مطالب مرتبط:
تکمیل شبکه ملی اطلاعات دست دشمن را از فضای جامعه قطع می کند/لزوم تقویت اقتصاد کشور
واکنش انجمن صنفی داستان نویسان تهران به قطع اینترنت سراسری در کشور
تکمیل «شبکه ملی اطلاعات» دست دشمن را از فضای جامعه قطع می کند/ لزوم تقویت اقتصاد کشور
جریان سوم، مجلس یازدهم را به دست می گیرد؟/ باهنر: 30 نماینده اصلاح طلب تهران، مایه افتخار آنهایی که لیست را بستند، نیستند
واکنش انجمن صنفی داستان نویسان تهران به قطع اینترنت سراسری در کشور
-176 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 2 آذر 1398 ساعت 00:562019-11-22سياسي

جدایی ری از تهران جنبه سیاسی دارد/ جدایی ری مانند قطع کردن دست و پای تهران است


- به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ چندی است نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای چندمین بار طی سال های اخیر طرح جدایی ری از تهران را مطرح کردند.

طرحی که از نظر بسیاری کارشناسان غیر ممکن است.

محمد حقانی، عضو شورای شهر چهارم، قائم مقام شهردار اسبق تهران که از او به عنوان پدر خدمات شهری نام برده می شود، ضمن مخالفت با این طرح، آن را سیاسی دانست و جدایی ری از تهران را مانع بزرگ و خطرناک توسعه ری دانست.

ری قبله تهران است محمد حقانی، عضو شورای شهر چهارم، در رابطه با طرح جدایی ری از تهران گفت: این قضیه ابعاد متفاوتی دارد و هر از چند گاهی این قضیه از طرف عده ای مطرح می شود.

من به عنوان مدیر اجرایی شهر که قبلا سابقه حضور در شهرداری و شورای اسلامی شهر را داشتم معتقدم سیاست گذاری و برنامه ریزی باید فراگیر و کلان باشد ولی در اجرا می توانیم مستقل عمل کنیم.

قائم مقام شهردار اسبق تهران با بیان اینکه شهرهایی که به ترتیبی روی هم تأثیرگذارند نمی توان از هم جدای شان کرد، افزود: در تقسیمات شهری 3 چیز برای مان خیلی مهم است.

شهر، شهروند و مدیریت شهری.

این 3 تفکیک ناپذیرند و نمی توانیم اینها را از هم جدا کرد.

حقانی با بیان اینکه تعریف جامعی از شهر وجود ندارد، گفت: در گذشته هر مجموعه ای که جمعیتش از 5 هزار نفر بیشتر بود به شهر تبدیل می شد.

آیا شهر فقط به جمعیت است؟ آیا شهر فقط به وسعت است؟ یا آیتم ها و عناصر دیگری هم در شهر شدن تأثیرگذارند؟ معاون اسبق خدمات شهری تهران تاکید کرد: این گونه جدایی ها جنبه سیاسی دارد ما حداقل باید از تجارب گذشته مان استفاده کنیم.

شهرقدس، باقرشهر، کهریزک و.

در مجموعه شهری کلانشهر تهران بودند که از شهرداری تهران جدا شدند و من فکر نمی کنم با تغییر باقرآباد به باقرشهر چیزی تغییر کرده باشد.

ما باید یک معنا و مفهومی از شهر داشته باشیم.

شهر یعنی چه؟ شهر چیست؟ عضو سابق شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه ری مادر شهر تهران است، عنوان کرد: ابتدا ری ایجاد شده و بعد یک سری آبادی و روستاهایی در پهنه دامنه جنوبی البرز به وجود آمده و اینها به مرور توسعه پیدا کردند و به هم پیوسته شدند.

کلانشهر تهران را درست کردند بنابراین مادر تهران، شهر ری است.

آیا می شود مادر را از فرزند جدا کرد؟ مطلقا نمی شود! مادر فرزند را بزرگ کرده همان طور که تهران بزرگ شده است.

