوم به زیبایی تبیین و ترسیم نموده اند: {در جمهوری اسلامی} نماد پر ابّهت و باشکوه و افتخارآمیز ایستادگی در برابر قلدران و زورگویان و مستکبران جهان و در رأس آنان آمریکای جهان خوار و جنایت کار، روزبه روز برجسته تر شد.

در تمام این چهل سال، تسلیم ناپذیری و صیانت و پاسداری از انقلاب و عظمت و هیبت الهی آن و گردن برافراشته آن در مقابل دولت های متکبّر و مستکبر، خصوصیّت شناخته شده ایران و ایرانی به ویژه جوانان این مرز و بوم به شمار می رفته است.

سرو گونه زیستن و راست قامتی و سر تسلیم فرود نیاوردن در برابر عربده ها و تهدیدها و تحریم های دشمنان انقلاب فصل درخشان و شاخص شخیص این نظام اسلامی و انقلابی است که دشمنان کینه توز نیز به آن اعتراف کرده و به ناتوانی خود اقرار نموده اند.

قدرت های انحصارگر جهان که همواره حیات خود را در دست اندازی به استقلال دیگر کشورها و پایمال کردن منافع حیاتی آن ها برای مقاصد شوم خود دانسته اند، در برابر ایران اسلامی و انقلابی، اعتراف به ناتوانی کردند.

ملّت ایران در فضای حیات بخش انقلاب توانست نخست دست نشانده آمریکا و عنصر خائن به ملّت را از کشور برانَد و پس از آن هم تا امروز از سلطه دوباره قلدران جهانی بر کشور با قدرت و شدّت جلوگیری کند.

رسول گرامی اسلام فرمود: اغزوا تورثوا ابناءکم مجدا (1)؛ مبارزه کنید (با دشمنان) تا مجد و عظمت و سیاست را به فرزندانتان به ارث دهید.

مجد و شرف، عظمت و غلظت و شدت و عزت، کلیدواژه هایی هستند که بار معنای سروری و سروقامتی را در خود دارند و به این جهت واژه های هم افق به شمار می روند، اسلام در آموزه های خود مؤمن سرفراز و مسلمان سربلند و جامعه متعالی را ترسیم کرده تا در تار و پود جامعه دینی بزرگواری و بزرگی، سیادت و سروری موج بزند و گردن برافراشتگی امت اسلام در برابر گردن فرازان مستکبر نمود و ظهور پیدا کند.

رهبر معظم عوامل این سربلندی ملت ایران را این گونه برشمرده اند: - صراحت - شجاعت - جوانمردی - مروت انقلابی - صداقت - اقتدار این انقلاب .

با صراحت و شجاعت در برابر زورگویان و گردنکشان ایستاده و از مظلومان و مستضعفان دفاع کرده است.

این جوانمردی و مروّت انقلابی، این صداقت و صراحت و اقتدار، این دامنه عمل جهانی و منطقه ای در کنار مظلومان جهان، مایه سربلندی ایران و ایرانی است .

البته این سروری و سیادت را ما از مکتب اهل بیت آموخته و وام گرفته ایم، امیرالمؤمنین (ع) می فرماید: بنا اهتدیتم فی الظلماء و تسنّمتم ذروه العلیاء و بنا افجرتم عن السرار (1 مکرر)؛ شما مردم به وسیله ما از تاریکی جهالت نجات یافته و هدایت شدید و به کمک ما به اوج ترقی رسیدید و صبح سعادت شما با نور ما درخشید.

مَنْ کانَ یرِیدُ الْعِزَّهَ فَلِلَّهِ الْعِزَّهُ جَمِیعًا إِلَیهِ یصْعَدُ الْکلِمُ الطَّیبُ وَالْعَمَلُ الصَّالِحُ یرْفَعُهُ وَالَّذِینَ یمْکرُونَ السَّیئَاتِ لَهُمْ عَذَابٌ شَدِیدٌ وَمَکرُ أُولَئِک هُوَ یبُورُ (2)؛ کسی که خواهان عزت و سربلندی است باید از خدا بخواهد چراکه تمام عزت و توانایی برای خداست، سخنان پاکیزه به سوی او صعود می کند و عمل صالح را بالا می برد و آن ها که نقشه بد می کشند عذاب سختی برای آن هاست و مکر و توطئه آنان نابود می شود و به جایی نمی رسد.

