مطالب مرتبط:
بیانیه دومین همایش بیمه­ های عمر و تأمین آتیه شرکت بیمه پاسارگاد
بیانیه دومین همایش بیمه­ های عمر و تأمین آتیه شرکت بیمه پاسارگاد
همایش مجتهد شهید در قم برگزار می شود
همایش بزرگ پیاده روی در زنجان برگزار می شود
همایش مجتهد شهید در قم برگزار می شود
-66 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 29 مهر 1398 ساعت 10:592019-10-21سياسي

دومین همایش بیمه های عمر و تأمین آتیه برگزار شد


- خبرگزاری آریا - دومین همایش بیمه های عمر و تأمین آتیه با عنوان ”بررسی تجارب، چالش ها و راهکارهای توسعه بیمه های عمر و تأمین آتیه” به همت بیمه پاسارگاد و با حضور سلیمانی رییس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، خسروشاهی قائم مقام بیمه مرکزی، کریمی دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران، مدیران عامل شرکت های بیمه، مجید قاسمی رییس هیأت مدیره، معصوم ضمیری مدیرعامل، معاونان، مشاوران عالی مدیرعامل، مدیران کل، مدیران مناطق و روسای شعب و نمایندگان شرکت بیمه پاسارگاد در روز چهارشنبه 24مهرماه برگزار شد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری آریا، غلامرضا سلیمانی در ابتدای همایش در سخنان خود بیان کرد:تقویت بازارهای ثانویه برای بیمه های زندگی به توسعه این رشته کمک خواهد کرد.

مردم کشور ما نسبت به استفاده از خدمات بیمه های زندگی تمایل بسیاری دارند اما متاسفانه زمینه های آگاهی سازی در این خصوص، اندک است.

ایشان که در دومین همایش بیمه عمر و تأمین آتیه شرکت بیمه پاسارگاد سخن می گفت، با اعلام این مطلب افزود: نهاد ناظر در چند سال اخیر بیمه های زندگی را به عنوان یک اصل استراتژیک و هدف گذاری توسعه ای، در رأس برنامه های خود قرار داده است.

رییس کل بیمه مرکزی با تشریح وضعیت اقتصادی کشور به اهمیت جذب سرمایه های خرد مردم توسط صنعت بیمه اشاره کرد و گفت: صنعت بیمه با درک حساسیت های موجود باید زمینه های تشویقی را فراهم کند تا مردم برای سرمایه گذاری در رشته هایی نظیر بیمه عمر و پس انداز ترغیب شوند.

وی به ضرورت پیوند هرچه بیشتر صنعت بیمه، بانک و نهادهای پولی مالی تأکید کرد و افزود: سرمایه های خرد مردم در تعیین مناسبات اقتصادی نقش ویژه ای دارد و فعالان حوزه بیمه های زندگی می توانند در جذب این سرمایه ها نقش اساسی را ایفا کنند .

سلیمانی با اشاره به این مطلب که در حال حاضر چشم انداز اقتصاد رفتاری در حوزه مالی رفتاری و حتی “بیمه رفتاری” از تئوری مطلوبیت نیز پیشی گرفته است، خاطر نشان کرد: نوع نگاه کلان اقتصادی درصد ریسک گریزی و ریسک پذیری یک جامعه را تعیین می کند و طبیعی است که در منطقه زیان، میزان ریسک پذیری بالا رفته و زمینه های ترغیب برای تهیه بیمه های دراز مدت کاهش می یابد.

وی تصریح کرد: آثار منفی یک واحد زیان به مراتب بیش از آثار مثبت یک واحد منفعت است و شرکت های بیمه در هنگام طراحی و عرضه محصولات بیمه عمر به مساله ارزش افزوده بیمه نامه و ظرفیت سازی سرمایه ای و پس اندازی آن توجه ویژه ای داشته باشند.

