مطالب مرتبط:
بیانیه دومین همایش بیمه­ های عمر و تأمین آتیه شرکت بیمه پاسارگاد
بیانیه دومین همایش بیمه­ های عمر و تأمین آتیه شرکت بیمه پاسارگاد
همایش مجتهد شهید در قم برگزار می شود
همایش بزرگ پیاده روی در زنجان برگزار می شود
همایش مجتهد شهید در قم برگزار می شود
-66 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 29 مهر 1398 ساعت 10:592019-10-21سياسي

دومین همایش بیمه های عمر و تأمین آتیه برگزار شد


- خبرگزاری آریا - دومین همایش بیمه های عمر و تأمین آتیه با عنوان ”بررسی تجارب، چالش ها و راهکارهای توسعه بیمه های عمر و تأمین آتیه” به همت بیمه پاسارگاد و با حضور سلیمانی رییس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، خسروشاهی قائم مقام بیمه مرکزی، کریمی دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران، مدیران عامل شرکت های بیمه، مجید قاسمی رییس هیأت مدیره، معصوم ضمیری مدیرعامل، معاونان، مشاوران عالی مدیرعامل، مدیران کل، مدیران مناطق و روسای شعب و نمایندگان شرکت بیمه پاسارگاد در روز چهارشنبه 24مهرماه برگزار شد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری آریا، غلامرضا سلیمانی در ابتدای همایش در سخنان خود بیان کرد:تقویت بازارهای ثانویه برای بیمه های زندگی به توسعه این رشته کمک خواهد کرد.

مردم کشور ما نسبت به استفاده از خدمات بیمه های زندگی تمایل بسیاری دارند اما متاسفانه زمینه های آگاهی سازی در این خصوص، اندک است.

ایشان که در دومین همایش بیمه عمر و تأمین آتیه شرکت بیمه پاسارگاد سخن می گفت، با اعلام این مطلب افزود: نهاد ناظر در چند سال اخیر بیمه های زندگی را به عنوان یک اصل استراتژیک و هدف گذاری توسعه ای، در رأس برنامه های خود قرار داده است.

رییس کل بیمه مرکزی با تشریح وضعیت اقتصادی کشور به اهمیت جذب سرمایه های خرد مردم توسط صنعت بیمه اشاره کرد و گفت: صنعت بیمه با درک حساسیت های موجود باید زمینه های تشویقی را فراهم کند تا مردم برای سرمایه گذاری در رشته هایی نظیر بیمه عمر و پس انداز ترغیب شوند.

وی به ضرورت پیوند هرچه بیشتر صنعت بیمه، بانک و نهادهای پولی مالی تأکید کرد و افزود: سرمایه های خرد مردم در تعیین مناسبات اقتصادی نقش ویژه ای دارد و فعالان حوزه بیمه های زندگی می توانند در جذب این سرمایه ها نقش اساسی را ایفا کنند .

سلیمانی با اشاره به این مطلب که در حال حاضر چشم انداز اقتصاد رفتاری در حوزه مالی رفتاری و حتی “بیمه رفتاری” از تئوری مطلوبیت نیز پیشی گرفته است، خاطر نشان کرد: نوع نگاه کلان اقتصادی درصد ریسک گریزی و ریسک پذیری یک جامعه را تعیین می کند و طبیعی است که در منطقه زیان، میزان ریسک پذیری بالا رفته و زمینه های ترغیب برای تهیه بیمه های دراز مدت کاهش می یابد.

وی تصریح کرد: آثار منفی یک واحد زیان به مراتب بیش از آثار مثبت یک واحد منفعت است و شرکت های بیمه در هنگام طراحی و عرضه محصولات بیمه عمر به مساله ارزش افزوده بیمه نامه و ظرفیت سازی سرمایه ای و پس اندازی آن توجه ویژه ای داشته باشند.

