مطالب مرتبط:
بازداشت لیدر های اغتشاشات اخیر استان کرمانشاه
برقراری امنیت پایدار در استان فارس/ سرکردگان اغتشاشات در شیراز دستگیر شدند
فرمانده سپاه فارس: سرکردگان اغتشاشات شیراز دستگیر شدند 
دستگیری لیدرهای اغتشاشات اخیر در کرمانشاه
فرمانده سپاه فجر فارس: سرکردگان اغتشاشات شیراز دستگیر شدند 
-247 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 28 آبان 1398 ساعت 20:322019-11-19سياسي

لیدر های اغتشاشات کرمانشاه دستگیر شدند


- رکنا: اعتراض شهروندان اگر در مدار قانون باشد امری پذیرفته شده است، اما بر هم زدن نظم عمومی وتخریب اموال عمومی از روش های قانونی اعتراض قانونمند محسوب نمی شود.

دادستان عمومی و انقلاب اسلامی استان کرمانشاه گفت: اکثر لیدر های اغتشاش گران از سوی دستگاه های امنیتی استان کرمانشاه شناسایی و دستگیر شده اند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازرکنا، محمدحسین صادقی در جمع خبرنگاران با اشاره به مجازات اشرار و ناقضان قانون در این کارشکنی های اخیر و در رابطه با اعتراض به گرانی بنزین اظهار داشت: اعتراض شهروندان اگر در مدار قانون باشد امری پذیرفته شده است، اما بر هم زدن نظم عمومی وتخریب اموال عمومی از روش های قانونی اعتراض قانونمند محسوب نمی شود.

دادستان عمومی و انقلاب اسلامی استان کرمانشاه گفت: افرادی که نسبت به اصلاح قیمت بنزین اعتراض دارند صف خود را باید از صف افراد اخلال گری که به اموال بیت المال آسیب و نظم عمومی جامعه را دچار اختلال می کنند باید جدا کنند.

صادقی با بیان اینکه هجمه نسبت به اموال عمومی و تعرض نسبت به مردم در صورتی که به صورت ساختارمند، شبکه ای و ضدیت با نظام جمهوری اسلامی ایران باشد از مصادیق مجازات های شدید خواهد بود و با خاطیان به طور جدی برخورد خواهد شد بیان کرد: دیدگاه امام خامنه ای و رییس قوه قضاییه در رابطه با این جریانات اخیر و موضوع گرامی بنزین از رسانه های ملی پخش شد و همه افراد مطلع شدند.

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری فرمودند: مسئولان باید هرچه درتوان دارند مراقبت کنند که مشکلات این طرح برای مردم کمتر شود عنوان کرد: باید وعده هایی که مسئولان به مردم دادند در این رابطه که موضوع افزایش قیمت بنزین هیچ تاثیری در افزایش قیمت دیگر کالا ها نباید بگذارد عمل کنند.

دادستان عمومی و انقلاب اسلامی استان کرمانشاه رییس قوه قضاییه هم به این نکته تأکید داشتند که از مقدمات ضروری اجرای این طرح و مدیریت مصرف سوخت این است که اقناع افکار عمومی را داشته باشیم و بتوانیم جهات کارشناسی این طرح را به درستی برای مردم تبیین کنیم و از واکنش های منفی نسبت به اجرای این طرح تا حداکثر توان جلوگیری کنیم.

وی با اشاره به اینکه ستاد تنظیم بازار، تعزیرات و اتحادیه های اصناف و بازار، سازمان حمایت از مصرف کنندگان و سازمان معدن و تجارت باید همگرایی داشته باشند گفت: تمام توان تلاش خود را به کار بگیرند تا آثار اقتصادی ناشی از این طرح معیشت مردم و زندگی روزانه را با تنگا و سختی مواجه نکند.

