مطالب مرتبط:
آخرین وضعیت اهالی روستای چنارمحمودی
عکس های منتخب روز/ انتخاب نمای دقیق عکاس «میزان» از وضعیت روستای «گشنیان»
دستور ویژه وزیر بهداشت درباره رسیدگی فوری به ماجرای روستای چنارمحمودی
هوشمندسازی 3 سرویس در حوزه شهرسازی / استعلام آخرین وضعیت پرونده ساخت و ساز از خانه
آخرین وضعیت ادغام بانک ها از زبان همتی
-201 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 17 مهر 1398 ساعت 18:152019-10-09سياسي

آخرین وضعیت اهالی روستای چنارمحمودی


معاون بهداشت وزارت بهداشت، در خصوص آخرین اخبار روستای چنار محمودی، گفت: یقین داریم عده ای معاند قصد ایجاد فضای مسموم و جنجال در کشور را دارند.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرداغ به نقل از مهر: معاون بهداشت وزارت بهداشت، در خصوص آخرین اخبار روستای چنار محمودی، گفت: یقین داریم عده ای معاند قصد ایجاد فضای مسموم و جنجال در کشور را دارند.

علیرضا رییسی، روز چهارشنبه در همایش روز جهانی سلامت روان که در ستاد وزارت بهداشت برگزار شد، با بیان اینکه در ارتباط با واژه ها و مفاهیم، باید یک زبان مشترک در جامعه شکل گیرد، اظهار کرد: در ارتباط با هفته سلامت روان موضوعاتی مانند، خودمراقبتی، نشاط اجتماعی، معنویت در ارتقای سلامت روان، تحکیم خانواده، مهارت های زندگی، مولفه های اجتماعی موثر بر سلامت و جایگاه رسانه و شبکه های اجتماعی در سلامت روان، باید مدنظر قرار گیرد.

وی با بیان اینکه رسانه ها و شبکه های اجتماعی از قدرت و تاثیرگذاری زیادی برخوردار هستند، گفت: این شبکه ها اگر تحت کنترل قرار نگیرند، می توانند به روح و روان انسان آسیب بزنند.

یکی از آسیب هایی که به نشاط اجتماعی صدمه می زند، این است که ارتباطات خانوادگی در حال کمرنگ شدن است که این موضوع به هیچ عنوان به نفع جامعه نخواهد بود و دلیل عمده آن نیز شاید گسترش شبکه های اجتماعی باشد.

معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به شعار امسال هفته سلامت روان سازمان جهانی بهداشت مبنی بر "ارتقای سلامت روان و پیشگیری از خودکشی"، بیان کرد: مطالعات دنیا نشان می دهند سالانه یک میلیون نفر در دنیا به دلیل خودکشی فوت می کنند و این آمار، خودکشی را در جایگاه 10 علت اول مرگ در کشورهای جهان دنیا و یکی از سه علت اصلی مرگ در گروه سنی 15 تا 35 سال، قرار می دهد.

وی با بیان اینکه خودکشی اورژانس روانپزشکی محسوب می شود، تصریح کرد: آثار منفی روانشناختی و اجتماعی خودکشی بر خانواده و اجتماع قابل محاسبه نیست، به طور میانگین، به دنبال هر خودکشی، 6 نفر به صورت مستقیم تحت تاثیر قرار می گیرند.

اگر خودکشی در محیط مدرسه یا کار اتفاق بیفتد، صدها نفر را تحت تاثیر قرار می دهد.

رییسی خاطرنشان کرد: براساس گزارش ها، خودکشی مسئول 1.

8 درصد بار بیماری ها در جهان بوده است، این رقم در کشورهای با درآمد بالا به 2.

3 درصد و در کشورهای با درآمد پایین به 1.

17 درصد، می رسد.

وی در خصوص میانگین جهانی فوت به دنبال خودکشی گفت: در هر 100هزار نفر جمعیت عمومی در دنیا، 10.

6 درصد به علت خودکشی فوت می کنند.

میزان اقدام به خودکشی، 20 تا 30 برابر میزان فوت ناشی از آن است.

وی با بیان اینکه میزان اقدام به خودکشی در زنان بالاتر است و میزان فوت ناشی از خودکشی در مردان بیشتر است، تصریح کرد: در کشورهای با درآمد بالا، زنان 25 درصد موارد فوت و در کشورهای با درآمد پایین و متوسط، زنان 40 درصد موارد فوت را شامل می شوند.

