مطالب مرتبط:
درخشش شرکت صنایع شیر ایران در سمپوزیوم بین المللی روابط عمومی ایران + تصاویر
درخشش شرکت صنایع شیر ایران در سمپوزیوم بین المللی روابط عمومی ایران + تصاویر
اهدای لوح سپاس روابط عمومی برتر به مدیریت روابط عمومی و نظارت بر خدمات مجتمع مس سونگون
شوی شفافیت در سامانه حقوق و مزایا رسانه 7 | اخبار اقتصاد
کار امداد و نجات زلزله تمام شد/ جانباختگان همان 5 نفر رسانه 7 | اخبار ایران و جهان
-141 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 17 آبان 1398 ساعت 22:102019-11-08سياسي

روابط عمومی ها در خط مقدم و خاکریز اول جنگ رسانه ای هستند


رییس دانشکده علوم ارتباطات و مطالعات رسانه در پانزدهمین سمپوزیوم بین المللی روابط عمومی، راهبرد بازدارندگی رسانه ای ایران در جنگ رسانه ای با غرب را تشریح و بر ضرورت توانمندسازی روابط عمومی ها تاکید کرد.

- روابط عمومی ها در خط مقدم و خاکریز اول جنگ رسانه ای هستند " رییس دانشکده علوم ارتباطات و مطالعات رسانه در پانزدهمین سمپوزیوم بین المللی روابط عمومی، راهبرد بازدارندگی رسانه ای ایران در جنگ رسانه ای با غرب را تشریح و بر ضرورت توانمندسازی روابط عمومی ها تاکید کرد.

رییس دانشکده علوم ارتباطات و مطالعات رسانه در پانزدهمین سمپوزیوم بین المللی روابط عمومی، راهبرد بازدارندگی رسانه ای ایران در جنگ رسانه ای با غرب را تشریح و بر ضرورت توانمندسازی روابط عمومی ها تاکید کرد .

دکتر اکبر نصراللهی با اشاره به تاریخچه استراتژی بازدارندگی در یونان باستان و جنگ های صدر اسلام و در روابط دو ابرقدرت در دوره جنگ سرد گفت راهبرد بازدارنده درحال حاضر نیز عنصر اساسی در استراتژی امنیت ملی کشورها بویژه آمریکا است .

وی گفت استراتژی بازدارندگی، مبتنی بر روابط میان بازیگران متعدد و روش ویژه ای از روابط است که در آن یک طرف سعی دارد با تامین و تقویت آمادگی و توانمندی های لازم در خود ، طرف مقابل و متخاصم را به انصرف از تعرض و تجاوز و اقدام خصمانه منصرف یا تلاش های او را خنثی و بی اثر کند.

نویسنده کتاب مدیریت پوشش اخبار بحران گفت هدف از استراتژی بازدارندگی، کاهش یا ازبین بردن خطر حمله با افزایش هزینه هاست تا مهاجم را به این نتیجه برساند که هزینه های حمله بیش از منافع آن است.

رییس دانشکده علوم ارتباطات و مطالعات رسانه گفت هرچند استراتژی بازدارندگی در حوزه های رسانه ای نمی تواند همانندحوزه های نظامی کارآیی داشته باشد، اما ظرفیت زیادی برای محافظت از منافع و امنیت ملی کشورها بویژه در حوزه سایبری دارد نویسنده کتاب مدیریت پوشش اخبار بحران در رسانه های حرفه ای ، هدف اصلی راهبرد بازدارندگی را حفظ وضع موجود ، توقف عملیات دشمن و انصراف از اقدامات خصمانه در حوزه های مشخص دانست و تصریح کرد ؛یکی از این حوزه ها می تواند رسانه ها باشند.

به گفته دکتر نصراللهی استفاده از راهبرد بازدارندگی به دوره جنگ سرد و موضوعات نظامی محدود نیست و روابط میان بسیاری از کشورها که در عرصه روابط بین الملل، منافع متضاد یا متفاوت دارند و بسیاری از موضوعات از جمله رسانه ها به طور عام و روابط عمومی ها به طور خاص را در بر می گیرد.