صادقی با اشاره به اینکه این افراد مسئول باید با نظارت همه جانبه مانع افزایش قیمت کالا ها و خدمات در بازار شوند و این افزایش قیمت ها غیرقانونی است عنوان کرد: هر صنفی بخواند کارشکنی کند به طور حتم از سوی دستگاه های قانونی با آن ها برخورد خواهد شد و گشت های نظارتی از همین امروز در بازار فعال خواهد شد و نماینده دادستان در این گشت ها حضور خواهد داشت وی با بیان اینکه با هرگونه افزایش قیمت کالا، احتکار، ممانعت از عرضه کالا به طور جدی برخورد خواهد شد بیان کرد: شهروندان می توانند در صورت مشاهده این تخلفات با سامانه 124 تعزیرات حکومتی، سامانه 135 سازمان صمت تماس و گزارشات خود را به اطلاع برسانند.

دادستان عمومی و انقلاب اسلامی استان کرمانشاه افزود: افرادی که نسبت به این تصمیم دولت اعتراض دارند طبق مبادی قانونی اساسی از راه های قانونی مراتب اعتراض خود را به گوش مسئولان برسانند.

صادقی با بیان اینکه باید مردم همواره مطالبه گر و مسئولان پاسخگو باشند گفت:، اما این شیوه اعتراض که استان و کشور را با مشکلات فراوانی مواجه کرد به طور قطع مورد تأیید امام خامنه ای، سران سه قوه و ملت بصیر نیست و همه افرادی که دلسوز این نظام هستند و دل در گروی آرمان های این نظام دارند از این رفتار های نابهنجار و ساختارشکنانه گله مند هستند.

وی با اشاره به اینکه رفتار این اشرار و اخلالگران نظم و امنیت عمومی خسارت های فراوانی برای استان به بار آورده است و این اقدامات با اعتراض مسالمت آمیز متفاوت است افزود: در قانون اساسی بستر هایی برای شنیدن اعتراض مردم وجود دارد و راهکار های قانونی وجود دارد.

دادستان عمومی و انقلاب اسلامی استان کرمانشاه با بیان اینکه در بعدازظهر روز شنبه آنچه که اتفاق افتاد چیزی فراتر از یک اعتراض بود و چیزی که مشاهده شد مقابله این اشرار و اختلاگران با نیرو های انتظامی و امنیتی بود گفت: کسی که در در گروی نظام و انقلاب اسلامی دارد حاضر نیست به اموال عمومی مردم آسیب وارد کند، زیرا این اموال عمومی با درآمد ها و مالیات مردم تهیه شده است.

وی با اشاره به اینکه این اختلاگران مبلمان شهری را در قسمت هایی به شدت مورد تخریب قرار دادند عنوان کرد: خسارت ها به خود مردم برمی گردد و افرادی که دست به تخریب این اموال می زنند صف آن ها از صف مردمی که حرف حق و قانونی می زنند جدا است و این تخریب ها را نباید به حساب مردم گذاشت.

صادقی با بیان اینکه افراد اخلال گر یا اشرار یا کسانی هستند که به تحریک ضدانقلاب و دشمنان دست به این گونه اقدامات زدند بیان کرد: این اشرار در برابر نیروی انتظامی و امنیتی که حافظ جان و مال مردم است دست به سلاح برمی دارد و برای مردم ارعاب ایجاد و امنیت شهر را مختل می کند.

وی با اشاره به اینکه این افراد اخلال گر برای مدتی در شهر برای تردد مردم اخلال و راهبندان ایجاد کردند و این حرکت ممکن است جان یک بیمار اورژانسی را به مخاطره بیاندازد و این اقدامات از سوی این افراد غیرقانونی و ساختارشکنانه است گفت: همه این اغتشاش گران از سوی دستگاه های امنیتی و اطلاعاتی تحت رصد و شناسایی قرار گرفتند و تعداد زیادی از این افراد دستگیر شدند و مابقی این اغتشاش گران نیز به طور حتم مورد شناسایی قرار و به تدریج همه آن ها دستگیر و باید پاسخگوی اعمال غیرقانونی خود باشند.

دادستان عمومی و انقلاب اسلامی استان کرمانشاه اظهار کرد: در صورتی که مردم مستنداتی از اشخاص اخلالگری که در این تخریب ها دست داشته اند به دادستانی اعلام و آن را ضمیمه شکایت خود کنند و مطمئن باشند که به این مستندات رسیدگی خواهد شد.

