مطالب مرتبط:
حذف اینستاگرام مشکلات موجود را حل نمی کند
حذف اینستاگرام معضلات و مشکلات روانی موجود را حل نمی کند | اخبار ایران و جهان
حذف سجاد مردانی از تکواندو گرندپری بلغارستان
موج مخالفان حذف انگلیسی از مدارس آغاز شد
باورنکردنی؛ قهرمان ایران و آسیا از جام باشگاه های جهان حذف شد
-141 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 28 مهر 1398 ساعت 10:032019-10-20سياسي

حذف اینستاگرام مشکلات موجود را حل نمی کند


- با حضور سعید ایمانی، عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی، معصومه حاتمی، فوق دکتری روانشناسی سلامت و مدرس دانشگاه، مهدی اسماعیل تبار روانشناس  و با اجرای احسان محمدی روزنامه نگار و فعال فضای مجازی مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

باید رژیم شبکه های اجتماعی داشته باشیم به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری مهر، سعید ایمانی، عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به این که تظاهر به خوشبختی محصول دنیای مدرن است، گفت: فضای مجازی باعث شده افرادی که دارای خلاهای شخصیتی هستند به دنبال پر کردن آن در فضای مجازی باشند، تا خود برتر و ایده آل را که نیاز به توضیح ندارد در این شبکه ها به نمایش بگذارند.

ایمانی با تاکید بر این که این افراد در دنیای واقعی به علت خلاهایی که دارند نمی توانند صحبت کنند و همیشه  مجبور هستند خود را در پشت یک نقاب پنهان کنند، اظهار کرد: این گونه افراد، نمایی از خوشبختی خود را به دیگران نشان می دهند تا حس رقابت را ایجاد کنند.

او افزود: اگر از تکنولوژی درست استفاده شود باعث شکوفایی شخصیت می شود.

این گونه خودشیفتگی باعث اختلال شخصیتی در افراد می شود و آنچه خطرناک است ایجاد حس رقابتی ناسالم است که چرا دیگران خوشبخت هستند و من نیستم.

عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به این که نمایش خوشبختی در زمان های گذشته نیز وجود داشته، گفت: نیاز به تحسین شدن یک حس غریزی است و در پایین ترین سطح قرار دارد.

فردی که در لایه های پایین قرار دارد وقتی به نیاز تحسین شدن او پاسخ داده نشود سقوط می کند و درهم می شکند و هر چه افراد از نظر بلوغ عقلی در لایه های بالاتری قرار داشته باشند نیازی به نمایش خوشبختی خود و تحسین دیگران ندارند.

ایمانی با بیان این که نمایش خوشبختی منشا اختلالات روحی است و می تواند بحران های جدی تری را برای فرد به وجود بیاورد، ادامه داد: تکنولوژی ما را به سمت زندگی انفرادی سوق می دهد که می تواند باعث اختلال شود به همین علت ما باید رژیم شبکه های اجتماعی داشته باشیم تا کمتر آسیب ببینیم.

 استاد دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به این که مدرنیته تمایل به نمایش را بیشتر کرده است، گفت: اگر از منظر نرم آماری نگاه کنیم، چیزی که نرمال نباشد ناخودآگاه جامعه به سمت آن پیش می رود؛ زندگی امروزی با زندگی چند دهه قبل فرق دارد در 50 سال گذشته تفاوت نسلی هر 30 سال یک بار بود ولی امروز به سه تا چهار سال رسیده است.

یکی از دلایل نمایش خوشبختی، دگرنوازی و فرار از خود برای رسیدن به آرامش است در ناخودآگاه ترس هایی وجود دارد که باعث رقابت بین خود واقعی و خود ایده آل می شود و ما مجبور هستیم این فاصله را کمتر کنیم و اگر موفق به کم کردن این فاصله نشویم به سمت اختلال روانی پیش می رویم.

ایمانی با اشاره به این که شبکه های اجتماعی بعد فردگرایی فرد را برجسته می کنند زیرا می خواهیم همیشه برتر و برنده باشیم و خود را برای دیگران جذاب نشان دهیم، ادامه داد:  باید از فضای مجازی درست استفاده کنیم و اگر نظمی را در این فضا به وجود بیاوریم عامل پیشرفت هم می شود.

اما در جامعه ما فرهنگ استفاده از این تکنولوژی همچون یک فنر جمع شده و اکنون رها شده است به صورتی که فضای مجازی به یک دوست در خانواده ها و افراد تبدیل شده که آسیب زاست.

