مطالب مرتبط:
بعد از 37 سال کلیات لایحه درآمدهای پایدار شهرداری ها تصویب شد
بعد از 37 سال کلیات لایحه درآمدهای پایدار شهرداری ها تصویب شد رسانه 7 | اخبار ایران و جهان
بعد از 37 سال کلیات لایحه درآمدهای پایدار شهرداری ها تصویب شد
لایحه «درآمد پایدار شهرداری ها» اولین گام برای جلوگیری از شهر فروشی است
لایحه «درآمد پایدار شهرداری ها» اولین گام برای جلوگیری از شهر فروشی است
-247 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 29 آبان 1398 ساعت 02:572019-11-19اقتصادي

لایحه درآمدهای پایدار شهری عقیم شد!/سه گشایش در کلان شهرها معطل «عوارض بنزین»


- به گزارش سایت قطره و به نقل ازاقتصادنیوزقرار بود 10 درصد از بهای مصرف بنزین کلان شهرها، صرف خرید واگن مترو و اتوبوس شود.

اکنون با افزایش تقاضای سفر با حمل ونقل عمومی در پی افزایش قیمت بنزین، وقت پرداخت سهم شهر از درآمد بنزین است.

سهم شهرداری ها از درآمد بنزین سانسور شد.

تدبیر درآمدی برای افزایش درآمدهای پایدار و حذف درآمدهای مسموم و ناپایدار شهرداری ها، با اتکا به دو استدلال نادرست به طور کلی از متن لایحه درآمدهای پایدار و هزینه شهرداری ها و دهیاری ها حذف شده است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازدنیای اقتصاد ، لایحه درآمد پایدار و هزینه شهرداری ها و دهیاری ها که پیش نویس آن مرداد سال 93 -بعد از 33 سال تعلیق آشکار تکلیف قانونی دولت به اصلاح نظام درآمدی شهرداری ها- سرانجام توسط وزارت کشور تهیه شد، طی دو سال در کمیته های تخصصی فرعی زیرمجموعه هیات دولت مورد بررسی کارشناسی قرار گرفت و در سال 95، محتوای چکش کاری شده لایحه، برای اعلام آخرین نظر (پیش از طرح در جلسه هیات دولت)، تحویل کمیسیون مسوول (کمیسیون امور کلان شهرها) شد.

پس از گذشت سه سال، با اعمال اصلاحات اساسی در جزییات این لایحه، بالاخره جریان بررسی آن در صحن علنی مجلس آغاز شد.

در قالب این لایحه، یک نقشه درآمدی حاوی چند محور گشایش اقتصادی برای شهرهای بزرگ طراحی شده که در قالب آن، شهرداری ها با دسترسی به منابع درآمدی جدید یا اصلاح شده منابع قبلی، مکلف می شوند بودجه سالانه اداره شهرها را به الگوی رایج در کشورهای توسعه یافته نزدیک کرده و از منابع مالی سالم و کم هزینه برای شهر استفاده کنند.

اما آنچه از بررسی جزییات لایحه بررسی شده در صحن علنی مجلس- که پس از تصویب کلیات مجددا به کمیسیون اقتصادی بازگشت خورده است- و نسخه پیش نویس اولیه مشخص می شود، سانسور مهم ترین منبع درآمدی پایدار از متن جدید لایحه است.

مطابق با نسخه اولیه این لایحه، مهم ترین بخش درآمد پایدار پیش بینی شده برای شهرداری ها اخذ عوارض بر مصرف بنزین به نفع مترو بود که در آخرین نسخه حذف شده است.

این در حالی است که بررسی ها نشان می دهد اگر این تدبیر درآمدی از محل مصرف سوخت به شکل اولیه و بدون حذف، به تصویب کمیسیون های اصلی مجلس می رسید؛ می توانست سه گشایش اقتصادی برای شهر تهران و هفت کلان شهر کشور به دنبال داشته باشد.

گشایش اول، کاهش استفاده از خودروی شخصی و ترافیک معابر شهر، گشایش دوم کاهش آلودگی هوا و نهایتا گشایش آخر، ایجاد درآمد پایدار به میزان نصف درآمد پایدار فعلی در بودجه شهرداری تهران است.

