مطالب مرتبط:
آخرین تمرین تیم ملی فوتبال ایران در تهران برگزار شد زیرنویس | اخبار ورزشی
نمره «خیلی خوب» معاون وزیر اقتصاد به NPL بانک ملی ایران
نمره خیلی خوب معاون وزیر اقتصاد به NPL بانک ملی
استخدام مدیر منابع انسانی در گروه صنعتی پاک چوب خوزستان
استخدام کارشناس اداری و منابع انسانی جهت شرکت صنایع غذایی در اصفهان
-141 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 21 آبان 1398 ساعت 18:122019-11-12اقتصادي

ارزیابی جایزه ملی تعالی منابع انسانی در بانک دی برگزار شد


بانک دی با هدف ارزیابی عملکرد و تعیین جایگاه خود در مسیر تعالی منابع انسانی در یازدهمین دوره جایزه ملی تعالی انجمن مدیریت منابع انسانی ایران شرکت کرد.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازپایگاه خبری تجارت آنلاین به نقل از اداره روابط عمومی و تبلیغات،بانک دی در راستای ارزیابی مستمر فعالیت ها، فرآیندها و نتایج اقدامات انجام شده در حوزه منابع انسانی و همچنین شناسایی نقاط قوت و فرصت های بهبود در زمینه توسعه فعالیت ها و برنامه ریزی های این حوزه با شرکت در یازدهمین دوره جایزه تعالی، عملکرد خود را در معرض ارزیابی ارزیابان انجمن مدیریت منابع انسانی ایران قرار داد.

بر اساس این گزارش،درجلسه افتتاحیه یازدهمین دوره ارزیابی تعالی منابع انسانی در بانک دی که با حضور محمدرضا قربانی، مدیر عامل بانک، معاونین و مدیران ارشد و گروه ارزیاب جایزه تعالی منابع انسانی برگزار شد، مدیرعامل بانک دی ضمن ابراز خرسندی از حضور بانک در جایزه تعالی منابع انسانی به اهمیت توجه به این حوزه در سازمان ها اشاره کرد و گفت: با توجه به تغییرات و تحولات شگرف و فراگیر حوزه های فناورانه،موثرترین شیوه در شرایط فعلی برای کسب مزیت رقابتی، کارآمد کردن و توانمند سازی منابع انسانی سازمان ها است.

وی افزود: اکنون مدیران هوشمند می دانند که هر چه در زمینه توسعه و ارتقای نیروی انسانی سرمایه گذاری کنند، موفقیت، کارایی و برتری رقابتی سازمان خود را تضمین کرده اند.

قربانی با تاکید بر لزوم تغییر نگرش به حوزه های مختلف در بانک گفت: بانک دی برای کسب موفقیت پایدار، نیازمند تغییر و بهبود در حوزه های مختلفی است که منابع انسانی در میان این حوزه ها به دلیل نقش آفرینی نیروهای انسانی در ایجاد هر نوع تغییر و بهبود سازمانی نقش مهم تر و کلیدی تری را ایفا می کند.

قربانی با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه منابع انسانی در بانک دی تصریح کرد: بانک دی با برخورداری از بدنه مدیریتی و کارشناسی جوان در زمره معدود بانک هایی است که توانسته با بهره گیری از توانایی و انرژی جوانی در کنار تجربه کاری مدیران کارآمد، تصویر یک بانک پویا و کاربلد را در جامعه به تصویر بکشد و امید است حضور در جایزه تعالی منابع انسانی زمینه ساز تزریق ایده ها، تجربیات گرانبها در بدنه کارشناسی بانک و سیاست های حوزه منابع انسانی شود.

در ادامه این جلسه مجتبی حیدری، معاون سرمایه انسانی بانک دی ضمن قدردانی از گروه ارزیاب، مدیران و همکاران مشارکت کننده در فرآیند ارزیابی با اشاره به حمایت های مدیریت ارشد بانک دی در به ثمر نشستن استراتژی های منابع انسانی گفت: بدون شک اگر اعتماد و حمایت های بی دریغ مدیریت ارشد بانک و همراهی همکاران خدوم این معاونت نبود، توسعه فعالیت ها و پیاده سازی استراتژی های منابع انسانی به سادگی محقق نمی شد.

