مطالب مرتبط:
غرب می خواهد تفکر و اندیشه خود را بر جهان اسلام تحمیل کند/ آینده از آن مجاهدین و متقین است
امروز اندیشه های بلند مسلمانان همان مسئله قدس شریف و مسجدالاقصی است/غرب می خواهد تفکر و اندیشه خود را بر جهان اسلام تحمیل کند
غرب می خواهد تفکر و اندیشه خود را بر جهان اسلام تحمیل کند
رییس قوه قضاییه: غرب به دنبال تحمیل اندیشه خود بر جهان اسلام است
غرب به دنبال تحمیل اندیشه خود بر جهان اسلام است
-187 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 26 آبان 1398 ساعت 02:032019-11-16سياسي

غرب می خواهد تفکر و اندیشه خود را بر جهان اسلام تحمیل کند


غرب، آزادی، حقوق انسان، حقوق بشر، تروریست، آزادسازی و جهانی سازی را تنها از نگاه خود تعریف می کند و به دنبال آن می گردد که در جهان اسلام تعریفی همسان با تعریف خودش بیابد؛ - چراکه می خواهد تفکر و اندیشه خود را بر جهان اسلام تحمیل کند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری حوزه از تهران، حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رییسی، رییس قوه قضاییه، در مراسم اختتامیه سی و سومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی که در هتل پارسیان آزادی تهران برگزار شد، اظهار کرد: حضور در جمع دانشمندان، فرهیختگان و نخبگان جهان اسلام توفیقی برای بنده است.

در این نشست مباحث و تبادل نظرهای بسیار ارزشمندی میان اندیشمندان، صاحب نظران و صاحب اثران تبادل شد و ان شاالله آنچه مطرح شد منشاء برکات جهان اسلام و موجب وحدت و یکپارچگی و انسجام میان مسلمانان شود.

رییس قوه قضاییه گفت: سخنان ارزشمند رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، نکات محوری بسیار برجسته ای را برای این کنفرانس داشت.

ایشان وحدت را در ساحت های مختلف تبیین فرمودند؛ از جمله، عدم تعارض با یکدیگر، همگرایی و هم اندیشی و استفاده از همه ظرفیت های جهان اسلام برای ارتقا در همه ابعاد فکری، اخلاقی، عملی و اجرایی و همچنین حوزه های زندگی انسان معاصر.

حجت الاسلام و المسلمین رییسی بیان داشت: ان شاالله این وحدت و انسجام و عمل به آنچه مقام معظم رهبری فرمودند زمینه ساز تمدن نوین اسلامی گردد.

احساس ما این است که جلوه های این تمدن ظهور پیدا کرده است.

ما امروز جلوه هایی را در جهان اسلام می بینیم که حکایت از آن دارد، آنچه به عنوان مدنیتی با نام دین یا شریعت از آن یاد می کنیم کاملا قابل تحقق است.

وی افزود: امروز موضوع مسجدالقصی و مسئله فلسطین با گذشته کاملا متفاوت است.

اگر این موضوع به عنوان خواسته ای بود که امام بزرگوار ما دیروز آن را مطرح کرده بودند که باید مسئله قدس وفلسطین مسئله اول جهان اسلام باشد، امروز حقیقتا اندیشه های بلند مسلمانان همان مسئله قدس شریف و مسجد الاقصی است.

حجت الاسلام و المسلمین رییسی با اشاره به اینکه ابتکار عمل و خلاقیت دست نیروهایی است که به نام دین و ارزش های دین برای دفاع از قرآن آزادی، استقلال و ارزش های الهی در صحنه هستند، افزود: امروز در یمن دست تفوق و ابتکار عمل، به دست مجاهدین یمنی، در لبنان دست برتری از آن علما، دانشمندان و مجاهدین حزب الله و در تمام منطقه بدست دانشمندان انقلابی و مجاهدین در عرصه نبرد است.

رییس قوه قضاییه ادمه داد: این مسئله ای نیست که امروز به عنوان یک تحلیل از آن یاد کنیم بلکه اتفاقی است که در جهان اسلام رخ داده است.