حافظ چه زیبا سروده است: در آستان جانان گر سر توان نهادن/ گلبانگ سربلندی در آسمان توان زد قد خمیده ما سهلت نماید اما/ در چشم دشمنان تیر از این کمان توان زد پاک اندیشی، پاک رفتاری، پاک زیستی و پرواپیشگی آدمی را به قله سروری و سیادت می رساند و ملت ایران این راه را پیمود و امام پرهیزگارش که امام متقین بود و جانشین شایسته و حکیمش که امید مستضعفین است این درس بزرگی و بزرگواری و سروری را در عمل به مردم شریف و نجیب ایران آموختند.

امام علی (ع) فرمود: اَلشَّریفُ کُلُّ الشَّرِیفِ مَنْ شَرَّفَهُ عِلْمُهُ وَ السُّودَدُ کُلُّ السُّودَدِ، لِمَنِ اتَّقی اللهَ رَبَّه (3)؛ شرافت و سروری حقیقی از آن کسی است که دانشش به او عزت بخشیده و سیادت و سروری حقیقی در حق کسی ثابت است که تقوا پیشه است.

سرآمدی در حوزه های گوناگون سرآمد یعنی برگزیده و برتر و بالاتر از دیگران، این کلیدواژه نیز در بیانیه گام دوم به کار رفته است.

مقصود از آن این است که ملت ایران به وسیله این انقلاب شکوهمند در خیلی از زمینه ها به سرآمدی رسیده و از سرافکندگی رهیده است.

مقام معظم رهبری حوزه های سرآمدی را این گونه ترسیم نموده اند: الف: سرآمدی در گسترش خدمات اجتماعی.

ب: سرآمدی در انگیزه های جهادی ج: سرآمدی در جمعیت جوان کارآمد.

متن بیان و کلام این است: کشور و ملتی .

سرآمد در گسترش خدمات اجتماعی، سرآمد در انگیزه های جهادی میان جوانان، سرآمد در جمعیّت جوان کارآمد و بسی ویژگی های افتخارآمیز دیگر که همگی محصول انقلاب و نتیجه جهت گیری های انقلابی و جهادی است .

در حوزه خدمات اجتماعی کارهای بزرگی صورت گرفته و قدم های مهمی برداشته شده است که برای همگان ملموس و محسوس است.

خدمات، برق، آب، گاز، مخابرات، جاده، بهداشت و درمان و بسیاری از این گونه خدمات و از آن مهم تر روحیه خدمت رسانی و به تعبیر مقام معظم رهبری مسابقه در خدمت رسانی و نیکوکاری در کشور به اوج رسیده است.

این ها همه از برکات انقلاب اسلامی است که مردم را به عنوان پایه و زیربنای حکومت به رسمیت شناخته و به نظام مردم سالار افتخار می کند.

جمهوری اسلامی در شمار موفّق ترین حاکمیّتهای جهان در جابه جایی خدمت و ثروت از مرکز به همه جای کشور و از مناطق مرفّه نشین شهرها به مناطق پایین دست آن بوده است.

آمار بزرگ راه سازی و خانه سازی و ایجاد مراکز صنعتی و اصلاح امور کشاورزی و رساندن برق و آب و مراکز درمانی و واحدهای دانشگاهی و سدّ و نیروگاه و امثال آن به دورترین مناطق کشور، حقیقتاً افتخارآفرین است .

در حوزه انگیزه های جهادی جوانان در بیانیه اشارات و صراحت های کلامی رهبری پررنگ و پیمانه است تا آنجا که می فرمایند: دنیا به جوان ایرانی و پایداری ایرانی و ابتکارهای ایرانی، در بسیاری از عرصه ها با چشم تکریم و احترام می نگرد.

قدر خود را بدانید و با قوّت خداداد، به سوی آینده خیز بردارید و حماسه بیافرینید.

