مطالب مرتبط:
صادرات تجهیزات پزشکی به 25 کشور دنیا/ بیمارستانی که در آن «زیرمیزی» وجود ندارد
صادرات تجهیزات پزشکی به 25 کشور دنیا/ بیمارستانی که در آن «زیرمیزی» وجود ندارد
فروشگاه اینترنتی تجهیزات اسکیت در کشور راه اندازی می شود
معرفی برترین نمایشگاه های تجهیزات پزشکی در دبی
استخدام کارشناس بازرگانی در یک شرکت معتبر تجهیزات پزشکی -تهران
-209 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 11 آذر 1398 ساعت 09:552019-12-02پزشكي

صادرات تجهیزات پزشکی به 25 کشور دنیا


- دانشگاه علوم پزشکی بقیهالله (عج) به عنوان یکی از برجسته ترین دانشگاه های علوم پزشکی کشور نقش مؤثری در ارائه خدمات درمانی به نیروهای مسلح و عموم مردم را بر عهده دارد.

این دانشگاه با داشتن 4 دانشکده بهداشت، پزشکی، داروسازی و پرستاری نقش بسزایی در تربیت پزشکان ایفا کرده است.

دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) از سال 1371 اقدام به پذیرش دانشجو در رشته پزشکی کرد.

در سال های 71 تا 75 با توجه به نیاز سپاه به کادر درمانی هر ساله حدود 100 دانشجوی پزشکی در این مجموعه پذیرش شده اند و این دانشگاه تواسنته حدود 10 هزار دانشجو را تربیت کند.

علیرضا جلالی، رییس دانشگاه علوم پزشکی بقیهالله (عج) ضمن بازدید از خبرگزاری فارس و دیدار با میدر عامل عامل این مجموعه به پرسش های خبرنگاران درخصوص عملکرد این دانشگاه پاسخ داد.

در ادامه مشروح این پرسش و پاسخ را می خوانید: فارس: تاریخچه شکل گیری دانشگاه علوم پزشکی بقیهالله (عج) از چه سالی بوده و با چه هدفی این دانشگاه تشکیل شد؟ جلالی: شکل گیری دانشگاه علوم پزشکی بقیهالله (عج) از سال 1365 آغاز شد و این مجموعه به عنوان دانشکده پزشکی دانشگاه امام حسین کار خود را آغاز کرد.

در آن دوران که کشور درگیر جنگ تحمیلی بود نیاز شدید به نیروی پزشکی احساس می شد و در آن دوران تعداد پزشکان سپاهی به اندازه انگشتان دست هم نمی رسید.

تا سال 1372 این دانشکده به فعالیت خود ادامه داد و پس از آن با مجوز وزارت بهداشت و تأیید مقام معظم رهبری به دانشگاهی مستقل تبدیل شد.

در نخستین روزهای فعالیت این دانشگاه با تربیت نیروهای پزشک و متخصصان بهداشت کار خود را آغاز کرد و آهسته آهسته دانشکده های پرستاری و داروسازی نیز به این مجموعه اضافه شدند.

*تربیت 10 هزار دانشجو فارس: این دانشگاه تا کنون چند دانشجو تربیت کرده است؟ جلالی: دانشگاه علوم پزشکی بقیهالله (عج) تاکنون بیش از 10 هزار دانشجو تربیت کرده و بیش از 90 درصد کادر پزشکی سپاه پاسداران فارغ التحصیل دانشگاه پزشکی بقیه الله (عج) هستند.

فارس: در حال حاضر در چند رشته دانشجو تربیت می کنید؟ جلالی: ما در 11 رشته تخصصی دانشجو می پذیریم همچنین چهار رشته فوق تخصصی و 75 رشته کارشناسی ارشد و PHD در مقاطع مختلف دانشجو داریم و تلاش خود را به کار گرفته ایم تا در راستای پیشرفت دانشگاه رشته های جدیدی را طی سال های آتی جذب کنیم.