معاون بهداشت وزارت بهداشت افزود: بالاترین میزان اقدام به خودکشی در گروه سنی 15 تا 24 سال است.

میزان فوت ناشی از خودکشی در هر صدهزار نفر با بالارفتن سن افزایش پیدا می کند، شایع ترین روش های خودکشی مسمومیت است.

رییسی گفت: در سال 97 در کشور ما، 99270 نفر (معادل 121 در هر 100هزار نفر جمعیت عمومی) اقدام به خودکشی کردند که 20 درصد زیر 18 سال بوده اند.

وی ادامه داد: آمار اقدام به خودکشی در سال گذشته، در زنان 62 درصد و در مردان به 38 درصد می رسد.

قرص برنج یکی از شایع ترین روش های خودکشی است.

رییسی در خصوص آمار خودکشی منجر به فوت نیز گفت: براساس آمار پزشکی قانونی در سال گذشته، 5101 نفر در سال گذشته جان خود را به دلیل خودکشی از دست دادند؛ یعنی از هر 100هزار خودکشی، 6 نفر جان خود را از دست می دهند.

وی در خصوص عوامل خطری که منجر به خودکشی می شود، بیان کرد: سابقه قبلی اقدام به خودکشی، سابقه ابتلا به اختلالات روانپزشکی درمان نشده، سابقه مصرف مواد و الکل، سابقه خانوادگی خودکشی، سابقه آزاد دیدن در کودکی، احساس ناامیدی و انگ اجتماعی از جمله عوامل خطر اقدام به خودکشی محسوب می شود.

رییسی درخصوص عوامل محافظت کننده بیماران از خودکشی، گفت: درمان به موقع مشکلات روانی، جسمی و اختلال مصرف مواد، دسترسی آسان به مداخلات متنوع و حمایتی، حمایت اجتماعی و خانوادگی و وصل بودن به جامعه، ارتباط های درمانی مداوم، مهارت حل مساله، اعتقادات مذهبی و فرهنگی، وجود یک شبکه حمایتی قوی اجتماعی در بین دوستان و یا اعضای خانواده که می توانند در شرایط سخت به کمک فرد بیایند، دسترسی به افراد ارائه دهنده خدمات سلامت روان در جامعه اعم از پزشک عمومی، مشاور، روانپزشک، روانشناس در مواقع نیاز در جامعه، مدرسه یا محیط کار، دسترسی به امکانات یادگیری مهارت های زندگی و تقویت تاب آوری، از جمله عوامل محافظت کننده بیماران از خودکشی است.

معاون بهداشت وزارت بهداشت درخصوص اهداف استراتژیک برنامه ملی وزارت بهداشت در حوزه سلامت روان گفت: افزایش روایی داده های مربوط به ثبت موارد اقدام به خودکشی و فوت ناشی از آن در سطح کشور، کاهش انگ اجتماعی مرتبط با اطلاع رسانی و آگاهی بخشی در مورد خودکشی، ارتقای کمی و کیفی خدمات ارائه شده به افراد در معرض خطر اقدام به خودکشی در سطح کشور، مدیریت انعکاس اخبار خودکشی در رسانه ها و محصولات فرهنگی، کاهش دسترسی به روش های خودکشی در سطح کشور و تقویت پژوهش های کاربردی در زمینه خودکشی جهت رفع خلاهای دانش در این حوزه، از جمله اهداف استراتژیک برنامه ملی وزارت بهداشت در حوزه سلامت روان است.

وی با اشاره به نقش رسانه ها در حوزه فرهنگ سازی برای پیشگیری از خودکشی، گفت: رسانه ها هیچوقت نباید جزییات اخبار مرتبط با خودکشی را منتشر کرده و در انتشار این مطالب باید دقت کنند.

رییسی تصریح کرد: جداکردن بیمارستان های روانپزشکی باعث انگ و برچسب به بیماران می شود و بار مراجعه برای درمان بیماری اعصاب و روان را کاهش می دهد.

افراد باید قبول کنند مانند هر بافت دیگری که در بدن آسیب می بیند، در حوزه بیماری روانی نیز می توان فرد را با مصرف دارو درمان کرد.