درزمینه کارآمدی جوانان و به کارگیری آنان در زمینه های اقتصادی، اجتماعی و مدیریتی می نویسند: ولی اینک مطالبه عمومی من از شما جوانان آن است که این راه را با احساس مسئولیّت بیشتر و همچون یک جهاد در پیش گیرید.

.

به پا خیزید و دشمن بدخواه و کینه توز را که از جهاد علمی شما به شدّت بیمناک است ناکام سازید.

در حوزه مدیریتی و کارایی جوانان می فرمایند: بی گمان یک مجموعه جوان و دانا و مؤمن و مسلّط بر دانسته های اقتصادی در درون دولت خواهند توانست به این مقاصد برسند.

دوران پیشِ رو باید میدان فعّالیّت چنین مجموعه ای باشد.

سبک زندگی سبک زندگی واژه ای است که در این دهه اخیر بیشتر بر سر زبان ها افتاد، به ویژه بعد از سفر مقام معظم رهبری به استان خراسان شمالی در سال 1391 و طرح مبسوط و مبنایی سبک زندگی اسلامی و فرق آن با سبک زندگی غربی، این موضوع به عنوان موضوع کشوری و ملی در محافل و مجالس حوزوی، دانشگاهی و تبلیغی مطرح گردید.

در خراسان شمالی و در جمع پرنشاط جوانان دانشجو و اساتید و فرهیختگان استان، بحث سبک زندگی را به تفسیر کلید زدند و فصل نوینی را در این رابطه در سراسر کشور و در سطح جهان گشودند.

در این سخنرانی تاریخی سبک زندگی غربی را به نقد کشیدند و خروجی آن را تربیت حیوان سیر و مرفه دانستند و از سوی دیگر سبک زندگی اسلامی را پرورش انسان موفق برشمردند و بن مایه های فرهنگی پایه های این سبک از زندگی را بر سه محور خردورزی، اخلاق و حقوق تبیین و ترسیم نمودند.

در این سبک زندگی اسلامی سه گونه تربیت وجود دارد؛ تربیت عقلانی، تربیت اخلاقی و تربیت قانونی .

در مفهوم سبک زندگی فرمودند این نوعی ضرورت است در هر برداشتی (چه مادی و چه معنوی) از مفهوم توقف ناپذیر پیشرفت، سبک زندگی، رفتار اجتماعی و شیوه زیستن اهمیت فراوانی دارد.

در ادامه به نبایدهایی که در سبک زندگی اسلامی فعلی ما وجود دارد مانند مسائل خانوادگی، تجرد زیستی، طلاق، کوتاهی در تولید نسل و در مسائل اجتماعی دروغ گویی در کسب وکار، پرخاشگری و خشونت، اسراف و .

برشمردند.

و در ترسیم سبک زندگی اسلامی فرمودند: در معارف اسلامی، اصطلاح عقل معاش در مفهوم جامع خود، مترادف مفهوم سبک و فرهنگ زندگی است و در قرآن کریم نیز آیات فراوانی در این زمینه وجود دارد.

و آنگاه به دستاوردهای سبک زندگی غربی اشارت داشتند: سبک زندگیِ مادیِ شهوت آلود گناه آفرین هویت زدایِ ضد معنویت است.

در غرب عادی شدن گناه بزرگ هم جنس بازی در جامعه و حتی در بین مدیران و مسئولان امر معمولی و عادی تلقی می شود زندگی خالی و تهی از معنویت، زندگی حیوانی و چراگاهی بیش نیست، گویی غرب در سبک زندگی دنیا را مرتع برای چریدن می شناسد و به تعبیر قرآن الَّذِینَ کفَرُوا یتَمَتَّعُونَ وَ یأْکلُونَ کما تَأْکلُ الْأَنْعامُ (4)؛ آنان که کافرند زندگی می کنند و می خورند مانند چهارپایان.

اما در نگاه اسلام زندگی متجر است و امام علی (ع) می فرماید: الدنیا مَسْجِدُ اَحِبّاءِ اللّهِ و متجر اولیاء الله دنیا محل سجده و عبادت دوستان خداست و مؤمنان در بازار دنیا با سرمایه به تجارت سودمند معنوی می پردازند.

