مطالب مرتبط:
یارانه دهک های پر درآمد از مهرماه حذف می شود
آژیر خطر در شهرک های صهیونیست نشین به صدا درآمد
کمک به خانه دار شدن اقشار کم درآمد با پشتوانه پژوهشی و تحقیقاتی
مسیح مهاجری: آیا صداوسیما با پخش مطالب سطحی بعضی مداحان تکراری می خواهد هدف نهضت عاشورا را به نسل جوان بفهماند؟ / چرا عزاداری ها و سخنرانی های پرمحتوا اصولاً به صداوسیما راه ندارند؟ / آگهی های بازرگانی بی در و پیکر، مجموعه های تلویزیونی، شیوه خبرگویی و گرایش های سیاسی یکطرفه، رسانه
چگونگی تامین مسکن برای کم درآمد ها
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 20 شهریور 1398 ساعت 17:182019-09-11سياسي

درآمد مسیح و آرش چقدر است ؟ آنها چطور مالیات نمی دهند؟


بازیگران و خواننده ها تافته جدا بافته مالیات در ایران هستند.

براساس قانون تمام شهروندان ایرانی باید مالیات درآمدشان را بپردازند و در این بین تنها بازیگران، - خوانندگان و اقشار فرهنگی از پرداخت مالیات معاف هستند.

جالب است که بدانید درآمد یک سال برخی خوانندگان پاپ وطنی معادل 130 سال کار کارمندان مشمول مالیات است و برخی چهره های مطرح تلویزیون و سینما در عرض یک سال پولی به اندازه 36 سال حقوق کارمندان مشمول مالیات درمی آورند.

با این حال طیبه سیاووشی، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس به شهروندآنلاین می گوید هربار که بحث گرفتن مالیات از هنرپیشه ها و خواننده ها می شود، بلوا به پا می کنند.

البته غلامرضا سلامی، عضو شورای راهبردی نظام مالیاتی در وزارت اقتصاد به ما خبر می دهد که معافیت مالیاتی بازیگران و خواننده ها و برخی اقشار خاص به پایان خط رسیده و دولت درحال تدوین لایحه ای است که براساس آن نه تنها فعالیت های سوداگرانه مانند دلالی سکه و ارز یا زمین و مسکن مشمول مالیات می شود، بلکه فرارهای مالیاتی هم به حداقل می رسد.

بلیت کنسرت خواننده هایی مانند ماکان بند، آرش و مسیح و بهنام بانی درحال حاضر بین 60 تا 120 هزار تومان برای هر صندلی تعیین شده است.

اگر میانگین این رقم را 90 هزار تومان در نظر بگیریم هر شب کنسرت خواننده های پاپ پرطرفدار چیزی حدود 200 میلیون تومان فروش دارد.

سالن میلاد نمایشگاه بین المللی 2 هزار و 100 صندلی دارد که معمولا تمام صندلی های کنسرت خواننده های محبوب به فروش می رسد.

با در نظر گرفتن متوسط 90 هزار تومانی قیمت بلیت کنسرت این خوانندگان آنها در عرض یک شب چیزی حدود 190 میلیون تومان درآمد دارند.

آرش و مسیح ماهانه حدود 600 میلیون تومان درآمد به جیب زده اند، اما براساس قوانین آنها معاف از پرداخت مالیات هستند! نگاهی به برنامه کنسرت های آرش و مسیح در 4 ماه گذشته یعنی اردیبهشت، خرداد، تیر و مرداد نشان می دهد که این خوانندگان در شهرهای مختلف ایران 24 شب کنسرت برگزار کرده اند.

اگر در بدبینانه ترین حالت ممکن میزان فروش بلیت های کنسرت این خواننده را حدود نصف درآمد آنها در تهران یعنی 100 میلیون تومان در نظر بگیریم، متوجه می شویم که این دو برادر در 4 ماه گذشته چیزی حدود 2 میلیارد و 400 میلیون تومان درآمد داشته اند.

