مطالب مرتبط:
اظهارات مداخله جویانه پمپئو درباره همکاری ایران با آژانس بین المللی انرژی اتمی
فرافکنی پمپئو درباره روابط ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی
استخدام کانتر فروش خارجی در یک آژانس هواپیمایی معتبر/ تهران
امام جمعه اراک: توطئه شناسی باید در راس امور قرار گیرد
4 راهکار صندوق بین المللی پول برای اقتصاد منطقه آسیا
-141 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 18 آبان 1398 ساعت 10:332019-11-09سياسي

توطئه آژانس بین المللی جاسوسی اتمی


اواخرهفته گذشته بودکه خبرممانعت ایران از ورود یک بازرس آژانس بین المللی انرژی اتمی به تاسیسات نطنزخبرسازشد؛خبری که رویترزبرای اولین بارآن رامنتشرکردوساعاتی بعدازسوی اداره کل دیپلماسی عمومی و اطلاع رسانی سازمان انرژی اتمی ایران هم مورد تایید قرارگرفت.

- ، اواخر هفته گذشته بود که خبر ممانعت ایران از ورود یک بازرس آژانس بین المللی انرژی اتمی به تاسیسات نطنز خبرساز شد؛ خبری که رویترز برای اولین بار آن را منتشر کرد و ساعاتی بعد از سوی اداره کل دیپلماسی عمومی و اطلاع رسانی سازمان انرژی اتمی ایران هم مورد تایید قرار گرفت.

آن طور که در اطلاعیه اداره دیپلماسی عمومی و اطلاع رسانی سازمان انرژی اتمی آمده است هنگام ورود این خانم بازرس، تجهیزات کنترلی علامت هشدار را نشان داده است و به همین دلیل ضمن کنترل وسایل همراه بازرس از ورود او به سایت جلوگیری و مراتب نیز به آژانس بین المللی انرژی اتمی منعکس شده و از طرف ایران به آژانس اعلام شده که پذیرش قبلی این بازرس لغوشده تلقی می شود.

در پی این اتفاق، شورای حکام با تشکیل نشستی اضطراری موضوع را در دستورکار قرار داد.

اتحادیه اروپا ضمن ابراز نگرانی از این رویداد از ایران خواست در چارچوب تعهداتش اجازه دهد بازرسان کار خود را انجام دهند.

نماینده آمریکا هم اقدام ایران را تحریکی بی دلیل و اقدامی گستاخانه خواند و با غیرقابل مدارا تلقی کردن آن، تصریح کرد باید پیامدهایی برای این اقدام تهران در نظر گرفته شود.

رویترز هم به نقل از یک دیپلمات اروپایی نوشت: خطر جدی وجود دارد که این حادثه بر شیوه بازرسی های آژانس در آینده تاثیر منفی بگذارد.

کاظم غریب آبادی، سفیر و نماینده دائم ایران در آژانس اما در جریان این نشست، دلیل ممانعت از ورود بازرس این نهاد به سایت هسته ای نطنز را مثبت بودن وجود آثار نیترات منفجره عنوان کرد و گفت: دستگاه های هشداردهنده یک فرد خاص را آلوده تشخیص دادند.

این رویه بارها تکرار شد و متاسفانه نتایج یکسان بود و همه به یک بازرس خاص اشاره داشت.

او این را هم اضافه کرد که پس از به صدا درآمدن دستگاه های هشداردهنده در تاسیسات و شناسایی فرد مظنون، این زن به دستشویی رفته و زمانی که برگشته، تست دیگر مثبت نبوده اما در پی نمونه برداری ماموران از دستشویی و نیز از کیف دستی وی، دستگاه ها بازهم آلارم دادند.

غریب آبادی با اشاره به دغدغه های امنیتی ایران دراین باره و با بیان اینکه اینجا بحث نقض مزایا و مصونیت های بازرسان آژانس مطرح نیست، تصریح کرد: با توجه به سوابق خرابکاری در تاسیسات هسته ای ما، به هیچ وجه و تحت هیچ شرایطی امنیت ملی، ایمنی و امنیت تاسیسات هسته ای را مورد مصالحه قرار نخواهیم داد.