دانشگاه بقیه الله (عج) دارای چهار دانشکده اقماری در شهرهای شیراز، مشهد و تبریز است و بنا داریم طی سال های آتی دانشکده بین الملل دانشگاه را توسعه بدهیم تا بتوانیم کادر پزشکی برای کشورهای محورهای مقاومت تربیت کنیم.

در حال حاضر متقاضیانی از کشورهای لبنان، سوریه و عراق برای تحصیل در رشته های پزشکی در این دانشگاه وجود دارد که امیدوارم بتوانیم در آینده ای نزدیک اقدام به جذب این دانشجویان کنیم.

فارس: دانشگاه بقیهالله(عج) چند عضو هیأت علمی دارد؟ جلالی: این دانشگاه در حال حاضر از 300 نفر عضو هیأت علمی برخوردار است که صددرصد آنها رسمی و با مجوز وزارت بهداشت مشغول به فعالیت هستند نکته برجسته این است که 50 درصد اعضای هیأت علمی دانشگاه بقیهالله(ع) رتبه استادی و دانشیاری دارند که این موضوع در بین دانشگاه های علوم پزشکی کشور بی نظیر است.

در رتبه بندی اعضای علمی توسط وزارت بهداشت عموماً 25 درصد اعضای هیأت علمی دانشگاه ها استاد تمام هستند در حالیکه در دانشگاه ما بیش از 50 درصد اعضای هیأت علمی به درجه استاد تمامی رسیده اند و این موضوع وزن اعضای هیأت علمی ما را سنگین و بی نظیر کرده است.

فارس: جایگاه دانشگاه علوم پزشکی بقیهالله(عج) در بین سایر دانشگاه ها چه وضعیتی دارد؟ جلالی: وزارت بهداشت دانشگاه ها را در حوزه های درمان، آموزش و تحقیقات و فناوری رتبه بندی می کند که رتبه بندی دانشگاه ما در این حوزه ها متفاوت است.

ما در حوزه تحقیقات در بین دانشگاه های تیپ چهار دارای رتبه اول هستیم و در بین تمام دانشگاه ها در زمینه آموزش رتبه 13 را به خود اختصاص داده ایم.

اما در حوزه درمان بیمارستان بقیهالله(عج) جزو مراکز عالی به شمار می رود و توانسته طی 10 سال رتبه درجه یک درمان را به خود اختصاص دهد.

تولید واکسن آنفلوآنزا، تولید دستگاه های اکسیژن ساز و کیت های تشخیص ویروس از اقدامات محققان این دانشگاه است در بین هزار بیمارستان کشور عموماً 10 بیمارستان رتبه عالی را به خود اختصاص می دهند و هیچ بیمارستانی تاکنون نتوانسته 10 سال پیاپی به این رتبه دست پیدا کند که این موضوع یکی از افتخارات سپاه پاسداران است.

فارس: بیمارستان بقیهالله(عج) چند تخت بیمارستانی فعال دارد؟ جلالی: بیمارستان بقیهالله(عج) مجوز 700 تخت بیمارستانی را دارد اما با توجه به اقبال مردم ظرفیت تخت های ما به 850 عدد رسیده است.

این موضوع در حالی است که اغلب بیمارستان های کشور تعداد تخت ها ی شان کمتر از مجوز دریافتی است.

تقریباً سیل زیادی از مراجعان به بیمارستان بقیهالله(عج) برخلاف باور عموم پاسدار نیستند و تنها 24درصد از مراجعین را پاسداران تشکیل می دهند و 18درصد از دیگر مراجعین را مردم عادی و بقیه نیز نظامیان ارتش و سایر گروه ها هستند.

فارس: روزانه چند نفر به بیمارستان بقیهالله(عج) مراجعه می کنند؟ جلالی: روزانه بیش از 10 هزار نفر به بیمارستان برای دریافت خدمات درمانی مراجعه می کنند.

ما در این بیمارستان 86 بخش درمانی داریم که به صورت فعال به هموطنان خدمات ارائه می کنند.

