مطالب مرتبط:
بحث انتخابات تاکنون در شورای عالی سیاست گذاری مطرح نشده است/ اصلاح طلبان قصد تحریم انتخابات را ندارند
اظهار نگرانی شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان از برخوردهای خودسرانه با جلسات سخنرانی اصلاح طلبان
دستور کار اولین جلسه شورای عالی سیاست گذاری در سال جدید/ نظرات مختلف در مورد نحوه مواجهه با انتخابات اخذ و جمع بندی می شود
تغییرات در کارگروه استانهای شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان
اولین جلسه شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان در سال جدید
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 6 تیر 1398 ساعت 11:142019-06-27سياسي

منتجب نیا: لیست امید، لیست اصلاح طلب نبود / در بستن لیست شورای شهر اشتباه رخ داد / همه اشتباهات به شورای عالی سیاست گذاری باز می گردد / شرط گذاشتن برای انتخابات یعنی بازی در زمین رقیب؛ شرط بگذاریم، برایمان فرش قرمز پهن می شود؟


منتجب نیا؛ فعال سیاسی اصلاح طلب می گوید: بی تفاوتی نسبت به انتخابات و کناره گیری هیچ توجیهی ندارد.

باید تلاش کنیم شرایط شرایط مناسبی شود برای حضور مردم نه اینکه بگوییم ما در انتخابات شرکت نمی کنیم یا شرط بگذاریم.

- ؛ چند سال پیش با شعار تغییر وضع موجود و کنار گذاشتن افراطیون و دلواپسان از مجلس وارد گود انتخابات شدند و با تکرار رییس دولت اصلاحات و حمایت هاشمی رفسنجانی لیست امید توانست در انتخابات مجلس شورای اسلامی پیروز شوند؛ از آن تاریخ سه سال است که می گذرد اما جریان چپ درمانده از پوشاندن لباس عافیت به تن وعده هایی که داده بودند کاسه چه کنم برای انتخابات 98 به دست گرفته است.

انها خوب می دانند پیروزی شان در گرو جذب آرا خاکستری است و با نارضایتی موجود بعید است مردم پای صندوق بیایند.

برخی معتقدند بهتر است اگر کاندیداهای درجه یک اصلاح طلب تایید صلاحیت نشدند اصلاح طلبان اساسا وارد انتخابات نشوند موضوعی که رسول منتجب نیا قائم مقام سابق حزب اعتماد ملی در این رابطه معتقد است اصلاح طلبان به هر قیمتی باید در انتخابات شرکت کنند.

او با انتقاد از حجاریان نیز می گوید شرط گذاشتن برای شرکت در انتخابات معنا ندارد.

انتقاد منتجب نیا از ایده تحریم و شرط گذاشتن اصلاح طلبان برای حضور در انتخابات هم جالب است آنجا که می گوید: رقیب فرش قرمز که پهن نمی کند، خوشحال هم می شود.

آنچه در ادامه می خوانید مشروح این گفت وگوست:آقای منتجب نیا! در یک سال اخیر انتقادات زیادی متوجه عملکرد نیروهای اصلاح طلب در مجلس و شورای شهر بوده است.

این انتقادات چقدر بر آینده این جریان در انتخابات 98 تاثیرگذار است؟ در این رابطه یکی از موضوعاتی که مطرح می شود بحث عملکرد اصلاح طلبان است.

این که آیا اصلاح طلبان مسئولیتی را که بر عهده داشتند تنوانستند آن را به اجرا بگذارند یا خیر؟! در دوران اصلاحات و 8 سال ریاست جمهوری آقای خاتمی مسئولیت اجرایی بر عهده اصلاح طلبان بود یا در زمان مجلس ششم و مجلس سوم اصلاح طلبان حضور حداکثری در مجلس داشتند اما در این مرحله مسئولیت اجرایی بر عهده اصلاح طلبان نیست یعنی دولت آقای روحانی دولت اصلاح طلب نیست که عملکرد ایشان را پای اصلاح طلبان بگذاریم و بگوییم این عملکرد اصلاح طلبان است.

تنها نقشی که اصلاح طلبان در این دولت داشته و دارند این است که آقای روحانی را معرفی کردند و در میان کاندیدها در سال 92 و 96 چون کاندیدای مستقلی نداشتند از روحانی حمایت کردند؛ که البته دلیل نداشتن نمایندگان مستقل هم شرایط خاصی بود که در آن مقطع حاکم بود.

