مطالب مرتبط:
رییسی: ساختارهای ایجاد فساد و رانت باید حذف شوند/ بسیجی برای ارتقای جامعه روحیه هزینه از خود را دارد
رییسی: ساختارهای ایجاد فساد و رانت باید حذف شوند
آیت الله رییسی: مجازات سختی در انتظار اغتشاش گران و اربابان آنها خواهد بود
رییسی: مجازات سختی در انتظار اغتشاش گران و اربابان آنها خواهد بود
مجازات سخت در انتظار اغتشاش گران خواهد بود
-176 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 1 آذر 1398 ساعت 20:582019-11-22سياسي

رییسی: ساختارهای ایجاد فساد و رانت باید حذف شوند/ مجازات سختی در انتظار آشوب گران است


- رییس قوه قضاییه با بیان اینکه بسیجی از روحیه ابتکار، خلاقیت و نوآوری برخوردار است، گفت: بسیجی برخوردار از روحیه "ما می توانیم" برای پیشرفت امور جامعه است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، آیت الله رییسی در همایش سراسری "خیزش هسته های مساله محور جوانان" که صبح امروز در مجتمع فرهنگی میلاد نور و با حضو دانشجویان بسیجی سراسر کشور برگزار شد، ضمن تبریک سالروز بسیج دانشجویی اظهار کرد: بسیج مجموعه ای مومن، دلداده به خدا و برخوردار از روحیه جهادی، تلاشگر برای پیشرفت علمی و معنوی جامعه بوده و دغدغه مند نسبت به مشکلات مردم است.

وی افزود: بسیجی دارای روحیه آماده و برخوردار از آمادگی برای هزینه کردن از خود و آنچه در اختیار دارد برای ارتقای جامعه و رفع مشکلات و گره از زندگی مردم است.

رییس قوه قضاییه با بیان اینکه بسیجی از روحیه ابتکار، خلاقیت و نوآوری برخوردار است، گفت: بسیجی از روحیه "ما می توانیم" برای پیشرفت امور جامعه برخوردار است.

رییس قوه قضاییه در ادامه با بیان اینکه دانشجو، چهره ای دوستدار دانش و دارای روحیه دانش افزایی و معرفت افزایی برای خود و جامعه است اظهار کرد: بسیجی دارای روحیه ای حقیقت یاب که به دنبال حقیقت می گردد است تا حقیقت را بیابد و اهل تحقیق و پژوهش برای ارتقای جامعه و آنچه که این علم و دانش را در جهت پیشرفت جامعه موثر کند، است.

رییسی ادامه داد: عجین شدن این دو عنصر بسیجی و دانشجو بودن، دانشجوی بسیجی را دارای جایگاه والا کرده که این جایگاه والا ایجاب می کند جامعه و نیاز آن را خوب بشناسد و خود را برای رفع نیازهای جامعه آماده کند.

سیاسی بودن برای دانشجو هم همین معنا را دارد و شناخت نیازهای جامعه برای دفع این نیازها به عنوان عنصر سیاسی ایفای نقش می کند.

وی با بیان اینکه درون جامعه الگوهای ما سرداران و شهیدان هستند، تصریح کرد: کسانی الگوی ما هستند که جامعه و نیاز آن را به خوبی شناختند و برای دفاع از حریم دین، ارزش ها و مردم وطن با همه وجود حضور پیدا کردند و جان شیرین خود را تقدیم راه خدا کردند.

رییس دستگاه قضا با اشاره به اینکه روشنفکران واقعی جامعه شهدای عظیم الشان ما هستند، اظهار کرد: روشنفکر کسی نیست که جامعه را به طرف فرهنگ غربی سوق دهد.

روشنفکر واقعی جامعه ما جانبازان و ایثارگران هستند، روشنفکران حقیقی ما مجاهدان راه خدا هستند که آماده اند با همه وجود و داشته هایشان خطر کنند.