رییس کل بیمه مرکزی در بخش دیگری از سخنان خود از بیمه پاسارگاد به عنوان پرچمدار رشد بیمه های زندگی در کشور یاد کرد و گفت: 60درصد از پرتفوی این شرکت به بیمه های زندگی اختصاص دارد و در مجموع 20درصد از پرتفوی بیمه های زندگی در کشور در اختیار شرکت پاسارگاد است که توسعه هر چه بیشتر این امر در گرو توجه به تقویت زیرساخت های موجود است.

رییس شورای عالی بیمه، پرتفوی بیمه ای در سال 1397را بالغ بر چهل و چهار هزار میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: متاسفانه کمتر از 5/14درصد پرتفوی صنعت بیمه در حال حاضر به بیمه های زندگی اختصاص دارد و شرکت های بیمه برای جبران این عقب ماندگی باید مسیر توسعه بیمه های عمر را با روش های گوناگون از جمله گسترش بیمه های انفرادی، هموارتر کنند.

وی ابراز امیدواری کرد با شفاف سازی عملکرد و هدف گذاری کارآمد، چشم انداز برنامه ششم توسعه اقتصادی کشور در حوزه صنعت بیمه از مسیر بیمه های زندگی، تحقق یابد.

در ادامه این همایش دکتر غلامرضا سلیمانی از اراده بیمه مرکزی در خصوص کاهش سهم اتکایی دولت خبر داد و افزود: اگر شرکت های بیمه در دو بخش محاسبات دقیق ریسک و همچنین سرمایه گذاری های سودآور عملکرد مناسب و شفافی داشته باشند تلاش می کنیم سهم بیمه های اتکایی اجباری را کاهش داده و حتی به عدد صفر برسانیم.

وی بر ضرورت تربیت اکچوئرهای حرفه ای در صنعت بیمه تأکید کرد و اظهار داشت: سودآوری صنعت بیمه در گرو تعامل این صنعت با بیمه گذاران است و با تکیه بر تجهیز سازمان فروش، توسعه بیمه های اختیاری و همچنین تشکیل بازارهای ثانویه می توان به همگانی سازی صنعت بیمه در کشور امیدوار بود.

رییس شورای عالی بیمه از رایزنی های گسترده برای معافیت رشته بیمه شخص ثالث در حوزه مالیات بر ارزش افزوده خبر داد و گفت: با توجه به معادلات اقتصادی و نرخ سود بانکی در کشور هیچ توجیهی برای دریافت مالیات بر ارزش افزوده از رشته بیمه های زندگی وجود ندارد.

وی از صاحبنظران، صاحبان اندیشه و رسانه ها خواست تا با تشریح ظرفیت های رشته بیمه های زندگی برای مردم و مسئولان، به تقویت آن در سطح جامعه کمک کنند.

سلیمانی با تاکید بر استفاده صنعت بیمه از تمامی تکنولوژی های روز از مدیران این صنعت درخواست کرد تا در راستای شفاف سازی، زمینه های رصد حساب های بیمه عمر را برای بیمه گذاران فراهم کنند تا با انگیزه بیشتری برای خرید بیمه نامه اقدام کنند.

در ادامه دکتر مجید قاسمی، رییس هیأت مدیره بیمه پاسارگاد بیان کرد: در حال حاضر ما با یک فاجعه از نظر توسعه ای مواجعه هستیم به دلیل اینکه منابع مالی نزد بیمه ها و بانک ها اجازه ندارند راجع به بنگاه سازی فکر کنند .

در حالی که بیمه های زندگی و دیگر حوزه های صنعت بیمه پتانسیل بسیار بالا و توان توسعه ای بالقوه بالایی دارند اما ما هنوز نتوانسته ایم فرهنگ بیمه را ملی کنیم و درسطح جامعه بتوانیم این توفیق را پیدا کنیم که مردم بیمه را خوب بشناسند و با بیمه زندگی کنند و البته بیمه عمر و زندگی را هم بخرند و بخشی از خواسته ها و مطالبات بیمه ای شان باشد.

