مطالب مرتبط:
استخدام طراح وب سایت در یک شرکت تولیدی بازرگانی در تهران
استخدام کارشناس فروش در مرکز نوآوری های آموزشی مرآت در تهران
گزارش فارس از مراسم آغاز به کار پروژه بین المللی بازآفرینی شهری «اربینت» در خرم آباد
خدمت رسانی آستان قدس رضوی به زائران پیاده امام رضا (ع) آغاز شد
استخدام نیرو جهت فروشندگی در گالری مبلمان و دکوراسیون در شیراز
-229 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 29 مهر 1398 ساعت 22:052019-10-21سياسي

زمان آغاز استخدام معلمان حق التدریس به روایت الهیار ترکمن


معاون وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه اگر هیئت تطبیق مصوبات دولت با مجلس، آیین نامه استخدام معلمان حق التدریس را تأیید کند تا دو ماه آینده جذب و استخدام آنها انجام می شود، - گفت: حق التدریس معلمان از آبان ماه ماهانه پرداخت می شود.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازتسنیم، علی الهیار ترکمن معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش در برنامه تلویزیونی تهران 20 با اشاره به این که وظیفه ذاتی این وزارتخانه پوشش تحصیلی حداکثری جمعیت لازم التعلیم کشور است، اظهار کرد: برای این کار قوانین مشخص در حوزه نیروی انسانی داریم و در قانون مدیریت خدمات کشوری برای معلمان رسمی مطالب مشخصی وجود دارد.

وی افزود: پراکندگی کشور و ضرورت ارائه خدمات آموزشی و پرورشی ما را ناچار می کند از نیروهای پاره وقت استفاده کنیم که تبلور آن معلمان حق التدریس هستند و براساس شرایطی در آموزش و پرورش به کار گرفته می شوند و بخشی از وظایف تعلیم و تربیت را انجام می دهند.

الهیار ترکمن گفت: از سال 88 هر فردی سابقه حق التدریس در آموزش و پرورش داشت، به استخدام در آمد و تا سال 89 تمام افراد حق التدریس و آموزش یاران نهضت سواد آموزی استخدام شدند و تعداد آنها صفر شد، اما نیاز به نیروی انسانی صفر نمی شود و در سال های بعد مجدد از نیروهای حق التدریس استفاده کردیم.

فعالیت 32 هزار معلم حق التدریس آزاد معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: هم اکنون برای ارائه خدمات آموزشی و پرورشی از 32 هزار معلم حق التدریس آزاد استفاده می کنیم که تعداد معلمان کشور 570هزار نفر است و بر این اساس کمتر از 10 درصد آنها حق التدریس هستند.

جذب و استخدام معلمان حق التدریس تا دو ماه آینده وی در پاسخ به این که چرا قانون استخدام معلمان حق التدریس اجرا نمی شود، مطرح کرد: قانونی که شهریور سال 97 در مجلس تصویب شد، مقرر کرد تا کمیته ای برای تدوین آیین نامه استخدام تشکیل شود و در این کمیته دو نماینده مجلس، نمایندگان سازمان برنامه و بودجه، اداری و استخدامی و آموزش و پرورش حضور داشتند که آیین نامه استخدام معلمان حق التدریس را تدوین کردند و در دولت تصویب و به آموزش و پرورش ابلاغ شد و هم اکنون منتظر اعلام نظر هیئت تطبیق مصوبات دولت در مجلس هستیم که اگر مغایرتی اعلام نکنند تا دو ماه آینده جذب و استخدام نیروهای حق التدریس انجام می شود.

الهیار ترکمن گفت: طبق قانون مصوب مجلس فرصت به کارگیری معلمان حق التدریس تا پایان برنامه ششم توسعه یعنی سال 1400 است و هم اکنون منتظر اعلام نظر هیئت تطبیق مصوبات دولت در مجلس هستیم.

