مطالب مرتبط:
شرط ظریف برای بازگشت کامل ایران به اجرای تعهداتش در برجام
شرط ظریف برای بازگشت کامل ایران به اجرای تعهداتش در برجام
پیام پنهان عقب نشینی های ایران از برجام
شرط بازگشت ایران به برجام/اعلام زمان ثبت نام داوطلبان نمایندگی مجلس/نظر رهبری درباره چندهمسری
همچنان در قبال بحرانهای منطقه ای بی طرف می مانیم | اخبار ایران و جهان
-209 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 21 آبان 1398 ساعت 20:112019-11-12بين الملل

برجام برای ایران فایده ای نداشته باشد در آن نمی مانیم


- اکوفارس: معاون وزیر امور خارجه ایران روز سه شنبه در مصاحبه ای گفت که سلاح هسته ای هیچگونه جایگاهی در ایدئولوژی ایران ندارد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازفارس، عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه ایران روز سه شنبه با شبکه خبری راشاتودی مصاحبه ای درباره موضوعات مختلف منطقه ای انجام داد.

وی که این مصاحبه را در حاشیه کنفرانس عدم اشاعه هسته ای مسکو انجام می داد، درباره اهمیت این کنفرانس گفت: این کنفرانس در بحبوحه حوادث و موضوعات بین المللی مهمی برگزار می شود که یکی از این موضوعات عدم اشاعه هسته ای است که موضوعی بسیار مهم در روابط بین المللی است.

تحولات حول برنامه جامع اقدام مشترک نیز از موضوعات مهم دیگر است.

بحث هایی نیز درباره تحولات شبه جزیره کره انجام شده است.

این کنفرانس با توجه به این موارد از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

کارشناسان و تحلیلگران عدم اشاره هسته ای نیز در این کنفرانس حضور داشتند و درباره موضوعات عدم اشاعه هسته ای صحبت کردند.

غربی ها حق هسته ای دیگر کشورها را قبول ندارند معاون وزیر امور خارجه ایران اضافه کرد: سه موضوع مهم وجود دارد که آن عدم اشاعه هسته ای، خلع سلاح هسته ای و استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای است که باعث تاسف است که کشورهای غربی تنها بر یکی از این موضوعات تمرکز کرده اند و آن خلع سلاح و کاهش سلاح های کشتار جمعی است و هرگز حق دیگر کشورها در استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای را قبول ندارند.

اما معتقدم که این سه موضوع باید به صورت همزمان به جلو برده شود و کشورهای بزرگ نیز باید به خلع سلاح هسته ای خود بپردازند.

سلاح هسته ای جایگاهی در ایدئولوژی ایران ندارد عراقچی در پاسخ به این سوال که برخی ایران را متهم می کنند که به دنبال دستیابی به تسلیحات هسته ای است، گفت: سیاست های هسته ای جمهوری اسلامی کاملا آشکار و شفاف است.

سلاح هسته ای از دیدگاه ما سلاحی حرام و ممنوع است و هیچ جایگاهی در ایدئولوژی کشور ما از دیدگاه امنیتی ندارد.

ایران تا کنون به تمامی تعهدات خود پایبند بوده است و ما در مذاکراتی که 10 سال به طول انجامید به تمامی سوال ها و ابهام ها درباره برنامه هسته ای خود پاسخ داده تا نگرانی ها درباره آن را از بین ببریم و پرونده پی ام دی که درباره ابعاد احتمالی برنامه هسته ای ایران بود نیز بسته شد و با تمام حسن نیت نیز به تعهدات خود در توافق هسته ای با قدرت های جهان پایبند بود اما شرکای ما به اجرای کامل تعهداتشان پایبند نبودند و از زمان امضای این توافق، آژانس بین المللی انرژی اتمی بارها پایبندی کامل ایران به توافق هسته ای را تایید کرد.

کاهش تعهدات هسته ای برای حفاظت از برجام است وی افزود: پس از خروج آمریکا از توافق هسته ای، یک سال صبر راهبردی در پیش گرفتیم تا به دیگر اعضای برجام فرصت دهیم تا کاستی هایی که با خروج آمریکا از برجام ایجاد شده بود را جبران کنند.