در صورت تحقق این مهم ما می توانیم هم نقش بیمه را در تولید ناخالص داخلی متمایز کنیم و هم نقش بسیار مهمی را از طریق منابعی که در بیمه ها هست در بحث توسعه ایفا نماییم.

قاسمی با بیان اینکه توسعه در کشور ما مظلوم است، اظهار کرد: در ابتدا فکر می کردیم توسعه یک امر سخت افزاری است، چند سال بعد فکر کردیم توسعه یک امر نرم افزاری است و امروز با تجربه هایی که به دست آوردم می گویم که توسعه یک امر قلب افزاری است، پشتکار و استمرار و شجاعت می خواهد چون موانع سر راه زیاد است و انواع و اقسام موانع را در مقابل توسعه می بینید.

رییس هیأت مدیره بیمه پاسارگاد با تأکید بر این نکته که تشکیل سرمایه ثابت ناخالص در کشورمان نزدیک به صفر و اگر تورم را لحاظ کنیم، منفی است، تصریح کرد: امروز در نظام بانکی بحث کمبود سرمایه در گردش است و همه متمرکز بر این امر شده اند، اما ما باید از توسعه شروع کنیم، بانک ها باید بنگاه سازی کنند، بنگاه داری یک امر جداست.

دکتر قاسمی افزود: در ژاپن حدود 80بانک بزرگ درست کردند و کل توسعه و بنگاه های اقتصادی را به بانک ها و بیمه سپردند و این دو نهاد منبع حرکت توسعه عظیمی که در این کشور می بینید، شدند.

وی با بیان اینکه توسعه در بانک ها را تحت عنوان بنگاه داری محدود کرده اند، گفت: جی پی مورگان 3850مورد فاند دارد که سهام داران بنگاه های بزرگ هستند، اما در ایران بانک ها و بیمه ها اجازه ندارند در مورد بنگاه سازی فکر کنند.

رییس هیات مدیره بیمه پاسارگاد تصریح کرد: در حال حاضر سرمایه درگردش به کارخانه ها می دهند که نتیجه اش ماشین یک میلیارد تومانی برای همسر کارخانه دار و یک ویلا می شود، نظارتی هم نیست و نمی توانند نظارت کنند.

ایشان با بیان این که تورم به دو دلیل در یک کشور ایجاد می شود، گفت: فشار تقاضا و فشار قیمت تمام شده می توانند سبب ایجاد تورم شوند که در اقتصاد ما فشار قیمت تمام شده سبب تورم شده و تشدید تقاضا نقشی ندارد که آن هم به دلیل کاهش ارزش پول ملی است.

وی در ادامه گفت: من در همین جا از رییس کل بیمه مرکزی تقاضا دارم که در حوزه سرمایه گذاری های مالی که بیمه ها بر عهده می گیرند و مجاز هستند و تکلیف می کنید، بپرسید این سرمایه گذاری در توسعه چقدر نقش داشته است؟ ضمن اینکه باید ریسک منابع را نیز در نظر گرفت و سرمایه گذاری را در جای درست انجام داد، همه این ها جزوه الزامات است.

وی تصریح کرد: همانطور که اطلاع دارید، گروه مالی پاسارگاد چند هلدینگ مهم دارد که یکی از آن هلدینگ معدنی و صنعتی است که حدود 5میلیارد دلار در آن سرمایه گذاری شده و 35پروژه تعریف شده داردکه این پروژه ها تا پایان سال 1399و یا 1400به اتمام خواهد رسید و عمده آن البته هم به بهره برداری رسیده و یکی از پتانسیل های بسیار غنی است که پشت بیمه زندگی ای ایستاده و اگر احیانا به لحاظ نوسانات بیشتر سیکلی در اقتصاد و به لحاظ تورم و به لحاظ رکود بخواهد منابع ریسک پیدا کند جلوی ریسک این منابع را بگیرد.

