مطالب مرتبط:
حق الزحمه چندمیلیون یورویی کارشناس متخلف پرونده بابک زنجانی
تشکیل پرونده برای 1642 متخلف صنفی
تشکیل پرونده برای 1642 متخلف صنفی
حماس پیشرفت در پرونده تبادل اسرا با رژیم صهیونیستی را تکذیب کرد
کیفرخواست قتل عمد در پرونده شلیک مرگبار مأمور پلیس
-176 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 2 آذر 1398 ساعت 03:252019-11-23اقتصادي

حق الزحمه چندمیلیون یورویی کارشناس متخلف پرونده بابک زنجانی


- رییس شورای عالی کانون کارشناسان رسمی کشور گفت: آقای محسنی اژه ای مکررا درباره کارشناسی متعدد زمینی در پرونده بابک زنجانی صحبت کرده بود که باید بگویم در وهله اول امر کارشناسی را به این کارشناس ارائه داده بودند که او یک صفحه گزارش نوشته بود و گفته بود زمین 8 هزار میلیارد تومان می ارزد و آنچه که به عنوان دستمزد بیش از حد گرفته بود، چندین میلیون یورو پول نقد بود.

طهماسب مظاهری رییس شورای عالی کانون کارشناسان رسمی دادگستری با حضور در ایسنا در گفت و گویی تفصیلی با خبرنگاران حقوقی این رسانه ضمن تبریک به مناسبت بیستمین سالروز تاسیس خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) گفت: از اوایل شروع کار با دوستان جهاد دانشگاهی همکاری و تعامل خوبی داشتیم و شروع فعالیت این خبرگزاری را در همان زمان هم به فال نیک گرفتیم.

من همیشه سعی کردم در خدمت رسانه ها و در دسترس باشم.

به عنوان انسانی که با رسانه ها ارتباط خوبی داشتم و هنوز هم دارم، کار خبرگزاری شما را یک کار منصفانه، حرفه ای، دقیق و صحیح می دانم؛ ان شاءالله همین مسیر را طی کنید و مشکلات را حل کنید.

لذا منصفانه، دقیق و صحیح کار کردن سخت است ولی می ارزد.

هر چه به انتخابات نزدیک می شویم، کار مقداری حساس تر می شود، موفق باشید.

کار شما در ایسنا منصفانه، حرفه ای و دقیق است وی درباره ساختار کانون کارشناسان رسمی دادگستری گفت: اولین قانون مربوط به امور کارشناسان رسمی دادگستری، در سال 1317 خورشیدی تصویب شد و پس از آن باب کارشناسی در کشور باز شد.

بعد از انقلاب سه بار این قانون اصلاح و آخرین قانون نهایی، مصوب سال 1381 است که شورای عالی کارشناسان رسمی دادگستری، به موجب قانون کانون کارشناسان رسمی دادگستری مصوب سال 1381، تاسیس شد.

پیش از این قانون تعداد کمی استان ها، کانون مستقل داشتند؛ بعضی از استان ها کانون مستقل نداشتند و نمایندگی از کانون استان مجاور داشتند و پس از تصویب قانون سال 1381 به تدریج در تمامی استان ها کانون مستقل تشکیل شد.

این کانون ها هیچ گونه ارتباط تشکیلاتی با یکدیگر نداشتند و دوگانگی در تصمیمات آنها وجود داشت و در امور مهم که نیاز به انعکاس در سطح بالای مملکتی و تصمیم گیری کلان بود، متولی هماهنگ کننده و نظارتی وجود نداشت.

این نقیصه در قانون سال 1381 برطرف شد.

شورای عالی در واقع هماهنگ کننده کانون هاست و سیاستگذاری و برنامه ریزی در سطح کشور و نظارت بر امور کانون ها را به عهده دارد.

رییس شورای عالی کانون کارشناسان رسمی دادگستری کل کشور ادامه داد: طبق قانون، کانون کارشناسان رسمی دادگستری هر استان مجمع عمومی دارد که از کل کارشناسان رسمی آن استان تشکیل می شود.

هیأت مدیره (ارکان) کانون را مجمع عمومی انتخاب و احکام آنها را رییس شورای عالی امضاء و ابلاغ می کند.

شورای عالی بر انتخابات و نحوه عملکرد کانون ها نظارت دارد.

