مطالب مرتبط:
قطار توسعه طرح تحول نظام سلامت در هیچ ایستگاهی متوقف نخواهد شد/تولید 97 درصد داروی مورد نیاز در داخل
طرح تحول نظام سلامت گام مهم در ارائه خدمت به مردم است
وارد دومین گام طرح تحول نظام سلامت شدیم
کاهش 17 درصدی هزینه های مردم در طرح تحول نظام سلامت
طرح تحول نظام سلامت از دستاوردهای دولت تدبیر و امید است
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 21 تیر 1398 ساعت 01:292019-07-11سياسي

قطار طرح تحول نظام سلامت در هیچ ایستگاهی متوقف نمی شود


قطار طرح تحول نظام سلامت را در هیچ ایستگاهی متوقف نمی کنم اما آن را در حال حرکت تعمیر خواهم کرد.

- "، سعید نمکی در شورای مشترک سلامت شهرستان های نوشهر، چالوس و کلاردشت در بیمارستان رازی چالوس، اظهار داشت: در نظام سلامت کاملا از کشورهای دنیا، بی نیاز هستیم اما در خیلی از حوزه ها نیازمند مراقبت های ویژه از بیرون از کشور هستیم بنابراین رشد و توسعه در عرصه سلامت با لطف خدا و همت همکاران ما در همه رشته ها و رده ها، ارزشمند بوده و توانسته ایم مرگ و میر گروه های آسیب پذیر به ویژه زنان و کودکان را کاهش داده و حتی به یک دهم چهل سالی قبل برسانیم.

وی تصریح کرد: هر کس بگوید وضعیت مازندران از نظر حوزه سلامت با 30 سال پیش، یکسان است، بی انصافی کرده و تحولات شگرفی رخ داده اما گام هایی که برداشته ایم، به دلیل مسائلی مانند دوران 8 ساله دفاع مقدس و تحریم ها و تهدیدهایی که به ما تحمیل شد، متناسب با نیازهای این منطقه و شأن مردم آن نیست، اما بدون تعارف بدانیم نفس گیر ترین ایام اقتصادی بعد از انقلاب اسلامی با حضور دیوانه ای به نام ترامپ در آمریکا، همین سالهایی است که در آن قرار داریم چنانکه با جریانات استکباری و صهیونیستی و ارتجاعی منطقه همدستی دارد و فاز جدیدی از تنگناهای اقتصادی برای ما رخ داده است.

وزیر بهداشت افزود: شرایط اقتصادی امسال برای مردم، بسیار دشوار است و برای مدیران دولتی، روزهای سخت تری به حساب می آید و ایام پر دغدغه و پرالتهابی است اما تردید ندارم تا زمانی که دعای سحرگاهان یک مادر شهید و تا زمانی که دعای نیمه شب یک مجروح جانباز قطع نخاعی در این کشور وجود دارد، کشور و نظام جمهوری اسلامی بیمه شده و قطعا از این روزهای سخت با سرافرازی خواهد گذشت.

نمکی با بیان اینکه به رغم شرایط سخت اقتصادی کنونی منابع مناسبی برای نظام سلامت کشور در نظر گرفته شده است، گفت: امسال نسبت به سال قبل، وضعیت منابع وزارت بهداشت بهتر خواهد بود، طرح تحول نظام سلامت به عنوان طرحی موفق در توسعه زیرساخت های حوزه سلامت به ویژه در حوزه درمان، ماندگاری تیم پزشکی در مناطق محروم، حمایت از بیماران خاص و صعب العلاج و همچنین کاهش پرداختی از جیب مردم، موفقیت های بزرگی به دست آورد و این راستا با جدیت دنبال خواهد شد.

*نقاط مثبت و منفی طرح تحول نظام سلامت وی یادآور شد: طرح تحول نظام سلامت البته نقاط مثبت و نقاط منفی داشت و افرادی که بر نظام سلامت، تاختند دو گروه بودند؛ گروهی که بر هر کار مثبت این دولت می تازند و انگار جز این، نگاهی ندارند که امیدواریم خدا به آنها انصاف دهد و آنهایی که دچار کج اندیشی هستند را شفا دهد و گروهی دیگر نیز نقدهای کارشناسانه و منصفانه ای به طرح تحول نظام سلامت داشتند که باید شنید و برخی از اشکالات آنها وارد بود.