ولی فرزند بزرگ و بزرگ تر می شود و صاحب ثروت شده و توسعه پیدا می کند و می خواهد به یک ترتیبی یک زندگی جدایی داشته باشد.

یک فرزند می تواند جدا از مادر یا پدر زندگی کند اما هیچ وقت نمی شود اینها را از هم جدا کرد.

حقانی اظهار کرد: رهبر معظم هم گفته اند ری قبله تهران است .

ری در تهران می ماند.

ری و تهران مثل لاله و لادن هستند، 2 قلب و 2 شش دارند و 2 بدن دارند و جدا کردن آنها همان اتفاقی است که برای لاله و لادن پیش آمد.

اینها را نمی شود از هم جدا کرد.

با جدایی ری از تهران کمک ها به ری قطع خواهد شد قائم مقام شهردار اسبق تهران با اشاره به موقعیت ری، یادآور شد: ری از نظر موقعیت جفرافیایی در جایی واقع شده که به هر حال اکثر آب های تهران، روان آب های تهران، پساب های تهران، فاضلاب تهران به آنجا می رود و بزرگ ترین تأسیسات فاضلاب کشور و تهران در شهرری است.

اینها در این منطقه واقع شده و از نظر جغرافیایی و توپوگرافی الزاما این آب ها به سمت جنوب روان می شوند ، چه ری و تهران با هم باشند و چه ری و تهران با هم نباشند.

عضو سابق شورای شهر تهران ادامه داد: به هر حال ما مجموعه بزرگ گورستان بهشت زهرا (س) را در اینجا داریم که در بررسی هایی که از سال 70 خود من در مجموعه شهرداری حضور داشتم انجام دادیم و بعد هم این قضایا ادامه پیدا کرد، ما نه در شرق، در شمال و نه در غرب از نظر مسائل زیست محیطی و امکان مکان یابی برای گورستانی مثل بهشت زهرا (س) را متأسفانه نداریم.

اگر می شد در چهارگوشه شهر تهران 4 گورستان عمومی شهر داشته باشیم خیلی مسائل مان بهتر حل می شد، ما در غرب باد داریم، در شرق زمین های نظامی و در شمال صخره ها و کوه ها و تنها جنوب می ماند.

حقانی اضافه کرد: همیشه شهرری از نظر مالی کمک گیرنده بوده است.

از نظر کارشناسی و پرسنلی همیشه کمک گیرنده بوده و الان هم هست.

یعنی اگر زمانی ری از تهران مثلا جدا شود، که نه ری و نه شمیرانات امکان جدایی شان وجود ندارد، این کمک ها قطع می شود اگر قدرت اجرایی تهران از سر حریم برداشته شود، شاهد اتفاقات بدی خواهیم بود اولین معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران تاکید کرد: موافقان جدایی ری می گویند اگر ری مستقل شود می تواند توسعه پذیرتر شود و مدیریت محلی اثرگذاری اش بیشتر خواهد شد اما این توسعه یعنی چه؟ توسعه فقط جغرافیایی نیست و ابعاد مختلف دارد.

اینکه بگوییم اگر ری یک شهرداری مستقل شود توسعه پیدا می کند؟ بزرگی که بر سر تهران آمده غیرقابل کنترل می شود و مهاجرت های بی رویه و مسائل دیگر به وجود می آورد.

معاون شهردار اسبق تهران ادامه داد: موافقان مدعی هستند که اگر ری جدا شود ما می توانیم منابع درآمد جداگانه ای داشته باشیم که این منابع درآمد را الان هم به شهرداری تهران نمی دهند.

شورای اسلامی شهر تهران یا شهرداری تهران هنوز موفق نشده این منابع درآمدی که بیشتر منظور پالایشگاه ها و تشکیلات وزارت نفت و .

است را اخذ کند.