رییس دانشکده علوم ارتباطات و مطالعات رسانه افزود : رسانه ها ی ایران هم می توانند و هم باید با ایجاد ظرفیت های جدید، استفاده حرفه ای و مسئولانه از ظرفیت های موجود و توانمندسازی و ارتقای سواد رسانه ای در حوزه ها و سطوح مختلف ، قدرت بازدارندگی خود را در قبال بازیگران رسانه ای دیگر کشورها افزایش دهند و مانع هرگونه اقدام فرهنگی و سیاسی و نظامی دشمن می شود و یا آنها را بی اثر و کم اثر کنند.

نویسنده کتاب راهنمای پوشش خبری دو هدف مهم در حوزه رسانه ها را ، جلوگیری از تعرض رسانه ای دشمنان و توسعه فعالیت های آنان و بی اثر و یا کم اثر کردن برنامه ها و فعالیت های رسانه های دشمنان عنوان و تاکید کرد: برای رسیدن به این اهداف چاره ای جز استفاده از استراتژی بازدارندگی و اتخاذ راهبردهای فعال و فوق فعال نیست.

رییس دانشکده علوم ارتباطات و مطالعات رسانه پیش شرط ها، تاکتیک ها،ملاحظات و بایسته های تحقق راهبرد بازدارندگی روابط عمومی ها را آگاه شدن از ابزار رسانه ای جبهه معارض انقلاب اسلامی و جبهه انقلاب اسلامی ، خدمات، ظرفیت ها، تهدیدها و فرصت هاو آگاه کردن از خدمات،ظرفیت ها،تهدیدها و فرصت ها کشور ،تعامل مستمر و آگاهانه روابط عمومی با رسانه ها ،شروع قبل از دیگران و تامین سریع و صحیح و جامع نیازهای آنی و آتی خبری ، آموزشی و سرگرمی مردم و نبود خلاء خبری ، آموزشی و سرگرمی،هم افزایی و جریان سازی رسانه ای و تحلیل محوری،بالابردن سوادرسانه ای خود ،مردم و مسئولان و تسلط بر زبان های بین المللی و ایجاد و تقویت روابط بین المللی اعلام کرد .

دکتر نصراللهی در تبیین جایگاه روابط عمومی در زمینه قدرت بازدارندگی گفت ابزار اصلی آمریکا در جنگ نرم که علیه جمهوری اسلامی ایران به راه انداخته، رسانه است و هدف های مهم آن، ایجاد نابسامانی اقتصادی، شکل دادن به نارضـایتی در جامعه، ناکارآمد جلوه دادن دستگاه اداری و اجرایی دولت، تضعیف حاکمیت ایران است .

رییس دانشکده علوم ارتباطات و مطالعات رسانه منابع مهم قدرت نرم رسانه های ایرانی را دین، ملیت ایرانی ، فرهنگ و هویت ایرانی و اسلامی، پیام انسانی و الهی ، رهبری دانست و افزود : جمهوری اسلامی با چنین پشتوانه قدرت نرمی می تواند با کارکرد ایجابی، توده مردم بـرای پشتیبانی اقناع و از ظرفیت شهروند خبرنگار استفادکند و از طریق کارکرد سلبی از رسانه های دشمن مشروعیت زدایی کند .

دکتر نصراللهی اصحاب رسانه به طور عام و روابط عمومی ها به طور خاص و ویژه ، از نقش آفرینان اصلی قدرت ملی و بازدارندگی کشور دانست و گفت :قدرت بازدارندگی حاصل نمی شود مگر اینکه رسانه ها و روابط عمومی تقویت شوند و جایگاه واقعی خودشان را پیدا کنند رییس دانشکده علوم ارتباطات و مطالعات رسانه گفت: روابط عمومی ها را در خط مقدم و خاکریز اول جنگ رسانه ای هستند زیرا هم در اولویت هدف رسانه هایی رقیب و دشمن هستند و هم اینکه مقابله و مواجهه با جنگ رسانه ای ، منشاء و خواستگاه تولید و انتشار پیام هستند.

