مطالب مرتبط:
3800 واحد ملکی شهرداری همچنان در اختیار غیر است!/ انتشار لیست تمام استفاده کنندگان از املاک شهرداری در سایت شفافیت/ آغاز تحقیق و تفحص از هفته آینده
تعرفه های خدمات پزشکی 2 هفته آینده به دولت اعلام می شود
راه اندازی مدار ثانویه راکتور اراک تا دو هفته آینده
راه اندازی مدار ثانویه راکتور اراک تا دو هفته آینده
مدار ثانویه راکتور اراک تا 2 هفته آینده راه اندازی می شود
-107 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 29 مهر 1398 ساعت 11:362019-10-21سياسي

3800 واحد ملکی شهرداری همچنان در اختیار غیر است!/ انتشار لیست تمام استفاده کنندگان از املاک شهرداری در سایت شفافیت/ آغاز تحقیق و تفحص از هفته آینده


رییس کمیته اقتصادی شورای شهر تهران با اعلام اینکه 3800 واحد ملکی شهرداری همچنان در اختیار غیر است، از انتشار لیست تمامی استفاده کنندگان از املاک شهرداری بر روی سایت شفافیت خبر داد.

- 3800 واحد ملکی شهرداری همچنان در اختیار غیر است!/ انتشار لیست تمام استفاده کنندگان از املاک شهرداری در سایت شفافیت/ آغاز تحقیق و تفحص از هفته آینده " رییس کمیته اقتصادی شورای شهر تهران با اعلام اینکه 3800 واحد ملکی شهرداری همچنان در اختیار غیر است، از انتشار لیست تمامی استفاده کنندگان از املاک شهرداری بر روی سایت شفافیت خبر داد.

رییس کمیته اقتصادی شورای شهر تهران با اعلام اینکه 3800 واحد ملکی شهرداری همچنان در اختیار غیر است، از انتشار لیست تمامی استفاده کنندگان از املاک شهرداری بر روی سایت شفافیت خبر داد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازروز نو :سید محمود میرلوحی (رییس کمیته اقتصادی شورای شهر تهران) در خصوص تاخیر در روند بررسی پرونده املاک نجومی گفت: بحث املاک نجومی شهرداری تهران همزمان با حقوق های نجومی مطرح شد، اما مساله حقوق های نجومی به مبلغ 32 میلیارد تومان ظرف مدت محدودی به خزانه کشور بازگشت و با اقدامات دولت و تصویب آیین نامه ای، دیگر به آن صورتی که در گذشته حقوق پرداخت می شد، تا جایی که خبر دارم، پرداختی نداریم.

سکوت برخی رسانه ها در قبال پرونده املاک نجومیوی ادامه داد: اما برخی رسانه های خاص هستند که هنوز دست از مساله حقوق های نجومی بر نمی دارند و سعی می کنند، آن را در افکار عمومی تازه نگه دارند، اما وقتی بحث املاک نجومی می شود، سکوت می کنند.

میرلوحی با اشاره به سرانجام پرونده املاک نجومی تصریح کرد: بازپرس برای این پرونده قرار منع تعقیب صادر کرده بود و از دید ایشان ظاهرا مساله حل و فصل شده بود.

با توجه به اینکه بازپرس شعبه عوض شده است ، از دفتر حقوقی شهرداری تهران درخواست کردم تا بتوانیم اعتراض دوباره داشته باشیم و این پرونده مجددا در جریان قرار گیرد و همچنین با توجه به بند 12 ماده 80 قانون، نظارت بر دعوای شهرداری تهران توسط شورای شهر انجام شود و در ضمن از آقای حناچی و همکاران ایشان خواستم توضیح دهند که این پرونده به کجا رسیده است.

ارتباط بین پرونده املاک نجومی با پرونده کارگزاری رساتجارترییس کمیته اقتصادی شورای شهر با اشاره به ارتباط بین پرونده املاک نجومی با پرونده کارگزاری رساتجارت و قائم مقام اسبق شهردار تهران، تصریح کرد: مواردی در آن پرونده مطرح بوده که با پرونده املاک نجومی در ارتباط بوده است که بخشی از آن املاک مسترد شده و یا فهرست آن در پرونده رسا تجارت موجود است.

