مطالب مرتبط:
جزییات 4 خبر ویژه امروز شنبه اول تیرماه 1398
جزییات 6 خبر ویژه امروز دوشنبه سوم تیرماه 1398
جزییات 8 خبر ویژه امروز شنبه 28 اردیبهشت 1398
بخش خبری 13:30 سه شنبه چهارم تیرماه 1398 یزد
جزییات 6 خبر ویژه امروز سه شنبه 31 اردیبهشت 1398
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 4 تیر 1398 ساعت 20:322019-06-25اقتصادي

جزییات 5 خبر ویژه امروز سه شنبه چهارم تیرماه 1398


- گلایه های اصناف از دولت درباره ظرفیت های خالی و موانع کسب و کار ظرفیت های خالی، فشار مالیاتی، موانع کسب و کار و سهم ناچیز از تصمیمات دولتی محورعمده انتقادات اصناف از دولت است.

روزنامه همشهری ضمن انتشار این مطلب نوشت: گلایه های اصناف از ظرفیت های خالی این بخش، قوانین دست و پاگیر مانع کسب و کار، فشار مالیاتی و سهم ناچیز این بخش در سیاست گذاری های دولتی باز هم دستاوردی جز تکرار وعده های مسئولان دولتی برای رفع این مشکلات نداشت.

همایش روز ملی اصناف با حضور دست اندرکاران بخش صنعت، معدن و تجارت به محلی برای گلایه های فعالان صنفی از مشکلات مبتلابه این بخش و تکرار وعده های وزیر صنعت برای رفع این تنگناها تبدیل شد.

رییس اتاق اصناف کشور بر لزوم تقویت ارتباط صنایع بزرگ، اصناف تولیدکننده و آموزش کافی و تامین مالی این واحدها تاکید و اعلام کرد، گرچه اشتغال در اصناف بسیار ارزان تر از صنایع دیگر است اما اکنون به دلیل مشکلات برقراری ارتباط بین صنوف تولیدی و صنایع بالادستی، کمتر از 20 درصد اصناف در حوزه تولید و اشتغال فعال اند.

عضو هیئت رییسه اتاق اصناف ایران نیز به گلایه از تداوم برخی تنگناهای پیش روی فعالان صنفی پرداخت و گفت: با وجود حدود 46 هزار عضو اتاق اصناف و نزدیک به سه میلیون واحد صنفی در کشور هنوز اصناف جایگاه مشخصی در سیاستگذاری های دولتی ندارند، باید بررسی شود که ضعف تشکل های صنفی یا عدم رغبت دولت مانع ایفای نقش پررنگ تر این نقش است؟ابراهیم درستی افزود: هنوز هم اصناف در مورد قانون نظام صنفی، پرداخت مالیات، فضای کسب و کار و.

با تنگناهای بسیاری مواجه هستند این در حالی است که تجربه نشان داده حضور اصناف در تصمیم گیری های دولتی باعث سیاست گذاری های جامع تر می شود.

انتظار داریم تا نقش اتاق اصناف همانند اتاق های بازرگانی در تصمیم سازی های دولت پررنگ تر شود تا اصناف به جایگاه واقعی خود برسند.

سی ان ان: ناوهای آمریکا در تیررس موشک های ایران استشبکه تلویزیونی سی ان ان می گوید ناوهای آمریکا در تیررس موشک های پیشرفته ایران هستند.

خبرنگار این شبکه در گزارشی اعلام کرد: ایران از موشک های پیشرفته بالستیکی برخوردار است که قادر است ناو هواپیمابر آمریکایی را مورد هدف قرار دهد.

یک مقام بلندپایه نظامی ایران گفت چنین آزمایشی پیشتر بر روی یک سکویی که دو سوم اندازه واقعی یک ناو هواپیمابر آمریکایی بوده صورت گرفته و آن را مورد اصابت قرار داده است.

سی ان ان خاطرنشان کرد: یک فرمانده ارشد نظامی دیگر ایران گفته است ایران به دقت رفتار آمریکا در خلیج فارس را زیر نظر دارد و چنانچه آمریکایی ها دست به هرگونه تحرکی بزنند پاسخ کوبنده ای در کل منطقه به آن داده خواهد شد.

گزارشگر سی ان ان گفت ایران تحرکات آمریکا در منطقه را رفتاری غیرقانونی و حتی دزدانه می داند.

