مطالب مرتبط:
گزارش تمرین استقلال + عکس
گزارش تمرین استقلال| ادامه غیبت زکی پور و بازگشت باقری به تمرینات گروهی+عکس
شهادت نیروی یگان ویژه در اغتشاشات روز گذشته ماهشهر + عکس
بلایی که اغتشاشات بر سر مدافعان وطن آورد+عکس
گزارش فرمانده سپاه فارس درباره آخرین وضعیت ناآرامی های شیراز
-247 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 28 آبان 1398 ساعت 21:572019-11-19اقتصادي

عکس های هولناک و دیده نشده از اغتشاشات + آخرین گزارش از ناآرامی ها


- رکنا عکس های هولناک و دیده نشده از اغتشاشات + آخرین گزارش از ناآرامی ها حوادث رکنا: در اغتشاشات اخیر، تعدادی از آشوبگران دست به تخریب اموال عمومی و دولتی زدند که براساس اعلام نهادهای امنیتی و انتظامی، این افراد جزو اشراری هستند که قانون برخورد قاطعی با آنان خواهد کرد.

در پی سهمیه بندی بنزین در راستای مصرف بهینه سوخت در کشور، این روزها شاهد برخی ناآرامی ها در بعضی از شهرهای کشور بوده ایم.

در این میان تعدادی به بهانه های واهی به خصوص در یکی دو روز اخیر دست به اقدامات اوباشگرانه و وحشیانه زده و ضررها و خسارات زیادی را به اموال مردم و اموال عمومی وارد کردند که قطعا براساس اعلام نهادهای امنیتی و انتظامی این افراد جزو اشرار و کسانی هستند که قانون برخورد قاطعی با آنان خواهد کرد.

قوه قضاییه نیز در صف اول احقاق حق و عدالت طلبی در جریان این اغتشاشات ورود کرده بگونه ای که آیت الله رییسی، رییس قوه قضاییه علاوه بر اینکه بیانیه ای در 5 ماده خطاب به مسئولان قضایی صادر کرد تاکید می کند که صف مردم از صف اشرار و اخلالگران در امنیت جدا است .

وی می گوید: تخریب اموال عمومی و خصوصی، آتش زدن بانک ها و اماکن مختلف، آسیب رساندن به آرامش روانی مردم و لرزاندن دل زنان و کودکان با هر نیت و هدفی، مجازات سختی را به دنبال خواهد داشت.

آیت الله رییسی می افزاید:کسانی هم که از بیرون مرزها اقدام به تحریک افراد می کنند، نه از سستی بنیاد خود اطلاع دارند و نه از استحکام نظام جمهوری اسلامی.

رییس قوه قضاییه همچنین به مسئولان و قضات دستگاه قضایی دستور داد که همراه با مردم و نیروهای انتظامی و امنیتی تلاش کنند مطلقا به کسب و کار، زندگی و خانه مردم آسیبی وارد نشود و مردم از تعرض مصون بمانند.

در ارتباط با حوادث اخیر برخورد های قاطع و بازدارنده خواهیم داشت در این ارتباط غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه در چهاردهمین نشست خبری خود می گوید: سیاست و رویکرد قوه قضاییه در حوادث اخیر، تلاش در جهاتی از تامین امنیت عمومی مردم، حفظ منافع شهروندان عزیز، مقابله با خشونت، تخریب اموال عمومی و اموال مردم، غارت بیت المال و غارت اموال مردم است و در مسیر احقاق حق و اجرای عدالت تلاش می کنیم که دستگاه قضا نماد واقعی اشدا علی الکفار رحما بینهم باشد.

سخنگوی قوه قضاییه ادامه می دهد: در برابر کسانی که امنیت شهروندان ما را به مخاطره می اندازند و سرمایه های عمومی را تخریب، غارت و به آتش می کشند، برخورد های قاطع و بازدارنده خواهیم داشت و در برابر خشونت، اعمال قانون صورت می گیرد که هر فرد متناسب با اموال و رفتار خودش به سزای اعمال غیرقانونی خود برسد و در ارتباط با مردم، شهروندان و حتی کسانی که از روی ناآگاهی و تحت تاثیر هیجانات اقداماتی را انجام داده اند، رحما بینهم باشیم.