یعنی ما در آن زمان کاندیدایی که هم مورد توجه اصلاح طلبان وهم مورد توجه مردم باشد پیدا نمی کردیم و و بهترین گزینه ای که در این شرایط می توانست رای بیاورد خود روحانی بود.

اصلاح طلبان فقط از ایشان حمایت کردند و روحانی کاندیدایی نبود که از میان اصلاح طلبان آمده باشد و تاکنون در طی این 6 سال اصلاح طلبان از دولت حمایت کرده اند؛ هرچند انتقاد هم زیاد کردند و شخصا کم تر روزی است که انتقاد نداشته باشم با این حال از دولتمردان حمایت کرده ایم و حمایت می کنیم.

اما از سوی دیگر نقش اصلاح طلبان در مدیریت کشور هم مهم است.

اصلا دولت آقای روحانی فراتر از اصلاح طلبی و اصول گرایی است و تحت عنوان اعتدال گرا و فرا جناحی عمل می کند.

بنابراین نقش اصلاح طلبان در دولت نقش کم رنگی دارند و نمی توان گفت دولت امروز دولت اصلاح طلب است.

لیست امید، لیست اصلاح طلب نبودفارغ از دولت روحانی، جریان اصلاح طلب در انتخابات 94 و 96 لیستی را وارد مجلس و شورای شهر کرد که امروز انتقادات زیادی نسبت به آنها وجود دارد به طوری که نتوانست رضایت مردم را جلب کنند.

به نظر شما آیا این نارضایتی می تواند مشارکت سیاسی را پایین بیاورد؟واقعیت این است که اعضای لیستی که توانست در انتخابات 94 پیروز شود و به مجلس شورای اسلامی راه پیدا کند همه اصلاح طلب نبودند بلکه کاندیدهای دسته دوم و پایین تر از آن بودند؛ شورای نگهبان کلیه کاندیداهای درجه یک اصلاح طلبان را رد کرد، وفقط 10 تا 20 نفر از آنان باقی ماند بنابراین ناچاره ای بود به جز آنکه کاندیدایی را معرفی کنند که مطلوب شان نبود.

در بستن لیست شورای شهر اشتباه رخ داددرواقع هرکسی که حامی روحانی بود آن را در لیست قرار دادیم بنابراین لیست امید لیست اصلاح طلبی نبود بلکه لیست هواداران آقای روحانی بود که درست یا اشتباه اصلاح طلبان مرتکب آن شدند.

در شورای شهر متاسفانه اشتباه رخ داد و شخصا با این لیست مخالف بودم و تذکری هم به دوستان دادم که از این لیست حمایت نشود و این لیست نمی تواند پاسخ گوی نیاز مردم باشد که پافشاری ها و اصرارها موجب شد تا بزرگان ما از این لیست حمایت کنند و در نهایت این لیست رای آورد.

اما این که مردم دل سرد باشند و پای صندوق کم تر بروند من فکر نمی کنم مسئله صحیحی باشد زیرا مردم علی رغم تمام انتقادات رشد بلوغ سیاسی شان ایجاب می کند در زمان انتخابات وارد صحنه بشوند و حق خودشان را بگریند زیرا انتخابات حق مردم است؛ مردم نمی آیند از حق خودشان بگذرند به این دلیل که یک دولت اشتباه کرده است.

مردم وارد صحنه می شوند و می گویند ما از این دولت ناراضی هستیم و می خواهیم یک دولت دیگری تشکیل دهیم یا مجلس را نپسندیدیم و مجلس دیگری می خواهیم.

آنها خودشان باید ابتکار را به دست بگیرند و انتخاب اصلح تری انجام بدهند.

پیش بینی من این است که مردم حضوری فعال و گسترده دارند اما علت اینکه گفته می شود مشارکت در انتخابات کمتر خواهد بود به دلیل گلایه هایی است که مردم نسبت به دولت دارند.

مردم نباید نسبت به اصل نظام بی تفاوت باشند و باید حضورشان فعال تر باشد و تلاش کنند انتخابشان انتخاب بهتری باشد که این اشتباه تکرار نشود و دیگر اینکه مسائل دولت پای اصلاحات و یا کل نظام نگذارند به هر حال باید کسانی باشند که پاسخگو باشند.

مضاف بر آنکه اصلاح طلبان هم باید تجدیدنظر کنند و افرادی را معرفی کنند که این افراد پای اصلاحات بایستند و پاسخگوی عملکردشان باشند.

