مطالب مرتبط:
عجایب پرونده فساد 150 میلیون دلاری خانواده زندیه، خرمی پور و تیمور عامری| مادر، پدر، خاله، شوهر خاله و ... فراری اند| در نخستین دادگاه قاچاق خانوادگی ارز چه گذشت؟+عکس
عجایب پرونده فساد 150 میلیون دلاری خانواده زندیه، خرمی پور و تیمور عامری| مادر، پدر، خاله، شوهرخاله و ... فراری اند| در نخستین دادگاه قاچاق خانوادگی ارز چه گذشت؟+عکس
ماجرای دستمزد 3 میلیون دلاری سر مربی تیم ملی فوتبال
فروش 150 میلیون تومانی کتاب در نمایشگاه کهگیلویه و بویراحمد
صادرات 2.5 میلیون دلاری کیسه نانویی زیست تخریب پذیر
-141 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 20 آبان 1398 ساعت 22:412019-11-11اقتصادي

ماجرای فساد 150 میلیون دلاری پدرخوانده و یک خانواده در بازار ارز


حسب تحقیقات مشخص شد خانواده خرمی پور (مهدی محمد معصومه و منیره) و محمد حسین و محمد زندیه و شهرام تیموری تحت مدیریت محمد خرمی پور برای واردات کالاهای اساسی اقدام به ایجاد سه شرکت تجاری کردند و با استفاده از بحران ارزی سال 96 و افزایش تفاوت نرخ ارز دولتی .

- " حسب تحقیقات مشخص شد خانواده خرمی پور (مهدی محمد معصومه و منیره) و محمد حسین و محمد زندیه و شهرام تیموری تحت مدیریت محمد خرمی پور برای واردات کالاهای اساسی اقدام به ایجاد سه شرکت تجاری کردند و با استفاده از بحران ارزی سال 96 و افزایش تفاوت نرخ ارز دولتی در بازار آزاد به بهانه کالای اساسی اقدام به دریافت مبالغ کلان در مجموع 150 میلیون دلار می کنند.

دادگاه رسیدگی به پرونده تیمور عامری و چند متهم اقتصادی دیگر در شعبه یک دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی به ریاست قاضی موحد برگزار شد.

جلسه رسیدگی به اتهامات مهدی خرمی پور، محمد خرمی پور، تیمور عامری برکی، علیرضا عامری برکی، مکی سلطانی، کاظم نجف آبادی فراهانی، محمد وکیلی، محمد حسین زندیه، امید صابر خیابانی، محمد زندیه، شهرام تیموری، علی اصغر سلطانی گهر، معصومه خرمی پور، منیره خرمی پور، سید حمیدرضا مصطفی، مجید شفیعی، بابک حسینی و شرکت دلفین آبی، شرکت کشت و صنعت سبز سبحان، شرکت دکا تجارت آتی به عنوان شخصیت حقوقی امروز به ریاست قاضی موحد برگزار شد.

مسعود شاه محمدی نماینده دادستان در جایگاه قرار گرفت و گفت: نظر به وجود بحران ارزی در سال های 96 و 97 و متاسفانه سیاست گذاری غلط دولت در عرصه مدیریت بحران در سال های مذکور فرصت سوءاستفاده سودجویان از منابع مالی عمومی فراهم شد.

وی افزود: این پرونده درباره آن است که سود جریان یکی از شبکه های ارزی دولتی دریافت شد و این ارز دولتی موجب تلاطم بازار و خروج منابع ارزی گردید.

نماینده دادستان با قرائت بخشی از کیفرخواست، گفت: متهمان حسب قرائت کیفرخواست همگی به مشارکت در اخلال در نظام ارزی و پولی کشور از طریق قاچاق عمده ارز به صورت شبکه ای و سازمان یافته به مبلغ 150 میلیون دلار متهم هستند.

شاه محمدی ادامه داد: محمد خرمی پور فرزند ابوالقاسم به مشارکت در اخلال در نظام ارزی و پولی کشور از طریق قاچاق عمده ارز به صورت شبکه ای و سازمان یافته و جعل مهر و اسناد عادی استفاده از اسناد مجعول به مبلغ 150 میلیون دلار، محمدحسین زندیه فرزند محمد به مشارکت در اخلال در نظام ارزی و پولی کشور از طریق قاچاق عمده ارز به صورت شبکه ای و سازمان یافته، کاظم نجف آبادی فراهانی فرزند باقر به مشارکت در اخلال در نظام ارزی و پولی کشور از طریق قاچاق عمده ارز به صورت شبکه ای و سازمان یافته به میزان 150 میلیون دلار و پرداخت رشوه به کارمند وزارت صمت مجید شفیعی متهم هستند.

