مطالب مرتبط:
درخواست مسئولان دولتی برای معافیت مالیاتی سلبریتی ها
قدردانی دو تشکل نشر کشور از دولت برای استمرار معافیت مالیاتی
دولت به جای کاهش معافیت مالیاتی مناطق آزاد، جلوی فرار مالیاتی را بگیرد/ جزییات ساخت جزیره مصنوعی در کیش
علت استمرار معافیت مالیاتی سلبریتی ها چیست؟
درخواست مسئولان دولتی برای معافیت مالیاتی سلبریتی ها تعجب برانگیز است/فرار مالیاتی 12 هزار میلیارد تومانی وکلا
-133 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 11 آذر 1398 ساعت 14:562019-12-02سياسي

پیشکش مالیاتی دولت به سلبریتی های میلیاردر!


فرصت طلبانی که نام هنر را به گند سیاست آلوده اند و مردم را فقط برای «هیپ هیپ هورا» می خواهند، حالا در یک رویداد کاملاً اتفاقی (!) یک روز پس از بیانیه منفعل سیاسی شان که هیچ نام و نشانی از بی تدبیری حمایت شده دیروزشان در آن نیست، - فرصت طلبانی که نام هنر را به گند سیاست آلوده اند و مردم را فقط برای هیپ هیپ هورا می خواهند، حالا در یک رویداد کاملاً اتفاقی (!) یک روز پس از بیانیه منفعل سیاسی شان که هیچ نام و نشانی از بی تدبیری حمایت شده دیروزشان در آن نیست، با بخشش مالیاتی روبه رو شدند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری رسا"، یک روز پس از بیانیه سیاسی چند سلبریتی میلیاردر درباره آشوب اخیر، معاون روحانی اعلام کرد مالیات این قشر حساس بخشوده می شود و بلکه باید به آن ها یارانه هم داده شود! این توالی زمانی تداعی علیت می کند.

هنرمندان سلبریتی با درآمد میلیاردی عموماً مردم را فقط در شأن فالوور یا در صف گیشه سینما می بینند و می پسندند.

زندگی آن ها از مردم جداست و سبک زندگی شان هیچ نشانی از مردمی بودن و با مردم بودن در آن نیست، جز آن زمانی که می خواهند با دخالت در انتخابات، سرنوشت ملت را هم تعیین کنند! دو سال پیش همگی حامی روحانی شدند و حالا بدون اطلاع یا اشاره به روند آشوب و غائله بنزینی و بی آنکه حمایتی را که از روحانی کردند، به یاد بیاورند، بیانیه می دهند.

هر یکی شان در گوشه ای از این دنیاست و در میان مردم دیگر کشورها.

فرزندان شان را در ایران به دنیا نمی آورند.

خاک ایران را برای زیستن مناسب نمی بینند و پولی را که از جیب مردم به جیب می زنند، در هتل های اروپا و کانادا عیش می گذرانند، اما بیانیه دادن چه؟ باکی نیست، هرچه خواستی سیاهه می کنند.

فرصت طلبانی که نام هنر را به گند سیاست آلوده اند و مردم را فقط برای هیپ هیپ هورا می خواهند، حالا در یک رویداد کاملاً اتفاقی (!) یک روز پس از بیانیه منفعل سیاسی شان که هیچ نام و نشانی از بی تدبیری حمایت شده دیروزشان در آن نیست، با بخشش مالیاتی روبه رو شدند تا در روزی که مردم باید پول بیشتری برای بنزین بدهند، آن ها با بخشودگی مالیاتی پول بیشتری برای خروج از کشور فراهم کنند! هنوز عکس ها و فیلم های گردهمایی های سال های 92 و 96 با نقش آفرینی سلبریتی ها در اذهان عمومی مردم زنده است، حتی اگر از صفحات اجتماعی خودشان پاک شده باشد! بازیگرانی که با دستبند های سبز و بنفش در نقش انتخاباتی شان خوش درخشیدند و توانستند بخشی از طرفداران خود را پای صندوق های رأی بکشند.