شهرداری تهران هنوز از این محل درآمدی ندارد حالا موافقان معتقد هستند که می توانیم این پول ها را بگیرند؟ حقانی با تاکید بر اینکه ری و تهران به هم تنیده شدند و در هم فرو رفتند، گفت: مسائل سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و امنیتی ری و تهران همه در هم فرو رفته و جدا کردن اینها هیچ نفعی برای طرفین ندارد.

آن زمان که در دهه 70 در شهرداری تهران بودیم عده ای فشار آورده بودند که مثلا شهرقدس و اسلامشهر و چهاردانگه از شهرداری جدا شود، آن زمان جلسات زیادی در وزارت کشور تشکیل شد.

در این جلسات این حرف را زدیم که اگر این قدرت اجرایی بزرگی که شهرداری تهران دارد از روی سر حریم برداشته شود اتفاق بدی رخ خواهد داد.

او ادامه داد: وقتی یک شهرداری مستقل می شود مثل باقرشهر، کهریزک بدون اینکه قصد جسارتی خدمت مردم کهریزک، باقرشهر و شورای اسلامی شهر و شهرداری آنجا داشته باشم قدرت اجرایی کمتر خواهد شد و از طرف دیگر اینها دنبال ایجاد منابع درآمد هستند و خیلی راحت با یک عددی اجاز سوله سازی و ساخت و ساز می دهند چون گرفتار درآمد هستند همان طور که الان شهرداری تهران گرفتار درآمدهای پایدار شده.

است.

تغییر کاربری زمین ها، با جدایی ری از تهران عضو سابق شورای اسلامی شهر تهران اضافه کرد: بنابراین ساخت و ساز در حریم صورت می گیرد تغییر کاربری های نابجا ایجاد خواهد شد.

همان اتفاقی که در دوران شهردار اسبق شهرداری تهران افتاد بسیاری از زمین های بزرگ در دل شهر تهران تغییر کاربری پیدا کرد و با یک هماهنگی بین دولت و شهردار وقت صورت گرفت به بسیاری از زمین های دولتی اجازه ساخت دادند در حالیکه این زمین ها زمین های ذخیره شهری بود.

زمین های ذخیره شهری باید برای شهر بماند مثل یک صندوق امانات است و باید برای شهر بماند تا برای خدمات بیشتر استفاده شود.

حقانی در ادامه خاطرنشان شد: خدمات شهری اعم از فضای سبز و پارک و کتابخانه و مسائل دیگر.

شهرهای کوچک درآمد ندارند ناچارند زمین های ذخیره را به راحتی تغییر کاربری بدهند.

متأسفانه شهر در حریم تغییر کاربری پیدا می کنند و لطمات زیاد زیست محیطی به شهر و حریم شهر وارد می شود.

این مدیر باسابقه حوزه شهری تاکید کرد: تجربیات من و تجربیات گذشته هم نشان می دهد این جدایی موفقیت آمیز نیست.

شما نمی توانید در خیابان شهید رجایی دیوار بکشید و بگویید اینجا شهرری است و این طرف برای تهران است.

منابع آبی و مسائل خدمات شهری اینها به هم وصل است و هزینه های زیاد و هنگفتی به مردم دو طرف تحمیل می شود اگر بخواهد این جدایی صورت بگیرد، تغییر عملکردها همه باعث لطمات زیادی خواهد شد.

لزوم تثبیت قانون مجموعه کلان شهر تهران؛ یکبار برای همیشه اولین معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران افزود: حدود 20 درصد حریم شهر تهران اطراف ری و 3 درصد مساحت تهران شامل مردم ری می شود و شهر ری چیزی حدود 5 درصد جمعیت تهران را داراست.

این جدایی باعث ضرر و زیان و لطمه می شود و به شهر کوچکتر زیان بیشتری وارد می شود.