کشورهای اروپایی از ایران خواستند تا در برجام بماند و گفتند که به دنبال راهکار جایگزینی هستند تا ایران از مزایای توافق هسته ای بهره مند شود اما باعث تاسف است که تلاش های این کشورها موفقیت آمیز نبود و پس از یک سال از خروج آمریکا از برجام در تاریخ 8 ماه مه (18 اردیبهشت) تصمیم گرفتیم که تعهدات خود در برجام را کاهش دهیم و گام به گام و به تدریج این تعهدات را کاهش دادیم تا به دیپلماسی فرصت دهیم.

کاری که الان انجام می دهیم کاهش تعهدات ما در برجام است که در واقع در راستای محافظت از همین توافق و نه نابودی آن است.

در بند 36 برجام اذعان شده در صورتی که دیگر طرف های برجام به تعهدات خود پایبند نباشند ایران می تواند به طور کامل یا به صورت جزیی تعهدات خود را کاهش دهد.

برجام برای ایران فایده ای نداشته باشد در آن نمی مانیم عراقچی در ادامه مصاحبه با راشاتودی گفت: تا کنون ایران 4 گام در کاهش تعهدات خود برداشته و دو ماه دیگر به دیپلماسی فرصت می دهد تا طرف های دیگر به تعهدات خود در برجام عمل کنند.

درباره حسن نیت ایران که با تسلیحات هسته ای مخالف است هیچگونه تردیدی وجود ندارد و نباید در تصمیم ایران برای استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای نیز تردیدی بوجود آید.

ایران به مسیر خود ادامه خواهد داد و در صورتی که این توافق برای ایران فایده ای نداشته باشد در آن باقی نخواهیم ماند.

وزارت خارجه مجری تصمیمات شورای عالی امنیت ملی است خبرنگار راشاتودی در بخشی از این مصاحبه پرسید که چندی پیش در جلسه ای در مجلس ایران با حضور محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران از وی انتقاد شد که با غربی ها نرم رفتار می کرده و وی در پاسخ به این انتقادها گفت که وی درباره سیاست خارجی ایران مسئول نیست، شما چطور این عبارت را تشریح می کنید که عراقچی پاسخ داد: می دانید که در همه کشورها وزارت امور خارجه و وزیر امور خارجه مجری سیاست های خارجی است اما سیاست های خارجی یک کشور در سطوح مختلف تصمیم گیری می شود ما نیز شرایط مشابهی داریم.

ما شورای عالی امنیت ملی داریم و در این شورا موضوعات سیاست خارجی و تصمیم گیری ها انجام می شود و دیپلمات ها تصمیم های این شورا را اجرا می کنند.

بنابراین وزارت امور خارجه مسئول اجرای تصمیم هاست.

ما به اجرای تمامی تصمیماتی که گرفته شده پرداخته ایم.

سیاست ایران صلح، ثبات و آرامش در منطقه است معاون وزیر امور خارجه ایران در پاسخ به سوالی درباره ابتکار ایران درباره امنیت تنگه هرمز و خلیج فارس و ارسال نامه هایی به کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس گفت: اقدامات عربستان سعودی و امارات و برخی کشورهای دیگر که باعث بی ثباتی در منطقه شده و امنیت خلیج فارس دو موضوع هستند.

از دیدگاه ما که کشوری مهم در منطقه هستیم امنیت خلیج فارس و تنگه هرمز از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

سیاست جمهوری اسلامی ایران سیاست صلح، ثبات و آرامش در منطقه است.

ما آماده هرگونه همکاری و اقدام مشترک با طرف های منطقه ای هستیم.

امنیت منطقه باید توسط کشورهای منطقه حاصل شود و طرف های خارج از منطقه تنها باعث ایجاد و افزایش تنش خواهند شد.

بنابراین رییس جمهور ما ابتکار امنیت در منطقه خلیج فارس و تنگه هرمز را مطرح کرد.

وزیر امور خارجه ایران نیز همچنین طرح عدم تجاوز میان کشورهای منطقه را مطرح کرده است.

با گفت وگو می توانیم به صلحی جامع در منطقه دست یابیم وی افزود: معتقدیم که از طریق گفت وگو می توانیم به یک صلح جامع در منطقه دست پیدا کنیم.

