مطالب مرتبط:
عوامل مؤثر بر انتخاب مواد غذایی در ورزشکاران (قسمت اول)
استرس و مواد غذایی ناسالم از عوامل سرطان
استخدام کارشناس فروش مواد غذایی با خودرو در زنجان
نکات ضروری برای پخت بهداشتی مواد غذایی در ماه رمضان
معدوم سازی 4 تن مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی فاسد در شرق تهران
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 5 تیر 1398 ساعت 05:282019-06-26پزشكي

عوامل مؤثر بر انتخاب مواد غذایی در ورزشکاران (قسمت دوم)


بر اساس مطالعات محدودی که ثبت شده اند، شرکت در رقابت های ورزشی و افزایش عملکرد یکی از مهمترین عوامل مؤثر بر انتخاب مواد غذایی در ورزش های فردی و تیمی می باشد.

- عوامل مؤثر بر انتخاب مواد غذایی در ورزشکاران (قسمت دوم) بر اساس مطالعات محدودی که ثبت شده اند، شرکت در رقابت های ورزشی و افزایش عملکرد یکی از مهمترین عوامل مؤثر بر انتخاب مواد غذایی در ورزش های فردی و تیمی می باشد.

دکتر محمد حضوری؛ متخصص تغذیه در مقاله پیشین به اهمیت انتخاب های غذایی و عوامل مؤثر برآن در ورزشکاران اشاره نموده و بطور مشروح به یکی از مهمترین این عوامل یعنی عوامل فیزیولوژیک که شامل گرسنگی و اشتها، تعادل درشت مغذی ها، توده بدون چربی و متابولیسم پایه و مشکلات گوارشی هستند، پرداختیم.

در این مقاله مطلب را با سایر علل مؤثر بر انتخاب های غذایی ورزشکاران ادامه می دهیم: سبک زندگی، باورها و میزان آگاهی - سبک زندگی و محرک های فرد برای مشارکت در ورزش عوامل مؤثر در انتخاب مواد غذایی می توانند بر اساس ایده آل های فرد در زندگی و ترجیحات فردی تغییر یابند.

به عنوان مثال بر اساس بررسی های انجام شده، برخی مصرف کنندگان که در هنگام خرید نسبت به سلامت محصولات غذایی حساس تر هستند، بیشتر به ورزش پرداخته و در مورد وزن بدن خود بیشتر دقت می کنند!! زنان، افراد مسن تر، افراد با درآمد بالاتر و نیز افراد با تحصیلات بیشتر، اغلب در هنگام خرید این دقت را داشته و رفتارهای مراقبت از سلامت در هنگام انتخاب مواد غذایی در آنان بیشتر است.

بر اساس موارد فوق و با توجه به این نکته که ورزشکاران می بایست همواره دغدغه حفظ وزن و ترکیب بدن مناسب را داشته و برنامه ریزی منظمی برای فعالیت ورزشی داشته باشند، این امر بر انتخاب مواد غذایی در آنان باید تأثیر قابل توجهی داشته باشد.

بر اساس مطالعات محدودی که ثبت شده اند، شرکت در رقابت های ورزشی و افزایش عملکرد یکی از مهمترین عوامل مؤثر بر انتخاب مواد غذایی در ورزش های فردی و تیمی می باشد.

علاوه بر این، الگوی انتخاب مواد غذایی در ورزشکاران بر اساس مقطع موجود از فصل رقابت های ورزشی، نوع ورزش و یا رقابت های فرد تغییر می یابد.

به عنوان مثال در دوره استراحت بین دو فصل انتخاب مواد غذایی در ورزشکاران آزادتر و با حساسیت کمتری همراه است.

در حالی که در فصل رقابت ها و برخی ورزشکاران (نظیر ورزش سه گانه)، به شدت برای انتخاب مواد غذایی خاص و مؤثر بر عملکرد تحت فشار هستند.

مطالعات گواه آن است که ورزشکاران استقامتی نسبت به ورزشکاران رشته های قدرتی بیشتر به محتوای مواد مغذی موجود در مواد غذایی و برنامه غذایی خویش توجه داشته و باور بیشتری به تأثیر این مواد غذایی بر عملکرد خود دارند.

در ورزشکاران عوامل دیگری در سبک زندگی شامل سطح استرس، دوستان و هم تمرینی ها و لذت بردن از مواد غذایی نیز بر انتخاب مواد غذایی تأثیر گذار هستند.

تأثیر سلامتی بر انتخاب غذا سلامتی یک عامل مهم و مؤثر بر انتخاب مواد غذایی بوده و در بهبود رفتارها و عادات غذایی مؤثر است.