رییس کل بیمه مرکزی در بخش دیگری از سخنان خود از بیمه پاسارگاد به عنوان پرچمدار رشد بیمه های زندگی در کشور یاد کرد و گفت: 60درصد از پرتفوی این شرکت به بیمه های زندگی اختصاص دارد و در مجموع 20درصد از پرتفوی بیمه های زندگی در کشور در اختیار شرکت پاسارگاد است که توسعه هر چه بیشتر این امر در گرو توجه به تقویت زیرساخت های موجود است.

رییس شورای عالی بیمه، پرتفوی بیمه ای در سال 1397را بالغ بر چهل و چهار هزار میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: متاسفانه کمتر از 5/14درصد پرتفوی صنعت بیمه در حال حاضر به بیمه های زندگی اختصاص دارد و شرکت های بیمه برای جبران این عقب ماندگی باید مسیر توسعه بیمه های عمر را با روش های گوناگون از جمله گسترش بیمه های انفرادی، هموارتر کنند.

وی ابراز امیدواری کرد با شفاف سازی عملکرد و هدف گذاری کارآمد، چشم انداز برنامه ششم توسعه اقتصادی کشور در حوزه صنعت بیمه از مسیر بیمه های زندگی، تحقق یابد.

در ادامه این همایش دکتر غلامرضا سلیمانی از اراده بیمه مرکزی در خصوص کاهش سهم اتکایی دولت خبر داد و افزود: اگر شرکت های بیمه در دو بخش محاسبات دقیق ریسک و همچنین سرمایه گذاری های سودآور عملکرد مناسب و شفافی داشته باشند تلاش می کنیم سهم بیمه های اتکایی اجباری را کاهش داده و حتی به عدد صفر برسانیم.

وی بر ضرورت تربیت اکچوئرهای حرفه ای در صنعت بیمه تأکید کرد و اظهار داشت: سودآوری صنعت بیمه در گرو تعامل این صنعت با بیمه گذاران است و با تکیه بر تجهیز سازمان فروش، توسعه بیمه های اختیاری و همچنین تشکیل بازارهای ثانویه می توان به همگانی سازی صنعت بیمه در کشور امیدوار بود.

رییس شورای عالی بیمه از رایزنی های گسترده برای معافیت رشته بیمه شخص ثالث در حوزه مالیات بر ارزش افزوده خبر داد و گفت: با توجه به معادلات اقتصادی و نرخ سود بانکی در کشور هیچ توجیهی برای دریافت مالیات بر ارزش افزوده از رشته بیمه های زندگی وجود ندارد.

وی از صاحبنظران، صاحبان اندیشه و رسانه ها خواست تا با تشریح ظرفیت های رشته بیمه های زندگی برای مردم و مسئولان، به تقویت آن در سطح جامعه کمک کنند.

سلیمانی با تاکید بر استفاده صنعت بیمه از تمامی تکنولوژی های روز از مدیران این صنعت درخواست کرد تا در راستای شفاف سازی، زمینه های رصد حساب های بیمه عمر را برای بیمه گذاران فراهم کنند تا با انگیزه بیشتری برای خرید بیمه نامه اقدام کنند.

در ادامه دکتر مجید قاسمی، رییس هیأت مدیره بیمه پاسارگاد بیان کرد: در حال حاضر ما با یک فاجعه از نظر توسعه ای مواجعه هستیم به دلیل اینکه منابع مالی نزد بیمه ها و بانک ها اجازه ندارند راجع به بنگاه سازی فکر کنند .

در حالی که بیمه های زندگی و دیگر حوزه های صنعت بیمه پتانسیل بسیار بالا و توان توسعه ای بالقوه بالایی دارند اما ما هنوز نتوانسته ایم فرهنگ بیمه را ملی کنیم و درسطح جامعه بتوانیم این توفیق را پیدا کنیم که مردم بیمه را خوب بشناسند و با بیمه زندگی کنند و البته بیمه عمر و زندگی را هم بخرند و بخشی از خواسته ها و مطالبات بیمه ای شان باشد.

در صورت تحقق این مهم ما می توانیم هم نقش بیمه را در تولید ناخالص داخلی متمایز کنیم و هم نقش بسیار مهمی را از طریق منابعی که در بیمه ها هست در بحث توسعه ایفا نماییم.