همه اشتباهات به شورای عالی سیاست گذاری باز می گردداین یک شرطی دارد و آن اینکه اصلاح طلب ها در قالب احزاب به فعالیت خود ادامه دهندیکی از مشکلات ما در گذشته این بود که احزاب به حاشیه رانده شد و اشخاص جایگزین شدند.

اشخاص را می شود مدیریت کرد و حتی به اشتباه انداخت اما این موضوع در احزاب رخ نمی دهد و احتمالش خیلی کم است چرا که در احزاب یک جمعیت زیادی تصمیم می گیرند و احتمال اشتباه شان خیلی کمتر است لذا کارها باید ارجاع شود به خود احزاب این شوراها و تشکلاتی که تشکیل می شود این ها فقط یک نقش ائتلاف دارد اما تصمیم گیری باید در احزاب انجام شود که در چند سال گذشته ما شاهد چنین چیزی نبودیم و برخلاف آن انجام شده است و نتیجه اش هم ثمره تلخی بوده است بنابراین بهتر از بازگرداندن به شکلی که از اول انقلاب بود یعنی احزاب می نشستند تصمیم گیری می کردند و تقریبا بهترین تصمیم را می گرفتند.

منظور شما این است که شورای عالی سیاست گذاری در این چند سال نتوانسته آن نقش تصمیم گیری را برای اصلاح طلبان داشته باشد؟بله من معتقدم همه این اشتباهات به شورای عالی سیاست گذرای باز می گردد و این موضوع که ما یک شخص را ملاک قرار دادیم و آن را جایگزین احزاب قرار دادیم.

بهتر است در حال حاضر این خاطرات تلخ را کنار بگذاریم و به سراغ تجربه شیرین تحزب و خرد جمعی و به احزاب بها بدهیم که نتیجه اش را هم در کوتاه مدت ببینیم و هم در بلند مدت شاهد نهادینه شدن احزاب باشیم و مردم هم بتوانند به احزاب اعتراض کنند و احزاب هم خود را در مقابل مردم پاسخگو بدانند.

در حال حاضر هیچ کسی پاسخگوی عملکرد لیست امید در مجلس و شوراها نیست چراکه احزاب نقش کمرنگی داشته اند و اشخاص بوده اند که آنها را انتخاب کرده اند و اشخاص هم خود را کنار می کشند و از این طریق از خود سلب مسوولیت می کنند اما احزاب چون یک نهاد مردمی قانونی هستند نمی توانند سلب مسوولیت کنند و مردم هم می توانند به آنها مراجعه کنند انها را مواخذه کنند و انها نیز باید پاسخ دهند.

به نظر شما این جبهه اصلاحات جدیدی که تشکیل شده است و می گویند تغییر نام یافته شورای عالی سیاست گذاری است؛ چقدر می تواند آن نقشی را که شما می گویید ایفا کند؟واقعیت این است که من اصلا نمی دانم ماهیت این جبهه اصلاحاتی که تشکیل شده است چیست و چند حزب در آن عضو است من چون اطلاعاتی در این رابطه ندارم نمی توانم نظر دقیقی هم در این رابطه ارائه کنم.

ممکن است چند جزب به دور هم جمع شده باشند با بخواهند دوباره یک چیزی درست کنند و به جای حزب آن را معرفی کنند.

اصلاح طلبان برای حضور در انتخابات شرط بگذارند، برایشان فرش قرمز پهن می شود؟با تمام صحبت هایی که شد اما و اگر درباره حضور در انتخابات هر روز بیشتر می شود تا آنجا که افرادی از جمله آقای حجاریان و آقای تاجیک و برخی دیگر از چهره های سیاسی اصلاح طلب معتقدند اصلاح طلبان بر سر یک لیست مقتدر و تمام اصلاح طلب توافق کنند و در صورتی که شورای نگهبان تایید صلاحیت کرد وارد انتخابات شوند در غیر این صورت اساسا وارد گود انتخابات نشوند؟من به جد با این نظر مخالفم چراکه برای احقاق حق معنا ندارد.

مانند این است که فردی می خواهد برود و حقش را از جایی بگیرد و بگوید من به شرطی حقم را می گیرم که شما چنین بکنید؛ مسلم است که طرف مقابل می گوید بسیار خوب ما حق شما را هم برمی داریم و خودمان استفاده می کنیم.

برای مثال شریکی می خواهد سهم خود را از شرکت بردارد می گوید به این شرطی سهمم را برمی دارم که فلان اتفاق رخ بدهد؛ کاملا مشخص است که طرف مقابل می گوید شرط را قبول نمی کنم سهم هم خودم برمی دارم.

