مطالب مرتبط:
بعد از 37 سال کلیات لایحه درآمدهای پایدار شهرداری ها تصویب شد
بعد از 37 سال کلیات لایحه درآمدهای پایدار شهرداری ها تصویب شد رسانه 7 | اخبار ایران و جهان
بعد از 37 سال کلیات لایحه درآمدهای پایدار شهرداری ها تصویب شد
لایحه «درآمد پایدار شهرداری ها» اولین گام برای جلوگیری از شهر فروشی است
لایحه «درآمد پایدار شهرداری ها» اولین گام برای جلوگیری از شهر فروشی است
-247 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 29 آبان 1398 ساعت 02:572019-11-19اقتصادي

لایحه درآمدهای پایدار شهری عقیم شد!/سه گشایش در کلان شهرها معطل «عوارض بنزین»


- به گزارش سایت قطره و به نقل ازاقتصادنیوزقرار بود 10 درصد از بهای مصرف بنزین کلان شهرها، صرف خرید واگن مترو و اتوبوس شود.

اکنون با افزایش تقاضای سفر با حمل ونقل عمومی در پی افزایش قیمت بنزین، وقت پرداخت سهم شهر از درآمد بنزین است.

سهم شهرداری ها از درآمد بنزین سانسور شد.

تدبیر درآمدی برای افزایش درآمدهای پایدار و حذف درآمدهای مسموم و ناپایدار شهرداری ها، با اتکا به دو استدلال نادرست به طور کلی از متن لایحه درآمدهای پایدار و هزینه شهرداری ها و دهیاری ها حذف شده است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازدنیای اقتصاد ، لایحه درآمد پایدار و هزینه شهرداری ها و دهیاری ها که پیش نویس آن مرداد سال 93 -بعد از 33 سال تعلیق آشکار تکلیف قانونی دولت به اصلاح نظام درآمدی شهرداری ها- سرانجام توسط وزارت کشور تهیه شد، طی دو سال در کمیته های تخصصی فرعی زیرمجموعه هیات دولت مورد بررسی کارشناسی قرار گرفت و در سال 95، محتوای چکش کاری شده لایحه، برای اعلام آخرین نظر (پیش از طرح در جلسه هیات دولت)، تحویل کمیسیون مسوول (کمیسیون امور کلان شهرها) شد.

پس از گذشت سه سال، با اعمال اصلاحات اساسی در جزییات این لایحه، بالاخره جریان بررسی آن در صحن علنی مجلس آغاز شد.

در قالب این لایحه، یک نقشه درآمدی حاوی چند محور گشایش اقتصادی برای شهرهای بزرگ طراحی شده که در قالب آن، شهرداری ها با دسترسی به منابع درآمدی جدید یا اصلاح شده منابع قبلی، مکلف می شوند بودجه سالانه اداره شهرها را به الگوی رایج در کشورهای توسعه یافته نزدیک کرده و از منابع مالی سالم و کم هزینه برای شهر استفاده کنند.

اما آنچه از بررسی جزییات لایحه بررسی شده در صحن علنی مجلس- که پس از تصویب کلیات مجددا به کمیسیون اقتصادی بازگشت خورده است- و نسخه پیش نویس اولیه مشخص می شود، سانسور مهم ترین منبع درآمدی پایدار از متن جدید لایحه است.

مطابق با نسخه اولیه این لایحه، مهم ترین بخش درآمد پایدار پیش بینی شده برای شهرداری ها اخذ عوارض بر مصرف بنزین به نفع مترو بود که در آخرین نسخه حذف شده است.

این در حالی است که بررسی ها نشان می دهد اگر این تدبیر درآمدی از محل مصرف سوخت به شکل اولیه و بدون حذف، به تصویب کمیسیون های اصلی مجلس می رسید؛ می توانست سه گشایش اقتصادی برای شهر تهران و هفت کلان شهر کشور به دنبال داشته باشد.

گشایش اول، کاهش استفاده از خودروی شخصی و ترافیک معابر شهر، گشایش دوم کاهش آلودگی هوا و نهایتا گشایش آخر، ایجاد درآمد پایدار به میزان نصف درآمد پایدار فعلی در بودجه شهرداری تهران است.