وی خطاب به حاضرین در این جلسه گفت: شما کنفرانس سی و سوم را با بعضی از نشست های چهل سال گذشته مقایسه کرده و رشد اندیشه نو و اندیشه انقلابی و اندیشه مجاهدت پروری را ببینید و مشاهده کنید که این اندیشه ها طی این مدت از کجا به کجا رسیده اند.

حجت الاسلام و المسلمین رییسی افزود: این ارتقا و رشد و به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی این رویشی که در جهان اسلام شاهد آن هستیم، در پرتو روشنگری های شما فرزانگان و امثال شما در جهان اسلام است و روز به روز جوانان و روشنفکران واقعی جهان اسلام، در حال رشد هستند.

وی با بیان اینکه اندیشه های نو در جهان اسلام هر روز که می گذرد تبلور بیشتری پیدا می کند، گفت: در این چهل سال گام های بلندی برداشته شده، اما امروز کنفرانس سی و سوم وحدت اسلامی باید در بستر گام دوم تبیین شود و اهداف بلند این نشست در پرتو گام دومی که قاعد عظیم الشان ما ترسیم کرده اند، قوی تر، جامع تر و با نگاهی نو پیگیری شوند.

حجت الاسلام و المسلمین رییسی با بیان اینکه آینده بسیار روشن و درخشان است، گفت: آینده از آن مجاهدین و متقین است.

آینده از آن مردان و زنانی است که مجاهدانه در این عرصه حضور پیدا کرده اند و هرگز هراسی از دشمنان و مستکبرین در دل خود راه نداده اند.

خشیت آن ها از خدا بود و از غیر خدا هیچ هراسی نداشتند و حقیقتا جز خدا را ندیدند و جز به خدا نیاندیشیده اند.

رییس قوه قضاییه با بیان اینکه دست نصرت الهی همواره همراه فرهیختگان و نظریه پردازان و مجاهدین در عرصه جهاد و تفکر و اندیشه انقلابی است به چالش هایی که وحدت را به خطر می اندازد و آن را تهدید می کند، اشاره کرد.

وی افزود: به لحاظ نظری، وقتی از وحدت سخن می گوییم باید ببینیم که تفاوت ها و تکثرها در کجا وجود دارد تا وحدت را در آنجا تقویت کنیم.

این تکثر، تفاوت یا دوگانگی یک زمان با نگاه غربی و یک زمان با نگاه اسلامی به آن نگریسته می شود.

حجت الاسلام و المسلمین رییسی بیان داشت: دوگانه ای که امروز غرب تلاش می کند بر آن بدمد دوگانه مدرن و سنتی است بدین معنا که هر چیزی وفق میل او و مطابق نظریات او و سازگار با او باشد، آن را مدرن و قابل دفاع و اندیشه ای نو می داند و با همه تبلیغات و رسانه هایش مورد دفاع قرار می دهد؛ از سوی دیگر هرچه با مذاق او نسازد و مورد پسندش نباشد، سنتی و بازگشت به عقب می داند و دائما تلاش می کند همان دوگانه مدرن و سنتی را در جهان اسلام تبلیغ کند.

رییس قوه قضاییه گفت: غرب، آزادی، حقوق انسان، حقوق بشر، تروریست، آزادسازی و جهانی سازی را تنها از نگاه خود تعریف می کند و به دنبال آن می گردد که در جهان اسلام تعریفی همسان با تعریف خودش بیابد؛ چراکه می خواهد تفکر و اندیشه خود را بر جهان اسلام تحمیل کند.

حجت الاسلام و المسلمین رییسی خاطرنشان کرد: در این دو گانه هایی که می سازد تمام این مفاهیم با نگاه مغرب زمین و غربی ها تبیین و تفسیر می شود و از نگاه خودشان دنبال می کنند.

رییس قوه قضاییه ادامه داد: یک دو گانه دیگری در تعابیر قرآن کریم نیز وجود دارد که دو گانه اول، دوگانه استکبار و استضعاف و دوگانه دوم، دوگانه ملحد و مومن است، این دو گانه ای است که قرآن تعبیر می کند.