معاون سرمایه انسانی بانک دی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه سرمایه انسانی گفت: در چند سال گذشته تا کنون با درخواست های متعددی از سوی بانک ها برای آشنایی با اقدامات و فعالیت های انجام شده در حوزه سرمایه انسانی بانک دی مواجه بوده ایم که طی نشست های مشترکی که با آن ها داشته ایم ضمن تبادل تجربیات و ایده ها از فرآیندها و برنامه های منابع بانک دی الگوبرداری شدهکه این امر نشانگر متعالی بودن و پیشروی بانک دی در حوزه سرمایه انسانی است.

وی افزود: رشد متوزان و هماهنگ در تمامی سیستم ها و زیرسیستم های منابع انسانی در بانک دی یکی از مهم ترین اولویت های این معاونت بوده که با برنامه ریزی و استراتژی مدون و همت همکارانم در معاونت سرمایه انسانی به طرز چشمگیری محقق شده است.

حیدری با اشاره به هدف بانک از شرکت در جایزه تعالی منابع انسانی گفت: هدف از حضور در فرآیند جایزه تعالی منابع انسانی، بهبود فعالیت ها و اقدامات حوزه سرمایه انسانی و ارتقای جایگاه سرمایه های انسانی بانک است که این امر از طریق دریافت بازخورد ارزیابان بی طرف بیرونی و تزریق ایده های نو به فرآیند های حوزه منابع انسانی، ارتقای روزافزون شأن و منزلت کارکنان به عنوان سرمایه های ارزشمند را در پی خواهد داشت.

گروه ارزیابی انجمن مدیریت منابع انسانی ایران متشکل از پنج ارزیاب متخصص در حوزه منابع انسانی با استقرار در ستاد مرکزی بانک دی به مدت سه روز ضمن مصاحبه با مدیران ارشد بانک و برگزاری چهار گروه کانون با بیش از 50 نفر از کارکنان ستاد و شعب به صورت انتخاب تصادفی گفت و گو کرد و با بررسی تمامی مستندات به راستی آزمایی اظهارنامه منابع انسانی و ارزیابی جایگاه بانک در مسیر تعالی منابع انسانی پرداخت.

در این ارزیابی که به مدت سه روز به طول انجامید، بانک دی در 9 معیار رهبری منابع انسانی ، استراتژی منابع انسانی ، فرایند برنامه ریزی و تامین منابع انسانی ، فرایند توسعه منابع انسانی ، فرایند جبران خدمت ، روابط کار و کارکنان ، نتایج ادراکی منابع انسانی ، نتایج عملکرد منابع انسانی و نتایج سازمانی مورد ارزیابی قرار گرفت.

در جلسه اختتامیه یازدهمین دوره ارزیابی تعالی منابع انسانی در بانک دی، ارزیابان انجمن مدیریت منابع انسانی ایران ضمن تقدیر از فعالیت های انجام شده در حوزه منابع انسانی در بانک دی به ارائه گزارشی اجمالی از ارزیابی خود پرداختند.

گروه ارزیاب با اشاره به این که مدل تعالی منابع انسانی به عنوان یک چارچوب جامع، الگو و نقشه راه مبتنی بر مجموعه ای از ارزش های محوری، معیارها و شاخص ها در حوزه منابع انسانی سازمان است که به مدیران منابع کمک می کند افزودند:این مدل با ارزیابی مستمر فعالیت ها، فرآیند و نتایج منابع انسانی این امکان را فراهم می آورد یک سازمان، نقاط قوت و فرصت ها را شناسایی و برای بهبود آن ها و رسیدن به سازمان یادگیرنده و توسعه یافته برنامه ریزی کند.