او با ابراز امیدواری درخصوص استرداد بخش های دیگر املاک در این پرونده با تحویل کیفرخواست شریفی، قائم مقام اسبق شهردار تهران به دادگاه، اظهار داشت: امیدوارم این بخش از املاکی که در پرونده رساتجارت به افراد داده شده نیز مسترد و تکلیف پرونده در این کیفرخواست روشن شود.

او ادامه داد: در بررسی دادگاه آقای شریفی، مساله پرونده املاک نجومی مجددا به جریان می افتد، اما با توجه به تغییر بازپرس، شورای شهر باید پیگیری کند و مجددا سه پرونده مهم شهرداری را به جریان اندازیم.

میرلوحی درخصوص این سه پرونده اظهار داشت: پرونده املاک نجومی، پرونده شمس الشموس و پرونده یکی از معاونین اسبق شهرداری تهران سه پرونده ای است که در تلاش هستیم تا مجددا به جریان افتد.

3800 واحد ملکی شهرداری همچنان در اختیار غیر است!میرلوحی ادامه داد: اما بخشی از مساله املاک نجومی، املاک دیگری است با رقم حدود 3800 واحد ملکی در 1904 پلاک ثبتی که در اختیار افراد غیر قرار دارد.

بخشی از این املاک حتی بدون عقد قرار داد یا اجاره نامه ای در اختیار افراد قرار دارند و اصلا مشخص نیست بر چه مبنایی بدون قرارداد و هیچ سندی املاک در اختیار آنها گذاشته شده است و آیا قرار بوده مانند املاک نجومی به افراد واگذار شود یا خیر؟!او اظهار کرد: هنوز هم بخشی از املاک شهرداری بدون اجاره نامه، قرارداد و بدون رابطه تعریف شده حقوقی و پرداخت ریالی اجاره در اختیار برخی افراد قرار دارد و در شورای شهر در تلاش هستیم که این املاک را پس بگیریم.

"شهردار تهران" گزارش املاک را در اختیار شورا قرار دهدمیرلوحی افزود: در پرونده رساتجارت نیز تعدادی ملک در اختیار افراد غیر در شهرداری تهران قرار داشته، که در حال پس گرفتن آنها هستیم.

امیدوارم شهردار تهران گزارش املاک را در اختیار ما قرار دهند و ما نیز آن را در دسترس افکار عمومی قرار می دهیم.

او با بیان اینکه اینگونه نیست که شورای شهر تمایلی برای اولویت دهی به پرونده املاک شهرداری نداشته باشد، افزود: شورای شهر تردیدی برای باز پس گیری املاک ندارد، اگر گاها احتیاط می کند، صرفا با این هدف است که اموال را برگرداند.

افکار عمومی این ظرفیت را ندارد که بخواهیم مرتبا برای آنها دغدغه ایجاد کنیم، مهمترین کار "استرداد اموال" است که در حال اجرای آن هستیم.

سیاست شورا مخابره اخبار در حد کلی است و تا اینجا فشار افکار عمومی و رسانه ها موثر افتاده و کار را جلو انداخته است.

لیست استفاده کنندگان از املاک شهرداری بزودی در سایت شفافیت قرار می گیردمیرلوحی با اعلام اینکه به زودی لیست تمامی کسانی که از املاک شهرداری تهران استفاده می کنند، در سایت شفافیت اعلام می شود، گفت: صبر شورای شهر اندازه ای دارد و هرچه زودتر باید املاک بردگردانده شود.

او با اشاره به بند 6 ماده 55 قانون شهرداری ها ادامه داد: اگرچه شهردار تهران می تواند براساس بند 6 ماده 55 با ارائه تعدادی از املاک به شورای شهر و اخذ مجوز از شورا تعدادی از آنها را واگذار کند، اما این واگذاری در ارقام محدودی خواهد بود.

از 1902 پلاکی که باید در شورای شهر بررسی شود، در نهایت با واگذاری بیشتر از 200 پلاک به افراد موافقت نخواهد شد.