به عنوان مثال افرادی که باورها و ارزش های سلامتی را مورد نظر قرار می دهند، میزان بیشتری میوه، سبزی و فیبر غذایی در شبانه روز دریافت می کنند.

از طرف دیگر این افراد رفتارهای سلامت محوری نظیر فعالیت ورزشی یا پرهیز از استعمال دخانیات را بیشتر در نظر دارند.

باورهای بهداشتی مطالعات مختلف نشانگر آن است که در یک جامعه اغلب جوان ترها، مردان و افرادی که درآمد پایینی دارند، کمتر در انتخاب های غذایی خود اصل تأثیر بر سلامتی را در نظر می گیرند.

البته نباید از نظر دور داشت که میزان آگاهی افراد نیز یکی از اصول مهم در این بخش بوده و به عنوان مثال جوانترهایی که اطلاعات بیشتری از تأثیر مواد غذایی بر سلامتی داشتند، انتخاب های غذایی سالم تری داشتند.

البته زمانی که در مورد جامعه ورزشکاران حرفه ای صحبت می کنیم باید به این نکته اشاره کنیم که واژه سلامتی از نظر آنان متفاوت از این واژه در سطح جامعه بوده و به معنای داشتن اندامی مناسب، توانمندی بالاتر و ظاهری بهتر ممکن است تعبیر شود.

همچنین در ورزشکاران در بین اولویت های انتخاب مواد غذایی، تأثیر آن ماده غذایی بر عملکرد به مراتب بیشتر از تأثیر آن ماده غذایی بر سلامتی مورد توجه قرار می گیرد که این اصل به دلیل فشار بالای رقابت ها و تمایل ورزشکاران به پیشرفت می باشد.

آگاهی تغذیه ای آگاهی و باورهای تغذیه ای می تواند بر انتخاب مواد غذایی توسط فرد تاثیرگذار باشد.

آگاهی تغذیه ای به معنای داشتن آگاهی کافی و توانایی استفاده و بکارگیری آن دانش در انتخاب مواد غذایی سالم می باشد.

بر اساس شواهد موجود آگاهی تغذیه ای ورزشکاران بر انتخاب مواد غذایی سالم توسط آنان برای دوران رقابت ها و یا در زندگی عادی مؤثر است.

به همین دلیل در تمام کشورهای دنیا برنامه های آموزشی متعدد برای ورزشکاران برگزار می شود به این امید که با افزایش آگاهی ورزشکاران، بتوانیم نوع و الگوی انتخاب مواد غذایی توسط ایشان را تحت تأثیر قرار دهیم.

به عنوان مثال مطالعات قبلی نشانگر آن است که در بین دانشجویان ورزشکار، با افزایش آگاهی، برنامه غذایی ایشان سالمتر شده و میزان مصرف میوه و سبزی نیز در آنان افزایش می یابد.

البته این بدان معنی نیست که با افزایش آگاهی الگوی مواد غذایی منتخب فرد تغییر خواهد کرد.

به عنوان مثال مطالعات قبلی نشانگر آن هستند که بیشترین میزان آگاهی تغذیه ای در ورزشکاران نخُبه و فعال در عرصه بین المللی وجود دارد.

اما همین ورزشکاران تأثیر مواد غذایی بر عملکرد خویش را همواره به عنوان اولین و اصلی ترین عامل در انتخاب مواد غذایی ذکر کرده اند.

به همین دلیل می بایست الگوی آموزشی ورزشکاران مبتنی بر تأثیر متقابل و دوگانه مواد غذایی بر عملکرد و سلامتی به طور توامان باشد تا بتواند تأثیر بهتری بر انتخاب مواد غذایی سالم در ورزشکاران داشته باشد.

" عوامل روانشناختی * تصور از اندام و وزن بدن تحقیقات نشانگر آن است که وزن بدن یکی از اصلی ترین عوامل در انتخاب مواد غذایی توسط ورزشکاران است به ویژه در رشته های ورزشی با دسته بندی وزنی و یا رشته هایی که شکل و فرم بدن در آنها اهمیت بسیاری دارد.

* مهار ذهنی دریافت غذایی مهار ذهنی دریافت غذایی (Cognitive Dietary Restraint) به معنای محدود کردن هوشمندانه و آگاهانه مواد غذایی برای کنترل وزن بدن می باشد.

این مهار ذهنی از الگوها و قواعد خاص تغذیه ای تبعیت می کند که با مهار مواد غذایی با چربی بیشتر و یا محدود کردن مصرف برخی گروه های غذایی بروز می کنند.

