مطالب مرتبط:
کاهش 50 درصدی میزان سوختگیری با کارت سوخت جایگاهداران
ثبت نام مسابقات قرآن ویژه جامعه کار، تلاش و تعاون آذربایجان غربی آغاز شد
پاورپوینت دیدگاه جامعه شناسان و روان شناسان درباره اعتیاد و برخورد با آن
تکمیل جامعه اسلامی و تمدن نوین اسلامی رسالت گام دوم است
بومی سازی 6 تجهیز پزشکی در شیراز
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 1 شهریور 1398 ساعت 12:082019-08-23اقتصادي

شکاف مالیاتی 85 درصدی جامعه پزشکی


عضو جامعه حسابداران رسمی ایران و کارشناس ارشد حسابداری مالیاتی گفت: ظرفیت مالیاتی پزشکان کشور نزدیک هزار میلیارد تومان است اما بیشترین مالیاتی که سازمان امور مالیاتی از پزشکان گرفته 150 میلیارد تومان است یعنی 850 میلیارد تومان شکاف مالیاتی وجود دارد.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازسلامت نیوز،ایرنا نوشت: موضوع نصب کارت خوان در مطب پزشکان در شرایطی به تنش بین جامعه پزشکی و سازمان امور مالیاتی کشور دامن زده است که پزشکان معتقدند این موضوع بخشی از همجه علیه این قشر است و کارشناسان مالیاتی نیز اعتقاد دارند پزشکان،ماورای تحصیلات یا نقش اجتماعی شان باید به طور شفاف درآمد خود را اظهار کنند و مالیات آن را بپردازند.

با اجباری شدن نصب کارت خوان در مطب پزشکان، سامانه ای تحت عنوان سامانه فروشگاهی پزشکان که به نوعی پایانه فروشگاهی است، راه اندازی شده است که همه پزشکان ملزم به راه اندازی آن در مطب خود هستند.

به موجب بند (ی) تبصره (6) قانون بودجه سال 1398 و تبصره (2) ماده (169) قانون مالیات های مستقیم، تمام صاحبان حرف و مشاغل پزشکی، پیراپزشکی، داروسازی و دامپزشکی که مجوز فعالیت آن ها توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان نظام پزشکی ایران و یا سازمان نظام دامپزشکی و سازمان دامپزشکی ایران صادر می شود، مکلف اند در چهارچوب آیین نامه تبصره (2) ماده (169) قانون مالیات های مستقیم نسبت به نصب، راه اندازی و استفاده از پایانه فروشگاهی از ابتدای سال 1398 اقدام کنند.

بر این اساس تمام صاحبان حرف و مشاغل یاد شده مکلف اند حداکثر تا تاریخ 31 مردادماه 1398 برای ثبت درخواست تخصیص شماره شناسه پایانه فروشگاهی (کارت خوان) به درگاه عملیات الکترونیکی سازمان امور مالیاتی کشور به نشانی الکترونیکی https://tax.

gov.

ir مراجعه و مبادرت به ثبت مشخصات دستگاه کارت خوان خود کنند و در اولین ماه پس از دریافت شناسه مذکور از طریق پیامک تلفنی نسبت به بهره برداری از آن اقدام کنند.

انتشار نامه سازمان نظام پزشکی مبنی بر اینکه پزشکان برای استفاده از دستگاه کارت خوان نیاز به آموزش دارند و تا وقتی که این آموزش را فرا نگرفته اند بهتر است استفاده آنها از دستگاه های کارت خوان عقب بیافتد موجی از اعتراض را در رسانه های اجتماعی و مردم برانگیخت.

انتشار نامه نظام پزشکی، اعتراض مردم و دیگر اصناف و اقشار مردم را در پی داشت و اقشار مختلف با بیان اینکه قبل از گرفتن حقوق، مالیات آنها کسر می شود و یا اداره مالیات هر سال برای آنها برگ تشخیص مالیات صادر می کند خواستار توجه به پرداخت مالیات توسط پزشکان شدند.