وی گفت دشمن امید و اعتماد مردم را به نظام و کشور هدف قرار داده و تمام تلاش خود را در ناکارآمد جلوه دادن نظام و کشور و سلب این اعتماد انجام می دهد بنابراین روابط عمومی باید با اطلاع رسانی شفاف ، درست و به موقع از خدمات نظام در کنار انعکاس مشکلات قابل حل مردم را آگاه و مشارکت آنان جلب و تلاش دشمنان خنثی کنند و هم اینکه امید و اعتماد را به آنها برگردند .

نویسنده کتاب راهنمای پوشش خبری ،نقش روابط عمومی در جنگ رسانه ای کنونی برای تقویت امید و بازگرداندن اعتماد به مردم و جامعه را بسیار مهم و محوری دانست و گفت متاسفانه رسانه ها خصوصاً روابط عمومی ها به موازات پیشرفت در حوزه های نظامی و دفاعی به حدی پیشرفت نکرده اند که بازدارنده باشند و نتوانسته اند توانمندی های سخت افزاری نیروهای مسلح را به قدرت نرم کشور بیفزاید.

رییس دانشکده علوم ارتباطات و مطالعات رسانه تصریح کرد تحقیقات و تجربیات نشان می دهد با وجود زحمات رسانه ها؛ قدرت بازدارندگی رسانه های ایران از جمله روابط عمومی ها کم است، منابع رسانه ای مردم از روابط عمومی ها و رسانه های رسمی به سمت منابع غیر رسمی و غیرموثق در حال تغییر است،رویکرد شان سنتی و راهبردشان واکنشی است و اقدامات روابط عمومی ها در موضوعات راهبردی و مورد توجه افکار عمومی دنیا یا دیده نمی شود و یا تاخیری است.


کلید واژه ها: روابط عمومی - رسانه - روابط - علوم ارتباطات - عمومی - ارتباطات - استراتژی - راهبرد - دانشکده - توانمندسازی - رسانه ها - بین المللی - سمپوزیوم - رییس - حوزه - علوم - ایران - امنیت ملی - نویسنده - مدیریت - خاکریز - امنیت - بحران - نظامی - هزینه - اخبار - توانمندی - دکتر - دوره - حمله

آخرین اخبار سرویس:
هجمه دشمن به شورای نگهبان در نظارت استصوابی و نظارت متمرکز شده است/ شورای نگهبان مسئول جلوگیری از ورود شبکه نفوذ به درون نظام است

رمز موفقیت علامه طباطبایی از زبان علامه

آیت الله سیدمحمدغروی: حوزه به علوم عقلی و فلسفی اهتمام ویژه داشته باشد

عناصر اصلی تحرکات ساختار شکن اخیر در اهواز دستگیر شدند

محسن کرمعلی دیدار رییس سازمان بسیج مستضعفین با مراجع تقلید

استخدام نیروی آقا جهت کار در آبمیوه فروشی در اصفهان

موافقت رهبر انقلاب با عفو و تخفیف مجازات تعدادی از محکومان

پیام استاندار اصفهان به مناسبت فرا رسیدن حماسه 25 آبان

جایزه فناور برتر آسیا به شرکت مستقر در پارک علم و فناوری فارس رسید

کتابداران استان مرکزی به عنوان نمونه کشور انتخاب شدند

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز منصوب شد

عراق راه مقاومت را انتخاب کرده که راه اسلام و آزادی است

شانزدهمین یگان حفاظت امور اراضی کشور در گلستان افتتاح شد | اخبار ایران و جهان

انقلاب برای ملت های جهان الگوسازی کرده است

مراسم معارفه مسئول جدید پژوهشگاه دفاع مقدس 4 آذر برگزار می شود | اخبار ایران و جهان