هرچه هست از مجموع واکنش ها و اظهارنظرهای مقامات آمریکایی و اروپایی و فضاسازی های رسانه ای شکل گرفته حول وحوش این ماجرا، به نظر می رسد هم اینک سناریویی به جریان افتاده که با هدف منزوی سازی تهران و حتی شاید هموارکردن راه خروج اروپا از برجام و بازگرداندن ایران به پیش از توافق هسته ای طراحی شده؛ سناریو یی که البته اگر تا انتها به مرحله اجرا درمی آمد و دستگاه های هشداردهنده مانع از اجرای موفق آن نمی شدند، احتمالا امروز می توانست ابعاد متفاوتی به خود بگیرد و به واسطه خرابکاری احتمالی در تاسیسات هسته ای، بستر مناسبی را برای اتهام پراکنی های بعدی درباره برنامه هسته ای ایران فراهم آورد.

هنوز ابعاد این خرابکاری روشن نیست و بررسی های کارشناسی درخصوص شرایطی که بازرس موردنظر موفق به اتمام ماموریت خود می شد کماکان ادامه دارد اما تا همین جای کار هم می شود باقی ماجرا را حدس زد.

به ویژه در شرایطی که حالا شناسایی و دیپورت او از ایران، طراحان این سناریو را وادار به روی آوردن به پلن B و اجرای سناریوی جایگزین و مانور سیاسی و رسانه ای روی برخورد صورت گرفته با این بازرس و فضاسازی درخصوص میزان همکاری تهران با آژانس کرده است.

بازرسان آژانس و اطلاعاتی که از سوی آنها جمع آوری می شود پیش از این هم البته برای ایران دردسرساز شده بود.

موضوعی که حتی ترور دانشمندان هسته ای در سال های 89 و 90 هم در ارتباط با آن تحلیل می شد.

بسیاری از کارشناسان امنیتی و ناظران بین المللی همان روزها روی این گزاره متفق القول بودند که اطلاعات گردآوری شده توسط بازرسان آژانس در بسیاری از موارد سر از جاهایی که نباید درمی آورند و در اختیار نهادهایی قرار می گیرند که عملا نقشی در مکانیسم های مربوط به بازرسی های آژانس ندارند.

به بیان دقیق تر، گویا سازمان های اطلاعاتی دیگر کشورها به ویژه سیا، موساد، MI6 و.

مقصدهای دیگری هستند که اطلاعات برنامه هسته ای ایران از قبل از حضور بازرسان آژانس در ایران به آنها مخابره می شود.

فریدون عباسی، رییس سابق سازمان انرژی اتمی چند سال قبل دراین باره توضیح داده بود که در آژانس کارمندانی مشغول به کار هستند که اساسا از آژانس حقوق نمی گیرند و حقوق خود را از کشور خودشان دریافت می کنند.

به گفته عباسی، این اتفاق باعث می شود آنها اطلاعات به دست آمده در بازرسی ها را در اختیار کشور خود و سرویس های امنیتی قرار دهند؛ موضوعی که به صورت ساختاری زمینه جاسوسی بازرسان آژانس را فراهم می آورد و آن طور که از موارد مشابه برمی آید گویا در عالم واقع هیچ گونه تعهد حقوقی ای نیز از سوی آژانس برای ممانعت از تکرار این موضوع وجود ندارد.

این تازه بخش پنهان ماجراست.

داستان آژانس و بازرسان نامحرمش پیش از این در خلال انتشار اطلاعات هسته ای ایران در گزارش های رسمی آژانس و رسانه های غربی نیز دردسرساز شده بود؛ موضوعی که حتی باعث قرار گرفتن اسامی دانشمندان و متخصصان ایرانی در فهرست تحریم های اتحادیه اروپا و شورای امنیت سازمان ملل شد و درنهایت به ترور تعدادی از آنها انجامید.

فریدون عباسی هم در همان روزها طی گفت وگویی اعلام کرد: چهار روز بعد از اینکه کارشناسان آژانس نصب سانتریفیوژهای نسل جدید را به آژانس گزارش کردند، اطلاعات آنها در اختیار رسانه های غربی قرار گرفت و این رسانه ها نیز منبع خود را یکی از کارشناسان آژانس نقل کرده بودند.

این مساله دال بر این است که اطلاعات از آژانس به راحتی درز می کند.

هرچه هست همان طور که گفته شد مبادرت کردن بازرسان آژانس به جاسوسی، اقدامات خرابکارانه و درز اطلاعات محرمانه به رسانه ها اتفاق جدیدی نیست و در سال های گذشته نیز به صورت رویه ای ثابت در مقاطع مختلف مسبوق به سابقه بوده است.

