مطالب مرتبط:
روز دانشجو فرصتی برای تقویت روحیه ولایت پذیری است
آغاز پویش قرار مهربانی در همدان
استخدام شاگرد ماهر و نیمه ماهر در کارگاه کابینت فلزی در همدان
چرا امام به طلاب اجازه تقلید نمی دادند؟
استخدام راننده با نیسان مسقف جهت شرکت بیسکوییت گرجی در همدان
-247 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 16 آذر 1398 ساعت 12:272019-12-07سياسي

«امام روستا»فرصتی برای گسترش تبلیغ دین/روستاهای همدان هدفگذاری شد


- همدان-وجود یک عالم و روحانی به عنوان کارشناس دین در هر محله شهری یا حتی روستاها ضرورتی است که این روزها در قالب طرح امام محله و امام روستا در همدان دنبال می شود.

خبرگزاری مهر" گروه استان ها: اهمیت گروه های تبلیغی در عصر کنونی بر هیچ کس پوشیده نیست و در این راستا استفاده از روش های نوین و تاثیرگذار تر ضرورتی غیرقابل انکار است.

تبلیغات اسلامی به عنوان یکی از مجموعه های اثرگذار حوزه تبلیغ در بخش های تبلیغی فعالیت هایی را ساماندهی کرده به طوری که در شرایط کنونی به جای تصدی گری به دنبال تحقق نگاه تسهیل گر و اثربخش است و مدل سازمان دهی محلی را در حوزه تبلیغ دنبال می کند.

در همین راستا سوق دادن فعالیت ها به محوری ترین و معنوی ترین مکان برروی زمین یعنی مساجد از مهمترین رویکردهای سازمان تبلیغات اسلامی در دوران جدید فعالیت است به نحوی که طرح امام محله و امام روستا را دنبال می کند.

توجه به امامان جماعات مساجد در شهرها از جمله موارد مغفول مانده در سال های گذشته در حوزه تبلیغ بوده که به تازگی در قالب طرح امام محله مورد توجه قرار گرفته است به اعتقاد کارشناسان توجه به امامان جماعات مساجد در شهرها از جمله موارد مغفول مانده در سال های گذشته در حوزه تبلیغ بوده که به تازگی در قالب طرح امام محله مورد توجه قرار گرفته و هدف از اجرای این طرح بازیابی نقش واقعی مساجد و رسیدن این مکان مقدس به کارکردهای واقعی خود منطبق برمعیارهای مسجد طراز اسلامی است.

طرح امام محله به نحوی است که به موجب آن هر امام جماعت مسجد امام آن محله محسوب و به مباحث و مسائل مختلف محله پرداخته و برای حل و فصل آنها تلاش می کند که استان همدان نیز از این قاعده مستثنی نیست.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان در همین زمینه در گفتگو با خبرنگار مهر" با بیان اینکه قسمتی از طرح امام محله به امتداد طرح پایگاههای سلامت اجتماعی مرتبط بود، اظهار داشت: پایگاه های سلامت اجتماعی متناسب با اقتضائات طرح امام محله ارزیابی مجدد شدند و آنهایی که حائز شرایط بودند در قالب طرح امام محله موضوع را دنبال می کنند.

17 پایگاه سلامت اجتماعی در همدان فعال است حجت الاسلام محمدهادی نظیری با بیان اینکه 17 پایگاه سلامت اجتماعی در همدان فعال است که از این تعداد 6 پایگاه صلاحیت اجرای طرح امام محله را داشتند که در حال انجام است، گفت: استاندارد ها و توانایی های لازم برای اجرای طرح در این پایگاه ها وجود داشت.