قاسمی افزود: هلدینگ دیگر گروه مالی پاسارگاد هلدینگ انرژی است که 12میلیارد دلار در آن پروژه تعریف شده و پروژهای بسیار بزرگی در حال انجام هست و حتی از پروژه های بالا دستی که وقتی برای نخستین بار اوایل سال 1397به امضا رسید و وزیر نفت متوجه شدند که برای اکتشاف دو میدان نفتی این هلدینگ انرژی از هیچ کارشناس و مشاوره خارجی هم استفاده نکرده ولی در رقابت با خارجی ها به لحاظ فنی برنده شده اعلام کردند که من برای اولین بار اعلام می کنم که صنعت بیمه ملی شد ؛ هلدینگ سلامت و ای سی تی هلدینگ هایی است که ما در گروه مالی پاسارگاد از این جهت داریم یک تضمین هایی جدی را فراهم می کنیم برای استحکام برگه های بیمه نامه هایی که معتهدانه به دست متقاضیان آن ها داده می شود.

در این مراسم معصوم ضمیری، مدیرعامل بیمه پاسارگاد بیان کرد: تجربه کشورهای پیشرفته نشان می دهد سرمایه گذاری منابع حاصل از ذخایر ریاضی بیمه های زندگی، از ابزارهای مطمئن در تأمین مالی پایدار بوده است.

از دیگر سوی رویکرد جامعه به خرید بیمه های زندگی حاکی از ارتقاء اعتماد مردم به صنعت بیمه در چند سال اخیر است.

اما این روند برای دستیابی به آن چه که در برنامه پنج ساله ششم توسعه کشور مقرر شده، کافی نیست بلکه تحولات و ابزار مضاعفی را در عرضه بیمه های زندگی ایجاب می نماید؛ در این صورت است که رسیدن به اهداف پیش بینی شده و کسب اعتماد بیش از پیش مردم به صنعت بیمه دور از دسترس نخواهد بود.

وی سپس به محورهای دومین همایش بیمه های عمر و تأمین آتیه پرداخت و درباره اهم پیش نیازها و الزامات توسعه بیمه های زندگی گفت: این پیش نیارها شامل طراحی محصولات متناسب با خصوصیات اجتماعی و نیازهای آحاد مختلف جامعه و آموزش و تجهیز سرمایه انسانی به دانش فنی بیمه های طراحی و اجرای نرم افزار جامع IT، منطبق با مقررات مصوب شورای عالی بیمه و با مختصات اساسی، طراحی سیستم حسابداری جامع به منظور نگهداری اطلاعات، محاسبات فنی و مالی بویژه ذخائر ریاضی، وام بیمه گذاران، مشارکت در منافع بیمه گذاران، طراحی، تربیت و تجهیز سازمان فروش تخصصی برای عرضه بیمه های زندگی با تأکید بر بازاریابی، مدیریت، کنترل و نظارت مطلوب بر اجزای سازمان می شود.

وی در بخش دوم سخنان خود گزارش اجمالی از عملکرد بیمه پاسارگاد در بخش بیمه های زندگی پرداخت و گفت: اطلاعات اجمالی برای دوره 5سال نشان دهنده توفیـق نسبی شرکت در کسب سهم مناسب از بـازار بیمه های زندگی می باشد که امید است با تدابیر و برنامه ریزی های انجام شده و حمایت های سازنده بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران موفقیت های حاصله بصورت مستمر و فزاینده ادامه داشته باشد.

مدیرعامل بیمه پاسارگاد درباره حق بیمه وصولی بیمه نامه های عمر و تامین آتیه بیمه پاسارگاد توضیح داد: حق بیمه وصولی بیمه های عمر و تأمین آتیه شرکت در سال 1397مبلغ 279ر780ر13میلیون ریال (378ر1میلیارد تومان) بوده است که نسبت به سال قبل 52درصد رشد را نشان می دهد و بالغ بر 60درصد از پرتفوی شرکت را تشکیل می دهد.

حق بیمه وصولی شش ماهه اول سال 1398بالغ بر 401ر035ر9میلیون ریال می باشد که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 55درصدی را نشان می دهد.