کانون کارشناسان رسمی دادگستری دارای شخصیت حقوقی مستقل است وی با بیان اینکه کانون کارشناسان رسمی دادگستری، دارای شخصیت حقوقی مستقل غیر دولتی، غیر انتفاعی و غیر سیاسی است، افزود: کانون کارشناسان رسمی دادگستری، سازمانی مستقل است و نظریاتی که از طرف این کانون داده می شود، جانبدارانه نیست.

کارشناس رسمی دادگستری شدن محتاج خبرگی، دانش وسیع، دانش حقوقی، گذراندن دوره های آموزشی و کارآموزی است.

علاوه بر دادگاه ها، اشخاص حقیقی و حقوقی هم می توانند کار را به کارشناس ارجاع کنند.

خود شما می توانید مستقیماً به کارشناس رجوع کنید و از او بخواهید فرضا آپارتمانی را که به خودتان تعلق دارد، قیمت گذاری کند یا بهای یک قطعه زمین کشاورزی یا باغ و حتی در جایی که مالکیت معنوی مطرح است، کار کارشناسی را انجام دهد.

دستگاه های دولتی و بانک ها، علاوه بر دادگاه ها، از ارجاع کنندگان اصلی کارشناسی هستند.

این ارجاع هم برای ارزیابی دارایی های فیزیکی یا دارایی های معنوی، هم برای تشخیص صحت اسناد و مدارک، هم برای تهیه گزارش از مطالبات و بدهی ها و در نهایت هر موضوعی که نیاز به بررسی کارشناسی داشته باشد، است.

مظاهری تصریح کرد: کانون کارشناسان رسمی، مرجع تنظیم ضوابط حرفه ای کارشناسی است و تعدادی کارشناس دارد که طبق ضوابط قانونی، پس از طی مراحل آن، پروانه فعالیت می گیرند و صلاحیت های تخصصی آن نیز تعیین می شود.

وی ادامه داد: برای کارشناس رسمی دادگستری شدن، مرحله گزینش داریم.

این گزینش در قانون به صورت تشخیص صلاحیت و اولویت های اخلاقی آمده است.

کارشناس برای این کار و عضویت در هیئت مدیره های کانون ها و در شورای عالی، بر پایه قانون، باید احراز صلاحیت شود.

این احراز صلاحیت به عهده کمیسیونی به نام کمیسیون ماده 13 است و از پنج عضو تشکیل می شود که شامل دو نفر قاضی به انتخاب رییس قوه قضاییه و سه نفر کارشناس رسمی دادگستری به انتخاب و پیشنهاد شورای عالی کارشناسان رسمی و تایید رییس قوه قضاییه است و حکم اعضای این کمیسیون را رییس قوه قضاییه صادر و ابلاغ می کند.

گزارش کارشناسی مبنای حکم قضات قرار می گیرد رییس شورای عالی کانون کارشناسان رسمی دادگستری کشور درباره نظریه کارشناسی گفت: با توجه به تخصصی شدن کارها گزارش کارشناسی ملاک و مبنای حکم قضات قرار می گیرد و آنها دستیار قاضی و یار و مشاور قضات اند.

کارشناسان رسمی دادگستری " قضات در صحنه" اند.

کارشناس چشم و یاور قاضی اند، برای اینکه میزان آگاهی قضات نسبت به موضوعات تخصصی محتوای پرونده افزایش پیدا کند و در نهایت رأی صحیح را صادر کند.

در مواردی که قضات، برای دادن رأی ، به اطلاعات دقیق تر و بیشتری نیاز دارند، از کارشناسان متخصص و آگاه کمک می گیرند.

کارشناس نظریه خود را طی گزارشی به قاضی اعلام می‎کند و قاضی با استفاده از این نظریه، رأی را صادر می کند.

مظاهری تاکید کرد: موارد رد دادرس در مورد کارشناس هم صدق می کند و کارشناسان برای طرفین دعوا نباید هیچ نوع قرابت نسبی و سببی و ذی نفعی داشته باشند ولی وکلا می توانند از بستگان طرفین دعوا باشند زیرا وکلا موظفند از خطاهای موکل دفاع کرده و در کاهش مجازات تلاش کنند.

کارشناسان رسمی در کمک به قضات دادگستری برای کشف حقیقت و پیدا کردن علم بیشتر نسبت به آنچه درباره آن به یقین نرسیده اند، بسیار موثرند.

ناگفته نماند که مراجعه شخصی هم به کارشناسان می شود.