او تاکید کرد: یک بار باید مسئولین بنشینند و با تثبیت قانون مجموعه کلانشهر تهران، به این صحبت ها و این بحث ها خاتمه دهند.

من مسئله را واقعا در بعضی جاها سیاسی می بینم.

در سال 81 شهردار وقت با این جدایی مخالفت کرد.

وقتی رییس جمهور شد و اختلافاتش با مدیریت شهری و شهردار وقت تهران بالا گرفت موافق جدایی ری شد و حتی برای ری شهردار هم تعیین کردند تا بعد شورای اسلامی شهر تشکیل دهند و بعد دیوان عدالت اداری با این اقدام مخالفت کرد و قضیه مسکوت ماند.

ببینید دو اختلاف بین دو مسئول دوباره باعث این بحث ها شد.

حقانی با ذکر مثالی اظهار داشت: آقایی که نامش را نمی برم می خواسته از فلان محل نماینده مجلس شود و قول داده من ده را شهر می کنم و با پیگیری هایی که کرد و در مجلس انجام داد این اتفاق رخ داد.

حال آن شهر را با خود ری مقایسه کنید که آن هم جنوبی ترین شهر منطقه ماست.

ببینید آنها در چه وضعیتی از توسعه و پیشرفت قرار گرفتند و ری کجاست؟ خروج نیروهای متخصص با جدایی ری از تهران معاون اسبق خدمات شهری تصریح کرد: در دهه 70 کمک های فراوانی از طریق شهرداری تهران به شهرری و مدیریت شهرداری منطقه 20 شد بنابراین اینها اگر جدا شود کمک ها قطع می شود و بسیاری از نیروهای متخصص خارج می شوند.

او با اشاره به مباحث قانونی جدایی ری از تهران گفت: مادر همه قانون هایمان، قانون اساسی است.

اصل 100 قانون اساسی می گوید برای پیشبرد برنامه های اجتماعی، اقتصادی، عمرانی، بهداشتی، فرهنگی، آموزشی و سایر امور رفاهی از طریق همکاری مردم با توجه به مقتضیات محلی اداره امور شهرها، روستاها و شهرستان و دهستان با نظارت شورایی به نام شورای شهر یا ده یا شهرستان ایجاد شود.

ولی از نظر قانونی این قانون و اصل 100 قانون اساسی در مورد شهرهای مستقل می تواند این اتفاق رخ دهد نه شهرداری منطقه.

حقانی ادامه داد: آخرین طرح جامعی که در واقع طرح جامع شهر تهران در سال 86 بوده که این طرح جامع طرح تفصیلی اش سال 90 و 91 آمد و بارها در شورای شهر هم مطرح کردیم آن طرح تأکید دارد که مناطق ری و شمیرانات جزو کلان شهر تهران هستند و این از طریق شورای شهر هم تصویب شده و به معاونت ها، سازمان ها و مناطق شهرداری هم ابلاغ شده است.

او افزود: طرح جامع سند بالادستی است و سندی است که به تصویب شورای شهر و بعد هم شورای عالی معماری شهرسازی رسیده حتی اگر مروری برای اسناد قبل از آن ما در سال 1349 کنیم شمیرانات و ری را در یک مجموعه شهری برنامه ریزی و ساماندهی کردند.

به گفته قائم مقام شهردار اسبق تهران در سند طرح راهبری و طرح جامع، تهران را به عنوان پایتخت جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک کلانشهر دیده شده است.

لزوم نظرسنجی از مردم حقانی با اشاره به لزوم نظرسنجی از مردم ری برای پیشبرد این طرح گفت: وقتی می خواهند کاری را انجام دهند باید از مردم نظرخواهی کرد.

حضراتی که در شورای اسلامی شهر نشسته اند با نظرات مردم انتخاب شدند.

بنابراین این مسئله بسیار مهم است.

هیچ وقت نیامدند برای چنین اقدام مهمی از مردم نظرخواهی کنند.