وی تصریح کرد: با توجه به روند مذکور، حق بیمه عمر و تأمین آتیه برای سال 1398مبلغ 207ر119ر20میلیون ریال (دو هزار میلیارد تومان) برآورد می شود که نسبت به سال 1397، دارای 46درصد رشد می باشد.

مدیرعامل بیمه پاسارگاد درباره ذخیره ریاضی بیمه نامه های عمر و تامین آتیه این شرکت نیز گفت: کل ذخیره ریاضی در پایان سال 1398بالغ بر 612ر513ر43میلیون ریال برآورد می شود.

که سهم اتکایی آن بالغ بر 741ر752ر13میلیون ریال و سهم نگهداری نیز بالغ بر 871ر760ر29میلیون ریال می شود.

ضمیری سرمایه گذاری از محل ذخایر ریاضی را تا پایان شهریور 98به میزان 710ر839ر24میلیون ریال، ذخایر مشارکت در منافع را در شش ماهه نخست 1398مبلغ 741ر300میلیون ریال و ذخیره ریاضی کل را نیز تا پایان شهریور 1398به مبلغ 157ر585ر36میلیون ریال با رشد 27درصدی نسبت به سال پیش از آن و میانگین نرخ بازذده سرمایه را نیز در شش ماه نخست سال 98را نیز 19٫24اعلام کرد.

وی در ادامه به موضوع وام های پرداختی به بیمه گذاران عمر و تامین آتیه شرکت بیمه پاسارگاد اشاره کرد و گفت: در پایان سال 1397مبلغ 868ر749ر3میلیون ریال وام به بیمه گذاران بیمه های عمر و تأمین آتیه پرداخت شده که نزدیک به 20درصد ذخائر ریاضی سهم نگهداری است.

همچنین مبلغ وام مذکور در پایان شهریور ماه سال 1398مبلغ 977ر891ر4میلیون ریال می باشد.

ایشان درباره ترکیب سنی بیمه شدگان بیمه نامه های صادره عمر و تأمین آتیه تا 31شهریور ماه 1398بیمه پاسارگاد نیز گفت: از این میان30درصد کمتر از 15سال، 16درصد بین 16تا 25سال، 27درصد بین 26تا 35سال، 17درصد بین 36تا 45سال، 8درصد بین 46تا 55سال و 2درصد نیز بالای 55سال سن دارند.

مدیرعامل بیمه پاسارگاد در ادامه سخنان خود نتیجه گیری کرد: توسعه بیمه های زندگی به عنوان ابزار مؤثر در توسعه تأمین آتیه مردم و تجهیز منابع بلندمدت، یکی از مهم ترین نیازهای اقتصاد ملی در شرایط کنونی است و نه تنها سرمایه گذاری منابع حاصل از ذخائر بیمه های زندگی به ویژه در بخش تولید می تواند موجبات اشتغال مفید در جامعه را فراهم سازد بلکه فعالیت در این رشته از بیمه دارای مزیت ایجاد اشتغال مستقیم نیز می باشد.

وی ادامه داد: صنعت بیمه کشور توان علمی و عملی لازم را برای توسعه بیمه های زندگی داراست که با تدبیر، برنامه ریزی و مدیریت می تواند به ثمر برسد و رسیدن به اهداف پیش بینی شده در اسناد بالادستی، با همت جمعی شرکت های بیمه و بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران میسر و ممکن است.

معصوم ضمیری افزود: به منظور جلب اعتماد و اطمینان بیشتر مردم که لازمه توسعه هرچه بیشتر بیمه های زندگی است و با در نظر گرفتن وجود نظارت های کامل در بخش عملیات بیمه ای و سرمایه گذاری، اقدام لازم توسط بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران صورت پذیرد و در نهایت این که باید پیش بینی ضوابط ترجیحی و تشویقی لازم برای تاسیس شرکت های بیمه مستقیم تخصصی و اتکایی تخصصی در بخش بیمه های زندگی به عمل آید.