به عبارتی آنها ماهانه حدود 600 میلیون تومان درآمد به جیب زده اند، اما براساس قوانین آنها معاف از پرداخت مالیات هستند! البته بگذریم که برخی مانند مهران مدیری نرخ بلیت کنسرت شان حاشیه ساز می شود و گفته می شود نرخ بلیت VIP کنسرت این بازیگر حتی از قیمت بلیت کنسرت برخی خوانندگان بین المللی هم بالاتر بوده است.

بازیگران برای افشای دستمزدهایشان مقاومت می کنند بازیگران هم از این داستان مستثنی نیستند و البته آنها به هیچ عنوان زیر بار شفاف کردن دستمزدهایشان نمی روند.

رامبد جوان، مجری برنامه خندوانه در تلویزیون اعلام کرده بود که دستمزد او برای هر شب اجرای این برنامه از 3 تا 5 میلیون تومان شروع شده و در ادامه رقم دریافتی او افزایش داشته است.

شوی تلویزیونی خندوانه در طول سال هر شب از شبکه نسیم پخش شده است.

اگر بخواهیم ایام تعطیل و سوگواری را در مجموع دو ماه در نظر بگیریم و دستمزد این مجری و بازیگر را همان دست پایین 3 میلیون تومان حساب کنیم، رامبد جوان در یک سال احتمالا چند صد میلیون تومان درآمد داشته است.

با این حال رامبد جوان و دیگر همکاران او هم از پرداخت مالیات معافند.

فوتبالیست ها: ما مالیات می دهیم باشگاه تحویل نمی دهد! در این میان رقم قرارداد فوتبالیست ها هم غیرشفاف است.

هرچند برخی اسناد منتشر شده نشان می دهد که برخی مربیان فوتبال برای دو سال کار 4 میلیارد تومان قرارداد بسته اند و رقم قرارداد برخی بازیکنان تا 6 میلیارد تومان هم می رسد.

با این حال غلامحسین دوانی، عضو انجمن حسابداران خبره و کارشناس مالیات می گوید که فوتبالیست ها از پرداخت مالیات معاف نیستند.

او ادامه می دهد: براساس ماده 169 قانون مالیات های مستقیم، تبصره ششم باشگاه های ورزشی در صورتی که از فعالیت های ورزشی مانند نقل و انتقال بازیکنان یا فروش بلیت بازی ها درآمدی داشته باشند، آن درآمدها از پرداخت مالیات معاف است اما اگر آنها فعالیت های اقتصادی مانند تبلیغ روی لباس یا فروش لوازم ورزشی و … داشته باشند، باید مالیات آن را پرداخت کنند.

جالب است که بدانید برخی فوتبالیست ها مدعی هستند که باشگاه ها از قراردادشان مالیات کسر می کنند، اما آنها این مالیات را نمی پردازند.

این کارشناس مالیات درباره این ادعا می گوید: اگر فوتبالیست ها راست می گویند موضوع را به سازمان امور مالیاتی اعلام تا با باشگاه ها تسویه حساب کنند.

نیمی از پزشکان تهرانی مالیات گریزند پزشکان از دیگر اصناف پر حاشیه مالیات هستند و بارها سازمان امور مالیاتی درباره طفره رفتن این قشر از پرداخت مالیات گفته است.

ایرج خسرونیا، رییس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران به مهر گفته: تنها 10 درصد پزشکان دستمزدهای بالایی دارند و 50 تا 60 درصد پزشکان وضع مالی آنچنان خوبی ندارند و مجبورند شب ها در بیمارستان ها کشیک باشند! او درباره میزان درآمد پزشکانی که درآمد بالایی دارند، گفته: آنها بین 50 تا 80 میلیون تومان در ماه درآمد دارند.