گزارش پیش رو مروری است بر نمونه های مشابه از تکرار این رویه.

حضور 2 جاسوس میان بازرسان پارچین بهمن ماه 94 بود که خبر آمد دو نفر از بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی که براساس توافق میان علی اکبر صالحی و یوکیا آمانو موسوم به نقشه راه از سایت نظامی پارچین بازرسی کرده بودند؛ عضو سرویس های جاسوسی آمریکا و فرانسه بودند؛ خبری که سیدمحمود نبویان، نماینده تهران در مجلس آن را به نقل از یکی از معاونان وزارت اطلاعات رسانه ای کرد و گفت 12 بازرس آژانس در این بازدید، یکی جاسوس سازمان سیا و دیگری نیز جاسوس سازمان اطلاعاتی فرانسه بوده است.

این موضوع مهر تاییدی بر نگرانی های ایران نسبت به بازکردن در مراکز نظامی خود روی بازرسان آژانس به شمار می آمد.

ایران اگرچه تا قبل از آن بارها به خاطر این سوءاستفاده ها و نشت اطلاعات از آژانس انتقاد کرده بود اما این بار ماجرا قدری با گذشته فرق می کرد، چراکه در این مقطع دامنه بازرسی ها به مراکز نظامی نیز رسیده بود و به همین واسطه نگرانی ها هم از این بابت بیشتر از قبل شده بود.

اظهارات نبویان در حالی بود که پس از امضای نقشه راه میان آمانو و صالحی، ارنست مونیز وزیر انرژی ایالات متحده آمریکا هم صراحتا اعلام کرد بازرسان آژانس تربیت شده آمریکا هستند و تجهیزات بازرسی آژانس نیز از سوی آمریکا در اختیار آنها قرار گرفته است.

چندی بعد ژنرال فرانک جی کولتز، معاون مونیز در امور امنیت هسته ای توضیحات دقیق تری درباره این موضوع ارائه کرد و با حضور در جلسه استماع کمیته روابط خارجی سنا در توضیح میزان همکاری های آژانس وزارت انرژی آمریکا گفت: ما بنابه درخواست آژانس بین المللی انرژی اتمی، شماری از نیروهای خود (حدودا 80 نفر) را برای بخش پادمان های آژانس اختصاص می دهیم.

کولتز با بیان اینکه آزمایشگاه های ملی ایالات متحده فناوری ها و فرآیندهای بسیاری را طراحی می کنند، تصریح کرد بخشی از فرآیند آنها برای استمرار بازرسی ها و پایش های مستمر است و فعالیت ها در این زمینه ادامه دارد.

به گفته معاون وزیر انرژی آمریکا، دوربین ها و تجهیزات پایشی بازرسان آژانس نیز در یکی از این آزمایشگاه ها ساخته می شود و در ایران مورد استفاده قرار می گیرد.

بازرسان آژانس چشم های ما هستند! سال 1391 جی کارنی ، سخنگوی وقت کاخ سفید با بیان اینکه آمریکا برنامه هسته ای ایران را زیر نظر دارد، گفت: بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی چشم های ما هستند.

این صریح ترین اظهارنظر مقامات آمریکای درباره همکاری های فراقانونی آژانس با ایالات متحده درخصوص برنامه هسته ای ایران است.

اظهارات جی کارنی درواقع تایید تمام حرف و حدیث هایی بود که تا پیش از این درباره کاربرد دوگانه برخی بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی گفته و شنیده می شد؛ حرف و حدیث هایی که در جریان ترور دانشمندان هسته ای کشورمان قوت گرفت و عملا به اثبات رسید.

چند سال بعد و در ماه های منتهی به امضای توافق هسته ای، اندیشکده بروکینگز نیز در گزارشی با اشاره به نقش اطلاعات کسب شده از خلال این بازرسی ها در فرآیند مذاکرات هسته ای نوشت: اطلاعات مخفی نقش عیانی در مذاکرات کنونی بر سر برنامه هسته ای ایران ایفا می کنند.

اگر توافق در ژوئن نهایی شود، ایران بخش اعظمی از توانمندی غنی سازی اورانیوم خود را قربانی برداشته شدن تحریم های اقتصادی کرده و به مدت بیش از یک دهه مجبور به پذیرش رژیم بازرسی های سرزده خواهد شد تا پایبندی اش مورد راستی آزمایی قرار گیرد.