مثلاً شرکتی می خواهد بخشی از دارایی خود را بفروشد، در این حالت، برای اینکه هیئت مدیره و بعداً مجمع نسبت به این معامله اطمینان خاطر پیدا کنند، مدیر عامل شرکت، قیمت گذاری را به کارشناس یا کارشناسان رسمی دادگستری واگذار می کند.

دستگاه های دولتی، بانک ها، بیمه ها و دستگاه های عمومی غیر دولتی در مواقع لازم برای تقویم اموال خود یا انجام معاملات یا حل و فصل اختلافات خود به کارشناسان رسمی دادگستری مراجعه می کنند.

رییس شورای عالی کانون کارشناسان رسمی کشور درباره تخلفات کارشناسان گفت: اگر افراد یا دستگاهی متقاضی امر کارشناسی است، از دو طریق می توانند اقدام کنند.

راه اول این است که کتاب و سایت کانون کارشناسان را مطالعه کنند و کارشناس را انتخاب نمایند.

راه دیگر این است که از کانون استان ها، درخواست کارشناسی داشته باشند تا گروهی را بگذارند و آنرا انجام دهند که این راه بهتر است زیرا احتمال دارد که در انتخاب کارشناس بدلیل شناخت لازم انتخاب مناسب صورت گیرد.

پس از انتخاب کارشناس توسط کانون و زمانی که هیات کارشناسی گزارش را تهیه و ارائه دادند، قبل از اینکه نظریه کارشناسی برای متقاضی فرستاده شود، ممیزی در کانون می شود و این هیات یک دور دیگر گزارش را مطالعه می کند.

این ممیزی جلوی هر نوع خطای بیّن را می گیرد.

البته ناگفته نماند که اختلاف نظر حدود 10 درصدی بین دو کارشناس، طبیعی است، اختلاف فاحش قابل قبول نیست.

از تذکر شفاهی و کتبی تا ابطال پروانه کارشناسی برای کارشناس متخلف مظاهری درباره تخلفات کارشناسان و دستمزدهای بیش از حد متعارف کارشناسان گفت: اگر کارشناسی مرتکب تخلفی شد، ابزارهای تنبیهی وجود دارد و تنبیه انضباطی کارشناس متخلف جزو اصول کانون کارشناسان است؛ البته محکومیت قضایی با قوه قضاییه است.

اگر از کارشناسی که گزارش اشتباه داده است و از وی شکایت شود، در دادگاه انتظامی کانون کارشناسان محاکمه می شود و در صورت محکومیت انتظامی بخشی از صلاحیت های او طبق قانون محدود، کم و یا پروانه کارشناسی او تعلیق یا باطل می شود؛ لذا از توبیخ کتبی تا باطل کردن پروانه کارشناسی مجموعه محکومیت انتظامی است که برای کارشناس متخلف در قانون پیش بینی شده است؛ البته اگر کارشناس تخلف داشته باشد، موضوع در قوه قضاییه رسیدگی می شود.

مثلا کارشناس تبانی کرده باشد یا خطای عمدی یا گزارش خلاف واقع با علم و اطلاع و سوء نیت به نفع یکی از طرفین ارایه داده باشد.

وی افزود: یکی از نقاط مترقی کار کانون کارشناسان رسمی این است که اگر کسی از امر کارشناسی شکایت کرد و دادگاه بدوی در سطح استان در کانون کارشناسان به آن رسیدگی و حکمی را صادر کرد؛ در صورت اعتراض پرونده در دادگاه تجدیدنظر که در شورای عالی است، بررسی می شود و قضات عالی رتبه از قوه قضاییه و دو کارشناس در رشته تخصصی از کانون کارشناسان و نماینده شورای عالی در آن حضور دارند و در نهایت حکم کارشناس متخلف را صادر می کنند.

اگر کارشناس مورد شکایت عضو شورای عالی کانون کارشناسان یا اعضای هیات مدیره کانون استان ها یا دادستان یا بازرس باشد، دادگاه های کانون کارشناسان صلاحیت رسیدگی به پرونده او را ندارند و پس از طرح در شورای عالی، پرونده به دادگاه انتظامی قضات جهت رسیدگی ارجاع می شود.

طبق قانون، شکایت از ارکان کانون کارشناسان برای جلوگیری از هر گونه اعمال نفوذ در دادگاه کانون رسیدگی نمی شود.

مظاهری تصریح کرد: مواردی که در مورد تخلفات کارشناسان رسمی مطرح می شود و در سخنان حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای معاون اول قوه قضاییه هم بارها بوده، اکثر قریب به اتفاق مربوط به کارشناسانی هست که سال ها قبل بوده اند و در این دو سه سال اخیر کمتر رخ داده که کارشناسی مرتکب تخلفی شود.