دستمزدشان را هم گرفتند از دیدار های خصوصی، عمومی، جشن ها و مراسم ها گرفته تا معافیت مالیاتی دستمزد های میلیاردی شان.

حالا میدان بازی عوض شده و سلبریتی هایی که یک روز در قامت مبلغ انتخاباتی ظاهر می شوند و روز دیگر خدمتگزار شبکه سعودی انگلیسی ایران اینترنشنال می شوند، یک روز میلیارد ها تومان کمک های مردمی را به نام زلزله زدگان به حساب شخصی شان واریز می کنند و روز دیگر حامی فتنه گران و آشوبگران می شوند، این بار هم با فرار رو به جلو موضعی طلبکارانه اتخاذ کرده اند و در بیانیه ای با حمایت از آشوبگرانی که اعتراضات مردمی به گرانی بنزین را به انحراف کشیدند، پویش تسلیت به ایران را راه انداخته اند؛ اقدامات اخیر این سلبریتی ها آنچنان شرم آور است که واکنش برخی از چهره های هنری همچون یغما گلرویی را هم در پی داشته است.

این شاعر اصلاح طلب در صفحه اجتماعی خود با تأکید بر اینکه بیانیه سلبریتی ها را امضا نمی کند، نوشته است: هنرمندان عزیز! نمی توانید گندی که زدید را بپوشانید.

پدیده سلبریتی ها در کشورمان با همه جای دنیا فرق دارد.

هر چند در تمام دنیا هنرمندان، ورزشکاران و چهره های مشهور به عنوان گروه های مرجع اجتماعی شناخته می شوند، اما شاید در هیچ جای دنیا به اندازه ایران سلبریتی ها این قدر منفعت طلب نبوده و تا این اندازه با مردم فاصله نداشته باشند.

این پدیده هنگامی حادتر شد که پای سلبریتی ها به دنیای سیاست و رقابت های تبلیغاتی کاندیدا ها هم باز شد و اتفاقاً دولت یازدهم نخستین دولتی است که تا این اندازه بازیگران را در بازی های انتخاباتی اش به کار گرفت و برایشان نقش نوشت! حالا هم با تمام سختی ها و تنگنا های بودجه درآمد میلیاردی هنرمندان از مالیات معاف است و محمدباقر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه، در اظهاراتی با حذف معافیت مالیاتی هنرمندان و سلبریتی ها مخالفت کرده و آن را موضع دولت می داند که یکی از سرفصل های مهم اصلاح ساختار بودجه، اصلاح معافیت ها و توسعه پایه های مالیاتی است، اما سلبریتی ها ثابت کرده اند پای منافع که به میان بیاید دوست و دشمن نمی شناسند و تا زمانی تبلیغ و تعریف می کنند و لبخند می زنند که برایشان عایدی در میان باشد و با پایان قراردادشان با یکی به سراغ قرارداد های جدید می روند و ممکن است نقش تازه شان 180 درجه با نقش های پیشین متفاوت باشد.

مدافعان دیروز و منتقدان امروز ژست های انتقادی انگار بیشتر جواب می دهد و چهره هایی که در کسوت یک منتقد ظاهر می شوند، می توانند اشتباهات و حتی خیانت های پیشین خود را پشت این ظاهر انتقادی پنهان کنند و با فرار رو به جلو، اتفاقات پشت سر را پاک کنند.

کاری که سلبریتی ها به دنبال حوادث اخیر و در پی به اغتشاش کشیده شدن اعتراضات بنزینی مردم انجام دادند و با نوشتن بیانیه و جمع کردن امضا به گونه ای در قامت یک منتقد بلند شدند که انگار نه انگار این ها اصلی ترین بازیگران انتخابات های اخیر بودند و اگرچه شعار تا 1400 را می دادند، اما حالا در نیمه راه به گونه ای رفتار می کنند که انگار نه انگار اینان همان بنفش پوشان دیروزی هستند.

سیاست منفعت طلبانه سلبریتی ها رفتار مذبذبانه این سلبیریتی ها حتی صدای برخی از هنرمندان را هم در آورده است.