*تنها بیمارستان دندانپزشکی کشور فارس: درباره فعالیت بیمارستان دندانپزشکی شهید شکری نیز برای ما توضیح دهید؟ جلالی: بیمارستان دندانپزشکی ما اردیبهشت سال 97 با حضور فرمانده وقت سپاه پاسداران به بهره برداری رسید و اولین بیمارستان دندانپزشکی کشور است که از ظرفیت 100 یونیت دندانپزشکی برخوردار بوده و در حال حاضر دارای 60 یونیت فعال است.

ما تمام تلاش خود را برای افزایش تعداد یونیت ها به کار گرفته ایم و در فاز دوم تعداد یونیت های دندانپزشکی را تا 200 عدد تا پایان سال 1400 خواهیم رساند.

بیمارستان شهید شکری تنها بیمارستان دندانپزشکی کشور بوده که از اتاق های عمل جراحی تحت بیهوشی، بخش مراقبت های ویژه و بخش مراقبت بستری 24 ساعته برخوردار است بیمارستان شهید شکری تنها بیمارستان دندانپزشکی کشور بوده که از اتاق های عمل جراحی تحت بیهوشی بخش مراقبت های ویژه و بخش مراقبت بستری 24 ساعته برخوردار است.

همچنین از به روزترین تجهیزات دندانپزشکی مانند سی تی اسکن ها برخوردار بوده و علاوه بر این خدمات ویژه ای به کودکان و افراد کم توان ذهنی ارائه می شود؛ به طور مثال ما در این بیمارستان توانایی داریم تا در یک عمل جراحی بیهوشی 10 دندان آسیب دیده کودکان یا افرادی که با مشکلات قلبی مواجه هستند را ترمیم کنیم.

*بخش مستقل درمان بانوان فارس: آیا در بیمارستان بقیهالله(عج) بخش مستقل درمان بانوان وجود دارد؟ جلالی: در این بیمارستان بخش مستقل درمان بانوان راه اندازی شده و بانوان می توانند با نظر و صلاحدید خودشان در این بخش بستری و خدمات را دریافت کنند، اما در حال حاضر تنها در یک طبقه از بیمارستان این خدمت ارائه می شود و ما امیدواریم بتوانیم در آینده نزدیک شاهد مستقل شدن سایر بخش ها باشیم.

فارس: بخش کودکان در بیمارستان بقیهالله(عج) مستقل است؟ جلالی: ما بخش ویژه ای با دکوراسیون فضای کودکانه را برای کودکان در نظر گرفته ایم تا زمانی که برای درمان در مرکز درمانی حضور پیدا می کنند، احساس نگرانی و ترس نداشته باشند.

*اجرای 100درصدی پرونده الکترونیک سلامت فارس: پرونده الکترونیک سلامت در بیمارستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی بقیهالله (عج) اجرایی شده است؟ جلالی: افتخار داریم که اعلام کنیم بیمارستان شهید شکری به عنوان تنها بیمارستانی که پرونده الکترونیک سلامت در آن به صورت صد درصدی اجرایی شده، مشغول کار است.

بیمار پس از مراجعه به این بیمارستان کارت الکترونیکی را دریافت می کند که تمام اطلاعات درمانی وی در آن ثبت می شود و دیگر نیازی نیست که برای مراجعه بعدی عکس ها و آزمایش های خود را به همراه داشته باشد.

نکته مهم این است که تمام زیرساخت ها و نرم افزارهای اجرای این کار را توسط محققان خودمان طراحی و تولید کردیم.

فارس: آیا در زمینه طب ایرانی فعالیتی دارید؟ جلالی: سلامت کده طوبی در حوزه طب سنتی در حال ارائه خدمت به متقاضیان است.

ما معتقدیم طب سنتی مکمل طب مدرن بوده و همان طور که رهبر معظم انقلاب به وزارت بهداشت توصیه کرده است که نقاط قوت طب سنتی برای تکمیل طب مدرن استفاده شود، ما با همین نگاه و سیاست پیشگیرانه خدمات را در حوزه طب سنتی به مردم ارائه می دهیم.