وی افزود: دوگانه هایی که قرآن کریم تبیین می فرماید دوگانه عاقل و جاهل است و بسیار در این باب قابل توجه است که سخن از جاهلیت قدیم نیست، بلکه سخن از جاهلیت مدرن است.

حجت الاسلام و المسلمین رییسی با بیان اینکه امروز با نشانه هایی از جاهلیت مدرن مواجه هستیم، گفت: این جاهلیت همراه خود علم و فنآوری دارد و قدرت های بزرگ آن را اشاعه می دهند و در جوامع به دنبال توسعه تفکر جاهلیت مدرن هستند و تلاش می کنند که با امپراطوری رسانه ای و ارتباطاتی که دارند این تفکر، اندیشه و جلوه های جاهلیت مدرن را در جوامع توسعه دهند.

وی تصریح کرد: این دوگانه هایی است که قرآن و اسلام عزیز به ما معرفی می کند؛ استکبار جهانی، سرمایه داری مدرن و بسیاری از کمپانی هایِ تحت اشراف آنان، امروز یک تهدیدی برای انسجام و وحدت اسلامی هستند.

حجت الاسلام و المسلمین رییسی با بیان اینکه آنچه که لازم است ما به عنوان مسلمان و جهان اسلام به عنوان یک وظیفه بر آن تاکید کند مبتنی بر تفکر و اندیشه اسلامی است، تاکید کرد: مراقب تفرقه های سیاسی، دینی، مذهبی و قومی و قبیله ای باشید تا به دلیل اقلیم های مختلف و قومیت های مختلف دشمن اختلاف افکنی نکند.

رییس دستگاه قضا با بیان اینکه تلاش دشمن در جهت ایجاد تفرقه در ابعاد سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، قومی و قبیله ای و نوع گویش ها در همه ابعاد است، اظهار کرد: سخن از سنی و شیعه نیست، بلکه سخن از همه جهان اسلام است، سخن اختلاف بین سنی و سنی، شیعه و شیعه، این اقلیم و آن اقلیم، این شهر و آن منطقه است و به هر نحوی که دست آن برسد تلاش می کند که این تفرقه و جدایی را در بین مسلمانان و جهان اسلام به انحای مختلف ایجاد کند.

وی با بیان اینکه این نوعی از چالش اصلی است که ما با دشمنان وحدت و انسجام در جهان اسلام داریم، گفت: صهیونیست ها عدد خیلی کمی دارند؛ اما در عالم به گونه ای می خواهند خود را جلوه دهند که زیاد هستند، کار آن ها با ایجاد اتحادیه هاست و با موضوعات اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و در ابعاد و اقلیم ها و با ذائقه های مختلف اتحادیه ایجاد می کنند.

هرکس نگاه کند فکر می کند که عدد این ها خیلی زیاد است در حالی که هرگز این طور نیست، عدد این ها بسیار کم است؛ اما با ایجاد این نوع از اتحادیه ها می خواهند به جوامع القا کنند که ما تاثیرگذاریم.

حجت الاسلام و المسلمین رییسی خاطرنشان کرد: تصور بنده این است که ایجاد اتحادیه هایی با موضوعات مختلف فرهنگی و اجتماعی در جهان اسلام با شرکت فرهیختگان و صاحبان خرد و اندیشه بسیار تاثیرگذار است.

رییس دستگاه قضا در بیان مصداق به موضوع مهم حقوق انسان و حقوق بشر اشاره کرد و گفت: امروز معتقدیم جهان اسلام برترین سخن را در حفظ حقوق انسان و حقوق بشر برای عالم دارد و امروز بهترین نسخه برای حفظ حقوق انسان، حقوق بشر اسلامی است که مبتنی بر اسلام عزیز و آموخته های اولیای دین می توان حفظ حقوق انسان و بشر را تضمین کرد.