وی با بیان اینکه در راستای فعال شدن ظرفیت جدید برای طرح امام محله در شهرستان همدان 2 مسجد شناسایی شده است، گفت: طبق ابلاغ قبلی مقرر بود تنها مساجد شهری در این طرح دیده شوند و مساجد روستایی در آن مطرح نبود که اصلاحاتی روی آن صورت گرفت و مجدد در حال فعال سازی است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان یکی از اولویت های طرح امام محله را موضوع امام و طلبه ای که توانمندی های لازم را داشته باشد، عنوان کرد و گفت: بر این اساس با تغییرات مختصری فعالیت در حال انجام است اما در این زمینه مشکلاتی نیز وجود دارد.

شناسایی مساجدی که ظرفیت اجرای طرح امام محله را دارند حجت الاسلام نظیری با بیان اینکه در حال حاضر به غیر از پایگاه های سلامت اجتماعی مساجدی که ظرفیت اجرای طرح امام محله را داشته باشند شناسایی کرده ایم، اظهار داشت: در این زمینه با مرکز رسیدگی به امور مساجد که در فضای شهر متولی مساجد است هماهنگ شده و با امام جماعت مساجد نیز رایزنی، مباحث و گفتگو شده و عملاً کار شروع شده است اما آن چیزی که مطلوب مجموعه باشد و توسعه لازم صورت گیرد هنوز در شهرستان ها عملی نشده است.

حجت الاسلام نظیری به طرح امام روستا نیز اشاره کرد و با بیان اینکه در روستاها قوی تر وارد شده و روحانیون مستقر به طور دقیق ارزیابی و رصد شده اند، گفت: اولین دوره آموزشی روحانیون مستقر ماه گذشته برگزار شد.

وی با بیان اینکه افراد منتخب که توانمندی لازم را برای طرح امام روستا داشته باشند در دوره های آموزشی رصد می کنیم و ضمن ارتقاء آنها را توجیه خواهیم کرد، گفت: تعدادی از روحانیون مستقر در روستاها از قبل نیز همین کار را انجام می دادند که فرایند طرح امام روستا را با آنها دنبال می کنیم.

وی به کمبود مبلغ در روستاهای استان همدان نیز اشاره کرد و با بیان اینکه از مجموعه هزار و 70 روستا در استان همدان 250 روستا عالم دارد که یک چهارم روستاهای استان همدان را شامل می شود، گفت: البته با احتساب روستاهای با جمعیت مناسب و روستاهای بیش از 150 تا 200 خانوار می توان عنوان کرد نیمی از روستاهای استان همدان عالم دارند و در یک دوم مجموع روستاها پوشش تبلیغی انجام می شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان با بیان اینکه شورای تبلیغ استان تشکیل و مقرر شده روحانیون مستقر شهری حذف و از محل پس اندازهای حذف روحانیون مستقر شهری روستاهای بیشتری را پوشش دهیم، عنوان کرد: در صورت تأمین طلبه توانمند 20 روستا را تا پایان امسال پوشش تبلیغی خواهیم داد.

مبلغ یک روستا فردی است که باید پیشاپیش مردم یک روستا حرکت کرده و با برنامه ریزی های دقیق درصدد کشف استعدادها و ظرفیت های روستا و استفاده از آن ها و همچنین رفع موانع و مشکلات محله و روستا با همکاری مردم باشدحجت الاسلام نظیری اضافه کرد: مبلغ یک روستا فردی است که باید پیشاپیش مردم یک روستا حرکت کرده و با برنامه ریزی های دقیق درصدد کشف استعدادها و ظرفیت های روستا و استفاده از آن ها و همچنین رفع موانع و مشکلات محله و روستا با همکاری مردم باشد.

حجت الاسلام نظیری با بیان اینکه رییس حوزه علمیه همدان نیز پوشش 10 روستا و امام جمعه همدان نیز پوشش 10 روستای دیگر را در قالب طرحی یکساله متقبل شده اند، گفت: مشکل در این زمینه تامین طلبه طرح است که با مرکز طرح موضوع شده اما تا این لحظه فردی به مجموعه معرفی نشده است.