بسیاری از خانواده های ایرانی مهارت فرزندپروری را ندارند و به همین دلیل فرزندان از خانواده فاصله گرفته و به شبکه های اجتماعی پناهنده می شوند و در آنجا با نمایش خود تایید می شوند و شادی کاذب را برای این فرد به وجود می آورند.

هجوم اطلاعات بدون منع باعث سردرگمی می شود عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی در پاسخ به این که آیا خوشبختی نمایی در فضای مجازی راهی برای فرار از رنج های زندگی است، گفت: همه دوست دارند تایید شوند و خودشیفتگی آنها نوازش شود و بسته به میزان آسیب های موجود در طول زندگی دنیای روحی و روانی افراد نیاز به دیده شدن و تایید شدن دارد.

هر چه آسیب در خانواده  بیشتر باشد نیاز به دیده شدن بیشتر می شود.

ولی اگر خانواده به این امر پاسخ دهد دیگر نیازی به نمایش خود در فضای مجازی ایجاد نمی شود و عقده گشایی در این حوزه کمتر است.

هر چه فرد خوشبختی را بیشتر حس کند و رضایت درونی داشه باشد احتیاج کمتری به تایید دیگران دارد.

سعید ایمانی در ادامه این بحث با اشاره به این که اولین کانونی که با نمایش خوشبختی آسیب می بیند کانون  خانواده است، گفت: امروز مردم اشتهای زیادی برای دریافت اطلاعات دارند.

من  بیشتر نگران پدران و مادران آینده هستم که هجوم اطلاعات بدون منع باعث سردرگمی آنها می شود، زیرا این حجم از اطلاعات مانند جزیره هایی است که قابل کنترل نیست.

اگر این مفاهیم در خانواده پذیرفته شود بلوغ فکری را از افراد می گیرد.

او تاکید کرد: دیدن خوشبختی دیگران اگر یک مدل باشد ایرادی ندارد ولی اگر به سمت حسادت پیش برود باعث خود درگیری، پست رفت و آسیب های جبران ناپذیر در زندگی افراد می شود.

باید وقتی آدم های موفق را می بینیم با آن ها خودمان را به روز کنیم و در این شراط است که می توانیم موفقیت بیشتری در زندگی کسب کنیم.

  عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی با بیان این که باید یک مدل و الگوی درست را در جامعه ایجاد کنیم گفت: این الگوها باید طبقه بندی شده باشد و ما را در جهت مثبت هدایت کند و خود این امر باعث ایجاد حس شادابی در جامعه می شود.

امروز بر روی شبکه های اجتماعی مدیریتی وجود ندارد و اگر نهادی مسئولیت این امر را بر عهده بگیرد می تواند نسل جوان را به سمت الگوی درست سوق بدهد.

گوشی هوشمند کاربر هوشمند می خواهد مهدی اسماعیل تبار، روانشناس و نویسنده کتاب روانشناسی و مشاوره موبایل در ادامه این نشست با اشاره به این که انسان فکر، جسم و روان دارد، گفت: اشکال دنیای امروز رسانه نیست بلکه رشد نامتوازن انسان است.

وی ادامه داد: من معتقدم گوشی هوشمند، کاربر هوشمند لازم دارد و مشکلی که ما در ایران داریم وجود فرهنگ زیست دوگانه است و فضای مجازی این فرهنگ را تقویت کرده است.

اسماعیل تبار با بیان اینکه تایید افراد در فضای مجازی باعث تحمیل یک نوع سبک زندگی بر افراد می شود، تصریح کرد: فضای مجازی امروز به ابزاری برای نمایش و جلوه گری تبدیل شده است.

زیرا انسان در طول تاریخ به دنبال جلوه گری بوده است و امروز ابزاری آمده که می تواند این جلوه گری را بیشتر نمایش دهد.

وی با تاکید بر اینکه با وجود تمام ابزارهای اتصال افراد به یکدیگر، در دنیای مدرن باز هم افسردگی بیماری اول جهان است، افزود: افسردگی در جهان بیداد می کند زیرا این وسایل و فضای مجازی ابزار اتصالات هستند نه ارتباطات و فضای مجازی غارهای خانگی را بیشتر کرده است.