با وجود این بررسی های دنیای اقتصاد حاکی از آن است که این تدبیر درآمدی پیش بینی شده در نسخه اولیه لایحه درآمدهای پایدار شهرداری ها، با اتکا به دو استدلال اشتباه از نسخه نهایی حذف شده است.

از این رو کارشناسان اقتصاد شهری معتقدند: تصویب این لایحه بدون این مجوز می تواند اثرگذاری کل لایحه را ضعیف کند.

مطابق با بررسی های انجام شده، با احتساب حدود 4 میلیون خودروی شخصی و حدود سه میلیون موتورسیکلت در شهر تهران و با درنظر گرفتن میانگین مصرف بنزین توسط دارندگان این دو وسیله نقلیه، اگر فرمول اولیه اخذ عوارض از بهای سوخت در لایحه باقی می ماند- در نسخه اولیه مقرر شده بود 10 درصد از بهای مصرف بنزین صرف شهرداری ها برای توسعه مترو شود- سالانه حدود یک هزار و 500 میلیارد تومان درآمد پایدار جدید به بودجه اداره شهر تهران افزوده می شد.

در حال حاضر، سهم درآمدهای پایدار از بودجه اداره پایتخت حدود 4 هزار میلیارد تومان برآورد می شود.

نکته جالب آنکه هم اکنون مجموع بودجه ای که شهرداری سالانه برای توسعه مترو در نظر می گیرد حدود 2 هزار میلیارد تومان است.

از این رو با تزریق این رقم از محل اخذ عوارض از بهای سوخت مصرفی، می توان بودجه پیش بینی شده برای توسعه سوخت را به حدود دو برابر افزایش داد.

اما برخی تصمیم گیران در جریان نهایی شدن این لایحه، دو استدلال برای حذف این درآمد مطرح کردند.

استدلال نخست بر مبنای ایده اولیه گران شدن قیمت بنزین در تهران به میزان عوارض پیش بینی شده، پیش از گران شدن قیمت سوخت بود.

مطرح کنندگان این استدلال معتقد بودند افزایش قیمت بنزین به میزان 10 درصد در جایگاه های سوخت شهر تهران منجر به مراجعه شهروندان تهرانی برای سوخت گیری به شهرهای اطراف می شود.

هرچند هم اکنون با افزایش قیمت سوخت، طراحان این لایحه معتقدند 10 درصد سهم عوارض شهرداری از قیمت بنزین سهمیه بندی شده باید به مدیریت شهری اختصاص پیدا کند، اما بازهم این استدلال در فرضیه نخست با توجه به طول مسافت و ترافیک معابر برون شهری تهران بعید به نظر می رسد درست باشد.

دومین استدلال، محدود کردن درآمد حاصل از عوارض سوخت به توسعه مترو است.

مخالفان این تدبیر درآمدی معتقدند، از آنجاکه همه شهرهای بزرگ شبکه مترو ندارند بنابراین این درآمد نمی تواند به تمامی شهرها اختصاص پیدا کند.

با این حال، مخالفان این استدلال عنوان می کنند، اصلاح ساده این ایده با جایگزینی کلمه توسعه مترو با توسعه حمل و نقل عمومی می توانست همچنان این درآمد را برای شهرداری های بزرگ کشور حفظ کند.

اما به راحتی با پاک کردن صورت مساله، مهم ترین بخش درآمدی لایحه درآمدهای پایدار سانسور شد.

کارشناسان اقتصادی شهری، با توجه به تصمیم اخیر مربوط به اصلاحیه قیمت بنزین در کشور عنوان می کنند: هم اکنون، زمان مناسب برای تعیین تکلیف سهم پایتخت و سایر کلان شهرهای کشور از بهای بنزین و درآمد حاصل از فروش سوخت خودروهای شخصی است.

به ویژه آنکه با بازگشت این لایحه به کمیسیون اصلی، می تواند این اصلاحیه در محتوای لایحه انجام شود.