وزیر بهداشت با بیان اینکه طرح تحول نظام سلامت نیاز به مقدماتی مانند پرونده الکترونیک سلامت، نظام ارجاع و پزشکی خانواده و راهنماهای بالینی داشت، گفت: اگر قرار بود بیمه همگانی و طرح تحول نظام سلامت را اجرا کنیم، بدون ایجاد این زیرساخت ها، هزینه های قابل توجهی به کشور تحمیل می کنیم که در نهایت می بینیم که حتی وزیر بهداشت سابق، وزارت بهداشت را ترک می کند، بنده در سازمان برنامه و بودجه هم گفتم که قطار طرح تحول نظام سلامت را در هیچ ایستگاهی متوقف نمی کنم اما آن را در حال حرکت تعمیر خواهم کرد.

نمکی خاطرنشان کرد: بنده به دو دلیل به وزارت بهداشت آمدم؛ یکی اینکه نقصان های طرح تحول نظام سلامت را حل و فصل کرده و نقاط قوت آن را تقویت کنم و دوم اینکه به مناطق کمتر برخوردار کشور به شکل ویژه ای رسیدگی کنم و به عدالت در سلامت و توزیع عادلانه منابع بپردازیم.

وی ضمن تاکید بر لزوم ایجاد انگیزه برای بخش خصوصی جهت مشارکت در حوزه سلامت بویژه در مناطق کمتر برخوردار کشور، گفت: متاسفانه امروز بخش خصوصی را تقریبا فراموش کرده ایم که این ناشی از اشکالات دیدگاهی ما است و برای بخش خصوصی در نقاط کمتر برخوردار باید ایجاد انگیزه کنیم، تدبیری اندیشیده ایم و طرح آن در حال اتمام است و نمی توانیم با همان مکانیسمی که پزشکان را در بیمارستان قلب شهید رجایی تهران نگه می داریم، در بیمارستان سراوان هم حفظ کنیم.

وزیر بهداشت از اولویت بهداشت و پیشگیری بر درمان و همچنین تقدم درمان سرپایی بر بستری به عنوان فاز دوم طرح تحول نظام سلامت یاد کرد و افزود: در مرحله ای توانستیم مرگ و میر زنان و کودکان را به یک دهم کاهش دهیم چون فرزندان مان را با 5 دلار علیه 6 بیماری مهلک مسری قابل پیشگیری با واکسن، واکسینه می کردیم و وزارت بهداشت در کاهش مرگ و میر ناشی از بیماری های واگیر، بزرگترین نقش آفرینی را داشت اما وزارت بهداشت برای پیشگیری و کنترل بیماری های غیرواگیر مانند سرطان ها، بیماری های قلبی و عروقی، دیابت، فشارخون و حوادث جاده ای کمترین تاثیر را دارد.

*تاثیر وزارت بهداشت در کاهش حوادث جاده ای نمکی افزود: وزارت بهداشت چه میزان در کاهش حوادث جاده ای به جز در حوزه درمان مصدومان، تاثیرگذار است؟ پیچ خطرناک، جاده ناایمن، خودروی غیر استاندارد و رفتار نادرست رانندگی، چقدر با وزارت بهداشت، مرتبط است؟ تا شیوه زندگی ما تغییر نکند چقدر می توانیم در کاهش چاقی و دیابت و فشارخون و .

موثر باشیم؟ سیمای همه گیری بیماریها مدتهاست از بیماری های واگیر به غیرواگیر تغییر کرده است.

وی با اشاره به جان باختن 77 نفر بدنبال سیلاب های ابتدای سال 98، گفت: با اینکه در سال 96 حدود 97 هزار مورد از مرگ و میر مردم ایران به دلیل فشارخون بالا بوده است، اما ما بی خبر هستیم و مهم تر از همه اینکه از این 97 هزار نفر، حداقل 40 درصد از آنها از فشارخون بالای خود، خبر نداشته اند.

ماشین های دیالیز کشور نسبت به 5 سال پیش، حداقل 10 برابر شده و موارد ابتلا به نارسایی های کلیوی، کماکان رو به افزایش است و از عوامل اصلی این بیماری، فشارخون بالا و دیابت است.