برخی کاربران شبکه های اجتماعی پا را فراتر گذشته و به پزشکان پیشنهاد و شاید بتوان گفت توهین کردند که تا درخواست نظام پزشکی برای آموزش پزشکان در این زمینه پذیرفته و از دست فروشان و بقالان برای آموزش پزشکان استفاده شود.

نظام پزشکی؛ کسی بر سر شاخ بن می بریدمحمدرضا ظفرقندی رییس کل سازمان نظام پزشکی در نامه ای به سازمان امور مالیاتی، علاوه بر اشاره به لزوم آموزش، نبود زیرساخت های لازم برای اتصال سامانه فروشگاهی پزشکان به بانک ها را نیز از دیگر دلایل درخواست به تعویق افتادن طرح نصب کارت خوان در مطب ها عنوان کرده است.

هرچند گزارش های تایید نشده ای درباره مخالفت هیات مدیره های نظام پزشکی شهرستان ها با موضوع نصب کارت خوان در مطب ها وجود دارد اما ظفرقندی، 17 مرداد در نشست با خبرنگاران تاکید کرد: به قانون نصب پایانه فروشگاهی پایبندیم.

هر قانونی باید از مسیر صحیح اجرا شود و همکاران در راستای راحتی حال بیماران از کارت خوان استفاده کنند.

محمد جهانگیری، معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی هم 24 مرداد در این رابطه به خبرنگار ایرنا گفت: پزشکان بیش از هزار میلیارد تومان در سال مالیات پرداخت می کنند.

نزدیک به 85 درصد خدمات بستری در بخش دولتی و 15 درصد در بخش خصوصی یا غیردولتی ارائه می شود.

پرداخت ها بیشتر در بخش دولتی انجام می شود و وقتی دولت این پول را می گیرد، ابتدا مالیات را کسر کرده و بعد پول را به پزشک پرداخت می کند.

این مالیات به حقوق ارتباط پیدا می کند و 35 درصد است.

این موضوع منطقی است که وقتی 85 درصد خدمات بستری در بخش دولتی ارائه می شود، بخش زیادی از مالیات آن کم می شود اما وضعیت آن 15 درصد چیست؟ در رابطه با آن 15 درصد باید گفت که همه چیز شفاف است و پزشکان با بیمه ها قرارداد دارند.

در سازمان امور مالیاتی هر ساله به این موارد رسیدگی می شود.

بنابراین بحث مالیات در جامعه پزشکی کاملا شفاف است و نمی توان درآمدها را مخفی کرد.

عده ای با جوسازی تلاش می کنند که جامعه شریف پزشکی را افرادی عافیت طلب و مال اندوز جلوه دهندسازمان نظام پزشکی در آخرین واکنش به موضوعاتی که این روزها در فضای رسانه ای کشور درباره پزشکان مطرح می شود، اعلام کرد: هجمه علیه پزشکان، باعث کاهش اعتماد مردم به جامعه پزشکی کشور و به هم خوردن آرامش روانی آنها می شود.

ظفرفندی در بیانیه ای که به مناسبت روز پزشک منتشر کرد، درباره هجمه های موجود علیه جامعه پزشکی نوشت: اما شاید از همه دردناک تر حملات برخی کارشناس نماها است که متاسفانه با ارائه آمار و اطلاعات مغلوط ، در شرایطی که فشار اقتصادی مردم عزیزمان را تحت تاثیر قرار داده است، با جوسازی تلاش می کنند که جامعه شریف پزشکی را افرادی عافیت طلب و مال اندوز جلوه دهند.

البته این افراد به خوبی می دانند که از یک طرف آنچه که در مورد درآمد پزشکان می گویند در قریب به اتفاق موارد درست نیست.