طیبه سیاوشی، نماینده مجلس: از نظر من هم منطقی نیست که کارمندی با درآمد 2 میلیون و 750 هزار تومان در ماه مالیات بدهد، اما خواننده ای با درآمد 600 میلیون تومان و یک میلیارد تومان در ماه مالیات ندهد با این وجود محمدرضا نوری، رییس امور مالیاتی تهران به پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور مالیاتی گفته است که تقریبا نیمی از پزشکان تهران اظهارنامه مالیاتی پر کرده و البته همین تعداد هم به طور میانگین تنها 5 میلیون تومان در سال مالیات پرداخته اند.

این درحالی است که رقم واقعی مالیات آنها 76 میلیون تومان بوده است.

با این حساب اگر نیمی از پزشکان تهرانی را کنار بگذاریم، پزشکانی هم که مالیات داده اند، تنها حدود 4 درصد از مالیات واقعی شان را پرداخت کرده اند.

خواننده شو، 130 سال حقوق بگیر! بر اساس قوانین مالیاتی، در سال 98 هر کارمند و کارگر با درآمد بیش از 2 میلیون و 750 هزار تومان در ماه یا 27 میلیون و 500 هزار تومان در سال موظف به پرداخت مالیات است.

درآمد خواننده های پاپ وطنی مانند آرش و مسیح در ماه به 600 میلیون تومان می رسد.

اگر نخواهیم این رقم را در طول سال ثابت بگیریم و فرض کنیم آنها 300 میلیون تومان در ماه کار می کنند، درآمد یک سال آنها به 3 میلیارد و 600 میلیون تومان می رسد.

در واقع درآمد یک سال خواننده های پاپ معروف معادل 130 سال کار یک کارمند مشمول مالیات است.

همچنین اگر یک بازیگر معروف در سال یک میلیارد تومان درآمد داشته باشد، درواقع درآمد یک سال او هم تقریبا به اندازه 36 سال کار یک کارمند مشمول مالیات است.

اگر میانگین دریافتی پزشکان با درآمد بالا را مطابق با اظهارنظر روسای صنفی شان چیزی حدود 65 میلیون تومان در ماه در نظر بگیریم، آنها در سال 780 میلیون تومان به دست می آورند که این رقم معادل 28 سال کار یک کارمند مشمول مالیات است.

اسم مالیات که می آید، هنرمندان بلوا می کنند ما گفتیم مالیات بدهند، اما خواننده ها و هنرپیشه ها بلوا به پا کردند! این جمله را طیبه سیاووشی، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس دهم به شهروندآنلاین می گوید و تأکید می کند: از نظر من هم منطقی نیست که کارمندی با درآمد 2 میلیون و 750 هزار تومان در ماه مالیات بدهد، اما خواننده ای با درآمد 600 میلیون تومان و یک میلیارد تومان در ماه مالیات ندهد.

او ادامه می دهد: این موضوع بارها در کمیسیون اقتصادی و کمیسیون فرهنگی مجلس مطرح و بررسی شده است و براساس قانون تازه ای که وضع کردیم، بنا شد خوانندگان 10 درصد از بهای فروش کنسرت شان را به خزانه دولت برگردانند تا این مبلغ برای ساخت اماکن فرهنگی و تفریحی در مناطق محروم هزینه شود، اما نمی دانم این قانون اجرا می شود یا نه؟ فرمول محاسبه مالیات پزشکان و فوتبالیست ها آیا مالیات پزشکان و فوتبالیست ها از فرمول مالیات کارمندان و کارگران تبعیت می کند؟ این پرسش را با محسن ابراهیمی، معاون حسابرسی اداره مالیات تهران در میان گذاشتیم و او به شهروندآنلاین توضیح داد: پزشکان، فوتبالیست ها و سایر اصناف و مشاغل تقریبا از همان فرمول مالیاتی تبعیت می کنند.