قرآن نام حیات طیبه و زندگی پاک و پاکیزه را مطرح کرده است.

رهبری در ادامه فرمودند: ما البته بنای بر غرب ستیزی نداریم اما بر اساس بررسی و تحقیق تأکید می کنیم که تقلید از غرب، هیچ ملتی را به جایی نمی رساند.

فرهنگ غرب، اصولاً فرهنگی مهاجم است و به هر دلیلی در هر کشوری رواج یابد به تدریج فرهنگ و هویت آن ملت را نابود می کند.

سیاستمداران غربی با استفاده از این روش، به دنبال سلیقه سازی و ترویج سبک زندگی غربی در جوامع دیگر هستند.

و در پایان آن سخنان تاریخی در مرکز خراسان شمالی، بجنورد فرمودند: انقلاب اسلامی دارای توانایی، ظرفیت و انرژی متراکمی است که می تواند همه موانع را از سر راه بردارد و تمدن ممتاز، متعالی، برجسته و باشکوه اسلامی را در مقابل چشم همه جانیان برپا سازد.

بیشتر بخوانید: بیانیه گام دوم؛ دایره المعارف انقلاب اسلامی بخش پنجم" در بیانیه گام دوم نیز هشدارهایی درزمینه تهاجم سبک زندگی غربی به ارزش های دینی و اسلامی دارند و مردم و مسئولان را نسبت به این فرهنگ مهاجم آگاه ساخته اند و فرموده اند: تلاش غرب در ترویج سبک زندگی غربی در ایران، زیان های بی جبران اخلاقی و اقتصادی و دینی و سیاسی به کشور و ملّت ما زده است؛ مقابله با آن، جهادی همه جانبه و هوشمندانه می طلبد که باز چشم امید در آن به شما جوان ها است.

و در جای دیگر به سابقه دیرینه غرب در تحمیل سبک زندگی غربی می فرمایند: دنیای غرب به برکت دانش خود بود که توانست برای خود ثروت و نفوذ و قدرت دویست ساله فراهم کند و با وجود تهیدستی در بنیان های اخلاقی و اعتقادی، با تحمیل سبک زندگی غربی به جوامع عقب مانده از کاروان علم، اختیار سیاست و اقتصاد آن ها را به دست گیرد.

انتهای پیام/ ابوالقاسم یعقوبی، نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد منابع: 1- وسائل الشیعه، ج 11، باب اول کتاب امر به معروف و نهی از منکر/// 1 مکرر: نهج البلاغه، خطبه 4.

2- سوره فاطر، آیه 10.

3- بحارالانوار، ج 75، ص 83.

4- سوره محمد، آیه 12.


کلید واژه ها: بیانیه گام دوم - بیانیه - انقلاب - گام دوم - انقلاب اسلامی - ایران - ملت ایران - جهان - خبرگزاری - در ایران - مهم ترین - استکبار - تاریخی - اسلامی - سرنوشت - امروز - حوادث - سرفصل - زاویه - منشور - سیاست - پدیده - منطقه - قرار - بزرگ - برتر - توان - قدرت

آخرین اخبار سرویس:
کتاب «توجیه باور اخلاقی» نقد و بررسی می شود

سیره رفتاری و عملی حضرت زهرا(س) دفاع از ولایت است

حجت الاسلام علی ذوعلم: از مدیران خواسته ایم بنا به اقتضائات درباره جبران روزهای تعطیلی تصمیم بگیرند

وزیر اسبق آموزش و پرورش: تقویم آموزشی نیازمند اصلاح است

اطلاعیه بنیاد رودکی درباره اجرای ارکستر سمفونیک تهران

برخورد امام با کسانی که ادعای ارتباط با امام زمان(عج) را داشتند، چگونه بود؟

طالع هفتگی خود را اینجا بشنوید

گزیده روزنامه های 5 بهمن 1398

رسیدگی پلیس به تخلفات مالی کاندیدا های مجلس شورای اسلامی

انتقاد دختر منتظری از رفتار متناقض موسوی/ بمب ساعتی منتظری زیرپای اصلاح طلب ها!