با وجود این بررسی های دنیای اقتصاد حاکی از آن است که این تدبیر درآمدی پیش بینی شده در نسخه اولیه لایحه درآمدهای پایدار شهرداری ها، با اتکا به دو استدلال اشتباه از نسخه نهایی حذف شده است.

از این رو کارشناسان اقتصاد شهری معتقدند: تصویب این لایحه بدون این مجوز می تواند اثرگذاری کل لایحه را ضعیف کند.

مطابق با بررسی های انجام شده، با احتساب حدود 4 میلیون خودروی شخصی و حدود سه میلیون موتورسیکلت در شهر تهران و با درنظر گرفتن میانگین مصرف بنزین توسط دارندگان این دو وسیله نقلیه، اگر فرمول اولیه اخذ عوارض از بهای سوخت در لایحه باقی می ماند- در نسخه اولیه مقرر شده بود 10 درصد از بهای مصرف بنزین صرف شهرداری ها برای توسعه مترو شود- سالانه حدود یک هزار و 500 میلیارد تومان درآمد پایدار جدید به بودجه اداره شهر تهران افزوده می شد.

در حال حاضر، سهم درآمدهای پایدار از بودجه اداره پایتخت حدود 4 هزار میلیارد تومان برآورد می شود.

نکته جالب آنکه هم اکنون مجموع بودجه ای که شهرداری سالانه برای توسعه مترو در نظر می گیرد حدود 2 هزار میلیارد تومان است.

از این رو با تزریق این رقم از محل اخذ عوارض از بهای سوخت مصرفی، می توان بودجه پیش بینی شده برای توسعه سوخت را به حدود دو برابر افزایش داد.

اما برخی تصمیم گیران در جریان نهایی شدن این لایحه، دو استدلال برای حذف این درآمد مطرح کردند.

استدلال نخست بر مبنای ایده اولیه گران شدن قیمت بنزین در تهران به میزان عوارض پیش بینی شده، پیش از گران شدن قیمت سوخت بود.

مطرح کنندگان این استدلال معتقد بودند افزایش قیمت بنزین به میزان 10 درصد در جایگاه های سوخت شهر تهران منجر به مراجعه شهروندان تهرانی برای سوخت گیری به شهرهای اطراف می شود.

هرچند هم اکنون با افزایش قیمت سوخت، طراحان این لایحه معتقدند 10 درصد سهم عوارض شهرداری از قیمت بنزین سهمیه بندی شده باید به مدیریت شهری اختصاص پیدا کند، اما بازهم این استدلال در فرضیه نخست با توجه به طول مسافت و ترافیک معابر برون شهری تهران بعید به نظر می رسد درست باشد.

دومین استدلال، محدود کردن درآمد حاصل از عوارض سوخت به توسعه مترو است.

مخالفان این تدبیر درآمدی معتقدند، از آنجاکه همه شهرهای بزرگ شبکه مترو ندارند بنابراین این درآمد نمی تواند به تمامی شهرها اختصاص پیدا کند.

با این حال، مخالفان این استدلال عنوان می کنند، اصلاح ساده این ایده با جایگزینی کلمه توسعه مترو با توسعه حمل و نقل عمومی می توانست همچنان این درآمد را برای شهرداری های بزرگ کشور حفظ کند.

اما به راحتی با پاک کردن صورت مساله، مهم ترین بخش درآمدی لایحه درآمدهای پایدار سانسور شد.

کارشناسان اقتصادی شهری، با توجه به تصمیم اخیر مربوط به اصلاحیه قیمت بنزین در کشور عنوان می کنند: هم اکنون، زمان مناسب برای تعیین تکلیف سهم پایتخت و سایر کلان شهرهای کشور از بهای بنزین و درآمد حاصل از فروش سوخت خودروهای شخصی است.

به ویژه آنکه با بازگشت این لایحه به کمیسیون اصلی، می تواند این اصلاحیه در محتوای لایحه انجام شود.

