مطالب مرتبط:
در پایان جشنواره «کتاب سال دانشجویی» چه گذشت؟
اختتامیه بیست و ششمین جشنواره کتاب سال دانشجویی
برگزیدگان بیست و ششمین دوره جشنواره کتاب سال دانشجویی تقدیر شدند
اختتامیه جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی
برگزیدگان بیست وششمین جشنواره کتاب سال دانشجویی معرفی شدند
-176 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 28 آبان 1398 ساعت 13:482019-11-19سياسي

در پایان جشنواره «کتاب سال دانشجویی» چه گذشت؟


- مراسم پایانی بیست و ششمین جشنواره کتاب سال دانشجویی با معرفی برگزیدگان و شایسته های تقدیر و تجلیل از آیت الله سیدمصطفی محقق داماد برگزار شد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، مراسم پایانی بیست و ششمین دوره جشنواره کتاب سال دانشجویی امروز (سه شنبه، 28 آبان ماه) در دانشکده علوم پایه دانشگاه تهران برگزار شد.

عیسی علیزاده معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی-در مراسم پایانی جشنواره کتاب سال دانشجویی با بیان این که استمرار این جشنواره نشان دهنده اهمیت و تأثیرگذاری آن است، گفت: این جشنواره امروز در نقطه ای قرار دارد که شرکت در آن به منزله اعتبار علمی مناسب است.

هدف ما از این رویداد ترویج روحیه تألیف و پژوهش میان دانشجویان برای تولید آثار علمی است.

در ادامه، عادل تقوی رییس سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی و دبیر بیست و ششمین جشنواره کتاب سال دانشجویی گزارشی از روند برگزاری این جشنواره ارائه کرد و گفت: بیش از 600 اثر به دبیرخانه جشنواره رسید که از این تعداد 518 اثر حائز شرایط ورود به مرحله داوری بودند.

این آثار طی چهار مرحله و با کمک 70 نفر داوری و در نهایت هفت اثر به عنوان برگزیده و 14 اثر به عنوان شایسته تقدیر شناخته شدند.

او همچنین بیان کرد: امسال بیشترین فراوانی در آثار رسیده برای حوزه علوم انسانی با 40 درصد آثار بوده است و در رتبه بعدی گروه پزشکی و دامپزشکی و گروه فنی و مهندسی بودند.

کمترین میزان نیز در حوزه کشاورزی و منابع طبیعی بود.

حدود 64 درصد از آثار هم برای دوره دکترا و 25 درصد برای دوره کارشناسی ارشد و 11 درصد آثار برای دانشجویان کارشناسی بوده است.

به تفکیک جنسیت نیز آثار ارسالی به این ترتیب بوده است: 75 درصد آثار برای دانشجویان آقا و 25 درصد برای دانشجویان خانم.

87 درصد آثار برای دانشگاه های دولتی، 10 درصد برای دانشگاه آزاد و سه درصد برای سایر دانشگاه ها و آموزشگاه ها بوده است.

نسبت تألیف و ترجمه نیز 64 به 36 درصد است که شیب دارد به سمت ترجمه تغییر می کند.

سپس برگزیدگان و شایسته های تقدیر بخش هنر و معماری، بخش علوم پایه، بخش ویژه، گروه کشاورزی و منابع طبیعی معرفی شدند.

در بخش هنر و معماری ولی الله کاووسی به خاطر تألیف خوشنویسی اسلامی به عنوان برگزیده و گلاره مرادی برای ترجمه یخچال های ایرانی به عنوان شایسته تقدیر معرفی شدند.

این جشنواه در بخش علوم پایه برگزیده ای نداشت اما علی جهانبازی جهان آباد برای ترجمه زیست شناسی سلولی و مولکولی لودیش 2016 به عنوان شایسته تقدیر معرفی شد.

در بخش ویژه نیز مرتضی سلمان نژاد برای کتاب رویکردهای نوین در حدیث پژوهی شیعه به عنوان برگزیده و علی باغدار دلگشا برای تألیف مشروطه، زنان و تغییرات اجتماعی و عباس عیسی زاده اطلاقسرا برای کتاب اسلام هراسی در رسانه های غربی به عنوان شایسته تقدیر معرفی شدند.

