مطالب مرتبط:
بازداشت لیدر های اغتشاشات اخیر استان کرمانشاه
برقراری امنیت پایدار در استان فارس/ سرکردگان اغتشاشات در شیراز دستگیر شدند
فرمانده سپاه فارس: سرکردگان اغتشاشات شیراز دستگیر شدند 
دستگیری لیدرهای اغتشاشات اخیر در کرمانشاه
فرمانده سپاه فجر فارس: سرکردگان اغتشاشات شیراز دستگیر شدند 
-247 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 28 آبان 1398 ساعت 20:322019-11-19سياسي

لیدر های اغتشاشات کرمانشاه دستگیر شدند


- رکنا: اعتراض شهروندان اگر در مدار قانون باشد امری پذیرفته شده است، اما بر هم زدن نظم عمومی وتخریب اموال عمومی از روش های قانونی اعتراض قانونمند محسوب نمی شود.

دادستان عمومی و انقلاب اسلامی استان کرمانشاه گفت: اکثر لیدر های اغتشاش گران از سوی دستگاه های امنیتی استان کرمانشاه شناسایی و دستگیر شده اند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازرکنا، محمدحسین صادقی در جمع خبرنگاران با اشاره به مجازات اشرار و ناقضان قانون در این کارشکنی های اخیر و در رابطه با اعتراض به گرانی بنزین اظهار داشت: اعتراض شهروندان اگر در مدار قانون باشد امری پذیرفته شده است، اما بر هم زدن نظم عمومی وتخریب اموال عمومی از روش های قانونی اعتراض قانونمند محسوب نمی شود.

دادستان عمومی و انقلاب اسلامی استان کرمانشاه گفت: افرادی که نسبت به اصلاح قیمت بنزین اعتراض دارند صف خود را باید از صف افراد اخلال گری که به اموال بیت المال آسیب و نظم عمومی جامعه را دچار اختلال می کنند باید جدا کنند.

صادقی با بیان اینکه هجمه نسبت به اموال عمومی و تعرض نسبت به مردم در صورتی که به صورت ساختارمند، شبکه ای و ضدیت با نظام جمهوری اسلامی ایران باشد از مصادیق مجازات های شدید خواهد بود و با خاطیان به طور جدی برخورد خواهد شد بیان کرد: دیدگاه امام خامنه ای و رییس قوه قضاییه در رابطه با این جریانات اخیر و موضوع گرامی بنزین از رسانه های ملی پخش شد و همه افراد مطلع شدند.

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری فرمودند: مسئولان باید هرچه درتوان دارند مراقبت کنند که مشکلات این طرح برای مردم کمتر شود عنوان کرد: باید وعده هایی که مسئولان به مردم دادند در این رابطه که موضوع افزایش قیمت بنزین هیچ تاثیری در افزایش قیمت دیگر کالا ها نباید بگذارد عمل کنند.

دادستان عمومی و انقلاب اسلامی استان کرمانشاه رییس قوه قضاییه هم به این نکته تأکید داشتند که از مقدمات ضروری اجرای این طرح و مدیریت مصرف سوخت این است که اقناع افکار عمومی را داشته باشیم و بتوانیم جهات کارشناسی این طرح را به درستی برای مردم تبیین کنیم و از واکنش های منفی نسبت به اجرای این طرح تا حداکثر توان جلوگیری کنیم.

وی با اشاره به اینکه ستاد تنظیم بازار، تعزیرات و اتحادیه های اصناف و بازار، سازمان حمایت از مصرف کنندگان و سازمان معدن و تجارت باید همگرایی داشته باشند گفت: تمام توان تلاش خود را به کار بگیرند تا آثار اقتصادی ناشی از این طرح معیشت مردم و زندگی روزانه را با تنگا و سختی مواجه نکند.