از آنجاکه سوخت خودروهای شخصی به عنوان یکی از مهم ترین عوامل بروز آلودگی هوا در شهر تهران و سایر کلان شهرهای کشور محسوب می شود، اخذ عوارض از عارضه تولید شده از مصرف کنندگان سوخت خودرو های شخصی و اختصاص آن به توسعه حمل و نقل عمومی می تواند بخشی از عارضه تحمیل شده به شهرها را کاهش دهد.

ضمن آنکه با وضع عوارض سوخت به نفع توسعه حمل و نقل عمومی درون شهری، بخشی از هزینه ابرپروژه های ضروری کلان شهرها همچون سایر کشورها از این محل تامین خواهد شد.

در کشورهای اروپایی با اخذ مالیات از مصرف بنزین معادل 15 تا 25 درصد قیمت سوخت، بین 32 تا 46 درصد هزینه زیرساخت های شهری از این محل تامین می شود.

علی نوذرپور، کارشناس شهری با بیان اینکه در حال حاضر حدود 75 درصد از ناوگان اتوبوس رانی کشور به دوره فرسودگی رسیده اند، به دنیای اقتصاد گفت: با افزایش قیمت سوخت در کشور، بخش زیادی از دارندگان خودروهای شخصی به منظور کاهش هزینه های تردد به استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی روی می آورند.

اما با توجه به آنکه ناوگان حمل ونقل عمومی با مشکلات عدیده ای مواجه است به نظر می رسد امکان پاسخ گویی به این حجم از تقاضا وجود نداشته باشد.

وی ادامه داد: در حال حاضر حدود 75 درصد ناوگان اتوبوس رانی کشور به مرز فرسودگی رسیده اند.

در عین حال شبکه مترو نیز به لحاظ زیرساخت ها و ناوگان با عقب ماندگی زیادی مواجه است.

از این رو تزریق منابع جدید برای توسعه حمل و نقل عمومی با توجه به احتمال ورود تقاضای جدید برای استفاده از این بخش ضروری به نظر می رسد.

وی به تجربه دنیا در فرمول تامین منابع مالی برای توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی اشاره کرد و گفت: مطابق با تجربه دنیا، بخشی از منابع مورد نیاز برای توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی از طریق اخذ مالیات و عوارض از مصرف سوخت تامین می شود.

در نتیجه استفاده از این تجربه در شهرهای کشور نیز توزیع عادلانه منابع حاصل از این بخش را سبب می شود که نتیجه نهایی ایجاد عدالت عمومی و رضایت بخشی در جامعه خواهد بود.

بررسی جزییات جدیدترین نسخه لایحه درآمدهای پایدار شهرداری نشان می دهد: علاوه بر حذف این لایه مهم درآمدی، در صورت تصویب این لایحه، درآمدهای جدیدی نیز به شهرداری ها تزریق خواهد شد.

یکی از مهم ترین درآمدهای پایدار پیش بینی شده برای شهرداری ها، تعیین نرخ عوارض نوسازی هر سال به میزان 3 درصد ارزش معاملاتی موضوع صدر ماده 64 قانون مالیات های مستقیم آخرین تقویم است.

این سهم از 5/ 1 درصد فعلی در صورت تصویب مجلس، به 3 درصد افزایش پیدا خواهد کرد.

همچنین در ماده دیگری از این لایحه، نیروی انتظامی موظف خواهد شد 10 درصد از مبالغ دریافتی بابت صدور و تمدید گذرنامه و گواهینامه رانندگی را به عنوان عوارض به حساب شهرداری واریز کند.

در حال حاضر سهم شهرداری ها از محل این درآمد معادل 5 درصد تعیین شده است.

یکی از درآمدهای جدیدی که در قالب این لایحه برای شهرداری ها پیش بینی شده است مربوط به اخذ عوارض از بلیت حمل ونقل برون شهری است.

در قالب این لایحه آمده است: اشخاصی که مبادرت به حمل و نقل برون شهری مسافر و فروش بلیت در داخل کشور با وسایل نقلیه زمینی به استثنای ریلی و دریایی می کنند، مکلف هستند 5 درصد بهای بلیت را با درج در بلیت یا قرارداد، به عنوان عوارض شهرداری از مسافران اخذ و هر ماه حداکثر تا پانزدهم ماه بعد به حساب شهرداری مبدا سفر واریز کنند.