نمی خواهم بگویم رفراندوم بگذارند اما نظرسنجی کنند که آیا مردم ری طالب جدا شدن از تهران هستند یا خیر؟ عضو سابق شورای اسلامی شهر تهران افزود: این نظردهی ها بیشتر از طرف افراد دولتی است یا افرادی که می خواهند به یک ترتیبی یک بهره برداری یا محبوبیتی برای خودشان ایجاد کنند بدون اینکه از مردم نظری بپرسند یا نظرسنجی کرده باشند.

بالاخره این مملکت شورایی اداره می شود و ما خیلی شوراها داریم.

مجلس شورای اسلامی، شورای اسلامی شهر، شورای ده، شهرستان و شوراهای مختلفی در نهادهای دولتی داریم.

چطور شما بدون اینکه نقطه نظرات مردم ری را بپرسید که آیا می خواهند از تهران جدا شوند این اقدامات را انجام می دهید؟ قائم مقام شهردار اسبق تهران تاکید کرد: آیا بررسی کارشناسی و قانونی برای تصویب این طرح شده است یا همین طور عده ای دور هم نشسته اند و گفته اند ری باید جدا شود.

ری را چگونه می خواهید جدا کنید؟ مثل اینکه دست تهران را قطع کنید.

پای تهران را قطع کنید.

این امکان ندارد.

انقدر مسائل فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، جغرافیایی و امنیتی به هم وصل شده که امکان جدایی اینها از هم وجود ندارد.


کلید واژه ها: تهران - جدایی ری از تهران - جدایی ری - جدایی - شورای اسلامی - شهر تهران - شورای - عضو شورای شهر - شهردار - شورای اسلامی شهر تهران - شهری - بزرگ - مادر - فرزند - خدمات شهری - اسلامی - قائم مقام - شورای شهر - مجلس شورای اسلامی - توان - سیاسی - توسعه - حقانی - باقرشهر - کلانشهر - شهرداری - نمایندگان مجلس - شهرداری تهران - برنامه ریزی - تغییر

آخرین اخبار سرویس:
احتمال برقراری سفر ریلی تهران استانبول

تلاش وکلای شهردار اسبق تهران برای تبدیل قرار بازداشت متهم

تاکنون 80 درصد هیات های اجرایی انتخاب شده اند

رهبر: برای ثبت نام در انتخابات دودل بودم

سمیه آهنگرانی فراهانی حال و هوای ثبت نام کاندیداها در اراک

افزایش 20 درصدی ثبت نام ها نسبت به دوره قبل

روحیه دانشجوی انقلابی مقابله با تهدیدات دشمن در تمام زمینه ها است

تاکنون 9162 نفر در انتخابات مجلس ثبت نام کرده اند

ویژگی های اخلاقی مرحوم «عابدزاده» به قلم «محمدرضا حکیمی»/ معلمی دلسوزتر از پدرومادر

بهره مندی از توانمندی جوانان برای ساختن آینده بهتر ضروری است

امام جمعه شهرکرد: دانشجویان نسبت به خطر نفوذ در دانشگاه ها هوشیار باشند | پایگاه خبری زیرنویس اخبار روز

خطبه مهم ابوترابی در نماز جمعه تهران

آیین نامه مجلس در راستای سیاست های ابلاغی قانونگذاری اصلاح می شود

«تولید علم» و «تجاری سازی دانش» یعنی مبارزه با آمریکا / ضرورت رسیدگی به آسیب دیدگان حوادث اخیر

سالانه حدود 13 هزار پرونده به علت شکایت از تبصره های ماده 100 قانون شهرداری تشکیل می شود