صادقی با اشاره به اینکه این افراد مسئول باید با نظارت همه جانبه مانع افزایش قیمت کالا ها و خدمات در بازار شوند و این افزایش قیمت ها غیرقانونی است عنوان کرد: هر صنفی بخواند کارشکنی کند به طور حتم از سوی دستگاه های قانونی با آن ها برخورد خواهد شد و گشت های نظارتی از همین امروز در بازار فعال خواهد شد و نماینده دادستان در این گشت ها حضور خواهد داشت وی با بیان اینکه با هرگونه افزایش قیمت کالا، احتکار، ممانعت از عرضه کالا به طور جدی برخورد خواهد شد بیان کرد: شهروندان می توانند در صورت مشاهده این تخلفات با سامانه 124 تعزیرات حکومتی، سامانه 135 سازمان صمت تماس و گزارشات خود را به اطلاع برسانند.

دادستان عمومی و انقلاب اسلامی استان کرمانشاه افزود: افرادی که نسبت به این تصمیم دولت اعتراض دارند طبق مبادی قانونی اساسی از راه های قانونی مراتب اعتراض خود را به گوش مسئولان برسانند.

صادقی با بیان اینکه باید مردم همواره مطالبه گر و مسئولان پاسخگو باشند گفت:، اما این شیوه اعتراض که استان و کشور را با مشکلات فراوانی مواجه کرد به طور قطع مورد تأیید امام خامنه ای، سران سه قوه و ملت بصیر نیست و همه افرادی که دلسوز این نظام هستند و دل در گروی آرمان های این نظام دارند از این رفتار های نابهنجار و ساختارشکنانه گله مند هستند.

وی با اشاره به اینکه رفتار این اشرار و اخلالگران نظم و امنیت عمومی خسارت های فراوانی برای استان به بار آورده است و این اقدامات با اعتراض مسالمت آمیز متفاوت است افزود: در قانون اساسی بستر هایی برای شنیدن اعتراض مردم وجود دارد و راهکار های قانونی وجود دارد.

دادستان عمومی و انقلاب اسلامی استان کرمانشاه با بیان اینکه در بعدازظهر روز شنبه آنچه که اتفاق افتاد چیزی فراتر از یک اعتراض بود و چیزی که مشاهده شد مقابله این اشرار و اختلاگران با نیرو های انتظامی و امنیتی بود گفت: کسی که در در گروی نظام و انقلاب اسلامی دارد حاضر نیست به اموال عمومی مردم آسیب وارد کند، زیرا این اموال عمومی با درآمد ها و مالیات مردم تهیه شده است.

وی با اشاره به اینکه این اختلاگران مبلمان شهری را در قسمت هایی به شدت مورد تخریب قرار دادند عنوان کرد: خسارت ها به خود مردم برمی گردد و افرادی که دست به تخریب این اموال می زنند صف آن ها از صف مردمی که حرف حق و قانونی می زنند جدا است و این تخریب ها را نباید به حساب مردم گذاشت.

صادقی با بیان اینکه افراد اخلال گر یا اشرار یا کسانی هستند که به تحریک ضدانقلاب و دشمنان دست به این گونه اقدامات زدند بیان کرد: این اشرار در برابر نیروی انتظامی و امنیتی که حافظ جان و مال مردم است دست به سلاح برمی دارد و برای مردم ارعاب ایجاد و امنیت شهر را مختل می کند.

وی با اشاره به اینکه این افراد اخلال گر برای مدتی در شهر برای تردد مردم اخلال و راهبندان ایجاد کردند و این حرکت ممکن است جان یک بیمار اورژانسی را به مخاطره بیاندازد و این اقدامات از سوی این افراد غیرقانونی و ساختارشکنانه است گفت: همه این اغتشاش گران از سوی دستگاه های امنیتی و اطلاعاتی تحت رصد و شناسایی قرار گرفتند و تعداد زیادی از این افراد دستگیر شدند و مابقی این اغتشاش گران نیز به طور حتم مورد شناسایی قرار و به تدریج همه آن ها دستگیر و باید پاسخگوی اعمال غیرقانونی خود باشند.

دادستان عمومی و انقلاب اسلامی استان کرمانشاه اظهار کرد: در صورتی که مردم مستنداتی از اشخاص اخلالگری که در این تخریب ها دست داشته اند به دادستانی اعلام و آن را ضمیمه شکایت خود کنند و مطمئن باشند که به این مستندات رسیدگی خواهد شد.

وی افزود: ماده 288 قانون مجازات اسلامی تصریح دارد در مورد افرادی که نظم را بر هم زدند و امنیت عمومی کشور را مختل کردند و احساس امنیت و آرامش مردم را بر هم زدند همجا ات شدیدی در حد افسادفی الارض ایجاد کرده است.