قاسمی با بیان اینکه توسعه در کشور ما مظلوم است، اظهار کرد: در ابتدا فکر می کردیم توسعه یک امر سخت افزاری است، چند سال بعد فکر کردیم توسعه یک امر نرم افزاری است و امروز با تجربه هایی که به دست آوردم می گویم که توسعه یک امر قلب افزاری است، پشتکار و استمرار و شجاعت می خواهد چون موانع سر راه زیاد است و انواع و اقسام موانع را در مقابل توسعه می بینید.

رییس هیأت مدیره بیمه پاسارگاد با تأکید بر این نکته که تشکیل سرمایه ثابت ناخالص در کشورمان نزدیک به صفر و اگر تورم را لحاظ کنیم، منفی است، تصریح کرد: امروز در نظام بانکی بحث کمبود سرمایه در گردش است و همه متمرکز بر این امر شده اند، اما ما باید از توسعه شروع کنیم، بانک ها باید بنگاه سازی کنند، بنگاه داری یک امر جداست.

دکتر قاسمی افزود: در ژاپن حدود 80بانک بزرگ درست کردند و کل توسعه و بنگاه های اقتصادی را به بانک ها و بیمه سپردند و این دو نهاد منبع حرکت توسعه عظیمی که در این کشور می بینید، شدند.

وی با بیان اینکه توسعه در بانک ها را تحت عنوان بنگاه داری محدود کرده اند، گفت: جی پی مورگان 3850مورد فاند دارد که سهام داران بنگاه های بزرگ هستند، اما در ایران بانک ها و بیمه ها اجازه ندارند در مورد بنگاه سازی فکر کنند.

رییس هیات مدیره بیمه پاسارگاد تصریح کرد: در حال حاضر سرمایه درگردش به کارخانه ها می دهند که نتیجه اش ماشین یک میلیارد تومانی برای همسر کارخانه دار و یک ویلا می شود، نظارتی هم نیست و نمی توانند نظارت کنند.

ایشان با بیان این که تورم به دو دلیل در یک کشور ایجاد می شود، گفت: فشار تقاضا و فشار قیمت تمام شده می توانند سبب ایجاد تورم شوند که در اقتصاد ما فشار قیمت تمام شده سبب تورم شده و تشدید تقاضا نقشی ندارد که آن هم به دلیل کاهش ارزش پول ملی است.

وی در ادامه گفت: من در همین جا از رییس کل بیمه مرکزی تقاضا دارم که در حوزه سرمایه گذاری های مالی که بیمه ها بر عهده می گیرند و مجاز هستند و تکلیف می کنید، بپرسید این سرمایه گذاری در توسعه چقدر نقش داشته است؟ ضمن اینکه باید ریسک منابع را نیز در نظر گرفت و سرمایه گذاری را در جای درست انجام داد، همه این ها جزوه الزامات است.

وی تصریح کرد: همانطور که اطلاع دارید، گروه مالی پاسارگاد چند هلدینگ مهم دارد که یکی از آن هلدینگ معدنی و صنعتی است که حدود 5میلیارد دلار در آن سرمایه گذاری شده و 35پروژه تعریف شده داردکه این پروژه ها تا پایان سال 1399و یا 1400به اتمام خواهد رسید و عمده آن البته هم به بهره برداری رسیده و یکی از پتانسیل های بسیار غنی است که پشت بیمه زندگی ای ایستاده و اگر احیانا به لحاظ نوسانات بیشتر سیکلی در اقتصاد و به لحاظ تورم و به لحاظ رکود بخواهد منابع ریسک پیدا کند جلوی ریسک این منابع را بگیرد.