یغما گلرویی شاعر و نویسنده اصلاح طلب کشورمان با تأکید بر اینکه حاضر نیست پای بیاینه آبان ماه سلبریتی ها را امضا کند در صفحه اجتماعی خود می نویسد: فتار سیاسی اغلب اهل فرهنگ و هنر این سرزمین از سر منفعت طلبی است و اکثریت در جوامعی مثل جامعه ما اشتباه می کند، یا بهتر است بنویسم ساده به اشتباه می افتد.

وی با اشاره به تغییر رنگ برخی از این سلبریتی ها بیانیه آبان ماه و پویش تسلیت ایران را این گونه توصیف می کند: از نیمه راه برنگشتگان راه غلط که بسیاری هوادارانشان را پای صندوق رأی بردند و حالا زیر فشار مخاطب می کوشند با انتشار هماهنگ یک متن شعاری فاقد مخاطب که پیدا نیست به چه کسی و با توقع چه پاسخی نوشته شده گند آن را بپوشانند و بعید نیست مدتی بعد مثل پست های انتخابات دلیتش کنند و یک اسکرین شات از اقدام متهورانه اجتماعی شان برای خود نگه دارند غافل از اینکه روزگار اسکرین شات های خودش را می گیرد و عام اگر فراموشکار و دنباله رو باشد، باز عده ای از خاطر نمی برند.

از نگاه گلرویی سکوت روحانی پرستان در برابر اینکه آقای رییس جمهور می گوید تا صبح روز گران شدن بنزین از گرانی آن بی خبر بوده به این دلیل است که نمی دانند پست های انتخاباتی قبلی خود را چگونه توجیه کنند.

وی تأکید می کند: راقم این سطور موافق آتش زدن بانک ها و تخریب اموال عمومی نیست و باور دارد نوجوانان بی گناهانی در این اتفاقات جان خود را از دست داده اند که نه قصد و نه توان اعمال خشونت آمیز را داشته اند.

گوش کسی هم بدهکار این به کدامین گناه ها نیست.

ایران من به خاطر بودن این سلبریتی ها تسلیت! ایران شرمگین و سیاه پوش است، اما نه به واسطه شرارت و اغتشاش گروهی اغتشاشگر یا حتی فشار های اقتصادی ناشی از بی تدبیری هایی که مردم را ناامید کرده، کشورمان بابت افرادی شرمگین و سیاه پوش است که نام خود را هنرمند گذاشته اند، اما انتهای هنرشان وطن فروشی است؛ از سلبریتی ای که برای یک مشت دلار خادم شبکه خائن به کشورش می شود تا سلبریتی ای که بازیگر سناریو های انتخاباتی می شود.

/1360//101/خ
کلید واژه ها: مردم - بیانیه - مالیات - سلبریتی - مالیاتی - سیاسی - حمایت - سلبریتی ها - روحانی - رویداد - میلیاردر - سیاست - آلوده - بخشودگی مالیاتی - فرصت - معاون روحانی - خروج از کشور - زندگی - بنزین - عمومی - ایران - گیشه سینما - خاک ایران - سبک زندگی - گردهمایی - بخشش - خبرگزاری - هنرمندان - آشوب - دنیا

آخرین اخبار سرویس:
سهم پلیس در لایحه بودجه 99

جزییات انتخاب و انتقال صد قاضی به دادگستری و دادسرای تهران

ارایه گزارش گلوگاه مبارزه با فساد به سران قوا

جلسه بررسی مشکلات واحدهای بزرگ تولیدی استان مرکزی

ابراهیم یزدی و عزت الله سحابی دهه 70 دانشجویان را شستشوی مغزی می دادند/ سروش باید به خدا پاسخ دهد

روحانی: اینکه فلانی مخالفانش را بی شناسنامه خوانده حرف نادرستی است / کی گفتم مشکلات را 100 روزه حل می کنم / بنزین 2 نرخی فساد آور است اما اضطرار بود