*مازندران؛ یکی از استان های پیشرو در طرح بسیج ملی کنترل فشارخون وزیر بهداشت از استان مازندران به عنوان یکی از استان های پیشرو در اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشارخون یاد کرد و گفت: از 40 میلیون جمعیت هدف 30 تا 70 سال، بنا بود فشارخون 20 میلیون نفر را ثبت کنیم که به لطف خدا، فشارخون 30 میلیون و 600 هزار نفر ثبت شد که نشان از فهم و خرد مردم ایران دارد، در حالیکه دولت ترامپ به مردم آمریکا التماس می کند که واکسن سرخک تزریق کنند، اما مردم رغبتی ندارند، اما با یک اعلان و بسیج ملی، 30 میلیون و 600 هزار نفر فشارخون خود را در ایران ثبت کردند.

نمکی اضافه کرد: در طرح بسیج ملی کنترل فشارخون، حدود 2 میلیون و 700 هزار بیمار جدید مبتلا به پرفشاری خون، شناسایی کردیم که از بیماری خود، خبر نداشتند و خوشبختانه یا متاسفانه 10 میلیون نفر را در مرحله پیش از ابتلا به فشارخون بالا، شناسایی کردیم که با ساماندهی و مراقبت ویژه و آموزش، در آینده شاهد کاهش بار نظام سلامت در بخش های مراقبت های ویژه و دیالیز و امثالهم خواهیم بود.

وزیر بهداشت با بیان اینکه بارها عرض کرده ام قطار وزارت بهداشت و سلامت این مردم را به لوکوموتیو سیاست نمی بندم، افزود: بنده وزیر بهداشت همه مردم ایران اعم از شیعه، سنی، مسیحی، کلیمی، زرتشتی، اصلاح طلب، اصولگرا، بدون خط سیاسی، و حتی زندانیان محکوم به اعدام هستم، اخیرا هم یکی از دوستان با سیاست در یکی از استانهای کشور، در امری که کاملا در حوزه اختیارات وزیر و وزارت بهداشت است، مداخله کرد که صریحا موضع گرفتم، اجازه نمی دهم که یک رییس دانشگاه به دلیل مخالف بودن نماینده یک منطقه با دولت، به آن منطقه کمتر رسیدگی کند و در هر صورت، مردم نباید لگدمال سیاست زدگی ها شوند.

*در آینده با سالمندان روان نژند روبرو هستیم نمکی به افزایش جمعیت سالمندان در کشور و ضرورت برنامه ریزی برای مقابله با موج سالمندی جمعیت در آینده اشاره کرد و گفت: سالمندان ایرانی با سالمندان سایر کشورها، چه بسا متفاوت هستند چون بسیاری جوانی نکرده، پیر شده اند همانگونه که جوانان کشور به دلیل کلاس های بسیار مافیای آموزشی که در کشور شکل گرفته، کودکی نکرده، جوان و منزوی می شوند، سالمندان افسرده، پر هزینه هستند چون سلامت خود را کنترل نمی کنند و در آینده با جمعیت سالمند روان نژندی و افسرده روبرو هستیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: خوشبختانه کار ما در راه اندازی پرونده الکترونیک سلامت، تمام شده است و مازندران، یکی از استان هایی بود که در آن پزشک خانواده اجرا شد اما نقصان ها و همزمان برکاتی به همراه داشت، در هر حال باید ابتدا پرونده الکترونیک سلامت را آغاز می کردیم چون یک ریل و زیرساخت است و از این به بعد پزشکی خانواده و سیستم ارجاع را اجرا کنیم و استان مازندران در این زمینه، پیشتاز است و می خواهیم این استان، در کنترل هزینه ها و پیشگیری از تقاضاهای القایی و منطقی کردن خدمات هم پیشتاز باشد.

*موافقت با ایجاد دانشکده در غرب استان مازندران وزیر بهداشت در خصوص ایجاد دانشکده علوم پزشکی در غرب استان مازندران، تاکید کرد: اعتقاد داریم که نباید از تعدد مراکز آموزشی بی مورد دفاع کنیم اما اگر از استقرار پایگاه های آموزش عالی در مناطقی مانند غرب مازندران دفاع کنیم، به ارتقای سطح علمی، آموزشی و خدماتی این مناطق کمک کرده ایم و نباید فراموش کنیم که توسعه از مسیر آموزش می گذرد.

وی افزود: در منطقه کلاردشت، برخی خوش نشین های مرفه زندگی می کنند، بنده البته دارایی زیادی ندارم و دلم هم ویلای کلاردشت نمی خواهد، اما در نظر داشته باشیم، آمدن افراد پردرآمد در این منطقه، اقتصاد این منطقه را متحول می کند ولی بنا نیست سرانه افراد ضعیف بومی را نثار افرادی کنیم که از مناطق دیگر آمده و وضعیت مالی بسیار خوبی دارند و تقاضا دارم که از این افراد در توسعه زیرساخت های حوزه سلامت کمک بگیرید، همچنین بها و تاوان تخریب طبیعت را باید به مردم این منطقه پرداخت کنیم.