انتقال 1200 میلیارد تومان مطالبات سال 97 به 98 معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: وزارت آموزش و پرورش با کسری مزمن بودجه مواجه است و این مسئله در سال های اخیر اتفاق نیفتاده و شاید ریشه آن به 5 دهه گذشته باز می گردد که البته کل کشور باید برای حل این مسئله کمک کند؛ در شروع سال 98، 1200 میلیارد تومان از مطالبات پرداخت نشده سال 97 وجود داشت که هم اکنون بخش زیادی از آن پرداخت شده و 130 میلیارد تومان باقی مانده است.

مطالبات حق التدریس فروردین و اردیبهشت 98 معلمان با حقوق مهر واریز می شود وی با تاکید بر این که یکی از اقدامات انجام شده ورود به ساز و کارها و ظرفیت های بودجه بود و بر این اساس بنده ک تبصره 12 بودجه مد نظر قرار گرفت، مطرح کرد: بر این اساس تمام موارد غیر از حقوق که حکم حقوق دارد، از جمله حق التدریس معلمان ماهانه پرداخت خواهد شد، با ابلاغیه ای که 10 روز قبل داشتیم مطالبات حق التدریس معلمان رسمی تا اسفند سال 97 به طور کامل تسویه شد و مطالبات مربوط به فروردین و اردیبهشت 98 را با حقوق مهر ماه پرداخت می کنیم، تا پرونده مطالبات حق التدریس سال 97 بسته شود.

از آبان ماه حق التدریس معلمان رسمی ماهانه پرداخت می شود الهیار ترکمن با اشاره به این که از آبان ماه نیز حق التدریس معلمان رسمی ماهانه پرداخت خواهد شد، درباره کلاس های بدون معلم، گفت: در ساماندهی نیروی انسانی چند ظرفیت مورد توجه است از جمله ساعات موظف معلمان، ساعات حق التدریس شاغلان به میزان 2.

5 میلیون ساعت در هفته، 32 هزار معلم حق التدریس آزاد، سرباز معلمان، نیروهای خرید خدمت و مجوز 14 ساعت تدریس هفتگی معلمان بازنشسته.

هیچ استانی گزارشی از کلاس های خالی اعلام نکرده است معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش، ادامه داد: ماده 63 قانون برنامه ششم توسعه ورود نیرو به آموزش و پرورش را از طریق دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی تعیین کرده است، از سوی دیگر ضوابط اجرایی بودجه سال 98 به کارگیری نیروی حق التدریس جدید را ممنوع کرده است و به همین دلیل مجبور به استفاده از سرباز معلمان و افراد بازنشسته هستیم.

همچنین هر دو روز یکبار از 32 اداره کل آموزش و پرورش استان ها گزارش می گیریم که تا به امروز هیچ استانی گزارشی از کلاس های خالی به ما اعلام نکرده است و ظرفیت های تدریس را براساس تعداد دانش آموزان برآورد و به استان ها ابلاغ کرده ایم که براساس نیاز، نیرو را برای به کارگیری در اختیار دارند.

وی بیان کرد: ما در ستاد آموزش و پرورش باید از طریق ادارات کل متوجه کلاس های بدون معلم شویم.

وقتی به ما گزارشی نمی دهند چگونه می خواهیم مطلع شویم، برخی مثالی را بیان می کنند و آن را به کل کشور تعمیم می دهند، در شهرستان های تهران مناطقی وجود دارد که معلم حاضر نمی شود برای تدریس به آنجا برود.

از سوی دیگر نباید سیاه نمایی کنیم که تمام کلاس های درس ناایمن است و بیایید ببینید که سازمان نوسازی مدارس چه فعالیت هایی انجام می دهد.