وی با بیان اینکه در فضای داخلی استان همدان و ضمن ارتباط با مجمع طلاب همدانی مقیم قم یکسری طلبه ها شناسایی شدند، گفت: البته نفراتی که شناسایی شده اند ویژه ویژگی طرح امام روستا را ندارند و اگر این افراد را به کار گیریم همان طرح قبلی استقرار روحانی در روستا صورت می گیرد بنابراین شرایط و ضوابط را باید مدنظر قرار داد و اگر طلبه موردنظر که قوی و توانمند باشد تأمین شود در سال جاری 30 مورد به ظرفیت استان اضافه خواهد شد.

وی یادآور شد: طی یکی دو هفته اخیر نیز 10 روستا را تحت پوشش تبلیغ قرار داده ایم به طوری که در 10 روستا معرفی امام جدید صورت گرفته و امامان روستا و محله های جدید طی مراسمی با حضور بزرگان و علما و متولیان شهرستان و مردم معارفه شده اند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان با تاکید بر اینکه به دنبال نقش آفرینی دقیق و کارآمد مبلغان در محله ها و مساجد روستاها هستیم، گفت: این مجموعه به دنبال آن است تا نقش مبلغان را تنها از صرف اقامه کننده نماز جماعت و متولی برنامه های حاشیه ای مسجد تغییر دهد.

ناگفته پیداست که روحانیت به عنوان وارثان حقیقی پیامبران الهی و ائمه معصومین(ع) در عصر غیبت رسالت مهم و عظیم تبلیغ دین را عهده دار هستند و حضور روحانیت در منطق روستایی موجب تقویت مبانی دینی و باورهای اعتقادی در مردم شده و کمرنگ شدن حضور روحانیت در جامعه فضا را برای نفوذ دشمنان فراهم خواهد کرد.

برهمین اساس وجود یک عالم و روحانی به عنوان کارشناس دین در روستا به عنوان یک ضرورت مهم در هر منطقه ای باید مطالبه شود که این اقدام در استان همدان در حال انجام است.


کلید واژه ها: تبلیغ - تبلیغات اسلامی - روستا - امام - سازمان تبلیغات اسلامی - فعالیت - همدان - روستاها - تبلیغات - سازمان تبلیغات - سازمان - محله - اسلامی - تاثیرگذار - حوزه - ساماندهی - خبرگزاری - کارشناس - استفاده - روحانی - شرایط - معنوی - استان - اهمیت - انکار - تسهیل - مساجد - محلی - جدید - نوین

آخرین اخبار سرویس:
فرود اضطراری برنامه ریزی شده پهباد شاهد 129 در ملاثانی اهواز

دهقانی: ایران همچون عربستان گاو شیرده آمریکا نیست

روضه خوانی جانسوز سردار سلیمانی برای حضرت زهرا (س)

استاندار: همدان با ثبت 2 شهر جهانی در کشور پیشتاز است

ترامپ همراه با نتانیاهو از «معامله قرن» رونمایی کرد

انتخابات، انتصاب بود روحانی روی کرسی ریاست جمهوری نمی نشست

مسئولیت کمیته هماهنگی مشاغل خانگی به معاونت اجتماعی رسید

آخرین تصمیم گیری درباره «عمره»

فال روزانه 09/ 11/ 1398

سیاست کنونی آمریکا؛ مقابله همه جانبه با ملت ایران

استخدام گرافیست مسلط به طراحی فتوشاپ و ایلاستریتور در تهران

شعر زهیر توکلی برای ام ابیها (س)

قانون نظارت بر رفتار نمایندگان به درستی اجرا نشده است

مشکل اصلی افغانستان وجود کشورهای متجاوزی مانند آمریکاست

استخدام کارشناس فنی کیفیت،سرپرست فروش،نماینده فروش /اصفهان

استخدام گرافیست حرفه ای در یک دفتر معماری در تهران

خبرنگاران پرسیدند، استاندار قزوین پاسخ داد

بلومبرگ: ترامپ معافیت همکاری های هسته ای با ایران را 60 روز تمدید می کند

وضعیت موسسات مالی وخیم است/ قوه قضاییه ورود کند

تشریح برنامه های گرامیداشت چهل و یکمین سالروزپیروزی انقلاب اسلامی

ده ها chr(034)دردنامه معلمانchr(034) که پشت در آهنین مسئولان معطلند!