نویسنده کتاب روانشناسی و مشاوره موبایل در مورد خودکشی که نمایشی برای دیده شدن است، گفت: وقتی شما راست نمی گویید به هدفی غیر واقعی می رسید که این هدف مسیر را تغییر می دهد.

زندگی مجازی درواقع یعنی نمایش یک دوپینگ غیر واقعی از زندگی حقیقی؛ البته ما باید در جامعه ببینیم این موضوع به چه کسی باز می گردد و مسئول رسیدگی به وضعیت فعلی چه کسی است.

باید بدانیم مخاطب ما کیست و این فناوری را چه کسی آورد.

هنوز روانشناسی و مشاوره را به رسمیت نمی شناسیم وی با اشاره به اینکه باید کتابی را در مورد رفتارهای مشکل دار جامعه ایرانی در پنجاه سال گذشته بنویسیم، افزود: مردم ما روابط خوبی با هم ندارند و این به خاطر ایجاد یک عقده اجتماعی است که موضوعی مشترک دربین همه افراد جامعه است.

اگر شما در خانواده برای فرزند خود وقت نگذارید، دیگرانی در فضای مجازی هستند که برای آنها وقت می گذارند.

  اسماعیل تبار با اشاره به اینکه یکی از مشکلات امروز جامعه این است که در کشور هنوز روانشناسی و مشاوره را به رسمیت نمی شناسیم و تاثیر رمال از روانشناس در جامعه ما بیشتر است، گفت: مشکلات این حوزه بسیار است و همه مسئول هستیم.

درحالی که خود مسئولان هم وظایفشان را به درستی انجام نمی دهند و آن را به دوش دیگری می سپارند.

باید بدانیم با دستمال کثیف نمی توان شیشه را پاک کرد.

وی افزود: رفتار های مبتنی  بر جلوه فروشی در فضای مجازی نشان دهنده نوعی اعتماد به نفس کاذب است.

ما دو اعتماد به نفس داریم یکی واقعی و دیگری کاذب.

اعتماد به نفس واقعی شاه کلید کسب موفقیت در هرچیزی است.

فرقی نمی کند درچه جایگاهی هستید و به دنبال چه نوع اهدافی هستید، اگر اعتماد به نفس نداشته باشید هیچ چیز ندارید.

اما باید فرق بین اعتماد به نفس کاذب با اعتماد به نفس واقعی را هم بدانیم تا دچار تشویش، اضطراب بیهوده و رفتارهای اینچنینی نشویم؛ لذا در این حوزه هم باید تولید محتوا کنیم.

مهدی اسماعیل تبار با اشاره به اینکه تاخر فرهنگی موجب این مشکلات شده چرا که رشد فرهنگی متوازن نداشته ایم، گفت:  اگر حرف رهبری را بپذیریم که آموزش و پرورش در تمام زندگی فرد تاثیر می گذارد باید به این موضوع توجه جدی کنیم و ورود پرقدرتی را در این حوزه داشته باشیم.

وی افزود: ما تفکر واحد نداریم و دچار دوگانگی شده ایم.

متاسفانه هنوز نتوانسته ایم الگوی درستی را به جامعه معرفی کنیم که مردم به دنبال آن بروند.

آیا همانطور که اسلام از راه قلب ها وارد شد ما توانستیم از راه قلوب وارد شویم؟ کاری کرده ایم که بخشی از افراد با جامعه لج کنند که نتیجه سیاست گذاری های غلط است.

  فضای مجازی تایید دیگران را سرعت داده است معصومه حاتمی، فوق دکتری روانشناسی سلامت و مدرس دانشگاه در این نشست با بیان اینکه همه انسان ها به تایید دیگران نیاز دارند، گفت: در قدیم افراد برای دیده شدن زمان بیشتری صرف می کردند ولی امروز فضای مجازی تایید دیگران را سرعت داده و صبر افراد را کم کرده است.

وی با تشریح اینکه جامعه فعلی ما دچار سه معضل اساسی شده است، افزود: نمایش مصرف گرایی، تن آسایی اقبال گرایانه و نمایش ثروت از معضلات جامعه امروز ما هستند.

حاتمی با اشاره به اینکه وقتی برای تایید دیگران به فضای مجازی پناه برده می شود یعنی فرد از لحاظ بلوغ عقلانی ضعف دارد، گفت: حضور و نمایش در این فضا اگر همراه با تعادل باشد درست است، مشکل از آنجایی شروع می شود که کار به رقابت ناسالم و نمایش کاذب کشیده شود.

