مطالب مرتبط:
درخشش شرکت صنایع شیر ایران در سمپوزیوم بین المللی روابط عمومی ایران + تصاویر
درخشش شرکت صنایع شیر ایران در سمپوزیوم بین المللی روابط عمومی ایران + تصاویر
اهدای لوح سپاس روابط عمومی برتر به مدیریت روابط عمومی و نظارت بر خدمات مجتمع مس سونگون
شوی شفافیت در سامانه حقوق و مزایا رسانه 7 | اخبار اقتصاد
کار امداد و نجات زلزله تمام شد/ جانباختگان همان 5 نفر رسانه 7 | اخبار ایران و جهان
-141 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 17 آبان 1398 ساعت 22:102019-11-08سياسي

روابط عمومی ها در خط مقدم و خاکریز اول جنگ رسانه ای هستند


رییس دانشکده علوم ارتباطات و مطالعات رسانه در پانزدهمین سمپوزیوم بین المللی روابط عمومی، راهبرد بازدارندگی رسانه ای ایران در جنگ رسانه ای با غرب را تشریح و بر ضرورت توانمندسازی روابط عمومی ها تاکید کرد.

- روابط عمومی ها در خط مقدم و خاکریز اول جنگ رسانه ای هستند " رییس دانشکده علوم ارتباطات و مطالعات رسانه در پانزدهمین سمپوزیوم بین المللی روابط عمومی، راهبرد بازدارندگی رسانه ای ایران در جنگ رسانه ای با غرب را تشریح و بر ضرورت توانمندسازی روابط عمومی ها تاکید کرد.

رییس دانشکده علوم ارتباطات و مطالعات رسانه در پانزدهمین سمپوزیوم بین المللی روابط عمومی، راهبرد بازدارندگی رسانه ای ایران در جنگ رسانه ای با غرب را تشریح و بر ضرورت توانمندسازی روابط عمومی ها تاکید کرد .

دکتر اکبر نصراللهی با اشاره به تاریخچه استراتژی بازدارندگی در یونان باستان و جنگ های صدر اسلام و در روابط دو ابرقدرت در دوره جنگ سرد گفت راهبرد بازدارنده درحال حاضر نیز عنصر اساسی در استراتژی امنیت ملی کشورها بویژه آمریکا است .

وی گفت استراتژی بازدارندگی، مبتنی بر روابط میان بازیگران متعدد و روش ویژه ای از روابط است که در آن یک طرف سعی دارد با تامین و تقویت آمادگی و توانمندی های لازم در خود ، طرف مقابل و متخاصم را به انصرف از تعرض و تجاوز و اقدام خصمانه منصرف یا تلاش های او را خنثی و بی اثر کند.

نویسنده کتاب مدیریت پوشش اخبار بحران گفت هدف از استراتژی بازدارندگی، کاهش یا ازبین بردن خطر حمله با افزایش هزینه هاست تا مهاجم را به این نتیجه برساند که هزینه های حمله بیش از منافع آن است.

رییس دانشکده علوم ارتباطات و مطالعات رسانه گفت هرچند استراتژی بازدارندگی در حوزه های رسانه ای نمی تواند همانندحوزه های نظامی کارآیی داشته باشد، اما ظرفیت زیادی برای محافظت از منافع و امنیت ملی کشورها بویژه در حوزه سایبری دارد نویسنده کتاب مدیریت پوشش اخبار بحران در رسانه های حرفه ای ، هدف اصلی راهبرد بازدارندگی را حفظ وضع موجود ، توقف عملیات دشمن و انصراف از اقدامات خصمانه در حوزه های مشخص دانست و تصریح کرد ؛یکی از این حوزه ها می تواند رسانه ها باشند.

به گفته دکتر نصراللهی استفاده از راهبرد بازدارندگی به دوره جنگ سرد و موضوعات نظامی محدود نیست و روابط میان بسیاری از کشورها که در عرصه روابط بین الملل، منافع متضاد یا متفاوت دارند و بسیاری از موضوعات از جمله رسانه ها به طور عام و روابط عمومی ها به طور خاص را در بر می گیرد.