قاسمی افزود: هلدینگ دیگر گروه مالی پاسارگاد هلدینگ انرژی است که 12میلیارد دلار در آن پروژه تعریف شده و پروژهای بسیار بزرگی در حال انجام هست و حتی از پروژه های بالا دستی که وقتی برای نخستین بار اوایل سال 1397به امضا رسید و وزیر نفت متوجه شدند که برای اکتشاف دو میدان نفتی این هلدینگ انرژی از هیچ کارشناس و مشاوره خارجی هم استفاده نکرده ولی در رقابت با خارجی ها به لحاظ فنی برنده شده اعلام کردند که من برای اولین بار اعلام می کنم که صنعت بیمه ملی شد ؛ هلدینگ سلامت و ای سی تی هلدینگ هایی است که ما در گروه مالی پاسارگاد از این جهت داریم یک تضمین هایی جدی را فراهم می کنیم برای استحکام برگه های بیمه نامه هایی که معتهدانه به دست متقاضیان آن ها داده می شود.

در این مراسم معصوم ضمیری، مدیرعامل بیمه پاسارگاد بیان کرد: تجربه کشورهای پیشرفته نشان می دهد سرمایه گذاری منابع حاصل از ذخایر ریاضی بیمه های زندگی، از ابزارهای مطمئن در تأمین مالی پایدار بوده است.

از دیگر سوی رویکرد جامعه به خرید بیمه های زندگی حاکی از ارتقاء اعتماد مردم به صنعت بیمه در چند سال اخیر است.

اما این روند برای دستیابی به آن چه که در برنامه پنج ساله ششم توسعه کشور مقرر شده، کافی نیست بلکه تحولات و ابزار مضاعفی را در عرضه بیمه های زندگی ایجاب می نماید؛ در این صورت است که رسیدن به اهداف پیش بینی شده و کسب اعتماد بیش از پیش مردم به صنعت بیمه دور از دسترس نخواهد بود.

وی سپس به محورهای دومین همایش بیمه های عمر و تأمین آتیه پرداخت و درباره اهم پیش نیازها و الزامات توسعه بیمه های زندگی گفت: این پیش نیارها شامل طراحی محصولات متناسب با خصوصیات اجتماعی و نیازهای آحاد مختلف جامعه و آموزش و تجهیز سرمایه انسانی به دانش فنی بیمه های طراحی و اجرای نرم افزار جامع IT، منطبق با مقررات مصوب شورای عالی بیمه و با مختصات اساسی، طراحی سیستم حسابداری جامع به منظور نگهداری اطلاعات، محاسبات فنی و مالی بویژه ذخائر ریاضی، وام بیمه گذاران، مشارکت در منافع بیمه گذاران، طراحی، تربیت و تجهیز سازمان فروش تخصصی برای عرضه بیمه های زندگی با تأکید بر بازاریابی، مدیریت، کنترل و نظارت مطلوب بر اجزای سازمان می شود.

وی در بخش دوم سخنان خود گزارش اجمالی از عملکرد بیمه پاسارگاد در بخش بیمه های زندگی پرداخت و گفت: اطلاعات اجمالی برای دوره 5سال نشان دهنده توفیـق نسبی شرکت در کسب سهم مناسب از بـازار بیمه های زندگی می باشد که امید است با تدابیر و برنامه ریزی های انجام شده و حمایت های سازنده بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران موفقیت های حاصله بصورت مستمر و فزاینده ادامه داشته باشد.

مدیرعامل بیمه پاسارگاد درباره حق بیمه وصولی بیمه نامه های عمر و تامین آتیه بیمه پاسارگاد توضیح داد: حق بیمه وصولی بیمه های عمر و تأمین آتیه شرکت در سال 1397مبلغ 279ر780ر13میلیون ریال (378ر1میلیارد تومان) بوده است که نسبت به سال قبل 52درصد رشد را نشان می دهد و بالغ بر 60درصد از پرتفوی شرکت را تشکیل می دهد.

حق بیمه وصولی شش ماهه اول سال 1398بالغ بر 401ر035ر9میلیون ریال می باشد که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 55درصدی را نشان می دهد.

وی تصریح کرد: با توجه به روند مذکور، حق بیمه عمر و تأمین آتیه برای سال 1398مبلغ 207ر119ر20میلیون ریال (دو هزار میلیارد تومان) برآورد می شود که نسبت به سال 1397، دارای 46درصد رشد می باشد.