قرارگاه بررسی اربعین 98 در ایلام تشکیل شد

نشست خبری استاندار کرمانشاه

ایران به حمایت خود از سوریه در مقابل تروریست ها ادامه می دهد

این شهید می گفت دوست ندارد بمیرد!/ «محمدمهدی رضوان» شهید 19 ساله امنیت به روایت مردم محله هرندی

کتاب پای ثابت فعالیت های فرهنگی و اجتماعی یزد است

موافقت رهبر انقلاب با عفو و تخفیف مجازات تعدادی از محکومان

نیازمند قرارگاه اقتصادی درجبهه تولید هستیم

همایش انجمن خیرین راه و ترابری

یکپارچگی اقوام ایرانی زمینه ساز جامعه ای شاداب تر

لزوم اخذ نظرات اعضای شورای عالی استان ها برای بودجه ریزی کشور

تعداد شهدای غزه به 34 تن و زخمی ها به 111 تن رسید/ شهادت 8 عضو یک خانواده فلسطینی

سی و سومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی

پاسخ صادقی به خطابه روحانی/ فساد رییس هلال احمر محرز است، چرا او را نگه داشته ای؟

اعتماد به نفس نداشته باش!

اراکی: شعار وحدت هیچ گاه در جهان اسلام از بین نمی رود

رهبر معظم انقلاب با عفو و تخفیف مجازات تعدادی از محکومان موافقت کردند

موافقت رهبر انقلاب با عفو و تخفیف مجازات تعدادی از محکومان

رهبر معظم انقلاب با عفو و تخفیف مجازات تعدادی از محکومان موافقت کردند

برخورد جدی دستگاه قضایی با عناوین مجرمانه و تخلفات انتخاباتی

نماینده میانه 7 روز پس از زلزله: تاکنون به برخی روستا های زلزله زده سرکشی نشده است!

بازدید وزیر راه از دو تقاطع جنجالی در قرچک

دادستان کل کشور: از مخدوش کردن فضای انتخابات پرهیز کنیم

آیا بخشی از اسناد ملی آسیب دیده است؟

شانزدهمین یگان حفاظت امور اراضی کشور در گلستان افتتاح شد

موافقت امام خامنه ای با عفو و تخفیف مجازات تعدادی از محکومان

زمان اخراج بیگانگان از منطقه فرارسیده است

آیت الله عیسی قاسم: فلسطین محور وحدت مسلمین است

شکار رسول دانیال زاده، ثمره تازه نفوذ برون مرزی سپاه پاسداران

رهبر انقلاب اسلامی با عفو و تخفیف مجازات تعدادی از محکومان موافقت کردند

در چه مواردی سجده سهو را باید به جا آورد؟

چهره ساده و کم آرایش نازنین بیاتی + عکس

مهم ترین مانع وحدت در هر جامعه ای نبود عدالت است

واگذاری 120 هکتار از زمین های مصادره شده توسط خاندان پهلوی به مالکان مازندرانی

عادی سازی روابط با اسراییل غیرقابل پذیرش است

سرمقاله روزنامه های امروز/ پرده برداری رسمی از چهره واقعی اروپا

موافقت امام خامنه ای با عفو و تخفیف مجازات تعدادی از محکومان

بیش از 2 میلیارد ریال زکات در پلدختر جمع آوری شد

آیت الله مبارکه ای همواره برای وحدت جامعه اسلامی تلاش کرد 

پیگیری مشکلات خنداب با حضور مسئولان

نشست هم اندیشی مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با مدیر و کارکنان سازمان دانش آموزی

رهبر انقلاب با عفو و تخفیف مجازات تعدادی از محکومان موافقت کردند

استخدام مترجم در گروه سانا ترجمه

استخدام راهبر موزه و صندوقدار در پارک علمی پروفسور بازیما

این شهید می گفت دوست ندارد بمیرد!/ حاشیه نگاری مراسم تشییع «محمدمهدی رضوان» شهید 19 ساله امنیت