آیت الله رییسی خطاب به دانشجویان بسیجی گفت: نقش دانشجویان بسیجی و جوانان برومند ما در تاریخ انقلاب اسلامی طی 40 سال نقش برجسته ای بوده و برجسته ترین نقش هایی که جوانان ایفا کردند در هشت سال جنگ تحمیلی و در مقابل هجوم بی رحمانه دشمن به کشور بود.

امروز بعد از گذشت 40 سال واقعیت های بسیاری پیش روی ماست.

در سند راهبردی گام دوم همه این واقعیت ها را رهبری معظم انقلاب اسلامی به تصویر کشیدند و تمام راهبردهایی که برای حرکت در گام دوم ضرورت دارد را یادآور شده اند.

وی افزود: مقام معظم رهبری به همه ما، بنده و شما دانشجوها اعلام کردند گام نهادن در گام دوم و بعد از 40 سال نیازمند دانش و حرکت مجاهدانه است.

همچنین گام نهادن در این دوره نیاز به یک نوع جزمیت علمی، عزم ملی و هزم و دوراندیشی دارد.

این مساله نیازمند این است که دشمن پیش رو را بشناسیم و گام های استوار برداریم.

رییس قوه قضاییه با اشاره به اینکه یکی از تاکیدات رهبر انقلاب محور اجرای عدالت و مبارزه با فساد است، تصریح کرد: اجرای عدالت از اهداف مهم و مهمترین هدف نهضت انبیای الهی است و همچنین از مهمترین اهداف امام (ره) برای برقراری این نظام اسلامی است.

رییسی ادامه داد: اجرای عدالت از مهمترین نکات مورد تاکید مردم و همچنین از مهمترین موضوعات توحید است.

وی به مهمترین جلوه های عدالت اشاره کرد و گفت: عدالت و بعثت، عدالت و خلقت، عدالت و معاد، عدالت و فرج، عدالت و انفس، عدالت و آفاق، عدالت اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و قضایی همگی از جلوه های عدالت است.

اما در اینجا سخن ما به معنی بحث های مجلسی نیست که جای آن دانشگاه و حوزه است.

بحث ما در این مورد به معنی توصیفی نیست بلکه سخن ما در عدالت، عدالت اثباتی و اجرایی است نه عدالت ثبوتی.

باید ببینیم عدالت در هر عرصه ای از عرصه های اجتماع را چگونه باید اجرا کرد.

رییس قوه قضاییه ادامه داد: در راس جامعه اسلامی امام و مقتدای سالم است که اگر بخواهد عدالت در کام جامعه شیرین بیاید، باید مجری قانون باشد و ملکه عدالت در آسیب شناسی ها و پیگیری ها در آسیب زدایی ها امری قطعی و ضروری است.

وی افزود: اگر امروز بخواهیم عدالت را در عمل در جامعه اجرایی کنیم، باید توجه به قانون و قانونگرایی ارزش تلقی شود.

قانون گریزی و عدم فعل به موقع و هر ترک فعلی که موجب مخدوش شدن قانون شود طبیعتا بر عدالت خدشه وارد می کند و همگان باید خود را در این میدان حاضر بدانند.

رییسی در تعریف فساد با توجه به آنچه که در روایات و قرآن آمده، اظهار کرد: خارج شدن هر شیء از اعتدال را فساد می گویند و آنچه که کم و زیاد شود فساد است.

اما آنچه در جای خود باید استفاده شود عدالت است و انتظار مردم از دست اندرکاران و کسانی که در نظام و حکومت کاری انجام می دهند نیز همین است و این انتظار موافق آن چیزی است که امام (ره) از ابتدای انقلاب پرچم آن را برافراشتند و امروز پرچمدار آن مقام معظم رهبری است.

وی خاطرنشان کرد: مبارزه با فساد و اجرای عدالت ایجاب می کند که هر حوزه ای در نظام در حوزه فعالیت خود برای کاهش ناهنجاری های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی تلاش کند.