اسماعیلی تاکید می کند: از اینکه مردم صف خودشان را از صف خشونت طلبان و خراب کاران جدا کردند تشکر می کنیم و ضمن احترام به دغدغه های شهروندان عزیز که خواسته های به حقی دارند و از برخی از تصمیم ها ممکن است ناراحت و ناراضی باشند، تاکید می کنیم که باید صف خودشان را همانگونه که در روز های اخیر از صف افرادی که اهل خشونت هستند جدا کردند، جدا نگه دارند.

فتنه گران، خشونت طلبان و کسانی که اعمال مجرمانه انجام دادند را معرفی کنید وی ادامه می دهد: امروز می خواهم یک درخواست بیشتری از این مردم فهیم و انقلابی داشته باشم و اینکه مردم، فتنه گران، خشونت طلبان و کسانی که اعمال مجرمانه انجام دادند و خراب کاران را به نهاد های امنیتی و انتظامی و دستگاه قضایی معرفی کنند.

سخنگوی قوه قضاییه می گوید: اطلاعات مردمی بهترین اطلاعات برای شناسایی افراد سودجو و فرصت طلب است و خشونت طلبان بدانند که با هوشیاری مردم و عوامل انتظامی و امنیتی و بنا به گزارش سایت قطره و به نقل ازمراجع امنیتی تعدادی از افرادی که مبادرت به آتش زدن مساجد، بانک ها و اماکن عمومی کردند شناسایی شدند و تعدادی از افرادی که در تخریب ها دخالت داشتند شناسایی و دستگیر شدند.

شناسایی عناصر آشوب و تهیه کنندگان فیلم و اخبار حوادث اخیر اسماعیلی می گوید: تعدادی از افرادی که برای شبکه های بیگانه و برای دشمنان مبادرت به تهیه فیلم و اخبار و اطلاعات می کردند شناسایی و دستگیر شدند.

در ادامه اقدامات نهاد های امنیتی و انتظامی، با کمک مردم و با معرفی عناصر آشوب طلب از ناحیه مردم مطمئن باشند که تمامی این افراد شناسایی و به سزای اعمال خودشان خواهند رسید.

غربالگری بازداشت شدگان وی درباره نگرانی برخی خانواده ها از بازداشت فرزندان شان در حوادث اخیر نیز می گوید: تاکید شده به واحدهای قضایی، امنیتی و انتظامی که در ارتباط با بازداشت شدگان در اسرع وقت غربالگری انجام شود و اگر در بین بازداشت شدگان کسانی هستند که احیاناً بی تقصیر یا کم تقصیر هستند و در تخریب ها و آتش سوزی ها نقشی نداشتند، اسباب و زمینه آزادی شان فراهم شود و این کار از همان ابتدا در دستور کار قرار گرفته.

با این اقدام نگرانی برخی خانواده ها برطرف می شود.

اگر در هر حوزه ای اطلاعی از افراد خواستند می توانند از مراجع قضایی و انتظامی همان حوزه، اطلاع لازم را کسب کنند.

شناسایی طیف بازداشت شدگان از کف خیابان تا هوشمند سخنگوی قوه قضاییه در مورد دست داشتن عناصر خارجی در حوادث اخیر اظهار می کند: در بین بازداشت شدگان عناصر وابسته به معاندین هم از جریان نفاق و هم از سلطنت طلب ها و هم گروه های دیگر وابسته به خارج از کشور وجود دارد و هم طیف هایی از اشرار و اراذل که یک انسجام داخلی دارند، مورد شناسایی قرار گرفتند و هم در بین بازداشت شدگان کف خیابان و هم بازداشت شدگان هوشمند که بر مبنای رصدهای اطلاعاتی است، تعدادی از عناصر وابسته شناسایی شدند و در بازداشت هستند.

برخورد قاطع دادستانی با اخلالگران در نظم و آسایش مردم از سوی دیگر حجت الاسلام محمد جعفر منتظری دادستان کل کشور در خصوص ناآرامی های اخیر در پی افزایش قیمت بنزین می گوید: قوه قضاییه قطعاً با هرگونه بی نظمی از سوی اخلالگران در نظم و تردد و آسایش مردم برخورد می کند.

وی ادامه می دهد: تأکید می کنم قطعاً مردم عزیزمان از تعداد اندکی که اخلالگر هستند و ضدیت خود را با نظام و برنامه های مردم نشان می دهند، جدا می کنند.