وی اضافه کرد: در زمینه دفاع از حقوق بشر اعلامیه ارزشمندی در مصر تهیه شد؛ اما به نظر می رسد اجرایی کردن، دنبال کردن مغرب زمین و آمریکایی ها را در جایگاه متهم قرار دادن و خود را در جایگاه مدعی دیدن امروز وظیفه همه جهان اسلام است.

حجت الاسلام و المسلمین رییسی با بیان اینکه امروز مغرب زمین در جایگاه متهم ضایع کردن حقوق انسان و بشر، و جهان اسلام در جایگاه مدعی است، افزود: باید این ادعا را نسبت به آنان که مدعی حقوق بشر و انسان هستند داشته باشد.

رییس قوه قضاییه با بیان اینکه بزرگترین جانیان علیه بشریت آمریکایی ها و صهیونیست ها هستند، ادامه داد: طبق میثاق های بین المللی و اسناد قطعی سازمان ملل، این ها با عنوان جنایت علیه بشریت در جایگاه متهم هستند.

حجت الاسلام و المسلمین رییسی افزود: در مورد آنچه در یمن، فلسطین و جای جای جهان انجام می دهند در جایگاه متهم هستند و باید مورد مواخذه و محاکمه قرار گیرند؛ آن ها نمی توانند مدعی جهان اسلام باشند.

وی با بیان اینکه امروز اعلامیه حقوق بشر اسلامی مبتنی بر دین و ارزش های قرآنی بهترین سندی است که می تواند تمام فرهیختگان و حقوقدانان جهان اسلام را با هم متحد کند، اظهار کرد: حقوقدانان، علما، دانشمندان در این بین در جایگاه بسیار مهمی قرار دهند.

حجت الاسلام و المسلمین رییسی در ادامه سخنان خود افزود: جهان از ظلم، ستم، خونریزی، تجاوز به حقوق انسان به ستوه آمده و امروز می توان مبتنی بر حقوق اسلام و حقوق بشر اسلامی زمینه ای برای نجات بسیاری از کسانی که از ظلم و ستم در رنج هستند، فراهم شود.

وی با بیان اینکه یکی از مناسبات جدی در جهان اسلام، مناسبات حقوقی و قضایی است، تصریح کرد: مناسبات حقوقی و قضایی از مناسبات مهمی است که می تواند در کنار مناسبات اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی از مناسبات قابل توجه تلقی شود و ان شاءالله در این رابطه بتواند تاثیر به سزایی در جهان اسلام داشته باشد.

حجت الاسلام و المسلمین رییسی ادامه داد: در حوزه احکام و بایدها و نبایدها و بدعت هایی که در جهان اسلام القا می کند سخن بسیار است ولی نکته قابل توجهی که فکر می کنم امروز جهان اسلام در مقابل آن باید صف جدی و مستحکمی داشته باشد موضوع جاهلیت مدرن است و این تقابل را باید جدی گرفت و جلوه های جاهلیت مدرن را باید هم برشمرد و هم در مقابل آن ها اقدام کرد که جامعه اسلامی در مقابل این جهل بتواند مصون و محفوظ بماند.

رییس قوه قضاییه با تاکید بر لزوم به توجه بر فطرت، خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری در این سال ها در اعلامیه های خود جوانان را در مغرب زمین مخاطب قرار می دهند؛ چراکه دل های پاکی دارند و متوجه می شوند ظلمی که امروز نه فقط به جهان اسلام بلکه آمریکایی ها و برخی از کشورهای دیگر بر مردم خودشان می کنند، ظلم بسیاری است.

وی با بیان اینکه بزرگترین سرمایه انسان، نفس الهام بخش اوست، بیان داشت: این نفس اگر همچنان الهام بخش بماند منشا آثار وبرکات بسیاری خواهد شد.

حجت الاسلام و المسلمین رییسی تاکید کرد: امروز جهان اسلام باید بیش از همیشه موضوع وحدت و انسجام را به عنوان محوری ترین نکته که یک حرکت راهبردی و نه یک حرکت تاکتیکی و به عنوان یک ضرورت اجتناب ناپذیر بداند.