تشکل های معلمان گذشته و آینده مشکلات را نمی بینند الهیار ترکمن با اشاره به این که تشکل های معلمی در لحظه تصمیم می گیرند و گذشته و آینده مشکلات را نمی بینند، گفت: بنده مواردی را در برخی مناطق مشاهده کرده ام که معلم می گوید به کلاس درس نمی روم و ناگزیر هستم به جای او حق التدریس تأمین کنم، تشکل های معلمان تا به امروز برای بهبود شرایط آموزش و پرورش چه پیشنهاداتی ارائه کرده اند؛ کار ساماندهی نیروی انسانی سال 98 در بازه زمانی تیر تا شهریور انجام شد و نمی توانیم کل مشکلات آموزش و پرورش را در این مدت حل کنیم، چرا تشکل ها مشکلات را به ما منعکس نکردند.

مگر استعفای بطحایی مشکلات را حل کرد معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش، با اشاره به اینکه اگر از تراکم بالای کلاس های درس و شرایط دشوار کار معلمان صحبت می کنیم، این موارد معلول است نه علت، افزود: راهکارهای احساسی مانند استعفا دادن وزیر هنگام فصل بودجه، مسائل آموزش و پرورش را حل نمی کند.

مگر استعفای آقای بطحایی مشکلات را حل کرد، تشکل هایی که علیه او کار می کردند امروز باید بیایند و جواب دهند؛ همکاران ما در امور اداری وزارت آموزش و پرورش بیش از 18 ساعت در روز کار می کنند و گاه ساعت 2 نیمه شب به خانه می روند.

وی درباره دریافت پول از خانواده ها توسط مدارس گفت: ده ها بار اعلام کرده ایم که این مسئله داوطلبانه است و راهکارهای برخورد با آن نیز اعلام شده است، همچنین نظر رییس جمهور این نیست که آموزش و پرورش را خصوصی یا پولی کنیم، در ستاد هر برنامه ریزی که انجام می شود در درجه اول از سوی تشکل ها مورد نقد قرار می گیرد و فرصت های بسیاری را از دست می دهیم.

الهیار ترکمن درباره رتبه بندی معلمان مطرح کرد: رتبه بندی به زودی در صحن دولت تصویب می شود و هر زمان که ابلاغ شد اجرای آن از مهرماه محاسبه خواهد شد.


کلید واژه ها: حق التدریس - معلمان حق التدریس - آموزش و پرورش - استخدام - معلمان - وزارت آموزش و پرورش - آموزش - معلم - پرورش - معاون برنامه ریزی - نامه - برنامه - هیئت تطبیق - مجلس - نیروی انسانی - خدمات آموزشی - ارائه خدمات - برنامه ریزی - ترکمن - قانون - وزارت - مصوب - دولت - کشور - برنامه تلویزیونی - آینده - خدمات - معاون - برنامه ششم توسعه - توسعه

آخرین اخبار سرویس:
استخدام مسئول دفتر مدیر عامل و کارمند پشتیبانی فروش در تهران

استخدام نماینده علمی خانم در یک شرکت معتبر در خراسان رضوی

ورود مدعی العموم پیرامون تسریع در رسیدگی به نواقص جاده ای مسیر میامی_سبزوار / مکاتبه با شهردار سمنان برای الزام و نظارت بر نصب تابلو و علائم ایمنی توسط پیمانکاران قبل و حین عملیات عمرانی

روایت مقام معظم رهبری از روز فتح سوسنگرد

دین بهتر است یا ثروت؟

حدیث روز | چرا صلوات بفرستیم؟

مصدق: قوانین کیفری و حقوقی دست و پاگیر را توسط مجلس اصلاح یا حذف می کنیم

دعـای حضرت فاطمـه سلام الله علیها در روز یکشنبه

معیشت و نان مردم را سیاسی نکنید

فارس نوشت / رحمانی فضلی: هرگونه اعتراضی در بستر قانونی خودش امکان پذیر است / اقدامات غیرقانونی به نفع هیچ کس نیست

وقتی لذت مناجات در مزه گناه گم می شود

برخورد با اخلالگران و مسببان بی نظمی عمومی

VPN قانونی، خلاف قانون اساسی و پارادوکسی عجیب است

سدی که زندگی کشاورزان «ایالو» را نابود کرد / توسعه به قیمت از دست دادن نابودی طبیعت!

