مطالب مرتبط:
لاستیک بارز سیرجان ظرفیت های زیـادی برای افزایش تولید و توسعه روکش تایر دارد
چابهار ظرفیت مناسبی برای توسعه اقتصادی افغانستان است
افزایش تولید پسته در ابرکوه
چابهار ظرفیت مناسبی برای توسعه اقتصادی افغانستان است
افزایش قیمت نفت با قوت گرفتن تمدید «طرح کاهش تولید نفت»
-176 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 30 آبان 1398 ساعت 20:562019-11-21اقتصادي

لاستیک بارز سیرجان ظرفیت های زیـادی برای افزایش تولید و توسعه روکش تایر دارد


- " نوع عملکرد مجتمع لاستیک بارز سیرجان از منظر تولید کمی و کیفی محصولات، سهم به سزایی را در بازار روکش تایروارتقای این صنعت بر جای گذاشته است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایلنا به نقل از روابط عمومی و ارتباطات گروه صنعتی بارز، نوع عملکرد مجتمع لاستیک بارز سیرجان از منظر تولید کمی و کیفی محصولات، سهم به سزایی را در بازار روکش تایروارتقای این صنعت بر جای گذاشته است.

بسیاری از مدیران و کارکنان این مجموعه به ویژه مدیریت عامل و حمایت های همه جانبه ایشان از بخش های مختلف تولیدی و ستادی، مهم ترین عامل پیشرفت مجتمع لاستیک بارز سیرجان می داند.

گفت وگوی ما با امیرعباس خواجوی نژاد، مدیر فروش مجموعه بارز سیرجان را بخوانید: ابتدا بیوگرافی از خود و فعالیت هایتان در گروه صنعتی بارز بفرمایید.

امیرعباس خواجوی نژاد، متولد سال 1350 و دانش آموخته مدیریت صنعتی از دانشگاه کرمان و از سال 1379 در لاستیک سیرجان مشغول به کار هستم.

در حال حاضر مدیر فروش بارز سیرجان هستم.

درباره فعالیتم در گروه صنعتی بارز باید بگویم که سه سال اول در بخش مالی و حسابداری بارز سیرجان بودم و بعد از آن مدیریت بخش تدارکات و بازرگانی را بر عهده داشتم و اکنون نیز به مدت پنج سال است به عنوان مدیر فروش فعالیت می کنم.

وضعیت کار شما در بخش فروش به چه شکل است؟ خداروشکر در شرایط فعلی شاهد وجود بازار مناسبی برای فروش تایر روکش هستیم.

پیش از این در خصوص بازار مربوط به تایر نو مشکلاتی وجود داشت که اهم آن به بحث کمبود تایر در بازار مربوط می شد، اما خب همین امر باعث شد تا حدودی وضعیت فروش روکش تایر امروز بهتر شود.

ما از ابتدای آغاز کار در این بخش فروش شبکه ای را در دستور کار قرار دادیم و هم اکنون نیز با همین روش پیش می رویم و مشکلات چندانی نداریم، اکنون نیز لاستیک ها را پیش فروش کرده و وجه آن را به صورت نقدی دریافت می کنیم و شاهد اوضاع مناسبی هستیم.

دلیل بهتر شدن وضعیت از نگاه شما چیست و برای حفظ و ارتقای این شرایط باید چه کار کرد؟ دلیل بهبود بازار روکش همانطور که پیشتر نیز گفتم، کمبود لاستیک نو و خارجی در بازار بود.

اگرچه روکش تایر همیشه مصرف کننده خود را دارا بود، برای مثال قشری از راننده ها که مسیر پیمایش کمتری دارند یا به قول معروف دستشان به دهنشان نمی رسد و رانندگان ماشین های فرسوده و قدیمی از سال ها پیش مصرف کننده تایر روکش بوده اند، اما به هر حال کمبود تایر نو و خارجی به بهتر شدن و ثبات وضعیت بازار روکش کمک بیشتری کرد.