مدیرعامل بیمه پاسارگاد درباره ذخیره ریاضی بیمه نامه های عمر و تامین آتیه این شرکت نیز گفت: کل ذخیره ریاضی در پایان سال 1398بالغ بر 612ر513ر43میلیون ریال برآورد می شود.

که سهم اتکایی آن بالغ بر 741ر752ر13میلیون ریال و سهم نگهداری نیز بالغ بر 871ر760ر29میلیون ریال می شود.

ضمیری سرمایه گذاری از محل ذخایر ریاضی را تا پایان شهریور 98به میزان 710ر839ر24میلیون ریال، ذخایر مشارکت در منافع را در شش ماهه نخست 1398مبلغ 741ر300میلیون ریال و ذخیره ریاضی کل را نیز تا پایان شهریور 1398به مبلغ 157ر585ر36میلیون ریال با رشد 27درصدی نسبت به سال پیش از آن و میانگین نرخ بازذده سرمایه را نیز در شش ماه نخست سال 98را نیز 19٫24اعلام کرد.

وی در ادامه به موضوع وام های پرداختی به بیمه گذاران عمر و تامین آتیه شرکت بیمه پاسارگاد اشاره کرد و گفت: در پایان سال 1397مبلغ 868ر749ر3میلیون ریال وام به بیمه گذاران بیمه های عمر و تأمین آتیه پرداخت شده که نزدیک به 20درصد ذخائر ریاضی سهم نگهداری است.

همچنین مبلغ وام مذکور در پایان شهریور ماه سال 1398مبلغ 977ر891ر4میلیون ریال می باشد.

ایشان درباره ترکیب سنی بیمه شدگان بیمه نامه های صادره عمر و تأمین آتیه تا 31شهریور ماه 1398بیمه پاسارگاد نیز گفت: از این میان30درصد کمتر از 15سال، 16درصد بین 16تا 25سال، 27درصد بین 26تا 35سال، 17درصد بین 36تا 45سال، 8درصد بین 46تا 55سال و 2درصد نیز بالای 55سال سن دارند.

مدیرعامل بیمه پاسارگاد در ادامه سخنان خود نتیجه گیری کرد: توسعه بیمه های زندگی به عنوان ابزار مؤثر در توسعه تأمین آتیه مردم و تجهیز منابع بلندمدت، یکی از مهم ترین نیازهای اقتصاد ملی در شرایط کنونی است و نه تنها سرمایه گذاری منابع حاصل از ذخائر بیمه های زندگی به ویژه در بخش تولید می تواند موجبات اشتغال مفید در جامعه را فراهم سازد بلکه فعالیت در این رشته از بیمه دارای مزیت ایجاد اشتغال مستقیم نیز می باشد.

وی ادامه داد: صنعت بیمه کشور توان علمی و عملی لازم را برای توسعه بیمه های زندگی داراست که با تدبیر، برنامه ریزی و مدیریت می تواند به ثمر برسد و رسیدن به اهداف پیش بینی شده در اسناد بالادستی، با همت جمعی شرکت های بیمه و بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران میسر و ممکن است.

معصوم ضمیری افزود: به منظور جلب اعتماد و اطمینان بیشتر مردم که لازمه توسعه هرچه بیشتر بیمه های زندگی است و با در نظر گرفتن وجود نظارت های کامل در بخش عملیات بیمه ای و سرمایه گذاری، اقدام لازم توسط بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران صورت پذیرد و در نهایت این که باید پیش بینی ضوابط ترجیحی و تشویقی لازم برای تاسیس شرکت های بیمه مستقیم تخصصی و اتکایی تخصصی در بخش بیمه های زندگی به عمل آید.

پنل تخصصی اول این همایش با ریاست خسروشاهی قائم مقام بیمه مرکزی تشکیل شد و میرعلی مطهری معاون بیمه های اشخاص در خصوص نقش تحلیل عملیات فنی و مالی در توسعه بیمه های زندگی سخنانی را بیان کرد.