امام جمعه شهرکرد: دانشجویان نسبت به خطر نفوذ در دانشگاه ها هوشیار باشند

دشمن در پی انحراف دانشجویان از مسیر اصلی خود است

خطیب جمعه بیرجند: انتخاب مناسب مورد توجه مردم باشد

نفوذ از طریق فضای مجازی هدف اصلی دشمن است

همه باید نظارت استصوابی شورای نگهبان را بپذیرند

امام جمعه دامغان: تلاش آمریکا در عراق بیهوده است

امام جمعه موقت ایلام: موضع گیری اخیر رهبری فتنه های دشمنان را خنثی کرد

استکبار به دنبال تضعیف جمهوری اسلامی ایران است

کواکبیان به خبرآنلاین: بگویم خودم سرلیست اصلاح طلبان می شوم؟/شعار «اصلاح طلب، اصولگرا دیگه تموم ماجرا» از داخل خط نمی گیرد/شنیدم عارف انصراف می دهد

وظیفه دانشگاه رها کردن کشور از وابستگی با جهاد علمی است

خطبه مهم ابوترابی در نماز جمعه تهران

وزیر دادگستری:پیگیر افزایش اختیارات سازمان تعزیرات حکومتی هستیم

200هزار حکم تخریب در کشور/مشکلات پرونده های ماده 100

بهروز نعمتی: نبود لاریجانی در مجلس یازدهم موجب ایجاد شرایط تازه ای می شود

کدخدایی: محکومیت های کیفری تنها یکی از موانع قانون انتخابات مجلس است

سکوت محمود فکری پس از تساوی!

مردم در انتخابات کاندیداهای اصلح دقت کنند

کشور با تبعیض قابل اداره نیست/اعتراف آمریکا به ناامنی درخاورمیانه

نامزدها اگر از خود بهتر می بینند، کناره گیری کنند

ثبت نام 6 داوطلب انتخابات میان دوره ای مجلس خبرگان از حوزه تهران تا عصر امروز

جایگاه علمی «حضرت فاطمه معصومه(س)»/الگویی مهم برای زنان و دختران امروز

نعمتی: عده ای بدلیل عدم اقبال مردم مجلس را ناکارآمد نشان می دهند

اولویت اصلی آموزش عالی، تربیت نیروی انسانی کارآمد است

مزین شدن 16 کلاس به نام 16 شهید در زنجان

دانشجویان آماده حضور در کف میدان مسائل کشور هستند

یک گوینده خبر برای انتخابات مجلس نام نویسی کرد

توضیح کدخدایی در مورد موانع ورود کاندیداها به مجلس

کنایه کدخدایی به محمود صادقی در مورد شرایط رد صلاحیت

مجلس یازدهم سه قطبی می شود/در فهرست اصلاح طلبان قرار می گیرم

وزیر کشور از ستاد انتخابات بازدید کرد

200هزار حکم تخریب در کشور/مشکلات پرونده های ماده 100

نماینده اصلاح طلب: به ما مسئولان نگویید چرا بچه هایتان در فلان شرکت هستند

شکوری راد: حضور من در انتخابات نمادین نیست

نقاشی: با همین وضع موجود می توان مجلس در راس امور تشکیل داد

کواکبیان در وزارت کشور

نامزدها اگر از خود بهتر می بینند، کناره گیری کنند

سید فرید موسوی: اولویت مجلس باید ارتقاء سرمایه اجتماعی باشد

دومین روز از اولین نشست مراکز پژوهشی بسیج دانشجویی سراسر کشور

ششمین روز نام نویسی داوطلبان انتخابات مجلس (2)

تولیت آستان قدس رضوی: برای رسیدگی به امور زائران از دولت سپاسگزاریم

انتخاب نماینده ای در طراز انقلاب اسلامی/ نمایندگان مجلس باید مشکلات مردم را پیگیری کنند

اخلاق در انتخابات رعایت شود

جهانگیری: حوادث اخیر خسارت های ناگوار مادی و معنوی به جا گذاشت

نمایندگان مجلس امانتداران مردم اند

فیس بوک، صفحه کاربری عربی سایت رهبر انقلاب را پاک کرد

موضع گیری رهبری در اتفاقات اخیر، کشور را از فتنه نجات داد

سکوت محمود فکری پس از تساوی!