وی تصریح کرد: هرکس در جهان اسلام سخن از وحدت و عمل بر اساس وحدت و انسجام بزند، بخواهد یا نخواهد، بداند و یا نداند در جهت راهبرد امروز حرکت کرده که همان راهبرد انسجام و وحدت است، هرکس سخنی، قلمی و بیانی در جهت جدایی و تفرقه چه بداند چه نداند، چه بخواهد و چه نخواهد در جهت راهبرد دشمن حرکت می کند.

رییس قوه قضاییه با بیان اینکه امروز پیام این نشست به خوبان و دلدادگان به انقلاب اسلامی، مجاهدان در عرصه جهاد با مستکبرین آن است که فرهیختگان به مقاومت در مقابل مستکبرین و ایستادگی فعال در مقابل دشمن، به توجه به ظرفیت ها و داشته های بسیار جهان اسلام می اندیشند، اظهار کرد: این پیام بسیار روشن است و آن است که ای مگس عرصه سیمرغ نه جولانگه توست، عرض خود می بری و زحمت ما می داری .

وی در پایان خاطرنشان کرد: امروز همچنانکه جلوه های موفقیت در جبهه انقلاب اسلامی و تمام جبهه ها در منطقه و جهان اسلام روشن است روز به روز انشاءالله جلوه های آن بیشتر خواهد شد و این جرقه های بیداری، هوشیاری، استکبارشناسی، دشمن شناسی و دشمن ستیزی که در عالم روشن شده روز به روز مشتعل خواهد شد و این اشتعال مستکبرین را به زیر خواهد کشید و زمینه تمدن نوین اسلامی فراهم می شود.

در ادامه این مراسم با حضور رییس قوه قضاییه از سند چشم انداز و راهبرد مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در افق 1414 و تابلو فرش مقاومت رونمایی شد.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: جهان اسلام - اسلام - رییس قوه قضاییه - جهان - قوه قضاییه - دانشمندان - امروز - رییس - مجاهدین - ابتکار عمل - اسلامی - اندیشه - کنفرانس بین المللی - وحدت - مسلمانان - آزادی - تمدن نوین اسلامی - رییسی - ارزشمند - مقام معظم رهبری - کنفرانس - مراسم اختتامیه - خبرگزاری حوزه - انقلاب - برگزار - فلسطین - ابتکار - مسئله فلسطین - سید ابراهیم - مسجد الاقصی

آخرین اخبار سرویس:
اصلاح طلبان به خاطر حمایت از روحانی باید از مردم عذرخواهی کنند

کنفرانس بین المللی توسعه پایدار و عمران شهری در اصفهان برگزار شد

جنگ قدرت موجب زوال جمهوری اسلامی می شود و متاسفم که بگویم ...

عارف: مسئولیت حمایت از دولت را بپذیریم/ روحانی هیچ گاه نگفته اصلاح طلب است/ مجلس هیچ اطلاعی از تصمیم دولت برای اصلاح قیمت بنزین نداشت | پایگاه خبری زیرنویس اخبار روز

توصیه های قرآنی در مورد خوردن شام

افزایش سرانه روستایی به 340 هزار تومان

انصارالله: سخنان مقام های سعودی مبنی بر توقف جنگ در یمن واقعیت ندارد

محمد علی الحوثی: سعودی ها هیچ گام مثبتی برنداشته اند

جنگ قدرت موجب زوال جمهوری اسلامی می شود و متاسفم که بگویم ...