در بخش کشاورزی و منابع طبیعی هم اثری برگزیده نشد اما میلاد بی ریا برای ترجمه زغال زیستی و کاربرد آن در خاک به عنوان شایسته تقدیر معرفی شد.

در ادامه مراسم کلیپی از کتابخانه فاطمه ها که در جنوب کرمان و در شهرستان کهنوج واقع است برای حاضران پخش شد و با حضور عیسی علیزاده معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی -، عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزیر ورزش و جوانان- و علیرضا زجاجی مدیر کل حوزه ریاست دفتر مرکزی جهاد دانشگاهی از بنیان گذاران این کتابخانه تجلیل شد.

سپس کلیپی از آیت الله سیدمصطفی محقق داماد برای حاضران پخش شد و بعد با حضور حمیدرضا طیبی رییس جهاد دانشگاهی -، نیکنام حسینی پور مدیرعامل خانه کتاب و دبیر هفته کتاب -، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمود دعایی مدیر موسسه اطلاعات و عیسی علیزاده معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی از آیت الله سیدمصطفی محقق داماد به خاطر یک عمر فعالیت علمی و به عنوان استاد خادم کتاب تجلیل شد.

همچنین آیت الله سیدمصطفی محقق داماد در سخنانی گفت: من چیزی ندارم جز این که بگویم دست تان درد نکند.

دیدن کلیپ خواهران و برادران کتابخانه فاطمه ها که از کهنوج کرمان آمده بودند برایم فرح انگیز بود.

من شخصی هستم که در 75 سالگی قرار دارم و کارنامه من 54 سال قلم زدن بوده اما این عزیزان انبار کاه خودشان را به کتابخانه تبدیل کرده و از چندده کتاب به 12 هزار جلد کتاب رسیده اند که این مایه خوشبختی است.

گاهی آدم چیزهایی می بیند که یأسش می گیرد اما گاهی چیزهایی را می بیند که برایش خوشایند است و موجب نشاط می شود.

او با بیان بخشی از کتاب جهل مقدس گفت: همه متفکران و دانشجویان نام ویل دورانت را حداقل شنیده اند.

ویل دورانت به تاریخ تمدن معروف است.

او در بخشی از این کتاب می گوید 40 سال است که مشغول نوشتن این کتاب است و برای تألیفش مسافرت زیادی داشته است.

چیزی که من در روستاها و در کنار هم دیده ام و نمی دانم کدام یک علت است و کدام یک معلول، یکی جهل است و دیگری فقر.

نمی دانم جهل علت فقر است یا فقر علت جهل.

اگر ویل دورانت این جا بود و این کلیپ را می دید دیگر نیازی به دریافتن این موضوع نبود.

فقر علت جهل نیست.

گاهی از دل فقیران و مستمندان، متفکرانی بیرون می آیند که جوشان و خروشان هستند و به قافله جهل حمله می کنند و در درون جامعه می درخشند.

به نظر من آن چه موجب جهل است نبود توجه است و بازگشت به خویش جهل را برطرف می کند.

برایم تبدیل انبار کاه به یک کتابخانه بسیار جالب بود.

این اندیشمند سپس با تأکید بر این که بازگشت به خویش موجب رفع جهل می شود، گفت: ایمان به معنای جزم نیست بلکه ایمان همواره راه جست وجو و پیدا کردن حقیقت است.

ایمان به معنای ایستایی فکر نیست.

ایمان به معنای افزایش و پویایی است.

مومن همیشه در جست وجوی حقیقت است.

در واقع جست وجو است که ایمان می آورد.

آدم باایمان ایستا نیست و همیشه حاضر به گفت وگو است.

ایمان به معنای دگم بودن نیست بلکه به معنای اهل تفکر بودن است.

کسی که ایمان دارد می گوید من به فکری رسیده ام و آمده ام حرف های دیگران را بشنوم.

محقق داماد خاطرنشان کرد: گاهی یک جزوه و یک مقاله جامعه را دگرگون می کند.

من همواره می گویم کتاب بخوانید و بنویسید زیرا معتقدم یک مقاله جامعه را دگرگون می کند.

شما فکر می کنید چه چیزی باعث شد که روشنگری غرب دنیا را از دیکتاتوری کلیسا نجات بدهد.