کدخدایی: توقف اجرای برجام توسط ایران، اقدامی طبیعی و منطقی است

کارگران چیت سازی بهشهر به حق و حقوق خود رسیدند

رهبر انقلاب با عفو و تخفیف مجازات تعدادی از محکومان موافقت کردند

کسب عنوان فناور برتر جهاددانشگاهی کشور توسط شرکت خاک آب آژیانه

30 اثر از آذربایجان شرقی، نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی دریافت کردند

آغاز فعالیت یگان حفاظت از اراضی کشاورزی در گلستان

میلاد پیامبر مهربانی ها و موسس مذهب جعفری

منظومه فکری رهبر معظم انقلاب درباره وحدت شیعه و سنی

بهترین سریال از نظر علیرضا نصیریان/ راه حل شکوفایی خلاقیت چیست؟

مار پیتون 5/5 متری هم خانه ترسناک جوان انگلیسی

کدخدایی: با رییس جمهور هیچ اختلافی نداریم/ با وزارت کشور همکاری می کنیم

موافقت رهبر انقلاب با عفو تعدادی از محکومان

رهبر انقلاب با عفو و تخفیف مجازات تعدادی از محکومان موافقت کردند

روز پایانی همایش «طالقانی و زمانه ما»

مدل مدیریت منابع آب، نشان دهنده سطح توسعه یافتگی دولت هاست

دهمین یادواره شهدای وحدت در مشهد برگزار شد

آیت الله جوادی آملی: رسالت علما معرفی قرآن در سطح جهانی است

«مهمان بزرگ امارات» از نگاه ولیعهد ابوظبی

لزوم اخذ نظرات اعضای شورای عالی استان ها برای بودجه ریزی کشور

با رییس جمهور اختلافی نداریم / هر نهادی باید وظایف قانونی اش را انجام دهد

رکود مسکن نشانه نبود انسجام مطلوب دراین عرصه است

اهداف محور مقاومت مشترک است

ثبت بیش از 25 هزار کانون فرهنگی در کشور

عناوین روزنامه های پنجشنبه 23 آبان ماه

حوزه استقلال خود را حفظ کند

ساخت سه مستند در حوزه آموزش و پرورش توسط دفتر تبلیغات اسلامی + عکس

کاندیداها از تبلیغات پرخرج پرهیز کنند/ به راه انداختن کارناوال و هزینه کردن های اسراف گونه از مصادیق تخلف انتخاباتی است

آیا دوران کتابخانه ها به سر آمده است؟

297 دانش پژوه ممتاز استان سمنان تجلیل شدند

مطالبه مردم عراق بحق است و مسئولان باید برای تحقق آن ها تلاش کنند

مراسم معارفه مسئول جدید پژوهشگاه دفاع مقدس 4 آذر برگزار می شود

موافقت رهبری با عفو 691 نفر از محکومان

استخدام مسئول امور اداری در یک شرکت معتبر تولیدی در تهران

رهبر انقلاب با عفو و تخفیف مجازات تعدادی از محکومان موافقت کردند

عیاری: اصلاحات انجام دادیم، رفع توقیف شد

برای وزارت اطلاعات در انتخابات وحدت و امنیت ملی اصل است نه منافع حزبی

آیا جنبش های تغییر در سراسر جهان شکل گرفته است؟

توضیحات قوه قضاییه درباره بازداشت دانیال زاده

هه تاو از کردستان با آوای ارادت طلوع کرد

وزیر راه و شهرسازی وارد ورامین شد

رهبر انقلاب با عفو و تخفیف مجازات تعدادی از محکومان موافقت کردند

روابط عمومی ها در خط مقدم و خاکریز اول جنگ رسانه ای هستند

روابط عمومی ها در خط مقدم و خاکریز اول جنگ رسانه ای هستند