ورزشکاران بر این باور هستند که با بهبود ترکیب بدن و افزایش توده عضلانی می توانند به عملکرد بهتری دست یابند و ظاهری ورزشکارانه داشته باشند.

این وضعیت و گرایش در برخی رشته های ورزشی نظیر ژیمناستیک و شنا شدیدتر بوده و می تواند ورزشکار را مستعد بی اشتهایی عصبی و یا اختلالات خوردن نماید.

در افراد مبتلابه اختلالات خوردن شرایط دریافت مواد غذایی به شدت تغییریافته و فرد ممکن است ازنظر تغذیه دچار کمبودهای شدید و سوءتغذیه گردد.

البته نباید ازنظر دور داشت که میزان و شدت علائم مرتبط با اختلالات خوردن اغلب با سطح رقابتی ورزشکار و نیز جنسیت متغیر بوده و ورزشکاران حرفه ای و نیز زنان بیشتر در معرض ابتلا به این اختلالات هستند.

* گرسنگی لذتی روند رو به رشد و افزایش قابل توجه شیوع چاقی و اضافه وزن نشانگر آن است که انسان ها بیش ازآنچه نیاز دارند و فراتر از اغنای حس گرسنگی خویش غذا می خورند.

در واقع انسان ها غذا را به عنوان پاداشی برای یک پیروزی و یا ابزاری برای کنترل استرس خود می نگرند.

به همین دلیل ورزشکاران را می توان به دو گروه تقسیم کرد.

گروه نخست اعتقاددارند باید غذای بیشتری پس از ورزش میل کرد و گروه دوم معتقد هستند باید صرف غذا کنترل گردد.

نکته قابل توجه آنکه ورزشکاران رشته های با دسته بندی وزنی اغلب از گروهی هستند که موافق با جبران مصرف انرژی پس از ورزش نبوده و صرف غذا را بیشتر تحت کنترل دارند.

عوامل اجتماعی * الگوی غذایی، دسترسی و بازاریابی محصولات غذایی بر اساس شواهد موجود شرایط جامعه و سبک زندگی مردم می تواند بر انتخاب مواد غذایی تأثیر قابل توجهی داشته باشد.

به عنوان مثال امروزه غذاهای آماده و مواد غذایی که زود آماده می شوند، بیشتر مورد استقبال ورزشکاران قرار می گیرد.

بررسی ها گواه آن است که ورزشکاران با توجه به مشغله بیشتر و برنامه ورزشی و تمرینات سنگین، تمایل زیادی به صرف غذاهای آماده و غذاهای با تهیه سریع دارند.

این رفتار به گونه ای است که تبدیل به یک عادت (رفتار پرتکرار) در زندگی آنان شده است.

علاوه بر این، دسترسی به مواد غذایی، حمایت های اجتماعی (نظیر یارانه و سوبسید پرداختی به برخی مواد غذایی) و نیز بازاریابی محصولات سهم بسزایی در مواد غذایی منتخب افراد در سطح جامعه دارد.

عامل دیگر محیط و افراد حاضر بر سر میز غذا هستند.

مطالعات مختلف نشان داده اند که رفتار غذایی ورزشکاران زمانی که با اعضای تیم به سالن غذاخوری مراجعه کرده اند، تا حدودی متفاوت بوده و مواد غذایی سالم تری را انتخاب می کنند.

البته نکته قابل توجه آن است که ایشان پس از ترک سالن غذاخوری، مراجعه مجددی برای مصرف مواد غذایی محبوب خود به سالن غذاخوری داشته اند.

همچنین انتخاب مواد غذایی در جوان ترها و تازه واردهای تیم ورزشی، اغلب تحت تأثیر رفتار غذایی افراد باسابقه و ورزشکاران قدیمی تیم قرار می گیرد.

عامل مؤثر دیگر، رسانه ها، تبلیغات و برچسب محصولات غذایی می باشد.

شواهد موجود گواه آن است که ورزشکاران جوان تر زمانی که تحت کنترل والدین و یا سایر افراد قرار ندارند، اغلب انتخاب های غذایی بر اساس تبلیغاتی که شنیده و یا دیده اند، انجام می دهند.

* مذهب و فرهنگ ورزش در سطوح حرفه ای و بین المللی یک فعالیت جهانی بوده و ورزشکاران از قومیت ها و با گرایشات مذهبی متنوعی در آن مشارکت دارند.

برخی از مذاهب آموزه های غذایی ویژه ای داشته و در بسیاری از مذاهب موجود چنین آموزه هایی کمرنگ تر مشاهده می شود.