رییس دانشکده علوم ارتباطات و مطالعات رسانه افزود : رسانه ها ی ایران هم می توانند و هم باید با ایجاد ظرفیت های جدید، استفاده حرفه ای و مسئولانه از ظرفیت های موجود و توانمندسازی و ارتقای سواد رسانه ای در حوزه ها و سطوح مختلف ، قدرت بازدارندگی خود را در قبال بازیگران رسانه ای دیگر کشورها افزایش دهند و مانع هرگونه اقدام فرهنگی و سیاسی و نظامی دشمن می شود و یا آنها را بی اثر و کم اثر کنند.

نویسنده کتاب راهنمای پوشش خبری دو هدف مهم در حوزه رسانه ها را ، جلوگیری از تعرض رسانه ای دشمنان و توسعه فعالیت های آنان و بی اثر و یا کم اثر کردن برنامه ها و فعالیت های رسانه های دشمنان عنوان و تاکید کرد: برای رسیدن به این اهداف چاره ای جز استفاده از استراتژی بازدارندگی و اتخاذ راهبردهای فعال و فوق فعال نیست.

رییس دانشکده علوم ارتباطات و مطالعات رسانه پیش شرط ها، تاکتیک ها،ملاحظات و بایسته های تحقق راهبرد بازدارندگی روابط عمومی ها را آگاه شدن از ابزار رسانه ای جبهه معارض انقلاب اسلامی و جبهه انقلاب اسلامی ، خدمات، ظرفیت ها، تهدیدها و فرصت هاو آگاه کردن از خدمات،ظرفیت ها،تهدیدها و فرصت ها کشور ،تعامل مستمر و آگاهانه روابط عمومی با رسانه ها ،شروع قبل از دیگران و تامین سریع و صحیح و جامع نیازهای آنی و آتی خبری ، آموزشی و سرگرمی مردم و نبود خلاء خبری ، آموزشی و سرگرمی،هم افزایی و جریان سازی رسانه ای و تحلیل محوری،بالابردن سوادرسانه ای خود ،مردم و مسئولان و تسلط بر زبان های بین المللی و ایجاد و تقویت روابط بین المللی اعلام کرد .

دکتر نصراللهی در تبیین جایگاه روابط عمومی در زمینه قدرت بازدارندگی گفت ابزار اصلی آمریکا در جنگ نرم که علیه جمهوری اسلامی ایران به راه انداخته، رسانه است و هدف های مهم آن، ایجاد نابسامانی اقتصادی، شکل دادن به نارضـایتی در جامعه، ناکارآمد جلوه دادن دستگاه اداری و اجرایی دولت، تضعیف حاکمیت ایران است .

رییس دانشکده علوم ارتباطات و مطالعات رسانه منابع مهم قدرت نرم رسانه های ایرانی را دین، ملیت ایرانی ، فرهنگ و هویت ایرانی و اسلامی، پیام انسانی و الهی ، رهبری دانست و افزود : جمهوری اسلامی با چنین پشتوانه قدرت نرمی می تواند با کارکرد ایجابی، توده مردم بـرای پشتیبانی اقناع و از ظرفیت شهروند خبرنگار استفادکند و از طریق کارکرد سلبی از رسانه های دشمن مشروعیت زدایی کند .

دکتر نصراللهی اصحاب رسانه به طور عام و روابط عمومی ها به طور خاص و ویژه ، از نقش آفرینان اصلی قدرت ملی و بازدارندگی کشور دانست و گفت :قدرت بازدارندگی حاصل نمی شود مگر اینکه رسانه ها و روابط عمومی تقویت شوند و جایگاه واقعی خودشان را پیدا کنند رییس دانشکده علوم ارتباطات و مطالعات رسانه گفت: روابط عمومی ها را در خط مقدم و خاکریز اول جنگ رسانه ای هستند زیرا هم در اولویت هدف رسانه هایی رقیب و دشمن هستند و هم اینکه مقابله و مواجهه با جنگ رسانه ای ، منشاء و خواستگاه تولید و انتشار پیام هستند.