وی، دسترسی به روش های مهلک، عدم تمایل به دریافت کمک به دلیل انگ اجتماعی و انزوای اجتماعی را از جمله عوامل دیگر خطر خودکشی دانست.

رییسی بیان کرد: تاهل نقش محافظتی برای مردان دارد و خودکشی در مردان متاهل کمتر است.

اختلالات روانی و بیکاری نیز از جمله علل خودکشی هستند، ارتباط بیکاری با خودکشی به دلیل بروز عواملی مانند فقر، محرومیت اجتماعی و خشونت خانوادگی است.

معاون بهداشت وزارت بهداشت با بیان اینکه باید مهارت حل مسئله را از کودکی به فرزندان آموزش داد، گفت: از این طریق کودک آموزش می بیند که چگونه در برابر مشکلات تاب آوری داشته باشد و آنها را حل کند.

رییسی همچنین در حاشیه این همایش، در جمع خبرنگاران در خصوص چالش های موجود در زمینه درمان بیماری های اعصاب و روان، گفت: یکی از اقدامات ما در طرح تحول سلامت به کارگیری 1600 کارشناس سلامت روان در شبکه بهداشتی درمانی کشور است که خدمات رایگان ارائه می دهند.

اما یکی از چالش ها، پوشش بیمه ای این بیماران است؛ البته در حال حاضر برخی خدمات دارای پوشش بیمه ای هستند و این موضوع در دستور کار قرار دارد تا بیمه ها حمایت های بیشتری از خدمات درمانی بیماران اعصاب و روان انجام دهند.

وی افزود: یکی از نکات مهم در نقش بهبود بیماران اعصاب و روان نقش پرستاری و مراقبت در منزل است که می تواند منجر به افزایش آرامش بیمار و خانواده اش و کاهش هزینه ها شود.

رییسی در ادامه در خصوص آخرین اخبار روستای چنار محمودی، اظهار کرد: یقین داریم عده ای معاند قصد ایجاد فضای مسموم و جنجال در کشور را دارند.

تقریبا دو هفته است که سرخط خبرهای رسانه های بیگانه موضوع لردگان است، این در حالی است که در کشورهای خودشان موضوع ایدز، انگ زدایی شده است و به همین دلیل تا این حد موضوع روز جامعه نیست.

مشخص است که آنها قصد تفرقه افکنی و ایجاد اختلاف در داخل کشورمان را دارند.

معاون بهداشت وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: در تمام استان ها مراحل بیماریابی و روند درمانی در حال اجرا است.

حدود 39 هزار نفر فرد مبتلا به ایدز در کشور وجود دارد که هیچ فرد غیرمتخصصی از آمار استان به استان و شهر به شهر آنها مطلع نیست و اینکه آمار در خصوص لردگان با تعداد کم ابتلا تا این اندازه مطرح شده است، نشان دهنده برنامه سازماندهی شده قبلی بوده که قصد تفرقه افکنی بین قومیت ها را داشته اند.

درخواست ما این است که رسانه ها اجازه دهند این موضوع روند عادی خود را طی کند.

درحال حاضر بیماریابی با موفقیت در حال انجام است و درمان ها نیز به طور کامل انجام می شود و مشکلی وجود ندارد.


کلید واژه ها: خودکشی - سلامت روان - اجتماعی - بهداشت - وزارت بهداشت - شبکه های اجتماعی - روان - سلامت - اقدام به خودکشی - نشاط اجتماعی - وزارت - جهان - کشور - روستای - سازمان جهانی بهداشت - درصد - شبکه - میزان - معاون - جهانی - خانواده - چنار - کشورهای جهان - دلیل خودکشی - جامعه - رسانه - گزارش - درآمد - روانشناختی - تاثیرگذاری

آخرین اخبار سرویس:
عکس/ خانه امام خمینی (ره) در نجف

در جبهه ها چه کسانی بودند؟خیلی از این پولداران، هشت سال جنگ آمد و رفت اما این ها جنگ را حس نکردند