خبر خوش نهاد رهبری برای زوج های دانشجو / وام های متاهلی پربارتر می شود

کوچکی نژاد: تخلفات حوزه هدفمندی یارانه ها عجیب و غریب است

آیا هتل ها برای خانم های تنها امن است؟

شکل های مربع را پید ا کن

جلسه مؤسسه قرآنی سدید در روز میلاد رسول(ص) به روایت تصویر

برپایی نشست «جایگاه قرآن و نحوه نقش آفرینی آن در تمدن اسلامی»

معضل جدی کمبود پرستار در کشور

جایگاه نخست شهرکرد در حوزه کتاب و کتابخوانی

احتمال دارد قالیباف سرلیست اصولگرایان شود/ ناطق نوری علاقه ای به اعلام نظراتش ندارد

ثوری: بوکس امروز ماحصل اقدامات همین منتقدان است!/ از نتایج راضی نیستم

آزادسازی بیش از 18 هزار مترمربع از اراضی ملی

استخدام نیروی مسئول آموزش در شرکت مفتاح رایانه افزار

اعتراض جمعیت علمای هند نسبت به تصمیم دادگاه برای مسجد بابری

«رضا بهرام» رفتنی شد؟ /عکس

اصلاح طلبان به حرف هایی که می زنند اعتقادی ندارند

تعطیلی مدارس به ادارات سرایت می کند؟ / توسعه حمل و نقل ریلی و ناوگان اتوبوسرانی عقیم ماند

بازدید امام جمعه همدان ازخبرگزاری رسا

دولت براساس اختیارات قانونی خود اقدام به افزایش قیمت بنزین کرده است

همایش کتابداران کتابخانه های مساجد استان تهران برگزار می شود

پاسخ تمام مشکلات جوامع انسانی در قرآن، سنت و عترت است

طرح دوفوریتی برای توقف افزایش قیمت بنزین

برگزاری جلسه غیرعلنی مجلس درباره بنزین

فراخوان مقاله کنگره بین المللی بزرگداشت شهدای مدافع حرم

احتمال دارد قالیباف سرلیست اصولگرایان شود/ ناطق نوری علاقه ای به اعلام نظراتش ندارد

معیارهای جری و تطبیق از نگاه علامه طباطبایی منتشر شد

خصوصیات شیعه واقعی در آموزه های امام صادق از منظر آیت الله مکارم شیرازی + عکس

ایران براساس سیاستی منطقی کاهش تعهدات برجامی را پیش برده است

«سیره مدیریتی پیامبر اعظم(ص)» به چاپ چهارم رسید

یوناما به مداخله در امور انتخابات افغانستان متهم شد

رحماندوست دبیر جایزه «کتاب ماه و سال» کانون شد

مهر: تجمع آرام در برخی خیابان های لرستان / مردم از دغدغه ها گفتند

اقدام دولت در افزایش نرخ بنزین نشانه سوء مدیریت است | اخبار ایران و جهان

نشست فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس برای بررسی آخرین تحولات کشور

صدور گواهی عدم امکان سازش در طلاق صوری منتفی است رسانه 7 | اخبار ایران و جهان

هیلی: جولیانی باید به عنوان نماینده آمریکا در اوکراین معرفی می شد

تقویت اعتماد به نفس در حفظ قرآن

ویژگی های اخلاقی ای که طالقانی را محبوب کرد

تأکید سه قوه بر اجرای مصوبه مدیریت مصرف سوخت

تولد و وجود مبارک پیامبر اکرم سرشار از برکت بود + عکس

تلاش بی بی سی فارسی برای تلفیق اعتراض و آشوب/ وقتی رسانه ملکه نقشه جعلی درباره اعتراضات در ایران منتشر می کند

ذوالقدر:کیفیت عامل اصلی حمایت از تولید ملی است

بیانیه پایانی سی وسومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی

مرعشی: نتوانستم سر آیت الله هاشمی را کلاه بگذارم/یکی با لباس سپاه آمد گفت خیلی بی شرف و نامردی/جواز دفن مرحوم هاشمی بی ایراد نبود

توضیح اشرف بروجردی درباره اسناد از بین رفته

چرا افزایش 400 هزار تومانی حقوق شامل معلمان جدید نشد؟!