وی گفت دشمن امید و اعتماد مردم را به نظام و کشور هدف قرار داده و تمام تلاش خود را در ناکارآمد جلوه دادن نظام و کشور و سلب این اعتماد انجام می دهد بنابراین روابط عمومی باید با اطلاع رسانی شفاف ، درست و به موقع از خدمات نظام در کنار انعکاس مشکلات قابل حل مردم را آگاه و مشارکت آنان جلب و تلاش دشمنان خنثی کنند و هم اینکه امید و اعتماد را به آنها برگردند .

نویسنده کتاب راهنمای پوشش خبری ،نقش روابط عمومی در جنگ رسانه ای کنونی برای تقویت امید و بازگرداندن اعتماد به مردم و جامعه را بسیار مهم و محوری دانست و گفت متاسفانه رسانه ها خصوصاً روابط عمومی ها به موازات پیشرفت در حوزه های نظامی و دفاعی به حدی پیشرفت نکرده اند که بازدارنده باشند و نتوانسته اند توانمندی های سخت افزاری نیروهای مسلح را به قدرت نرم کشور بیفزاید.

رییس دانشکده علوم ارتباطات و مطالعات رسانه تصریح کرد تحقیقات و تجربیات نشان می دهد با وجود زحمات رسانه ها؛ قدرت بازدارندگی رسانه های ایران از جمله روابط عمومی ها کم است، منابع رسانه ای مردم از روابط عمومی ها و رسانه های رسمی به سمت منابع غیر رسمی و غیرموثق در حال تغییر است،رویکرد شان سنتی و راهبردشان واکنشی است و اقدامات روابط عمومی ها در موضوعات راهبردی و مورد توجه افکار عمومی دنیا یا دیده نمی شود و یا تاخیری است.


کلید واژه ها: روابط عمومی - رسانه - روابط - علوم ارتباطات - عمومی - ارتباطات - استراتژی - راهبرد - دانشکده - توانمندسازی - رسانه ها - بین المللی - سمپوزیوم - رییس - حوزه - علوم - ایران - امنیت ملی - نویسنده - مدیریت - خاکریز - امنیت - بحران - نظامی - هزینه - اخبار - توانمندی - دکتر - دوره - حمله

آخرین اخبار سرویس:
همایش فقه سیره نبوی و تاثیر آن بر آبادانی کشورها در الازهر برگزار شد

حقوق بشر آمریکایی به بیماران خاص هم رحم نکرد

115 بانوی طلبه به مدارس دخترانه شهر بیرجند اعزام شدند

زلزله زدگان در این سرما نباید زیر چادر بمانند

آموزش و پرورش دانش آموزان را با سبک زندگی دینی آشنا کنند

واکنش داماد روحانی به صحبت های جنجالی ذوالنور

شورای ائتلاف اصولگرایان: سهمیه بندی برای جریان های سیاسی را نفی می کنیم

زلزله زدگان در این سرما نباید زیر چادر بمانند

چهره تبلیغاتی برند مشهور سیگار که سیگاری نبود!