همچنین در قالب ماده 9 این لایحه سازمان امور مالیاتی که تا پیش از این مجاز بوده، مکلف خواهد شد معادل یک درصد از کل درآمدهای حاصل از قانون مالیات های مستقیم را به حساب تمرکز وجوه وزارت کشور نزد خزانه داری کل کشور واریز کند.

یکی از مهم ترین درآمدهای پیش بینی شده از این محل، نیز اختصاص نیمی از درآمدهای حاصل از مالیات ارزش افزوده است.

مطابق با ماده 10 این لایحه، مالیات و عوارض و جرایم موضوع قانون مالیات ارزش افزوده به نسبت 50 درصد به عنوان سهم درآمد عمومی کشور و 50 درصد سهم شهرداری ها و دهیاری ها تعیین می شود.

ماده 11 این لایحه نیز به یک درآمد جدید برای شهرداری اختصاص یافته است.

در راستای بهبود شاخص های محیط زیست و کاهش اثرات مخرب پسماندهای عادی، سازمان امور مالیاتی موظف می شود علاوه بر مالیات و عوارض موضوع قانون مالیات ارزش افزوده، به میزان نیم درصد قیمت فروش کالاهای مخرب محیط زیست که لیست آن توسط سازمان محیط زیست اعلام می شود، عوارض دریافت کند.

یکی دیگر از تغییراتی که در قالب این لایحه برای نحوه واریز درآمدها به شهرداری ها پیش بینی شده مربوط به ماده 12 است.

پیش از این معادل دوازده در هزار ارزش گمرکی کالاهای وارداتی که حقوق ورودی آنها وصول می شود، توسط گمرک ایران به حساب خزانه واریز می شد اما در صورت موافقت مجلس از این پس این رقم به حساب تمرکز وجوه وزارت کشور (سازمان شهرداری ها و دهیاری کشور) واریز خواهد شد.

همچنین بهره گیری از ابزارهای نوین تامین مالی با هدف تنوع بخشیدن به منابع درآمدی شهرداری ها، افزایش سهم درآمدهای مستمر و پایدار از کل درآمد شهرداری ها، ایجاد بستر قانونی و رفع موانع موجود برای کسب درآمدهای محلی و نیز افزایش کارآیی و ضمانت اجرایی برای کسب عوارض و درآمدهای قانونی شهرداری ها راهبردهایی است که در تدوین این لایحه مدنظر قرار گرفته است.

دولت امیدوار است با تصویب این طرح و ایجاد بستر قانونی برای کسب درآمدهای محلی، سهم عوارض ساخت و ساز و توجه به عوارض بر مصرف املاک و اراضی (عوارض شهروندی) کاهش یابد و از طرفی پرداخت های دولت به شهرداری ها نیز انتظام پیدا کند.

این مطلب برایم مفید است بلی 0 نفر این پست را پسندیده اند
کلید واژه ها: درآمد - شهرداری ها - شهرداری - پایدار - لایحه - اقتصاد - بررسی - کلان شهر - بنزین - کلان شهرها - کمیسیون - دنیای اقتصاد - اقتصادی - مصرف بنزین - افزایش - کشورهای توسعه یافته - بودجه شهرداری تهران - هیات دولت - دهیاری ها - منابع - مهم ترین - اصلاح - هزینه - استفاده - حمل ونقل عمومی - شهرداری تهران - سانسور - نسخه - دهیاری - مصرف