ظفرقندی در این بیانیه که روز پنج شنبه منتشر شد، اضافه کرد: از سوی دیگر وجود یک درآمد مناسب برای افرادی که از نخبه ترین اقشار جامعه بوده و در عین حال سال ها علاوه بر تلاش و تحمل سختی های زیاد در دوره های آموزشی خود شامل کارآموزی، کارورزی، دستیاری تخصصی و فوق تخصصی سخت ترین شرایط کاری و زندگی را تحمل نموده اند و در میانسالی ممکن است بتوانند درآمد قابل قبولی داشته باشند، خلاف انصاف و عدالت نیست .

ضمن اینکه جامعه پزشکی شاید تنها گروهی باشد که در ازای این آموزش ها ملزم می شود در چهارچوب طرح نیروی انسانی سال ها در دورافتاده ترین و محروم ترین مناطق کشور و دور از خانواده خدمت کنند.

این در حالی است که در شرایط طرح از مزایای قانون تبعیت از همسر برای انتخاب محل طرح خود نیز محروم هستند.

خواسته من از نخبگان علوم انسانی و به ویژه جامعه شناسان عزیز این است که با نگاه علمی و فنی بر این مسائل نور بتابند تا مانع عوامفریبی معدودی افراد شوند.

اینجانب هشدار می دهم که در پیش گرفتن روش تخریبی توسط اینگونه افراد و خدشه در اعتماد مردم به پزشکانشان پیامدهای بسیار ناگواری برای مردم دارد.

طبابت امری خطیر است و طبیب برای انجام وظیفه بسیار حساس خود نیاز به آرامش روان و بدور از هیاهوی غوغاسالاران و عوام فریبان دارد.

تحت فشار و هجمه قراردادن پزشکان مصداق بارز کسی بر سر شاخ بن می برید است.

آمار تکان دهنده از مهاجرت پزشکان و فارغ التحصیلان جوان شاهدی بر این مدعا است.

در حالی که درهای بازار کار کشورهای پیشرفته دنیا به روی این نخبگان باز است و در آنجا قدر می بینند و در صدر می نشینند.

پیامد خطرناک دیگر بدبین شدن مردم به طبابت علمی و رو آوردن برخی از آنها به سودجویانی است که هر روز در شکلی ادعای درمانگری می کنند و هر چه بتوانند را دستاویز سودجویی خود قرار می دهند.

تا جایی که گاه دین و اعتقادات مذهبی مردم با عناوینی چون طب اسلامی روشی برای مدعیان دروغین درمانگری می شود و تا جایی که بر اساس اوهام خود اولیه ترین الزامات سلامت جامعه از جمله واکسیناسیون کودکان بی گناه را به خطر می اندازند.

ظرفیت مالیاتی پزشکان هزار میلیارد تومان استغلامحسین دوانی عضو جامعه حسابداران رسمی ایران و کارشناس ارشد حسابداری مالیاتی روز جمعه درباره اختلافات سازمان امور مالیاتی و سازمان نظام پزشکی به خبرنگار ایرنا گفت: پزشکان هم مانند بقیه باید مالیات دهند.

بخشی از پزشکان به نسبت اینکه قشر خاص و تحصیلکرده ای هستند، تاکنون پول ویزیت را نقد می گرفتند و مالیاتی که باید می دادند را نمی دادند.

ظرفیت مالیاتی پزشکان کشور نزدیک هزار میلیارد تومان است اما بیشترین مالیاتی که پرداخته اند 150 میلیارد تومان استوی افزود: ظرفیت مالیاتی پزشکان کشور نزدیک هزار میلیارد تومان است اما بیشترین مالیاتی که سازمان امور مالیاتی از پزشکان گرفته 150 میلیارد تومان است.

850 میلیارد تومان شکاف مالیاتی وجود دارد.

این کارشناس ارشد حسابداری مالیاتی، نامه نظام پزشکی درباره لزوم آموزش به پزشکان برای استفاده از دستگاه کارت خوان را شرم آور عنوان کرد و گفت: چطور یک بقال در یک روستای دورافتاده می تواند دستگاه کارت خوان در بقالی اش نصب کند اما پزشکان نمی توانند و خواهان آموزش هستند.