کارشناس اول پرونده بابک زنجانی که ارزیابی خطا و فاحشی داشت، عضو کانون کارشناسان رسمی دادگستری نیست رییس شورای عالی کانون کارشناسان رسمی کشور تاکید کرد: آقای محسنی اژه ای مکررا درباره کارشناسی متعدد زمینی در پرونده بابک زنجانی صحبت کرده بود که باید بگویم در وهله اول امر کارشناسی را به این کارشناس ارائه داده بودند که او یک صفحه گزارش نوشته بود و گفته بود زمین 8 هزار میلیارد تومان می ارزد و آنچه که به عنوان دستمزد بیش از حد گرفته بود، چندین میلیون یورو پول نقد بود.

این کارشناس عضو کانون کارشناسان رسمی دادگستری نبوده و الان هم به دلیل گزارش غیر واقعی و حق الزحمه بیش از حدی که دریافت کرده بود، به زندان محکوم شده است.

پس از آن پرونده به کارشناس سه نفره کانون کارشناسان رسمی دادگستری و نهایتا به کارشناس 5 نفره کانون ارجاع شد و 720 میلیارد تومان زمین را برآورد کردند که گزارش آن به دست معاون اول قوه قضاییه ارائه شد.

وی با بیان اینکه محاکم و مراجع هم از کانون کارشناسان رسمی و هم از کارشناسان مرکز امور مشاوران قوه قضاییه ( ماده187 برنامه سوم توسعه) استفاده می کنند، گفت: کانون ها در اجرای وظایف قانونی خود مستقل اند، ولی شورای عالی صلاحیت ها و اختیارات و وظایفی دارد که شورا را در مرتبه بالاتری قرار می دهد.

مطابق قانون، تصمیمات قانونی شورای عالی برای کلیه کانون های کشور لازم الاجراست.

نظارت به عملکرد کانون ها و ارزشیابی فعالیت های آنها و سیاستگذاری های کلان و برگزاری آزمون های سراسری نیز از صلاحیت های شورای عالی است.

شورای عالی بر انتخابات کانون ها نظارت می کند.

دو عضو شورای عالی به عنوان ناظران شورای عالی بر کار کانون ها، از جمله انتخابات آنها و عملکردهای مالی شان و انطباق عملکردهای آن ها با قانون و آیین نامه ذی ربط نظارت می کنند.

مرجع حل اختلاف های احتمالی و تفسیر مقررات نیز شورای عالی است .

در یک کلام، شورای عالی مرجع سیاست گذاری و نظارت در این مجموعه است.

مظاهری تصریح کرد: شورای عالی کانون کارشناسان 18 عضو دارد و انتخابات آن دو مرحله ای است.

هر کانون به نسبت تعداد کارشناسان عضو به کل کارشناسان سراسر کشور سهمیه ای برای عضویت در شورای عالی دارد.

مثلاً تهران که تعداد کارشناسان رسمی اش بیش از سایر استان هاست و بیش از 4 هزار کارشناس دارد، شش سهمیه از 18 نفر عضو شورا را دارد.

برخی از کانون استان ها یک یا دو نماینده دارند و برخی کانون ها با چند کانون نزدیک یک انتخابات با هم برگزار می کنند و یک عضو شورا را انتخاب می کنند.

در مرحله اول انتخابات کلیه کارشناسان هر کانون به دو برابر تعداد اعضای خود در شورا رأی می دهند و به این ترتیب 36 نفر انتخاب می شوند.

در مرحله دوم این 36 نفر از بین خود 18 نفر را به عنوان اعضای اصلی شورا انتخاب می کنند.

18 نفر دیگر به عنوان عضو علی البدل خواهند بود تا چنانچه در دوران چهار ساله یکی از اعضاء به هر دلیل از ادامه خدمت در شورا معذوریت پیدا می کند، افراد ذخیره به عنوان عضو اصلی سوگند یاد می کنند تا بدین ترتیب ترکیب کامل و اقتدار شورای عالی در طول چهار سال حفظ شود.

تا آذرماه سال 1400 رییس شورای عالی کانون کارشناسان رسمی دادگستری کشور هستم وی یادآور شد: از آذرماه سال 1396 که چهارمین شورای عالی شروع به کار کرد، 18 نفر عضو شورای عالی یک نفر را به عنوان رییس شورای عالی کانون کارشناسان رسمی انتخاب می کنند.