استخدام گروه صنعتی روبوفا

برخورد امام با کسانی که ادعای ارتباط با امام زمان(عج) را داشتند، چگونه بود؟

جلسه پنجاه ساله حسینی که از میزبانش محروم شد

پخش دوباره «دورهمی»/ «بیرانوند» مهمان مدیری شد

استخدام تعدادی فتوشاپ کار، تایپیست یا اتوکد کار جهت دفتر فنی در خراسان رضوی

پایان تشریح اتهامات ترامپ؛ نوبت به وکلای مدافع رسید

تعرض به یکی از متون مهم علم پزشکی اقدامی ناروا و محکوم است

احداث پروژه ای بی نظیر برای جان بخشی به اکسپو 67

اگر نماینده ای تخلف مالی داشته چرا جلوی او را نگرفته و تا زمان بررسی صلاحیت ها صبر کرده اند؟

سفر رییس دومای روسیه به تهران

استخدام مسئول دفتر در یک شرکت معتبر دارویی در تهران

استخدام نماینده علمی فروش (مدرپ) و کارشناس برنامه ریزی

گفت وگوی ظریف و وزیر خارجه استرالیا درباره زندانی استرالیایی شایعه است

شهادت جانباز 70 درصد در کوهسرخ کاشمر

شورای آموزش و پرورش دهلران مقام اول استان را کسب کرد

محور مقاومت با شهادت سردار سلیمانی تقویت خواهد شد

ضرورت مهندسی رسانه در حوزه تبلیغ در جهان/ جبهه مقاومت در برابر اسلام هراسی ایجاد کنیم

مازنی: انسجام زیادی در اردوگاه اصلاح طلبان وجود دارد

درجات اوج در بالاترین سطح آمادگی قاری اجرا شود

رویداد 48 ساعته تولید محتوای دیجیتال بسیج برگزار شد

تمام پروژه های محلی و منطقه ای تهران تا پایان سال به اتمام می رسد

حضور کمرنگ شعر، در سبد فرهنگی خانواده ها

خروج از NPT می تواند کشور های هسته ای را به زانو درآورد

استخدام منشی جهت شرکت مهندسین مشاور در مشهد

طرح تأسیس موزه جنایات آمریکا بررسی می شود

152 قهوه خانه در تهران از پلیس اخطار گرفتند

دستگاه زلزله نگار در چهارمحال و بختیاری نصب می شود

چرا مهران بلورچی در مرحله اول عملیات کربلای 5 شهید نشد؟

دولت مصمم به جبران خسارت مناطق سیلزده بلوچستان است

ابراز تاسف «شهرداد روحانی» از شبِ جنجالی ارکستر سمفونیک

شهادت علمدار یک لشکر از زبان فرمانده

استقرار پلیس امنیت اقتصادی در 27 گمرک

تعطیلی اسکله های گردشگری قشم به دلیل تلاطم دریا

یزد میزبان 4 شهید گمنام

حضرت زهرا(س) ولایت را تثبیت کرد

ببینید | تصاویری نادر از صحنه شکار شاخ دراز توسط چیتا در کنیا

ضرورت بهره مندی از رسانه در حوزه تبلیغ در جهان/ جبهه مقاومت در برابر اسلام هراسی ایجاد کنیم

استخدام شرکت ماهان انرژی معراج

انقلاب دومِ عراق

اگر نماینده ای تخلف مالی داشته چرا جلوی او را نگرفته و تا زمان بررسی صلاحیت ها صبر کرده اند؟

بازدید فرمانده کل سپاه پاسداران از مناطق سیل زده جاسک

اجرای طرح «نورالثقلین» در زنجان

ابلاغیه الحاق به توافق پاریس خلاف قانون اساسی کشور است

صدایی که برای دفاع از حق مردم بلند شد!

استخدام گروه مشاورین املاک بزرگ باغستان در البرز

سازمان اوقاف مفتخر به حذف موازی کاری از فعالیت های قرآنی است

کتاب سوزی، زشت ترین رفتار به جا مانده از جاهلیت

آشتی دو برادر ناتنی!؟

گرد پیری بر چهره حمیدرضا آذرنگ +عکس

نماهنگ| من می نویسم مرگ بر ...