در ادامه علیرضا رجب مدیر ارشد فروش کد 901با موضوع نقش دانش فنی فروشندگان در توسعه کمی و کیفی بیمه های زندگی به صحبت های خود ادامه داد سپس سید مرتضی عقدا معاون اقتصادی و پشتیبانی شرکت در خصوص موضوع اهمیت سرمایه گذاری از محل منابع بیمه های زندگی به نکته های مهمی اشاره داشت.

همچنین جمشید نظری مدیر توسعه سیستم ها با موضوع ویژگی های برنامه جامع (یکپارچه) فن آوری اطلاعات در بیمه های زندگی سخن گفت و قائم مقام بیمه مرکزی با صحبت های مبسوطی این بخش از همایش را جمع بندی کرد.

در ادامه همایش ، پنل تخصصی راهکارهای توسعه بیمه های زندگی به ریاست معصوم ضمیری مدیرعامل بیمه پاسارگاد تشکیل شد.

در این بخش دکتر کریمی دبیر کل سندیکای بیمه گران ایران در خصوص نقش سندیکای بیمه گران ایران در توسعه بیمه های زندگی به سخنان بسیار مفیدی در خصوص تاریخچه بیمه های عمر اشاره داشت.

همچنین حمیدرضا اکبری از شرکت داتین درخصوص نقش فن آوری اطلاعات در توسعه بیمه های زندگی سخنانی مفیدی ارائه کرد.

حبیب میرزایی معاون توسعه بازار و شبکه فروش بیمه پاسارگاد سخنان مفیدی در خصوص تعامل ارکان سازمان فروش با سایر نهادها ارائه کرد.

سپس جمع بندی این بخش از جلسه توسط رییس جلسه انجام شد.

این همایش یک روزه با قرائت بیانیه و تقدیر از نمایندگان پیشکسوت و نمایندگان برتر به کار خود پایان داد.

این مراسم از طریق شبکه های اجتماعی ما (اینستاگرام) به نشانی Ins.

pasargad به صورت زنده پخش شد.


کلید واژه ها: بیمه - رییس کل بیمه مرکزی - بیمه مرکزی - پاسارگاد - سرمایه - همایش بیمه - اقتصاد - برگزار - سلیمانی - اقتصادی - همایش - زندگی - مرکزی - مدیران - مردم - خبرگزاری - رییس - توسعه - غلامرضا سلیمانی - اقتصاد رفتاری - وضعیت اقتصادی - جمهوری اسلامی - صنعت - سرمایه گذاری - ارزش افزوده - نمایندگان - چهارشنبه - مالی - رشته - کشور

آخرین اخبار سرویس:
نشست تخصصی ناجا و جامعه اسلامی

برترین های جشنواره ایده های برتر دانشگاه علم وصنعت معرفی شدند

کمک 7 میلیارد تومانی خیرین برای ساخت واحدهای سیل زده مددجویان لرستان

آمادگی مردم برای شرکت در راهپیمایی فردا

اعلام برائت از اغتشاش گران

مسئله جغرافیای حرمین شریفین بسیار مهم است

مرکز آموزشی جهاد دانشگاهی در لردگان افتتاح شد

دیدار معاون وزیر اقتصاد با معاون آنکتاد در ژنو

تلاش نظام بانکی برای معماری احراز هویت/از فناوری بلاکچین بهره خواهیم گرفت

انتخاباتی باشکوه و با کم ترین هزینه باید در قم برگزار شود

فیلم | روایت ربیعی از ماجرای انفجار ناکام در عسلویه و برخی شواهد اطلاعاتی دیگر

ایجاد 170 هزار فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد در کشور

لاریجانی درگذشت نماینده دوره پنجم مجلس را تسلیت گفت

تشییع پیکر شهید امنیت «سروان رضا صیادی» در شوش

تشییع پیکر شهیدی که در اعتراضات به شهادت رسید+ تصاویر

بوی فساد خصوصی سازی و روح منفعت طلبی آن همه جا را در برگرفته/قانون کار مظلوم ترین قانون جمهوری اسلامی است/قانون کار شیر بی یال و دم و کوپال یا یک سند مترقی/حق جامعه کارگری است که مطالبات خود را از دولت بخواهد/محاسبات سبد معیشت را به تعویق می اندازیم