صادقی با اشاره به اینکه گاهی برخی از جوانان از روی جهالت و احساسی با این تخریب کنندگان همراهی می کنند آن ها هم باید از رفتار خود اظهار ندامت و پشیمانی داشته باشند و صف خود را از لیدر ها و عاملان اصلی و هدایت گران میدان جدا کنند گفت: باید با همراهمی و مدیریت صحیح متولیان اقتصادی و مسئولان برقرارکننده نظم و امنیت، نظم و آرامش به استان برگردد.

وی با اشاره به اینکه یک سامانه صوتی پیام گیر به صورت 24 ساعته با شماره 37232392 در حوزه مطالبات حقوق عامه مردم وجود دارد عنوان کرد: از همه شهروندان می خواهیم چنانچه مستنداتی از اغتشاش آشوبگران دارند به این سامانه ارسال کنند.

دادستان عمومی و انقلاب اسلامی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه با استفاده از تمام ظرفیت های قانونی حتی کسی را سنگی را پرتاب کرده و یک شیشه را شکسته باید تاوان این کار خود را بدهد گفت: اغتشاش گران به مجازات شدیدی محکوم خواهند شد و ذره ای از منافع و حقوق مردم کوتاه نخواهیم آمد.

وی با تسلیت و تبریک شهادت شهید نیروی انتظامی سرگرد جواهری به ملت شهید پرور ایران و خانواده ایشان گفت: اغتشاش گرانی که با سلاح سرد و گرم در برابر متولیان نیروی انتظامی و امنیتی می ایستند و مقابله می کنند به طور حتم در میدان دشمن بازی کردند و نمی توانند خود را یک شهروند معترض معرفی کنند و صف آن ها از صف مردم جدا است.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

تسنیم حوادث اختصاصی رکنا را اینجا بخوانید:
کلید واژه ها: دادستان عمومی و انقلاب - استان کرمانشاه - عمومی - کرمانشاه - دادستان عمومی - انقلاب اسلامی - اعتراض - قانون - افزایش قیمت - رییس قوه قضاییه - اسلامی - دادستان - استان - بنزین - مردم - اموال - قیمت بنزین - قوه قضاییه - جمهوری اسلامی ایران - افزایش - انقلاب - قیمت - شهروندان - توان - رابطه - بازار - صادقی - مسئولان - مقام معظم رهبری - جمهوری اسلامی

آخرین اخبار سرویس:
جلسه علنی امروز مجلس با 86 کرسی خالی آغاز شد/ طرح یک فوریتی ساماندهی بازار خودرو در دستور کار پارلمان

نوید محمدزاده در یک مراسم + عکس

کرسی «تلاوت رضوی» در مشهد

سرلشکر سلامی: تعهد داده ایم کشور را در همه زمینه ها از بیگانگان بی نیاز کنیم

درباره عدم پیوستن به FATF شفاف نیستند، اما مردم باید تبعات آن را تحمل کنند/گروه های ذی نفوذ کشور را به این سو و آن سو می کشانند

پیش نشست کنگره بین المللی غدیر در دانشگاه ادیان و مذاهب برگزار می شود

روحانیت پرچمدار حفظ فرهنگ شهادت و ایثار در جامعه است

سفر خورشید به دیار مینودری+ عکس

قانون مجلس درباره هوای پاک باید اجرایی شود

مسئولان چهارمحال و بختیاری بانوان کارآفرین را حمایت کنند

کرسی «تلاوت رضوی» در مشهد

برپایی مجمع عمومی انجمن صنفی راهنمایان گردشگری مازندران

شکایت وزارت اطلاعات از صادقی درباره پرونده ترور دانشمندان هسته ای

«دل باید پاک باشد ظاهر مهم نیست» سخنی درست یا غلط

بررسی صلاحیت داوطلبان فردا پایان می یابد

جامعه روحانیت کوهدشت راه اندازی می‎شود

ناصری: مخالفت ها با FATF جناحی است

اعلام وصول 2 طرح در راستای اجرای آیین نامه قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان

شکایت وزارت اطلاعات از صادقی درباره پرونده ترور دانشمندان هسته ای

مجموعه روایت داستان زندگی شهدای روحانی رونمایی شد

موسوی: سفر رییس جمهور به ژاپن در مرحله برنامه ریزی است/ وزیر خارجه هند هفته آتی به تهران می آید

22 ویژه برنامه داوطلبان در هلال احمر استان سمنان اجرا شد

الکترونیکی شدن جذب کارآموز در میراث فرهنگی خراسان رضوی

فرهنگ عمومی در حوزه حجاب باید تقویت شود

استخدام نیروی اداری خانم مسلط به آفیس و اتوکد در مشهد

دادستان همدان به سوالات دانشجویان پاسخ می دهد

مبارزه با مواد مخدر نیاز به زیست بومی جدید دارد

حدود 3 تن گوشت غیرقابل مصرف در ایرانشهر معدوم شد

رحمانی فضلی در شب اجرای طرح بنزین در محل وزارت کشور بود

نمایندگان با حرف های خود هزینه برای نظام ایجاد نکنند

فرمایشات رهبر معظم انقلاب درباره اهمیت جرات و جسارت مدیران

روایتی از اشک ریختن استاد آلمانی هنگام شنیدن دعایی از حضرت امیر علیه السلام

انتقادات تند هاشمی از شهرداری/ دلیل بوی نامطبوع تهران چیست؟

جنیدی: با حاکمیت قانون فاصله داریم / می تواند در قانون به معنای دلم خواست نیست

حضور 300 طلبه کوهدشتی در قم/جامعه روحانیت کوهدشت راه اندازی می‎شود

دیاکو حسینی: گفته می شود خبرهای خوبی نسبت به تصمیم گیری در مورد FATF شنیده می شود

آثار علمی به جامانده از آیت الله تألهی در اختیار مبلغان قرار می گیرد

کلیات طرح ساماندهی کارکنان قراردادی دانشگاه پیام نور تصویب شد

استخدام منشی خانم با روابط عمومی بالا جهت مطب دندانپزشکی در همدان

شکایت وزارت اطلاعات از محمود صادقی در رابطه با افشای مسائل طبقه بندی شده در مورد ترور دانشمندان هسته ای

تامین بودجه ی کمیته امداد از طریق کمک های خیرین

برگزاری مراسم سالگرد ارتحال آیت الله هاشمی شاهرودی در قم

تعهد داده ایم کشور را در همه زمینه ها از بیگانگان بی نیاز کنیم

استخدام کارمند IT آشنا به شبکه های داخلی در تهران

استخدام فروشنده جهت بوتیک زنانه در محدوده غرب تهران

موسوی: رییس جمهور به زودی به مالزی می رود

جابه جایی ترمینال ابهر منوط به مشارکت بخش خصوصی

استخدام همکار خانم با مدرک لیسانس مکانیک جهت کنترل کیفیت

سمینار معرفی گرایش مهندسی مالی برگزار می شود

شکایت وزارت اطلاعات از محمود صادقی در رابطه با افشای مسائل طبقه بندی شده در مورد ترور دانشمندان هسته ای

مقاله تعریف و بررسی لغوی و حقوقی خانواده در حقوق ایران و اسناد و مدارک بین الملل

تکذیب مرگ بیماران به دلیل فرسودگی دستگاه دیالیز در مازندران

ابراز علاقه محمدرضا حیاتی برای بازگشت خوانندگان قبل از انقلاب

استخدام کارشناس ارشد شیمی تجزیه در شرکت معتبر دارویی

رییس سازمان بسیج رسانه بیستمین سالگرد ایسنا را تبریک گفت

اعلام وصول 2 طرح در راستای اجرای آیین نامه قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان

شکایت وزارت اطلاعات از صادقی درباره پرونده ترور دانشمندان هسته ای

مبانی نظری و پیشینه تحقیق راههای مقابله با استرس 59 صفحه

حامیان محرمانه FATF دولت احمدی نژاد

سرلشکر سلامی: تعهد داده ایم کشور را در همه زمینه ها از بیگانگان بی نیاز کنیم

شرایط اجتماعی را برای نقد فراهم کنیم تا ناقدان دلیرانه نقد کنند

عصبانیت ها و نارضایتی ها به «ادبیات کامنتی» منتقل شده است

تولید داروی جدید ترک اعتیاد/ فقط عده ای خاص از منافع نفت سود می برند

هشدار نماینده اصولگرا به محمود صادقی!