ما حتی به کشورهایی که رابطه دیپلماتیک نداریم نیز نامه ارسال کردیم و آنها را به گفت وگو دعوت کردیم.

در این چارچوب نیز می توانیم موضوعات دیگری نظیر موضوع یمن را نیز حل کنیم.

این کشور از بحران و مشکلات انسانی بزرگی رنج می برد و کشورهای منطقه باید مسئولیت توقف بمباران و جنگ علیه این کشور را بپذیرند و ما از جانب خود آماده این اقدام هستیم و برای دیگر تحولاتی که در عراق، لبنان و فلسطین می گذرد باید برای آنها نیز راه حل سیاسی پیدا شود.

با سعودی ها درباره حج ارتباط داریم/ روابط با امارات هیچ وقت قطع نشده است عراقچی در پاسخ به این سوال که برخی رسانه ها از سفر هیئت های دیپلماتیک بلندپایه سعودی و اماراتی به تهران خبر داده اند، گفت: درباره ابتکاری که رییس جمهور مطرح کرده منتظر پاسخ از کشورهای منطقه هستیم.

درباره عربستان سعودی در خصوص موضوع حج همواره ارتباطاتی با این کشور داشته ایم و این ارتباط برای فراهم کردن امکانات انجام حج همواره وجود دارد.

درباره امارات نیز ارتباطات بیشتری با این کشور داریم و دیدارهای مقامات سیاسی وجود داشته و معتقدیم که امکان دستیابی به تفاهم بهتری با این کشور وجود دارد و فضای بهتری در روابط میان ایران و امارات برقرار است.

روابط اقتصادی و تجاری میان ایران و امارات از قدیم وجود داشته است و امارات جایگاه مهمی در موضوع تجاری در منطقه خلیج فارس داشته و سال های متمادی نیز با ایران روابط اقتصادی دارد اگر چه این روابط فراز و فرودهایی داشته اما هرگز قطع نشده است.

روابط سیاسی، اقتصادی و تجاری عمیقی میان ایران و عراق وجود دارد معاون وزیر امور خارجه ایران در پاسخ به سوالی درباره رویدادها در عراق و برخی ادعاها درباره نفوذ ایران بر طبقه حاکم بر این کشور گفت: عراق یک همسایه بزرگ ایران است و ارتباطات میان این دو کشوربه صورت وسیعی وجود دارد.

بخش عمده ای از مردم عراق از شیعیان هستند و رفت وآمدهای زیادی میان مردم این دو کشور برای زیارت اماکن مقدس وجود دارد.

روابط سیاسی، اقتصادی و تجاری میان دو کشور بسیار عمیق بوده و این به معنای آن نیست که ایران بر عراق تاثیر می گذارد یا بر عکس و بر اساس احترام متقابل و حسن همجواری با یکدیگر ارتباط داریم.

ایران همچنین از نزدیک حوادث و رویدادهایی را که اخیرا در عراق روی داده را پیگیری می کند وایران درباره اتفاقاتی که در همسایگی خودش روی می دهد حساس است و اگر بتوانیم به ایجاد آرامش در این کشور کمک کنیم دریغ نخواهیم کرد اما این بدان معنا نیست که ما به دنبال مداخله در امور داخلی عراقی ها هستیم.

دست های مغرضی به دنبال سوء استفاده از اوضاع عراق است وی افزود: این حق ملت عراق هست که نارضایتی خود درباره موضوعاتی را مطرح کند و حق هر ملتی است که دیدگاه خود را مطرح کند و ابراز دیدگاه ها درباره موضوعات اجتماعی و اقتصادی حق ملت عراق است و دولت عراق نیز باید این خواسته ها را مد نظر قرار دهد و نباید این اعتراضات تلفاتی به همراه داشته باشد و این برای ایران بسیار مهم است.

اما برخی دست های مغرض تلاش می کنند از شرایط کنونی عراق سوء استفاده کنند تا روابط میان ایران و عراق را با چالش مواجه کنند اما می گویم که این تلاش ها موفق نخواهد شد.