وی افزود: ماده 288 قانون مجازات اسلامی تصریح دارد در مورد افرادی که نظم را بر هم زدند و امنیت عمومی کشور را مختل کردند و احساس امنیت و آرامش مردم را بر هم زدند همجا ات شدیدی در حد افسادفی الارض ایجاد کرده است.

صادقی با اشاره به اینکه گاهی برخی از جوانان از روی جهالت و احساسی با این تخریب کنندگان همراهی می کنند آن ها هم باید از رفتار خود اظهار ندامت و پشیمانی داشته باشند و صف خود را از لیدر ها و عاملان اصلی و هدایت گران میدان جدا کنند گفت: باید با همراهمی و مدیریت صحیح متولیان اقتصادی و مسئولان برقرارکننده نظم و امنیت، نظم و آرامش به استان برگردد.

وی با اشاره به اینکه یک سامانه صوتی پیام گیر به صورت 24 ساعته با شماره 37232392 در حوزه مطالبات حقوق عامه مردم وجود دارد عنوان کرد: از همه شهروندان می خواهیم چنانچه مستنداتی از اغتشاش آشوبگران دارند به این سامانه ارسال کنند.

دادستان عمومی و انقلاب اسلامی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه با استفاده از تمام ظرفیت های قانونی حتی کسی را سنگی را پرتاب کرده و یک شیشه را شکسته باید تاوان این کار خود را بدهد گفت: اغتشاش گران به مجازات شدیدی محکوم خواهند شد و ذره ای از منافع و حقوق مردم کوتاه نخواهیم آمد.

وی با تسلیت و تبریک شهادت شهید نیروی انتظامی سرگرد جواهری به ملت شهید پرور ایران و خانواده ایشان گفت: اغتشاش گرانی که با سلاح سرد و گرم در برابر متولیان نیروی انتظامی و امنیتی می ایستند و مقابله می کنند به طور حتم در میدان دشمن بازی کردند و نمی توانند خود را یک شهروند معترض معرفی کنند و صف آن ها از صف مردم جدا است.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

تسنیم حوادث اختصاصی رکنا را اینجا بخوانید:
کلید واژه ها: دادستان عمومی و انقلاب - استان کرمانشاه - عمومی - کرمانشاه - دادستان عمومی - انقلاب اسلامی - اعتراض - قانون - افزایش قیمت - رییس قوه قضاییه - اسلامی - دادستان - استان - بنزین - مردم - اموال - قیمت بنزین - قوه قضاییه - جمهوری اسلامی ایران - افزایش - انقلاب - قیمت - شهروندان - توان - رابطه - بازار - صادقی - مسئولان - مقام معظم رهبری - جمهوری اسلامی

آخرین اخبار سرویس:
نماینده ولی فقیه در هرمزگان پای صحبت های طلاب میناب نشست

آثار وقف در میان مردم کم رنگ شده است

نظام بانکی بر اساس تفکر لیبرالی شکل گرفته است

منتظر آمدنش هستم

اغتشاشات اخیر متفاوت از گذشته و به صورت پراکنده بود

استخدام دستیار دندانپزشکی در یک مطب دندانپزشکی در تهران

فرمانده نیروی هوافضای سپاه: سامانه ها و تجهیزات دفاعی کشور کاملا بومی است

سردارسلامی: برای رهایی از تحریم ها دست به دامن بانیان آن نخواهیم شد

لزوم افزایش کشش تقاضا در عرصه فرهنگ و هنر/فضای فرهنگی و هنری کشور سانتیمتری است

افتتاح نمایشگاه عکس «14 سال در قاب ایسنا قزوین»

پژوهشگران و فناوران برتر در اردبیل تجلیل شدند

مهاجری: لاریجانی بعید است کاندیدای انتخابات 1400 شود/ نبودن لاریجانی در انتخابات یک اتفاق منفی برای اصولگرایان است