قانون نظارت بر رفتار نمایندگان به درستی اجرا نشده است

امروز تفرقه افکنی برای کشور و انقلاب اسلامی سم است

شورای عالی اصلاح طلبان: نمی توانیم زینت المجالس انتخابات باشیم/ لیست نمی دهیم

انتخاب رییس تحقیقات راهبردی هوانیروز آبیک به عنوان پژوهشگر برتر نزاجا

شعر زهیر توکلی برای ام ابیها (س)

معامله قرن و پیشنهاد رهبری برای برگزاری همه پرسی در فلسطین

شهادت جان بولتون در سنا شنیدنی است

بازداشت تعدادی در ارتباط با کیک های آلوده

استخدام منشی خانم در یک شرکت معتبر دارویی در تهران

مبانی نظری ارزیابی رابطه بین معیار عدم تقارن زمانی سود با معیار MTB

اصلاح طلب-اصولگرا؛ سردرگم میان چندین ماجرا

بازداشت تعدادی در ارتباط با پرونده chr(034)کیک های آلودهchr(034)

خبر شناسایی ویروس کرونا در استان هرمزگان صحت ندارد

سریال «معمای شاه» انگلیسی شد

معامله قرن در دوران ریاست جمهوری «ترامپ» محقق نمی شود

کتب درسی دارای مُهر اعتبار می شوند

اقدام احمقانه یک زوج با کودکشان+فیلم

لازمه پیشرفت تولید، مبارزه با فساد است / جواب ما به تحریم حداکثری باید همبستگی حداکثری در صحنه تولید باشد

112 روستا ار نعمت گاز برخوردار می شوند

امیر تتلو در ترکیه بازداشت شد؛ ماجرا از چه قرار است؟

24 هزار نفر نیروی فعال در انتخابات مجلس

حضور و مشارکت در انتخابات وظیفه شرعی و ملی است

آخرین اخبار و فرضیات جدید از بوی مرموز پایتخت

مبانی نظری و پیشینه تحقیق حاکمیت شرکتی 69 صفحه

بررسی تطبیقی شرط فعل در نظام حقوقی ایران و فرانسه

در مقابل ترامپ تروریست حامی ظریف باشید

روشن شد که چرا ترامپ برجام را تحمل نکرد

اجازه نمی دهیم حتی یک واحد تولیدی در البرز تعطیل شود/ سرمایه ثابت و سرمایه در گردش از مهمترین مطالبات صنعت و تولید البرز

پرسشنامه استاندارد محقق ساخته مسئولیت پذیری اجتماعی 37 سوالی

الگوی برنامه درسی تلفیقی و ضررورت و موانع آن در برنامه درسی ابتدایی

ادبیات نظری و پیشینه تجربی سبک های حل مسئله

اینفوگرافیک / طیف بندی اصولگرایان و اصلاح طلبان در انتخابات مجلس

شعرخوانی شاعران آستارا در سوگ زهرا (س)

::دمشق- شب شهادت حضرت زهرا (س) در سوریه

تخلفات انتخاباتی از دید مسئولان مخفی نخواهد ماند

دولت در قبال اظهارات ظریف اعلام موضع کند

تغییرات کوچکی که در 15 دقیقه زندگیتان را متحول می کند

مطهری: انشالله کمترین نتیجه شهادت شهید سلیمانی خروج آمریکایی ها از منطقه باشد

اینفوگرافیک / طیف بندی اصولگرایان و اصلاح طلبان در انتخابات مجلس

باغ موزه های دفاع مقدس محلی برای تبلور غرور و شکوه ملی است/لزوم اختصاص بخش هایی از باغ موزه به منظور تبیین ایثارگری عشایر و اقوام و فداکاری کارکنان صنعت نفت خوزستان