نماینده دادستان گفت: همچنین معصومه و نیره خرمی پور و شهرام تیموری به معاونت در اخلال در نظام ارزی و پولی کشور از طریق قاچاق عمده ارز به صورت شبکه ای و سازمان یافته به مبلغ 150 میلیون دلار و علی اصغر سلطانی فر به مشارکت در اخلال در نظام ارزی و پولی کشور از طریق قاچاق عمده ارز به صورت شبکه ای و سازمان یافته به مبلغ 150 میلیون دلار و جعل و استفاده اسناد مجعول و مجید شفیعی به معاونت در اخلال در نظام ارزی و پولی کشور از طریق قاچاق عمده ارز به صورت شبکه ای و سازمان یافته به مبلغ 150 میلیون دلار و ارتشا متهم هستند.

شاه محمدی ادامه داد: همچنین اشخاص حقوقی شرکت دلفین آبی و دکا تجارت آتی و شرکت کشت و صنعت سبحان و بابک حسینی فرزند قاسم به معاونت در اخلال در نظام ارزی و پولی کشور از طریق قاچاق عمده ارز به صورت شبکه ای و سازمان یافته به مبلغ یک میلیون دلار و جعل و استفاده از سند مجعول متهم هستند.

وی افزود: حسب تحقیقات ما مشخص شد خانواده خرمی پور (مهدی محمد معصومه و منیره) و محمد حسین و محمد زندیه و شهرام تیموری تحت مدیریت محمد خرمی پور برای واردات کالاهای اساسی اقدام به ایجاد سه شرکت تجاری کردند و با استفاده از بحران ارزی سال 96 و افزایش تفاوت نرخ ارز دولتی در بازار آزاد به بهانه کالای اساسی اقدام به دریافت مبالغ کلان در مجموع 150 میلیون دلار می کنند که صرافی عاملی این پول ها را تهیه و پس از دریافت ارز دولتی با کمک محمد وکیلی که مقیم امارات و کارمند بانک مرکزی بوده، به فروش این ارزها در بازار اقدام می کنند.

نماینده دادستان تصریح کرد: پس از آن مدیران این شرکت از کشور متواری می شوند و ضابطان موفق شدند تنها محمدحسین زندیه را که در حین فرار بود دستگیر کنند.

نماینده دادستان گفت: فساد به گونه ای بود که خانواده زندیه اعم از مادر، پدر، خاله، شوهر خاله و .

همه از کشور متواری و حاضر شدند فرزند را بگذارند و بروند.

وی گفت: شماره حساب هایی که به بانک های مرکزی داده شده به نام متهمان و آقای وکیلی است.

نماینده دادستان در ادامه بیان عنصر مادی بزه تصریح کرد: طبق تفاهم نامه ای، سود آقایان مکی سلطانی، عامری ها و خرمی ها، 50 درصد از عواید نهایی بوده است و این افراد با اقداماتشان منجر به اخلال در بازار ارز می شوند، در مرحله بعد، ارز از کشور خارج و در ترکیه و امارات رسوب کرد.

ضابطین پرونده وارد بعد نهایی پرونده می شوند و سپس خانواده خرمی پور و فرزندان عامری با علم به دستگیری از کشور خارج می شوند.

شاه محمدی ادامه داد: تیمور عامری در اقاریر خود گفته است من به آن ها گفتم برگردید، اما آن ها گفتند هر وقت آقای فرخزاد آزاد شد ما نیز می آییم.

از سویی محمد حسین زندیه و مجید شفیعی حین خروج از کشور دستگیر می شوند.

وی افزود: متهم زندیه در اقاریر خود گفته است که قصد ورود کالا به کشور را نداشتیم اگر قصد این کار را داشتیم از اسناد جعلی استفاده نمی کردیم.

نماینده دادستان افزود: طبق تحقیقات ضابطین شرکت های دیگری که رقیب این شرکت ها بودند در آن زمان نتوانستند این حجم از دلار را برای واردات روغن خام اخذ کنند، حال سئوال اینجاست که 150 میلیون دلار به وسیله چه زد و بندی اخذ شده است؟ بازرسین، ضابطین و کارشناسان امور واردات مدعی این هستند که منابع روغن خام ما ظرفیت این مقدار ورود روغن را نداشت، لذا متهمین عملا قصد ورود روغن خام را نداشتند.

شاه محمدی ادامه داد: آقایان خرمی پور با شخصی به نام سلطانی گهر و بابک حسینی آشنا می شوند و می گویند کالای جایگزین به بانک معرفی کنیم و بگوییم می خواهیم جوی دام وارد کنیم.

متهم محمد حسین زندیه مدعی است اسناد و گواهی مبدأ ورود، مجددا پس از دریافت جعل می شد و تبدیل تعهد صورت می گرفت.