عدم صدور ویزا برای ظریف، خلاف منشور سازمان ملل است/ آمریکا از موقعیت میزبانی خود در سازمان ملل سوءاستفاده می کند

فیلم| شعرخوانی محمد بن الذیب در وصف سردار سلیمانی

نیازمندی های استخدامی هرمزگان 5 بهمن 98

عوارض جراحی با استفاده از تکنولوژی های نوین به حداقل می رسد

ماجرای نمکدانی شکسته

اگر نماینده ای تخلف مالی داشته چرا جلوی او را نگرفته اید؟

رفع مشکل قطع راه ارتباطی چند روستا هرمزگان با ورود دستگاه قضایی

قانون تبلیغات انتخابات به روز نیست

اگر نماینده ای تخلف مالی داشته چرا جلوی او را نگرفته و تا زمان بررسی صلاحیت ها صبر کرده اند؟

ارسال بیش از هشت هزار عکس از ایران و 25 کشور جهان به سوگواره مهر محرم

استخدام پیک موتوری جهت رستوران آرش مرکزی در همدان

استخدام منشی خانم جهت همکاری در آژانس صبا در مشهد

شهرداد روحانی: به دلیل بیماری فعلا قادر به اجرای ارکستر سمفونیک تهران نیستم

ابراز تاسف «شهرداد روحانی» از شبِ جنجالی ارکستر سمفونیک

سفیر آینده اتحادیه اروپا در انگلیس پس از اجرای برگزیت تعیین شد

رویکردهای اقناعی در طراحی پیام های رسانه ای

واکنش محسن اسماعیلی به آتش زدن کتاب پزشکی هاریسون

ساماندهی 2 هزار کاربر توسط قرارگاه فضای مجازی سپاه لرستان

رفع مشکل قطع راه ارتباطی چند روستا هرمزگان با ورود دستگاه قضایی

رویداد 48 ساعته تولید محتوای دیجیتال بسیج برگزار شد

اروپامثل مستعمره آمریکا رفتار می کند/سلطه واشنگتن آنها راحقیر کرد

واکنش «محمد علی الحوثی» به اقدام صهیونیست ها علیه خطیب مسجدالاقصی

شهرداد روحانی به دلیل بیماری قادر به اجرای ارکستر سمفونیک تهران نیست

دستگاه زلزله نگار در چهارمحال و بختیاری نصب می شود

کرمانشاه در هفته ای که گذشت (28دی تا 4 بهمن)

ببینید | تصاویری نادر از صحنه شکار شاخ دراز توسط چیتا در کنیا

ارسال کمک ها به سیل زدگان بلوچستان ادامه دارد

برگزاری آزمون زبان MSRT در سمنان

برگزاری طرح «نورالثقلین» در زنجان

سازمان اوقاف مفتخر به حذف موازی کاری از فعالیت های قرآنی

استخدام حسابدار خانم جهت گالری پرده سپهری در محدوده سناباد و تعبدی مشهد

زیباکلام: پایداری ها و احمدی نژادی ها پیروز انتخابات مجلس هستند / قالیباف شانسی برای ریاست مجلس ندارد؛ شاید آقاتهرانی یا ذوالنور رییس مجلس شوند / اگر عارف شرکت می کرد، بعید بود حتی صدهزار رای هم بدست می آورد

ماجرای نمکدانی شکسته

بدون تعارف با مبلغی دینی که کلیه خود را به یک بیمار اهدا کرد + فیلم

خروج از NPT بازی با کارتی مهم در زمان نامناسب

اعتراض روحانی و لاریجانی/گلایه جنتی/لیست بندی اصولگرایان و بلاتکلیفی اصلاح طلبان

خروج از NPT می تواند کشورهای هسته ای را به زانو درآورد

نیازمندی های استخدامی قم 5 بهمن 98

اولین نشست کارگروه رسانه و فضای مجازی ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی خراسان جنوبی

کلیپ نوشت| ماجرای انصراف از جشنواره فجر چیست

کنکاشی در بیانیه گام دوم انقلاب| بخش ششم

کنکاشی در بیانیه گام دوم انقلاب| بخش ششم