بنده با هفده رأی برگزیده شدم و تا آذر ماه 1400 رییس شورای عالی کانون کارشناسان رسمی دادگستری کشور هستم.

مظاهری ادامه داد: وظایف شورای عالی در قانون کارشناسان رسمی دادگستری آمده است و می توان همه آنها را در سیاستگذاری، ارتقای کیفیت کارشناسایی ها، نظارت و ارزشیابی خلاصه کرد.

از جمله وظایف مهم شورا تدوین مقررات و دستورالعمل ها و ضوابط و نظامات لازم است؛ البته با رعایت قانون و آیین نامه اجرایی آن و ابلاغ به کارشناسان رسمی سراسر کشور است.

مطابق قانون، کارشناسان موظفند این نظامات را رعایت کنند.

وظیفه مهم دیگر برگزاری انتخابات و نمایندگی در دعاوی خارجی و محاکم و مراجع بین المللی است.

نظارت بر انتخابات کانون ها و نظارت بر عملکرد آنها و طبعاً بر عملکرد کارشناسان رسمی از دیگر وظایف شوراست.

تدوین برنامه های آموزشی و پژوهشی و انتشاراتی با هدف ارتقای کیفیت عملکرد کارشناسان رسمی و تدوین و تصویب نظام نامه های مالی و معاملاتی و استخدامی کانون ها، صدور احکام انتصاب اعضای هیئت مدیره ها و رؤسا و دادستان های انتظامی هر کانون هم از وظایف مهم است.

مهّم ترین وظیفه شورا طراحی و تدوین و تصویب برنامه ای چهارساله است که به طور مشخص به اجرای آن بپردازد و بر اجرای آن به وسیله کانون ها، نظارت کند.

شورای دوره چهارم، برای اولین بار، این برنامه را تدوین و تصویب و ابلاغ کرد.

وی افزود: برنامه ای که شورای عالی دوره چهارم ( 1396-1400) تهیه و تدوین و تصویب کرده، دارای 11 هدف و 52 فعالیت است.

در حال حاضر مجریان فعالیت ها مشخص شده اند و فعالیت ها را هم زمان بندی کرده ایم و اجرای بخش عمده ای از فعالیت ها شروع شده و بر اجرای آنها نظارت می شود.

کار مهم دیگر این است که برای شفاف کردن گزارش های کارشناسی و مشخص کردن حداقل اطلاعاتی که در گزارش هر کارشناس بیاید و بعد به قضات یا دیگر اشخاص حقیقی و حقوقی که کار کارشناسی را به آنها واگذار کرده اند ارائه کنند، الگویی را تهیه و تصویب و ابلاغ کرده ایم.

این کار موجب می شود اختلاف نظر در گزارش های کارشناس به شدت کاهش یابد و گزارش و نظریه های کارشناسی مستند و قابل اتکاتر شود.

اقدام دیگر سرعت بخشیدن به برخی از امور حساس و مهمی است که زیر نظر شورا انجام می شود؛ البته بدون اینکه دقت و صحت فدای سرعت شود.

مثلاً کار شعبه های دادگاه تجدیدنظر یا امور اداری و مالی شورا.

همچنین در آیین نامه داخلی شورای عالی هم تجدیدنظر کرده ایم و این آیین نامه باید روزآمد می شد که انجام شد.

مجله کارشناس را هم فعال کرده ایم.

شفاف سازی را انجام داده ایم مثلا برنامه چهار ساله را روی سایت شورا گذاشتیم تا تمامی کارشناسان سراسر کشور، از جزییات آن هم با خبر باشند.

24 هزار کارشناس در سراسر کشور مشغول به کارند مظاهری با بیان اینکه حدود 24 هزار نفر کارشناس در سراسر کشور مشغول به کارند، گفت: رشته های کارشناسی مختلف است و اکنون 71 رشته داریم و در هر رشته طبقه بندی صلاحیت های کارشناسان وجود دارد که 1100 صلاحیت هست.

مثلا کسی که کارشناس ساختمان می شود، در ابتدا صلاحیت ارزیابی زمین و ساختمان مسکونی و به تدریج سالی یک صلاحیت اخذ می نمایند و شرکت در کلاس های آموزشی و امتحان، بعد از 10 سال فعالیت و اگر تخلفی نکرده باشد، صلاحیت رسیدگی به اختلاف پیمانکار و کارفرما را به او می دهند.