وی در ارتباط با مجموع سود دریافتی گفت: مجموع سود حاصل از ارز دریافتی خانواده خرمی پور، 600 میلیارد تومان از این عملیات مجرمانه بوده است.

پس از پایان قرائت کیفرخواست قاضی موحد بیان کرد: از 17 تن از متهمین حاضر در دادگاه، ده تن از جمله (مهدی خرمی پور، معصومه خرمی پور، منیره خرمی پور، محمد زندیه، حمیدرضا مصطفی، علیرضا عامری برکی، محمد وکیلی) غایب هستند و به یکی از کشورهای همسایه متواری شده اند که وکلای تسخیری آن ها در جلسه دادگاه حضور دارند.

در ادامه جلسه دادگاه، متهم تیمور عامری کارمند بازنشسته بانک مرکزی برای بیان دفاعیات در جایگاه حاضر شد.

قاضی موحد خطاب به متهم عامری گفت: تحصیلاتتان چیست آیا سابقه کیفری دارید؟ متهم عامری پاسخ داد: کارشناس رشته علوم بانکی و متأهل هستم، در پرونده مربوط به فرخزاد 20 سال محکومیت حبس و 54 میلیون یورو جزای نقدی برای من صادر شده است.

وی گفت: طرح اتهام اخلال در نظام اقتصادی کشور با استناد به ماده 30 قانون مبارزه با قاچاق کالا برخلاف قانون و شرع است.

این متهم در بیان دفاعیات خود افزود: 27 سال در حراست بانک مرکزی به صورت صادقانه خدمت کردم و با کمترین کارمزد انجام وظیفه می نمودم.

مداخله و ارتباطی در عملیات اجرایی نداشتم، جعلی انجام ندادم و به عنوان حکم و داور طرفین انتخاب شدم؛ اما هیچ حکمیتی در قرارداد انجام ندادم.

وی افزود: قرارداد با رقم 500 هزار دلار و حداکثر 1 میلیون دلار معتبر بوده و کلیه اقدامات اجرایی قرارداد خارج از صرافی و در فضای بانک ها، گمرکات و شعب بانک های آلمان و شرکت های مقیم دوبی انجام می شده است.

متهم عامری مدعی شد که از 17 شخص حقوقی و حقیقی در پرونده هیچ یک را نمی شناسد و کیفرخواست غیر واقعی و بدون استناد به مستندات بانکی متقن تنظیم شده است.

این متهم ادامه داد: مکی سلطانی در دوبی به حساب بانک مرکزی درهم واریز می کرد و من نیازها را در زمان تحریم رفع می کردم، علت حضور سلطانی دریافت سوییفت و ارائه مدارک تسویه بوده است و در صرافی من نقشی نداشته است.

مکی سلطانی را به عنوان مشتری صرافی که ارتباط با کارشناسان ارزی داشت می شناختم و فعالیت های ویا سایر متهمان ارتباطی به بنده ندارد.

وی افزود: از آنجایی که تحریم خزانه داری آمریکا بودم، کارمزدهایی که به شرکت نفت واریز کردم نزد مکی سلطانی است و او هنوز به اینجانب بدهکار است.

متهم در پایان دفاعیات خود گفت: از محضر دادگاه تقاضای رسیدگی و صدور رأی و قرار منع تعقیب دارم.

در ادامه قاضی از متهم پرسید: شما به حساب شرکت دلفین آبی مبلغی واریز کردید؟ متهم پاسخ داد: این کار از سوی من انجام نشده و من حتی برخی از این متهمان را اصلا نمی شناسم تا جایی که با آقای زندیه در زندان آشنا شدم.

در ادامه قاضی گفت: 500 میلیارد تومان جهت خرید ارز دولتی به حساب صرافی واریز شده است.

متهم پاسخ داد: من تقاضا دادم حساب های صرافی را بررسی کنید.

قاضی گفت: جدای از این مبلغ 16 میلیارد تومان از سوی آقای سلطانی به حساب صرافی واریز شده است.

متهم عامری ادامه داد: من از آن خبر ندارم.

قاضی موحد پرسید: شما برای گرفتن ارز چه اقداماتی برای متقاضیان انجام می دادید؟ در اصل وظیفه کار صرافی چیست؟ متهم گفت: کار صرافی این است که افرادی که صاحب ارز هستند را احراز هویت می کند و اگر ارزی به ما ارائه دادند آن را به طور کامل چک و بررسی می کنیم.

قاضی گفت: در پرونده های متعددی بحث تخلفات شما مطرح شد که یکی از آن ها اخیرا مورد رسیدگی قرار گرفت و پرونده دوم را نیز اکنون در حال بررسی هستیم.