از آنجاکه سوخت خودروهای شخصی به عنوان یکی از مهم ترین عوامل بروز آلودگی هوا در شهر تهران و سایر کلان شهرهای کشور محسوب می شود، اخذ عوارض از عارضه تولید شده از مصرف کنندگان سوخت خودرو های شخصی و اختصاص آن به توسعه حمل و نقل عمومی می تواند بخشی از عارضه تحمیل شده به شهرها را کاهش دهد.

ضمن آنکه با وضع عوارض سوخت به نفع توسعه حمل و نقل عمومی درون شهری، بخشی از هزینه ابرپروژه های ضروری کلان شهرها همچون سایر کشورها از این محل تامین خواهد شد.

در کشورهای اروپایی با اخذ مالیات از مصرف بنزین معادل 15 تا 25 درصد قیمت سوخت، بین 32 تا 46 درصد هزینه زیرساخت های شهری از این محل تامین می شود.

علی نوذرپور، کارشناس شهری با بیان اینکه در حال حاضر حدود 75 درصد از ناوگان اتوبوس رانی کشور به دوره فرسودگی رسیده اند، به دنیای اقتصاد گفت: با افزایش قیمت سوخت در کشور، بخش زیادی از دارندگان خودروهای شخصی به منظور کاهش هزینه های تردد به استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی روی می آورند.

اما با توجه به آنکه ناوگان حمل ونقل عمومی با مشکلات عدیده ای مواجه است به نظر می رسد امکان پاسخ گویی به این حجم از تقاضا وجود نداشته باشد.

وی ادامه داد: در حال حاضر حدود 75 درصد ناوگان اتوبوس رانی کشور به مرز فرسودگی رسیده اند.

در عین حال شبکه مترو نیز به لحاظ زیرساخت ها و ناوگان با عقب ماندگی زیادی مواجه است.

از این رو تزریق منابع جدید برای توسعه حمل و نقل عمومی با توجه به احتمال ورود تقاضای جدید برای استفاده از این بخش ضروری به نظر می رسد.

وی به تجربه دنیا در فرمول تامین منابع مالی برای توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی اشاره کرد و گفت: مطابق با تجربه دنیا، بخشی از منابع مورد نیاز برای توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی از طریق اخذ مالیات و عوارض از مصرف سوخت تامین می شود.

در نتیجه استفاده از این تجربه در شهرهای کشور نیز توزیع عادلانه منابع حاصل از این بخش را سبب می شود که نتیجه نهایی ایجاد عدالت عمومی و رضایت بخشی در جامعه خواهد بود.

بررسی جزییات جدیدترین نسخه لایحه درآمدهای پایدار شهرداری نشان می دهد: علاوه بر حذف این لایه مهم درآمدی، در صورت تصویب این لایحه، درآمدهای جدیدی نیز به شهرداری ها تزریق خواهد شد.

یکی از مهم ترین درآمدهای پایدار پیش بینی شده برای شهرداری ها، تعیین نرخ عوارض نوسازی هر سال به میزان 3 درصد ارزش معاملاتی موضوع صدر ماده 64 قانون مالیات های مستقیم آخرین تقویم است.

این سهم از 5/ 1 درصد فعلی در صورت تصویب مجلس، به 3 درصد افزایش پیدا خواهد کرد.

همچنین در ماده دیگری از این لایحه، نیروی انتظامی موظف خواهد شد 10 درصد از مبالغ دریافتی بابت صدور و تمدید گذرنامه و گواهینامه رانندگی را به عنوان عوارض به حساب شهرداری واریز کند.

در حال حاضر سهم شهرداری ها از محل این درآمد معادل 5 درصد تعیین شده است.

یکی از درآمدهای جدیدی که در قالب این لایحه برای شهرداری ها پیش بینی شده است مربوط به اخذ عوارض از بلیت حمل ونقل برون شهری است.