از یک مقاله از جان لاک شروع شد و جرقه تحول در غرب با مقاله نامه به تحمل و تسامح زده شد.

او در ادامه متذکر شد: اما من معتقدم قبل از قانون و قبل از دموکراسی باید برای دیگران حق قائل باشید.

تحمل و تسامح چیزی جز من حق هستم نیست.

این که من حق هستم با این که من در جست وجوی حق هستم، خیلی فرق می کند.

تحمل و تسامح یعنی این که زور ندارید و به این دلیل ساکت هستید و زمانی که زور داشته باشید بر دیگران حکومت می کنید.

من معتقدم باید بگوییم ما در جست وجوی حق هستیم و برای رسیدن به حق باید کتاب بخوانیم و توجه کنیم که دیگران چگونه فکر می کنند.

به نظر من تبادل و تضارب آرا می تواند تأثیرگذار باشد.

رسانه های بزرگ وظیفه شان این است که جامعه را به سمت جست وجوی حقیقت و خواندن کتاب ببرند.

خوشبختانه در جامعه ما تحرک وجود دارد.

در بخش دیگری از مراسم حمیدرضا طیبی رییس جهاد دانشگاهی در سخنانی اظهار کرد: اگر اراده ای برای پیشرفت و توسعه پایدار داشته باشیم به توسعه فرهنگی، علمی و فناورانه، توسعه اجتماعی و توسعه سیاسی خواهیم رسید که نتیجه توسعه در این زمینه ها منجر به اقتدار اقتصادی دانش بنیان و در نهایت منجر به امنیت و رفاه برای مردم همراه با عدالت و اخلاق خواهد بود.

رییس جهاد دانشگاهی افزود: از ابتدای تأسیس جهاد دانشگاهی از سال 1359 سعی کردیم توانمندی کشور را در توسعه فرهنگی، علمی و فناورانه و توسعه آموزش های مهارت و اشتغال و کارآفرینی به نمایش بگذاریم و الگوسازی کنیم.

به لطف خداوند و همت جهادگران در حوزه های مختلف موفق به انجام کارهای بزرگ شده ایم، از جمله در حوزه پزشکی و بحث سلول های بنیادی، بحث نازایی و درمان برخی از سرطان ها و علوم مهندسی و نفت و گاز و پتروشیمی کارهایی کرده ایم.

اما یکی از بحث های مهم در مشرق و در بحث توسعه فرهنگی و علمی و فناورانه مستندسازی است.

یکی از تشویق های ما این بوده که استادان و دانشجویان دانسته های علمی خود را در قالب کتاب و مقاله مستندسازی کنند و در اختیار جامعه قرار بدهند تا همه جامعه از آن بهره مند شود.

تمرکز ما با توجه به ماهیت جهاد، دانشجویان بوده اند.

دانشجویان دکتری و کارشناسی ارشد موتور محرک توسعه هستند، لذا طراحی این جشنواره به خاطر این بوده که از دانشجویان قدردانی کنیم و خوشبختیم بیست و شمشین دوره جشنواره کتاب سال دانشجویی را به صورت پیاپی برگزار می کنیم.

طیبی سپس خاطرنشان کرد: حاصل توسعه ها باید به امنیت و رفاه برای مردم همراه با اخلاق و عدالت منجر شود.

اگر امروز در جامعه و به ویژه در روزهای اخیر که متأسفانه روزهای ناخوشایندی برای کشور ما بوده و دچار مشکل هستیم، فکر می کنم توسعه فرهنگی و علمی و فناورارانه را که منجر به توسعه اقتصادی متکی بر توان ملی ما باشد و توسعه سیاسی را که به یک وفاق ملی برسیم رعایت نکرده ایم.

شکر می کنیم که در جریان اخیر رهبر معظم انقلاب هوشیارانه وارد شدند.

در غیر این صورت ما مسئولین فکر می کردیم که خودمان برای این موضوع مشکل درست کنیم.

به عنوان مدیری که 39 سال در جهاد دانشگاهی خدمت کرده می گویم ما توان بزرگی در کشورمان برای ایجاد اشتغال عزتمند و آبرومند برای همه جوانان کشور داریم به شرطی که به توان ملی اتکا کنیم و از آن استفاده کنیم.