میزان فروش تایر روکش در بخشی که شما فعالیت می کنید چقدر است؟ ما ماهیانه حدود سه هزار حلقه تایرتولید می کنیم که همان میزان که تولید می شود را می فروشیم که میزان تناژی آن حدود 45 هزار کیلوگرم و چیزی حدود یک و نیم میلیارد تومان می شود که بیشتر به صورت پیش فروش عرضه می شود.

چشم انداز شما برای این میزان فروش در بخش تایر روکش چیست، به عبارتی چه برنامه ای برای گسترش حوزه فعالیت خود دارید؟ در شرایط فعلی هر میزانی که تایر روکش تولید می شود، ما موفق به فروش آنها می شویم، اما اگر بتوانیم قدم های موفقی در زمینه افزایش تولید این محصول برداریم قطعاً با توجه به وضعیت موجود می توانیم به افزایش فروش نیز فکرکنیم به عبارت دیگر در صورت ثبات وضعیت موجود می توان به توسعه فروش از طرق دیگر نیز فکر کرد راه های مثل فروش مویرگی یا اینترنتی.

برای افزایش تولید چه پیش شرط هایی وجود دارد؟ تولید و فروش تایر روکش کاملاً تخصصی است به این جهت که ما در این بخش می خواهیم لاستیک مستعمل یا به عبارتی لاستیک مرده واز سرویس خارج شده را دوبار زنده کنیم و به چرخه مصرف برگردانیم بنابراین در این زمینه انتخاب منجید که همان لاستیک مستعمل است گلوگاه این صنعت محسوب می شود، بسیار مهم بوده و نیاز به کار کارشناسی دارد.

از این منظر که برای مثال ما بطور متوسط چیزی حدود بیست کیلوگرم کامپوند را صرف تولید لاستیک روکش می کنیم بنابر این اگر منجید خوبی انتخاب کنیم 50 درصد راه را درست رفته ایم به شرط اینکه مصرف کننده ها هم لاستیک فرسوده خود را تا سالم است و آسیب ندیده از دور رینگ خارج کنند و با اعتماد به ما آن ها را به مراکز مربوطه بدهند، چنین مسأله ای به فرهنگ سازی درمیان مردم، شرکت ها و سازمان ها نیاز دارد.

به این معنا که نیاز است تا این افراد تایرهای مصرفی خود را قبل از بین رفتن به صورت کامل به تولیدکنندگان روکش تحویل دهند تا ما آن ها را دوباره به چرخه مصرف بازگردانیم.

در نظر داشته باشید اگر منجید مناسبی برای صنعت روکش تایر انتخاب شود و مراحل تولید با دقت صورت پذیرد هر حلقه تایر روکش بایستی به اندازه لاستیک نو کار کند.

قرار نیست لاستیک روکش کمتر از لاستیک نو کار کند اکنون در کشورهای اروپایی وآمریکایی لاستیک روکش به این امید تولید می شود که به اندازه تایر نو کار کند.

حتی طبق آمار در بعضی از کشورها چیزی حدود 60 درصد نیاز به تایر از طریق لاستیک روکش تأمین می شود و حتی در صنعت هوایی نیز از تایر روکش شده استفاده می شود.

چنین فرایندی تا چه میزان در بارز محقق شده است؟ در شرایط فعلی لاستیک روکشی موجود در بازار در سیرجان و دو شرکت دیگر در کشور تولید می شود با توجه به بازخوردی که از بازار به دست می آید، چیزی حدود 70 درصد تایر نو کارکرد دارد، اما هنوز هم جای کار دارد.

قیمت فروش لاستیک روکش چگونه مشخص می شود؟ قیمت لاستیک روکش باید چیزی حدود 50 تا 60 درصد تایر نو باشد.

بیشترین میزان فروش روکش ها در کدام بخش ها و چگونه است؟ ما در کل شهرستان ها و مراکز استان ها حدود 50 نمایندگی فروش داریم که برنامه فروش خود را از طریق آن ها پیگیری می کنیم.

تاکنون صادرات داشتید و یا برنامه ای برای این مهم دارید؟ با توجه به شرایط فعلی که هر آنچه که تولید می شود نیاز بازار داخل هست و بصورت پیش فروش روانه بازار می گردد نمی توانیم به مقوله صادرات فکر کنیم یا حداقل نیازی احساس نمی شود اما در صورتی که به کیفیت مورد نظر برسیم به گونه ای که توانایی رقابت با نمونه های مشابه لاستیک روکش سایرکشورها را داشته باشیم، می توانیم به مقوله صادرات نیز توجه کنیم.