در بقیه رشته ها هم کار به همین نحو است.

وی تاکید کرد: آنچه که اهمیتش این روزها بیشتر شده است، ارزیابی دارایی های مشهود و نامشهود است که روز به روز اهمیت بیشتری پیدا میکند که کانون این کار را می کند و برای این امر هر روز ظرفیت وتوان کارشناس ها بیشتر می شود.

ساده ترین دارایی نامشهود سرقفلی و حق کسب و پیشه مغازه است و پس از آن دانش فنی و حقوق مکتسبه و نرم افزارها مثل اسنپ و تپسی است و روز به روز اهمیتش بیشتر می شود.

ارزیابی دارایی های مشهود و نامشهود باید با دقت انجام شود و بر همین اساس تاکنون خوب انجام شده و باید روز به روز کارشناس دانش خود را افزون کند.

وی درباره نحوه پذیرش کارشناسان رسمی گفت: پذیرش کارشناس بسته به اعلام نیاز دادگستری هر دو سال یکبار است ولی الان هر سه سال یکبار شده است و شامل مراحلی اعم از مرحله امتحان کتبی، مرحله مصاحبه تخصصی شفاهی، مرحله احراز صلاحیت کمیسیون ماده 13، مرحله دانش ورزی و کارآموزی، مرحله ادای سوگند است.

شروع کار با حداقل صلاحیت ها انجام می شود و به مرور صلاحیت کارشناسان ارتقاء می یابد.

البته بعد هم آموزش های تکمیلی حین خدمت برای به روزرسانی تخصصی و اطلاعات کارشناسان حسب مورد انجام می شود.

دوره کاراموزی هم برای همه یکسان نیست.

از یک سال شروع می شود و زمانی که استاد کارآموز بتواند تاییدیه خود را مبنی بر اینکه کارشناس می تواند راسا کار خود را انجام دهد، صادر می کند.

مظاهری درباره درآمد کارشناسان گفت: کارشناسان رسمی درصدی از حق الزحمه کارشناسی دریافتی خود را تحت عنوان حق عضویت به کانون ها می دهند و کانون ها هم از آن محل، هزینه های خود و هزینه های شورای عالی را تأمین می کنند.

آخرین تعرفه کارشناسان همان تعرفه سال 92 بوده که از آن سال تاکنون تغییری نکرده است و پیشنهاد تعرفه جدید را داده ایم که رقم های درشت در آن نیست.

دستمزد کارشناسی را نیز شورای عالی تدوین و به رییس قوه قضاییه پیشنهاد می دهد و پس از اصلاح و تصویب ایشان به کانون ها ابلاغ می شود.

آزمون کارشناسان رسمی دادگستری 6 دی ماه برگزار می شود مظاهری درباره آزمون کارشناسان رسمی دادگستری گفت: از زمان ثبت نام تا زمان دریافت پروانه کارشناسی بنده 8 سال طول کشید ولی الان مراحل امر تا صدور پروانه کارشناسی حداقل دو سال طول می کشد.

6 دی ماه آزمون کارشناسان رسمی برای 55 هزار نفر شرکت کننده برگزار می شود و ان شاءلله شهریور سال آینده 10 هزار نفر دیگر کارشناس کارآموزی خود را شروع می کنند و پس از گذراندن یکسال کارآموزی پروانه کارشناسی خود را اخذ خواهند کرد.

از کارشناسی پرونده میترا استاد اطلاع ندارم وی درباره کارشناسی پرونده میترا استاد گفت: این پرونده به کارشناس ارجاع و انجام شد و از امر کارشناسی پرونده اطلاع ندارم.

کارشناسی در خصوص این است که تیراندازی عمدی یا غیر عمدی بوده و مستقیم شلیک شده یا دورانی بوده است.

پرونده در جریان است و لزومی ندارد اطلاعات آن مطرح شود.

مظاهری در پایان با تاکید بر اینکه بحث ها و تحولات اقتصادی مهم است، گفت: شرایط سخت است و با توجه به نزدیک بودن انتخابات مجلس، باید محیط را محیط سالمی نگه داشت و امکان فعالیت انتخاباتی را به نمایندگان و کاندیداها داد.