حاتمی با اشاره به قانون جز به کل گفت: وقتی یک عکس از زندگی فرد را به کل زندگی او تعمیمم می دهیم که او خوشبخت است این اشتباه است زیرا یک پازل یا برش از زندگی او را دیده ایم.

نسل امروز تصور می کند که این عکس نمای کلی زندگی افراد است ولی اینطور نیست.

به همین دلیل است که نباید ظاهر زندگی دیگران را با باطن زندگی خودمان مقایسه کنیم.

این استاد دانشگاه با بیان اینکه حذف اینستاگرام و بستن آن معضلات جامعه را کم نمی کند، تصریح کرد: باید معایب این صفحات را شناسایی کنیم و با آگاه سازی جامعه آسیب های آن را کم کنیم.

فضای مجازی افراد را از  خویشتن نوازی به سمت دیگر نوازی سوق داده است وی با اشاره به اینکه پژوهش ها نشان می دهد وقتی یک فرد یک زندگی خاص را به نمایش می گذارد، یک آرزو و میل درونی که زندگی واقعی او شبیه آن باشد را به نمایش می گذارد، اظهار کرد: دلیل دوم عدم اعتماد به نفس فرد است که آن را مشروط به تایید دیگران می کند که نشان می دهد از خود رضایت درونی ندارد وخویشتن نواز نیست.

حاتمی ادامه داد: .

وقتی اعتماد به نفس من مشروط به بعد عاطفی باشد یعنی من یک اعتماد به نفس ناسالم دارم.

یکی از معضلات دنیای مجازی این است که ما را از خویشتن نوازی جدا کرده و به دیگر نوازی سوق داده است.

همین موضوع باعث ایجاد اختلات روانی می شود.

این استاد دانشگاه با بیان اینکه خوشبختی یک موضوع نسبی است که از دیدگاه هر فرهنگ و جامعه ای تعریف خاص خودش را دارد، گفت: در بسیاری از کشورهای غربی خانواده ها لحظات خوش خود را با دوستانشان به اشتراک می گذارند، همین مسئله باعث شده این دیدگاه از طریق فضای مجازی در کشورهای دیگر همچون ایران شایع شود.

سؤالی که پیش می آید این است که اگر افراد در واقعیت خوشبخت هستند، چه لزومی دارد که بخواهند آن را در ملا عام نمایش دهند؟ به نظر این افراد متظاهر، در واقعیت نه تنها خوشبخت نیستند بلکه حتی از زندگی شان احساس رضایت ندارند.

وی با اشاره به اینکه وقتی به افراد فرصت دیده شدن در جامعه را نمی دهیم آنها به سراغ فضای مجازی می روند، افزود: نمی توان گفت نمایش خوشبختی خطاست، بلکه باید گفت اغراق و اصرار در آن خطاست.

این افراد یا راه را اشتباه می روند و یا خیلی پررنگ می روند ولی بیمار روانی نیستند.

آنها در فضای مجازی تایید، پذیرش و دیده می شوند و اعتماد به نفس را تجربه می کنند.

حاتمی ادامه داد: اگر ما در دنیای واقعی این تاییدات را به او بدهیم، چه ایرادی دارد؟ اگر یاد بگیریم همسر و فرزند خود را تایید کنیم، او دیگر نیاز به تایید در دنیای مجای ندارد.

ضعف شخصیتی باعث نمایش خوشبختی فضای مجازی می شود این استاد دانشگاه با بیان اینکه اگر فرد یک کتاب خوب بخواند و تصویر آن را با دیگران به اشتراک بگذارد کار درستی است، گفت: آنچه اشتباه است مانور و نمایش فیزیولوژی فرد در این فضا است باید به او آموزش بدهیم که خویشتن نواز باشد و پیوندهای او را با دنیای واقعی بیشتر کنیم.

وی با اشاره به اینکه منبع تایید باید اول خویشتن نوازی، پس از آن هم نوازی و در نهایت دیگر نوازی باشد، افزود: دنیای مجازی اختیار چشمی و فیزیکی ما را گرفته است و این را باید درمان کنیم.

باید منبع دریافت و تایید را از خود شروع کنیم و بعد هم نوازی یعنی از خانواده و در انتها دیگرنوازی را مورد توجه قرار دهیم.

باید قبول کنیم که نسل جوان در صفحات مجازی مانند اینستاگرام حضور دارد  و باید با آگاه سازی و آموزش، استفاده درست از این فضا را به او یاد بدهیم.