فیلم | جلسات شورای نگهبان کجاست و چگونه اداره می شود؟

عارف: مسئولیت حمایت از دولت را بپذیریم/ روحانی هیچ گاه نگفته اصلاح طلب است/ مجلس هیچ اطلاعی از تصمیم دولت برای اصلاح قیمت بنزین نداشت

یک حقوقدان: بازنگری در «قانون اساسی» فعلا ممکن نیست

نعمت احمدی: بازنگری در «قانون اساسی» فعلا ممکن نیست/ فصل «حقوق ملت» را اجرا کنیم

چه راهکارهایی برای حفاظت از بافت تاریخی وجود دارد؟

فحاشی های ضداسلامی نماینده حزب برگزیت انگلیس برملا شد

چه راهکارهایی برای حفاظت از بافت تاریخی وجود دارد؟

انتقاد از بی بی سی به سبب عدم گزارش اسلام هراسی در حزب محافظه کار انگلیس

نعمت احمدی: بازنگری در «قانون اساسی» فعلا ممکن نیست/ فصل «حقوق ملت» را اجرا کنیم

اعتماد متقابل میان مبلّغ و مردم از طریق خوش رفتاری تقویت شود

چرا ابراهیم بن مالک اشتر از مختار ثقفی جدا شد؟

دعوت وزیر نیرو از قرارگاه خاتم

ماجرای انتشار یک اطلاعیه علیه کارگران افغان در کاشان

انواع تعبیر خواب روغن به روایت بزرگان

سلیمی: کاندیداهای انتخابات به جای تخریب جریانات مقابل صادقانه با مردم صحبت کنند

مسئولیت حمایت از دولت را بپذیریم/کابینه باید ارتباط خوبی با دانشگاه ها داشته باشد

مسئولیت حمایت از دولت را بپذیریم/کابینه باید ارتباط خوبی با دانشگاه ها داشته باشد

مجلس انقلابی دولتی قوی را تشکیل می دهد| مشارکت بالای مردم؛ ضامن اقتدار کشور

سلیمی: کاندیداهای انتخابات به جای تخریب جریانات مقابل صادقانه با مردم صحبت کنند

بودجه سال آتی دانشگاه شهید باهنر کرمان 2.260.488 میلیون ریال برآورد شد

علیرضا قربانی در شهرستان ها به صحنه می رود

هنرمندی که خودش را هیچ می داند!

چرا این قدر ناراحتم؟ | این 9 علت را نادیده نگیرید

اظهار تعجب سفیر ترکیه از غلبه کتاب های ترجمه بر تالیف در ایران

شهید صدر از نظر علمی نمونه بود

فرمانده نیروی دریایی سپاه: شاخص ما خائنانی نیستند که روی خون شهدا ایستاده اند | پایگاه خبری زیرنویس اخبار روز

آیا سرنوشت 30 ساله سهمیه ها تغییر می کند؟

هنرمندی که خودش را هیچ می داند!

آیا سرنوشت 30 ساله سهمیه ها تغییر می کند؟

شورای نگهبان در تأیید صلاحیت ها نهایت دقت نظر را اعمال کند

ماجرای اطلاعیه ای که در کاشان علیه کارگران افغان منتشر شد

مجلس جای نماینده کاخ نشین نیست| گرانی ها کمر مردم را شکسته است

پیکر شهید سید علی رضوی در بیرجند تشییع می شود | پایگاه خبری زیرنویس اخبار روز

تبدیل بیانیه گام دوم به گفتمان غالب رسالت امروز روحانیت است

شورای نگهبان در تأیید صلاحیت ها نهایت دقت نظر را اعمال کند

شهید مفتح از منادیان پیشگام در وحدت حوزه و دانشگاه بود

نگاه اصلاح طلبان به پدیده انتخابات

شهید مفتح از منادیان پیشگام در وحدت حوزه و دانشگاه بود

ترامپ: استیضاح به خاطر «یک تماس تلفنی فوق العاده»، وحشتناک است

آگاهی و بصیرت لازمه حرکت مردم در عرصه های سیاسی است

واکنش امام جمعه اصفهان به سردادن شعار «نه غزه، نه لبنان»