شاید تعدادی حدود 100 نفر به کنسولگری ایران در کربلا حمله کردند اگر چه این موضوع مهمی است اما باید یادآوری کرد که چند هفته قبل از آن میلیون ها ایرانی به کربلا برای زیارت رفتند و مردم عراق بسیار عالی از آنها استقبال کردند.

برخی تلاش می کنند که از این بحران سوء استفاده کنند.

ما روابط تاریخی و قلبی با عراق داریم و روابط برادرانه ای با ملت عراق داریم و ادامه خواهد یافت.

وزیر امور خارجه عراق در ادامه سخنان خود درباره روابط ایران با عراق نیز گفت: ما معتقدیم که برداشته شدن هزینه روادید میان ایران و عراق به بهبود روابط تجاری میان دو کشور کمک می کند و به توسعه و رشد اقتصاد دو کشور منجر خواهد شد.

درباره کاهش پروازهای ایران به عراق نیز این موضوع به دلیل پایان ماه های محرم و صفر است که زائران ایرانی کمتر به عراق می روند از سوی دیگر اعتراضات در این کشور نیز سبب شده تا زائران کمتری در شرایط کنونی به شهرهای مقدس عراق بروند و کاهش پروازهای ایران به عراق هیچ نکته سیاسی در آن وجود ندارد.

دلایلی بر نقش سعودی ها، آمریکا و اسراییل در ناآرامی های عراق وجود دارد عراقچی در پاسخ به سوالی در این باره که ایران معتقد است که آمریکا، اسراییل و سعودی ها در تظاهرات عراق و لبنان نقش دارند، گفت: نشانه های مختلفی وجود دارد که بر نقش آمریکا، اسراییل و سعودی ها در ناآرامی ها تاکید می کند.

این کشورها به دنبال کشاندن اعتراضات بر خلاف جهتی است که مردم به دنبال آن هستند.

می بینیم که پیام های توییتری زیادی درباره عراق تولید می شود که همگان می دانند این پیام ها از چه کشوری می آیند.

بنابراین دلایلی درباره نقش این طرف ها در ناآرامی های عراق وجود دارد.

مطمئنیم که آمریکا علیه ایران اقدام نظامی انجام نمی دهد وی در پایان درباره احتمال اقدام نظامی آمریکا و همپیمانانش علیه ایران گفت: ما کاملا مطمئنیم که آمریکا چنین اقدامی را انجام نمی دهد چون در صورت بروز جنگ ما کاملا آماده هستیم.

جنگ زمانی روی می دهد که آماده نباشیم اما ما کاملا آماده دفاع از کشور خود هستیم و در نتیجه اعتقاد ندارم که در منطقه ما جنگی روی خواهد داد.


کلید واژه ها: هسته ای - هسته - وزیر امور خارجه ایران - معاون وزیر امور خارجه - سلاح هسته ای - ایران - موضوع - وزیر امور خارجه - کنفرانس - سلاح - خلع سلاح هسته ای - بین المللی - امور خارجه - معاون وزیر - برنامه هسته ای - آژانس بین المللی انرژی اتمی - تعهدات - انرژی هسته ای - توافق هسته ای - خلع سلاح - برنامه هسته - کشور - انرژی هسته - توافق هسته - برنامه هسته ای ایران - مصاحبه - برنامه - توافق - انرژی - خارجه

آخرین اخبار سرویس:
هشدار وقوع سونامی در ایران

زندان «برنجه» جاذبه ای گمشده در دل کوهستان

تحلیلگر آمریکایی: دیدار روحانی از ژاپن می تواند برای روابط  تهران و امریکا راهگشا باشد 

انفجار خودروی بمب گذاری شده در نزدیکی پایگاه بگرام در کابل

توقف آموزش نظامی نیرو های مسلح عربستان از سوی پنتاگون/ هشدار جدی وزارت امور خارجه درباره سفر به آمریکا/بیانیه پایانی چهلمین نشست سران شورای همکاری خلیج فارس/همکاری شورای امنیت ملی آمریکا با امارات در ساخت یک برنامه جاسوسی

کاربردی کردن سلول های بنیادی در درمان فلج مغزی

جاسک کانون توسعه ای سواحل مکران

درخواست مکرون برای آزادی فوری اتباع فرانسوی بازداشت شده در ایران

ایران نوشت:عزم بهارستان با دستان خالی /مخالفان دولت با کدام کارنامه «درِ باغ سبز» نشان می دهند