در صورتی که میزان درآمد ماهانه شان کمتر از 2 میلیون و 150 هزار تومان در ماه باشد، معاف از مالیات هستند و سایر افراد با درآمدهای بالاتر باید مالیات درآمدشان را بپردازند.

ریشه این معافیت به قانون مصوب سال 66 و اصلاحیه سال 80 برمی گردد.

در آن سال ها فعالان رشته های فرهنگی و هنری مانند ناشران یا نقاشان اعلام کردند که این مشاغل طرفداری ندارد و کسی در ایران کتاب نمی خواند یا تابلوی نقاشی نمی خرد، بنابراین برای توسعه مشاغل در این رشته ها تصمیم گرفته شد که درآمد آنها معاف از پرداخت مالیات باشد چرا بازیگران و خواننده ها معاف شدند؟ در این میان اما فعالان رشته های فرهنگی و هنری تافته های جدا بافته مالیات هستند.

براساس ماده 139 قانون مالیات های مستقیم، فعالان فرهنگی و هنری در صورتی که برای فعالیت شان از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز داشته باشند از پرداخت مالیات معاف هستند البته مشروط بر این که اظهارنامه مالیاتی پر کنند.

محسن ابراهیمی، معاون حسابرسی اداره مالیات تهران درباره علت معافیت مالیاتی هنرمندان و فعالان عرصه های فرهنگی هم توضیح می دهد: ریشه این معافیت به قانون مصوب سال 66 و اصلاحیه سال 80 برمی گردد.

در آن سال ها فعالان رشته های فرهنگی و هنری مانند ناشران یا نقاشان اعلام کردند که این مشاغل طرفداری ندارد و کسی در ایران کتاب نمی خواند یا تابلوی نقاشی نمی خرد، بنابراین برای توسعه مشاغل در این رشته ها تصمیم گرفته شد که درآمد آنها معاف از پرداخت مالیات باشد.

او ادامه می دهد: هنرپیشه های سینما هم با این توجیه که صنعت سینما زیانده است و ممکن است بازیگری 100 میلیون تومان در سال درآمد داشته باشد، اما چهار سال یا بیشتر بیکار باشد، تلاش کردند به جرگه مشاغل معاف از مالیات بپیوندند اما این قانون نقص دارد و سازمان امور مالیاتی به دنبال اصلاح این قانون است، زیرا درآمد مقطعی برخی بازیگران یا خوانندگان معادل سال ها کار کارگران و کارمندانی است که مالیات می پردازند.

عرصه برای فرار مالیاتی تنگ تر شد فرارهای مالیاتی چگونه انجام می شود؟ غلامرضا سلامی، عضو شورای راهبردی مالیات وزارت اقتصاد در پاسخ به این سوال به ما می گوید: ما بانک اطلاعاتی شفافی از میزان درآمد و هزینه کرد افراد نداریم و همین مسأله موجب فرارهای مالیاتی می شود.

با این حال، گام های خوبی برای شفاف سازی درآمدهای افراد برداشته شده است؛ به عنوان مثال از سال 95 به این طرف، بانک ها موظفند که اطلاعات حساب مشتریان شان را بدون تشریفات قضایی در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار دهند یا قانون اصلاح چک و ممنوعیت پشت نویسی چک کمک بزرگی در این زمینه است.

او ادامه می دهد: تا پیش از این، چک بارها پشت نویسی می شد و دست به دست می چرخید و دقیقا مشخص نبود دریافت کننده مبلغ چک چه کسی است؟ اما در حال حاضر دریافت کنندگان وجوه مالی مشخص هستند و این تشخیص، دریافتی افراد را برای سازمان امور مالیاتی راحت تر می کند.