میرلوحی ادامه داد: من فهرست املاک را دیده ام و در شورای شهر نیز معتقد نیستیم، نیازی باشد بیشتر از این تعداد، ملک در اختیار غیر قرار گیرد، اما سازمان املاک و مستغلات شهرداری تهران ظاهرا نظر دیگری درخصوص املاک دارد و اخیرا اعلام کرده که 600 فقره از املاکِ در اختیار غیر باید بازپس گرفته شود و فکر می کنند، اگر برای دو سوم املاک باقیمانده از شورای شهر درخواست مجوز کنند نیز با موافقت شورا روبرو شود، اما بعید می دانم چنین اتفاقی رخ دهد.

او افزود: ما ناگزیر نیستیم، یک ساختمان کامل با چند واحد ملکی را در اختیار یک سازمان مردم نهاد کوچک قرار دهیم، درست است که کار خیریه و فرهنگی انجام می دهند، اما ملک باید با فعالیت آنها تناسب داشته باشد.

از هفته آینده تحقیق و تفحص از املاک شهرداری آغاز می شودرییس کمیته اقتصادی شورای شهر درخصوص آمادگی مجلس برای تحقیق و تفحص از املاک شهرداری اظهار داشت: ما در شورای شهر این مساله را رها نمی کنیم و پرونده در جریان است و فرصت های چندباره ای که به شهرداری داده ایم به اتمام رسیده است و از هفته آینده خودمان تحقیق و تفحص را شروع می کنیم.

میرلوحی به بدهی مدیریت شهری پیشین اشاره کرد و با بیان اینکه مساله بدهی 69 هزار میلیاردی شهرداری از سوی مدیریت اسبق ظاهرا پذیرفته شده است، گفت: مدیران اسبق شهری که منکر بدهی های شهرداری بودند به جز یک مورد ثبت نشده، اکنون مبلغ بدهی های دوره قبلی مدیریت شهری از جمله بدهی های بانکی و پیمانکاری را پذیرفته اند و مانند قبل نمی گویند؛ شهرداری با 14 هزار میلیارد تومان موجودی خزانه را تحویل دوره مدیریت شهری جدید داده است.


کلید واژه ها: شهرداری - شهردار - املاک - شورای شهر تهران - شورای شهر - تهران - شهرداری تهران - اقتصادی - شهر تهران - انتشار - شفافیت - شورای - کمیته - تحقیق و تفحص - رییس - واحد - حقوق - سایت - لیست - هفته آینده - رسانه ها - میلیارد تومان - پرداخت - ارتباط - افکار عمومی - رسانه - آینده - تحقیق - تفحص - میلیارد

آخرین اخبار سرویس:
گمانه زنی ها درباره برگزاری انتخابات سوم در سرزمین های اشغالی با چاشنی اظهارات تحقیر آمیز ترامپ

محفل قرآنی با عنوان «بهار مهربانی» برگزار شد+عکس

معتقدان به سکولار بودن حوزه، دلسوز حوزه نیستند

آموزش کمک های اولیه به خدام مساجد استان تهران

تأکید بر ضرورت بهره مندی از رسانه برای تبلیغ اسلام در نیجریه

واکنش مجمع تشخیص مصلحت درباره دخالت در تعین نرخ جدید بنزین

معرفی چند تکنیک جدید برای کنترل بیماری های کشنده

مجمع تشخیص مصلحت نظام: نقشی در افزایش قیمت بنزین نداشتیم!