پرونده سوم را نیز در جریان دارید، این در حالی است که نماینده دادستان اعلام کرده باز هم در دادسرا دارای پرونده هستید.

این همه تخلفات برای چه بود؟ متهم گفت: من کار خلافی انجام ندادم.

قاضی گفت: یعنی گزارش ها واهی است؟ این متهم پاسخ داد: این که همه مرا می شناسند مشکل من نیست وقتی ده سال صادقانه کار کردم همه من را می شناختند و اگر بررسی کنید متوجه می شوید که حتی یک شاکی خصوصی هم ندارم.

قاضی به وی گفت: الان شاکی شما دادستان است.

این متهم پاسخ داد: این اتفاقات در شرایط جو زمان اتفاق افتاده و من تقصیر ندارم.

قاضی موحد از وی پرسید: پسر شما اکنون کجا هست؟ متهم عامری گفت: کشور ترکیه قاضی گفت: قبلا گفتید که قرار است وی به ایران برگردد و پاسخ به اتهامات خود را مطرح کند.

متهم بیان کرد: من به پسرم گفتم که از خود دفاع کند، اما وی می گوید می ترسم؛ پسرم به من می گوید شما که گناهی ندارید را دستگیر کرده اند، حال من را هم دستگیر می کنند.

قاضی به متهم گفت: کسی که مرتکب جرم نشده باشد فرار نمی کند؛ دادگاه دفاعیات را می شنود و اینگونه نیست که بدون دلیل و مدرک کسی را محکوم کند.

قاضی، بخشی از کیفرخواست را قرائت کرد و گفت: در بخشی از کیفرخواست آمده است تیمور عامری با همکاری متهم سلطانی و پسرش علیرضا عامری یک شبکه ای تاسیس کرده که به نام افراد و شرکت های مختلف اقدام به دریافت ارز دولتی و فروش ارز دولتی در بازار آزاد می کردند.

این گروه برای انجام سرمایه گذاری ها شرطی تعیین می کردند مبنی بر آنکه ما می خواهیم سرمایه گذاری کنیم، اما باید پول ها به شماره حسابی که ما اعلام می کنیم واریز شود؛ برای این بخش از کیفرخواست چه توضیحی دارید؟ متهم عامری گفت: من اصلا این حرف ها را تأیید نمی کنم چراکه یکی از مخالفان ارز دولتی به مردم بودم و همیشه در بانک مرکزی عنوان می کردم که چرا باید بانک مرکزی ارز دولتی بفروشد.

در ادامه قاضی از متهم پرسید: آیا شما آقای محمد شهادت را می شناسید؟ این متهم پاسخ داد: بله وی کارمند من بود.

قاضی گفت: آیا وی را تأیید می کنید؟ متهم پاسخ داد: با توجه به دروغ هایی که وی گفته من اصلا از وی راضی نیستم.

قاضی از متهم پرسید: چه مدت وی کارمند شما بود؟ متهم پاسخ داد: بیش از یک سال قاضی از متهم پرسید: آیا در این مدت خیانت کرد؟ متهم عامری پاسخ داد: نمی دانم در حد کاری که انجام می داد از وی راضی بودم.

قاضی به متهم گفت: آقای محمد شهادت در پرونده عنوان کرده دو شرکت را علیرضا عامری از محمد وکیلی گرفته، اما بعد خودمان پروفرم ها را تهیه می کردیم و تایپ آن نیز از سوی بنده انجام می شد و در این میان آقایان محمد خرمی و کاظم فراهانی برای دریافت ارز به علیرضا عامری مراجعه می کردند.

متهم پاسخ داد: من این ها را قبول ندارم.

قاضی به متهم گفت: آقای فراهانی گفته است من ثبت سفارش ها را با مجید شفیعی انجام می دادم و آن را از علیرضا عامری می گرفتم؛ وظیفه صدور پروفرم چیست، آیا این وظیفه صرافی است؟ متهم گفت: این وظیفه صرافی نیست و وظیفه بانک مرکزی است، اما من در آن دخالتی نداشتم.

در ادامه قاضی گفت: یکی از مستشاران از شما سوالی دارند.

یکی از مستشاران از متهم پرسید: در تفاهم نامه ای که از سوی شما مورد امضا واقع شد در یکی از بندهای آن آمده است که آقای سلطانی طبق توافقات متعهد می گردد که ما به التفاوت ارز همزمان با ارز گواهی سوییفت به حساب شرکت دلفین انتقال پیدا کند.

در این باره چه توضیحی دارید؟ متهم پاسخ داد: این اقدام به معنی فروش ارز نیست و این بند سقفی داشته است که بر اساس آن تبادلات صورت می گرفت؛ این شرکت کالا را اول به صورت اعتباری و یک ساله به آقای خرمی می فروشد و وی زمانی که کالا را در گمرک می آورد از محل سود آن، حداقل را تأمین می کند که این به معنی فروش نیست.