در سلامت کده طوبی پزشکانی که در حوزه طب سنتی آموزش دیده اند به مردم خدمت ارائه می کنند و خدماتی از جمله ماساژدرمانی، طب سوزی و حجامت در محیط های بهداشتی ارائه می شود.

فارس: آیا در زمینه تحقیقات داروهای گیاهی نیز اقدامی انجام داده اید؟ جلالی: در کنار سلامت کده طوبی مرکز تحقیقات حوزه داروهای گیاهی در حال فعالیت است و در راستای تولید این داروها، پالایشگاهی راه اندازی کرده ایم تا گیاهان را با متدهای دقیق و علمی به دارو تبدیل کنند.

این مرکز در شهرستان گلپایگان واقع شده و از جمله فعالیت های آن می توان به تولید داروی استویا اشاره کنیم که شیرین کننده گیاهی قوی ای است و چندین برابر قند خاصیت شیرین کنندگی دارد.

فارس: آیا این محصول به بازار عرضه شده است؟ جلالی: این شرکت دانش بنیان تلاش خود را برای عرضه این محصولات به بازار در راستای سیاست های تغذیه سالم به کار گرفته است، اما به دلیل واردات بی رویه این نوع مکمل ها با چالش هایی مواجه هستیم که امیدواریم بتوانیم طی ماه های آینده این چالش ها را برطرف کنیم.

فارس: چند پژوهشکده در دانشگاه بقیهالله(عج) فعالیت می کنند؟ جلالی: در حال حاضر 4 پژوهشکده در حوزه های سبک زندگی، طب رزمی و نانو بیوتکنولوژی فعال هستند که هر یک از آنها دارای 5 مرکز تحقیقات بوده و در حوزه های ذکرشده مشغول به انجام خدمات هستند.

همچنین مرکز تحقیقات هپاتیت در دانشگاه بقیهالله(عج) مشغول به فعالیت است که به عنوان مرکز منطقه ای هپاتیت شناخته می شود.

فارس: برای توسعه و همکاری با شرکت های دانش بنیان چه برنامه هایی دارید؟ جلالی: در حال حاضر دو مرکز رشد در دانشگاه بقیهالله(عج) فعال هستند که یکی از آنها در حوزه زیست فناوری و دیگری در حوزه علوم کامپیوتر فعالیت می کند.

طی سال های گذشته این دانشگاه اقدام به تاسیس 18 شرکت دانش بنیان کرد که از این تعداد، 8 شرکت محصولات خوبی تولید کردند که از جمله آنها به تولید واکسن آنفلوآنزا، تولید دستگاه های اکسیژن ساز و کیت های تشخیص ویروس اشاره کرد.

همچنین در عرصه کشاورزی نیز شرکت های دانش بنیان ما توانستند نانوکودهایی را تولید کنند.

فارس: آیا این محصولات صادرات هم می شوند؟ جلالی: بله، برخی از محصولات ما به دلیل کیفیت بالا قابلیت صادرات را دارند، به طور در زمینه تجهیزات پزشکی دستگاه اکسیژن ساز تولید محققان این مجموعه به 25 کشور دنیا صادرات می شود.

*راه اندازی 100 شرکت دانش بنیان فارس: برای تقویت و همکاری با شرکت های دانش بنیان چه برنامه ای دارید؟ جلالی: از ابتدای سال 97، پارک علم و فناوری دانشگاه راه اندازی شد و از اوایل سال 98 برنامه ریزی هایی صورت گرفت تا بتوانیم از ظرفیت محققان انقلابی از بیرون از دانشگاه استفاده کنیم.

همچنین امیدواریم تا پایان سال 99 صد شرکت دانش بنیان دیگر را در پارک فناوری خودمان راه اندازی کنیم، همچنین تاکنون 18 شرکت نیز تاسیس شده است.

فارس: این شرکت ها در چه حوزه هایی فعال هستند؟ جلالی: حوزه های غذای سالم، طب سنتی، تولید دارو و سلامت دیجیتال از جمله فعالیت های این شرکت ها به شمار می روند و من معتقدم که تنها در حوزه سلامت دیجیتال می توان با هزار شرکت دانش بنیان همکاری داشت.

