مطالب مرتبط:
شهرکرد قطب تولید شیراستریلیزه کشور
آمادگی 50 درصدی کشور در حوزه پدافند غیرعامل
سهم یک درصدی انرژی های نو در سبد تامین برق کشور
کاربران بازی های ویدئویی در آمریکا به اندازه 5 میلیون خودرو دی اکسید کربن تولید کردند
سهم یک درصدی انرژی های نو در سبد تامین برق کشور
-107 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 21 آبان 1398 ساعت 14:352019-11-12اقتصادي

افت 80 درصدی تولید خودرو در کشور


جدیدترین آمار تولید خودرو در کشور نشان می دهد شرکت های بخش خصوصی با افتی بزرگ در تیراژ مواجه و 70 درصد آنها (از حیث تعداد) نیز عملا تعطیل شده اند.

- دنیای اقتصاد نوشت: جدیدترین آمار تولید خودرو در کشور نشان می دهد شرکت های بخش خصوصی با افتی بزرگ در تیراژ مواجه و 70 درصد آنها (از حیث تعداد) نیز عملا تعطیل شده اند.

بنابر آمار وزارت صنعت، معدن و تجارت که به هفت ماه امسال مربوط می شود، کل تیراژ محصولات سواری در بخش خصوصی صنعت خودرو کشور تا پایان مهر، تنها 14 هزار و 982 دستگاه بوده است.

این در حالی است که خصوصی ها در هفت ماه سال گذشته بیش از 70 هزار دستگاه تولید داشتند و بنابراین امسال و تا پایان مهر، متحمل افتی 80 درصدی شده اند.

در آمار وزارت صمت، نام 10 شرکت به عنوان خودروسازان خصوصی منتشر شده که در این بین، هفت شرکت هیچ تولیدی در مهر امسال نداشته اند.

با این حساب، عملا 70 درصد خودروسازی خصوصی کشور تعطیل شده و سه شرکت دیگر نیز با تیراژی بسیار اندک فعال باقی مانده اند.

70 درصد خودروسازی خصوصی تعطیل شدپاسخ این پرسش که چرا چنین بلایی بر سر بخش خصوصی صنعت خودرو آمده، در تحریم نهفته است، چه آنکه بیشتر شرکای خارجی خصوصی ها، ایران را ترک کرده یا فعالیت خود را به حداقل رسانده اند.

پس از خروج آمریکا از برجام و اعلام دونالد ترامپ رییس جمهوری این کشور مبنی بر تحریم خودروسازی ایران، قابل پیش بینی بود که شرکت های معتبر اروپایی و آسیایی به تبعیت از این اقدام و از ترس جریمه شدن توسط آمریکایی ها، چمدان های شان را ببندند و بروند، اما گمان می رفت چینی ها بمانند.

با این حال تحریم ها آنقدر سخت بود که خودروسازان چینی نیز ترجیح دادند این بار و به عکس دوران تحریم قبلی، ریسک نکنند و از ایران بروند.

ازآنجاکه ستون خودروسازی بخش خصوصی کشور را شرکت های چینی تشکیل می دهند، تحریم سبب شد خصوصی ها به مشکل برخورده و بیشتر آنها شرکای چشم بادامی شان را از دست بدهند.

البته در بخش خصوصی ایران شرکت های ژاپنی و کره ای نیز حضور دارند، اما تیراژ آنها بسیار پایین تر از چینی ها است از همین رو با رفتن چشم بادامی ها، این بخش از صنعت خودروی ایران دچار بحران شد.

اوایل تحریم، تولید در خودروسازان خصوصی رو به افت رفت اما متوقف نشد، با این حال رفته رفته با قطع ارتباط کامل شرکای خارجی، بیشتر شرکت های بخش خصوصی به حالت تعطیل درآمدند.

خودروسازان چینی البته اصلا دلشان نمی خواست بازار ایران را که تازه جا پای خود را در آن سفت کرده بودند، ترک کنند، با این حال تحریم سفت و سخت آمریکایی ها ابتکار عمل را از آنها گرفت.

جدا از اینکه ارسال قطعات خودرو به ایران مشمول تحریم و جرایم مادی و معنوی می شد، از حیث عملیات پولی و بانکی (نقل و انتقال پول) نیز آمریکا تقریبا تمامی منافذ را بست تا تقریبا هیچ خودروسازی در جهان ریسک همکاری با ایرانی ها را نپذیرد، از جمله چینی ها.

این در حالی است که در تحریم های قبلی، خودروسازان چینی نه تنها ایران را ترک نکردند، بلکه فعالیت خود را نیز گسترش دادند، تا جایی که شرکت های جدیدی به بخش خصوصی و حتی نیمه دولتی صنعت خودروی کشور پیوستند.