لحظه حمله یک پلنگ به شکار آهو + تصویر

یمنی ها چگونه از اسراییل انتقام می گیرند؟

یکجانبه گرایی آمریکا نقض حقوق شهروندی است/ کوتاهی مسئولان در کاهش اثر تحریم ها

عددبازی با بی خانمانی در جهان | آمریکا 550 هزار بی خانمان دارد

گردش بر شانه های زمین

رونمایی از قدرتمندترین پرتابگر راکت ناسا

چرا ظریف از جت فانتوم اختصاصی برای برگرداندن دانشمند ایرانی اسیر آمریکایی ها استفاده کرد؟

روزنامه خبرجنوب: نجفی به 6سال حبس محکوم شد

آمریکا برای خلبانان سعودی مقررات پرواز ممنوع وضع کرد

انفجار انتحاری یر نزدیکی بزرگترین پایگاه آمریکا در افغانستان

دنیای کودکانه بهاره رهنما + عکس

آمریکا و عربستان در صدر عوامل تولید آلاینده ها

پنتاگون آموزش نظامی نیروهای مسلح عربستان را متوقف کرد

ترامپ به روسیه درمورد هرگونه مداخله در انتخابات آمریکا هشدار داد!

 نمایی زیبا از منطقه مسکونی سن کاندیدو ایتالیا + تصویر

یکجانبه گرایی آمریکا نقض حقوق شهروندی ایرانیان است

آمریکا آموزش عملیاتی تمام نظامیان سعودی را متوقف کرد

آمریکا کنسول سابق عربستان را به دلیل خاشقجی تحریم کرد

هشدار وزارت خارجه به دانشمندان ایرانی

انفجار خودروی بمب گذاری شده در نزدیکی پایگاه بگرام در کابل

تحریم شهروند ایرانی به دلیل نقض تحریم های آمریکا

استخدام کارشناس بازاریابی و کارشناس بازاریابی اینترنتی خارجی

فراز 3؛ پهپادی ایرانی با ماموریت جهانی

هشدار مقامات اروپایی نسبت به بقای برجام

عناوین روزنامه های امروز اصفهان

روزنامه خبرجنوب: نجفی به 6سال حبس محکوم شد

روزنامه های چهارشنبه، 20 آذر 1398

صفحه اول روزنامه های امروز؛در انتظار سوپرایز وزیر جوان/تصاویر

شکم گرد معروف در یوتیوب وارد ایران شد +عکس

انفجار در مقابل پایگاه «بگرام» آمریکا در افغانستان

سازمان ملل ادعای آمریکا و سعودی درباره حمله ایران به «آرامکو» را تأیید نکرد

استایل شیک شبنم مقدمی + عکس

آغاز طرح زمستانی پلیس

هشدار ترامپ درباره مداخله روسیه در انتخابات آمریکا/ لاوروف: بحثی درباره مداخله نکردیم

آیا ترامپ به دنبال اعزام نیرو به خاورمیانه است؟

مقامات سابق کاخ سفید: ایران و روسیه، دو تهدید اصلی علیه آمریکا

جاسک کانون توسعه ای سواحل مکران

حمله به هتلی در موگادیشو پنج کشته برجا گذاشت

فساد را افشا کنید جایزه بگیرید/پیشخوان

سازمان ملل: هیچ دلیل قانع کننده ای برای نقش داشتن ایران در حملات آرامکو وجود ندارد

توقف آموزش نظامی نیروهای مسلح عربستان از سوی پنتاگون/ هشدار جدی وزارت امور خارجه درباره سفر به آمریکا/بیانیه پایانی چهلمین نشست سران شورای همکاری خلیج فارس/همکاری شورای امنیت ملی آمریکا با امارات در ساخت یک برنامه جاسوسی

ماحصل گفتگوی پمپئو و لاوروف چه بود؟

فیلم| با نسخه عراقی روح الله زم بیشتر آشنا شوید!