سفر وزیر خارجه قطر به ریاض

برخورد با افراد فرصت طلب در بازار ضروری و اجتناب ناپذیر است

وام های قرض الحسنه کجا می رود؟

کتابی درباره نماز به چاپ پنجم رسید +لینک خرید

حل مشکل سرقت درپوش های فاضلاب

روزی به نام هوابرد/ همواره آماده رویارویی با دشمنان هستیم

تعامل اتاق بازرگانی با قوه قضاییه برای مبارزه با فساد

نامه جمعی از حوزویان به آیت الله یزدی برای حضور در انتخابات مجلس خبرگان

پیام تسلیت مدیر رادیو قرآن به مناسبت درگذشت استاد «سیدقاسم موسوی قهار»

پیمانکار تغذیه دانشگاه شهید بهشتی به مراجع قضایی معرفی شد

2 داوطلب زن در حوزه انتخابیه قروه و دهگلان کناره گیری کردند

سه میلیون و 100هزار نفر در نهضت حفظ قرآن شرکت کردند

چهره های جدید از سلایق مختلف در میدان رقابت انتخاباتی فارس

سفرنامه سدیدالسلطنه

آمارهای معنادار از مرحله نخست انتخابات مجلس در کرمانشاه

رشد 375 درصدی کاندیداهای زن در استان سمنان/6 نماینده سمنانی ادوار مجلس در سودای دوباره بهارستان

انتصاب های جدید در معاونت فرهنگی و روابط عمومی ارتش

آمادگی بیمه سلامت برای پوشش آحاد مردم

استخدام کارشناس تبلیغات و روابط عمومی با مدرک لیسانس به بالا در اصفهان

همه دستگاه ها برای حل مسئله پلاسکو کمک کنند

دهیاران و اعضای شوراهای روستاها حق تبلیغ هیچ کاندیدایی را ندارند

مسئولیت ناپذیری مسئولین!

واکنش شهردار تهران به نامه تخلفات «بام لند»

احداث محل ثابت برای زائران آذربایجان غربی در عتبات عالیات ضروری است

در زمان گرفتاری چه کاری انجام بدهیم؟

زاکانی: مجلس انقلابی طرح بنزینی دولت را تغییر می دهد

جهانگیری: کارنامه درخشانی در مبارزه با فساد نداشته ایم

همکاری های نیروهای دریایی ایران و پاکستان بررسی شد

توصیه های مهم انتخاباتی رییس قوه قضاییه

سخنگوی شورای نگهبان: صلاحیت کسانی که چارچوب نظام را قبول ندارند تایید نخواهد شد

دریافت گزارش تخلفات انتخاباتی به صورت روزانه از سامانه سجام

روحانی در دانشگاه: همه باید در انتخابات فعال شویم و با انتخاب افراد لایق و شایسته آینده بهتر را برای کشور رقم بزنیم

استخدام فروشنده جهت مغازه لوازم خیاطی در یزد

آذری جهرمی: روز پنج شنبه یک سوپرایز برای مردم داریم

ماجرای حکم اعدام محسن لرستانی چیست؟

اصفهان: اجتماع فعالان فرهنگی اصفهان با حضور حاج حسین یکتا

رسالت امروز جامعه انتقال فرهنگ ایثار و شهادت است

نشست تبیینی و خبری مدیران استان سمنان

بررسی استیضاح وزیر آموزش و پرورش روی میز کمیسیون آموزش

پزشکان درمان اعتیاد در خراسان شمالی انگیزه ای برای کار کردن ندارند

دولت درباره وقایع اخیر گزارش می دهد/ تعداد مجروحان نیروی انتظامی بیشتر از مجروحان عادی است

عملکرد مناسب شهرداری تهران برای اتصال به زیرساخت های فناوری

مردم اسیر جوسازی های انتخاباتی نشوند

پیام تسلیت اتحادیه موسسات قرآنی کشور در پی درگذشت «موسوی قهار»