مرکز بزرگ ژنتیک کشور آذر ماه در دانشگاه بقیهالله(عج) افتتاح خواهد شد که همزمان با آن امیدواریم بتوانیم 10 شرکت دانش بنیان دیگر را به بهره برداری برسانیم.

فارس: آیا دانشگاه بقیهالله(عج) از بیمه ها مطالبه ای دارد؟ جلالی: 80 درصد مراجعین ما افراد دارای دفترچه درمانی نیروهای مسلح هستند که این بیمه یکی از خوش حساب ترین بیمه ها به شمار می رود.

ما مطالباتی از بیمه تامین اجتماعی داریم که آنها را به ما پرداخت نکرده، هر چند که ما حدود یک سال که با این بیمه لغو قرارداد کرده ایم.

از سوی دیگر ما مطالبه سنگینی از بیمه دی داریم که امیدواریم هر چه سریع تر این مطالبات به ما پرداخت شود.

*مراجعه 2.

5 میلیون نفر به بیمارستان بقیهالله(عج) فارس: سالانه چند نفر برای دریافت خدمات به این بیمارستان مراجعه می کنند؟ جلالی: سالانه به حدود 2.

5 میلیون نفر خدمات ارائه می دهیم.

فارس: در مراسم اربعین حسینی، پزشکان این بیمارستان به چند نفر خدمت ارائه کردند؟ جلالی: ما در این مراسم باشکوه 4 موکب درمانی راه اندازی کردیم و به 86 هزار نفر خدمات درمانی ارائه کردیم.

450 نفر از پزشکان این دانشگاه در این مراسم حضور داشتند و 300 نفر از دانشجویان نیز به عنوان پزشک سیار به زائران خدمت ارائه کردند.

فارس: در بیمارستان بقیهالله(عج) زیرمیزی گرفتن از بیمار وجود دارد؟ جلالی: در طی 10 سال گذشته خط قرمز مجموعه ما دریافت پول خارج از عرف از بیمار بوده است و خوشبختانه با تدابیر صورت گرفته طی این 10 سال حتی یک مورد دریافت زیرمیزی نداشته ایم و اگر موردی از خطای پزشکان به ما گزارش شده، بلافاصله پزشک را از بیمارستان اخراج کرده ایم.

فارس: آیا برای اطلاع از رضایت بیماران، نظرسنجی در این بیمارستان صورت می گیرد؟ جلالی: از اغلب بیماران سرپایی و بستری نظرسنجی صورت می گیرد و این نظرسنجی به صورت ماهانه در کمیته ای بررسی می شود تا بتوانیم به گلایه های بیماران رسیدگی کنیم.

فارس: نحوه ارائه خدمات شما به بیماران شیمیایی به چه صورت است؟ جلالی: بیمارستان بقیهالله(عج) از سال 71 تصمیم گرفت که بیماران شیمیایی که در مراکز مختلف بستری بوده اند را به صورت متمرکز با راه اندازی یک درمانگاه دور هم جمع کرده و به آنها خدمت ارائه دهد.

در این راستا نیز مرکز تحقیقات آسیب های شیمیایی راه اندازی شد و در حال حاضر متخصصان برجسته ای در این مرکز به این جانبازان و قشر مظلوم خدمت رسانی می کند.

این مرکز جزو پیشرفته ترین و عالی ترین مراکز تحقیقاتی این حوزه است، به طوری که از مقالات محققین ما در بسیاری از رفرنس های علمی معتبر استفاده می شود.