به عنوان مثال ورزشکاران مسلمان همواره در مصرف مواد غذایی تهیه شده از گوشت قرمز در سایر کشورها با مشکل مواجه بوده و اغلب ترجیح می دهند تا غذاهای دریایی میل کرده و یا رژیم گیاهخواری را رعایت کنند.

درآمد و وضعیت اقتصادی مسائل اقتصادی را شاید بتوان از مهم ترین عوامل مؤثر بر انتخاب مواد غذایی برشمرد.

تأثیر این عامل از ورزشکاران مبتدی تا ورزشکاران حرفه ای اثبات شده و قابل توجه است.

بر اساس مطالعات موجود حتی در بین ورزشکاران حرفه ای که به طور تمام وقت به ورزش پرداخته و برای آن حقوق مناسبی نیز دریافت می کنند، تعادل بین درآمد و هزینه ها، نقش مؤثری در مواد غذایی مورد انتخاب آنان دارد.

به همین دلیل در برخی کشورها بسته های غذایی باارزش تغذیه ای مناسب و قیمت پایین تر (بر اساس بودجه بندی) جهت ورزشکاران سطوح دانشگاهی تهیه کرده و به آنان ارائه می شود.

بیشتر بخوانید: عوامل مؤثر بر انتخاب مواد غذایی در ورزشکاران (قسمت اول)" برچسب ها: چهارشنبه 5 تیر 1398 - 04:30 تعداد بازدید: 4 تعداد نظرات: 0
کلید واژه ها: مواد غذایی - ورزشکاران - ورزش - انتخاب - ورزشی - افزایش - سبک زندگی - زندگی - مشکلات گوارشی - محصولات غذایی - مصرف کنندگان - برنامه ریزی - مقاله - سلامت - خرید - تحصیلات - استراحت - مشکلات - حساسیت - مراقبت - گرسنگی - برنامه - تغذیه - همراه - درآمد - اهمیت - ترکیب - میزان - رشته - دکتر

آخرین اخبار سرویس:
نگاهی به گام های امیدبخش ایران برای کنترل کامل هپاتیت سی

«گُرگ صفت» باشیم؟!

تامین اجتماعی متعلق به کارگران و بازنشستگان است

رژیم غذایی مبتلایان به بیماری کبد چرب/ بهترین غذاها برای مبارزه با سرطان

واردات دستگاه های ازن تراپی ممنوع است

راهکار های موثر برای داشتن خوابی راحت و آرام

توصیه جدید به میلیون ها مصرف کننده آسپرین

گرمازدگی 118 نفر در ایلام

فوتبالیست زن که دنیا را تحت تأثیر قرار داد

دعوت ازسرمایه گذاران خارجی در حوزه سلامت تربت جام

چه کسانی بیشتر در معرض گرمازدگی هستند؟

همکاری علمی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود و نیزوا عمان

شربتی که چربی های دور شکمتان را آب می کند

ماجرای عجیب یک دارو؛ لوزارتان واقعا سرطان زاست؟

با این رژیم غذایی از ابتلا به دیابت جلوگیری کنید

خدمت بی منت زیر آسمان مناطق محروم

نکته بهداشتی: کمک های اولیه گرمازدگی

شناسایی 6هزار مبتلا به فشار خون بالا

شیوه های کارآمد برای کسب آرامش درونی

روایتی تلخ از یک آسیب اجتماعی

نکته بهداشتی: علائم گرمازدگی

مردان این علائم سلامت را نادیده نگیرند

این گروه های خونی از سرطان در امانند+جزییات

کتابخانه های عمومی آران و بیدگل،برتر در استان

با کودکان بیش فعال چگونه رفتار کنیم؟

اهدای خون بیش از 2400 دامغانی

علل بروز بیماری کبدچرب /رژیم غذایی ویژه مبتلایان این بیماری

توصیه جدید به میلیون ها مصرف کننده آسپرین

مردی با 39 همسر!

فوت و فن تهیه قطاب خانگی

برگزاری نخستین دوره المپیاد بازی های فکری و ورزش های الکترونیک

با کودکان بیش فعال چگونه رفتار کنیم؟

اکسیر جوانی در چیست؟

توصیه جدید به میلیون ها مصرف کننده آسپرین

سالانه چند نفر در کشور بر اثر مرگ مغزی می میرند؟

پرداخت 215 میلیارد ریال مطالبات مراکز درمانی

کمبود پزشک در مراکز درمانی تامین اجتماعی استان

میزان مجاز روزانه مصرف نمک

5 دلیل برای افزودن زنجبیل به صبحانه

کدام گروه خونی از گزند سرطان در امان است؟

دانستنی هایی درباره عصب سیاتیک

یک برنامه غذایی برای کاهش خطر دیابت

افزایش خطر ابتلا به آلرژی با مصرف مکرر آنتی بیوتیک ها

10 راه برای جلوگیری از لخته شدن خون

سفر اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس به بردسکن

با یک رژیم غذایی گیاهی از ابتلا به دیابت جلوگیری کنید

مردان علائم افسردگی را نادیده نگیرند

شبکه های اجتماعی به سلامت کاربران خود می اندیشند!