تکذیب دخالت مجمع تشخیص مصلحت نظام در تعین نرخ جدید بنزین

رییس جمهور تونس نامزد حزب النهضه را مامور تشکیل کابینه کرد

اطلاعیه مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره نرخ جدید بنزین

تکذیب دخالت مجمع تشخیص مصلحت نظام در تعین نرخ جدید بنزین

تکذیب دخالت مجمع تشخیص مصلحت نظام در تعین نرخ جدید بنزین

تصاویر/ مراسم عمامه گذاری طلاب مدرسه علمیه بقیه الله تهران

از تظاهرات مسالمت آمیز حمایت می کنیم/دولت باید در اجرای اصلاحات شتاب کند

چهارمین رویداد کارآفرینی بوشهر به ایستگاه آخر رسید

تکذیب دخالت مجمع تشخیص مصلحت نظام در تعین نرخ جدید بنزین

تکذیب دخالت مجمع تشخیص مصلحت نظام در تعین نرخ جدید بنزین

تکذیب دخالت مجمع تشخیص در نرخ جدید بنزین

بررسی مبانی و ادله فقهی مذاهب خمسه در مورد نماز جمعه

اطلاعیه مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره نرخ جدید بنزین

فیلم | زنان بی خانمان در آرزوی کار

فیلم | حضور چشمگیر زنان در دیدار نهایی مسابقات کبدی قهرمانی جوانان جهان در کیش

تکذیب دخالت مجمع تشخیص مصلحت نظام در نرخ جدید بنزین

طراحی شگفت انگیز جواهرات با الهام از گل ها

مجمع تشخیص مصلحت هیچ بحثی درباره گران شدن بنزین نداشته است

پشت پرده توزیع شبنامه علیه رییس جمهور در مجلس به روایت یک نماینده

لحظه تاثیرگذار روند علنی استیضاح ترامپ | حمله ترامپ به سفیر سابق در حین شهادت در کنگره

مجمع تشخیص مصلحت: قیمت بنزین ربطی به ما ندارد

تکذیب دخالت مجمع تشخیص مصلحت نظام در تعین نرخ جدید بنزین

مجمع تشخیص مصلحت: گران شدن بنزین ربطی به ما ندارد!

خطر نفوذ اندیشه «حلول» از عالم مسیحیت به عالم اسلام

زلف وقف و گره «دانش بنیان »ها

ناکامی تروریستها برای ایجاد ناامنی در اماکن متبرکه عراق

اطلاعیه مجمع تشخیص مصلحت درباره گران شدن بنزین

تکذیب دخالت مجمع تشخیص مصلحت نظام در نرخ جدید بنزین

مجمع تشخیص مصلحت: قیمت بنزین ربطی به ما ندارد

مولاوردی: عملکرد دولت به حساب اصلاح طلبان نیز نوشته می شود

پروپوزال بررسی مطابقت نسبت استراتژی های محافظت و مراقبت نیروی انسانی با عملکرد کارکنان بیمارستان