نظام پزشکی دنبال بهانه بهتری باشد.

وی در عین حال تاکید کرد که پزشکانی هم هستند که شرافتمندانه کار می کنند و مالیاتشان را هم می پردازند.

عضو جامعه حسابداران رسمی ایران درباره عواقب ندادن مالیات توسط پزشکان یا دیگر اقشار نیز گفت: مالیات امری حاکمیتی است.

هر کس مالیات ندهد از او به اجبار می گیرند.

دوانی گفت: سازمان امور مالیاتی با ملاحظه اظهارنامه مالیاتی تسلیم شده از سوی مودی (مالیات دهنده) و نیز برابر تشخیص و محاسباتی که مستقلاً به عمل می آورد نظر خود درباره نوع و میزان مالیات مودی را در برگه ای به نام برگ تشخیص مالیات به وی ابلاغ می کند و اگر پرداخت نکند ممنوع الخروج می شود و عواقب بدی برای وی دارد.

وی درباره نظر جامعه پزشکی مبنی بر توهین آمیز و تبعیض آمیز دانستن طرح موضوع نصب کارت خوان در مطب ها افزود: مگر پزشکان شاخ غول شکانده اند.

به نظر شما نقش یک پزشک در جامعه مهم تر است یا فردی که در پتروشیمی مارون در حال ساخت مجموعه ای است که میلیاردها دلار درآمد برای کشور ایجاد می کند.

این کارشناس ارشد حسابداری مالیاتی گفت: همه جای دنیا، شهروندان ماورای تحصیلات یا جایگاه شغلی و اجتماعی شان مالیات می پردازند و اصطلاحا مودی تلقی می شوند و باید مالیات بپردازند.

وی افزود: حتی در آمریکا، یکی از اتهاماتی که علیه رییس جمهوری این کشور دونالد ترامپ مطرح می شود این است که مالیات خود را پرداخت نکرده است.

دوانی گفت: سازمان امور مالیاتی از همه شهروندان ماورای اینکه پزشک، استاد دانشگاه، تاجر، سلبریتی یا ورزشکار هستند انتظار همکاری را برای پرداخت مالیات دارد.

وی درباره زیاد بودن مالیات پزشکان نیز گفت: هر که بامش بیش برفش بیشتر.

من نمی توانم بگویم چون استاد دانشگاه هستم و بچه های مردم را آموزش می دهم مرا از مالیات معاف کنید چون زمان تحصیل با کمک همین مالیات ها از آموزش رایگان بهره مند شده ام.

این درست نیست که یک معلم سیستانی با حقوقی ناچیز مالیات دهد و پزشکی در تهران با درآمد بسیار مالیات ندهد.


کلید واژه ها: مالیات - پزشکان - پزشکی - سازمان امور مالیاتی - کارت خوان - سازمان امور مالیاتی کشور - امور مالیاتی کشور - سازمان نظام پزشکی - نظام پزشکی - دامپزشکی - سازمان نظام پزشکی ایران - میلیارد - جامعه پزشکی - دستگاه های کارت خوان - رسانه های اجتماعی - نظام - ایران - جامعه - آموزش - قانون - اجتماعی - کارشناس - پرداخت مالیات - مردم - اعتراض - کشور - نامه - قانون بودجه - شکاف - ماده