به علاوه این که از نظر کمیت هم اول باید نیاز داخلی را مد نظرقرار دهیم و بعد از رسیدن به کیفیت مطلوب به ارسال به کشورهای دیگر فکر کنیم.

مجتمع صنایع لاستیک سیرجان از چند بخش تشکیل شده و در چه زمینه هایی فعالیت می کند؟ مجتمع صنایع لاستیک سیرجان سه کارخانه دارد که شامل بخش تولید بیدوایر، روکش گرم و روکش سرد است.

گذشته از لاستیک روکش ما در زمینه بیدوایر (سیمی که در داخل طوق لاستیک وجود دارد) نیز فعالیت می کنیم.

به این منظور که در این بخش مفتول 5/5 میلی متر را از شرکت های فولادی خریداری می کنیم و آن را در چند مرحله کشش به سایزهای 89 و 96 صدم می رسانیم و در این زمان پس ازمرحله آبکاری، بیدوایرهای تولیدشده را بسته بندی می کنیم و به شرکت های تایرسازی ارسال می کنیم.

لطفا درباره میزان فروش بیدوایر نیز توضیحاتی ارائه دهید.

مشتری های ما در این زمینه عمدتاً شرکت های تایرسازی نظیر بارز و یزدتایر و دنا هستند که البته عمده آن گروه صنعتی بارز است که حدود 60 درصد از میزان تولید ما در اختیار این شرکت که شرکت مادر است، قرار می گیرد.

درخصوص میزان تولید نیز باید بگویم که ماهیانه حدود 300 تن تولید و به فروش می رسانیم که مبلغ آن چیزی حدود 5/3 میلیارد تومان می شود.

می توان گفت اهم فعالیت مجتمع صنایع لاستیک سیرجان در بخش تولید بیدوایر و مفتول های فنری و بیشتر نقدینگی ایجاد شده در این بخش است؟ مجتمع ما در هر دو بخش تولید روکش لاستیک و بیدوایر فعال است.

از آن جایی که بهای بیدوایر بالاتر است، نقدینگی بیشتری وارد شرکت می شود، اما چون بازار این محصول محدود به چند شرکت تولیدکننده تایر است، می توان گفت که در بخش لاستیک روکش با توجه به میزان بالای مصرف داخلی جای کار بیشتر و به تبع آن فرصت توسعه بیشتری احساس می شود.

موانع فروش در هر دو بخش روکش لاستیک و بیدوایر چیست؟ رقبا و کیفیت تولید و پول گرفتن از مشتری بزرگترین مشکل در این زمینه است که در مورد آیتم آخربا توجه به شرایط فعلی بازاراوضاع بد نیست.

چرا؟ خب ما در بحث کیفیت خوب کار کردیم.

ببینید وقتی کیفیت محصولات خوب باشد، مشتری مجاب می شود تا با خرید نقدی از امکانات ما بهره ببرد.


کلید واژه ها: سیرجان - لاستیک - بازار - روکش - فروش - مدیر - صنعت - فعالیت - تولید - صنعتی - وضعیت - مصرف کننده - مدیریت - کمبود - مشکلات - عملکرد - افزایش تولید - روابط عمومی - شرایط - خارجی - دستور کار - قول معروف - مصرف - بازرگانی - رانندگان - ارتباطات - بیوگرافی - دانش - حسابداری - پیش فروش