هیچ دستگاهی هم مستثنی نیست و همه دستگاه ها باید ساختارهای فسادزا را اصلاح کنند.

ساختارهای ایجاد فساد و رانت در فضای اقتصادی باید حذف شود.

ریاست دستگاه قضا ادامه داد: آنچه مورد انتظار است این است که مقام معظم رهبری در سال 80 در پیام جامع مبارزه با فساد اعلام کردند که قوه مقننه باید منافذ فسادزا را اصلاح کند، قوه مجریه بسترهای فسادزا را اصلاح کرده و دستگاه قضایی هم با مفسدین اقتصادی برخورد کند.

رییسی با تاکید بر اینکه بحث اجرای عدالت و مبارزه با فساد مربوط به همه دستگاه ها است، گفت: قبل از اینها داشتن روحیه مبارزه با فساد، شرط مسئولیت در نظام اسلامی است.

اگر کسی این روحیه را نداشته باشد و در برابر حیف و میل ها حساسیت نداشته باشد، هر روز شاهد یک موضوع و تشکیل یک پرونده خواهیم بود.

وی خطاب به دانشجویان حاضر در همایش گفت: شما دانشجویان خانم و آقا در کشور یک فرصت کم نظیر برای اجرای عدالت و مبارزه با فساد هستید و این فرصت را باید همه مسئولان مغتنم بشماریم.

دولت، مجلس و دستگاه ها باید این نیروی عظیم انسانی و کارآمد را برای خود فرصت تلقی کنند.

هم تحقیقات دانشگاهی و هم به عنوان سازمان مردم نهاد که در دل مردم جای دارد، می تواند به عنوان دستگاه اعلام کننده فساد عمل کرده و باید به سخن و حرف او اعتماد کرد.

رییسی در ادامه اظهار کرد: بر اساس ماده 66 قانون آیین دادرسی کیفری که در خصوص سازمان های مردم نهاد است، که بهترین این سازمان ها می تواند مجموعه بسیج دانشجویی باشد که مانند آنچه که مدعی العموم اعلام می کند موارد را اعلام کرده و این مساله باید مورد توجه هم قرار گیرد.

این نگاه که دغدغه مندانه و دلسوزانه از زاویه کسانی که امروز دغدغه مردم و جامعه را دارند و فساد را برنمی تابند، فرصتی برای دستگاه بوده و آن را مغتنم می شماریم.

وی در خصوص مساله حقوق عامه اظهار کرد: اولیای دین و رهبری بارها تاکید کرده اند که این موضوع حق الناس است و نسبت به آن یادآوری کرده اند که فرصت مغتنمی خواهد بود.

رییس قوه قضاییه در مورد موضوع این همایش نیز گفت: این مساله خوب و مبارکی است و باید در مورد آن گفتمان صورت گیرد.

امروز جریان دانشجویی و دغدغه مند طرفدار نظام، ولایت و مردم اگر سخنی می گوید باید مغتنم شمرده شود و بدانید که نقش شما برای پیش بینی، پیشگیری و اقدام نقش برجسته ای خواهد بود.

وی اظهار کرد: در این روز جمعه و با توجه به قرار داشتن در آستانه روز بسیار مبارک بسیج دانشجویی اعلام می کنم که به تمام پرونده هایی که دغدغه شماست ان شاءالله و به لطف خدا رسیدگی خواهیم کرد و شما و مردم را محرم می دانیم و معتقدیم در مورد بسیاری از مسایل بزرگی که برای مردم تبیین و اقناع عمومی شده، بزرگترین حامی مردم خواهند بود.

در این راستا اخم و جوسازی هر کسی و مسئولی در هر جایگاهی که بخواهد جامعه را دوقطبی کند و ملامت ملامت کنندگان و سرزنش سرزنش کنندگان در سیره و مشی ما جایی ندارد.