نویسنده این مقاله اشراف دستگاه های اطلاعاتی غرب بر سایر حوزه های توانمندی های جمهوری اسلامی -اعم از علمی و صنعتی- را یکی از نتایج توافق احتمالی و بازرسی های گسترده عنوان می کند و این طور ادامه می دهد: حضور بازرسان فرصت های جدیدی برای جمع آوری اطلاعات فراهم خواهد کرد.

نه تنها سازمان های اطلاعاتی از گزارش های بازرسی درباره برنامه هسته ای ایران سود خواهند برد، بلکه آزاد خواهند بود که دیگر حوزه های علمی و زیرساخت های صنعتی ایران را نیز بررسی کنند.

موضوعی که نشان می دهد پذیرش بازرسی های غیرمعمول و فراتر از مراکز هسته ای نه تنها کمکی به تضمین صلح و امنیت برای ایران نکرد، بلکه کارکردی عکس داشت و راه را برای اقدامات ضدامنیتی بعدی هموار کرد.

روایت نیویورک تایمز از جاسوسی بازرسان سال 2005 روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز در بخشی از تحلیل خود درباره راه حل های برخورد با برنامه اتمی ایران از جاسوسی بازرسان آژانس برای آمریکایی ها پرده برداشت.

نگارنده این مقاله که احتمال استفاده از گزینه نظامی علیه تاسیسات اتمی ایران را مورد بررسی قرار داده بود، هرگونه موفقیتی را در عملیات نظامی علیه ایران به دلیل تبعات غیرقابل پیش بینی آن زیر سوال برد و به نقل از جان هامری، معاون وزیر دفاع آمریکا در سال های 1997 تا 1999 که در طراحی هجوم نظامی این کشور به عراق سهیم بود، نوشت: شرایط ایران برعکس عراق است؛ چراکه بازرسان بین المللی در ایران حضور داشته اند و ما چیزهای زیادی درمورد تاسیسات ایران می دانیم.

نیویورک تایمز در ادامه گفته های این مقام عالی رتبه نظامی آمریکایی این طور روایت می کند: گزارش های بازرسی آنها (بازرسان آژانس) به طراحان پنتاگون کمک کرده است برنامه حمله به آسیب پذیرترین تاسیسات ایران را تنظیم کنند.

فارغ از آنکه دوران بزن و در رو گذشته و چنین حمله ای اساسا به دلیل رشد چشمگیر توانمندی های دفاعی ایران و تبعات غیرقابل پیش بینی بعدی آن هیچ گاه امکان عملیاتی شدن نداشته و ندارد، ابزار آمریکا برای جمع آوری اطلاعات از برنامه هسته ای ایران تا حد زیادی حائز اهمیت است؛ ابزاری که جان هامری به صراحت از آن پرده برمی دارد و آن را حضور بازرسان آژانس در سایت های هسته ای ایران می خواند.

بازرسان آژانس اطلاعات شان را به سرویس های جاسوسی می دهند موضوع جاسوسی بازرسان آژانس از تاسیسات هسته ای ایران را اکبر اعتماد، رییس پیشین سازمان انرژی اتمی هم تایید می کند.

اولین مدیر سازمان انرژی اتمی ایران در این ارتباط معتقد است: برخی کشورها از طریق بازرسان آژانس به دنبال کسب اطلاع درباره فعالیت های ایران در مراکز نظامی و هسته ای هستند.

به گفته او، تمام بازرسان آژانس از توانایی ها و مهارت های جاسوسی برخوردارند و اطلاعات در اختیارشان از فعالیت کشورها را به کشورهایشان منتقل می کنند.

موضوعی که البته چند سال بعد از سوی فریدون عباسی، رییس سابق سازمان انرژی اتمی هم تکرار شد.

او هم معتقد است تعدادی از کارمندان آژانس از این نهاد حقوق نمی گیرند و به واسطه دریافت حقوق از کشورهای خود، اطلاعات شان را در اختیار سرویس های جاسوسی این کشورها قرار می دهند.

اولین مدیر اتمی ایران با اشاره به همکاری رسمی آژانس با سرویس های اطلاعاتی خاطرنشان کرد: مراکز هسته ای اعلام شده ایران به آژانس تحت نظارت پادمان جامع آژانس هستند و آنچه درباره مراکز و فعالیت های اعلام نشده مبتنی بر اسناد و اطلاعات سازمان های جاسوسی برخی کشورها در ایران مطرح می کنند، قابل پذیرش نیست.