ارزیابان انجمن مدیریت منابع انسانی ایران با بیان این که در مدل تعالی منابع انسانی پنج ارزش محوری مورد توجه قرار دارد، خاطر نشان کردند:در این ارزیابی اقدامات بانک دی در حوزه سرمایه انسانی در ارزش های رهبری استراتژیک، نگرش سرمایه ای به منابع انسانی، یادگیری، توسعه و بهبود مستمر، تاکید بر مسئولیت اجتماعی و اخلاق حرفه ای و ارزش مداری و تمرکز بر نتایج حاصل از مدیریت مبتنی بر فرآیند مورد بررسی و ارزیابی سخت گیرانه قرار گرفت که خوشبختانه نتایج مطلوب و امیدبخشی حاصل شد.

مجتبی حیدری، معاون سرمایه انسانی بانک دی نیز در جلسه اختتامیه ضمن تقدیر از تلاش های بی شائبه و نظارت دقیق گروه ارزیاب انجمن مدیریت منابع انسانی ایران تاکید کرد: هدف بانک از شرکت در این ارزیابی، کسب جایزه نیست بلکه هدف اصلی تمرکز بر گزارش های تحلیلی و بازخوردهای ارزیابان و شناسایی نقاط قوت و فرصت های بهبود به منظور برنامه ریزی بهتر و ارتقای فعالیت های حوزه سرمایه انسانی است.

حیدری افزود:معاونت سرمایه انسانی بانک دی،گوش شنوای همکاران است و خرسندیم فضایی را فراهم کرده ایم که کارکنان می توانند در نهایت برخورداری از آزادی بیان، انتقادات و پیشنهادات خود را مطرح کنند و امیدوارم که گزارش نهایی گروه ارزیاب مبنای فعالیت های آینده و اقدامات نوآورانه حوزه سرمایه انسانی بانک قرار گیرد تا بتوانیم بیش از گذشته در این حوزه خطیر به خدمت رسانی ادامه دهیم.

گفتنی است جایزه تعالی منابع انسانی دارای 5 سطح گواهینامه، تقدیرنامه، نشان برنز، نشان نقره ای و نشان طلایی است که میزان موفقیت سازمان ها را در راه رسیدن به تعالی نشان می دهد و مراسم اعلام نتایج ارزیابی و اهدا جوایز سازمان های شرکت کننده در یازدهمین دوره جایزه تعالی منابع انسانی در روز بیست و هشتم آبان ماه سال جاری برگزار خواهد شد.


کلید واژه ها: منابع انسانی - منابع - بانک دی - بانک - ارزیاب - مدیر - حوزه - مدیریت منابع انسانی - جایزه - مدیریت - مدیران - سازمان - تغییر - کارشناسی - بهبود - اقدامات - ارزیابی عملکرد - سرمایه انسانی - سرمایه - دوره - حضور - عملکرد - برگزار - موفقیت - فعالیت - سرمایه گذاری - نیروی انسانی - پایگاه خبری - روابط عمومی - برنامه ریزی

آخرین اخبار سرویس:
استخدام کارمند فروش خانم در یک شرکت معتبر در مرکزی

استخدام کارشناس فروش منطقه ای در یک شرکت معتبر /آذربایجان شرقی

استخدام 6 ردیف شغلی در حوزه فروش و توزیع / اصفهان

استخدام حسابدار فروش در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام کارشناس تحقیقات بازار آقا در یک شرکت معتبر

سود حاصل از افزایش قیمت بنزین به جیب دولت می رود یا مردم؟

استخدام کارشناس فروش منطقه ای دیک شرکت معتبر /آذربایجان غربی

استخدام یک نفر جهت کار در بخش فروش در اهواز

استخدام همکار خانم جهت انجام امور دفتری در شهرک صنعتی امیرکبیرِ اصفهان

استخدام اپراتور ماهر و ساده دستگاه تزریق پلاستیک در شرکت معتبر

استخدام مترجم زبان انگلیسی خانم مسلط به کامپیوتر در اصفهان

تغییر قوانین مالی و بانکی لازمه رونق تولید در کشور است

تولید عسل در خمین 27 درصد افزایش یافت

طرح های گردشگری در قزوین به میزان 70 میلیارد ریال افتتاح شده است

استخدام کارمند مناقصه و فروش خانم در شرکت فعال در زمینه نفت و گاز

تکیه بر منابع مالیاتی، نقطه ضعف و قوت بودجه 99 است

زراعت چوپ در چهارمحال و بختیاری سالانه 247 میلیارد ریال درآمد دارد

محرومیت 4 ماهه رییس باشگاه سامپدوریا از هرگونه فعالیت فوتبالی

هزینه زندگی کارگران چقدر شده است؟

گردشگری با نمایشگاه های این هفته/پیشنهاد ویژه؛نمایشگاه گردشگری پارس شیراز/مشهد رکورد شکست!