در قالب این لایحه آمده است: اشخاصی که مبادرت به حمل و نقل برون شهری مسافر و فروش بلیت در داخل کشور با وسایل نقلیه زمینی به استثنای ریلی و دریایی می کنند، مکلف هستند 5 درصد بهای بلیت را با درج در بلیت یا قرارداد، به عنوان عوارض شهرداری از مسافران اخذ و هر ماه حداکثر تا پانزدهم ماه بعد به حساب شهرداری مبدا سفر واریز کنند.

همچنین در قالب ماده 9 این لایحه سازمان امور مالیاتی که تا پیش از این مجاز بوده، مکلف خواهد شد معادل یک درصد از کل درآمدهای حاصل از قانون مالیات های مستقیم را به حساب تمرکز وجوه وزارت کشور نزد خزانه داری کل کشور واریز کند.

یکی از مهم ترین درآمدهای پیش بینی شده از این محل، نیز اختصاص نیمی از درآمدهای حاصل از مالیات ارزش افزوده است.

مطابق با ماده 10 این لایحه، مالیات و عوارض و جرایم موضوع قانون مالیات ارزش افزوده به نسبت 50 درصد به عنوان سهم درآمد عمومی کشور و 50 درصد سهم شهرداری ها و دهیاری ها تعیین می شود.

ماده 11 این لایحه نیز به یک درآمد جدید برای شهرداری اختصاص یافته است.

در راستای بهبود شاخص های محیط زیست و کاهش اثرات مخرب پسماندهای عادی، سازمان امور مالیاتی موظف می شود علاوه بر مالیات و عوارض موضوع قانون مالیات ارزش افزوده، به میزان نیم درصد قیمت فروش کالاهای مخرب محیط زیست که لیست آن توسط سازمان محیط زیست اعلام می شود، عوارض دریافت کند.

یکی دیگر از تغییراتی که در قالب این لایحه برای نحوه واریز درآمدها به شهرداری ها پیش بینی شده مربوط به ماده 12 است.

پیش از این معادل دوازده در هزار ارزش گمرکی کالاهای وارداتی که حقوق ورودی آنها وصول می شود، توسط گمرک ایران به حساب خزانه واریز می شد اما در صورت موافقت مجلس از این پس این رقم به حساب تمرکز وجوه وزارت کشور (سازمان شهرداری ها و دهیاری کشور) واریز خواهد شد.

همچنین بهره گیری از ابزارهای نوین تامین مالی با هدف تنوع بخشیدن به منابع درآمدی شهرداری ها، افزایش سهم درآمدهای مستمر و پایدار از کل درآمد شهرداری ها، ایجاد بستر قانونی و رفع موانع موجود برای کسب درآمدهای محلی و نیز افزایش کارآیی و ضمانت اجرایی برای کسب عوارض و درآمدهای قانونی شهرداری ها راهبردهایی است که در تدوین این لایحه مدنظر قرار گرفته است.

دولت امیدوار است با تصویب این طرح و ایجاد بستر قانونی برای کسب درآمدهای محلی، سهم عوارض ساخت و ساز و توجه به عوارض بر مصرف املاک و اراضی (عوارض شهروندی) کاهش یابد و از طرفی پرداخت های دولت به شهرداری ها نیز انتظام پیدا کند.

این مطلب برایم مفید است بلی 0 نفر این پست را پسندیده اند
کلید واژه ها: درآمد - شهرداری ها - شهرداری - پایدار - لایحه - اقتصاد - بررسی - کلان شهر - بنزین - کلان شهرها - کمیسیون - دنیای اقتصاد - اقتصادی - مصرف بنزین - افزایش - کشورهای توسعه یافته - بودجه شهرداری تهران - هیات دولت - دهیاری ها - منابع - مهم ترین - اصلاح - هزینه - استفاده - حمل ونقل عمومی - شهرداری تهران - سانسور - نسخه - دهیاری - مصرف

آخرین اخبار سرویس:
بهره برداری از دومین کارخانه تولید پودر میکرونیزه بنتونیت و آهک در فولادمبارکه