سخنان علیرضا محجوب در سالروز تصویب قانون کار

تجمع بزرگ مردم اصفهان برای محکوم کردن اغتشاشات اخیر

رسالت و سیمای آرمانی بانوان طلبه

حضرت آیت الله علوی گرگانی: دشمنان برای فتنه انگیزی در کشورمان تلاش بسیاری دارند/ باید تلاش کنیم تا رضایت جامعه را به دست بیاوریم

حسین زاده مطرح کرد: دعوت از نیروهای امنیتی برای پاسخگویی به مجلس/ مسئولان تبعات تصمیم شان را باید بپذیرند

مردم پاسداران انقلاب هستند

طرح ساماندهی متکدیان در شورای شهر شیراز رای نیاورد

مقدمات برگزاری باشکوه انتخابات درقم آغاز شده است

ایجاد 170 هزار فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد در کشور

نوشهری ها اغتشاشات اخیر را محکوم کردند

ضرورت نصب دستگاه آی ال اس در فرودگاه ساری

نوای خرم، 19 داور خود را معرفی کرد

رسالت و سیمای آرمانی بانوان طلبه

شعرخوانی فرزند شهید ابراهیمی در کنار پیکر بی جان پدر

زمان وصل شدن اینترنت مشخص شد

وزیر کشورحکم انتصاب شهردار آمل را امضاء کرد

پاسخ وزیر بهداشت به درخواست دانشجویی درباره اتصال اینترنت

بیانیه اتاق تعاون ایران درباره بیانات رهبر معظم انقلاب در جمع فعالان اقتصادی و تعاونگران

میلاد پیامبر در سایه قضیه بنزین/ سرشار: برای نوشتن زندگی پیامبر (ص) 3 سال خانه نشستم

نماز جمعه این هفته تهران به امامت آیت الله خاتمی اقامه می شود

بیانیه دانش آموزان بسیجی استان تهران در واکنش به ناآرامی های اخیر

سلیمی نمین: دولت در اجرای اصلاح قیمت بنزین، حمایت رهبری را دارد/ سران قوا باید در این طرح مشارکت کنند

برگزیدگان پنجمین دوره جایزه علامه طباطبایی معرفی شدند

تمهیدهای لازم برای برگزاری انتخابات سالم در استان بوشهر فراهم است

تشرف بانوی ارمنی به دین مبین اسلام

احیای موقوفات حوزه های علمیه مازندران

خون شهید ابراهیمی شاهدی بر رذالت مزدوران آمریکا

دعوت جامعه روحانیت شیراز از مردم برای راهپیمایی حامیان ولایت

جدیدترین شماره از فصلنامه «روانشناسی و دین» منتشر شد

آنارشیزم در هیچ نگاهی پذیرفته نیست

آموزش مقامات در کانال رسمی ایتای مجمع قرآن کریم

ایسنا رسانه ای صادق است

پروفسور فضل الله رضا

سخنان علیرضا محجوب در سالروز تصویب قانون کار

تصویب برابری سهم شهرداری ها و دولت از مالیات بر ارزش افزوده رسانه 7 | اخبار ایران و جهان

آیین رونمایی از 12 کتاب تألیفی و تدوینی جامعه الزهرا برگزار شد

ثبت 4 محوطه فرهنگی تاریخی ساوجبلاغ به استاندار البرز ابلاغ شد

برگزاری راهپیمایی حمایت از اقتدار و امنیت کشور در بیرجند

نماینده وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در ارزش گذاری بناهای تاریخی قابل احیا منصوب شد