اعتماد ضمن انتقاد از این رویه در گفت وگو با ایسنا تصریح کرد: آژانس نباید اطلاعات خود را از سرویس های جاسوسی دریافت کند، چراکه این سازمان نهادی تخصصی است که باید اطلاعات دقیق را خودش براساس سند و مدرک قابل قبول به دست آورد.

نفوذ سرویس های اطلاعاتی غرب در آژانس به روایت روحانی حسن روحانی در کتاب امنیت ملی و دیپلماسی هسته ای به صراحت از تحت نفوذ بودن بازرسان غربی سخن می گوید.

این کتاب درواقع خاطرات روحانی از مذاکرات هسته ای دهه 80 است؛ زمانی که حسن روحانی به عنوان دبیر شورای عالی امنیت ملی، سکاندار مذاکرات هسته ای با سه کشور اروپایی بود و درنهایت پس از طی راه طولانی مذاکرات در نامه به محمد البرادعی، مدیرکل وقت آژانس بین المللی انرژی اتمی در مردادماه سال 84 نوشت: به رغم تمام اقدامات اعتمادساز ایران و همکاری با بازرسی های موشکافانه آژانس، در مقابل متاسفانه اگر نگوییم هیچ، ایران مابه ازای بسیار اندکی دریافت کرد.

روحانی در صفحه 595 کتاب امنیت ملی و دیپلماسی هسته ای در توضیح اولین و آخرین ملاقات کاری با رییس جمهور جدید وقت یعنی محمود احمدی نژاد تاکید می کند: بحث شد که آژانس تحت نفوذ غرب است.

پرسیدند (احمدی نژاد) چرا آژانس تحت نفوذ آنهاست؟ روحانی در توضیح نفوذ غرب در آژانس تصریح دارد: برای اینکه هم بیشتر بودجه آژانس را آنها می دهند و هم بر اکثر کشورهای عضو نفوذ دارند.

حسن روحانی در صفحه 211 این کتاب نیز عمق نفوذ غرب میان آژانس بین المللی انرژی اتمی را این گونه شرح می دهد: براساس قطعنامه سپتامبر 2003، آژانس چند بازرسی از مراکز مختلف را درخواست نموده بود که قاعدتا سرویس های غرب، موارد را برای آژانس مشخص کرده بودند و آنها به عنوان اجرای پروتکل و شفاف سازی، از ما درخواست آن بازرسی ها را داشتند.

روحانی در همین صفحه کتاب در ادامه نوشته است: یکی از دستاوردهای قطعنامه نوامبر 2004 (آذر 1383) این بود که براساس یکی از بندها، هرگونه بازرسی صرفا منحصر به پروتکل می شد و فراتر از آن نمی توانست مورد درخواست آژانس باشد.

هدف نهایی اعلام آژانس مبنی بر عدم هرگونه انحراف در فعالیت های هسته ای است.

بنابراین از ما خواستند چند نقطه را که آدرس آنها را قاعدتا دستگاه های اطلاعاتی غرب به آنها داده بودند، مورد بازرسی قرار دهند.

بحث این بود که آیا با درخواست آنها موافقت شود تا آژانس از آن مناطق بازرسی کند یا با این درخواست مخالفت شود.

اصل اینکه ما گزارش کاملی به آژانس بدهیم و شفاف سازی کنیم جزء مواردی بود که وزارت امور خارجه بر آن اصرار داشت.

آنها می گفتند یک بار باید پیامدهای این موارد را تحمل کنیم.

.

روحانی در صفحه 212 کتاب تاکید می کند: در بازرسی از محیط های نظامی، طبق مفاد پیش بینی شده در پروتکل الحاقی باید چارچوبی را مراعات می کردند که بعدا به آیین نامه مدونی تبدیل شد، مبنی بر اینکه هنگام ورود به سایت های نظامی، بازرسان از اتومبیل پرده دار استفاده کنند تا بتوانند خارج از نقطه موردنظر، از امکانات و تاسیسات دیگر مطلع شوند.

دستگاه موقعیت یاب و موبایل همراه شان نباشد و در ورودی سایت نظامی، همه وسایل شخصی خود را تحویل دهند.