انتخابات گرفتن حق است مردم باید حق شان را بگیرد معنا ندارد شرط بگذاریم؛ آیا اگر شرط گذاشتیم آنها شرط ما را می پذیرند؟ خیر آنها هرگز به شرط ما عمل نمی کنند.

من یک بار دیگر هم گفته ام اگر ما شرط گذاشتیم فکر نکنیم آنها به اصلاح طلبان التماس کنند یا برای ما به فکر پهن کردن فرش قرمز می افتند خیر آنها از خدا می خواهند که ما در انتخابات شرکت نکنیم و سهم ما را هم خودشان بردارند.

ما باید به مردم بگوییم به صحنه بیایید و حق خودتان را بگیرید.

شرط گذاشتن برای انتخابات یعنی بازی در زمین رقیباین حرف شما به این معنی است که اصلاح طلبان به هر قیمتی وارد انتخابات شوند حتی اگر مجبور شوند نمایندگان دست چندم را به مجلس بفرستند؟بله همین اندازه هم بهتر از این بود که هیچی شرکت نکنیم و صد درصد کرسی ها را به دست انها بسپاریم.

همین که خود مردم تصمیم بگیرند بهتر از ان است که کناره گیری کنند و انتخابات را به رقیب واگذار کنند.

اصلا بی تفاوتی نسبت به انتخابات و کناره گیری هیچ توجیهی ندارد و حضرت امام هم همواره تاکید کرده اند که در دوره های انتخابات شرکت کنند من تعجب می کنم از دوستان عزیزمان که صاحب فکر هستند این بحث را مطرح می کنند این موضوع باعث دلسردی مردم می شود.

باید تلاش کنیم شرایط شرایط مناسبی شود برای حضور مردم نه اینکه بگوییم ما در انتخابات شرکت نمی کنیم یا شرط بگذاریم.

باید تلاش کنیم و اصرار کنیم و از مسوولان بخواهیم منصفانه عمل کنند و رد صلاحیت غیرقانونی نداشته باشند.

مجلسی ها به جای انکه اصلاح انتخابات را محکم پیگیری کنند که خللی در آن راه نداشته باشد به امور دیگری پرداختند؛ دولت هم همینطور؛ من فکر نمی کنم این اصلاح قانون انتخابات به صورتی باشد که راه سواستفاده را ببندد.

اگر ما به جای انکه قانون وضع کنیم و مصادیق تایید و رد صلاحیت را مشخص کنیم دائما به این موضوع فکر کنیم که در انتخابات شرکت نکنیم یا شرط و شروط بگذاریم هیچ سودی ندارد به جز انکه موجب دلسردی مردم می شود.

بنابراین شرط و شروط گذاشتن یا عدم شرکت در انتخابات کمک کردن به رقبا و بازی در زمین آنهاست.


کلید واژه ها: اصلاح طلب - اصلاح طلبان - اصلاح - انتخابات - منتجب نیا - مجلس - انتقاد - شورای - شورای شهر - مجلس شورای اسلامی - لیست - رییس دولت اصلاحات - دولت - شرکت در انتخابات - اصلاحات - هاشمی رفسنجانی - رسول منتجب نیا - حزب اعتماد ملی - انتخابات مجلس - روحانی - اشتباه - ریاست جمهوری - دولت اصلاحات - تایید صلاحیت - شرایط - رابطه - امید - دلواپسان - نارضایتی - مردم

آخرین اخبار سرویس:
خط حزب الله 193 | بی جواب نمی گذاریم

پرداخت مطالبات اولویت دار معلمان تا مهر

حال خوب طالقانی از تشک کشتی تا کمک به نیازمندان

برای حذف گیت ورودی شهرک «باستی هیلز» از من شکایت کردند

ماجرای خودکشی نجفی از زبان خودش

ایجاد تسهیلات لازم برای بهره گیری نسل جوان از فضای مجازی از افتخارات دولت است

به صحنه آوردن جوانان، رسالت سنگین ائمه جمعه

یک نماینده مجلس آمریکا: نباید به سعودی ها اجازه داد یمنی ها را قتل عام کنند

کودکان خیابانی جلوه ای از بی نظمی و ناسلامتی اجتماعی هستند

توضیحات آشنا در مورد جلسه اخیر شورای نظارت بر صدا و سیما

بزرگترین کارخانه تولید دارو در اروپا وقف کار خیر است افتتاح بزرگترین شیرخوارگاه خاورمیانه تا ماه آینده