رونمایی از سامانه اطلاعاتی 200 بیماری و 60 ریسک فاکتور در هفته آینده

مرگ مغزی سالانه 5 تا 8هزار نفر در کشور

لوزارتان واقعا سرطان زاست؟

مشارکت 5000 مادر باردار در طرح کوهورت یزد پیش بینی می شود

چرایی احساس پوچی درون و راهکارهای پیشگیری

استخدام بازاریاب خانم با مزایا جهت بازاریابی مواد غذایی-گرگان

اسیدچرب امگا 6، محافظی برای قلب و عروق

هیچ نوع قرص ضد بارداری نداریم که بدون عارضه باشد

دانستنی هایی در مورد سیاتیک

استرس چطور سلامت جسم را به خطر می اندازد؟

افزایش خطر ابتلا به آلرژی با مصرف مکرر آنتی بیوتیک ها

لوزارتان واقعا سرطان زاست؟

رژیم غذایی ویژه مبتلایان به کبد چرب

واکنش نماینده مجلس به تاخیر وزارت بهداشت در جمع آوری یک داروی پرحاشیه

محققان اصفهانی موفق به ساخت پره های فن هوایی کامپوزیتی شدند

خدمات پزشکی دانشجویان علوم پزشکی زاهدان در قالب اردو های جهادی / بیش از 160 نفر در منطقه محروم استان رایگان ویزیت شدند

چرایی احساس پوچی درون و راهکارهای پیشگیری

تاخیر وزارت بهداشت در جمع آوری داروی لوزارتان قابل پیگیری است

افزایش خطر ابتلا به آلرژی با مصرف مکرر آنتی بیوتیک ها

درمان ایثارگران همواره از اولویت های اصلی بنیاد است

هشدار درباره داروهای لاغری

هشدار درباره مصرف داروهای لاغری بدون تجویز پزشک + مصاحبه

قرص گیاهی برای کنترل دیابت

موفقیت دانشکده پرستاری لامرد در جشنواره سراسری قرآن و عترت وزارت بهداشت

با این نوع دکوراسیون به درمان افسردگی بپردازید

زن انگلیسی به علت حمام کردن با لنز تماسی نابینا شد

خطرات درمان دیرهنگام زردی نوزاد

مجله پزشکی و دانستنی های سلامت

جامعه، مطالعه را حلال مشکلات نمی داند

حکم شرعی تتوی آرایشی بانوان

استخدام کارشناس ایمنی و بهداشت hse با سابقه کار در البرز

سورپرایز ترامپ برای یک عروس و داماد

آغاز مرحله دوم توزیع جعبه های ایمن در مراکز بهداشت اصفهان

سرایت تب کریمه کنگو به تهران شایعه است

سرایت تب کریمه کنگو به تهران شایعه است

علائم گرمازدگی را بشناسید/ برای پیشگیری از گرمازدگی چه باید کرد؟

چهارمین همایش ملی مهندسی پزشکی در شیراز برگزار می شود

استفاده از دانش سلول های بنیادی، از نیازهای اولیه خراسان شمالی است

نسخه خوراکی برای درمان پسوریازیس

چه عواملی مانع از رشد کودکان می شوند؟+ راه درمان

صبحانه را حذف نکنید

آسیب شنوایی کودک 4 ساله / ضرورت بررسی قصور پزشکی

خطرات درمان دیرهنگام زردی نوزادان

بهترین غذاها برای مبارزه با سرطان

مردان این علائم سلامت را نادیده نگیرند

6 ترفند خانگی که لبخندی زیبا به شما هدیه می کند

کاهش سن ابتلا به سرطان روده

تقویت موی سر با ماسک های گیاهی

استخدام شرکت ارمغان سلامت / اصفهان

حکم شرعی تتوی آرایشی بانوان

شبکه های اجتماعی به سلامت کاربران می اندیشند!

مراقب این خطرِ گرم باشید!

عوامل مؤثر بر انتخاب مواد غذایی در ورزشکاران (قسمت دوم)

عوامل مؤثر بر انتخاب مواد غذایی در ورزشکاران (قسمت دوم)