جوان های ما حق شان است صاحب کار و درآمد مناسب باشند و این توان در کشور هست اما یقینا در برنامه ریزی های مان آن چه را که باید انجام بدهیم، انجام نداده ایم.

پس از سخنان رییس جهاد دانشگاهی با حضور او و معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی از برگزیدگان و شایستگان تقدیر حوزه علوم انسانی، فنی و مهندسی و پزشکی و دامپزشکی و ناشران برتر تجلیل شد.

محسن کاظمی برای تألیف نقاشی قهوه خانه در بخش تاریخ ، لیلا ورهرام برای تألیف مدخل حماسه ملی ایرانی در بخش ادبیات ، مینا حسینی به خاطر تألیف حقوق رقابت در آیینه ساختار و تصمیمات شورای رقابت در بخش حقوق و محمدهادی حاجی بیگلو به خاطر ترجمه یوهانس کلیماکوس در بخش فلسفه به عنوان برگزیده شناخته شدند.

همچنین مهرداد نوری کوپایی برای کتاب مرجع کامل مدیریت دانش کاربردی در بخش مدیریت ، آزاده شریفی برای تألیف سبک شناسی کاربردی در بخش ادبیات ، داریوش درویشی برای تألیف عربستان سعودی (سیاست خارجی در سایه بحران داخلی) در بخش علوم سیاسی و فائزه رودی برای تألیف تفکر نقادانه برای کودکان در بخش روانشناسی به عنوان شایسته های تقدیر معرفی شدند.

در بخش پزشکی و دامپزشکی نیز هایده هورسان و فرزانه گلبنی به خاطر تألیف مهارت های بالینی مامایی در بلوک زایمان به عنوان برگزیده و نسرین نوری برای ترجمه اصول بیهوشی میلر 2018 ، مژگان آستانه برای ترجمه ایمونولوژی سلولی و مولکولی ابوالعباس 2018 و راضیه اکبری برای ترجمه مورنینگ ریپورت زنان و زایمان به عنوان شایسته های تقدیر معرفی شدند.

همچنین محمدجواد شعبانی برای کتاب اصول مهندسی گودبرداری و محمد رزازان برای ترجمه پرواز؛ تاریخ کامل هوانوردی به عنوان شایسته های تقدیر بخش فنی و مهندسی شناخته شدند و این بخش برگزیده ای نداشت.

ابراهیم رنجبر رفیع مدیرمسئول انتشارات اندیشه رفیع و سیدعباس حسینی نیک مدیرمسئول انتشارات مجد نیز به عنوان ناشران برگزیده این دوره از جشنواره کتاب سال دانشجویی معرفی شدند.

انتهای پیام
کلید واژه ها: جشنواره کتاب سال دانشجویی - کتاب سال دانشجویی - جشنواره - دانشگاه - درصد - دانشجویی - دانشجویان - آثار - مراسم پایانی - شایسته - برگزیده - سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی - علوم پایه - جهاد دانشگاهی - تقدیر - کتاب - منابع طبیعی - معرفی - ترجمه - دانشگاه ها - برگزیدگان - برگزار - کارشناسی - علوم - مراسم - معرفی برگزیدگان - کشاورزی - کارشناسی ارشد - دوره کارشناسی - دانشگاه تهران

آخرین اخبار سرویس:
مذاکرات فراکسیون امید با شورای نگهبان ادامه دارد/ دو نماینده تهران تایید صلاحیت شدند

واکنش کدخدایی به اظهارات اخیر یک نماینده مجلس

استخدام مدیر دفتر خانم در موسسه سروش دادبان در تهران

استخدام مدیر تولید و استادکار نجار آقا در آذربایجان غربی

پرسشنامه فرسودگی شغلی

دعـای حضرت فاطمـه سلام الله علیها در روز چهارشنبه

عکس| جای خالی سردار سلیمانی در مراسمی که هر سال میزبانش بود

هشت نکته درباره ژئوپارک قشم

 سیاسی ترین بخش وصیت حضرت فاطمه (س)  

درباره یحیی مافی

تمسک به آیات الهی شاخصه مهم در اندیشه های حضرت فاطمه(س)