رای گیری کنگره برای به جریان افتادن روند استیضاح ترامپ

امضای توافق نامه بین ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و 12 دستگاه اجرایی

شورای نگهبان حامی جمهوریت و اسلامیت نظام است

فضای مجازی مشارکت مردم در اداره کشور را آسان تر کرده و روزانه به حاکمان نمره می دهد

تصویری از دیدار رهبری با دانشجویان مجروح حادثه کوی دانشگاه

ساعت بریتلینگ برای عمق سه کیلومتری دریا

افتتاحیه بیست وپنجمین نمایشگاه بین المللی الکامپ حضور رییس جمهور

انتشار دانشنامه اسلام در کرواسی

روحانی: فضای مجازی روزانه به مسئولان و حاکمان نمره می دهد

همایون امیرزاده، عضو شورای فرهنگی اجتماعی وزارت ارشاد شد

پمپئو: آمریکا متعهد به مذاکره بدون پیش شرط با ایران است

روحانی: فضای مجازی روزانه به حاکمان نمره می دهد

وکیل شجریان: در 20 شکایت علیه حسین شریعتمداری منع پیگرد صادر شد

اقدام به 360 مورد طلاق توافقی در آستارا

رییس قوه قضاییه: کودکان خیابانی، جلوه هایی از بی نظمی و ناسلامتی اجتماعی هستند/ متولیان امر باید در این زمینه اقدامات جدی صورت دهند

عضویت ایران در شورای اجرایی اقیانوس شناسی یونسکو

فرمانده نهاجا از اردوگاه ستاری بازدید کرد

پاسخ انجمن قلم به برخی اتهامات به بهانه «روز قلم» و «جایزه قلم زرین»

تربیت 500 استاد تفسیر قرآن در حوزه های علمیه خواهران/ نگاه تربیتی به تفسیر

آتش سوزی در میدان حسن آباد تهران

استارتاپ ها فضای جدیدی برای کسب و کار و ایجاد اشتغال پایدار

رایزنی بشار جعفری با ظریف

ربیعی: تامین بودجه صدا و سیما ربطی به گاندو ندارد

ایجاد کارخانه های نوآوری در کشور

رییس دیوان محاسبات: ضعف کنترل داخلی دستگاه ها ریشه وقوع جرم است

دادگاه قتل میترا استاد

دولت دستمزد کارکنان خدوم را فدای سوگیری های معدود نمی کند

ظریف به آیت الله مظاهری تسلیت گفت

برترین های هفتگی هنر انقلاب

ظریف: با تروریست ها مذاکره نمی کنیم

امیر جهانشاهی: اجرای 20 طرح ساختاری در نیروی زمینی ارتش

دستور روحانی به نوبخت: بودجه صداوسیما با نظر نمایندگان دولت تخصیص یابد

تفاهم نامه خط 10 مترو تهران برای اتصال مترو به نمایشگاه بین المللی تهران امضا شد

سید نجیب حسینی مسئول اجرایی بنیاد بین المللی غدیر در وزارت کشور شد

مردم ایران در برابر وحشیانه ترین تروریسم اقتصادی قرار گرفته اند

شورای نگهبان، حافظ اسلامیت و جمهوریت نظام است/عده ای ناآگاه در داخل کشور همان حرف های آمریکا و اسراییل را می زنند

کارگران در تصمیم گیری و تصمیم سازی ها باید حضور داشته باشند

واکنش توییتری ربیعی به ادعای قطع بودجه صدا و سیما از سوی دولت

روحانی: مردم به مشروعیت حاکمیت نمره می دهند

قوه قضاییه به دنبال ساماندهی مراکز حمایتی غیرمجاز

مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران: کمیسیون پزشکی محمدعلی نجفی بنابر درخواست مقام قضایی و در ساعت اداری انجام شده است