رشد اقتصادی نیمه اول سال مثبت شد

استخدام کارشناس صنایع غذایی، گرافیست، ویزیتور تلفنی/اصفهان

استخدام کارشناس صنایع غذایی،گرافیست، ویزیتور تلفنی،سرپرست فروش

انتقال آب از سد کوچری به ساوه

اتمام 12 طرح مرمتی بازار سنتی تبریز

کمک باغداران مهابادی به زلزله زدگان آذربایجان شرقی

مرگ در سکوت/ نیمه پنهان شب های پر زرق و برق اروپا

واحدهای صنفی زیر ذره بین بازرسان شب یلدا

10 هزار میلیاردتومان برای کنترل قیمت خودرو اختصاص می یابد/ دولت بار دیگر دست در جیب مردم می کند! / قیمت خودرو دو برابر می شود

با 60 میلیون چه خودرویی می توان خرید؟

رشد مثبت اقتصادی در نیمه نخست امسال

گرانترین آپارتمان های فروخته شده در آذرماه + جدول

بانک مرکزی مکلف به تنظیم بازار ارز شد

استخدام خدمتکار خانم جهت مطب در منطقه 10 تهران

استخدام کارشناس فروش و بازاریابی در یک شرکت سیمانی

استخدام کارگر ساده یا کارکرده جهت ساندویچی در تهران

پویشی برای بازسازی یک کتابخانه عمومی

برگزاری جشن خداحافظی با بخاری های نفتی از مدارس

استخدام نیروی کارگر سادهذ یا ماهر جهت سفره خانه در تهران

بودجه 99، بیش از 200 هزار میلیارد تومان کسری دارد

استخدام مهندس برق خانم با تسلط کامل به سرچ صنعتی و زبان انگلیسی

استخدام کارگر ساده با جای خواب جهت تهیه غذا در تهران

زمان اعلام نتایج اعتراض به یارانه معیشتی

افزایش 372 واحدی شاخص بورس تهران

بانک مرکزی مکلف به تنظیم بازار ارز شد

استخدام برنامه نویس در یک شرکت تولیدی در کرمان

ماشین کاری قفسه های نورد مقدماتی در فولاد مبارکه

عملیات اجرای پنج طرح آبخیزداری در شهرستان پلدختر آغاز شد

مرکز نوآوری پژوهشگاه صنعت نفت افتتاح شد

قدردانی همتی از مردم؛ رشد اقتصادی مثبت شد

200 هزار مهندس ناظر پروژه ارزیابی می شوند

راه اندازی شهرک حمل و نقل در لامرد

طلا از صعود بازماند

استراماچونی از سفارت چک گرفت | اخبار ورزشی

کیش مقصد گردشگری کشورهای عضو اکو شد!

ظرفیت حوضچه آرامش دروازه قرآن افزایش یافت

استیضاح وزیر نفت منتفی شد

آموزش دوخت کاور مبل در منزل به 2 روش

سهمیه سوخت سواری های برون شهری افزایش می یابد؟

ثبت کدملی بیش از 3 میلیون متقاضی طرح معیشتی

جایگاه گاز CNG آبدانان افتتاح می شود

سوپرایزِ آذری جهرمی مجوز پرواز ندارد!

قیمت میوه ها در آستانه یلدا اعلام شد

رشد اقتصادی نیمه اول سال مثبت شد | اخبار ایران و جهان

حضور بانک مرکزی ثبات نسبی را به بازار ارز برمی گرداند

استخدام منشی خانم در یک شرکت معتبر بازرگانی در تهران

استخدام 5 ردیف شغلی در شرکت مهندسی سیستم یاس ارغوانی

استخدام کارشناس فروش تلفنی و حضوری در همدان

استخدام کارشناس فروش تلفنی و حضوری در تهران

استخدام کارگر انبار آقا در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام کارشناس فروش در یک شرکت معتبر بازرگانی در تهران