تا قبل از تحریم خودروسازی در نیمه تابستان 97، خودروسازان چینی توانسته بودند سهمی نزدیک به 20 درصد را از بازار ایران برای خود دست و پا کنند و اگر مانع تحریم سر راه آنها سبز نمی شد، سهم شان بالاتر نیز می رفت.

نکته مهم دیگری که در مورد خودروسازی بخش خصوصی به خصوص شرکای چینی آن وجود دارد، کم توجهی به داخلی سازی قطعات است.

چینی ها در این سال ها اقدامات جدی خاصی را در راستای داخلی سازی انجام ندادند و از همین رو بخش خصوصی وابستگی زیادی به قطعات خارجی داشت و همچنان نیز دارد.

بنابر آخرین آمارها، داخلی سازی قطعات در خودروهای چینی مونتاژ ایران، از 40 درصد تجاوز نکرد، 40 درصدی که تازه بیشتر آن را رنگ و مونتاژ و قطعاتی ساده تشکیل می داد.

در باب اینکه چرا داخلی سازی در بخش خصوصی صنعت خودرو ضعیف بود، دلایل مختلفی مطرح می شود، از جمله اینکه وزارت صمت و شرکت های داخلی فشاری بابت ساخت داخل به چینی ها وارد نکردند و همچنین، چنین اقدامی از نظر اقتصادی به صرفه نبوده است.

برخی بر این باورند که اگر وزارت صمت و شرکت های داخلی بخش خصوصی، چینی ها را بابت داخلی سازی تحت فشار قرار می دادند، حالا این بخش اوضاع بهتری در تولید داشت.

از آن سو اما برخی دیگر نیز معتقدند به صرفه تر بودن واردات قطعات خودروهای چینی در مقایسه با ساخت داخل آنها، دلیل ضعف در ساخت داخل قطعات بوده است.

هرچه هست، خودروسازی بخش خصوصی ایران این روزها حال و روز خوشی ندارد و خطوط تولید بیشتر شرکت ها به حالت توقف درآمده است.

درست است که روی کاغذ هنوز چهار شرکت بخش خصوصی فعال است، اما اولا با تیراژی ضعیف کار می کنند و ثانیا مشخص نیست فعالیت آنها در آینده تداوم داشته باشد.

سهم خصوصی ها از تولید اما بنابر آمار موجود، تیراژ خودروسازان بخش خصوصی تا پایان مهر امسال به 15 هزار دستگاه نیز نرسیده و این موضوع نشان می دهد تولید آنها به یک پنجم هفت ماه سال گذشته نزدیک شده است.

همچنین با توجه به تولید کل خودروهای سواری در کشور طی هفت ماه امسال، سهم محصولات بخش خصوصی از تیراژ کلی به 3/ 3 درصد نزول کرده است.

به عبارت بهتر، خصوصی ها تا پایان مهر امسال تنها یک سی ام از کل تیراژ خودروهای سواری کشور را تولید کرده اند.

در بین خودروسازان بخش خصوصی اما بیشترین تیراژ طی هفت ماه امسال به کرمان موتور تعلق گرفته است.

بنابر آمار اعلامی، این شرکت تا پایان مهر ماه امسال 9 هزار و 808 دستگاه انواع محصولات سواری را مونتاژ کرده تا در مقایسه با هفت ماه سال گذشته، 63 درصد افت تیراژ را تجربه کند.

این شرکت همچنین در مهر امسال یک هزار و 185 دستگاه تیراژ داشته تا جزو معدود شرکت های بخش خصوصی باشد که حداقل تا پایان مهر هنوز فعال بوده است.

در بین محصولات تولیدی توسط کرمان موتور طی هفت ماه سال جاری، هیوندایی النترا دیده نمی شود، اما مدل های ای 20 و اکسنت مونتاژ شده اند.

اکسنت حتی در مهر ماه نیز تولید داشته و کرمان موتور پنج دستگاه از این محصول را مونتاژ کرده است.

طبق آمار منتشره اما لیفان در هیچ یک از مدل هایش دیگر جایی در سبد تولیدات کرمان موتور طی هفت ماه امسال نداشته است، با این حال برخی مدل های جک به تولید رسیده اند.

کرمان موتور توانسته در هفت ماه امسال 9 هزار و 785 دستگاه از مدل های مختلف جک را مونتاژ کند.

بیشترین رقم تولید در کرمان موتور به جک S5 تعلق دارد و کمترین تیراژ نیز نصیب مدل J5 شده است.