آخرین اخبار سرویس:
چرا طلا و سکه گران شد؟

مافیای متادون زاییده بی نظارتی است

استرالیا در انتظار یک تابستان طولانی و خطرناک

واعظی: به پرداخت یارانه اعتقادی نداریم، اما چاره ای نداریم

نرخ انواع ارز، دلار، سکه، طلا و یورو در بازار امروز 15 آذر 98

رییس اتاق اصناف تهران: قیمت ها شبانه روزی کنترل می شود

صندلی اتوبوس های پایتخت فروشی می شود | پایگاه خبری زیرنویس اخبار روز

سازمان ملل: قیمت جهانی مواد غذایی افزایش یافته است

400 فرصت شغلی از طریق طرح سحاب به بهاباد اختصاص یافت

آموزش و پرورش برای سال آتی نیازمند بودجه 74 هزار میلیارد تومانی است

همدلی و همکاری مسئولان استان ، بزرگترین سرمایه خراسان رضوی

قیمت گوجه فرنگی و انواع میوه ها در تره بار (15 آذر 98) + جدول

امضای قرارداد اتصال بیرجند به راه آهن سراسری

میوه و صیفی در عمده فروشی ها به چه قیمتی به فروش می رسند؟

راهکار جدید شرکت واحد اتوبوسرانی در راستای افزایش ظرفیت جابجایی مسافر

صندلی اتوبوس های پایتخت فروشی می شود

توافق اوپک بیشتر از کاهش واقعی در سال 2019 خواهد بود

سلطانی فر: 60 میلیون تومان حقوق به ورزشکاران برای کسب سهمیه المپیک و پارالمپیک پرداخت می شود

گزارش مهم زنگنه از نشست اوپک

بیشترین و کمترین میزان بیکاری متعلق به کدام کشورهاست؟

قیمت جهانی طلا جمعه 15 اذر

با 200 میلیون تومان چه خودرویی بخریم؟

اولویت سازمان منطقه آزاد کیش حمایت از سرمایه گذاری در حوزه تولید و صنعت است

حراجی بونهامز | رکوردشکنی پرتره «ملکه الیزابت اول»

زنگنه: نتایج خوبی از نشست اوپک حاصل شد

4 روش ست کردن کفش با مانتوی بلند

توصیه جدید یک کارشناس خودرو به خریداران

اعلام سهمیه بنزین معلولان + جزییات

درخواست رشیدپور از مردم برای فعال سازی رمز دوم پویا

خبر خوش راه آهن/ احتمال برقراری سفر ریلی تهران استانبول؛ نوروز 99 رسانه 7 | اخبار ارز و سکه

انتشار جزییات عرضه اولیه سهام آرامکو پس از یک ماه

اختلافات ناشی از تداخلات مرزی و تعارض حدود مالکیت ها با اجرای طرح کاداستر رفع می شود

تاکید امام جمعه همدان بر توجه به خواسته های مردم

راه اندازی واحدهای تولیدی و صنعتی در شهرک صنعتی شوط

عزم بانک های مطرح کشور برای کمک به پروژه های نیمه تمام کیش

یارانه چهارشنبه واریز می شود

یدک کشیدن سیلندرهای گاز در خیابان ها + فیلم

گزارش مهم زنگنه از نشست اوپک

ابهامات افزایش قیمت ها در بازار خودرو

احتمال برقراری سفر ریلی تهران استانبول در نوروز 99

خبر خوش راه آهن/ احتمال برقراری سفر ریلی تهران استانبول؛ نوروز 99

فروش 206 تیپ 2 و سه محصول دیگر از فردا (16 آذر 98) + جدول

قیمت گوجه فرنگی 9 هزار تومان شد + جدول

نام نویسی مسکن ملی در پنج استان دیگر؛ از شنبه

یارانه چهارشنبه واریز می شود

زمان پرداخت مرحله بعدی یارانه ها مشخص شد + جزییات

توطئه های آمریکا در ناآرامی های اخیر کشور/ بی اثر شدن نقشه دشمنان با حضور خودجوش مردم

اناربیج ، خورشت فسنجان گیلانی

ویدیو| تاج: صراحتا اعلام می کنم مبلغ قرارداد ویلموتس 3 میلیون دلار نیست

بررسی سمند ef7 و آشنایی بیشتر با نقاط ضعف و قوت این خودرو

صداوسیما؛ آموزش پخت کیک با تزیین ورق طلا! +فیلم

تیم اقتصادی دولت در جلسه غیر علنی مجلس

گزارش مهم زنگنه از نشست اوپک

سلطانی فر: پرداخت 60 میلیون تومان حقوق به ورزشکاران برای کسب سهمیه المپیک و پارالمپیک

مرکز ثبت اطلاعات حوزه تعاونی ها تشکیل شود

خبر خوش راه آهن برای سفرهای نوروزی امسال / احتمال برقراری سفر ریلی تهران- استانبول

قیمت عمده فروش انواع میوه و صیفی/ گوجه 9 هزار تومان + جدول

این سوغاتی ها را هرگز به خانه نبرید!