«خانه پدری» دوباره رفع توقیف شد

توضیحات وزیر اقتصاد در مورد فساد 2 میلیارد دلاری

امیر حاتمی: تحریم نظامیان ایران از سوی آمریکا هیچ تاثیری ندارد

هفت درصد جمعیت باسواد قزوین عضو کتابخانه ها هستند

مبارزه با اعتیاد نیازمند سیاست گذاری کلان است

سگ های ولگرد تهدید جدی برای سلامت شهروندان خرم‎آبادی

جزییاتی تازه از فعالیت های گروهک«منافقین» علیه «مردم ایران» در شبکه های اجتماعی/فیلم

توسعه خطوط ریلی با اتحادیه شرکت های داخلی

لزوم همگرایی و وحدت مسلمانان جهت مقابله با نقشه های شوم دشمنان

ربیعی: در دولت تاکید شد دستگاه ها و وزارتخانه اطلاعات مشروح درباره صحبت های روحانی ارائه دهند

تعمیر 30 هزار واحد مسکونی در استان های سیل زده به پایان رسید

دوره آموزشی خبرنگاری و عکاسی ایسنا خلیج فارس برگزار می شود

نمایندگان وزیر آموزش وپرورش وارد استان خوزستان شدند

نخبگان علوم اجتماعی عراقی به ریشه شناسی و جریان شناسی بپردازند

روحانی: هزینه اجاره منزل زلزله زده ها را می دهیم رییس جمهور+فیلم

تولیت آستان قدس: از نفوذی ها لطمه زیادی خورده ایم

وضعیت بارش ها در فصل پاییز نرمال است/ حجم خالی مخازن مان به اندازه کافی است/ مردم خاطرجمع باشند درس های سیلاب گذشته مورد توجه است

دستگیری تعدادی از کارکنان سازمان ثبت اسناد و املاک کشور

اینفوگرافی/ میراث جهانی یونسکو در ایران

پیشروی به سوی «شهر هوشمند» عملیاتی می شود

استخدام کارمند اداری خانم مسلط به کامپیوتر و فتوشاپ در تهران

استخدام مدرس زبان انگلیسی آقا در آموزشگاه شکوه نیاوران

استخدام تعدادی فروشنده آقا در محدوده قاسم آباد مشهد

استخدام فروشنده با تجربه برای فروشگاه لباس مجلسی در کرج

استخدام تعدادی سالن کار و ظرفشوی در یک تالار پذیرایی

استخدام کانترکار رستوران آقا و خانم جهت کار در تهران

استخدام تعدادی تخته کار و کارگر ساده خانم یا آقا در تولیدی کیف

استخدام نیروی خانم یا آقا جهت مونتاژکاری در اصفهان

استخدام کارگر آقا جهت فروشگاه لوازم اداری در تهران

استخدام مشاور زیبایی خانم با حقوق ثابت و پورسانت در تهران

تعدادی از کارمندان متخلف سازمان ثبت اسناد بازداشت شدند

3200 معلم جذب آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان می شوند

آموزش وپرورش ما جز کشورهای دارای نقشه راه مبنایی و نظری مدون است

روحانی: اجاره خانه زلزله زدگان را می پردازیم

توجه به نیازهای جوانان و رفع شبهات آنان توسط علما

آقای رییس جمهور؛ کمی بیشتر تاریخ بخوانید!

توضیحات وزیر مسکن درباره ثبت نام طرح ملی مسکن تهران

اشکان خطیبی با لباس ارتشی در مراسم + عکس

علمای اهل سنت و تشیع ریشه ها و رسوبات اندیشه تکفیر را بسوزانند

کدام قضات فاسد برکنار شده اند؟ محاکمه آنها کجا و چگونه انجام شده است؟ مردم باید بدانند

اعزام 15 هزار یزدی به اردوهای راهیان نور

ضرورت ایجاد زیرساخت های میزبانی رویدادهای بین المللی صنایع دستی در میبد

همایش سراسری هیأت های نظارت بر انتخابات

آموزش و پرورش ایران جز کشورهای دارای نقشه راه مبنایی و نظری مدون است

توصیف متفاوت وزیر دفاع از تحریم های جدید آمریکا علیه نیروهای مسلح و مقامات نظامی ایران

طلاب در راه دین دلسوزانه عمل کنند

ربیعی: 60 میلیون نفر مشمول دریافت حمایت های اجتماعی معیشتی می شوند

بررسی فرصت های تحول در سازمان قضایی نیروهای مسلح

#صریح_درباره_فرهنگ

کمیته ای برای بررسی میزان رسیدگی به پرونده های فساد تشکیل می دهیم

«خانه پدری» رفع توقیف شد

مقصران سیل شیراز چه دستگاه هایی بودند؟

دستگیری کارکنان متخلف سازمان ثبت اسناد

جشن صلح و دوستی در نگارستان اقوام

رحمانی فضلی در جواب انتقادات جنتی: شب انتخابات هم استانداران و فرمانداران را تغییر می دهم!