روند تحولات در منطقه غرب آسیا کاملاً به ضرر آمریکا و به سود جبهه مقاومت است

اصلاح طلب-اصولگرا؛ سردرگم میان چندین ماجرا

استخدام فروشنده خانم در یک مجموعه معتبر در تهران

کمک های فولاد هرمزگان در راه مناطق سیل زده شرق استان هرمزگان

پیشنهاد ظریف برای برگزاری جلسه مشترک وزرای خارجه، بهداشت، گردشگری و راه در مورد «کرونا» ظریف

اعلام زمان و مکان مصاحبه علمی جذب منصب قضا سال 98

بازدید رییس کل دادگستری استان زنجان از موسسه خیریه روزبه

استخدام 3 ردیف شغلی در یک شرکت معتبر در تهران

مخفی بودن قبر حضرت زهرا (س) برای بشریت چه پیامی دارد؟

کریمی: بیشترین افزایش حقوق باید در حقوق های پایین باشد

تغییر تاریخ اعزام به خدمت مشمولان اعزامی اسفندماه سال جاری

انقلاب اسلامی بر اساس نسخه الهی آغاز شد

عکس نوشت: ای شبِ قدر، شبِ قبرِ مرا روشن کن

موسوی:عربستان در ترور شهید سلیمانی شریک جرم است

مساعدت 315 میلیون ریالی به بیماران سخت درمان همدان

آتش نشانی خارگ افتتاح می شود/ اجرای طرح های متنوع فرهنگی

فرج الله کمیجانی: مجلس یازدهم مشابه مجلس نهم خواهد بود

استخدام گرافیست در افراملک در استان مازندران

آتش نشانی خارگ افتتاح می شود/ اجرای طرح های متنوع فرهنگی

تغییر چهره رزیتا غفاری + عکس

چرا مردم باید جلوی بیمارستان چادر بزنند؟

آموزش اجرای نظام مدیریت سبز در استانداری و سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان

عزاداری شب شهادت حضرت زهرا (س) در حسینیه امام

کاخ سفید: ترامپ طرح محدودیت اختیارات جنگی را وتو می کند

فیلم| نوحه خوانی «سیدجعفر ماهرخسار» در رثای حضرت زهرا(س)

20 هزار نفر مهمان خوان فاطمه زهرا در بجنورد

ذاکریان: اگر اروپا مکانیسم ماشه را فعال کند دلیلی بر ماندن ایران در برجام وNPT نیست

ترامپ طرح محدودیت اختیارات جنگی را وتو می کند

آقای روحانی! چرا می خواهید فضای دو قطبی در جامعه ایجاد کنید

سردار دهقان: آیا ملت ایران با تروریست کاباره نشین مذاکره می کند؟

استخدام مسئول ارتباط با مشتری (CRM) خانم در فارس

بهبود وضعیت اقتصادی بزرگترین مطالبه مردم از مجلس یازدهم

ذاکریان: اگر اروپا مکانیسم ماشه را فعال کند دلیلی بر ماندن ایران در برجام وNPT نیست

ترامپ طرح محدودیت اختیارات جنگی را وتو می کند

توییت معاون ارتباطات دفتر رییس جمهور درباره سخنان انتخاباتی روز گذشته روحانی

بهبود وضعیت اقتصادی بزرگترین مطالبه مردم از مجلس یازدهم

خودروهای آسیب دیده در آبگرفتگی اخیر خوزستان تعیین تکلیف نشده اند

آغاز اجرای تعزیه فاطمی در بجنورد

عوامل تحکیم خانواده از دیدگاه حضرت فاطمه(س)

«امام روستا»فرصتی برای گسترش تبلیغ دین/روستاهای همدان هدفگذاری شد

«امام روستا»فرصتی برای گسترش تبلیغ دین/روستاهای همدان هدفگذاری شد