آنها اکنون از موشک های نقطه زن برای زدن اهداف متحرک سخن می گویند.

عملکرد روحانی و اطرافیان او اعتبار اصلاح طلبان را به باد دادعضو فراکسیون مشارکت می گوید مشکلاتی که امروز برای اصلاح طلبان ایجاد شده، زیر سر اطرافیان روحانی است.

احمد شیرزاد در روزنامه آفتاب یزد نوشت: آشنا اخیراً طی توییتی جریان اصلاحات را مورد هدف قرار داد و در کنایه ای به اصلاح طلبان نوشت: مشکل از اعتبار سوخته فرماندهان سابقی است که مردم باید به تکرار می کنم آنان پاسخ مثبت و به جوانان سیما ساخته رأی بدهند.

باید اذعان داشت که این نخستین بار نیست برخی از اعضای حلقه روحانی اظهاراتی در جهت کمرنگ نشان دادن نقش اصلاح طلبان در انتخابات اخیر مطرح می کنند.

قبل از این نیز واعظی در سخنانی سعی کرد که حمایت اصلاح طلبان از روحانی را زیر سؤال ببرد.

از این رو، پرسشی که به میان می آید، این است که چرا اطرافیان رییس جمهور در پاستور گاه و بیگاه چنین اظهاراتی به میان می آورند؟ آنها چه هدفی را به ویژه پس از پایان دولت روحانی دنبال می کنند؟ اعتدالگرایان در حالی حمایت اصلاحات را در انتخابات اخیر از روحانی نادیده می گیرند و به دنبال جدا کردن راه خود از اصلاح طلبان هستند که هنوز مشخص نیست خود برای ماندن در عرصه سیاست ورزی چه سرمایه ای دارند.

یاران روحانی دارای یک حزب مشخص هستند اما با این همه تصور نمی رود که این جریان در صورت عدم بازسازی تشکیلاتی بتواند در آینده کارساز باشد.

از این رو، اظهارات آشنا را باید از این حیث مورد بررسی قرار داد که اگرچه جریان اصلاحات با مشکلاتی در عرصه اجتماعی روبروست و همان طور که اعلام شد به سادگی نمی توان آرای مردم را در انتخابات آتی برای اصلاح طلبان جلب کرد اما مشکلاتی که برای جریان اصلاحات ایجاد شده به دلیل حمایت از روحانی بوده است.

به عبارتی در پی مشکلات به وجود آمده برای دولت، اصلاح طلبان دچار مشکل شدند.

بنابراین بر کسی پوشیده نیست اگر اصلاحات امروز با مسائلی روبروست، یاران روحانی در دولت به ویژه واعظی، آشنا و نوبخت در پدید آمدن این مشکلات بی تأثیر نبودند.

از این رو، وضعیت چنان نبوده که آشنا و سایر دولتمردان روحانی بدون هیچ نقص و ایرادی عمل کرده باشند و مشکل از اصلاحات باشد.

امروز اگر بنا به ادعای آشنا، اعتبار اصلاحات سوخته به دلیل عملکرد روحانی و اطرافیان اوست.

در همین حال روزنامه آرمان نیز به قلم جوادی حصار و در واکنش به توییت آشنا نوشت: جای بسی تعجب است که اطرافیان رییس جمهور به جای پرداختن به امور کشور و طرح راه حل برای خروج از شرایط اقتصادی و معیشتی فعلی با نوعی فرافکنی دست به تخریب جریان حامی دولت یعنی اصلاح طلبان و به خصوص رییس دولت اصلاحات می زنند.

البته این مساله جدید نیست و پیش از این نیز رییس دفتر رییس جمهور با بیان اینکه دولت وامدار هیچ جریانی نیست حمایت های اصلاح طلبان را نادیده انگاشته بود.

در این راستا می توان چندین دلیل برای اینگونه رویکردها از سوی اطرافیان رییس جمهور برشمرد.

یکی از این دلایل ممکن است بدفهمی و درک ناصحیح از شرایط باشد.

دوم اینکه تصور کنند جایگاه رییس دولت اصلاحات و اصلاح طلبان کاهش یافته به نحوی که اگر خودشان را با این مجموعه گره بزنند ممکن است برایشان آسیب زا باشد.