حاتمی افزود: خوشبختی واقعی مانند گل خوشبویی است که خودش بویش را جار نمی زند بلکه این عطر خود در فضا منتشر می شود.

خوشبختی حقیقی هم اینگونه است.

البته ضعف شخصیتی هم باعث نمایش خوشبختی در این فضا می شود.

اگر فرد سلامت روان داشته باشد دیگر خود را جار نمی زند.

اگر معنویت بیرونی باشد سلامت روان را به خطر می اندازد معصومه حاتمی، فوق دکتری روانشناسی سلامت و مدرس دانشگاه با اشاره به معنویت در نظریه آلپورت گفت: آلپورت می گوید معنویت صد درصد با سلامت روان رابطه نزدیک دارد و بالا آمدن معنویت باعث افزایش سلامت روان و کاهش آن باعث کاهش سلامت روان می شود.

وی افزود: از نظر آلپورت معنویت دو بعد بیرونی و درونی دارد.

اگر معنویت درونی باشد یک عامل مهم انگیزشی در زندگی فرد است و سلامت روان را بالا می برد ولی اگر معنویت بیرونی باشد و به عبارتی ادای معنویت را در بیاوریم این، سلامت روان را به خطر می اندازد زیرا مدام به فکر این است که نمایش او لو نرود.

حاتمی با اشاره به اینکه در معنویت درونی، فرد تمایل دارد به آن خدمت کند، نه آنکه از آن به نفع هدف های دیگر استفاده کند، گفت:.

در صورتی که معنویت بیرونی باشد فرد برای رسیدن به اهدافی مانند مقام، کسب پذیرش در جامعه و خانواده، بالابردن اعتماد به نفس و حتی توجیه اعمال خود از آن استفاده می کند.

به زبان ساده معنویت بیرونی یعنی ظاهرسازی و نمایش زندگی دروغی.

این استاد دانشگاه با تاکید بر اینکه جامعه فعلی ما به سمت نقش بازی کردن رفته است، تصریح کرد: جامعه ما حالش خوب نیست.

افسردگی بیداد می کند زیرا ما به عنوان مسئول ضعیف عمل کرده ایم.

وی افزود: باید از نقش بازی کردن دست برداریم.

ما با رفتارهایمان این اثر منفی را به جامعه تزریق کرده ایم که معنویت و اخلاق امروز جامعه ما بیرونی و نمایشی شده است و شاید همین اخلاق نمایشی من باعث شده نسل جوان به سمت فضای مجازی روی آورد و به همین دلیل جامعه ترس و استرس دارد.

حاتمی با اشاره به اینکه بزرگ ترین وظیفه همه ما این است که جامعه را با اخلاق درونی نزدیک کنیم، گفت: زمانی که اخلاق درونی می شود سلامت روان بالا می رود و دیگر فرد ترس، استرس، اعتماد و خود باوری کاذب ندارد.

 وقتی همه چیز اجبار باشد و  بدون علم، دانش و تخصص نسخه می دهیم جامعه را ناخودآگاه به سمت دروغ سوق می دهیم و دروغ یعنی پرتاب شدن و اگر این دروغ درست نشود دنیای فضای مجازی بیشتر در درون ما پیشرفت می کند.


کلید واژه ها: دانشگاه شهید بهشتی - خوشبخت - دانشگاه - شبکه های اجتماعی - نمایش - فضای مجازی - هیات علمی - عضو هیات - اختلال - روانشناس - شهید - تکنولوژی - رقابت - مجازی - زندگی - اجتماعی - علمی - شبکه - روزنامه نگار - اینستاگرام - واقعی - امروز - نقد و بررسی - روانشناسی - خبرگزاری - رژیم - ایده - سعید - هایی - مدرن