چراکه مردم ما از این گونه اعمال بیزار هستند و اجازه بهره برداری به این عده را نمی دهند.

دادستان کل کشور تصریح می کند: به موجب قانون این اخلالگری جرم است و ناجا وظیفه خود می داند که با اخلالگران در نظم عمومی طبق قانون و مقررات برخورد کند.

حجت الاسلام منتظری معتقد است: مردم فهیم ما قطعاً صف خود را از این اخلالگران اندک جدا می کنند و اجازه نمی دهند که از آنها سوءاستفاده شود.

قطعاً اقدامات انجام شده نیز برای قشر متوسط و پایین جامعه به صورت مساعدت تامین و تقدیم خواهد شد.

به گفته دادستان کل کشور، به اخلالگرانی که ریشه در خارج از کشور دارند و در یکی ، دو روز اخیر که جریانات معاند نظام از فضای مجازی استفاده کرده و به خیال خام خود مردم را تحریک کرده اند هشدار می دهیم که بدانند قطعاً مردم با این اقدامات تحریک نمی شوند.

وی می گوید: برخورد با اخلالگران در نظم عمومی با همکاری مأموران و با هوشیاری مردم برطرف خواهد شد و قوه قضاییه قطعاً با هر گونه بی نظمی چه در اخلال در تردد مردم و چه اخلال در آسایش آنها برخورد کرده و اعتقاد داریم مردم بهترین نیرو هستند که می توانند جلوی اخلال را بگیرند و مسؤولان را مساعدت می کنند و اجازه نمی دهند این اخلال ها بهانه ای باشد برای اینکه عده ای از این موقعیت سوءاستفاده کنند.

حسن خطاب برخورد قوه قضاییه با اغتشاشگران نیز از سوی رییس قوه قضاییه و در مورد اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت و مسائل به وجود امده با صدور بیانیه ای در 5 ماده خطاب به مسئولان قضایی است.

در این بیانیه تأکید شد که دادستان ها در سراسر کشور ضمن مراقبت نسبت به حفظ حقوق شهروندی و کرامت مردم در برابر هرگونه تعرض، در مورد اشرار، وابستگان به جریانات ضد انقلاب و نفوذی هایی که با اقدامات خرابکارانه در راستای خواست دشمنان، امنیت مردم و جامعه را هدف قرار داده اند با همکاری نیروهای انتظامی و امنیتی با قاطعیت اقدام قانونی معمول دارند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازفارس، در سامانه فارس من موضوعی با عنوان برخورد قاطعانه قوه قضاییه با اغتشاشگران و مخربان اموال مردم ثبت شده است.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

حوادث اختصاصی رکنا را اینجا بخوانید:
کلید واژه ها: قوه قضاییه - قضایی - مردم - اموال - سخنگوی قوه قضاییه - اغتشاشات - عمومی - امنیت - رییس قوه قضاییه - آیت الله رییسی - برخورد - انتظامی - ناآرامی - تخریب - دستگاه قضا - امنیتی - غلامحسین اسماعیلی - رییس - شهروندان - آیت الله - اشرار - حوادث - سهمیه بندی بنزین - قانون - مسئولان - غارت - دستگاه - ارتباط - دستگاه قضایی - امنیت عمومی

آخرین اخبار سرویس:
30 هزار تن از صید استان بوشهر غیرمجاز است

استخدام بازرس فنی و ایمنی (مسئولhse )در کارخانه ذوب بریس

استخدام مکانیک آقا جهت کارخانه ذوب بریس در مرکزی

جدیدترین توجیه وزارت کشور درباره ی ضعف اطلاع رسانی افزایش قیمت بنزین: مسئولیت اقناع افکار عمومی به صداوسیما واگذار شده بود