* فارس
کلید واژه ها: دانشگاه - دانشگاه علوم پزشکی - پزشکی - پزشک - علوم پزشکی - دانشجو - دانشکده - تربیت - الله - علوم - رشته - دانشگاه های علوم پزشکی - بهداشت - دانشگاه امام حسین - کشور - فارس - داروسازی - پرستاری - مقام معظم رهبری - خبرگزاری فارس - سپاه پاسداران - تجهیزات پزشکی - کارشناسی ارشد - پزشکان - سپاه - درمانی - فعالیت - خدمات درمانی - فارغ التحصیل - وزارت بهداشت

آخرین اخبار سرویس:
عمل جراحی مغز در بیداری

فعالیت شبانه روزی کلینیک احمدیه دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه

63 گیلانی مبتلا به ویروس آنفلوانزا/ 273 نمونه گرفته شد

به آسانی جوش های صورت را درمان کنید

10 دلیل خارش شدید پوست

جراحی مغز در بیداری برای اولین بار در خراسان جنوبی

معاون فرهنگی وزیر بهداشت به ایلام می آید

چرا نباید با عشق قبلی مان دوست معمولی بمانیم؟

کمبود تخت بیمارستان ها هنگام اپیدمی مشکل را چند برابر می کند

آخرین وضعیت آنفلوانزا در اصفهان

اخراج معتادان تحت درمان از کار، ممنوع!

توصیه های مهم غذایی برای ورزشکاران

شیوع آنفلوآنزا در اطفال گلستان رو به کاهش است

شرکت دارویی بدون مجوز پلمپ شد

همگانی کردن ورزش بیماران خاص و پیوند اعضا نیازمند فرهنگ سازی است

همه گیری آنفلوآنزا تا 2 هفته دیگر فروکش می کند

اضطراب و تنهایی مهم ترین دلایل گرایش زنان به اعتیاد

توصیه طب سنتی برای درمان آنفلوآنزا

همه گیری آنفلوآنزا تا دو هفته دیگر فروکش می کند

توزیع مجدد انسولین های قلمی در بازار تا رفع کامل کمبودها

همگانی کردن ورزش بیماران خاص و پیوند اعضا نیازمند فرهنگ سازی است

میزان انتقال ویروس HIV از روش های مختلف چقدر است؟

زوایای پیچیده و پنهان زندگی کودک پرنس هری

5 داروی چاق کننده

معرفی انواع دمنوش های خواب آور و ویژگی های هر کدام

رفع بوی عرق با ترکیبات سنتی

ارتباط بطری های یک بار مصرف با نازایی

وزارت بهداشت آمار فوتی های آنفلوآنزا را اعلام کرد

آنفلوآنزا، بیماران بخش مراقبت های ویژه را افزایش داد

چه کنیم تا در تله آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان گرفتار نشویم؟

تسریع در تولید واکسن های مورد نیاز کشور ضروری است

آشفته بازار تجهیزات پزشکی کشور/جای خالی شرکت های رسمی پخش

ساخت علف کش های جدید با استفاده از گیاهان دریایی

قصه های پر درد خیابان کارگر/ آواره شهر غریب در جستجوی سلامتی

فرماندار آستارا: دهیاران موارد مشکوک به آنفلوآنزا را گزارش کنند

افزایش دو برابری نظارت بر بازار داروی خوزستان

مصرف روزانه تخم مرغ چه مزایایی دارد؟

وقتی «سلامت بیماران» بازیچه سوداگری برخی پزشکان می شود

عوارض درمان آنفلوانزا با تزریق دگزامتازون

درمان بیماری پارکینسون با کمک یک کرم!