آخرین اخبار سرویس:
اجازه گران فروشی داده نشود/ بازاریان و رانندگان منصف باشند

دشمن در جنگ اقتصادی بدنبال موج سواری است

1100 قرارداد در شهرک صنعتی توس مشهد منعقد شد

مدیرکل موقت آژانس انرژی اتمی: همکاری های فعالی با ایران داریم

غبارروبی و عطرافشانی قبور مطهر شهدای آیسک در هفته بسیج

اعلام انزجار مردم کوهرنگ و اردل از آشوبگران

تسریع ساخت مجموعه فرهنگی دفاع مقدس چهارمحال وبختیاری

ایران تعهدات پادمانی اش را زیر پا گذاشته است

رفتار اخلاقی «میرزا جوادآقا تهرانی» نمونه عملی سیره اهل بیت(ع) بود

فرج کمیجانی از زندان آزاد شد

نامه جامعه تورگردانان ایران به شورای عالی امنیت ملی

جوسازی نماینده آمریکا در آژانس درباره افزایش سطح غنی سازی اورانیوم در ایران

درخواست برای نظارت بر کتاب فروشی های مترو

در آموزش وپرورش استثنایی باید از آموزش تلفیقی عبور کنیم

ظرفیت قانونی لازم برای برگزاری تجمعات مسالمت آمیز وجود دارد

مدیر کل موقت آژانس انرژی اتمی: همکاری های فعالی با ایران داریم

بوشهری ها در محکومیت اقدام اغتشاش گران راهپیمایی می کنند

غبارروبی و عطرافشانی گلزار شهدای قاین به مناسبت هفته بسیج

شرکت 3 میلیون و 700 هزار زائر ایرانی در راهپیمایی اربعین امسال

خروش کرمانی ها در محکومیت فتنه اشرار

قدردانی ناجا از ملت در محکومیت اقدامات خشونت آمیز و خرابکارانه اشرار

تفکر بسیج راه برون رفت کشور از مشکلات و نارسایی ها است

اختصاصی فارس/دستگیری 50 نفر از سرکردگان اغتشاشات در کردستان/وابستگی تعدادی به گروهک ها محرز است

تکذیب نقل قول مقام معظم رهبری درباره مسئله بنزین

ملت بزرگ ایران اسلامی با هوشیاری و بصیرت در برابر توطئه دشمن ایستاد

روحانی به صورت مستمر درباره سهمیه بندی سوخت به مردم گزارش دهد/ لزوم نظارت بر بازار

23 دفتر مرسولات پستی در روستاهای سقز دایر است

اجرای شش پروژه در رشت توسط قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء

غبار روبی و عطرافشانی مزار شهدای آبادان و خرمشهر

رونمایی از آرامستان بهشت احمد ی شیراز

جان بخشیدن به کتاب با مینی بوس | تلاش تحسین برانگیز دختر اراکی در ایجاد کتابفروشی سیار

بسیج در راستای تحقق تمدن اسلامی در جامعه حرکت می کند

بیماری سخت و 36 عمل جراحی نتوانست جلوی این دختر تهرانی را بگیرد+ عکس

اسماعیل نجار در سازمان مدیریت بحران کشور ماندنی شد

نماینده انگلیس: از استقلال نظارت آژانس بر اجرای برجام حمایت می کنیم

ورود مجلس خبرگان به حوزه اختیارات مجلس شورای اسلامی!/ مصوبه برای فیلترینگ دائمی شبکه های اجتماعی!

تکذیب ادعای چمران درباره نظر مقام معظم رهبری در مورد اصلاح قیمت بنزین

روحانی به صورت مستمر درباره سهمیه بندی سوخت به مردم گزارش دهد/ لزوم نظارت بر بازار

نبود رابطه میان فلسفه، تدابیر و سیاست ها؛ مشکل خجالت آور سند الگوی پیشرفت

نامه جامعه تورگردانان ایران به شورای عالی امنیت ملی

نحوه ارائه بسته معیشتی به تازه عروس دامادها

ساماندهی گلزار شهدا نیازمند 70 میلیارد ریال اعتبار

از تقاضا برای جلوگیری از قاچاق کتاب تا ساماندهی غرفه های فروش کتاب در ایستگاه های مترو

گلباران مزار شهدا به مناسبت هفته بسیج

اغتشاشات اخیر برنامه ریزی دشمن بود

ملت بزرگ ایران اسلامی با هوشیاری و بصیرت در برابر توطئه دشمن ایستاد

جان بخشیدن به کتاب با مینی بوسی | تلاش تحسین برانگیز دختر اراکی در ایجاد کتابفروشی سیار

پایه تفسیر تنزیلی لرزان است/ توجه تفسیر پیشرفت شناخت به مخاطب قرآن

بصیرت و حضور به موقع مردم سبب قدرت روزافزون ایران شده است

محمدمهدی پورعرب عکس | خروش مردم البرز علیه آشوبگران در راهپیمایی امنیت و اقتدار

اتهام زنی نماینده آمریکا در آژانس علیه ایران درباره غنی سازی اورانیوم

برنامه ریزی برای ایجاد 1000 شغل در قالب مشاغل خرد/ بهره برداری از 88 واحد مسکونی سیل زدگان در هفته بسیج