ممکن است استعلام درآمد و هزینه یک فرد 10 میلیون تومان خرج بردارد و درنهایت مالیات او فقط 2 میلیون تومان تمام شود دردسرهای کشف فرار مالیاتی در ایران محسن ابراهیمی، معاون حسابرسی اداره مالیات تهران درباره دشواری های شناسایی فراریان مالیات در ایران توضیح می دهد می گوید: در کشورهای پیشرفته وضع درآمد خالص افراد آن قدر شفاف است که حتی اطلاعات خرید و هزینه شهروندان ثبت می شود و به صورت مکانیزه از درآمدشان کسر و نتیجه برای ادارات مالیات ارسال می شود اما در ایران نه تنها وضع درآمد افراد شفاف نیست بلکه اطلاعات هزینه و مخارج افراد نیز به دشواری قابلیت استعلام دارد.

به جز این، سازمان امور مالیاتی ناچار است به تنهایی تک تک این اطلاعات را استخراج و به صورت دستی محاسبه کند تا بتواند به برآوردی غیر دقیق از مالیات افراد برسد.

او ادامه می دهد: این استعلام ها گاهی هزینه سنگینی برای سازمان امور مالیاتی دارد و انجام آن به صرفه نیست.

به عنوان مثال ممکن است استعلام درآمد و هزینه یک فرد 10 میلیون تومان خرج بردارد، درنهایت مالیات آن تنها 2 میلیون تومان تمام شود.

واضح است که کشف این دسته از فراریان مالیات برای سازمان امور مالیاتی صرفه اقتصادی و توجیه عقلانی ندارد.

ابراهیمی همچنین تاکید کرد که بر اساس ماده 169 قانون مالیات های مستقیم، اکنون اطلاعات مشمولان مالیات به صورت مکانیزه به سازمان می رسد و این فرآیند به صورت جدی در حال تکمیل است به طوری که مالیات اغلب مشاغل مانند پزشکان به طور دقیق از مستندات به دست آمده محاسبه می شود.

مالیات ایرانی ها تنها به اندازه نصف حقوق کارمندان فرارهای مالیاتی در ایران موجب شده است که ایران به درآمدهای نفتی وابسته بماند و پول فروش نفت که باید خرج توسعه کشور شود، به صورت عمده برای خورد و خوراک، وسایل مصرفی و پرداخت حقوق مردم هزینه شود.

امیدعلی پارسا، رییس سازمان امور مالیاتی با اشاره به درآمدهای ناچیز حاصل از مالیات گفته است که همه درآمدهای مالیاتی ایران به اندازه نصف پولی است که به عنوان حقوق به کارمندان پرداخت می شود.

البته وضع درآمدهای مالیاتی ایران وخیم تر از این حرف هاست و بنا به تازه ترین گزارش صندوق جهانی پول، مالیات در ایران تنها 5 درصد تولید ناخالص ایران را تشکیل می دهد.

این درحالی است که در کشورهای پیشرفته سهم مالیات از تولید ناخالص داخلی به 60 درصد می رسد.


کلید واژه ها: مالیات - کنسرت - خواننده - درآمد - پرداخت مالیات - خوانندگان - بازیگران - بازیگر - نمایشگاه بین المللی - کمیسیون فرهنگی مجلس - معاف - کارمندان - ایران - شهروندان ایرانی - خوانندگان پاپ - حقوق کارمندان - فرهنگی - فروش - قوانین - برنامه کنسرت - وزارت اقتصاد - هزار تومانی - مهران مدیری - بین المللی - هنرپیشه ها - نمایشگاه - تلویزیون - قیمت - میلیارد - اقتصاد

آخرین اخبار سرویس:
فایل فلش نوکیا 230 rm -1172 ورژن 14

دانلود پاورپوینت نقش ارزیابی در بهبود کیفیت نظام آموزش مهندسی

پاوررپوینت همه چیزدرمورد حسادت

دانلودتحقیق سیر تحول پلاستیک ها و روش های نوین در تولید و بازیافت

دانلودتحقیق مراقبت پرستاری در تغذیه از راه لوله

پرسشنامه امکان سنجی ایجاد شهر هوشمند

دانلود پرسشنامه حالت­های روانشناختی مثبت (PPS)