رییسی خاطرنشان کرد: آنها که از فضای دغدغه مردم سوء استفاده کرده، در جامعه نا امنی ایجاد کردند، دل زن و بچه مردم را لرزاندند و به اموال مردم دست اندازی کرده و خسارت وارد کردند و همچنین اربابان آنها می گویم که مجازات سختی در انتظار آنها خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه امنیت کشور مهمترین مساله ماست و اجازه نخواهیم داد نسبت به آن کوچکترین اخلالی ایجاد شود، گفت: اجازه نخواهیم داد در کشوری که امروز در منطقه به عنوان امن ترین کشور است، کشور ایثارگران، شهدا، جانبازان و خانواده های ایثارگران ما است، خللی در امنیت آن وارد شود.

رییس دستگاه قضا در رابطه با موضوع گام دوم انقلاب تصریح کرد: در این رابطه به شما اطمینان می دهم که با مدد الهی و با الهام گرفتن از پیام خون مطهر شهیدان که در وصیت نامه همه آنها خطاب به مردم آمده که دفاع از ولی فقیه و ارزش های اسلامی و اجرای عدالت را تنها نگذارید، این پیام را با گوش جان شنیده و تا آخرین قطره خون نسبت به پاسداری از این پیام ایستاده ایم.

وی با بیان اینکه پرچم مقاومت امروز دست رهبر معظم انقلاب است، خاطرنشان کرد: پرچم مبارزه با فساد نیز در دست رهبر است و بنده و امثال بنده سرباز ایشان هستیم.

رییسی در خصوص برخی مطالبات دانشجویان از دستگاه قضایی که در این همایش توسط نماینده آنها مطرح شد، اظهار کرد: دستگاه قضایی به سیستم الکترونیکی متصل است و ابلاغ های قضایی انجام می شود و این کار در حال انجام است.

همچنین در مورد موضوع اسناد، اسناد رسمی باید جایگزین اسناد عادی شود.

وی در رابطه با موضوع صیانت از مسئولین گفت: در خصوص این مساله به نحوی که از هر گونه آسیبی مصون باشند، اقدامی بوده که انجام داده ایم و با توجه به اینکه قانون آن چندسال اجرا نشد آیین نامه آن تصویب شده است سامانه ثبت اموال مسئولین را دنبال می کنیم که بخشی انجام شده و بخش دیگر آن نیز انجام خواهد شد.

رییسی گفت: نسبت به اراده زمان بندی برای برنامه دستگاه قضایی اظهار کرد: نکته درستی است و ما یک حرکت کوتاه مدتی را دنبال کردیم و اقدامات میان مدت و بلند نیز برنامه ریزی شده که به اطلاع عموم خواهد رسید و حرکت ما در این حوزه بر اساس زمان بندی و برنامه ها خواهد بود.

ریاست دستگاه قضا خاطرنشان کرد: استفاده از ظرفیت همگانی به خصوص ظرفیت دانشجویی جزو برنامه های ماست و کمک این ظرفیت برای تحقق شعار مبارزه با فساد کارساز خواهد بود و به دنبال تحقق آن هستیم.

آیت الله رییسی با اشاره به اینکه با توجه به فرمایشات رهبری مبنی بر اینکه آینده را بسیار روشن و درخشان می بینیم، گفت: آنها که آینده را تاریک می بینند امیدی که خدا و شهدا در این جامعه ایجاد کردند را نمی بینند.

وی با بیان اینکه مردم نگران برخی کم کاری ها و بی تدبیری ها هستند، عنوان کرد: حق با مردم است، اما این شرایط ادامه نخواهد یافت.

آنچه ما می بینیم این است که آینده از آن ثروتمندان بی خدا و قدرتمندان بی رحم نیست و آینده از آن مردم است.

رییس دستگاه قضا با تاکید بر اینکه نه تنها با افعال مجرمانه بلکه با ترک فعل هم برخورد می کنیم، اظهار کرد: برخی وظیفه خود را انجام نمی دهند و ترک فعل هم می کنند، ما به ترک فعل ها هم رسیدگی خواهیم کرد.