همسان سازی حقوق بازنشستگان نیرو های مسلح فعلا اجرا نمی شود+جزییات

دلار تغییر مسیر داد / جلوگیری از مداخله دلالان در بازار

فساد در شهرداری به صفر رسیده است/ احیای هویت باغ شهر در تبریز

تحقق سوسیالیسم غیرممکن است/ دولت ها نمی توانند ارزیابی درستی از نیازهای عمومی داشته باشند

محرومیت 4 ماهه رییس باشگاه سامپدوریا از هرگونه فعالیت فوتبالی

معمای اختلاف عجیب 10 میلیون تنی تولید محصولات باغی / به دنبال ضرر باغداران و منفعت وارداتچی ها هستند

سخنگوی دولت: اشتباه کردیم؛ باید واقعیت های تحریم را به مردم می گفتیم

استخدام کارشناس فروش منطقه ای در سمنان

استخدام کارشناس فروش منطقه ای در یک شرکت معتبر ترکیه ای/تهران

استخدام حسابدار تولیدی آقا در شیمی کشاورزی سپیدار ایرانیان

استخدام کارشناس فروش منطقه ای در اصفهان

استخدام مدیر فروش خانم در شرکت ققنوس جاده ابریشم/تهران

استخدام 6 ردیف شغلی در مجتمع پل گیلان

استخدام کارشناس برنامه ریزی (صنایع یا MBA) در تهران

استخدام ویزیتور در یک شرکت معتبر تولید و پخش آب معدنی در تهران

استخدام حسابدار (کارشناس حسابداری) با سابقه کار /اصفهان

جلوگیری از سوختن 20 میلیون فوت مکعب گاز در محدوده اهواز

مالیات بر عایدی سرمایه با سوداگران مسکن، سکه و ارز مقابله خواهد کرد

رضا فتحی مقدم اوضاع تأسف بار خور گورسوزان در قلب تجاری ایران

بررسی 83 پرونده حوادث کار در ایلام طی سال جاری

افزایش دو برابری خبرنگاران بیمه شده/مسیر آینده تامین کاغذ مطبوعات روانتر می شود

از نمره عارف به دولت روحانی تا پیغام بنزینی 2 روز قبل از افزایش قیمت/شورای امنیت ماشین چمن زنی راه انداخت/علیه دولت سیاهنمایی می شود

استخدام بازاریاب حضوری در شرکت بازار گستر پگاه در یزد

ربیعی: برخی جریان های تندرو در عمل از تحریم ها استقبال می کنند/ اشتباه کردیم؛ باید واقعیتهای تحریم را به مردم می گفتیم!

«سایه های معماری»

اجرای خیابانی سالار عقیلی!

تولید عسل در خمین 27 درصد افزایش یافت

قیمت واقعی پرفروش ترین خودروهای جهان

تغییر قوانین مالی و بانکی لازمه رونق تولید در کشور است

چرا کیفیت آب در برخی منازل خوب نیست؟

دردسرهای فعال سازی رمز دوم یک بار مصرف

اجرای خیابانی سالار عقیلی!