کارآفرینی سازمانی و عوامل موثر بر تمایل به آن

فرمانده کل سپاه: چرا به سراغ دشمنان خدا برای گشایش رزق برویم؟

مولاوردی: عملکرد دولت به حساب اصلاح طلبان نیز نوشته می شود

سه رفتار پیامبر در مواجهه با پیمان شکنان

مشکل امنیتی خاصی در سطح کشور وجود ندارد

باید به دنبال اصلاحِ اصلاح طلبان باشیم + عکس

تاکید سفیر ایران در آتن بر وحدت مسلمانان جهان

آخرین تحولات بولیوی؛ اخراج دیپلمات های ونزوئلا و هشدار به مورالس

یک سال حبس برای یک شهروند انگلیسی به جرم تهدید یک نماینده

تکذیب اظهارات منسوب به رییس قوه قضاییه در مورد بنزین

اهل سنت به اهل بیت ارادت دارند |دشمن برای اختلاف افکنی دروغ پردازی می کند

واکنش ترامپ به مجرم شناخته شدن مشاورش

ترامپ متهم به رشوه گرفتن

حدادعادل و کنج دنج ادب و سیاست

تکذیب اظهارات منسوب به رییس قوه قضاییه در مورد بنزین

پدر پیوند کبد ایران: خرید و فروش کلیه باید متوقف شود

در محتوای قرآن هیچ تناقضی وجود ندارد/ حافظان قرآن چهره های ماندگار هستند

تکذیب دخالت مجمع تشخیص در نرخ جدید بنزین

استخدام لابی من آقا در مجموعه جین وست در تهران

استخدام دستیار دندانپزشک در یک مطب دندانپزشکی/تهران

سیزدهمین کنفرانس بین المللی مدیریت استراتژیک برگزار می شود

مقدسات دینی را برای رسیدن به اهداف و آمال خود به حراج نگذارید

اطلاعیه مجمع تشخیص مصلحت :قیمت بنزین ربطی به ما ندارد

محتوای فشرده دوره دانشجومعلم قرآن، مانع بازدهی مطلوب

علامه طباطبایی از دینداری اجباری انتقاد می کرد/ تطور اندیشه علامه در المیزان

افتخار ما باید داشتن دانشگاهی اسلامی باشد/ مسئولین از گسترش حوزه فرهنگ نترسند

بیکاری جوانان چه آسیب های روانی ایجاد می کند؟

فرمانده سپاه: رزق ما دست تحریم کنندگان نیست/ آنها که بیش از حد کارتن خواب دارند

توییت جالب خبرنگار AFC درباره بیرانوند

رسانه؛ مهمترین ابزار و عامل تفرقه افکنی اجتماعی در عراق

استاد اخلاق کم نیست؛ طالب اخلاق کم است

بُرد موشک های جمهوری اسلامی ایران لرزه به اندام اسراییل انداخته است

منافع برخی از اشخاص در دوقطبی شدن جامعه است

قرآن،اولویت اول سازمان فرهنگی خانواده سپاه است

عمامه گذاری طلاب در روز میلاد پیامبر (ص)

هفته نامه استخدامی تبریز | هفته چهارم آبان 98

فرمانده کل سپاه: قدرت 40 ساله ما به برکت قرآن است

توییت حسن روحانی به مناسبت روز میلاد پیامبر اکرم (ص)

مجمع تشخیص مصلحت هیچ بحثی درباره گران شدن بنزین نداشته است

کدام دادگاه می تواند گواهی انحصار وراثت صادر کند؟

افزایش قیمت بنزین تصمیم سران قوا است

فرمانده سپاه: رزق ما دست تحریم کنندگان نیست/ آنها که بیش از حد کارتون خواب دارند

با عمل به قرآن، از حوادث دشوار انقلاب اسلامی عبور کردیم

فیلم/ برش کیک توسط دکتر هرمزی کلانتر در هتل پارسیان کرمانشاه

فرمانده کل سپاه: قدرت 40 ساله ی ما به برکت قرآن است

فیلم/رقص پزشکان مرهم با لباس کٌردی در هتل پارسیان کرمانشاه

فرمانده کل سپاه: چرا به سراغ دشمنان خدا برای گشایش رزق برویم؟

استخدام فروشنده آقا جهت عطر فروشی و تستر در کرمانشاه

استخدام مشاور املاک در آژانس املاک رویال تشریفات/تهران

مبانی نظری و پیشینه تحقیق ارزیابی عملکرد شهرداریها 98 صفحه

برگزاری نشست جمعیت های تقریب نهاد جهان اسلام

آقای دکتر نترس! این آمپول درد نداره!

کدام دادگاه می تواند گواهی انحصار وراثت صادر کند؟

رزق ما دست تحریم کنندگان نیست/وعده خداوند؛عدم غلبه دشمن بر مؤمنان

رزق ما دست تحریم کنندگان نیست/وعده خداوند؛عدم غلبه دشمن بر مؤمنان | اخبار ایران و جهان

مقاومت فلسطینی با احیای اندیشه دینی هم سویی دارد/ امام خمینی(ره) بزرگترین احیاگر تفکر دینی است

رییس مجلس نمایندگان آمریکا یک دموکرات بی خاصیت است

سردار سلامی: سپاه از امنیت و کرامت امت دفاع می کند

بودجه دانشگاه و مصوبات شورای فرهنگی به اطلاع دانشجویان می رسد

شکل گیری گردشگری انقلابی در زرند

مورالس: انتخابات جدید در بولیوی می تواند بدون من برگزار شود

3800 واحد ملکی شهرداری همچنان در اختیار غیر است!/ انتشار لیست تمام استفاده کنندگان از املاک شهرداری در سایت شفافیت/ آغاز تحقیق و تفحص از هفته آینده

3800 واحد ملکی شهرداری همچنان در اختیار غیر است!/ انتشار لیست تمام استفاده کنندگان از املاک شهرداری در سایت شفافیت/ آغاز تحقیق و تفحص از هفته آینده