نمکی در خصوص برطرف کردن مشکلات منطقه غرب استان مازندران از جمله راه اندازی ساختمان جدید بیمه سلامت چالوس، توسعه بخش دیالیز بیمارستان شهید بهشتی نوشهر، راه اندازی بخش آنژیوگرافی در این منطقه از استان مازندران، توزیع نیروی انسانی، تخصیص آمبولانس برای شهرستان کلاردشت، تکمیل مرکز اورژانس کجور و اختصاص اتوبوس آمبولانس به غرب استان مازندران قول مساعد داد.

*توزیع عادلانه امکانات و تجهیزات درمانی در مازندرانرییس علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی مازندران نیز گفت: ساخت تعداد زیادی بیمارستان بدون توجه به استاندارهای لازم، ارائه خدمات مطلوب به بیماران را دچار مشکل می کند.

سید عباس موسوی افزود: امروز رویکرد و نگاه دولت توجه به استاندارد سازی و متمرکز کردن امکانات و تجهیزات بهداشتی و درمانی منوط به دسترسی آسان به این خدمات است نه آنکه بیمارستان های متعدد 100 تختخوابی یا کمتر از آن در جای جای استان ساخته شود و به علت رعایت نشدن استانداردهای لازم مورد اقبال عمومی مردم قرار نگیرند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران یکی از خواسته های مسئولان و مردم غرب مازندران ساخت مرکز تخصصی و جراحی قلب معرفی کرد و گفت: در توان دولت نیست که چنین امکانات و تجهیزاتی را مهیا سازد بلکه باید با همکاری فرمانداران و نمایندگان مجلس شورای اسلامی و بهره گیری از بخش خصوصی این امکانات را مهیا و خواسته های مربوط به این بخش را مهیا ساخت.

موسوی افزود: اینکه گفته می شود امکانات و تجهیزات درمانی به شکل عادلانه در مازندران توزیع نمی شود، اینگونه نیست چرا که با بررسی های به عمل آمده حدود 75 درصد تخصص ها در غرب مازندران پیش بینی شده و هم اکنون پزشکان متخصص در این منطقه فعالیت می کنند.

وی ادامه داد: براساس آمار مستند 160 پزشک متخصص در 30 بیمارستان دولتی این استان همکاری دارند، اگر چه به علت گردشگرپذیری و ورود چشمگیر مسافران و گردشگران با مشکلاتی هم در ارائه خدمات مواجه هستیم و باید بتدریج برطرف شود.


کلید واژه ها: طرح تحول نظام سلامت - سلامت - نظام - اقتصادی - کشور - هایی - جمهوری اسلامی - انقلاب اسلامی - بهداشت - بعد از انقلاب - اسلامی - مردم - وزارت بهداشت - بیماران خاص - وزیر بهداشت - منطقه - توسعه - شرایط - صهیونیستی - بیمارستان - دفاع مقدس - نمکی - ماندگاری - قطار - مرگ و میر - مازندران - کاهش - دولت - منفی - موفق

آخرین اخبار سرویس:
ربیعی: تصور دشمن این بود که ما از گرسنگی می میریم و شورش می شود /اگر جریانی دیگر دولت را مدیریت می کرد شرایط سخت تر می شد

نانواکناری: عقلای آمریکا به دنبال متقاعد کردن ترامپ برای حرکت در مسیر درست هستند

استخدام مدیر داخلی در یک برج مسکونی در محدوده دولت در تهران

خداحافظی یک نماینده از مجلس/ فرار دلال ها از پرداخت مالیات/ اصلاح اساسی بودجه 99/ حذف استانی شدن انتخابات مجلس/ قطار وعده ها از حادثه «قطار تبریز - مشهد»