انتهای پیام
کلید واژه ها: کارشناسان رسمی دادگستری - کانون کارشناسان رسمی دادگستری - کارشناس - کارشناسان - کانون - دادگستری - شورای عالی - قانون - رسمی - استان - شورای - خبرگزاری - عالی - کارشناسی - استان ها - بابک زنجانی - کشور - رسانه ها - ایسنا - مستقل - رسانه - جهاد دانشگاهی - میلیارد تومان - طهماسب مظاهری - زنجانی - رییس - بعد از انقلاب - ارتباط - پرونده - محسنی اژه ای

آخرین اخبار سرویس:
مزایده ی باغ خونی

پرسشنامه تدوین استراتژی برای سازمان با روش SWOT

اخبار پربازدید اقتصادی پنجشنبه 21 اذر

قیمت گوجه فرنگی کاهش یافت !

بیمه شدگان رایگان فقط در بیمارستان های دولتی پذیرش می شوند

کاربردهای فناوری نانو در ساختمان سازی

برای خرید ملک موروثی چه باید کرد؟

ابعاد و منابع حمایت اجتماعی و بررسی سیستم های آن

کاهش قیمت خودرو/ قیمت امروز خودروهای داخلی و خارجی را ببینید

چارچوب نظری و پیشینه پژوهش کتابخانه های عمومی

طرح تشدید نظارت بهداشتی ویژه شب یلدا در قروه اجرا می شود

شناسایی رابطه مدیریت ارتباط با مشتری با مدیریت دانش

طنین زنگ پژوهش از فردا با طعم «پژوهش اثربخش، فناوری ارزش آفرین و رونق تولید»

عرضه کیک های خوراکی حاوی قرص های مشکوک در ایلام

تخت گاز گروه خودرویی در جاده تالار بورس/ قطعه سازان سبز پوش شدند+ نمودار

کشف کارگاه تولید بوش تقلبی در کرج

صرافان بانکی امروز دلا را چند خریدند؟

فیلم | دستگیری 135 دختر و پسر در یک پارتی شبانه

ابعاد جدید قرارداد ویلموتس/ باز هم پرونده به فیفا خواهد رفت؟

5.2 درصد؛ بازدهی بورس در هفته گذشته

قیمت امروز خودروهای داخلی و خارجی را ببینید

6 میلیون خانوار؛ درخواست کنندگان کمک معیشتی

همتی: صادرکنندگان پشتوانه اقتصاد کشور هستند

چاپ پول برای جبران کاهش درآمد دولت اقدامی خطرناک است/ تورم فزاینده؛ مانع حمایت از بخش فرهنگ

مبانی نظری نقش فرآیند مدیریت دانش بر اثربخشی بانک

پرسشنامه استاندارد سطح چابکی سازمانی 49 سوالی با روایی و پایایی

طنین زنگ پژوهش از فردا با طعم پژوهش اثربخش، فناوری ارزش آفرین و رونق تولید

بررسی اثر حضور شرکتهای تولیدی در نمایشگاههای بین المللی بازرگانی خراسان بر موفقیت تجاری آنها

اشتغال زایی جوان قمی برای 80 جوان

اشتغال زایی جوان قمی برای 80 جوان

متن کاوی و ارزیابی مهمترین متد های متن کاوی

کاهو کیلویی چند؟

برای خرید هر کیلو تسمه چقدر هزینه کنیم؟

قیمت انواع مدل های مختلف گوشی همراه اپل در بازار آزاد

طراحی مدل ارزیابی عملکرد با کارت امتیازی متوازن و رتبه بندی آنها

تمرکز بانک مرکزی بر کنترل تورم است

همتی: صادرکنندگان پشتوانه اقتصاد کشور هستند

یلدا به خیر و خرید با شهروند

نقش صنایع دستی به عنوان یک فعالیت درآمدزا و توسعه توریسم

مظنه خرید تلویزیون ال ای دی در بازار چقدر است؟

کاهش قیمت گوجه فرنگی از هفته آینده

شرایط فروش فوری محصولات ام وی ام | آذر 98

چرا دوغ خواب آور است؟

چرا دوغ خواب آور است؟

تمرکز بانک مرکزی بر کنترل تورم است

بررسی مدلها، ابزارها و تئوری های مدیریت دانش

گلایه این کارآفرین از تحریم های داخلی/ تعویق 3 ماهه در صدور مجوز به بهانه خراب بودن سایت!