وی افزود: جریان بسیج آرمانگرا است و وضع موجود و مطلوب را می داند و سعی دارد این فاصله ها را کم کند.

ماموریت ما نیز این است که این فاصله ها را کم کنیم و وضعیت موجود را خوب بشناسیم و شبانه روز تلاش کنیم که این فاصله را کم کنیم و تمدن نوین اسلامی را برقرار کنیم.

رییسی خطاب به دانشجویان بسیجی گفت: این ارتباط باید ادامه دار برای استفاده از این ظرفیت عظیم کشور باشد.

رییس قوه قضاییه در رابطه با مساله اخیر مدیریت سوخت هم تصریح کرد: دولت بر اساس قانون، چند سال وظیفه داشت که نسبت به مدیریت سوخت اقدام کند ولی اقدامی نکرد و این وظیفه مصرح قانونی خود را چند سال به تاخیر انداخت.

در نحوه اجرای این طرح هم آنچه باید تمهیداتی از جمله اقناع عمومی، اجماع نخبگانی و اطلاع رسانی به عموم و مسئولان انجام می شد تا باعث همراهی مردم با خود شود، انجام نپذیرفت.

همواره در طرح های بزرگ و برنامه های عظیم کشور که با مردم سخن گفتیم و دیدگاه آنها را همراه کردیم توفیقات بسیاری داشتیم، اما اگر این وضعیت توجیه و تببین مساله می شد، وضعیت به گونه ای متفاوت بود.

رییسی در پایان گفت: بنده به عنوان یک طلبه و در جایگاه مسئول قوه قضاییه خود را مدافع حقوق مردم در همه حال می دانم.

انتهای پیام
کلید واژه ها: جامعه - بسیجی - بسیج - دانشجو - دانش - رییس قوه قضاییه - روحیه - رییس - قوه قضاییه - دانشجویان - آیت الله رییسی - پیشرفت - نیاز - رییسی - حقیقت - آیت الله - رییس دستگاه قضا - انقلاب اسلامی - بسیج دانشجویی - خلاقیت - جوانان - مشکلات - مردم - نوآوری - تاریخ انقلاب - پیشرفت علمی - واقعی - فرهنگ - سیاسی - دستگاه قضا

آخرین اخبار سرویس:
تشکیل خانه مطبوعات شهر تهران در صورت تایید معاون مطبوعاتی

105 نفر در قم داوطلب انتخابات خبرگان شدند/ ثبت نام آیت الله یزدی

هم افزایی دستگاه های اجرایی باعث کاهش خسارات بلایای طبیعی می شود

اعضای هیئت اجرایی انتخابات در شیراز معرفی شدند | اخبار ایران و جهان

78 هزار میلیارد تومان از معوقات مالیاتی متعلق به 100 شخص حقیقی و حقوقی است

تکذیب خبر درگذشت نورعلی تابنده

رحیم پور ازغدی: اگر به جوان انقلابی در مدیریت کشور بها ندهیم از عدالت دور می شویم

دیدار سران ایران و ژاپن در تاریخ 29 آذر / رد ادعا ی دخالت ایران در حمله به آرامکو از سوی سازمان ملل/ صدور حکم دادگاه تجدیدنظر پرونده نجفی/ واکنش آذری جهرمی به ادعای «نزار ذکا»

دیدار سردار کارگر با تولیت آستان قدس رضوی

آغاز ثبت نام مشمولین متقاضی امریه سربازی در قوه قضاییه

تصویب سیاست ترغیب بازنشستگی و بازخرید کردن کارکنان شهرداری

استمداد مدیران بیمه ای از رییس جمهور: ما را از مالیات بر ارزش افزوده معاف کنید

ستاد پیشگیری از تخلفات انتخاباتی شهرستان اشتهارد تشکیل جلسه داد/ آمادگی دادستانی برای دریافت گزارشات