یکی از مستشاران از متهم پرسید: آقای فراهانی می گوید این سهم وی و پسر شما بوده است که متهم پاسخ داد: من آن را قبول ندارم.

آقای فراهانی غیر واقعی می گویند.

من دین و دنیایم را با هیچ چیز عوض نمی کنم و جانم را برای مملکتم می دهم و از خودم دفاع می کنم.

این مسائل در بازار عرف بود که کسی که می خواهد کاری انجام دهد آن را به دیگری معرفی می کرد؛ در آن زمان قصد و نیتم خیر بود و اشکال من آنجا بود که به عنوان ریش سفید افراد به من مراجعه می کردند.

یکی از مستشاران از متهم عامری پرسید: آیا پسر شما یعنی علیرضا عامری در جریان کار بودند؟ متهم پاسخ داد: من اصلا به یاد ندارم که علیرضا در جریان کار بود یا خیر فقط این را می دانم که ما کاری خارج از صرافی انجام نمی دادیم.

در ادامه قاضی به متهم گفت: در پرونده فرخزاد هم که بیش از 466 میلیون دلار موضوع پرونده را شامل می شود مکرر از شما سئوال شد و گفتید که وی تنها به صرافی تردد داشت و مشابه همین اظهارات را در آن پرونده نیز مطرح کردید و مدام اعلام داشتید که نمی دانید چه اتفاقی افتاده است؟ قاضی از متهم پرسید: آیا در صرافی ها مرسوم است که دلال و متقاضی ارز سرمایه گذار باشد؟ این متهم پاسخ داد: من اصلا چنین کاری را انجام ندادم.

من برای هیچ احدی حتی یک ریال هم نگرفتم.

قاضی به متهم گفت: شما همه چیز را انکار می کنید چرا این همه گزارش علیه شماست، چه کسی با شما خصومت دارد؛ بر اساس تفاهم نامه ای که فیمابین محمد خرمی پور و سلطانی منعقد شد آمده است که شما از کلیه اقدامات آگاه بودید تا جایی که علیرضا عامری کار تخصیص ارز را انجام می داد و همه این ها با نظارت شما صورت می گرفت.

متهم عامری پاسخ داد: من هیچ یک از این موارد را تایید نمی کنم.

قاضی موحد خطاب به متهم عامری گفت: آیا شما برای خرمی ها تأمین ریال کرده اید؟ متهم پاسخ داد: خیر من فقط محمد خرمی را در زمان تنظیم قرارداد دیدم.

در ادامه جلسه دادگاه نماینده دادستان در جایگاه حاضر شد و گفت: حسب اقاریر قدیری حسابدار یکی از شرکت های خانواده خرمی علت تغییر نام حساب مشتری به سپرده بغداد به جهت این بوده که می خواستند پرونده را منحرف کنند.

نماینده دادستان خطاب به متهم عامری گفت: شغل علیرضا عامری فرزند شما چیست و چه مقدار حقوق دریافت می کرد؟ متهم عامری پاسخ داد: کارمند صرافی بود و 5 میلیون حقوق می گرفت، اما هر چقدر که پول می خواست بر می داشت.

نماینده دادستان گفت: آقای عامری شما در خصوص حقوق و مزایای فرزندتان گفته اید که طبق وزارت کار حقوق دریافت می کرد.

مبلغ 16 میلیارد تومان کارمزد پولی بوده که علیرضا عامری از بانک مرکزی اخذ کرده است، این رقم توسط مکی سلطانی به فرزند شما داده می شود و سپس به صرافی شما سرازیر می شود.

شاه محمدی خطاب به متهم عامری افزود: شما در سال 87، درخواست صرافی دادید و سال 89 درخواست شما پذیرفته شد.

حال سوال اینجاست شما که یک کارمند در بانک مرکزی بودید چطور توانستید در این فاصله چنین سرمایه ای را رقم بزنید شما از رانت و لابی که در بانک مرکزی داشتید سوءاستفاده کردید.

نماینده دادستان تصریح کرد: طبق اقاریر متهم عامری، وی در سال 95 با مکی سلطانی کار می کرده است و قراردادی با مکی سلطانی، خرمی ها و علیرضا عامری تنظیم می شود.

متهم می گوید در این قرارداد نقش حکم و داور داشته است.

شاه محمدی مفاد قرارداد فی مابین متهمان را قرائت کرد و گفت: طبق قرارداد ده میلیارد تومان وثیقه حسب حکمیت به متهم عامری داده شده است، حال سوال اینجاست که چرا این وثیقه را برگردانده اید، این قرارداد، قرارداد فروش ارز بوده است شما مطلع بوده اید چرا که داوری مستلزم نظارت است.