شمخانی: بیش از 85 درصد از جانباختگان حوادث اخیر در شهرستان های استان تهران، در هیچ یک از تجمع های اعتراضی حضور نداشتند / اینها به صورت مشکوک با سلاح های سرد و گرم «غیرسازمانی» کشته شده اند؛ اجرای «پروژه کشته سازی» در این منطقه قطعی است

تصاویر/ هم اندیشی مدیران و معاونین فرهنگی مدارس علمیه خراسان جنوبی

رقابت طلاب آذربایجان شرقی در نهمین دوره مسابقات قرآن کریم

نماینده آیت الله مصباح یزدی برای ثبت نام به حوزه انتخابه مشهد مراجعه کرد

سازمان های بیمه گر هزینه دستگاه سمعک را پرداخت می کنند

بیانه گام دوم انقلاب بازگشت به مکتب اسلام

سیدابراهیم رییسی: فضای امروز کشور فضای مبارزه با فساد است

شما نظر دهید/ارزیابی شما از پیروز انتخابات انگلیس چیست؟

بیانیه گام دوم انقلاب در حوزه های علمیه گفتمان سازی شود

لغو حضور فرمانده نیروی دریایی ارتش در افتتاح میدان دریادار همتی!

ضرورت فراگیری ادبیات و نگارش زبان فارسی برای طلاب

سامانه ها و تجهیزات دفاعی کشور کاملا بومی است

جزییاتی درباره کشته شدگان اعتراضات اخیر در شهرستان های غرب تهران

تلاش برای رفع مشکلات واحد پرورش گاومیش در سمنان

آیین رونمایی از آثار برگزیده موسسه فقهی تفسیری مدینه الولایه برگزارشد

تدوین پنج اثر در مؤسسه فقهی تفسیری مدینه الولایه

توضیحی درباره پرداخت مالیات ستاد اجرایی

54 پروژه محرومیت زدایی سپاه در خراسان شمالی کلنگ زنی شد

شمخانی از مرگ مشکوک جانباختگان اغتشاشات اخیر خبر داد

مبانی نظری مبارزه با پولشویی در حقوق ایران و حقوق بین الملل

گسترش فرهنگ اقامه نماز به ورود نیروهای تازه نفس نیازمند است/ نیاز به «مرد» تحول داریم نه «طرح» تحول

برخی در ارتباط با روحانیت نمک نشناسی می کنند

با نماز می توانیم جان خود را پالایش و جامعه را بانشاط کنیم

توصیه مراجع به ائمه جمعه: به جریانهای سیاسی گرایش نشان ندهید

تراکم فروشی، واگذاری حقوق عمومی شهروندان است

آیت الله ممدوحی در بیمارستان بستری شد

مشکل کشور وجود تئوریسین های بدون عمل است/تحریم های داخلی مخرب تر از تحریم های خارجی

اتحاد رسانه های گلستان ضعیف است/ لزوم افزایش دوره های آموزش

بیش از 85 درصد از جانباختگان در شهرستان های تهران به صورت مشکوک با سلاح های سرد و گرم غیر سازمانی کشته شده اند

ارسال 360 اثر به جشنواره استانی علامه حلی همدان

خشیت نتیجه علم الهی است

آخرین تحولات آموزشی حوزه اصفهان

آیت الله ممدوحی در بیمارستان بستری شد

پرداخت مالیات علی رغم هزینه 26 هزار میلیاردی در مناطق محروم

برگزاری اجلاسیه نماز با محوریت نماز و مدرسه

معرفی برگزیدگان مسابقات کشوری قرآن ارتشیان در قم

نقش نخبگان و دولت مردان در اصلاح ساختارهای کشور

رسانه ملی نقش حوزه های علمیه را برای مردم تبیین کند

مهاجری فعال سیاسی اصول گرا: لاریجانی، زخم خورده کوتوله های سیاسی است/بعید است کاندیدای انتخابات 1400 شود

«ورود مجردها به قم ممنوع»