شاه مسعود از آخرین و برجسته ترین چریک های جهان بود

اندیشه شیخ زکزاکی روز به روز در آفریقا شکوفاتر می شود

واکنش تند حامی قالیباف به اظهارات واعظی: خود را مضحکه نکنید/در قیامت باید پاسخ بدهید/ تمام مردم عملکرد قالیباف را لمس می کنند

دشمن با نفوذ فرهنگی به دنبال خارج کردن قم از مرکزیت انقلاب است

ماهیت و ویژگی های جو سازمانی و مفهوم پردازی  صاحب نظران از آن

هم افزایی دستگاه های اجرایی باعث کاهش خسارات بلایای طبیعی می شود

دشمن با نفوذ فرهنگی به دنبال خارج کردن قم از مرکزیت انقلاب است

تصویب قانون تسهیل تسویه بدهی بدهکاران بانکی

پیشنهادات پژوهشی مدیر حوزه قزوین

تصاویر/همایش «آمران معروف و نهی از منکر»

تصفیه خانه شیرابه در سراوان ظرف دو ماه آینده بهره برداری می شود

قطب دراویش گنابادی درگذشت (+تکذیبیه)

روحانی:به مردم دروغ نگوییم که همه چیز گل و بلبل است/مصمم به مذاکره هستیم اما از خطوط قرمز نظام عبور نمی کنیم/تقویت شبکه ملی اطلاعات به معنای قطع اینترنت خارجی نیست

مسئولی که بستگانش در سمت دشمن است، توان دفاع از ملت را ندارد

تقویت ارزش ها راهکار مناسب برای مقابله با آسیب های فضای مجازی است

عدالت آموزشی در کشور، مظلوم واقع شده است

نمایشگاه های پژوهشی فرصت مناسبی برای تجاری سازی تولیدات فناورانه داخلی است

کاهش آسیب های اجتماعی نیازمند توجه چندوجهی است

امام جمعه تبریز: دانشگاه ها دانشجویان را برای روزهای حساس و بحرانی آماده کنند

ضرورت برنامه ریزی برای جلوگیری از ورود فاضلاب به رودخانه های زرجوب و گوهررود

فیلم | این ایرانی ها چرا شناسنامه ندارند!؟

کاندیداهای شاخص انتخابات مجلس یازدهم را بهتر بشناسید + اسامی

استاندار خراسان رضوی: طرح نوسازی بافت پیرامون حرم مطهر رضوی سال آینده ابلاغ می شود

دست های خائنی قصد انقلاب زدایی از قم دارند | طمع دشمن را از بین ببریم

استخدام کارشناس جذب مشتری خانم در آذربایجان شرقی

مدیرعامل گروه ماشین سازی تبریز منصوب شد

پیام تبریک دکتر مظفری به مناسبت سالگرد بیست سالگی ایسنا

کتاب «فقه، موسیقی، انقلاب اسلامی، تهدید یا فرصت» نقد و بررسی شد

پرسش دانشجویان از نماینده سمنان: مجلس چقدر برایتان عواید مالی دارد؟

105 نفر در قم داوطلب انتخابات مجلس خبرگان شدند/ ثبت نام آیت الله یزدی

دربرابر ایران با اولویت گزینه های غیرنظامی است

نورعلی تابنده در سن 92 سالگی درگذشت+ عکس

اظهار نظر یک ناشر درباره مکان مناسب برای برگزاری نمایشگاه کتاب

20 آذر؛ سالروز شهادت آیت الله دستغیب

تشکیل شورای پژوهش در حوزه های استان ها

مسئولی که بستگانش در سمت دشمن است، توان دفاع از ملت را ندارد

دشمنان برای نابودی شهر قم برنامه ویژه ای دارند

تغییر در مدیریت 3 فرمانداری خوزستان

تعیین تکلیف هیئت اجرایی انتخابات شیراز

کردستان جاذبە های فرهنگی برای میهمانان و گردشگران خارجی دارد

تصمیم گیری براساس تحقیق و پژوهش، آزمون و خطا را کم می کند

شروط شهرداری تهران برای ساخت پلاسکو جدید

نورعلی تابنده درگذشت

استخدام سرپرست کارگاه، مدیر پروژه و طراح سه بعدی و رندرینگ

تغییر در مدیریت 3 فرمانداری خوزستان

تغییر در مدیریت 3 فرمانداری خوزستان

خودتان را گول نزنید و بعداً نگویید دوباره کلاه سرمان رفت(خبر ویژه)