بعد هم به نظامیان گفته شده بود که اگر بازرسان خواستند وارد سالنی شوند، تمامی ماشین آلات موجود در سالن را بپوشانند، چون آنها صرفا مجاز به نمونه برداری بودند، بنابراین باید روی نقشه نشان می دادند که کدام سایت مورد نظر آنها است، سپس روی عکس هوایی سالن موردنظر را تطبیق می دادند و آن گاه از مکان موردنظر نمونه برداری می کردند.

مسئول تیم مذاکره کننده ایران در دولت اصلاحات در کتاب خاطرات خود معترف است که در روزهای اول نسبت به بازرسان آژانس به اندازه کافی سختگیری نمی شد اما پس از آنکه در جلسه سران نظام نگرانی هایی مطرح شد، چارچوب فوق مورد تاکید قرار گرفت.

روحانی در ادامه عمق حساسیت بازرسی ها را با ذکر یک نمونه ساده در صفحه 212 کتاب خود شرح می دهد: (بازرسان آژانس) اگر دستگاهی را می دیدند که دارای مارک کشوری بود، به آن کشور فشار می آوردند تا ارتباط تجاری خود با ایران را قطع کند.

به همین سبب تاکید شد روی دستگاه ها را بپوشانند.

درواقع، تصمیم گرفته شد که بازرسی دقیقا در چارچوب مقررات باشد.

به همین منظور آیین نامه مربوطه از سوی وزارت دفاع تهیه و ابلاغ شد.

بازرسان آژانس موظف به رعایت دستورالعمل های حفاظتی کشور میزبان هستند روحانی در صفحه 651 این کتاب نیز اشاره می کند: در زمینه بازرسی آژانس، نخستین مساله حفظ اسرار کشور و به ویژه اسرار نظامی بود.

نگرانی این بود که به بهانه شفافیت و بررسی موارد مشکوک و حل وفصل مسائل باقی مانده، آژانس در پی کشف امکانات و اسرار نظامی کشور باشد.

برخی از پرسش های آنها و حتی برخی از درخواست های بازرسی آنها شک برانگیز بود.

مثلا اینکه می خواستند از داخل مجموعه پارچین نمونه برداری کنند، موجب شک و تردید و نگرانی مسئولان کشور شده بود.

البته ما حق داشتیم بازرسان را با خودروهای پرده دار جابه جا کنیم تا از کم وکیف تاسیسات آنجا مطلع نشوند.

به علاوه این حق را نیز داشتیم که تمامی وسایل آنها را قبلا تحویل بگیریم و در مکان موردنظر روی همه وسایل و امکانات چادر بکشیم و تنها به آنها اجازه دهیم که از نقطه موردنظر نمونه برداری کنند.

دبیر وقت شورای عالی امنیت ملی در ادامه در صفحه 652 کتاب امنیت ملی و دیپلماسی هسته ای اشاره دارد که در زمینه بازرسی ها تاکید داشتیم از حقوق خود کوتاه نیاییم؛ چراکه طبق پروتکل الحاقی این موارد جزء حقوق مسلم هر کشور عضو است.

روحانی تصریح می کند: طبق مقررات آژانس و پروتکل الحاقی کشور میزبان حق دارد هر اقدامی که لازم می داند برای حفظ اسرار کشور انجام دهد و بازرسان آژانس نیز موظف به رعایت دستورالعمل های حفاظتی کشور میزبان هستند.

منبع :
کلید واژه ها: آژانس بین المللی انرژی اتمی - انرژی اتمی - بازرس - سازمان انرژی اتمی - ایران - سازمان انرژی اتمی ایران - دیپلماسی عمومی - آژانس - بین المللی - اطلاع رسانی - انرژی - تاسیسات - اتمی - دیپلماسی - بازرس آژانس - اطلاع - دستگاه - سازمان - رویترز - عمومی - اداره - بازرسی های آژانس - هشدار - رسانی - تاسیسات هسته ای - نماینده - دستشویی - هسته ای - اتحادیه اروپا - قرار

آخرین اخبار سرویس:
معضل جدی کمبود پرستار در کشور

جایگاه نخست شهرکرد در حوزه کتاب و کتابخوانی

احتمال دارد قالیباف سرلیست اصولگرایان شود/ ناطق نوری علاقه ای به اعلام نظراتش ندارد