طرح «همسفر تا بهشت» در دانشگاه ولی عصر(عج) رفسنجان اجرا می شود

چوب بزرگ آموزش و پرورش لای چرخ استخدام معلمان حق التدریس!

دیدار ظریف با جمعی از نخبگان سیاسی غربی و عربی در دوحه

فرمانده کل سپاه: تعهد داده ایم کشور را در همه زمینه ها از بیگانگان بی نیاز کنیم

تکنولوژی های داخلی که می توانند در اختیار ستاد مبارزه با مواد مخدر قرار گیرند

آیین نامه نظام مهندسی در مجلس بررسی شد

تحقق درآمد 2.5 میلیون ریالی برای 30 بانوی قشمی

دموکراتها به دنبال ایراد شهادت بولتون و مولوینی در مجلس سنا هستند

نشست اندیشه و زمانه مولانا در دانشگاه تربیت مدرس برگزار می شود

شکایت وزارت اطلاعات از صادقی درباره پرونده ترور دانشمندان هسته ای

دیپلمات آمریکایی در توطئه علیه من دست داشت

دانشگاه صنعتی مالک اشتر وزارت دفاع میزبان کنفرانس بین المللی نظریه پردازی های علمی قرآن در حوزه های علوم انسانی و طبیعی

اعلام وصول طرح هایی در راستای اجرای آیین نامه های قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان

2 طرح در راستای اجرای آیین نامه قانون نظام مهندسی اعلام وصول شد

دومین هم اندیشی همکاری حوزه و دانشگاه برگزار می شود

3 مورد مجازات مراقبت الکترونیک زندانی صادر شد/ لزوم کاهش جمعیت کیفری

واکنش توییتری یک اصلاح طلب به سخنان جنجالی رحیم پور ازغدی درباره انقلاب و شکنجه

نشست ظهور پارادایم دینی در ادبیات مدیریت جهان برگزار می شود

بیروت همچنان ناآرام

آیین نامه ایمنی جایگاه های عرضه سوخت به تصویب رسید

عصبانیت ها و نارضایتی ها به «ادبیات کامنتی» منتقل شده است

آغاز نشست سخنگویی وزارت خارجه با تسلیت درگذشت «زهرا عبدالمحمدی»

گزارش مغایرت های آیین نامه نظام مهندسی و کنترل ساختمان صدای 6 نماینده را درآورد

استخدام تراشکار ماهر در یک شرکت تولیدی در منطقه صنعتی اشکذر

کمبود مبلغ دینی در مدارس کهگیلویه جبران شود

تجلیل از شیخ زکزاکی رهبر نهضت اسلامی نیجریه در حرم مطهر رضوی

دومین هم اندیشی همکاری حوزه و دانشگاه برگزار می شود | اخبار ایران و جهان

بررسی طرح بانکداری جمهوری اسلامی ایران در اولویت مجلس قرار گرفت

تشریح اقدامات معاونت حقوقی قوه قضاییه در حوزه تنقیح/ کارگروه دائمی تنقیح قوانین و مقررات قضایی تشکیل شد

موتورسواری زنان در هاله ای از ابهام!

معاون پژوهش دانشگاه باقرالعلوم: پژوهش در فرهنگ عمومی کشور قدر دانسته نمی شود/ مسائل مالی چالش مشترک همه مراکز پژوهشی است

گزارش بودجه شرکت های دولتی فردا در جلسه علنی ارائه می شود

مغایرت آیین نامه های نظام مهندسی ساختمان از زبان نمایندگان مجلس

پژوهش محوری راهبرد اساسی در حوزه تربیتی و یادگیری است

وزیر کشور شب اجرای طرح مدیریت سوخت از دفتر کارش مدیریت مستقیم می کرد

تأکید بر گسترش همکاری با همسایه شرقی

لیدر های اغتشاشات کرمانشاه دستگیر شدند

لیدر های اغتشاشات کرمانشاه دستگیر شدند