دانلودمقاله درمورد پالس اکسیمتری: علامت حیاتی پنجم

دانلود تحقیق درمورد زخم های انقلاب اسلامی و مرحمی بر آنها

استخدام کارشناس فروش بلیط هواپیما داخلی و خارجی /تهران

دانلود پاورپوینت نظام بهسازی و آراستگی در کار و محیط کار (5s)

دانلود انواع نقشه های اتوکد منهول های فاضلاب

سوالات فنی و حرفه ای رشته تعمیر تلفن همراه

آیا می خواهید با قسمت های مختلف شرکت فولاد آشنا شوید(کاراموزی2)

مبانی فقهی ربا و تطبیق آن با حقوق کیفری ایران

مبانی جرم انگاری ممنوعیت استفاده از تجهیزات ماهواره ای در جمهوری اسلامی ایران

چشم پوشی اختیاری طلب کار از طلب خود -ابرا

جایگاه کیفر تبعید در فقه اسلامی و مقایسه آن با حقوق جزای ایران

تحلیل اعادع دادرسی فوق العاده در امور مدنی

پاورپوینت بررسی و شناخت سفال اشکانی

دانلود پاورپوینت آشنایی با عناصر سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای OHSAS 18001

مقاله درمورد نوروز

عکس / گفت وگو با دبیرکل حزب الله لبنان

برنامه رییس جمهور در سفر به نیویورک اعلام شد، کارشکنی دولت آمریکا

برگزاری اجتماع بزرگ نیروهای مسلح در شهریار + تصاویر

دوگانه دروغ «مقاومت-معیشت» و دوگانه سازانی که اساساً مایل به حل مشکل معیشت نیستند

دانلود پاورپوینت اصول و مفاهیم مدیریت کیفیت

پاور پوینت بررسی و شناخت نقوش برجسته صخره ای عیلام

دانلود پاورپوینت اصول طراحی برنامه مدیریت بحران (Emergency Management Planning)

دانلود پاورپوینت پیاده سازی مهندسی مجدد و دلایل موفقیت و شکست پروژه ها

طراحی و اجرای چاه ارت

دانلود مجموعه طرحهای وکتور پنل مشبک – شماره 4501 تا 5000

پاورپوینت زوج درمانی ودرمان هیجان مدار

دانلود فایل روانشناسی زنان

دانلودتحقیق مصاحبه شغلی با یک قصاب با مدرک رادیولوژی

دانلود متن کامل کنوانسیون وضعیت حقوقی دریای خزر

دانلود فرم قرارداد نظارت بر اجرای ساختمان (چهار ناظره)

روزنامه استخدامی استان قم | دوشنبه 1 مهر 98

استخدام کارمند اداری خانم در شرکت هومینگ در البرز

استخدام مسئول دفتر مدیر عامل در شرکت الیت دارو در تهران

استخدام همکار خانم آشنا به امور اداری در کرج

مردم کرد در دفاع مقدس سنگ تمام گذاشتند

شهرآورد 90 در کمال امنیت برگزار شد

آکورد آهنگ بگو یادته از اپیکور

دیتابیس چند زبانه بیش از 120 هزار لغت و اصلاح

رایزنی وزیرخارجه دانمارک با ظریف در نیویورک

پروژه کودکستان

پاورپوینت ورود امام حسین به کربلا

مهم ترین هدف دشمن، تضعیف ملت ایران است

آزمون گیر در سی شارپ با ثبت سوالات بصورت بینهایت

آگهی ترحیم طرح شماره 13

آگهی ترحیم طرح شماره 14

نیاز سالانه بیمه سلامت به 20 میلیون دفترچه / موانع حذف دفترچه بیمه های کاغذی

دانلود پاورپوینت مهارت حل مساله

دانلود پاورپوینت اختلال شخصیت

پلی بک آهنگ طناز

دانلود پاورپوینت اقدام پژوهی (Action Research)