عضو مجلس خبرگان رهبری داوطلب حضور در انتخابات مجلس شد/ شکری 60 ساله آمد

رییس دفتر روحانی: به پرداخت یارانه اعتقادی نداریم، اما چاره ای نداریم

امام جمعه بندرعباس: 26 میلیون کاربر ایرانی از پیام رسان های خارجی استفاده می کنند

فیس بوک صفحه کاربری عربی رهبر انقلاب را پاک کرد

چهره ها و جریان های جدیدی باید وارد مجلس شوند

نعمتی : تلاش می کنم در انتخابات پیش رو در لیست اصلاح طلبان قرار گیرم

عراقچی با مدیرکل جدید آژانس بین المللی دیدار می کند

مجلس یازدهم سه قطبی می شود/در فهرست اصلاح طلبان قرار می گیرم

رییس جمهور بودجه 99 را به مجلس تقدیم می کند

برترین های جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان معرفی شدند

وزیر کشور از روند نام نویسی داوطلبان مجلس شورای اسلامی و خبرگان بازدید کرد

انتقاد امام جمعه پیشوا از تعداد زیاد داوطلبان نمایندگی مجلس

استاندار سیستان و بلوچستان: حسین علیمرادی شهید خدمت و جهادگر آسمانی است

برای رسیدگی به امور مذهبی و دینی زائران از دولت سپاسگزاریم

امام جمعه ساوه: سلبریتی ها باید در زمنیه مالیات به وظایف خود عمل کنند

آمریکا به هیچ عهدی پایبند نیست

ائمه جمعه کشور: جریان های سیاسی و فکری نخبگان خود را به میدان رقابت بفرستند

نمایندگان مجلس باید خود را برای نظام و ملت هزینه کنند

کاشت 6 هزار اصله نهال در کلاته رودبار دامغان

مردم در انتخابات به وعده های دروغین رأی ندهند

معتمدان هیات اجرایی انتخابات حوزه تبریز، آذرشهر و اسکو معرفی شدند

امام جمعه مشگین شهر: انتخابات سالم و مردمی از افتخارات نظام جمهوری اسلامی است

امام جمعه گرگان: هویت جنبش دانشجویی مبارزه با استکبار است

امام جمعه اردبیل : انتخابات صحنه تخریب، افترا و بهتان نشود

رهبران دینی باید ریشه درگیری طایفه ای را بخشکانند

ضرورت مشارکت حداکثری در انتخابات

تاکید خطیب نماز جمعه این هفته تهران بر رسیدگی به خانواده های آسیب دیده در حوادث اخیر

رحمانی فضلی از ستاد انتخابات کشور بازدید کرد

کشور با تبعیض قابل اداره نیست/اعتراف آمریکا به ناامنی درخاورمیانه

وزیر کشور از ستاد انتخابات بازدید کرد

اقتدار ایران اسلامی امروز قابل وصف نیست/ توطئه های دشمن راه به جایی نمی برد

4 هزار شرکت دانش بنیان را در 15 سال اخیر تحت پوشش قرار داده ایم | اخبار ایران و جهان

امیر خلبان قربانی: بالگردهای هوانیروز آماده عملیات در طول شبانه روز هستند

محکومیت های کیفری تنها یکی از موانع قانون انتخابات مجلس است

بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات از روز یکشنبه

شخصیت های مهم به کدام دانشگاه ها می روند؟ + جزییات

حسرت یک عذرخواهی به دل مردم ماند

فیس بوک صفحه کاربری عربی رهبر انقلاب را پاک کرد

جدایی ری از تهران جنبه سیاسی دارد/ جدایی ری مانند قطع کردن دست و پای تهران است

جدایی ری از تهران جنبه سیاسی دارد/ جدایی ری مانند قطع کردن دست و پای تهران است