طبق آمار منتشره، کرمان موتور در مهر امسال نیز در مجموع هزار و 180 دستگاه جک را به تولید رسانده است.

دیگر خودروساز بخش خصوصی یعنی گروه بهمن طی هفت ماه امسال هزار و 220 دستگاه محصول را به تولید رسانده و این در حالی است که نام هاوال و بسترن نیز در جمع تولیدات این شرکت دیده می شود.

با این حال اما گروه بهمن در مقایسه با هفت ماه سال گذشته افتی 80 درصدی را به خود می بیند.

این شرکت همچنین در مهر ماه تنها 224 دستگاه انواع محصول سواری شامل مزدا3، هاوال و بسترن را به تولید رسانده است.

در این بین، مزدا3 تا پایان مهر تیراژی 717 دستگاهی را به خود اختصاص داده و هاوال و بسترن نیز به ترتیب 89 و 414 دستگاه تولید داشته اند.

گروه بهمن پیش تر به مشتریان خود اعلام کرده بود توان تحویل هاوال را ندارد و آنها باید محصول جایگزین تحویل بگیرند، با این حال خودروی موردنظر در مهر ماه تولید شده است.

از گروه بهمن بگذریم و به مدیران خودرو برویم، شرکتی که محصولاتی از برند چینی چری را مونتاژ می کند، هرچند بهتر است بگوییم مونتاژ می کرد.

بنابر آمار موجود، این شرکت در مهر امسال هیچ تولیدی نداشته است.

مدیران خودرو اما تا پایان مهر، 2هزار و 751 دستگاه انواع محصولات سواری را تولید کرده تا نسبت به هفت ماه سال گذشته، 3/ 91 درصد افت کند.

در بین محصولات این شرکت، آریزو5 بیشترین تیراژ را داشته و کمترین عدد تولید نیز نصیب ام وی ام 315 شده است.

سری هم به دیگر خودروسازان بخش خصوصی بزنیم و ببینیم آنها چه افت و خیزی در تولید طی هفت ماه امسال داشته اند.

در این بین، صنعت خودرو آذربایجان که به مونتاژ محصولات ام جی چین مشغول بود، در مهر ماه تعطیل بوده و هیچ تولیدی نداشته است.

این شرکت تنها 135 دستگاه تیراژ در هفت ماه امسال داشته که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افت 96 درصدی را نشان می دهد.

از کارمانیا دیگر خودروساز بخش خصوصی نیز خبر می رسد این شرکت در هفت ماه امسال و نسبت به مدت مشابه سال گذشته، با افت 90 درصدی مواجه شده و تیراژی تنها 79 دستگاهی داشته است.

کارمانیا که محصولات BYD چین را در ایران مونتاژ می کرد، در مهر امسال هیچ تولیدی نداشته و به نظر می رسد BYD ایران را ترک کرده است.

بنابر آمار وزارت صنعت، معدن و تجارت، دیگر شرکت بخش خصوصی به نام خودروسازان بم در هفت ماه امسال تیراژی 320 دستگاهی را از خود به جا گذاشته است.

با توجه به این رقم، خودروسازان بم در مقایسه با بازه زمانی مشابه سال گذشته، 77 درصد افت تولید را به خود می بیند.

این شرکت یک محصول از جیلی چین را مونتاژ می کند و در مهر ماه تنها 58 دستگاه تیراژ داشته است.

از بم که بگذریم، دیگر خودروساز بخش خصوصی به نام ریگان خودرو نیز توانسته در هفت ماه امسال تیراژی 398 دستگاهی را از خود به جا بگذارد.

این شرکت محصولی به نام کوپا مونتاژ می کند که به یکی از زیرمجموعه های زوتی چین تعلق دارد.

ریگان خودرو در مهر امسال هیچ تولیدی نداشته است.

از سوی دیگر، سازه های خودرو دیار نیز که محصولی به نام سابرینا متعلق به گریت وال چین را مونتاژ می کرد، طی هفت ماه امسال 167 دستگاه تیراژ داشته است.

این شرکت در مهر امسال هیچ محصولی را به تولید نرسانده است.

در نهایت دو شرکت عظیم خودرو و سرمایه گذاری بایک نیز فعالیتی در مهر امسال نداشته اند، اما در هفت ماه سال، اولی 44 دستگاه و دومی 65 دستگاه محصول به تولید رسانده است.