تاکید مرجعیت عراق برممنوعیت فعالیت گروه های مسلحانه خارج از دولت

بعیدی نژاد: پیگیری شکایت ایران از سوی آفکام ادامه دارد

روزنامه رویش ملت : شنبه 23 آذر 1398

چهاردهمین همایش کشوری ستاد فرهنگی فجر انقلاب اسلامی به کار خود پایان داد

برگزیدگان نخستین جشنواره خانواده رضوی تجلیل شدند | پایگاه خبری زیرنویس اخبار روز

تصویب استیضاح ترامپ در کمیته قضایی مجلس آمریکا

روزنامه آرمان ملی : شنبه 23 آذر 1398

ردیابی روابط تهران- لندن در عصر جانسون

با نماز، جان را پالایش و از گناه دوری کنیم

گزارش شمخانی از اعتراضات آبان ماه

خروج چوب فساد از چرخ تولید پس از تأکید 42روزه «رییسی»

غبارآلودی میان آنچه باید باشد و نیست/گزارش ایسنا به مناسبت هفته ای که پژوهش نام دارد

از مجروحیت تهران تا وجه فانتزیک آن

در شرایط سخت اقتصادی مراعات حال یکدیگر را بکنیم

تصویب استیضاح ترامپ در کمیته قضایی سنا

عکس یادگاری خانم مجری با شتر!

آموزش مهارت های زندگی، پیش نیاز تحکیم بنیان خانواده است

رییس جمهور منتخب الجزایر گفتگوی جدی در این کشور را خواستار شد | اخبار ایران و جهان

عکسی از واکنش مجری طنزپرداز به بازگشت رضا رشیدپور به تلویزیون

رییس جمهور منتخب الجزایر گفتگوی جدی در این کشور را خواستار شد

یکی از ویژگی های شهید صدر تئوریسین بودن او بود

دولت به جای برجام به اقتصاد مقاومتی بپردازد

روزنامه استخدامی استان خراسان رضوی و شهر مشهد | شنبه 23 آذر 98

«عبدالمجید تبون» رییس جمهور الجزایر شد

در برابر استکبار و غربزدگان مقاومت کنیم تحریم ها از بین خواهد رفت

از بازی جدید اصلاح طلبان تا توهم آقای «تَکرار می کنم»

در برابر استکبار و غربزدگان مقاومت کنیم تحریم ها از بین خواهد رفت

رییس جمهور منتخب الجزایر گفتگوی جدی در این کشور را خواستار شد

ترامپ: استیضاح برای من از نظر سیاسی خوب است

بررسی تصویب طرح استیضاح ترامپ در مجلس نمایندگان آمریکا

ادامه اعتصابات گسترده در فرانسه در نهمین روز متوالی

آشنایی با احکام هبه و شناخت انواع و شروط هبه

عشق نوازی گروه کوبه ای ورساقی با همراهی ملودی مهر و ماه

غلامرضا شمس ناتری مشارکت بسیج سازندگی در امر نهالکاری

واکنش امام جمعه اصفهان به سردادن شعار «نه غزه، نه لبنان»

ترامپ: استیضاح به خاطر «یک تماس تلفنی فوق العاده»، وحشتناک است

ماجرای اطلاعیه ای که در کاشان علیه کارگران افغان منتشر شد

کارت هوشمند غذا با سهمیه 60 قاشق در ماه!

1300 کودک زنجانی حامی ندارند

1300 کودک زنجانی حامی ندارند

برگزیدگان نخستین جشنواره خانواده رضوی تجلیل شدند

اقدامات حوزه پسماند نباید در زندگی مردم اختلال ایجاد کند

تلاوت ترتیل صفحه 240 قرآن باصدای منشاوی+صوت و متن آیات

تلاوت ترتیل صفحه 240 قرآن باصدای منشاوی+صوت و متن آیات

“دعای کمیل” متن کامل دعای کمیل به همراه ترجمه فارسی

دستگاه های امنیتی و قضایی بر هزینه های کاندیداها نظارت داشته باشند

کم آبی جدی است

نگرانی ها در باره خروج دوباره قشم از یونسکو

نخستین پارک گردشگری فضایی در یزد راه اندازی می شود

45 پروژه ملی حوزه فرهنگ و هنر در دست اقدام است | اخبار ایران و جهان

غرب می خواهد تفکر و اندیشه خود را بر جهان اسلام تحمیل کند

غرب می خواهد تفکر و اندیشه خود را بر جهان اسلام تحمیل کند