اعلام حق بیمه تکمیلی مستمری بگیران تامین اجتماعی

فیلم | ماجرای آسیب کودک 13 ساله در حادثه تیراندازی شرق تهران

اولین همایش ملی گیاهان دارویی در کاشمر برگزار می شود

ادعای عدم حضور رحمانی فضلی، همزمان با اجرای طرح مدیریت سوخت، خلاف واقع است

امارات اولین نیروگاه هسته ای خود را سال آینده سوخت گذاری می کند

عکس روز: پایان ماراتون گفتگوهای اقلیمی

رویدادهای خبری روز به انتخاب دوربین

صدور 17 گواهی نامه انطباق معیار مصرف انرژی در لرستان

یارانه انرژی در کشور به بدترین شکل ممکن تقسیم می شود

نفت اوپک به 66 دلار نزدیک شد

آشنایی کامل با مواد مخدر سالویا / عوارض و پیامد

30 هزار تن از صید استان بوشهر غیرمجاز است

فروش غیرقانونی قبور به چند نفر با جعل سند/ دریافت رقم های میلیونی برای پیش فروش قبرهای صاحب دار

نقش دو درصدی اصناف لرستان در تولید ناخالص ملی

رشد 17 درصدی صادرات کالا از طریق مرز زمینی آستارا

پروژه آزاد راه چرمشهر - آبیک در مراحل پایانی است

رونمایی از چهارکتاب تخصصی و امضای پنج تفاهم نامه همکاری در نمایشگاه نفت خوزستان

برداشت یک هزار کیلوگرم گیاه دارویی آنغوزه در خاوران جهرم

افزایش 8 درصدی مسافران ناوگان عمومی با سهمیه بندی بنزین

کشتی آرای: سکه 215 هزار تومان ارزان شد

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/09/24

رشد نقدینگی 50 هزار میلیاردی در یک ماه

کاهش 6 درصدی ورودی زندانیان آذربایجان شرقی در هشت ماهه نخست امسال

فعالیت شرکت های دانش بنیان در سال های اخیر توسعه یافته است

حکم و مجازات نزول کردن و ربا خواری چیست؟ / سوالات متداول

مهم ترین دستاوردهای تکنولوژیک در سال2019

واکنش وزارت کشور به ادعای حضور نداشتن رحمانی فضلی در مرکز کشور در شب افزایش قیمت بنزین

کاهش عوارض آزاد راه ها با روش پیمایش+فیلم

حساب های بانکی نیابتی، ابزار فرار مالیاتی

استخدام اپراتور فروش تلفنی در یک موسسه آموزشی معتبر

استخدام کارشناس ارشد کنترل پروژه در یک شرکت معتبر در تهران

وزارت کشور: رحمانی فضلی شب اجرای طرح سهمیه بندی بنزین از محل وزارت کشور با استانداران در ارتباط بود

رشد 17 درصدی صادرات کالا از طریق مرز زمینی آستارا

جنوب گیلان ظرفیت بالایی در تولید انرژی های تجدید پذیر دارد

افزایش 8 درصدی مسافران ناوگان عمومی با سهمیه بندی بنزین

استخدام حسابدار ، کارشناس فنی در یک شرکت فنی مهندسی/اصفهان

راهکار بانک مرکزی برای تامین ارز در سایه تحریم ها

افزایش 8 درصدی مسافران ناوگان عمومی با سهمیه بندی بنزین

استفاده از سلول های خورشیدی در تامین برق تجهیزات مخابراتی

اطلاعیه وزارت کشور درباره افزایش قیمت بنزین

وزارت کشور: رحمانی فضلی شب اجرای طرح سهمیه بندی بنزین از محل وزارت کشور با استانداران در ارتباط بود

اعلام روند سیاست گذاری اطلاع رسانی اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت از سوی وزارت کشور

برگزاری نمایشگاه و همایش حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی

حملات جدید رحیم پور ازغدی به دولت روحانی/سال 88 طرف در تهران بیشتر رأی آورد،گفت انتخابات را برهم بزنید/دولت را نمی خواهید 4 سال صبر کنید

ابر پروژه های راه سازی کشور در محدوده البرز بزودی به بهره برداری می رسد

تولید ماهی خاویاری در منزل یک تولید کننده بندرگزی

ورود امواج ناپایدار از بعدازظهر فردا به استان

پروژه آزاد راه چرمشهر - آبیک در مراحل پایانی است

وزارت کشور: رحمانی فضلی شب اجرای طرح سهمیه بندی بنزین از محل وزارت کشور با استانداران در ارتباط بود

تکلیف توسعه آخرین میدان مشترک معطل مانده صنعت نفت یکسره شد

ازغدی: مگر قرار بود به مردم شبیخون بزنید؟

ظهور گداهای بنزینی پس از افزایش قیمت سوخت

وزارت کشور: 693 روز برای افزایش قیمت بنزین برنامه ریزی کردیم/ وقتی که بنزین گران شد، وزیر کشور کجا بود؟

طرح اقدام ملی مسکن برای دهک های 4 تا 7 است

فروش غیرقانونی قبور به چند نفر با جعل سند / دریافت رقم های میلیونی برای پیش فروش قبرهای صاحب دار

ورود وزیر اقتصاد احمدی نژاد به ماجرای استراماچونی و استقلال !