اختلافات امروز بین شیعه انگلیسی و سنی آمریکایی است/ ایران پرچم توحید و رسول الله را بلند کرده است

اعلام آمادگی فردو برای غنی سازی20 درصد

دلار 2 نرخی در بودجه 99 نخواهیم داشت

برخی کارکنان سازمان ثبت اسناد و املاک بازداشت شدند

اقلیم و فرهنگ رویکرد هفته ترویج علم است

لاریجانی تاکید کرد: توسعه خطوط ریلی با اتحادیه شرکت های داخلی

افتتاح چهارمین دوره طرح شهید احمدی روشن در 25 آبان

تعدادی از کارکنان سازمان ثبت اسناد و املاک کشور دستگیر شدند

توجه به نیازهای جوانان و رفع شبهات آنان توسط علما

نوکری نیازمندان افتخار ما است/ مددجویان کمیته امداد خوش حساب ترین مشتری بانک ها

نشست معاونان تهذیب حوزه های علمیه آغاز به کار کرد + عکس

توصیف متفاوت وزیر دفاع از تحریم های جدید آمریکا علیه نیروهای مسلح و مقامات نظامی ایران

خط تولید صافی دیالیز در البرز احیا می شود

امر به معروف سبب کاهش بی عدالتی در جامعه می شود

علمای اهل سنت و تشیع ریشه ها و رسوبات اندیشه تکفیر را بسوزانند

همایش «طالقانی و زمانه ما»-1

بی طرفی عوامل اجرایی انتخابات اولین و آخرین خواسته هیات بازرسی است

سناتور بولیویایی خود را رییس جمهور موقت بولیوی خواند

محال است بگذارم حق قانونی فردی از بین برود

تمامی ظرفیت ها برای تکمیل زائرسرای ایلامی ها در مشهد بکارگیری می‎شود

نیروهای مسلح به صورت خودکفا و خود اتکا اداره می شود

واکنش داماد روحانی به ادعای ذوالنور

هواپیمای کاغذی دوران کودکی، کنترلی شد!

تعدادی از کارکنان متخلف سازمان ثبت اسناد دستگیر شدند

هدف برجام لغو تحریم های نظامی نبود

دیدار با خانواده 2 طلبه شهید در فومن + عکس

26 آبان آغاز چهاردهین دوره سبک زندگی اسلامی

موشن گرافیک| قیام موشک ها

تعدادی از کارکنان سازمان ثبت اسناد و املاک کشور دستگیر شدند

احداث نخستین بوستان محله مسگرآباد در منطقه 15

زلزله زدگان خانه اجاره کنند، دولت اجاره آن ها را می پردازد

استخدام مشاور حقوقی در موسسه حقوقی بین المللی اریکه در تهران

استخدام خانم متدین برای امور منزل در تهران

واکنش سخنگوی شورای نگهبان به اظهارات روحانی درباره حضور همه سلایق در انتخابات/ وظیفه خود درباره پالرمو را انجام دادیم

کدام قضات برکنار شده اند؟ محاکمه آنها کجا و چگونه انجام شده است؟ مردم باید بدانند

دیدار آیت الله مکارم شیرازی با آیت الله نوری همدانی

روابط عمومی ها در خط مقدم و خاکریز اول جنگ رسانه ای هستند

روابط عمومی ها در خط مقدم و خاکریز اول جنگ رسانه ای هستند