زائران ایرانی در مدینه چه می بینند؟

واکنش ربیعی به شایعات مربوط به بودجه صدا و سیما

رییس قوه قضاییه: کمر کسانی را که با امنیت و قوانین جامعه بازی می کنند می شکنیم

ظریف در سازمان ملل: مردم ما مقابل وحشیانه ترین تروریسم اقتصادی هستند

برای ساماندهی مراکز حمایتی غیرمجاز، ضرب الاجل تعیین شود

خبر 20، چهارشنبه 26 تیر 98

اطلاعیه شهرداری تهران درباره برگزاری پنجمین دوره انتخابات شورایاری های شهر تهران

لزوم حرکت از رگولاتوری به توانمندسازی

شایعه قطع بودجه دولتیِ صدا و سیما جدی شد

ظریف: ترامپ نامه ای به رهبر ایران نداد

ماجرای محرومیت استقلال از دو پنجره نقل و انتقالات چیست؟ +فیلم

روحانی: امروز با یک دنیای دیجیتالی مواجه هستیم  

اجرای طرح جامع مرزبانی در شرق/ برخی مشکلات مرزی با همسایگان حل شد

برای ساماندهی مراکز حمایتی غیرمجاز ضرب الاجل تعیین شود

ربیعی: در مشارکت سیاسی بدون در نظر گرفتن فرهنگ موفق نمی شویم

روحانی: مردم روزانه از طریق فضای مجازی به مشروعیت حاکمیت نمره می دهند

ظریف: ترامپ نامه ای به رهبر ایران نداد

برنامه های شورای راهبری توسعه مدیریت انسانی استان

نقدی به وضع مد و لباس

دولت متعهد به حل مشکلات استارتاپ ها است

کاندیداهای انتخابات شورایاری، وظایف شورایان را مطالعه کنند

رییسی: برای ساماندهی مراکز حمایتی غیرمجاز ضرب الاجل تعیین شود

روحانی: نمی توان فضای مجازی را تعطیل کرد

توضیح سخنگوی دولت در مورد تامین بودجه صدا و سیما

مستند سازی منافقین برای «بی بی سی» به سفارش سیا

نقد جدی به وضعیت فرهنگی که رهای رهاست

سخنگوی پ ک ک: ترور معاون سرکنسولی ترکیه کار ما نیست

تشییع پیکر دو شهید مدافع حرم در قم

فضای مجازی یک فرصت است

علت خنده نجفی در دادگاه چیست؟+عکس

تاکید بر اخلاق گرایی ومردمی بودن وکلا و کارشناسان قوه قضاییه

استارتاپ تحول بزرگ در همه عرصه ها ایجاد کرده است

قیمت مرغ باید متعادل شود

ازدواج سفید هنوز یکی از مسائل جامعه ایرانی نیست

حدادعادل: «داتفا» را قبل از تصویب نهایی به صورت آزمایشی برگزار کنید

اصل جریان خصوصی سازی مشکلی ندارد

در 20 شکایت علیه حسین شریعتمداری منع پیگرد صادر شد

اختتامیه همایش ملی علوم و مهندسی آبخیزداری

تجمع دانشجویان و مردم مقابل سفارت نیجریه در حمایت از «شیخ زکزاکی»

روحانی: مردم روزانه از طریق فضای مجازی به مشروعیت حاکمیت نمره می دهند

تکریم سربازان وظیفه گروهان پاسدار وتامین تیپ 71 پیاده مکانیزه ابوذر

ظریف: مردم ما در برابر وحشیانه ترین تروریسم اقتصادی قرار گرفته اند

وزیر کشور خبر داد: امضای توافق نامه بین ستاد مبارزه با قاچاق کالا و 12 دستگاه اجرایی

تشکر معصومه ابتکار از ظریف/ زنان ایرانی حق دارند که بخواهند تصویر درستی از آنان ارائه شود

افتتاح بزرگترین شیرخوارگاه خاورمیانه تا ماه آینده

رییس جمهور: فضای مجازی یک فرصت است/ فضای مجازی مشارکت مردم در اداره کشور را آسان تر کرده و روزانه به حاکمان نمره می دهد/ دولت همه تلاش خود را برای تقویت فضای مجازی بکار می گیرد

پاسخ 3 عضو شورای نگهبان به شبهات درباره رای گیری ها، احراز صلاحیت ها و انتخابات الکترونیک

اگر به سیاستگذاری معطوف به زنان نپردازیم دچارتحجر می شویم

منتجب نیا: لیست امید، لیست اصلاح طلب نبود / در بستن لیست شورای شهر اشتباه رخ داد / همه اشتباهات به شورای عالی سیاست گذاری باز می گردد / شرط گذاشتن برای انتخابات یعنی بازی در زمین رقیب؛ شرط بگذاریم، برایمان فرش قرمز پهن می شود؟

منتجب نیا: لیست امید، لیست اصلاح طلب نبود / در بستن لیست شورای شهر اشتباه رخ داد / همه اشتباهات به شورای عالی سیاست گذاری باز می گردد / شرط گذاشتن برای انتخابات یعنی بازی در زمین رقیب؛ شرط بگذاریم، برایمان فرش قرمز پهن می شود؟