متهم عامری پاسخ داد: وثیقه را برگرداندم، چون آقای سلطانی گفت ما کاری انجام ندادیم، مشکلی با هم نداریم وثیقه را به آن ها بدهید.

بنده مطلع نبودم.

نماینده دادستان خطاب به متهم عامری گفت: شما امروز می گویید با خدا معامله کرده اید، یاد مستاجری بیفتید که به واسطه افزایش نرخ ارز نمی توانست اجاره منزلش را پرداخت کند، اگر مطلع نبودید برای آن دلیل بیاورید.

شما در قرارداد ذی نفع بودید.

متهم عامری پاسخ داد: من که نمی توانم هر کسی که به صرافی ام می آید را گزینش کنم.

نماینده دادستان گفت: هر کسی به صرافی شما نیامده است، حسب اقاریر و ادله پرونده آقای فراهانی به صرافی شما آمد و شما گفتید من اشخاصی را برای اخذ ارز دولتی می شناسم، شما داور تفاهم نامه ای بودید که خودتان در آن ذی نفع بودید.

پس از اظهارات نماینده دادستان متهم عامری دوباره اظهار بی اطلاعی کرد و گفت: اطلاعی از عملکرد متهمین نداشتم.

قاضی موحد خطاب به متهم عامری تصریح کرد: چه چیزی را نمی دانستید معنای حَکَم روشن است و باید نظارت می کردید.

چرا بر فرآیند نظارت نکردید.

متهم پاسخ داد: اصلا به من مراجعه ای نکردند و به دور از چشم من این اقدامات انجام شده است، علیرضا (فرزند متهم) پول من را جا به جا کرده است، در مجموع بالای چند میلیارد ارز به بانک مرکزی آوردم و امین مردم بودم.

قاضی موحد خطاب به متهم عامری گفت: اموال غیر منقول شما و فرزندانتان چیست؟ متهم پاسخ داد: یک خودروی تویوتا دارم که سال 93 خریدم و از تعاونی بانک مرکزی نیز یک خانه گرفتم.

قاضی پرسید: در خارج از کشور اموالی دارید؟ متهم پاسخ داد: خیر در خارج از کشور چیزی ندارم.

قاضی پرسید: ظاهرا فرزندان شما املاک و خودروهای متفاوت و گران قیمتی خریده اند.

متهم عامری پاسخ داد: علیرضا یک آپارتمان در خیابان ناهید و یک خودروی شاسی بلند دارد که در عید سال 97 چند ماه قبل از اینکه از ایران برود به مبلغ 180 میلیون تومان خرید.

قاضی موحد پرسید: منزل جردن برای کیست؟ متهم عامری پاسخ داد: برای علیرضا است، یک آپارتمان معمولی است که 110 متر است و 800 میلیون آن را خریده است.

قاضی موحد گفت: با حقوق وزارت کار چگونه این منزل را خریده است؟ شما در جلسات بعد و در آخرین دفاعیات به سوالات نماینده دادستان پاسخ دهید ظاهرا نمی توانید الان پاسخ دهید و متفرقه صحبت می کنید در حالی که به مدت یک ساعت و نیم دفاع کردید.

پس از پایان دفاعیات متهم عامری قاضی به تفهیم اتهام متهم کاظم نجف آبادی فراهانی پرداخت و گفت: آیا سابقه کیفری دارید؟ متهم پاسخ داد: بنده فعال بورس کالا و دیپلمه و فاقد سابقه کیفری هستم.

قاضی موحد گفت: حسب گزارش، شما سه سال در زندان بودید.

متهم پاسخ داد: آن موضوع مربوط به چک بلامحل و در سال 79 بود.

قاضی خطاب به متهم نجف آبادی فراهانی گفت: دفاعیات خود را مطرح کنید؟ آیا موضوع پرداخت رشوه به مجید شفیعی را قبول دارید؟ متهم نجف آبادی فراهانی گفت: آقای شفیعی از دوستان بنده بودند، و در وزارت صمت در قسمت ثبت سفارش فعالیت می کردند به ازای هر ثبت سفارش که از طریق پسرشان در یک کافی نت انجام می شد در مجموع حدود 70 میلیون پرداخت شد.

قاضی موحد گفت: طبق اسناد این رقم 145 میلیون بوده است آیا این مبلغ قانونی بوده و یا به عنوان شیرینی پرداخت شده است؟ متهم نجف آبادی فراهانی پاسخ داد: این موضوع در بورس عرف است و پرداخت این مبلغ را به عنوان رشوه قبول ندارم.