پنل تخصصی اول این همایش با ریاست خسروشاهی قائم مقام بیمه مرکزی تشکیل شد و میرعلی مطهری معاون بیمه های اشخاص در خصوص نقش تحلیل عملیات فنی و مالی در توسعه بیمه های زندگی سخنانی را بیان کرد.

در ادامه علیرضا رجب مدیر ارشد فروش کد 901با موضوع نقش دانش فنی فروشندگان در توسعه کمی و کیفی بیمه های زندگی به صحبت های خود ادامه داد سپس سید مرتضی عقدا معاون اقتصادی و پشتیبانی شرکت در خصوص موضوع اهمیت سرمایه گذاری از محل منابع بیمه های زندگی به نکته های مهمی اشاره داشت.

همچنین جمشید نظری مدیر توسعه سیستم ها با موضوع ویژگی های برنامه جامع (یکپارچه) فن آوری اطلاعات در بیمه های زندگی سخن گفت و قائم مقام بیمه مرکزی با صحبت های مبسوطی این بخش از همایش را جمع بندی کرد.

در ادامه همایش ، پنل تخصصی راهکارهای توسعه بیمه های زندگی به ریاست معصوم ضمیری مدیرعامل بیمه پاسارگاد تشکیل شد.

در این بخش دکتر کریمی دبیر کل سندیکای بیمه گران ایران در خصوص نقش سندیکای بیمه گران ایران در توسعه بیمه های زندگی به سخنان بسیار مفیدی در خصوص تاریخچه بیمه های عمر اشاره داشت.

همچنین حمیدرضا اکبری از شرکت داتین درخصوص نقش فن آوری اطلاعات در توسعه بیمه های زندگی سخنانی مفیدی ارائه کرد.

حبیب میرزایی معاون توسعه بازار و شبکه فروش بیمه پاسارگاد سخنان مفیدی در خصوص تعامل ارکان سازمان فروش با سایر نهادها ارائه کرد.

سپس جمع بندی این بخش از جلسه توسط رییس جلسه انجام شد.

این همایش یک روزه با قرائت بیانیه و تقدیر از نمایندگان پیشکسوت و نمایندگان برتر به کار خود پایان داد.

این مراسم از طریق شبکه های اجتماعی ما (اینستاگرام) به نشانی Ins.

pasargad به صورت زنده پخش شد.


کلید واژه ها: بیمه - رییس کل بیمه مرکزی - بیمه مرکزی - پاسارگاد - سرمایه - همایش بیمه - اقتصاد - برگزار - سلیمانی - اقتصادی - همایش - زندگی - مرکزی - مدیران - مردم - خبرگزاری - رییس - توسعه - غلامرضا سلیمانی - اقتصاد رفتاری - وضعیت اقتصادی - جمهوری اسلامی - صنعت - سرمایه گذاری - ارزش افزوده - نمایندگان - چهارشنبه - مالی - رشته - کشور

آخرین اخبار سرویس:
فعالیت بنیاد مهدویت در مسجد صاحب الزمان(عج) شهرستان خوانسار

سنت های حوزه با دقت حفظ شود/ وجود آسیب های اخلاقی در حوزه

محمد(ص) پرچم حق است/ عقب نمانید، پیشی نگیرید

برای توجه اشتباهات خود تاریخ اسلام را تحریف می کنند| اسلام سازی ممنوع!

استخدام طراح و اپراتور دستگاه cnc در شرکت آرکاچوب

فارس من|کاهش فساد اداری با راه اندازی شبکه ملی اطلاعات/ چرا دستگاه ها تعلل می کنند؟

توییت حسن روحانی به مناسبت روز میلاد پیامبر اکرم (ص)

برای توجه اشتباهات خود تاریخ اسلام را تحریف می کنند| اسلام سازی ممنوع! + عکس

آرامش کامل در سیرجان برقرار است

اطلاعیه مجمع تشخیص مصلحت :قیمت بنزین ربطی به ما ندارد

فارس من|کاهش فساد اداری با راه اندازی شبکه ملی اطلاعات/ چرا دستگاه ها تعلل می کنند؟