«فصل شعر به ساعت اصفهان» دلواژه هایی چند تن از شاعران نصف جهان

دعـای حضرت فاطمـه سلام الله علیها در روز یکشنبه

خاطره زیبا و عجیب نماینده مردم یزد در مجلس از مسیر پیاده روی اربعین+عکس

کدام احزاب و جبهه ها برای انتخابات مجلس مجوز فعالیت دارند؟

تصاویر | محمد باقر قالیباف در حال حمل کالسکه کودک در راهپیمایی اربعین

خاطره زیبا و عجیب نماینده مردم یزد در مجلس از مسیر پیاده روی اربعین+عکس

گردهمایی میلیونی در کربلای معلی در تاریخ بی نظیر است + عکس

روحانی: همه کسانی که کینه از ایران داشتند، حکومت آمریکا را به دست گرفته اند

مشکلی در حوزه تردد، خدمات و امنیت نداشتیم

ایستادن پای انقلاب اسلامی از درس های کربلا است + عکس

مرور روزنامه های اصفهان، یکشنبه بیست و هشتم مهر 98

سرایش عشق بر قلب زائران شهر بهشت/ مداحی تنها به عشق آقا

مقاومت، درس آموختنی از عاشوراست/کربلا جریانی است که در همه زمان ها وجود دارد

عشق به امام حسین ریشه استکبار و ظلم را در عالم از بین خواهد برد + عکس

اوقات شرعی بیست و هشتم مهر در سمنان

احتمال پیاده راه سازی 2 خیابان همدان در سال آینده

فرشته احمدی؛ داستان نویس و منتقد ادبی: نویسنده به دنبال بهانه نباشد

آماده باش در خوزستان به دلیل ورود سامانه بارشی

احتمال پیاده راه سازی 2 خیابان همدان در سال آینده

نقاق تمام حرکت‎های انقلابی را تهدید می‎کند

اگر در مسیر حق ثابت قدم باشید کشور و دنیا اصلاح خواهد شد + عکس

تهیه مستند «قرآن و دفاع مقدس» به همت سازمان قرآن و عترت سپاه تهران + تیزر

ناتو و نقشه نقطه جوش

پیاده روی جاماندگان اربعین حسینی در تهران به سمت کربلای ایران برگزار شد + عکس

ابزارهای هوشمند سراسر جهان به هم متصل می شوند

ضرب الاجل دادستان شیراز با تذکر قانون برای رفع مشکل فاضلاب شیراز

عراقچی: اربعین ارتش 20 میلیونی است/ سنگرهای سیاست خارجی، ادامه مبارزه حق علیه باطل است | پایگاه خبری زیرنویس اخبار روز

دانشگاه ها باید پیش قراول ارتباطات بین المللی باشند

تانکر گازوییل در اتوبان مشهد- باغچه واژگون شد

آخرین روند درمانی دختران شین آباد/ مقداری «کم و کاستی» وجود دارد

مدعیان دفاع از قانون، نظر شورای نگهبان را پذیرا باشند

حسین یاری در کنار دختر و عروسش + عکس

دیدار رییس جمهوری با جانباز 70 درصد دفاع مقدس

اطلاع رسانی از فعالیت های حوزوی درحد صفر است

کدام احزاب و جبهه ها برای انتخابات مجلس مجوز فعایت دارند؟

قدیمی ترین عکس هوایی تهران!

اجتهاد شیعی؛ پاسدار حقوق عامه + عکس

حال و هوای اردبیل در روز اربعین+ تصاویر

موکب های خدمت به زائران اباعبدالله؛ جلوه پیوند مردم ایران و عراق + عکس

مراسم اربعین حسینی در لندن برگزار شد

عاشورا حافظ اسلام است/ نقش ویژه حضرت زینب(س) در پیام رسانی کربلا | اخبار ایران و جهان

1200 داوطلب شهرداری تهران در نجف و کربلا خدمات رسانی می کنند | پایگاه خبری زیرنویس اخبار روز

آیا جانسون قانون را برای اجرای برگزیت نقض می کند؟

واکنش دو رییس جمهور به بازداشت نزدیکانشان/ سکوت روحانی و فریاد احمدی نژاد

صدها هزار تن در لندن خواستار برگزاری همه پرسی جدید شدند

جلوه شور و شعور حسینی در اجتماع دلدادگان اربعین کاشان | اخبار ایران و جهان

با موکب ملایر تا کربلا سفر کن | پایگاه خبری زیرنویس اخبار روز

پذیرایی بیش از 250هزار زائر اربعین در موکب باب الحوائج لنده

اسامی موکب هایی که تا سه روز بعد از اربعین برپا هستند اعلام شد | اخبار ایران و جهان

تمام خدمات به زائران غیرایرانی رایگان است رسانه 7 | اخبار ایران و جهان

قدیمی ترین عکس هوایی تهران!