کلید واژه ها: خودرو - خصوصی - بخش خصوصی - خودروسازان - شرکت - خودروسازی - تحریم - تولید خودرو - آمار تولید خودرو - تولید - ایران - صنعت خودرو - کشور - تعطیل - درصد - وزارت صنعت، معدن و تجارت - آمریکایی ها - چینی - خروج آمریکا از برجام - آمریکا - صنعت، معدن و تجارت - صنعت - آمریکایی - آمار - دستگاه - دنیای اقتصاد - دونالد ترامپ - بازار ایران - رییس جمهوری - وزارت

آخرین اخبار سرویس:
توزیع اشتراکی بهترین روش برای توزیع گازمایع در سیستان و بلوچستان است

کمباین سازی ایران 95 درصد نیاز کشور را تامین می کند

فروش فوری هم به داد قیمت پراید نرسید/چرا پراید و تیبا گران شدند؟

یک میلیارد تومان وام خوداشتغالی به مددجویان بهزیستی چالوس پرداخت شد

بیش از 50 درصد مسکن روستایی خراسان شمالی مقاوم سازی شد

استخدام کارمند اداری در صنایع بسته بندی ایمان در البرز

رییس اورژانس کشور: حوادث ترافیکی چهارمین علت مرگ و میر در ایران است

انعقاد 80 میلیارد ریال قرارداد صنعتی در خراسان رضوی

لزوم امانتداری رسانه ها در انتشار اخبار

مصداق بارز تشویش اذهان عمومی/​ نود اقتصادی مغرضانه خبرسازی می کند

هشدار بانک مرکزی فرانسه نسبت به عواقب اعتصابات

طلای سرخ، گنج پنهان درکوهدشت

اختصاص 70 هزار میلیارد ریال تسهیلات به شرکت های دانش بنیان

افزایش 23.9 درصدی امتیاز شاخص های عمومی بانک کشاورزی

امکان صادرات روزانه 40 میلیون لیتربنزین

مدیرعامل ایران خودرو خبر داد: خودکفایی درتولید ملی از سه مسیر با کاهش ارزبری بالا

بانک شهر بازوی توانمند شهرداری ها در ایجاد شهر هوشمند

نظام بانکی حمایت از شرکت های دانش بنیان را دراولویت قرار داده است

ساعت کار صرافی های بانکی افزایش یافت

وعده های وزیر راه درباره مناطق سیل زده محقق نشد

گازهای گلخانه ای رکورد زد؛ حال زمین بدتر شد+ویدئو

سود سهام شرکت «سیمان خزر» در شعب بانک صادرات ایران پرداخت می شود

اقتضائات شرعی ضمانت سپرده ها در بانکداری ایران بررسی می شود

تحول تجارت و گردشگری چابهار باساخت فرودگاه

69 درصد از جمعیت سمنان یارانه معیشتی دریافت کردند

خدمات دهی به مشتریان بانک سینا متحول می شود

«گَرگَر»؛ ارابه مرگ اهالی «ابراهیم آباد»/ بهای سنگین تحصیل دانش آموزان به قیمت جان

استخدام تعدادی زیگزال دوز ماهر در محدوده بازار تهران

کشف 486 میلیارد ریال کالای قاچاق در مازندران

رشد مرگ و میر بر اثر گاز گرفتگی به نسبت پاییز گذشته

نقش راهبردی بانکها در حوزه مسئولیت های اجتماعی

اعطای 400 میلیارد ریال تسهیلات به شرکت های کوچک/ هیچ محدودیتی برای صدور ضمانت نامه نداریم