اصلاح طلبان و رییس دولت اصلاحات اگر در جایی هم متضرر شده باشند، این کاهش مقبولیت احتمالی ناشی از ناکارآمدی، مسامحه و اهمالی است که دستگاه های دولتی و پیرامونیان آقای روحانی در دولت ایجاد کردند.

اکنون اصلاح طلبان متهمند به اینکه حامیان این دولتند، بارها گفته شده که اصلاح طلبان نباید چک سفید امضا به آقای روحانی و یارانش بدهند، اما اکنون که خود آنها داوطلب چنین کاری هستند به نظر می رسد بیشتر از این هزینه کردن برای چنین رفتارها و اندیشه هایی کاستن از قدر و قیمت اندیشه اصلاح طلبی است.

ژنرال آمریکایی: راه را اشتباه رفتیم و به ایران باختیمیک ژنرال آمریکایی می گوید: مسیر را در باره ایران اشتباه رفتیم و ترامپ باید بپذیرد که استراتژی بردن ایران به گوشه رینگ، رفتار این کشور را تهاجمی تر خواهد کرد.

مایکل اسمیت، دریادار بازنشسته آمریکا که بیش از 20 سال در ارتش آمریکا خدمت کرده و هم اکنون رییس یک کالج آمریکایی است در یادداشتی در وب سایت تحلیلی لوبلاگ، با انتقاد از سیاست ترامپ در مقابل ایران، پیامدهای سقوط پهپاد آمریکایی به دست نظامیان ایران را مورد بررسی قرار داد و نوشت که زمان آن فرا رسیده تا راهکاری جدی برای کاهش تنش با ایران بیابد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبر آن لاین، این ژنرال آمریکایی می نویسد: دولت ترامپ همچنان ناتوان از ترسیم یک استراتژی مناسب در راستای منافع ملی آمریکا در مقابل ایران است و این مسئله به سرعت در حال تبدیل شدن به یک سرشکستگی بزرگ به دلیل سستی و اهمال در انجام وظایف است.

این در حالی است که بسیاری از دیپلمات ها و متخصصان نظامی از ماه ها قبل بر این مسئله تاکید کرده بودند.

اعمال سیاست کورکورانه فشار حداکثری بر ایران که فاقد نتایج واقع بینانه است آرام آرام منطقه را به لبه یک درگیری جدید در خاورمیانه سوق می دهد.

افزایش فشار، بیانیه های جنگ طلبانه و در نهایت سیاست انزوای دیپلماتیک، رفتار ایران را به میل آمریکا تغییر نداده است.

حمله اخیر به دو تانکر دقیقا اوج تنش میان ایران و آمریکا را نشان داد و حالا در اتفاقی جدید نیروی دریایی آمریکایی می گوید که ایران یک پهپاد آمریکایی که در آب های بین المللی در حال پرواز بوده را ساقط کرده و ایران می گوید که پهپاد مذکور مرز هوایی را نقض کرده بود.

ایران و آمریکا می توانند هر کدام ادعاهای خود را در این باره مطرح کنند، اما آنچه در این میان مهم به نظر می رسد این است که کاخ سفید در این بازی باخت و حتی نمی تواند توجیه متقاعدکننده ای برای سیاست فشار حداکثری علیه ایران ارائه کند.

آمریکا در وضعیتی نیست که بتواند همان سیاست اشتباهی که کشور را به سمت جنگ عراق سوق داد، تکرار کند و این انتظار را داشته باشد که درخواست ها و ادعاهایش از سوی جامعه بین المللی پذیرفته شود.

برخلاف همه مشاوره هایی که ارائه می شود، راهکار مقابله با ایران، ارسال تجهیزات و یا نیروی نظامی به منطقه نیست.

هر اقدامی در این مسیر باید متمرکز بر راهکار و راه حلی باشد که ایران را به میز مذاکره نزدیک تر کند.

کاخ سفید تصور می کند که افول اقتصاد ایران و کاهش صادرات نفت، تهران را به زانو درآورده و پای میز مذاکره برای خواسته های آمریکا می آورد.

این تصور کاملا اشتباه است.

در واقع تهران، به سیاست چماق واشنگتن واکنش نشان داد، و نه به سیاست هویج، و متعاقبا نه تسلیم شد و نه امتیازی داد.

آمریکا باید بپذیرد که در سیاستش در مقابل ایران شکست خورده است و اذعان کند که استراتژی بردن ایران به گوشه رینگ، رفتارهای این کشور را تهاجمی تر خواهد کرد و این مسئله می تواند بر جریان عبور و مرور جهانی نفت تاثیر بگذارد.