تأملاتی پیرامون بیانیه گام دوم انقلاب| بخش چهارم

تابلو فرش مقاومت و سند چشم انداز مجمع تقریب مذاهب در افق 1414 رونمایی شد

کنفرانس سی و سوم وحدت اسلامی یک جریان سازی گسترده بود

یک جوان مسلمان فلج به دنبال ساخت آسانسور برای مسجد شیعیان در کانادا است

غرب می خواهد تفکر و اندیشه خود را بر جهان اسلام تحمیل کند

حبیبی: اهل اعتراض و جرزنی نیستم/ نمی پذیریم در کشتی سَرِمان را کلاه بگذارند

علامه ی جامع

400 مبلغ از قم به استان همدان اعزام شدند

بیانیه پایانی سی وسومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی

گزارش ایسنا از اختتامیه سی وسومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی

خیلی وقت است که مجلس در رأس امور نیست/ مجلس بعدی را تعطیل کنید

با اخلالگران و مسببان بی نظمی عمومی برخورد می کنیم

استخدام کارشناس Help Desk در موسسه اندیشه مهر

مراقب باشیم جایگاه قم تنزل پیدا نکند

انتقاد شدید سرلشکر جعفری از عملکرد دولت/ چرا دولت مردان با بی تدبیری آب به آسیاب دشمن می ریزند

دوره تربیت مربی حفظ در جامعهالقرآن برگزار شد

صحنه اجتماع جایگاه تعیین حقانیت مذهب نیست/ حقوق شهروندی برابر؛ راهکار عملی وحدت

افراد مسلح به رای دهندگان مسلمان سریلانکا تیراندازی کردند

گزارش ایسنا از اختتامیه سی وسومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی

خصوصیات شیعه واقعی در آموزه های امام صادق از منظر آیت الله مکارم شیرازی

وقتی که از کسی تعریف می کنند آنجا خط حمله آتش شیطان است + عکس

400 مبلغ از قم به استان همدان اعزام شدند

حدود 70 میلیون سادات در جهان داریم

نخستین رویداد تولید محتوای دیجیتال در رشت برگزار می شود

وقتی که از کسی تعریف می کنند آنجا خط حمله آتش شیطان است

بیان مفاهیم اسلامی در قالب های جذاب برای کودکان

تولد و وجود مبارک پیامبر اکرم سرشار از برکت بود

اسناد صد سال اخیر حوزه پاسخگوی بسیاری از پرسش ها است

خصوصیات شیعه واقعی در آموزه های امام صادق از منظر آیت الله مکارم شیرازی

مشکلات چادر مشکوک است

پرونده تحصیلی مراجع تقلید رونمایی شد

حضور فرمانده کل ارتش در جمع چتربازان تیپ 55 هوابرد

 دشمنان در صدد بودند با هدایت سرویس های اطلاعاتی کام مردم منطقه را تلخ کنند

راه پیروزی ملت فلسطین وحدت و مقاومت است

تکبر بنزینی!

در نهمین جلسه دادگاه علی دیواندری چه گذشت؟

ولایتی: دشمنان در صدد بودند با هدایت سرویس های اطلاعاتی کام مردم منطقه را تلخ کنند

طرح فوریتی برای توقف افزایش قیمت بنزین

کلیه مدارس استان تهران یکشنبه تعطیل است

وقتی که از کسی تعریف می کنند آنجا خط حمله آتش شیطان است

تلاوت ترتیل صفحه 213 قرآن باصدای عبدالباسط+صوت و متن آیات

زمان آغاز استخدام معلمان حق التدریس به روایت الهیار ترکمن

زمان آغاز استخدام معلمان حق التدریس به روایت الهیار ترکمن