ثوری: بوکس امروز ماحصل اقدامات همین منتقدان است!/ از نتایج راضی نیستم

آزادسازی بیش از 18 هزار مترمربع از اراضی ملی

استخدام نیروی مسئول آموزش در شرکت مفتاح رایانه افزار

اعتراض جمعیت علمای هند نسبت به تصمیم دادگاه برای مسجد بابری

«رضا بهرام» رفتنی شد؟ /عکس

اصلاح طلبان به حرف هایی که می زنند اعتقادی ندارند

تعطیلی مدارس به ادارات سرایت می کند؟ / توسعه حمل و نقل ریلی و ناوگان اتوبوسرانی عقیم ماند

بازدید امام جمعه همدان ازخبرگزاری رسا

دولت براساس اختیارات قانونی خود اقدام به افزایش قیمت بنزین کرده است

همایش کتابداران کتابخانه های مساجد استان تهران برگزار می شود

پاسخ تمام مشکلات جوامع انسانی در قرآن، سنت و عترت است

طرح دوفوریتی برای توقف افزایش قیمت بنزین

برگزاری جلسه غیرعلنی مجلس درباره بنزین

فراخوان مقاله کنگره بین المللی بزرگداشت شهدای مدافع حرم

احتمال دارد قالیباف سرلیست اصولگرایان شود/ ناطق نوری علاقه ای به اعلام نظراتش ندارد

معیارهای جری و تطبیق از نگاه علامه طباطبایی منتشر شد

خصوصیات شیعه واقعی در آموزه های امام صادق از منظر آیت الله مکارم شیرازی + عکس

ایران براساس سیاستی منطقی کاهش تعهدات برجامی را پیش برده است

«سیره مدیریتی پیامبر اعظم(ص)» به چاپ چهارم رسید

یوناما به مداخله در امور انتخابات افغانستان متهم شد

رحماندوست دبیر جایزه «کتاب ماه و سال» کانون شد

مهر: تجمع آرام در برخی خیابان های لرستان / مردم از دغدغه ها گفتند

اقدام دولت در افزایش نرخ بنزین نشانه سوء مدیریت است | اخبار ایران و جهان

نشست فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس برای بررسی آخرین تحولات کشور

صدور گواهی عدم امکان سازش در طلاق صوری منتفی است رسانه 7 | اخبار ایران و جهان

هیلی: جولیانی باید به عنوان نماینده آمریکا در اوکراین معرفی می شد

تقویت اعتماد به نفس در حفظ قرآن

ویژگی های اخلاقی ای که طالقانی را محبوب کرد

تأکید سه قوه بر اجرای مصوبه مدیریت مصرف سوخت

تولد و وجود مبارک پیامبر اکرم سرشار از برکت بود + عکس

تلاش بی بی سی فارسی برای تلفیق اعتراض و آشوب/ وقتی رسانه ملکه نقشه جعلی درباره اعتراضات در ایران منتشر می کند

ذوالقدر:کیفیت عامل اصلی حمایت از تولید ملی است

بیانیه پایانی سی وسومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی

مرعشی: نتوانستم سر آیت الله هاشمی را کلاه بگذارم/یکی با لباس سپاه آمد گفت خیلی بی شرف و نامردی/جواز دفن مرحوم هاشمی بی ایراد نبود

توضیح اشرف بروجردی درباره اسناد از بین رفته

چرا افزایش 400 هزار تومانی حقوق شامل معلمان جدید نشد؟!

تأملاتی پیرامون بیانیه گام دوم انقلاب| بخش چهارم

تابلو فرش مقاومت و سند چشم انداز مجمع تقریب مذاهب در افق 1414 رونمایی شد

کنفرانس سی و سوم وحدت اسلامی یک جریان سازی گسترده بود

یک جوان مسلمان فلج به دنبال ساخت آسانسور برای مسجد شیعیان در کانادا است

غرب می خواهد تفکر و اندیشه خود را بر جهان اسلام تحمیل کند

حبیبی: اهل اعتراض و جرزنی نیستم/ نمی پذیریم در کشتی سَرِمان را کلاه بگذارند

علامه ی جامع

400 مبلغ از قم به استان همدان اعزام شدند

بیانیه پایانی سی وسومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی

گزارش ایسنا از اختتامیه سی وسومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی

خیلی وقت است که مجلس در رأس امور نیست/ مجلس بعدی را تعطیل کنید

با اخلالگران و مسببان بی نظمی عمومی برخورد می کنیم

استخدام کارشناس Help Desk در موسسه اندیشه مهر

مراقب باشیم جایگاه قم تنزل پیدا نکند

انتقاد شدید سرلشکر جعفری از عملکرد دولت/ چرا دولت مردان با بی تدبیری آب به آسیاب دشمن می ریزند

دوره تربیت مربی حفظ در جامعهالقرآن برگزار شد

صحنه اجتماع جایگاه تعیین حقانیت مذهب نیست/ حقوق شهروندی برابر؛ راهکار عملی وحدت

افراد مسلح به رای دهندگان مسلمان سریلانکا تیراندازی کردند

گزارش ایسنا از اختتامیه سی وسومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی

خصوصیات شیعه واقعی در آموزه های امام صادق از منظر آیت الله مکارم شیرازی

وقتی که از کسی تعریف می کنند آنجا خط حمله آتش شیطان است + عکس

400 مبلغ از قم به استان همدان اعزام شدند

حدود 70 میلیون سادات در جهان داریم

نخستین رویداد تولید محتوای دیجیتال در رشت برگزار می شود

وقتی که از کسی تعریف می کنند آنجا خط حمله آتش شیطان است

بیان مفاهیم اسلامی در قالب های جذاب برای کودکان

تولد و وجود مبارک پیامبر اکرم سرشار از برکت بود

اسناد صد سال اخیر حوزه پاسخگوی بسیاری از پرسش ها است

خصوصیات شیعه واقعی در آموزه های امام صادق از منظر آیت الله مکارم شیرازی

مشکلات چادر مشکوک است

پرونده تحصیلی مراجع تقلید رونمایی شد

حضور فرمانده کل ارتش در جمع چتربازان تیپ 55 هوابرد

 دشمنان در صدد بودند با هدایت سرویس های اطلاعاتی کام مردم منطقه را تلخ کنند

راه پیروزی ملت فلسطین وحدت و مقاومت است

تکبر بنزینی!

در نهمین جلسه دادگاه علی دیواندری چه گذشت؟

ولایتی: دشمنان در صدد بودند با هدایت سرویس های اطلاعاتی کام مردم منطقه را تلخ کنند

طرح فوریتی برای توقف افزایش قیمت بنزین

کلیه مدارس استان تهران یکشنبه تعطیل است

وقتی که از کسی تعریف می کنند آنجا خط حمله آتش شیطان است

تلاوت ترتیل صفحه 213 قرآن باصدای عبدالباسط+صوت و متن آیات

نظر آیت الله مکارم شیرازی درباره گرانی بنزین/قوای سه گانه افکار عمومی را به مدد بطلبند

رفع تصرف از بیش از 45 هزار متر مربع از اراضی ملی

طرح رتبه بندی معلمان اجرایی نشد

واکنش مطهری به قیمت بنزین و اعتراضات مربوط به آن

مجلس برای خروج از فضای کنونی طرح سه فوریتی دارد

قالیباف: دولت اعتقادی به همدلی با مردم ندارد/ باید با جلب مشارکت مردم سهمیه بندی را اجرا می کرد

خبر خوش مهدی یراحی برای هواداران

آیا اسکرین شات گرفتن جرم محسوب می شود؟

چرا کارهایمان را عقب می اندازیم؟

آیات مکارم شیرازی و علوی گرگانی خواستار لغو مصوبه گرانی بنزین شدند

اختتامیه سی و سومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی

واکنش حزب مؤتلفه اسلامی به گرانی بنزین

افزایش قیمت بنزین توجیهی نداشته و اقدامی ناعادلانه است

همراهی حوزه های فقهی و فرهنگی با فیلم سینمایی «محمد رسول الله»

مسعود مهاجر: هم و غم ایسنا جامعه است، تا منافع این و آن گروه

بیان مفاهیم اسلامی در قالب های جذاب برای کودکان

فاصله با حقیقت نماز جمعه/ خطبه ها جامعه را از هدایت بهره مند کند | اخبار ایران و جهان

تولد و وجود مبارک پیامبر اکرم سرشار از برکت بود

خبر خوش مهدی یراحی برای هواداران

برخورد قاطع با برهم زنندگان نظم و امنیت

توطئه آژانس بین المللی جاسوسی اتمی

توطئه آژانس بین المللی جاسوسی اتمی