قاضی خطاب به متهم گفت: آیا شما خرمی ها را به آقای عامری معرفی کردید؟ متهم نجف آبادی فراهانی گفت: بله قاضی موحد ختم جلسه دادگاه را اعلام کرد و گفت: لایحه خود را در جلسه بعدی ارائه دهید جلسه بعدی شنبه ساعت 13 بعد از ظهر برگزار می شود.


کلید واژه ها: محمد - ارزی - استفاده - ارز دولتی - کالاهای اساسی - مشارکت - خانواده - شرکت - حسین - بحران - اخلال - دولت - دولتی - معصومه - سازمان - مدیریت - کیفرخواست - رسیدگی - قاضی موحد - نظام - دلار - شبکه - بازار - قاچاق - فرزند - فراهانی - تحقیقات - نماینده - اقتصادی - دادستان

آخرین اخبار سرویس:
کیک های قرص دار به کردستان رسید

استاندار قزوین: وزیر کشور در زمان اجرای طرح سهمیه بندی بنزین در قزوین نبود

کنجد، از کنج کارخانه تا روی میز توسعه

فارس من| بررسی مشکلات آموزشگاه های رانندگی در ستاد تنظیم بازار استان مرکزی

استاندار قزوین: وزیر کشور در زمان اجرای طرح سهمیه بندی بنزین در قزوین نبود

فریبکاری در رشد قیمت سهام آرامکو

سرقت های عجیب از هتل های لوکس

استخدام کارمند بازرگانی خانم در یک شرکت در اصفهان

تحلیل های علمی تولید گندم در ایران و جهان (اقتصاد گندم ایران )

اعمال تخفیفات بدون ضابطه در برخی فروشگاه های زنجیره ای البرز؛ 10 فروشگاه محکوم شد

بررسی خرید آنلاین در تجارت الکترونیکی

رفع خطر سیل در شیراز با 26 میلیارد تومان/اعتباری تخصیص نیافت

روش های دریافت رمز دوم از تمام بانک ها + جزییات

صادرات 32 میلیون دلاری از گمرک استان چهارمحال وبختیاری

رفع خطر سیل در شیراز با 26 میلیارد تومان/اعتباری تخصیص نیافت

11 هزار زن سرپرست خانوار در شهرستان مرند وجود دارد

استراماچونی دو روز دیگر در تهران ؟

بارسلونا قیمت مدافع مد نظر میلان را مشخص کرد

روش های دریافت رمز دوم از تمام بانک ها

استخدام کارشناس مهندسی ساخت در شرکت مهندسی پزشکی نوین/اصفهان

ملخ های صحرایی 700 میلیون تومان به فارس خسارت وارد کرد

روش های دریافت رمز دوم از تمام بانک ها

شمارش معکوس حذف رمز ایستا/ پلاسکو تا نیمه دوم سال 99 ساخته می شود/ افزایش 2 برابری سقف وام مسکن/ کاهش نرخ دلار

ارزش افزوده بخش کشاورزی نیازمند ورود دانشگاه است

74 درصد اراضی کشاورزی خراسان شمالی شیب دار است

واردات دارو از کره جنوبی هنوز دچار مشکل است

خطوط ریلی استان کرمان جوابگوی حمل بار نیست

ضریب اشغال قطارهای مسافری کرمان 90 درصد است

بنگاه های بزرگ اقتصادی در حوزه پژوهش سرمایه گذاری کنند

اختصاص یارانه 60 میلیون تومانی برای شرکت های دانش بنیان و خلاق

ضرورت رایگان شدن تست خواب

رحمانی: منابع مالی جدید باید به خودروسازان تزریق شود

74 درصد اراضی کشاورزی خراسان شمالی شیب دار است

جلسه بررسی مشکلات ریلی استان کرمان

روش های فعال کردن رمز یکبار مصرف

استخدام کارشناس طراحی آقا در شرکت همگام صنعت ایستا در تهران

شهروندان نکات ایمنی مربوط به استفاده گاز خانگی را جدی بگیرند

تشکیل کارگروه توسعه صادرات با اختیارات اصل127 قانون اساسی/صدور بخشنامه ها پاسخی به فشارهای بیرونی