آخرین اخبار سرویس:
سفر وزیر راه و شهرسازی به ایلام

اعتبار قانون افزایش مدت مرخصی زایمان تصویب می شود

استخدام استاد زبان آلمانی و ترکی استانبولی در شهریار

دعوت به همکاری کارشناس فروش در بیمه سامان

نیمه پنهان انبارها در کهگیلویه و بویراحمد

7550 تن قیر رایگان تحویل دهیاری‎های چهارمحال و بختیاری شد

اربعین امسال ارز نداریم/ بانک ها تصمیم گیرنده قیمت ارز مسافرتی هستند

زنگنه: مسئولان با همان روحیه زمان جنگ کار می کنند

قیمت ارز، دلار، طلا و سکه در بازار امروز 98/06/28

غلظت گوگرد بنزین در تهران 3 برابر حد مجاز

لزوم جلوگیری از ورود کودهای تقلبی و خارج از شبکه در پیشوا

استخدام نیرو جهت نگهداری کودک و سالمند در مشهد

استخدام رزرواسیون و پذیرش جهت همکاری در هتل فرهاد - مشهد

بهره برداری از فاز اول پروژه مسکن مهر شهرستان پاوه

عربستان سعودی خریدار نفت عراق شد

شوک بزرگترین پالایشگاه کانادا از حمله به نفت عربستان

استخدام سالنکار، نیروی خدماتی و پیک موتوری جهت رستورانی در زنجان

استخدام صندوقدار و هاست خانم جهت مجموعه رستورانی معتبر در تهران

استخدام آبدارچی خانم جهت یک شرکت معتبر بازرگانی در تهران

استخدام چرخکار و برشکار ماهر در یاغچی آباد تهران

نحوه اعتراض به قطع یارانه نقدی/حساب بانکی معترضان بررسی می شود

پیش بینی 11 هزار دستگاه اتوبوس برای جابجایی زائران اربعین

بررسی روند معاملات امروز در بورس جهانی!

استخدام پیتزاچین و فرکار ساندویچ و فرکار پیتزا - مشهد

کرایه ها و بلیت های اربعین گران می شود؟

نرخ 29 ارز دولتی ارزان شد

مخالفت محیط زیست با درخواست دیزلی ها برای حذف فیلتر دوده

عملیات منافقین به وسیله آمریکا پشتیبانی می شود

اعلام شعار و روزشمار هفته سالمند

اقتصادی تر کردن عرصه تولیدات فرهنگی و هنری امری ضروری است

قیمت خودروهای پرفروش امروز 28 شهریور 98

چرا عیدی کارگری به بازنشستگان پرداخت نمی شود؟

صادرات 80 درصد پسته سیستان و بلوچستان

تشدید گرمای جهانی تا سال 2100

استخدام صندوقدار خانم جهت رستورانی در حومه شهریار

استخدام نیروی موتورسوار جهت تولیدی کفش در تهران

ایران خودرو دیزل: سوخت کیفیت ندارد، نصب فیلتر دوده دور ریختن ارز است

استخدام دو عنوان شغلی جهت یک شرکت معتبر تولیدی – کرج

استخدام کارمند اداری در شرکت شتابدهنده ناوک در خراسان رضوی

استخدام نجار ماهر و نیمه ماهر در مشهد

استخدام سالن دار و کانتردار جهت همکاری در مشهد

استخدام تخته کار ماهر و نیروی ساده جهت همکاری در مشهد

استخدام اپیلاسیون کار جهت همکاری در سالن زیبایی در مشهد

قیمت سکه در 28 شهریور 98 اعلام شد

غلظت گوگرد بنزین در تهران 3 برابر حد مجاز اعلام شد

قیمت کنونی رب گوجه بدون دلیل بالاست

بهبود فضای کسب و کار در استان مرکزی

اخذ عوارض 25 درصدی از صادرات مواد خام معدنی

آغاز مرحله سوم بهسازی و احداث پل محور کاشان- سفیدشهر – نوش آباد

کمیته صیانت از بیمه گران ، نهادی اضافی یا واجب؟/ خطر حادثه بیمه توسعه در کمین شرکت های بیمه

6 کیلومتر از محور سرابله-ایلام برای اربعین چهارخطه شد

16 درصد بارداری ها در کشور بالای 35 سال اتفاق می افتد

وجود بیش از 2000 هکتار انارستان در سیستان و بلوچستان

استخدام تکنسین برق و برقکار در تهران

اخبار جدید مرخصی زایمان در سال 98

کارخانه های شالیکوبی گلستان ظرفیتی برای تولید ثروت

7 میلیارد تومان به پروژه های آبخیزداری دشتی اختصاص یافت

اصفهان روز شنبه میزبان 2 وزیر راه وشهرسازی و صمت می شود

حفظ باغات سنجان و کرهرود اراک، نیازمند تدوین برنامه جامع

بهترین خیابان اروپا را فقط پیاده ها می بینند!