مهمترین رخدادهای هرمزگان در هفته ای که گذشت

تخریب 100 درصدی جنگلهای آمازون

رونق پیاز دزدی در هند!!+ فیلم

شکاف بین هزینه دستمزد و معیشت کارگران چقدر شد؟ | پایگاه خبری زیرنویس اخبار روز

پیش فروش 4 محصول ایران خودرو با تحویل یک ساله

بانک های امریکایی هم برای مشتریان خود رمز دوم دارند

اجرای شبانه سهمیه بندی بنزین بدون اطلاع مردم اشتباه بود/ لزوم نظارت بر بازار

استخدام 3 ردیف شغلی در یک شرکت معتبر تولیدی از تهران

بانک توسعه آسیا از پیشرفت اقتصادی پاکستان خبر داد

تکیه بر منابع مالیاتی، نقطه ضعف و قوت بودجه 99 است

زراعت چوپ در چهارمحال و بختیاری سالانه 247 میلیارد ریال درآمد دارد

انارکی: فرمول محاسبه افزایش حقوق و دستمزد در بودجه سال آینده نامعلوم است/افزایش 15 درصدی حقوق تنها کفاف 15 روز از ماه را می کند

اجرای شبانه سهمیه بندی بنزین بدون اطلاع مردم اشتباه بود/ لزوم نظارت بر بازار

حمایت از فقرا؛ از یارانه تا کارت غذا / تورم حمایت های معیشتی را بی اثر می کند

انقباض بودجه با افزایش 15 درصدی حقوق و مستمری/ با 6 هزار میلیارد تومان چگونه می خواهند «همسان سازی» را اجرایی کنند؟!

همایش سرمایه گذاران در اردبیل برگزار می شود

فقدان تنظیم گر بخشی مانع سرمایه گذاری در پتروپالایشگاه ها

کف قیمت خودرو از 50 میلیون تومان گذشت

ورود دستگاه قضایی به موضوع تردد شتر های سرگردان در محور های مواصلاتی هرمزگان/ دستورات فوری جهت جمع آوری و هویت گذاری احشام صادر شد

سخنگوی دولت: اشتباه کردیم؛ باید واقعیتهای تحریم را به مردم می گفتیم

با گران ترین ساعت های جهان آشنا شوید+عکس

قشر متوسط رکوردار مصرف سیگار / آمار زنان سیگاری طبقه متوسط رو به افزایش

همایش سرمایه گذاران در اردبیل برگزار می شود

فقدان تنظیم گر بخشی مانع سرمایه گذاری در پتروپالایشگاه ها

آینده خودروهای گاز سوز

بانکهای امریکایی هم برای مشتریان خود رمز دوم دارند

قیمت نفت به بالاترین رکورد 3 ماهه دست یافت

آخرین وضعیت برنامه توقف تولید پراید

افزایش وام مسکن در 3 سناریو

آگهی استخدام مدیر - امروز 23 آذر 98

آگهی استخدام مهندس مکانیک - استخدام امروز 23 آذر 98

مقایسه بین CNG و بنزین

تئاتر را فدای گیشه و فروش بیشتر نکنیم/فیلمنامه ها نسبت به گذشته افت کرده اند

از یادداشت انگلستان به فروغی پیرامون امتیازنامه دارسی تا توضیح درباره افزایش قیمت بنزین

بانکهای امریکایی هم برای مشتریان خود رمز دوم دارند

سیب زمینی چهارمحال و بختیاری فاقد آلودگی نیترات است

کدام برندهای موبایل بازار آمریکا را تسخیر کرده اند؟

استخدام نیروی تشریفات و خدمات آقا در مدیریت سرمایه کیان

استخدام کارشناس IT و کارشناس فروش در تهران

استخدام کارشناس توزیع در شرکت چوب و فلز آرام گستر در تهران

افزایش 100 درصدی جنگل زدایی در آمازون

غرفه های خالی، شهروندان سرگردان

تازه ترین قیمت خودروهای داخلی/دنا 114میلیون

قیمت آپارتمان در منطقه تهرانپارس

قیمت آپارتمان در منطقه تهرانپارس

وضعیت قرمز در حلقه مرزی پایتخت

واکنش فدراسیون کارگری به مشکل پرداخت بودجه اش از سوی کمیته المپیک

سیلندر نورانی جی بی ال (+تصاویر)

ارزیابی جایزه ملی تعالی منابع انسانی در بانک دی برگزار شد

ارزیابی جایزه ملی تعالی منابع انسانی در بانک دی برگزار شد