عزاداری اربعین حسینی در بیت آیت الله صافی گلپایگانی

دیدار رییس جمهوری با خانواده شهدا و جانبازان

وظیفه و رسالت همه ما تداوم راه شهدا در حفاظت از کشور و نظام است

وظیفه و رسالت همه ما تداوم راه شهدا در حفاظت از کشور و نظام است + عکس

وظیفه و رسالت همه ما تداوم راه شهدا در حفاظت از کشور و نظام است

ایران عضو دایم شورای حمل ونقل کشورهای مشترک المنافع شد

سلطانی: خوش بین بودم موفق شدم/ یوسفی: با یک «ریشه نعناع» کارآفرین شدم

توزیع 500 جلد کتابچه «اربعین» به سه زبان خارجی در اصفهان | اخبار ایران و جهان

همکاری جهانی برای رفع «چالش های علمی»

اقامه عزای اربعین حسینی در استان یزد +تصاویر

مخالفت دولت با تعطیلی روزهای پنجشنبه مراکز اداری در مراکز استانها و شهرستانها

تعزیه خوانی روز اربعین در امامزاده شاه کرم اصفهان

عزاداری اربعین حسینی (ع) با حضور مقام معظم رهبری

مخالفت دولت با تعطیلی روزهای پنجشنبه مراکز اداری در مراکز استانها و شهرستانها

مصطفی سالاری عضو هیأت رییسه اتحادیه بین المللی تامین اجتماعی شد

دریافت کاستی و رفع اشکال اجرای برنامه درموسم اربعین از وظایف ماست رسانه 7 | اخبار ایران و جهان

کج سلیقگی میراث فرهنگی در حریم تاریخی ارک علیشاه

اربعین به یک رسانه اجتماعی برای انتشار پیام نهضت عاشورا مبدل شده است + عکس

گام به گام از تهران تا ری همراه با جاماندگان اربعین حسینی

شکوه اربعین دشمنان و توطئه گران را نا امید کرد

پربیننده ترین اخبار خبرگزاری فارس اصفهان در 24 ساعت گذشته

اوقات شرعی امروز به افق یاسوج

هنر عزاداری یزدی ها و ریشه هایش

سکوت روحانی و داد و بیداد احمدی نژاد

بازدید معاون اول رییس جمهور از مسجد مقدس کوفه

کریس رونالدو با شماره پیراهن 700

سردار سلامی: راهپیمایی اربعین استکبار جهانی را همچون یخ ذوب می کند

روزنامه استخدامی استان خراسان شمالی و شهر بجنورد | یکشنبه 28 مهر 98

روزنامه استخدامی استان خراسان رضوی و شهر مشهد | یکشنبه 28 مهر 98

موکب داری به سبک خواهر شهید هادی/ رزمنده ای که با اذان 19 نفر را اسیر کرد!

همایش پیاده روی جاماندگان اربعین در لنده

حضور سردار یزدی و زنگیشه در جمع جاماندگان از اربعین+عکس

خودسوزی به خاطر یک پیمانه برنج

زهرا صبوحی آیین مردمی پایین آوردن خیمه عزای امام حسین(ع) در حسینیه ایران

تو جاده پر از مردمه

احمدی نژاد به درستی می گفت که مسئول اجرای قانون اساسی است

حضور باشکوه زائران در مراسم اربعین، نمایش ناکامی و شکست مستکبران بود + عکس

واکنش گلزار به انتقادها؛ صبر و تحمل می کنم

یعقوب کریمی بازیکن سابق استقلال و همسرش + عکس

محسن بنگر بازیکن سابق پرسپولیس و همسرش + عکس

رمز محبوبیت مجریان دهه 60 از نگاه «مجید قناد»

چهل سال بحث؟

نماینده ولی فقیه در حج و زیارت: سفر 3 میلیون ایرانی به عراق نتیجه مقاومت است

روحانی: راهی جز مقاومت نداریم

زیارت اربعین درس زندگی بر محور ولایت و امامت است

مراسم عزاداری اربعین حسینی در حسینیه زیرنویس

أَحَبَّ اللَّهُ مَنْ أَحَبَّ حُسَیْناً

آخرین وضعیت اهالی روستای چنارمحمودی

آخرین وضعیت اهالی روستای چنارمحمودی