دعای شش قفل برای اجابت حاجتها

چرا اختلافات خود را قبل از ورود به دادگاه با داوری حل نمی کنیم؟/چگونه می توان از داور در خصوص اختلافات استفاده کرد؟

مدیرعامل اسبق بانک ملت بازداشت شد

تصاویر | صف چهره ها برای تسلیت به مصطفی کواکبیان

دسته روی عزاداران فاطمی در گلستان برگزار می شود

مراسم عزاداری شب شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) در حسینیه امام خمینی

مذاکرات فراکسیون امید با شورای نگهبان ادامه دارد/ دو نماینده تهران تایید صلاحیت شدند

هشت نکته درباره ژئوپارک قشم

8 سال احمدی نژاد آمد اما 80 سال باید هزینه های آن را بپردازیم/ حسن عباسی و کوشکی حیثیت کشور را به حراج می گذارند اما سخنان رییس جمهور پخش نمی شود

زن امروز دنیا الگو می خواهد؛ اگر الگوی او زینب و فاطمه ی زهرا باشند، کارش عبارت است از فهم درست، هوشیاری در درک موقعیت ها و انتخاب بهترین کارها

حدیث روز | آثار نام فاطمه (س)

زمان تبلیغات کاندیدهای انتخابات در فضای مجازی چقدر است؟

امیدواری عارف به تایید صلاحیت بیشتر اصلاح طلبان/ انتقاد لاریجانی از سیاه نمایی درباره عملکرد مجلس/ روایت عضو اصلاح طلب مجمع تشخیص از نظر رهبری درباره FATF

قوی شدن در اقتصاد جز با اتکا به ظرفیت های داخلی به دست نمی آید

استخدام کارشناس تبلیغات خانم در تهران

امنیت نرم چیست؟

آیین افتتاح نمایشگاه مهر محرم در سمنان

فیلم/ نوحه خوانی میثم مطیعی امشب در حضور رهبر معظم انقلاب

فیلم/ گل چهارم استقلال به الریان توسط مطهری

ذکر فضایل حضرت زهرا(س) در بیان استاد فاطمی نیا

اصلاح طلبان و اصولگرایان هر دو در صحنه انتخابات حضور دارند

بررسی چالش های اشتغال افراد دارای معلولیت در رویداد کارساز

نظر رهبر انقلاب درباره «پس گرفتن طلاهای هدیه شده پس از طلاق» و «شکار حیوانات»

مبانی نظری و پیشینه تحقیق اخلاق سازمانی 88 صفحه

موافقت پامپئو با حضور در جلسه توضیحی کنگره درباره ایران

88 پرونده در کمیسیون ماده پنج خراسان شمالی بررسی شد

فرود اضطراری یک فروند هواپیمای بدون سرنشین

دومین پاداش دلاری به استقلالی ها بعد از برد الریان

اصلاح طلبان و اصولگرایان هر دو در صحنه انتخابات حضور دارند

وداع باشکوه مردم مرزنشین آستارا با شهید گمنام

مبانی نظری و پیشینه تحقیق طراحی مفهومی سیستم اطلاعات مدیریت 124 صفحه

اعزام هیئت 7 نفره از قضات به حوزه های قضایی برای رسیدگی به پرونده های معوق/ به بیش از 200 پرونده قضایی رسیدگی شد

فرود اضطراری برنامه ریزی شده پهباد شاهد 129 در ملاثانی اهواز

دهقانی: ایران همچون عربستان گاو شیرده آمریکا نیست

روضه خوانی جانسوز سردار سلیمانی برای حضرت زهرا (س)

استاندار: همدان با ثبت 2 شهر جهانی در کشور پیشتاز است

ترامپ همراه با نتانیاهو از «معامله قرن» رونمایی کرد

انتخابات، انتصاب بود روحانی روی کرسی ریاست جمهوری نمی نشست

مسئولیت کمیته هماهنگی مشاغل خانگی به معاونت اجتماعی رسید

آخرین تصمیم گیری درباره «عمره»

فال روزانه 09/ 11/ 1398

سیاست کنونی آمریکا؛ مقابله همه جانبه با ملت ایران

استخدام گرافیست مسلط به طراحی فتوشاپ و ایلاستریتور در تهران

شعر زهیر توکلی برای ام ابیها (س)