دولت ترامپ باید انتظار تسلیم شدن ایران را فراموش کند، چرا که این انتظار با بسته شدن حساب های آنها و یا ارسال نیروها و تجهیزات نظامی به خلیج فارس برآورده نخواهد شد.

پرزیدنت ترامپ باید رفتار دگماتیسم خود در مقابل ایران را به پراگماتیسم تغییر دهد.

فقدان هماهنگ کننده اقتصادی دولت را از مهار رکود بازداشته استبخش صنعت با رشد منفی 6/9 درصد پیشتاز عدم بهره وری و تنزل رشد اقتصادی بوده است.

کارشناسان بر این باورند که وزارت اقتصاد نتوانسته وظیفه خود را برای برنامه ریزی اقتصادی کلان و میان سازمانی به خوبی ادا کند.

روزنامه آرمان به قلم مستخدمین حسینی(معاون پیشین وزیر اقتصاد) نوشت: کاهش رشد اقتصادی از سال 96 پیش بینی می شد.

حتی من در آن سال بیان کردم که قطعا در سال 97 رشد اقتصادی ما مثبت نخواهد بود؛ علائمی از عدم تصمیم گیری مناسب در آن شرایط وجود داشت که موجب رشد منفی اقتصاد و کاهش سطح رفاه جامعه شد.

همین تحلیل برای سال 98 نیز صادق است.

علت این پیش بینی که مورد اتفاق کارشناسان است این بود که با توجه به اینکه شرایط اقتصادی تغییر کرده، یک برنامه منسجم اقتصادی در شرایط تحریم و جنگ اقتصادی، تنظیم و ارائه نشده و در معرض دید جامعه قرار نگرفته است تا جامعه، فعالان اقتصادی و بنگاه های تولیدی از آن مطلع باشند.

الآن هم که در پایان خرداد هستیم اعتقاد دارم هنوز 9 ماه دیگر فرصت داریم و زمان کافی داریم که برنامه ای مختص شرایط ویژه ای که در آن به سر می بریم، تهیه کنیم.

اما مشکل اینجاست که دولت هنوز نمی داند با ارز 4200 تومانی چه کند؟ گویا رودربایستی هایی دارد.

آیا این ارز را برای کالاهای اساسی بدهد؟ آیا مابه التفاوت ریالی ارز ترجیحی نسبت به ارز نیما را در اختیار مردم بگذارد؟ آیا آن را در بودجه و ساز و کار تعیین شده در بودجه هزینه کند؟ اینها را نمی داند.

به هر حال اقتصاد هم روند خود را طی می کند و این گونه که پیش می رود اثرات منفی بر بخش های مختلف می گذارد.

بیشترین بار منفی سال 97 را حوزه صنعت داشته است.

اقتصاد ما در دوره رکود است و این دوره هم تعابیر خاص خود را دارد.

همچنین نسخه برون رفت از رکود اقتصادی وجود دارد.

اما وقتی ما برنامه های دولت را در حوزه های اقتصادی نگاه می کنیم و حتی نگاه مجلس را به این حوزه می بینیم مشاهده می کنیم که واقعا دغدغه اصلیشان این نیست.

درست است که بحث هایی را در صحن علنی مطرح می کنند اما بیشتر حرف درمانی است و اینکه بگویند ما وظایفمان را انجام دادیم، مشکل را بیان کردیم و در مجلس نطق کردیم.

یعنی می بینیم که هم دولت و هم مجلس، وظایف ذاتی که مردم به خاطر آن به آنها رای داده اند را در عرصه عمل به مورد اجرا نمی گذارند.

من همواره تاکید داشته ام که دولتی می تواند موفق باشد که وزارت اقتصاد و دارایی آن قوی و جسور باشد؛ در عین حال، وزارتخانه ای که وظیفه اصلی آن تنظیم روابط اقتصادی است را به خوبی دریابد.

این تنظیم گری روابط اقتصادی، تعامل بسیار جدی میان وزیر اقتصاد و سایر مسئولان اقتصادی مانند رییس کل بانک مرکزی، رییس سازمان برنامه و بودجه، وزیر صمت و غیره باید ایجاد کند.

جایگاه این وزارتخانه همین است.