استخدام منشی در شرکت تولیدات شیمیایی و کشاورزی گیاه/ البرز

ارزان شدن آجیل شب یلدا واقعیت دارد؟

بازدید معاون استاندار مازندران از روند اجرایی طرح توسعه فرودگاه رامسر

مازندران معین بازسازی مناطق زلزله زده مسجدسلیمان شد

فرماندار سلسله: حمایت از تولید ملی وظیفه همگانی است

چین 2020 و تمرکز بر برنامه های رشد اقتصادی

گذشت 9 سال از نوسازی کتابخانه عمومی بابل تنها 10درصد پیشرفت فیزیکی

تأمین میوه شب یلدا در بازار اصفهان

تجمع کارگران شهرداری کوت عبدالله در برابر استانداری

مبارزه تلفیقی با آفات نخیلات در گراش

حساب جاری همراه دو منظوره بانک رفاه، خدمتی برای تمام مشتریان

کدام شرکت ها بورس را بالا نگه داشتند؟

طرح نظارتی ویژه شب یلدا در قصرشیرین

احداث بزرگترین کارخانه تولید فولاد ضدزنگ کشور با مشارکت ایران و چین

عرضه 85 نوع میوه و محصولات فرنگی در میادین میوه و تره بار

کمک نقدی 1500 میلیارد تومانی دولت برای نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی تهران

پیش فروش کدام خودرو ها غیرقانونی شد؟

استخدام حسابدار خانم آشنا به امور مالیاتی در شرکت معتبر

آگهی های استخدام استان تهران | دوشنبه 25 آذر 98

برپایی نمایشگاه فروش زمستانه

ارزان شدن آجیل شب یلدا واقعیت دارد؟

ثبت سفارش بیش از 42 هزار دستگاه خودروی سنگین

استخدام مدیر فروش، کارشناس خرید داخلی، کارشناس بازرگانی

بلاتکلیفی ها باعث تخریب بیشتر در حاشیه های مشهد شده است

100 هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی بر اثر معافیت های مالیاتی است

بانک سپه به بانک های ارائه دهنده سرویس برداشت مستقیم در فینوتک اضافه شد

بخشودگی 80میلیارد تومانی جرائم مالیاتی در خراسان شمالی

اما و اگرهای صاحبخانه شدن مددجویان کمیته امداد دهلران

گام های مؤثر جهاد دانشگاهی برای رونق تولید

با 60 میلیون چه خودرویی می توان خرید؟ + جدول

استخدام کارشناس فروش با بیمه در شرکت پخش سلامت گستر شایان

استخدام کارشناس سیستم ها و بهبود روش ها، فروش و گرافیست در البرز

اجمالی| کاهش 40 درصدی بارش ها در استان مرکزی

استخدام کارگر نیمه ماهر باطری ساز با جای خواب در محدوده ستارخانِ تهران

استخدام کارشناس منابع انسانی، منشی کانتر و کارشناس صنایع

برگزاری کارگاه آموزشی واکنش در شرایط اضطراری توسط پتروشیمی کارون

ایرانول در تولید روغن خودروهای خارجی برتر شد

بلیت مترو در تمامی خطوط هفتگانه مترو نیم بهاء شد

بورس کالا بازار مناسبی برای عرضه مستقیم خرما

اعطای تسهیلات لیزینگ صندوق نوآوری به خریداران محصولات دانش بنیان در نمایشگاه تجهیزات آزمایشگاهی ایران ساخت تا سقف 20 میلیارد ریال

استارت کاهش قیمت خودرو در بازار زده شد + جدول

سیستم تصفیه ازن مجموعه آبی آینه راه اندازی شد

انجام تست آلایندگی 70 خودرو سرویس نیروی زمینی ارتش/توقف خودرو سرویس های نظامی و انتظامی دودزا

فعالیت 19 مرکز تحقیقاتی در دانشگاه علوم پزشکی گلستان

رشد اقتصادی نیمه اول سال مثبت شد

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/09/25

درج نماد پدیده در فرابورس

پیش بینی پرداخت 1500 میلیارد تومان مالیات توسط نهادهای انقلابی

لایحه درآمدهای پایدار شهری عقیم شد!/سه گشایش در کلان شهرها معطل «عوارض بنزین»

لایحه درآمدهای پایدار شهری عقیم شد!/سه گشایش در کلان شهرها معطل «عوارض بنزین»