قانون نظارت بر رفتار نمایندگان به درستی اجرا نشده است

مشکل اصلی افغانستان وجود کشورهای متجاوزی مانند آمریکاست

استخدام کارشناس فنی کیفیت،سرپرست فروش،نماینده فروش /اصفهان

استخدام گرافیست حرفه ای در یک دفتر معماری در تهران

خبرنگاران پرسیدند، استاندار قزوین پاسخ داد

بلومبرگ: ترامپ معافیت همکاری های هسته ای با ایران را 60 روز تمدید می کند

وضعیت موسسات مالی وخیم است/ قوه قضاییه ورود کند

تشریح برنامه های گرامیداشت چهل و یکمین سالروزپیروزی انقلاب اسلامی

ده ها chr(034)دردنامه معلمانchr(034) که پشت در آهنین مسئولان معطلند!

قانون نظارت بر رفتار نمایندگان به درستی اجرا نشده است

امروز تفرقه افکنی برای کشور و انقلاب اسلامی سم است

شورای عالی اصلاح طلبان: نمی توانیم زینت المجالس انتخابات باشیم/ لیست نمی دهیم

انتخاب رییس تحقیقات راهبردی هوانیروز آبیک به عنوان پژوهشگر برتر نزاجا

شعر زهیر توکلی برای ام ابیها (س)

معامله قرن و پیشنهاد رهبری برای برگزاری همه پرسی در فلسطین

شهادت جان بولتون در سنا شنیدنی است

بازداشت تعدادی در ارتباط با کیک های آلوده

استخدام منشی خانم در یک شرکت معتبر دارویی در تهران

مبانی نظری ارزیابی رابطه بین معیار عدم تقارن زمانی سود با معیار MTB

اصلاح طلب-اصولگرا؛ سردرگم میان چندین ماجرا

بازداشت تعدادی در ارتباط با پرونده chr(034)کیک های آلودهchr(034)

خبر شناسایی ویروس کرونا در استان هرمزگان صحت ندارد

سریال «معمای شاه» انگلیسی شد

معامله قرن در دوران ریاست جمهوری «ترامپ» محقق نمی شود

کتب درسی دارای مُهر اعتبار می شوند

اقدام احمقانه یک زوج با کودکشان+فیلم

لازمه پیشرفت تولید، مبارزه با فساد است / جواب ما به تحریم حداکثری باید همبستگی حداکثری در صحنه تولید باشد

112 روستا ار نعمت گاز برخوردار می شوند

امیر تتلو در ترکیه بازداشت شد؛ ماجرا از چه قرار است؟

24 هزار نفر نیروی فعال در انتخابات مجلس

حضور و مشارکت در انتخابات وظیفه شرعی و ملی است

آخرین اخبار و فرضیات جدید از بوی مرموز پایتخت

مبانی نظری و پیشینه تحقیق حاکمیت شرکتی 69 صفحه

بررسی تطبیقی شرط فعل در نظام حقوقی ایران و فرانسه

در مقابل ترامپ تروریست حامی ظریف باشید

روشن شد که چرا ترامپ برجام را تحمل نکرد

اجازه نمی دهیم حتی یک واحد تولیدی در البرز تعطیل شود/ سرمایه ثابت و سرمایه در گردش از مهمترین مطالبات صنعت و تولید البرز

پرسشنامه استاندارد محقق ساخته مسئولیت پذیری اجتماعی 37 سوالی

الگوی برنامه درسی تلفیقی و ضررورت و موانع آن در برنامه درسی ابتدایی

ادبیات نظری و پیشینه تجربی سبک های حل مسئله

اینفوگرافیک / طیف بندی اصولگرایان و اصلاح طلبان در انتخابات مجلس

شعرخوانی شاعران آستارا در سوگ زهرا (س)

::دمشق- شب شهادت حضرت زهرا (س) در سوریه

تخلفات انتخاباتی از دید مسئولان مخفی نخواهد ماند

دولت در قبال اظهارات ظریف اعلام موضع کند

در پایان جشنواره «کتاب سال دانشجویی» چه گذشت؟

در پایان جشنواره «کتاب سال دانشجویی» چه گذشت؟