آخرین اخبار سرویس:
اعضای اتاق، دلار 4200 تومانی را «ارز لعنتی» می نامند

هشدار مرکز پژوهش ها درباره شیوه خطرناک دولت روحانی در استقراض از بانک مرکزی

30 هزار میلیارد تومان سازمان تامین اجتماعی از افراد طلب دارد

پلیس تهران 40 میلیارد تومان را به صاحبش بازگرداند

رندرهای ابرخودرو نیسان GT-R منتشر شد

فرصت های کریدور شمال و جنوب برای ایران و ازبکستان از زبان وزیر صمت

3 میلیون و 300 هزار مستمری بگیر از خدمات تامین اجتماعی بهره می گیرند

رشد 29 درصدی بودجه عمرانی کردستان طی سال آینده

گزارش دنیای اقتصاد از قیمت بسته شده بازار طلا، سکه و دلار امروز 1398/09/20 +جدول

گرفتن مجوز کارخانه 9 ماه طول کشید/سختگیری و عدم هماهنگی دستگاه ها در صدور مجوز

طرح توسعه پایدار منظومه روستایی روستاهای گچساران اجرایی می شود

217 فقره پرونده تخلف صنفی در سمنان تشکیل شد

انتصاب عضو هیئت مدیره صندوق بازنشستگی کارکنان فولاد

سود 20 هزار میلیارد تومانی بانک مسکن در طرح ملی مسکن

رمز دوم پویا

افزایش بیش از 4 تا 5 درصدی قیمت ارز فاقد توجیه اقتصادی است

استقراض 50 هزار میلیاردی تامین اجتماعی از بانک ها برای پرداخت مستمری ها

بخش کوهسرخ کاشمر به شهرستان ارتقا یافت/ تاسیس سی امین شهرستان خراسان رضوی

نخستین کشتی حامل کالای اساسی در اسکله بندر بوشهر پهلو گرفت

همایش ملی ترانزیت و حمل و نقل بین المللی، بایدها و نبایدها

70 هزار مورد اشتغالزایی در حوزه دام و طیور همدان

تخصیص بیش از چهار هزار میلیارد تومان برای اجرای طرح هادی در کشور

اتحادیه گیاهان دارویی در گلستان ایجاد شود

44 طرح را در دولت تدبیر و امید تامین اعتبار کرده ایم

روزنامه تجارت : پنجشنبه 21 آذر 1398

تخصیص بیش از چهار هزار میلیارد تومان برای اجرای طرح هادی در کشور

تصفیه خانه شیرابه در سراوان ظرف دو ماه آینده بهره برداری می شود

استخدام کارشناس فروش و بازاریابی ، کارشناس فروش استانی

فروشِ از دم قسطِ اموال مازاد بانک ها در بورس طی 1 ماه آینده

اتحادیه گیاهان دارویی در گلستان ایجاد شود

درخواست استاندار از بانک ها برای ارائه آسان تر تسهیلات به دامپروری ها

تخصیص بیش از چهار هزار میلیارد تومان برای اجرای طرح هادی در کشور

رشد 30 درصدی بارش ها نسبت به نیم قرن اخیر!

واریز پول به حساب استراماچونی

رشد 30 درصدی بارش های کشور

نفت در بازار جهانی ارزان شد

استخدام کارشناس فروش و بازاریابی آقا در شرکت دیبا راد پویا

مبانی نظری تعیین عوامل موثر بر استقرار مدیریت دانش در بانک کشاورزی

مبانی نظری ارزیابی کارکرد و درجه بندی صندوق های سرمایه گذاری طبق شاخصهای متفاوت

تناقض کاهش قیمت کاغذ و افزایش قیمت کتاب

وضع عوارض 160 میلیارد دلاری آمریکا بر کالاهای چینی

کُندترین رشد اقتصادی انگلیس طی 10 سال گذشته رقم خورد

نوآوری در محصولات بیمه ای دوای درد فعلی صنعت بیمه

راهکارهای جدید برای مقابله با تجهیزات پزشکی قاچاق

رشد 29 درصدی بودجه عمرانی کردستان طی سال آینده

افزایش مدت زمان رمز دوم پویا از 60 ثانیه به 120 ثانیه

راهکارهای جدید برای مقابله با تجهیزات پزشکی قاچاق

خرید و فروش مسکن رونق گرفت

رشد 30 درصدی بارش های کشور

سالانه سه میلیون مترمربع فرش در کشور بافته می شود | پایگاه خبری زیرنویس اخبار روز