سلفی کتایون ریاحی با سگش در ماشین

ارتش لبنان محموله نظامی جدیدی از آمریکا تحویل گرفت

حماس مانند اردن مخالف سرزمین جایگزین است

داعش کرکوک را مورد تجاوز قرار داد

کیهان نوشت:لبنان، درگیری آمریکا و عربستان با خود

پشت پرده مبادله دانشمند ایرانی با دانشجوی آمریکایی

تیراندازی در نیوجرسی آمریکا

آب پاکی که امیر قطر روی دست پادشاه سعودی ریخت

ایران مسئول حمله به آرامکو نیست | سازمان ملل ادعاهای عربستان و آمریکا را رد کرد

نگاهی به خودرو« لیموزین» رهبران قدرتمند جهان + تصاویر

هشدار وزارت امورخارجه در مورد سفر به آمریکا

برادران سلوکی در کنار پدرشان + عکس

مرور روزنامه های 20 آذر 98

فرسایش خاک تهدید خاموش اما جدی

حماس مانند اردن مخالف سرزمین جایگزین است

ارتش لبنان محموله نظامی جدیدی از آمریکا تحویل گرفت

آمریکا کنسول سابق عربستان را به دلیل خاشقجی تحریم کرد

توافق بر سر نامزدی 2 نفر برای تصدی پست نخست وزیری در عراق

تظاهرات دانشجویان الجزایری علیه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری

بیوگرافی کامل محمد نواز شریف + تصاویر

مهمترین عناوین خبری ایرنا از شامگاه سه شنبه تا صبح چهارشنبه

حمله انتحاری به پایگاه هوایی امریکا در بگرام افغانستان

خودروی معروف پوتین در سفر به فرانسه+عکس

چرا امیر قطر مجددا دعوت پادشاه عربستان را بی پاسخ گذاشت ؟

فیلم| روایتی از یک استعفاء

تظاهرات دانشجویان الجزایری علیه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری | اخبار ایران و جهان

سازمان ملل نمی تواند ایرانی بودن سلاح های مورد استفاده در حملات آرامکو را تایید کند

حمله انتحاری به نظامیان آمریکایی در بگرام

ببینید | چرا ظریف از جت فانتوم اختصاصی برای برگرداندن دانشمند ایرانی اسیر آمریکایی ها استفاده کرد؟

انتقاد کرزای از آمریکا برای گسترش فساد در افغانستان

تظاهرات دانشجویان الجزایری علیه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری

همه مطرودان سیاسی، فکری و جنسیتی که در زادگاه خود ممنوع بوده اند به ایالات متحده گریخته اند/ گشودن بی ملاحظه مرزها درها را به روی تروریست ها بازمی کند/ مساله مهاجران سوری نه بار اقتصادی آنها که تعصبات نِژادی و دینی در اروپاست

روزنامه پیروزی : چهارشنبه 20 آذر 1398

روزنامه گل : چهارشنبه 20 آذر 1398

روزنامه هدف : چهارشنبه 20 آذر 1398

یک مجتمع مسکونی خاص در ملبورن! (+تصاویر)

لاوروف: ترکیه هنوز نتوانسته گروه های مسلح سوری مخالف را از النصره جدا کند

ببینید | چرا ظریف از جت فانتوم اختصاصی برای برگرداندن دانشمند ایرانی اسیر آمریکایی ها استفاده کرد؟

توییت ضدایرانی سفیر آمریکا در آلمان به زبان فارسی

سازمان ملل: ادعای آمریکا وعربستان علیه ایران را نمی توان ثابت کرد | اخبار ایران و جهان

انتقاد چین از نقض حقوق بشر در آمریکا 

سازمان ملل ادعای دخالت ایران در حمله موشکی و پهپادی به آرامکوی عربستان را رد کرد

چین از نقض حقوق بشر در آمریکا انتقاد کرد

اصرار دولت فرانسه بر اجرای طرحی که باعث اعتصابات شد

بازداشت 175 افسر سعودی تحت آموزش در آمریکا

درگیری نظامیان خارجی در افغانستان

آمریکا کنسول سابق عربستان را به دلیل خاشقجی تحریم کرد

سازمان ملل: ادعای آمریکا وعربستان علیه ایران را نمی توان ثابت کرد

برجام برای ایران فایده ای نداشته باشد در آن نمی مانیم

برجام برای ایران فایده ای نداشته باشد در آن نمی مانیم