مهمترین استخدامی های کرمان - هفته 17 ام

مهمترین استخدامی های خراسان رضوی و مشهد - هفته 17 ام

مهمترین استخدامی های زنجان - هفته 17 ام

مهمترین استخدامی های قزوین - هفته 17 ام

رفتار دوگانه سلبریتی ها آسیب زاست یا به نفع جامعه؟

عکس قدیمی از کیهان کلهر، فرج علی پور و اردشیر کامکار حدود 28 سال پیش

اگر چنین باشید علی(ع) ضامن پیروزی شما در آینده است

آیت الله العظمی مظاهری: بدحجابی ظلم به اجتماع و جوان هاست

دلیل تحریم های خارجی و داخلی صدا و سیما چیست؟

در گفت وگوی تلفنی روحانی و مکرون چه گذشت؟

انهدام بزرگترین باند قاچاق سلاح های ممنوعه/انتظار بهبود همکاری بانک ها/ 4 هدف مذاکرات هسته ای به روایت روحانی/ کلیات اصلاح ساختار بودجه تصویب شد

رهامی:اصلاح طلبان از انتخابات کنار نمی روند/با مشاوران رهبری ارتباط داریم

استخدام کارشناس امور اداری خانم در تهران

قداستی برای برجام قائل نیستم/ خواستار آزادی و معالجه پزشکی شیخ زکزاکی و همسرش هستیم/ تاکید بر ضرورت اصلاح قانون انتخابات/ دشمن دست به غلطی بزند بی آبرو می شود

واکنش ترامپ به ماموریت «رند پال» برای مذاکره با ظریف

27 بار ابقای آیت الله جنتی

موضع نخست وزیر آتی بریتانیا در قبال ایران

فال آنلاین دیوان حافظ جمعه 28 تیرماه 98

7 نشانه که از هوش هیجانی پایین تان خبر می دهد

استخدام مسئول دفتر فنی و مهندسی از تهران جهت کار در سمنان

استخدام لابی من-نگهبان در یک مجتمع مسکونی-تهران

افزایش بالگردهای ناجا

استخدام کارشناس فروش و بازاریابی در یک شرکت مهندسی در تهران

چگونه بدانم خدا مرا دوست دارد؟

استخدام مسئول دفتر خانم در فروشگاه اکسیر در تهران

امام زمان (علیه الصّلاه و السّلام) برای اینکه فرج برای همه ی بشریت به وجود بیاورد، ظهور می کند

دعـای حضرت فاطمـه سلام الله علیها در روز جمعه

رسانه انقلابی حق ندارد به مردم دروغ بگوید

برگزاری دعای کمیل در مدینه منوره

جنایت های «مریم» بر روان نوجوانان در فضای مجازی

رسیدگی به مفاسد اقتصادی زمانی تأثیرگذار است که همه مفسدان محاکمه شوند

رقیبان جانشینی آمانو چه کسانی هستند؟

واعظی: آمریکایی ها در مسائل دیپلماتیک کم آورده اند

ایلهان عمر: رییس جمهور آمریکا فاشیست است

ساماندهی کودکان کار و خیابانی فعلاً متوقف شده است

تهدید جدی مکرون توسط روحانی + جزییات

نگاه رهبر انقلاب به جوانان مؤمن کشور

اوقات شرعی بیست و هشتم تیر در سمنان

قانون جرم سیاسی ناقص است و نیاز به اصلاح دارد 

پزشکیان: دشمنان بیکار ننشسته اند/ دشمنان از اختلاف شیعه و سنی به نفع خود استفاده می کنند

تذکر نماینده رامهرمز به وزیر نیرو در خصوص حقوق معوقه کارکنان آبفار

تمبر اختصاصی قنادی طباطبایی رونمایی شد

اعلام جرم شهرداری علیه قطع درختان پارک جنگلی تربت جام

آخرین وضعیت بازسازی مناطق سیل زده خوزستان

ادامه رایزنی ها با مجلس برای رتبه بندی معلمان/ ابلاغ اعتبار رتبه بندی

پلمپ 3 واحد اقامتی غیر مجاز در روستای گردشگری اخلمد چناران

برگزاری کنفرانس امنیت هوایی و دریایی دربحرین

علی لاریجانی: حمله مشکوک به نفتکش ها مکمل تحریم های آمریکا علیه ملت ایران است

90 دقیقه گفت وگو/ اگر امکان مالی به دنیا آوردن فرزند در خارج از مرزهای ایران ( کشورهایی که به فرزندان متولد شده اقامت یا شهروندی می دهند)داشته باشید، این کار را انجام می دهید؟

آیا واقعا ژن خوب وجود دارد؟

نماینده مجلس: وصول 12 هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی

رادیو عدالت از اول تیر آغاز به کار می کند

لندن، انگلیسی بودن کشتی توقیف شده را تکذیب کرد

واکنش ترامپ به ماموریت رندپال برای مذاکره با ظریف/درخواست گستاخانه و عجیب از ایران

موقعیت نفتکش توقیف شده توسط سپاه روی نقشه/عکس

الگو برداری از مدلی به نام ژاپن

روحانی به مکرون:تشدید تحریم ها، برای بقاء برجام مشکل آفرین است

سردار سلیمانی: تحریم ها می تواند برای ما فرصت باشد /باید بودجه کشور از نفت رهایی یابد

ایجاد اردوگاه اجباری کار برای رزدینت ها در بیمارستان های کشور!