مبانی نظری شغل یا کار

اعلام آمادگی آفکام برای رسیدگی به شکایت ایران از رسانه های معاند فارسی زبان

حقوق بشر در کرامت انسان است

آغاز ثبت نام مشمولین متقاضی امریه سربازی در قوه قضاییه

شروط شهرداری تهران برای ساخت پلاسکو جدید

«دعا»، زنده نگه دارنده روح عبودیت در انسان

تصاویر | احمدی نژاد، قالیباف، محسن رضایی و سایرین در حاشیه مجمع تشخیص

ضرورت برنامه ریزی برای جلوگیری از ورود فاضلاب به رودخانه های زرجوب و گوهررود

تصمیم گیری براساس تحقیق و پژوهش، آزمون و خطا را کم می کند

خط حزب الله 214/ مثل خمینی(ره)

نورعلی تابنده زنده است یا فوت کرد؟

ائمه جمعه گرایشات و سلایق سیاسی خود را در نماز جمعه مطرح نکنند

وزیر دفاع آمریکا:فشارها بر ایران برای بازگرداندن به مذاکره است!

علما با مجاهدت اسلام را حفظ کردند

توسعه فناوری فضایی به همکاری دانشگاه ها نیاز دارد

14 داوطلب نامزدی نمایندگی مجلس خبرگان در خراسان رضوی ثبت نام شدند

استخدام آشپز ماهر جهت کار در تالار در تهران

کردستان جاذبە های فرهنگی برای میهمانان و گردشگران خارجی دارد

تعیین تکلیف هیئت اجرایی انتخابات شیراز

دیدار سردار کارگر با تولیت آستان قدس رضوی

دشمنان می خواهند قم را شبیه آندلس کنند/ مردم باید به صحنه بیایند

وزیر دفاع آمریکا:فشارها بر ایران برای بازگرداندن به مذاکره است!

منظور از جوانگرایی در مسئولیت توانایی و استعداد در امور است

ورودی گتوند به تصاویر شهدا مزین شد

سدهایی که باعث مستجاب نشدن دعاهایمان می شوند کدامند؟

گرامیداشت علمای فقید در مدرسه امام صادق (ع) قروه به روایت تصویر

طلاب شاهین دژ با روش مدیریت زمان آشنا شدند

شورای ر اهبردی ارتباطات و فناوری استان یزد

وزیر بهداشت: دانشگاه جامع طب سنتی و مکمل در قم راه اندازی شود

نورعلی تابنده درگذشت

خط حزب الله 214/ مثل خمینی(ره)

تغییر در مدیریت 3 فرمانداری خوزستان

معرفی خانواده ربات های اجتماعی ایرانی و تقدیر از 10 مقاله برتر فصلنامه آموزش مهندسی ایران

شورای عالی انقلاب فرهنگی و انقلابی فرهنگی

علت فوت نورعلی تابنده از دراویش گنابادی و قطب سلسله نعمت الهی چه بود؟

مدیرعامل گروه ماشین سازی تبریز منصوب شد

واکنش مردم به پاداش وزیر اقتصاد را ببینید!

دانشگاه ها با تولید علم مشکلات جامعه را مرتفع کنند

مراسم اعطای تندیس ملی فداکاری

کنکور، مانعی در مسیر تربیت و رشد دانش آموزان است

رییسی: ساختارهای ایجاد فساد و رانت باید حذف شوند/ مجازات سختی در انتظار آشوب گران است

رییسی: ساختارهای ایجاد فساد و رانت باید حذف شوند/ مجازات سختی در انتظار آشوب گران است