ارز اربعین امسال نداریم/ بانک ها تصمیم گیرنده قیمت ارز مسافرتی هستند

قیمت طلا، قیمت سکه و قیمت مثقال طلا امروز 98/06/28

استخدام مدیر فروش آقا از قم جهت کار در کاشان

نرخ سکه و طلا در بازار رشت

عربستان با اغراق در حمله به آرامکو، بدنبال افزایش قیمت است

قراردادهای خارج از کشور که واگذارنده آنها ایرانی است، مشمول ماده 38 قانون تامین اجتماعی هستند/ 27 کارگزار تامین اجتماعی در 18 کشور مشغول ارائه خدمات هستند

استخدام پیک موتوری برای یک سوپرمارکت در تهران

استخدام عکاسی سافاری

استخدام برقکار ساده و ماهر خودرو اتوبوس در تهران

حفظ و احیا باغات سنجان و کرهرود اراک، نیازمند تدوین برنامه جامع

این خیابان را فقط پیاده ها می بینند!

استخدام کارشناس فروش و بازاریابی آقا در خوزستان

استخدام طراح و مهندس معمار در گروه معماری بنیستا در تهران

ورادات از کشور های همسایه کاهش یافته است

استخدام کمک آشپز جهت کار در کاروانسرای سنتی سلطان در زنجان

استخدام ‏پشتیبان فروش خانم درشرکت بین المللی Dio Pars/هرمزگان

حرکت لاک پشتی کاهش قیمت خودرو

بازی Borderlands 3 و بهترین روش برای دستیابی به آیتم Legendary

قیمت دلار و قیمت یورو امروز 28 شهریور 98

دهمین همایش گردوی تویسرکان افتتاح شد

رییس بانک مرکزی:ارز اربعین در کار نیست

تاکید مدیران بانک ملی ایران بر مدیریت نقدینگی بانک

استخدام صنایع غذایی آریو

استخدام شرکت گویا سیستم فردا

تحریم بهانه نصب نکردن فیلتر دوده/ ادعای ایران خودرو دیزل در مورد بی کیفیتی سوخت ها

پوشش صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان استان مرکزی 32 درصد افزایش یافت

اصناف آستارا زیر ذره بین مسئولان

مرحله اول پروژه 620 واحدی مسکن مهر پاوه با حضور وزیر تعاون افتتاح شد

بیش از 40 هزار هکتار از اراضی ملی دامغان حدنگاری شد

اگر یارانه تان حذف شده بخوانید

کرایه ها و بلیت های اربعین گران می شود؟

مخالفت رییس محیط زیست با درخواست دیزلی ها برای حذف فیلتر دوده

نرخ رسمی یورو و پوند کاهش یافت / قیمت 10 ارز رسمی ثابت ماند

دستورکارهای تازه معاونت فناوری های نوین

بهره برداری از 3300 واحد مسکونی تعمیری در شهرستان سیل زده دلفان

خطر انتشار اطلاعات شخصی در فضای مجازی!

پارانه ی ثروتمندان حذف خواهد شد

پدیده ای به نام خانه های مارک دار !

استخدام کارشناس بازاریابی تلفنی در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام زیرکارزن مبل استیل و صندلی در مشهد

شکاف مالیاتی 85 درصدی جامعه پزشکی

شکاف مالیاتی 85 درصدی جامعه پزشکی