کاربران خبرآنلاین: اقدام ایران، بهترین عملکرد بود

شکایت یک راننده از نهاد ریاست جمهوری| حمله اسکورت ها و درخواست از آیت الله رییسی

چهل ونهمین جشنواره بین المللی فیلم رشد افتتاح شد

بدآمدن و خوش آمدن از دیگران مستند به برهان و دلیل باشد

نظام آموزش بین الملل جمهوری اسلامی تدوین می شود

رابطه استاد شاگردی در حوزه رابطه پدر و فرزندی است

مشهد یک شهر جریان ساز است

یک زن پیگیر یک پرونده فساد| چرا وزیردادگستری و رییس تعزیرات از ادعای این زن می ترسند؟

جشن باشکوه میلاد پیامبر اکرم (ص) و امام صادق(ع) در هلند

آموزش های اسلامی باید براساس قرآن و عترت باشد + عکس

مشهد یک شهر جریان ساز است

جذب نیرو در شهرداری زنجان ممنوع است

مورالس می خواهد به بولیوی بازگردد

افتتاح سالن ترانزیت فرودگاه چابهار و کنارک

انتشار اخبار معارفی رسانه ها با محوریت جشن میلاد معصومین(ع)

آقای دکتر نترس! این آمپول درد نداره!

کوچه و بازار جای طرح مسائل اختلافی نیست/ به القاب حوزوی افتخار کنیم

مهمترین ضعف ایران در گردشگری حلال؛ کمبود نیروی انسانی آموزش دیده

ذوالقرنین کیست؟ آیا او یک پیامبر بود؟

برگزاری مراسم جشن 17 ربیع الاول در دفاتر مراجع تقلید + عکس

احتمال تغییر نرخ خرید تضمینی گندم قوت گرفت

فیلم | حضور زنان در دیدار نهایی مسابقات کبدی قهرمانی جوانان جهان در کیش

سالن ترانزیت فرودگاه چابهار و کنارک افتتاح شد

بلوار وکیل آباد مشهد در آرامش کامل

چهل ونهمین جشنواره بین المللی فیلم رشد افتتاح شد

تکذیب برخی اخبار مبنی بر نا آرامی در فردیس البرز

اطلاعیه مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره نرخ جدید بنزین

توصیه رهبری درباره کسب درآمد قراء/ رهنمودی که مرحوم «محمدزاده» بدان عمل کرد

تشکر و قدردانی از آیت الله رییسی به دلیل پیگیری عفو و تخفیف احکام برخی دانشجویان

طرح حمایت معیشتی دولت ارتباطی با یارانه 45 هزار تومانی ندارد

فرمانده سپاه: رزق ما دست تحریم کنندگان نیست/آنها بیش از حد کارتون خواب دارند/ برکات خدا از آسمان و زمین نازل می شود

تعطیلات حوزه کاهش می یابد

برگزاری جشن «یاران صلوات»

مقدسات دینی را برای رسیدن به اهداف و آمال خود به حراج نگذارید + عکس

صفر تا صد اجرای قطعی رتبه بندی معلمان از زبان معاون وزیر آموزش و پرورش

فرمانده سپاه: رزق ما دست تحریم کنندگان نیست / به آنها رجوع نمی کنیم

اولین اطلاعات از موستانگ Mach-E؛ کراس اوور برقی بر مبنای فورد موستانگ

تضعیف معنویت در جامعه از اهداف مهم دشمن در مقطع کنونی است

پناهیان: منتظری می خواست امام را به قتل برساند

اطلاعیه مجمع تشخیص مصلحت :قیمت بنزین ربطی به ما ندارد

تشکر و قدردانی از آیت الله رییسی به دلیل پیگیری عفو و تخفیف احکام برخی دانشجویان

محفل انس با قرآن در پاسداشت هفته وحدت+تصاویر

رسالت المصطفی رساندن پیام قرآن به جهانیان است/ ارائه چهره حقیقی اسلام؛ وظیفه شخصیت‎های علمی مسلمان