استخدام فرم زن انگلیسی در دفتر ترجمه رسمی در تهران

تصریح آیه قرآن درباره تبعات بی توجهی به یاد خدا

فیلم | خداحافظی فرزند با پدر شهیدش

خداحافظی فرزند با پدر شهیدش

بوی فساد خصوصی سازی و روح منفعت طلبی آن همه جا را در برگرفته/قانون کار مظلوم ترین قانون جمهوری اسلامی است/قانون کار شیر بی یال و دم و کوپال یا یک سند مترقی/حق جامعه کارگری است که مطالبات خود را از دولت بخواهد/محاسبات سبد معیشت را به تعویق می اندازیم

فاطمه رحیماویان مراسم عمامه گذاری طلاب در اهواز

بیانیه دانش آموزان بسیجی استان تهران در واکنش به ناآرامی های اخیر

امینی بخشدار آبگرم شد

ادعاهای بی اساس شاه عربستان درباره ایران

رویگردانی از یاد خدا، زندگی سخت و دشوار را در پی دارد/ تصریح آیه قرآن درباره تبعات بی توجهی به خدا

بررسی نظریه رویاانگارانه وحی در جدیدترین شماره از فصلنامه «اندیشه نوین دینی»

روایت آیت الله سبحانی از پیشینه تبلیغی مراجع

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی:بانک ها برای کمک به سرمایه گذارها وارد میدان شوند

علم و تقوا دو بال پرواز برای طلبه است

بازدید معاون صنایع دستی کشور از نمایشگاه چتر فیروزه در مجلس شورای اسلامی

مراتب ثبت 6 اثر طبیعی به استاندار مازنداران ابلاغ شد

اعطای نشان ملی مرغوبیت به 115 اثر

معرفی ظرفیت ها و جاذبه های ایران در کشورهای هدف گردشگری

تداوم همکاری های دوجانبه میراث فرهنگی میان ایران و ایتالیا

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کردستان منصوب شد

سرپرست دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و پاسخ گویی به شکایات منصوب شد

مراتب ثبت 4 اثر فرهنگی تاریخی به استاندار همدان ابلاغ شد

فصل چهارم کاوش محوطه گنبد جهانگیر ایلام آغاز شد

برگزاری 6 دوره آموزشی صنایع دستی در استان مازندران

هم افزایی با سازمان فرهنگ و ارتباطات و وزارت امورخارجه برای رونق گردشگری

قدردانی مردم همدان از نیروی انتظامی در تجمع محکومیت اغتشاشات اخیر

تخریب اموال عمومی در اعتراض های اخیر کشور خواست دشمنان بود

تاکید امام جمعه آستارا بر ترویج کتابخوانی با روش های روز

بخش خبری 29-8-98

توجه رسانه ها به لباس خط خطی ویکتوریا بکهام

مراسم بزرگداشت روز شهرستان اردکان برگزار می شود

شهردار رشت در عزل و نصب ها دخالت ندارد/رشت، نیازمند نهضت در کیفیت آسفالت

دادگستری کرمانشاه: آشوب طلبان مسلح بودند/ کشته شدن یکی از عوامل اصلی اغتشاشات

سلیمی نمین: دولت در اجرای اصلاح قیمت بنزین، حمایت رهبری را دارد/ سران قوا باید در این طرح مشارکت کنند

بیش از یک میلیون مترمکعب کسری آب در خراسان رضوی

علم و تقوا دو بال پرواز برای طلبه است + عکس

بخشدار دشتابی منصوب شد

سرخط خبرها 29 آبان 98

بسته پیامکی و خبری درخواست های مردمی 29 آبان ماه

تجلیل از نقش ستاد اجرایی فرمان امام در امدادرسانی به زلزله زدگان

فرداخروش مردم کرمان در محکومیت آشوبگران و معاندان اقتدار و امنیت ملی

علم و تقوا دو بال پرواز برای طلبه است

اقامه نماز جمعه این هفته تهران به امامت آیت الله خاتمی

رویگردانی از یاد خدا، زندگی سخت و دشوار را در پی دارد/ تصریح آیه قرآن درباره تبعات بی توجهی به خدا

«پروفسور رضا» درگذشت

دومین همایش بیمه های عمر و تأمین آتیه برگزار شد

دومین همایش بیمه های عمر و تأمین آتیه برگزار شد