روند کاهشی قیمت گوجه فرنگی در بازار

در مجموعه صنعت کشور اتفاقات بسیار خوبی را شاهد هستیم

مسیر ریلی سیریز تا زرند تا پایان خرداد بازسازی می شود

افزایش شمار مدیران زن در دستگاه های اجرایی

ضررورت بازگشت واحد های تولیدی تملک شده به چرخه تولید

وزیر صمت:اصلاحات کلان در صنعت خودرو آغاز شده است

فارس من| درخواست عدم پرداخت حقوق کارگران معدن بررسی می شود

زنجان در عرصه تعاون جزو استان های مستعد است | اخبار ایران و جهان

چالش های فارس برای برقراری ارتباط بین دانشگاه و صنعت کشاورزی

ضریب اشغال قطارهای مسافری کرمان 90 درصد است

بنگاه های بزرگ اقتصادی در حوزه پژوهش سرمایه گذاری کنند

استخدام بازاریاب فروش در شرکت تولیدی بازرگانی جی/البرز

زنجان در عرصه تعاون جزو استان های مستعد است

فارس من| درخواست عدم پرداخت حقوق کارگران معدن بررسی می شود

شوک های خلق الساعه در صدور بخشنامه ها باید حذف شود

زیرساخت های انرژی شهرک گلخانه ای مغان تأمین می شود

کیفیت قطارهای کرمان افزایش یابد

قیمت مرغ و گوشت پایین آمد

ورق در بازار سکه و ارز برگشت/ ریزش قیمت ها شدت گرفت

جریمه وام های زیر 100 میلیون تومان بخشیده شد

تحریم ها را به فال نیک بگیرید

استخدام 11 ردیف شغلی در یک شرکت تولیدی در تهران

استخدام مدیر منابع انسانی آقا و خانم در شرکت مرکز توسعه پارس

استخدام کارشناس تبلیغات و دیجبیتال مارکتینگ در یک شرکت معتبر

صف های کپسول گاز مایع در ارومیه شلوغ تر از قبل

استخدام تعمیر کار مکانیک از اصفهان جهت کار در قم

ورق در بازار سکه و ارز برگشت/ ریزش قیمت ها شدت گرفت

استخدام پرسنل اداری در شرکت مرکز توسعه پارس

در مجموعه صنعت کشور اتفاقات بسیار خوبی را شاهد هستیم

تولید تا مصرف محصولات خوراکی زیر ذره بین

کیفیت قطارهای کرمان افزایش یابد

زیرساخت های انرژی شهرک گلخانه ای مغان تأمین می شود

شوک های خلق الساعه در صدور بخشنامه ها باید حذف شود/ تشکیل کارگروه توسعه صادرات

بخش تعاون نیاز به بازبینی دارد

خودروی کروک در بازار تهران چند؟ + جدول

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/09/23

قیمت جهانی طلا امروز 1398/09/23

65 درصد قدرت هش بیت کوین در چین متمرکز است

نمایش توانمندی صنعت نفت و حفاری

عملیات اجرایی انتقال آب از چابهار به شرق کشور فردا آغاز می شود

استخدام کارشناس فروش و بازاریابی در یک شرکت معتبر در اصفهلن

وجود 14 هزار شبکه ریلی در کشور/وضعیت قطارهای کرمان بهبود می یابد

فروش پیر اهن بیرانوند به نفع سیل زدگان + عکس

تحویل خودروهای مشتریان براساس استانداردهای زیست محیطی مصوب

مترجم استراماچونی: اگر تا دوشنبه پول واریز شود، او برمی گردد

سهم 30 درصدی مدیریتی بانوان را محقق می کنیم

20 درصد از مدیران دستگاه های اجرایی زنان هستند | پایگاه خبری زیرنویس اخبار روز

کشت پاییزه گندم و جو در لالی آغاز شد

دوچرخه سواران از مشهد تا آستارا نهال می کارند

شهروندان نکات ایمنی مربوط به استفاده گاز خانگی را جدی بگیرند

چالش های فارس برای برقراری ارتباط بین دانشگاه و صنعت کشاورزی

خودباوری چراغ راه پیشرفت+فیلم

تخلفات بازار زیر ذره بین بازرسان

وزیر صمت: اصلاحات کلان در صنعت خودرو آغاز شده است

معصومه ابتکار: افزایش 20 درصدی مدیران زن/ زنان 41 درصد از کارکنان دولت را تشکیل می دهند

ایران در تدارک صادرات پای مرغ به چین!

استخدام حسابدار خانم جهت شرکت معتبر تولیدی در تهران

شناسایی الگوی بازار و تخمین هزینه اجتماعی انحصار در بخش مخابرات

مبانی نظری و پیشینه تحقیق ABC در بیمارستان

تاریخ انتشار بازی Ghost of Tsushima مشخص شد

شهروندان نکات ایمنی مربوط به استفاده گاز خانگی را جدی بگیرند

اجرای طرح «ارتقای تاب آوری اجتماعی» در 900 نقطه کشور/ افزایش اشتغال زنان روستایی

ماجرای فساد 150 میلیون دلاری پدرخوانده و یک خانواده در بازار ارز

ماجرای فساد 150 میلیون دلاری پدرخوانده و یک خانواده در بازار ارز