جذب فوری مدیر فنی و مهندسی

سهمیه تهرانی ها از طرح ملی مسکن چند واحد است؟

قیمت دلار یک هفته ای چقدر بالا رفت؟

بیشترین شکایت های مردمی در خصوص افزایش کرایه بار

اعلام سهمیه بنزین معلولان + جزییات

پرداخت 60 میلیون تومان حقوق به ورزشکاران برای کسب سهمیه المپیک و پارالمپیک

مسئولان از ده ها وعده حداقل به چند مورد عمل کنند

یارانه نقدی کی واریز می شود؟

دولت به اجبار یارانه معیشتی پرداخت می کند/ در اتفاقات اخیر شاهد اعتماد دوطرفه مردم و دولت بودیم

ماجرای وابستگی کشور به بذر چغندرقند فرانسه

کشاورزان «دیری» از هستی ساقط شده اند/بانک کشاورزی مدارا کند

نتایج خوبی از نشست اوپک حاصل شد/جلسه فوق العاده تا 4 ماه آینده

تقاضای نفت هند سال آینده صعودی می شود

آیا از «کریر» به جای صندلی ماشین کودک می توان استفاده کرد؟

جزییات قیمت رسمی انواع ارز/ نرخ یورو و پوند افزایش یافت رسانه 7 | اخبار ارز و سکه

معنا و مفهوم دقیق 16 رقم روی کارت های بانکی

تقاضا در بازار سکه و طلا در چه وضعی است؟

استخدام چند ردیف شغلی در موسسه آموزشی معتبر

نشست مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با معاون وزارت اقتصاد و دارایی و مدیران عامل بانکهای صنعت و معدن ، تجارت ، ملت و ایران و اروپا

تا آخر سال هر ماه یک ایستگاه مترو را افتتاح می کنیم

آغداشلو: استعدادهای جوان در غوغای فرمالیسم گم می شوند

تقاضای نفت هند سال آینده صعودی می شود

پیش بینی وضعیت دلار در سال آینده

قوه قضاییه با نمایندگان دروغ گو در مجلس برخورد کند

خبر خوش برای بازنشستگان

نتایج خوبی از نشست اوپک حاصل شد/ برگزاری جلسه فوق العاده تا 4 ماه آینده

بازدید رییس شورای شهر تهران از نمایشگاه بین المللی شهرآفتاب

کشف 3 میلیارد تومان ایمپلنت تقلبی

استخدام ایران کیش رسانه 7 | اخبار ارز و سکه

با 4000 یورو در اروپا چه خودرویی می توان خرید؟

فروش صندلی اتوبوس های پایتخت

جلوگیری از واردات کالاهای مشابه ساخت داخل راهکار رونق تولید

بررسی «مالیات بر عایدی سرمایه» در برنامه «مناظره»

وضعیت خطرناک یک مخزن سوخت، 100 برج بالای 12 طبقه و 16 بیمارستان در تهران

فرهیختگان رهبری مطالبات قانونی مردم را به عهده بگیرند | اخبار ایران و جهان

نوسانات نرخ ارز باعث سرمایه گذاری کاذب در اقتصاد کشور می شود

زاغه رنگی هند + تصاویر

یدک کشیدن سیلندرهای گاز درخیابان ها+فیلم

استخدام طراح سایت مسلط به jomla و ورد پرس در تهران

کاهش 30 درصدی سطح اشغال هتل های

استخدام کارشناس فروش نرم افزار پزشکی خانم در تسکا صنعت

فروش 206 تیپ 2 و سه محصول دیگر از فردا (16 آذر 98) + جدول

لایحه درآمدهای پایدار شهری عقیم شد!/سه گشایش در کلان شهرها معطل «عوارض بنزین»

لایحه درآمدهای پایدار شهری عقیم شد!/سه گشایش در کلان شهرها معطل «عوارض بنزین»