تکمیل و راه اندازی قطار شهری کرج را با اهتمام ویژه ای رصد می کنیم

بلیط های ترمینال تبریز به صورت الکترونیکی به فروش می رسد

اطلاعیه «ایران خودرو» درباره شرایط پیش فروش

مسکن فرهنگیان چیست و چگونه می توان ثبت نام کرد؟

رونمایی از چهارکتاب تخصصی و امضای پنج تفاهم نامه همکاری در نمایشگاه نفت خوزستان

شایعه سازی دلالان درباره FATF

وزارت کشور: رحمانی فضلی شب اجرای طرح سهمیه بندی بنزین از محل وزارت کشور با استانداران در ارتباط بود

2300 واحد مسکونی در شهرهای بوشهر و عالیشهر احداث می شود

رحمانی فضلی همزمان با تغییر قیمت بنزین در وزارت کشور حضور داشت

وزارت کشور: رحمانی فضلی شب اجرای طرح سهمیه بندی بنزین از محل وزارت کشور با استانداران در ارتباط بود

اشتغال زایی با طعم کارخانه های دود و دوسیب!

استخدام تجهیزات پزشکی مرکزی در کرمان

استخدام ویزیتور با مزایا در شرکت پراور پخش سپاهان در تهران

2300 واحد مسکونی در شهر جدید عالیشهر احداث می شود

صرف 270 میلیون تومان از محل اعتبارات داخلی برای پژوهش در دانشگاه هنر تبریز

طعنه رییس استاندارد به صف خرید خودرو

حجم پایین سرمایه گذاری بیمه های ایرانی در حوزه فناوری اطلاعات

مسئولیت اقناع افکار عمومی به صداوسیما واگذار شده بود

برداشت یک هزار کیلوگرم گیاه دارویی آنغوزه در خاوران جهرم

معاون وزیر راه و شهرسازی: طرح اقدام ملی مسکن برای دهک های 4 تا 7 است

روایت رحیم پورازغدی از درگیری با رییس جمهور | حمله به تصمیم بنزینی دولت؛ مگر قرار بود به مردم شبیخون بزنید؟

ایجاد 600 هکتار باغ انگور ارگانیک در قزوین

دارابی: حمایت از فرهنگ بومی رویکرد مهم شبکه های استانی است

واکنش سایپا به ویدئو دنده عقب تیبا

جنوب گیلان ظرفیت بالایی در تولید انرژی های تجدید پذیر دارد

افزایش 8 درصدی مسافران ناوگان عمومی با سهمیه بندی بنزین  

صادرات ایران به کدامیک از کشورهای اروپایی بیش از 90 درصد کاهش داشت؟

طرح «هر مسجد یک حقوقدان» در 40 مسجد البرز اجرا می شود

ایران در لیست سیاه FATF قرار گرفت؟

شایعه سازی دلالان درباره FATF با هدف افزایش دوباره نرخ ارز

استقبال بی نظیر از سهام موسسه ملل

بدهی پشت بدهی برای دولت های بعدی

ارز آوری 51 میلیون دلاری صادرات آبزیان شیلات هرمزگان

ضوابط جدید گمرک برای مقابله با تحریم

فولکس واگن گلف جدید چه مشخصاتی دارد؟

اطلاعیه وزارت کشور درباره اطلاع رسانی افزایش قیمت بنزین

جزییات جدید درباره بسته معیشتی دولت

وضعیت اقتصادی پایتخت نشینان نسبت به بقیه

سِرور بیش از 95 درصد سیستم های دولتی در داخل کشور است

مصرف بیش از 11 میلیون متر مکعب آب در ایلام

عکس های هولناک و دیده نشده از اغتشاشات + آخرین گزارش از ناآرامی ها

عکس های هولناک و دیده نشده از اغتشاشات + آخرین گزارش از ناآرامی ها