مقاله ترجمه شده در باره مدیریت امنیت در شبکه های مخابراتی

پروژه اطمینان بخشی سیستم توزیع

ست کرمانجی سری 4 آپدیت جدید ویژه شهریور ماه

استخدام کارشناس آموزش در یک موسسه ی علمی آموزشی در تهران

گنجینه عظیم انقلاب چیست ؟

دستور کار صحن علنی مجلس در نخستین هفته پاییز

مراسم بزرگداشت «حکیم جهانگیرخان قشقایی»

نماهنگ | پیامی دارم

پاورپوینت ستون سازی اشکانی و تاثیر یونان بر ستون و ساختار ستون سازی

استخدام فتوشاپ کار و مونتاژکار جهت کار در آتلیه – یزد

استخدام کارگر ساده و نجار در تهران

پوستر با ادامه راه شهدا ماپیروزیم

محسن رضایی: بنی صدر می گفت که صدام قصد جنگ با ایران ندارد

دانلود سوالات وجواب های درس تئوری مدیریت پیشرفته

حاجی میرزایی: رییس جمهوری برای حل مشکلات آموزش و پرورش دستور ویژه داد

دانلود تاملی درباره اصل 113 قانون اساسی و جایگاه هیات نظارت بر اجرای این قانون

استخدام مهندس مکانیک در یک شرکت معتبر در شیراز

استخدام فرزکار و اپراتور فرز CNC در تهران

دانلود پاورپوینت آشنایی با جنرال موتورز

دانلود پاورپوینت دوره آموزش بازرسی انبارها

دانلود پاورپوینت دوره خود ارزیابی بر اساس مدل EFQM

نمایشگاه میراث باستان شناسی اسپانیا در محل موزه ملی ایران افتتاح شد

برای مقابله با هر تهدیدی آماده ایم

پیشنهاد کارکنان، بازگشت موقتی هپکو به دولت است/ آزادی کارگران بازداشت شده خواسته اصلی اهالی هپکو

نمونه سوال درس کارآفرینی نیمسال اول 97با پاسخنامه

ifttt و زندگی دیجیتال

مقاله ترجمه شده (حفاظت از پلها و تونلهای بحرانی در شبکه جاده)

دانلود پاورپوینت آشنایی با اصول و معیارهای مدل تعالی سازمانی EFQM 2010

دانلود مقاله تاریخچه پوستر 82 ص

20 کشور خطرناک جهان در سال 2019 را بشناسید!

پیامک های مشکوک برای برهم زدن روابط ایران و هند در شرایط تحریمی

عنوان فارسی مقاله: قابلیت های رهبری مدیران پروژه های ساختمانی پایدار عنوان انگلیسی مقاله: Leadership competences of sustainable construction project managers

بازگشت 30 هزار میلیارد به بیت المال و شاکیان خصوصی

جزییات نقش حساب های توییتری در انتشار دروغ علیه پروانه سلحشوری

دومین جلسه دادگاه شبنم نعمت زاده/ارائه لیست اموال محمدرضا نعمت زاده به قاضی

دستگیری یک باند قاچاق مواد مخدر در هندیجان

گرم ترین دوره ای که تاکنون در جهان ثبت شده است

دانلود پاورپوینت پروژه اجرا و کنترل استراتژی شرکت ایران هاسکو

پاورپوینت مراقبتهای احتضار و مرگ

متن فصل فضا و زمان از کتاب برایان لاوسون

دانلود پاورپوینت مدیریت و برنامه ریزی استراتژیک – اجرای استراتژی

پاورپوینت سلامتی,بهداشت و عوامل موثر بر سلامتی

نقش Routerدر مسیریابی

درآمد مسیح و آرش چقدر است ؟ آنها چطور مالیات نمی دهند؟

درآمد مسیح و آرش چقدر است ؟ آنها چطور مالیات نمی دهند؟