15 میلیون مترمکعب نیاز آبی صنایع اصفهان از پساب تامین می شود

استخدام بازاریاب و ویزیتور با مزایا در تهران

مدیرعامل ایران خودرو دیزل منصوب شد

طرح مجلس برای استیضاح و محاکمه وزیر نفت

آغاز ترخیص 56 هزار تن برنج از گمرک/ مشکل کاغذهای وارداتی حل شد

توان افزایش عملکرد باغات زیتون تا 12تن در هکتار رسانه 7 | اخبار ارز و سکه

لزوم تقویت حوزه صادرات نرم افزار در استان فارس

استخدام کارشناس اداری و فروش در یک شرکت معتبر IT /تهران

مرمت قلعه تاریخی نی ریز

15 هزار تن کود شیمیایی بین کشاورزان استان سمنان توزیع شد

آغاز ترخیص 56 هزار تن برنج از گمرک

دانش فنی تولید نانو هیدروکسی آپاتیت در کشور بومی شد

توزیع اشتراکی بهترین روش برای توزیع گازمایع در سیستان و بلوچستان است

قطع روشنایی تونل نیایش

اخذ مجوز مرکز نوآوری علوم انسانی/رونمایی از 40 اثر پژوهشگاه در هفته پژوهش

افت قیمت گندم و افزایش قیمت دانه های روغنی در جهان

دوران سخت در انتظار چینی ها

اختصاص 70 هزار میلیارد ریال تسهیلات به شرکت های دانش بنیان

ثبت بیش از 685 اظهارنامه صادراتی و وارداتی در استان یزد

شهرک تخصصی شیرینی سنتی در قزوین احداث می شود

توقف یک نیمه ای شهر خودرو و سپاهان در مشهد

برخورد جدی با افزایش قیمت در استان سمنان/نان گران نشد

خدمات دهی به مشتریان بانک سینا متحول می شود

اوراق گام؛ گامی سریع در تامین مالی بنگاه های تولیدی | اخبار ایران و جهان

فعالسازی رمز پویا از طریق درگاه های بانک سپه فراهم شد

ثبات نرخ ارز در بازار جهانی

افزایش احساس تعلق محله ای و مشارکت های اجتماعی محلات منطقه 13

شرکت بهره برداری مترو، سازمان اتوبوسرانی و تاکسیرانی مستثنی از کاهش هزینه سازمان ها و شرکت ها

احداث یک بازار میوه و تره بار در هر محله تهران

افزایش 70 درصدی مددجویان اتوبوس های سیار در شب گذشته

کمپین حمایت از کودکان سرطانی برگزار می شود

چند توصیه مهم به خریداران خودرو

قیمت خودرو های پرفروش امروز (1398.9.18)

کمباین سازی ایران 95 درصد نیاز کشور را تامین می کند

طرح فروش اقساطی ایران خودرو با 2 محصول در 19 آذر 98 (+ جدول)

استخدام مهندس فنی آشنا به ماشین الات تزریق پلاستیک در شرکت معتبر

استخدام چهار ردیف شغلی جهت هتل در خراسان رضوی

فعالسازی رمز پویا از طریق درگاه های بانک سپه فراهم شد

استخدام تراشکار، تکنسین فنی، فرزکار آقا در یزد

فلر از پتروشیمی نوری حذف می شود/ 90 درصد از ارز خود را به سامانه نیما عرضه می کنیم

مفاهیم و مدلهای رفتار شهروندی سازمانی و رفتار شهروندی عادی و ارتباط میان آنها

هشدار بانک مرکزی فرانسه نسبت به عواقب اعتصابات

کدام بهتر است؟ کیسه پارچه ای، کاغذی یا پلاستیکی

باید در شناسایی و مجازات فساد راه های دور زدن قوانین را ببندیم

ساماندهی میدان دواب ارومیه ادامه دارد

اوراق گام؛ گامی سریع در تامین مالی بنگاه های تولیدی

بازار خرید و فروش ارز

چراغ تالار شیشه ای سبز ماند

رییس کل بانک مرکزی: ثبات را به بازار ارز بر می گردانیم

مردم نگران تهیه اقلام ضروری نباشند

رییس کل بانک مرکزی: با نوسانات ارزی هیجان زده برخورد نمی کنیم

تولید روزانه 35تُن شیر خام در تایباد

پوشش اجباری بیمه سلامت معطل اعلام نظر وزارت رفاه

شش استراتژی طرح ملی پیشگیری از خودکشی

خودداری بیمه سلامت از پرداخت هزینه «سمعک»

سرمایه گذاری در آموزش و پژوهش موضوعی حیاتی است

«گَرگَر»؛ اربه مرگ اهالی «ابراهیم آباد»/ بهای سنگین تحصیل دانش آموزان به قیمت جان

بازدید رییس کل بانک مرکزی از علی بابا

احتمال تداوم ممنوعیت واردات خودرو در سال 99

انصراف گردشگران از سفر به فرانسه در تعطیلات کریسمس/ دلیل: اعتصابات سراسری

80 میلیارد ریال قرارداد صنعتی در خراسان رضوی منعقد شد

رییس کل بانک مرکزی: با نوسانات ارزی هیجان زده برخورد نمی کنیم

علت جمع آوری دوچرخه های بیدود از سطح شهر تهران

افزایش تماس مازندرانی ها با شماره 124برای پیگیری تخلفات صنوف

صدا و سیما باید برای بیان پیام های فرهنگی برنامه داشته باشد

وزارت دفاع در پیشوا 80 میلیارد تومان سرمایه گذاری کرده است

همتی: نرخ انواع ارز متناسب با ارزش ذاتی تعدیل شد

آغاز اجرای طرح تعریض محدوده انتهایی خیابان رجایی در منطقه 19

افت 80 درصدی تولید خودرو در کشور

افت 80 درصدی تولید خودرو در کشور