بصیرت، سلاح برنده مردم ایران + عکس

بسیج معجزه گر قرن و ناجی کشور است/ غبار روبی گلزار شهدا در سیستان وبلوچستان

با قطع اینترنت همه دسترسی ها نیز قطع شده است

نمایشگاه کتاب در بوشهر برپا شد

شوراها روند اصلاح قیمت ها را برای مردم تشریح کنند

گلزار شهدای بروجرد غبارروبی و عطر افشانی شد

پیام مشترک امام جمعه و استاندار کرمان برای حضور مردم در راهپیمایی حمایت از امنیت و اقتدار کشور

گرامیداشت هفته کتاب روشندلان بینا در بروجرد

برگزاری هفتمین آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی استان

راه اندازی شبکه تبادل اطلاعات علمی بر بستر بلاکچین

مراسم تجدید میثاق با شهدا درقرچک

بهره مندی کامل از ظرفیت های رسانه ای استان همدان در انتخابات

بصیرت، سلاح برنده مردم ایران

بسیج نباید به سوی بودجه های سازمانی برود

پیکر شهید مدافع وطن در گیلان تشییع شد

بصیرت مردم فتنه اخیر را خنثی کرد

شهید مدافع امنیت در رشت تشییع شد

نباید در دام هواداری از دموکرات ها افتاد

تفکر بسیجی بن بست ندارد

بصیرت، سلاح برنده مردم ایران

تاکید آیت الله جوادی آملی بر شناسایی فتنه های دینی و اجتماعی توسط ائمه جمعه

اعتماد سازی بین مردم و مطبوعات ضروری است

جزییات رزمایش مدافعان آسمان ولایت 98

میزان مشارکت مردم مهمترین پشتوانه نظام و انقلاب است

ناگفته هایی از احکام فعالین محیط زیستی از زبان وکیل آن ها

برگزاری جلسه میان مقام های آژانس و مسئولان ایرانی/ ایران محور اصلی نشست امروز شورای حکام

فردا خروش دیار 15 خرداد علیه اشرار

فرمانده ناحیه مقاومت جهرم: هیچ موردی از اغتشاش در این شهرستان مشاهده نشد

این بیماری باعث خودکشی می شود!

طرح/ کارخانه خواران!

اتهام زنی آمریکا به ایران در خصوص پایبندی به توافقات پادمانی

استراماچونی آستانه تحملش را بالا ببرد

فیلم | کشف مواد خطرناک از بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی

آخرین وضعیت اینترنت کشور/ وصل ADSL در بخش هایی از تهران/بارگشت اینترنت در هرمزگان و...

درخواست ناجا از مردم درباره حوادث اخیر

دستگاه قضایی با عاملان آشوب قاطعانه برخورد کند | اخبار ایران و جهان

تبدیل پارک شمیم پایداری به قطب فضای سبز در حاشیه شرقی تبریز با کاشت 10 هزار اصله نهال

تفاهم نامه مشترک برای تبادل تجربه بین شهرداری تبریز و باکو امضا می شود

مراسم تشییع سردار ابراهیم حاجی محمدزاده، روز جمعه از مقابل مسجد پیامبر اعظم (ص) برگزار می شود

راهپیمایی خودجوش حمایت از اقتدار ملی در شیراز برگزار شد

گوگل برای جلوگیری از تبلیغات سیاسی، محدودیت های بیشتری اعمال می کند

مدیریت هوشمندانه و با اقتدار، کار بزرگی از پلیس بود

بن بستی برای ما وجود ندارد

تکرار ادعاها و فرافکنی نماینده آمریکا علیه ایران در نشست شورای حکام آژانس

اعلامیه انتخاباتی حزب کوربین: فوراً کشور فلسطین را به رسمیت می شناسیم

راهپیمایی مردمی حمایت از اقتدار و امنیت در قشم برگزار می شود

کشف جسد نماینده سابق لردگان در ساختمان نیمه کاره ای در یاسوج

سهمیه های کنکور بازنگری می شوند

حذف اینستاگرام مشکلات موجود را حل نمی کند

حذف اینستاگرام مشکلات موجود را حل نمی کند