ایلهان عمر: رییس جمهور امریکا فاشیست است

حزب الله لبنان در کمیت، کیفیت و تنوع تجهیزات رزم نسبت به جنگ 33 روزه پیشرفت داشته است

تصاویر/ حضور آیت الله اعرافی در بیت مرحوم حجت الاسلام والمسلمین حسین بهرامی

تصاویر/ حضور علما و شخصیت های حوزوی در بیت مرحوم آیت الله سید علیرضا حائری

استخدام مهندس طراح 3D خانم و آقا در رشت

استخدام کارشناس رشته جهانگردی و گردشگری خانم در گیلان

استخدام مسئول امور اداری آقا در گیلان

استخدام کارپرداز جهت یک شرکت معتبر در بیرجند

تصاویر/ مراسم ترحیم مرحوم آیت الله حقانی متولی مدرسه علمیه حقانی

ظریف: منطقه و جهان به سردار سلیمانی بدهکار است

تصاویر/ مراسم بزرگداشت مرحوم حجت الاسلام والمسلمین حسین بهرامی

دعوت به همکاری کارمند بصورت دورکار در مجموعه کابین

استخدام مستند ساز جهت شرکت معتبر در حوزه بانکداری الکترونیک

استخدام جوشکار co2 و برق در سنا درب البرز

استخدام گروه آموزشی سفیران آوانگارد

فیلم:سخنان جالب استاد ریاضیات دانشگاه کانزاس آمریکا درباره قرآن

افرادی که می گویند «سیاست را با دیانت مخلوط نکنید» تفکر ضد اسلامی دارند

فرمانده سپاه: آغازگر هیچ جنگی نیستیم/در صورت خطای محاسباتی دشمنان، همه ظرفیت های ما سراسر تهاجمی می شوند

بروجردی: ایران با چین و روسیه درباره برجام کار نزدیک انجام می دهد

استخدام بازاریاب فعال با سابقه کار در مازندران

استخدام نیروی اداری اجرایی در موسسه علوم نوبنیاد ایرانیان

توسعه روابط بین المللی و انتقال فرهنگ ارزشی کشور

فوری: واکنش ظریف به خبر سرنگونی پهپاد ایران توسط آمریکا

لزوم تدوین برنامه مدیریت بحران متناسب با وضعیت ملایر

آغاز به کار 43 پروژه ملی در همدان پروژه شاهزاده حسین(ع) تعیین تکلیف شد

علامه ای که پولش را خرج اندیشه و فکر می کرد

ایران از کسب کرسی کنفدراسیون کاراته آسیا بازماند

ایران از کسب کرسی کنفدراسیون کاراته آسیا بازماند

واکنش ظریف به ادعای ترامپ درباره سرنگونی پهپاد ایران+عکس

تحلیل میردامادی از پیشنهاد ترامپ برای مذاکره با ایران/ در این شرایط دیپلماسی پنهان جواب می دهد

ظریف: می توانیم تنگه هرمز را ببندیم اما نمی خواهیم/فرمانده سپاه: آغازگر و شروع کننده هیچ جنگی نیستیم/وزیر دفاع انگلیس:پیام ما برای ایران روشن است

میلاد محمدی به خنت بلژیک پیوست

روحانی در تماس تلفنی رییس جمهور فرانسه: از دست رفتن فرصت ها برای حفظ برجام، ایران را مجبور به اجرای گام سوم خود خواهد کرد

حرف های یک شهید مدافع حرم درباره گذران زندگی با حقوق پاسداری

ایجاد کارگروه ویژه برای بررسی علت آتش سوزی میدان حسن آباد

برسی دلیل تعلل در اعزام سهراب مرادی به آلمان

ارتقای سطح علمی و معنوی طلاب، ثمره تحول مطلوب در حوزه است

قطار طرح تحول نظام سلامت در هیچ ایستگاهی متوقف نمی شود

قطار طرح تحول نظام سلامت در هیچ ایستگاهی متوقف نمی شود