میزان انتقال ویروس HIV از روش های مختلف چقدر است؟

خانه داری با چاشنی خلاقیت / نکات ریزی که هر زن خانه دار باید بداند

آشفته بازار تجهیزات پزشکی کشور/جای خالی شرکت های رسمی پخش

پزشکان درمان اعتیاد در خراسان شمالی انگیزه ای برای کار کردن ندارند

تب بیماری آنفولانزا فروکش کرد

اجرای طرح کشوری بررسی شیوع ناباروری در دانشگاه علوم پزشکی مشهد

فرماندار آستارا: دهیاران موارد مشکوک به آنفلوآنزا را گزارش کنند

بیمه سلامت زیر بار هزینه خدمات سعمک نمی رود

کاهش روند شیوع آنفلونزا در گیلان

کمیته نظارت بر کیفیت نسخه نویسی پزشکان تشکیل شود

راحت شویی و آسودگی خیال با سرویس مبل شویی و قالی شویی پالسین

تشخیص سرطان پروستات با آزمایش ادرار خانگی

والدین افسرده، فرزندان افسرده تر

چرا چشم مبتلا به تیرویید می شود؟

استخدام انباردار آقا در شرکت پخش دارو در اصفهان

نشانه های ابتلا به سرطان حنجره

ویدئو/ ربابه شیخ الاسلام: فقر آهن منجر به خونریزی در هنگام زایمان و مرگ مادر می شود

نقش روغن های ارگانیک و گیاهان دارویی بر زندگی فردی

رژیم شیر و خرما ؛ سوپر معجون لاغری

یادگیری شیوه تنفس با سکسکه

تشخیص سرطان پروستات با آزمایش ادرار خانگی

سکسکه، تنفس را به جنین آموزش می دهد!

سهم هلال احمر در واردات داروهای خاص / تخصیص ناقص بودجه 98

آمارهای مخفی آنفلوانزا در خراسان جنوبی/تخت های ایزوله جوابگو نیست

این زن 6 ساعت بعد از مرگ زنده شد!

سکسکه، تنفس را به نوزادان آموزش می دهد!

میزان غذای ما در آینده چقدر خواهد بود؟

آروماتراپی چیست؛ فواید، روش های استفاده

چندین مزیت استفاده از پروبیوتیک ها

افزایش بیماران بخش مراقبت های ویژه بخاطر «آنفلوآنزا»

توصیه طب سنتی برای درماان آنفلوآنزا

خوردن این خوراکی ها با ماهی، ممنوع

«آنفلوآنزا» بیماران بخش مراقبت های ویژه را افزایش داد

راهکارهای لباس پوشاندن به نوزاد

چه افرادی مستعد ابتلا به تیرویید چشمی هستند؟

دلایل درد به هنگام رابطه جنسی در زنان

خطر همه گیری ویروس شایع شده در مناطقی از آسیا

توصیه وزارت بهداشت به مدیران گرمخانه های شهرداری در فصل آنفلوآنزا

مطالبات جاری مراکز درمانی طرف قرارداد درحال پرداخت است

ردپای سم در واگن های مترو

تاثیر افسردگی دوران بارداری بر پسران بیشتر است یا دختران؟

رژیم سیب و دارچین مفید برای سم زدایی بدنتان

نخستین بانک شیر مادر سیستان و بلوچستان در زاهدان راه اندازی می شود

رییس جمهور در جمع دانشجویان دانشگاه فرهنگیان

سرماخورده ها از مصرف لبنیات پرهیز کنند

تاثیر افسردگی دوران بارداری بر پسران بیشتر است یا دختران؟

چرا همیشه احساس خستگی می کنید؟ و چه باید کرد؟

آنفلوانزای H1N1 از شدت بیشتری برخوردار است

توصیه های بهداشتی پیرامون بیماری آنفلوانزا در مدارس

ورزش برای درمان و پیشگیری از بیماری های خاص موثر است

مطالبات مراکز طرف قرارداد تامین اجتماعی پرداخت می شود

با خواص بی نظیر انار آشنا شوید

کاهش آمار خودکشی در لرستان

منشأ بوی نامطبوع در تهران یک منطقه نبوده است

ارائه خدمات درمانی کلینیک بوستان در 29 رشته تخصصی و فوق تخصصی

5 فرمول طبیعی برای فراموشی نوشیدنی های ورزشی!

آنفلوانزای H1N1 از شدت بیشتری برخوردار است

3 بیماری خطرناک که بیشتر آقایان را درگیر می کند

ویروس آنفلوآنزا چه زمانی منجر به مرگ می شود؟

سلول درمانی؛ مسیر میان بر

صادرات تجهیزات پزشکی به 25 کشور دنیا

صادرات تجهیزات پزشکی به 25 کشور دنیا