عجیب ترین مراسم های تدفین در برخی نقاط جهان + عکس

مبارزه با قلدرها با جوراب های لنگه به لنگه؛ از بریتانیا تا ایران

افتتاح یازدهمین قرارگاه جهادی و امدادی ستاد اجرایی فرمان امام در سیستان و بلوچستان

جشن میلاد پیامبر اکرم(ص) در آستان های مطهر علوی و حسینی(ع)

اصل وحدت، ضرورت راهبردی امت اسلام + عکس

فردا آخرین مهلت ثبت نام برای تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد

13 رتبه ی اول علت ترس انسان ها 

چالش ها و موانع گازرسانی

آرامش کامل در سیرجان برقرار است

کنایه واعظی به اتهام های کریمی قدوسی: چندین شکایت کردیم و راست راست می گردد

اما و اگرهای آیین نامه رتبه بندی معلمان

سینمای ایران از ابتدای انقلاب تا امروز ورشکسته است!

رییس جمهور تونس, نامزد النهضه را مامور تشکیل کابینه کرد

شعار علیه روحانی در سخنرانی احمدی نژاد+عکس

تلاوت ترتیل صفحه 212 قرآن باصدای منشاوی+صوت و متن آیات

تأکید فرماندار خرم آباد بر تسریع در بازسازی مناطق سیل زده

توضیحات جن بزرگ از احوال انسان در گفت وگو با سلیمان نبی(ع)

«نگرش های فلسفی به جنسیت و خانواده» واکاوی می شود

برنامه هیئات مذهبی پایتخت در شب میلاد پیامبر(ص)

آیا جریان شهادت خزیمه، درمورد آیه آخر سوره توبه صحیح است؟

توضیحات آیت الله سعیدی درباره نقل قول دروغ از او در فضای مجازی + عکس

جامعه دیگر کشش افزایش قیمت بلیط و عوارض جاده ای را ندارد

هر گونه حادثه در پمپ بنزین های اراک و خمین تکذیب شد

ان شاءالله من هم شهید می شم

طلاب مدارس علمیه قزوین معمم می شوند

احمد مهدی زاده برگزاری شب آسمانی 10 در اردکان

صفر تا صد اجرای قطعی رتبه بندی معلمان

زبان بین المللی قرآن، زبان عقل و استدلال و فطرت است

تضادی میان شرع و عقل نیست

پیامبر و امامان در هیچ کجا به جز قرآن تمسک نکرده است

عقل حجت باطنی است

شرایط در شهر کرمان عادی است/مردم به شایعات توجه نکنند

جشن بزرگ میلاد پیامبر اکرم و امام صادق در دامغان

تخریب محاسباتی | خبرگزاری فارس

در جلسات مجمع تشخیص مصلحت نظام هیچ بحثی درباره گران شدن بنزین مطرح نبوده است

نماهنگ| سرآمد اخلاق و فلسفه

شرایط در شهر کرمان عادی است/مردم به شایعات توجه نکنند

جشن بزرگ میلاد پیامبر اکرم و امام صادق در دامغان

پربیننده ترین اخبار خبرگزاری فارس اصفهان در 24 ساعت گذشته

گزارش آژانس درباره اجرای برجام منتشر شد

منافقین؛ گروهکی تروریستی با تاریخی آشفته و خونین/مردم آلبانی: حضور منافقین تهدید کننده امنیت ملی آلبانی است

تخریب محاسباتی

تلاوت ترتیل صفحه 212 قرآن باصدای منشاوی+صوت و متن آیات

وقتی همه خواب بودیم؛ آقای دولت چرا نیمه شب؟

اندرابی: داعش در افغانستان شکست خورده است

سرخط خبر های مهم جهان

دومین همایش بیمه های عمر و تأمین آتیه برگزار شد

دومین همایش بیمه های عمر و تأمین آتیه برگزار شد