خاموش کردن فتنه ها سند وفاداری مردم است

گلاره عباسی و سمیرا حسن پور در یک مراسم + عکس

خاموش کردن فتنه ها سند وفاداری مردم است

فلاحت پیشه دلیل اصلی انصرافش از انتخابات مجلس را اعلام کرد

رونمایی از مجسمه و بلوار ناصر حجازی در تهران

استاندار خوزستان 20 سالگی ایسنا را تبریک گفت

دیدنِ به چشم نیامدنی ها

گفتمان انقلاب اسلامی یک گفتمان منحصر به فرد است

آیت الله ممدوحی در بیمارستان بستری شد

تصاویر/ اجلاسیه اساتید مدارس سطح یک قم با موضوع حوزه و گام دوم انقلاب

معرفی برگزیدگان مسابقات کشوری قرآن کارکنان ارتش در قم

برگزاری یادواره شهدای جامعه پزشکی استان

ساخت و سازهای البرز به افراد با مهارت سپرده شود

نمایشگاه از هبوط تا ظهور در بندرعباس گشایش می یابد

مهاجری: لاریجانی، زخم خورده کوتوله های سیاسی است/بعید است کاندیدای انتخابات 1400 شود /تندروها به سراغ دیگر اصولگرایان موجه هم خواهند رفت

انتخابات هیات رییسه شورای عالی استان ها

آخرین اخبار بررسی صلاحیت نامزد های انتخابات مجلس

بررسی مسئله وجود شن در نان

استاندار تهران: سفرهای ساعتی وزرا به شهرستان ها نمایشی است/ بدون هماهنگی با استانداری به شهرستان ها سفر نکنید/ پایین بودن شاخص تخت های بیمارستانی استان از متوسط کشوری

ضرورت فراگیری ادبیات و نگارش زبان فارسی برای طلاب

عسر و حرج در درخواست طلاق از سوی زوجه در حقوق ایران

نقش ریاضیدانان مسلمان در سیر تحول هندسه جبری

گلاره عباسی و سمیرا حسن پور در یک مراسم + عکس

نمایش رزمی اقتدار مدافعان حرم در بندرعباس اجرا می شود

17 اثر تاریخی در آستانه اشرفیه به ثبت رسید

شناسایی 158 نقطه حادثه خیز در جاده های هرمزگان

حل ناهنجاری ها در هم افزایی نهادها و پرهیز از اقدامات جزیره ای است

حدیثی از امام صادق(ع) در خصوص تربیت فرزند

استفاده از تریبون نماز جمعه و رسانه ها برای فرهنگ سازی وقف

گفتمان انقلاب اسلامی یک گفتمان منحصر به فرد است

دیدنِ به چشم نیامدنی ها

سجاد طلوعی تشییع پیکر مطهر آیت الله اعلمی اشتهاردی

آغاز رزمایش طرح زمستانی پلیس در زنجان

استاندار خوزستان 20 سالگی ایسنا را تبریک گفت

بازدید مسئول شعبات دارالقرآن خانه کارگر از مجموعه خانه کارگر گیلان

صدور بیانیه بسیج رسانه همدان برای هتاکی به اصول انقلاب

اصلی ترین ابزار کشف و کاهش فساد «مردم و گزارشگری مردم» است

افتتاح 2 هزار و 294 پروژه سازندگی و محرومیت زدایی در تهران با با حضور فرمانده کل سپاه

دومین نمایشگاه «تستا» برگزار می شود

دادستان کل: فضای دانشگاهی نباید امنیتی شود

پیکر مطهر آیت الله اعلمی اشتهاردی پدر دو شهید تشییع شد

اجلاس سراسری نماز

باسواد شدن 246 نفر از مددجویان کمیته امداد در استان کرمانشاه

پیگیری ماجرای شیرینی های مشکوک

سفیر یمن: جنبش انصارالله نماد یک باور بزرگ و فراگیر است

اصلی ترین ابزار کشف و کاهش فساد مردم و گزارشگری مردم است

الویری رییس شورای عالی استانها باقی ماند/ نماینده قم تنها با یک رای کمتر، از تصاحب صندلی ریاست بازماند

نویسندگان و شاعران 40 سال معاندت شیطان بزرگ را به تصویر کشند

لیدر های اغتشاشات کرمانشاه دستگیر شدند

لیدر های اغتشاشات کرمانشاه دستگیر شدند