کاهش بهای نفت در بازار جهانی

بنیان ایسنا عشق به آگاهی است

خبر های داغ از هیات دولت

استخدام فروشنده حرفه ای در شرکت کاشی لئون در تهران

شناسایی 4هزار و301 فقره چاه غیر مجاز در هرمزگان

تصویب قانون تسهیل تسویه بدهی بدهکاران بانکی

آغاز سرشماری پستانداران شاخص استان اردبیل

ضرورت توجه به تشکیل گروههای پژوهش محور در بخش مواد غذایی تولید داخل

بانک مرکزی: بانک ها باید نسخه ای از قرارداد را به وام گیرندگان بدهند

پروپوزال ارزیابی علل ایجاد مطالبات سررسید گذشته و معوق انواع بانکها

استخدام بازاریاب با حقوق اداره کار در شرکت پخش مواد غذایی آرال

زیان بیش از1800 میلیاردی کشاورزی فارس از سیل و سرمازدگی

خودروهای فرانسوی به ایران باز می گردند؟

20 میلیون بازدید ماهانه بزرگترین فروشگاه ایران و خاورمیانه

استمداد مدیران بیمه ای از رییس جمهور: ما را از مالیات بر ارزش افزوده معاف کنید

رشد 30 درصدی بارش های کشور

نفت در بازار جهانی ارزان شد

شروع دوباره پروژه حفاظت از یوزپلنگ ایرانی

همتی: دلالان ارز، توانایی ما را دست کم نگیرند

شناسایی 4هزار و301 فقره چاه غیر مجاز در هرمزگان | اخبار ایران و جهان

سالانه سه میلیون مترمربع فرش در کشور بافته می شود

یک استاد دانشگاه: راه نجات اقتصاد تولید توسعه گراست

بازار داغ وانتی های میوه فروش در شب های زمستان/گزارش تصویری  

بدهی 200هزار میلیارد تومانی دولت به تامین اجتماعی

نمایشگاه فرش دستباف در همدان گشایش یافت

275 هزار اصله نهال در نهالستان کهگیلویه تولید شد

مشکلات سیاسی با درایت اقتصادی حل می شود

توسعه گردشگری سلامت در دستور کار سازمان منطقه آزاد کیش

کسری بودجه آمریکا به 342 میلیارد دلار افزایش یافت

استخدام کارشناس فروش و بازاریابی با حقوق ثابت و بیمه/تهران

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/09/20

استخدام منشی و حسابدار آقا در شهرک صنعتی توس در مشهد

ادبیات نظری و پیشینه تجربی تمرکز مالکیت

شناسایی 4هزار و301 فقره چاه غیر مجاز در هرمزگان

بنیان ایسنا عشق به آگاهی است

مشکلات سیاسی با درایت اقتصادی حل می شود

چه تعداد از مردم جهان به برق دسترسی ندارند؟

مضرات و فواید گاز مایع LPG – ای پی جی + گاز CNG یا LPG

عکس روز: اسکیت روی رودخانه

گزارش کار برق تأسیسات با عنوان مدار

اخلاقی قائم مقام مدیرعامل بانک سپه شد/ مأموریت مهم چقازردی برای قائم مقام جدید بانک سپه

فروش 16 فروند هواپیمای سوخو- سوپرجت به پاکستان

معرفی عضو هیات مدیره صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان فولاد

عقبگرد نرخ دلار/ یارانه آذر 98 امشب در حساب سرپرستان/ به پویش «بدون قیمت نخرید» بپیوندید/ ریزش قیمت طلا و سکه در بازار

دومین ورقه «یخ» بزرگ جهان ذوب شد

بازار خودرو تورم دارد و البته رکود

پلیس تهران، 40میلیارد را به صاحبش بازگرداند

روز فرصت های تجاری و اقتصادی ایران در بخارست برگزار شد

رونق گردشگری در یزد با راه اندازی پارک گردشگری فضاپایه

780 میلیارد ریال برای ساخت مدارس استان سمنان هزینه شد

لاستیک بارز سیرجان ظرفیت های زیـادی برای افزایش تولید و توسعه روکش تایر دارد

لاستیک بارز سیرجان ظرفیت های زیـادی برای افزایش تولید و توسعه روکش تایر دارد