انواع تخم مرغ در بازار چند؟

هشدار؛ کلاهبرداری از طریق فعال سازی رمز دوم یکبارمصرف کارت بانکی

کارآفرینان همچنان در پیچ و خم ادارات سرگردانند

یلدا به خیر و خرید با شهروند

طرح جامع گردشگری گیلان با تامین اعتبار خارجی اجرایی می شود

عوامل توزیع کیک های مشکوک شناسایی شدند

قیمت طلا، سکه و دلار امروز جمعه 98/09/22 + تغییرات

بن مواد غذایی جایگزین یارانه نقدی شود

پرسشنامه بررسی تاثیر انگیزاننده های فضای فروشگاهی بر رفتار فرانقشی

داوری فاز اول پروژه های پیشنهادی اصفهان 2020

تلاش برای رفع مشکلات 3 طرح صنعتی در سیستان و بلوچستان

معاون بانک مرکزی:40 میلیارد دلار ثبت سفارش انجام شده است

مبانی نظری و پیشینه تحقیق عکس العمل بازار سهام 45 صفحه

کارآفرینان همچنان در پیچ و خم ادارت سرگردانند

پروپوزال پایان نامه مدیریت دانش مشتری

6 میلیون نفر به نگرفتن یارانه معیشت اعتراض کردند

قیمت طلا، سکه و دلار امروز جمعه 98/09/22 + تغییرات

مقایسه خودرو کیا اسپورتیج با هیوندا توسان

صرفه جویی یک میلیارد دلاری در واردات محصولات زیست فناوری

واردات بیش از 338 هزار تن کالا از بنادر مازندران

تامین 28 میلیارد دلار ارز برای سفارشات ثبت شده طی 9 ماه اخیر

گزارش دنیای اقتصاد از قیمت بسته شده بازار طلا، سکه و دلار امروز 1398/09/21 +جدول

فیلم/ مخفی کردن پلاک خودرو با پیژامه

مدل سازی معادلات ساختاری عوامل موثر بر پرسه زنی اینترنتی

در برابر تحریم، راهی جز «تقویت تولید» نداریم

قیمت طلا، سکه و دلار امروز جمعه 98/09/22 + تغییرات

تامین 28 میلیارد دلار ارز برای سفارشات ثبت شده طی 9 ماه اخیر

صادرکنندگان پشتوانه اقتصاد کشور هستند

خطر استفاده از گاز مایع به عنوان سوخت خودرو

وظیفه دولت تهیه زیرساخت های ورزشی در سراسر کشور است

هدف اصلی بانک مرکزی کنترل تورم و نقدینگی است

مبانی نظری و پیشینه تحقیق اجرای مدیریت دانش در بانک 107 صفحه

ادبیات و مبانی نظری ارزش ویژه برند سبز

60 ایده جذاب برای تزیین سفره شب یلدا که حتما می پسندید

نگاهی به اقتصاد رو به افول امارات در پرس تی وی

40 میلیارد دلار ثبت سفارش در کشور انجام شده است

هر چه فشار اقتصادی بیشتر شود مردم مصمم‎تر می شوند

صرافان بانکی امروز دلار را چند خریدند؟

رییس بانک مرکزی: سال آینده سیستم امهال بانکی براساس نظرات فقها اصلاح خواهد شد

بزرگراه ارومیه - سرو به بهره برداری می رسد

ابعاد جدید قرارداد ویلموتس؛ پای نفت به پرونده باز شد؟

کاهش قیمت خودرو/ قیمت امروز خودروهای داخلی و خارجی

امضای تفاهم نامه همکاری بین ایران و ازبکستان

رباتی که علف های هرز را با رعد و برق از بین می برد +عکس

صرافان بانکی امروز دلار را چند خریدند؟

صادرکنندگان پشتوانه اقتصاد کشور هستند/افزایش تورم بیشترین آسیب را به اقشار با درآمد ثابت وارد کرد

صرافان بانکی امروز دلا را چند خریدند؟

دستگاه قضایی مشکلات 200 واحد تولیدی خراسان رضوی را حل کرد

ابعاد جدید قرارداد ویلموتس؛ پای نفت به پرونده باز شد؟

علیرضا صالحی رونق پنجشنبه بازار میناب

ابعاد جدید قرارداد ویلموتس؛ پای نفت به پرونده باز شد؟

عملیات اجرایی پروژه آبرسانی سد ماملو به پیشوا آغاز شد

رنگ سال 99 چیست؟ | رنگ سال 2020

حق الزحمه چندمیلیون یورویی کارشناس متخلف پرونده بابک زنجانی

حق الزحمه چندمیلیون یورویی کارشناس متخلف پرونده بابک زنجانی