پیشبرد طرح کاهش پسماند شهری با تکیه بر ظرفیت شهر هوشمند

فتوتیتر/سندرم تکرار و توجه تنها به ریتم دعا

حدود 4500 بیمار ALS در کشور نادیده گرفته شده اند

سرپرست دفتر امور سیاسی و انتخابات استانداری یزد منصوب شد

وجه تشابه غیبت و خوردن گوشت برادر مرده

استخدام نیروی خانم جهت بسته بندی پوشاک در خراسان رضوی

نامه محرمانه به حناچی در مورد بام لند

اگر کسی بخواهد به نمایندگی از ملت صحبت کند، رییس جمهور است

افزایش 84 سانتی متری تراز دریاچه ارومیه

مسئولان در دسترس مردم باشند

دادستان کل کشور در بازدید از فولاد مبارکه: حمایت قاطعانه دستگاه قضا از صنعت کشور

استخدام بازاریاب حضوری و تلفنی در شرکت پویا،TRC/آذربایجان شرقی

لایحه ایجاد فضای مناسب برای استارت آپ ها در شورا مطرح می شود/ادامه فعالیت شرکت بیدود

حوزویان از آیت الله محمد یزدی برای حضور در انتخابات خبرگان دعوت کردند

بچگی بامزه آقای بازیگر + عکس

« روز دانشجو »

روحانی: اینکه فلانی مخالفانش را بی شناسنامه خوانده حرف نادرستی است / کی گفتم مشکلات را 100 روزه حل می کنم؟ / بنزین 2 نرخی فساد آور است

حدود 20 نفر از داوطلبان نامزدی نمایندگی ثبت نام شده دارای سابقه نمایندگی مجلس هستند

دانشگاهیان رشته حقوق جایگاه مناسبی در بخش های اجرایی ندارند

همایش بزرگداشت شهید سرلشگر کشوری - هوانیروز ارتش

2 داوطلب زن در حوزه انتخابیه قروه و دهگلان کناره گیری کردند

اعلام اسامی آثار نهایی راه یافته به «رویازی2»

رسانه ها مطالبه گر متولیان کاهش تصادفات باشند

آمریکایی ها قصد دارند نظام را با فشار اقتصادی از بین ببرند

جزییات انتخاب و انتقال صد قاضی به دادگستری و دادسرای تهران

روش ها‏ و کاربردهای تحقیق در هنر و معماری بررسی می شود

دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی در انتخابات حق ندارند موافق یا مخالف کاندیدایی تبلیغ کنند

یک و نیم میلیون پناهنده مجاز و مشمول دریافت خدمات در ایران

روش های انتشار آرای قضایی نیازمند بازنگری است

مسئولان در دسترس مردم باشند

افزایش 84 سانتی متری تراز دریاچه ارومیه

مدیر تراز انقلاب اسلامی در مسیر رفاه مردم گام برمی دارد

جدیدترین موضع گیری حزب الله لبنان درباره تشکیل کابینه این کشور

ظریف با همتای ترکیه ای خود دیدار کرد

تعامل پلیس با رسانه موجب ارتقای احساس امنیت در جامعه می شود

دشمن با تولید علم جوانان ایرانی مشکل دارد

استخدام برنامه نویس وب Back-End در شرکت وب کندو

انتصاب های جدید در معاونت فرهنگی و روابط عمومی ارتش

رشد 375 درصدی کاندیداهای زن در استان سمنان/6 نماینده سمنانی ادوار مجلس در سودای دوباره بهارستان

لایحه بودجه 99 با قانون بودجه 98 تفاوت معناداری ندارد

«جشنواره روشنایی» به یاد قربانیان زلزله 24 سال قبل ژاپن

درباره تک نرخی شدن بنزین با دولت صحبت نشده است

روحانی: اگر بگوییم فلانی مخالفانش را بی شناسنامه خوانده حرف نادرستی است / کی گفتم گفتم مشکلات را 100 روزه حل می کنم؟

بودجه سپاه و ارتش در سال آینده چقدر است؟

کسی که دنبال حقیقت است، باید قدرت را نقد کند

سه میلیون و 100هزار نفر در نهضت حفظ قرآن شرکت کردند

چهره های جدید از سلایق مختلف در میدان رقابت انتخاباتی فارس

لایحه ایجاد فضای مناسب برای استارت آپ ها را به شورا می بریم

جلسه علنی مجلس شورای اسلامی

همکاری های نیروی دریایی ایران و پاکستان بررسی شد

پیشکش مالیاتی دولت به سلبریتی های میلیاردر!

پیشکش مالیاتی دولت به سلبریتی های میلیاردر!