این جایگاه نه تنها در ایران بلکه در جهان هم چنین است و پس از رییس جمهوری یا نخست وزیر، بیشتر بار روی دوش وزارت اقتصاد است.

در کشور ما هم قبلا همین گونه بوده است.

جایگاه وزارت اقتصاد یک جایگاه متفاوت و عام است.

مثلا جایگاه وزارت نفت، کشاورزی یا صمت یک جایگاه خاص است که در آن تعریف محدوده عملیاتی وجود دارد.

اما وزارت اقتصاد در بازارهای مالی نقش دارد و محدود نیست؛ در بازار پول، سرمایه، تولید، تعرفه بازرگانی و غیره نقش ایفا می کند.

متاسفانه دولت نتوانسته در حوزه اقتصاد و تیم اقتصادی یک هماهنگی را شکل دهد که بتواند خروجی قابل درکی برای جامعه داشته باشد.

در واقع این هماهنگی دیده نمی شود.

مثلا وظیفه اصلی بانک مرکزی، حفظ ارزش پول ملی است.

این نقشی است که بانک مرکزی در هر دولتی ایفا می کند.

آیا در این دولت ایفا کرده است؟ بیشترین کاهش ارزش پول ملی اتفاقا در همین دولت در اقتصاد ما رقم زده شد و به یادگار ماند! یا در وزارت اقتصاد بخش های مرتبط با حوزه در آمدزایی این وزارتخانه مانند گمرک یا بازار سرمایه تا چه میزان از توان خود استفاده کرده اند؟ به هر حال وزارت اقتصاد و دارایی یکی از اعضای اصلی شورای پول و اعتبار است و حرف ها و جسارت های وزارت اقتصاد می تواند در آن شورا تعیین کننده باشد؛ اما متاسفانه این اثرگذاری را خیلی کمرنگ می بینیم.

دوره حضور وزیر کنونی و پیشین اقتصاد، یکی از کمرنگ ترین حضورهای وزارت اقتصاد در اقتصاد ملی است؛ انگار که اصلا وجود خارجی ندارد.

بنابراین در حال حاضر نمی توان گفت که وزارت اقتصاد نقش تاریخی و وظیفه خود را بخوبی انجام داده است؛ زیرا در آن ضعف های عدیده ای وجود دارد.

برای مثال، تا چند روز گذشته سازمان امور مالیاتی رییس نداشت و با سرپرست اداره می شد؛ حتی وزیر محترم در انتخاب رییس این سازمان گله کرده بودکه این رییس تحت فشار انتخاب شده و تمایل وزیر نبوده است.


کلید واژه ها: اصناف - دولت - ایران - آمریکا - اتاق - هواپیمابر - مشکلات - آمریکایی - مالی - تولید - تصمیم - روزنامه همشهری - فضای کسب و کار - نظام - موشک - اشتغال - نظامی - تصمیم گیری - خلیج فارس - وزیر صنعت - شبکه - کشور - نشان - صنعت - وعده - مسئولان - روزنامه - همشهری - قوانین - انتظار

آخرین اخبار سرویس:
70 میلیارد تومان اعتبار تا تکمیل بیمارستان تخصصی جامع زنان ارومیه

شوک مثبت ورود خانه های خالی به بازار

راهکار هایی برای افزایش سرمایه و دارایی بانک ها

2 مشکل مهم صنعت خودرو

رییس کل بانک مرکزی: نقدینگی کشور را به طور هدفمند به سمت تولید می بریم

انشعاب های غیرمجاز؛ دلیل قطع آب در ایلام

جای خالی بخش خصوصی در کشاورزی کردستان 

برای خانه در محله سئول چقدر باید هزینه کرد؟

6خوشه صنعتی جدید در قزوین ایجاد می شود

دختران پرتغالی و تاج گل هایی به این بزرگی!/عکس

تاثیر کاهش قیمت دلار بر بازار خودرو +جدول

مظنه آپارتمان در منطقه شهرآرا

استخدام نماینده علمی فروش آشنا با زبان انگلیسی و کامپیوتر در تهران

قیمت مسکن در محله شادآباد

استخدام ویزیتور آرایشگاهی خانم برای یک شرکت واقع در تهران

مردم کدام کشورها بنزین ارزان مصرف می کنند؟! +اینفوگرافی

واردات بیش از 7 میلیون دلار شارژر باطری به کشور

درخواست 56 میلیارد تومانی ماریتیمو برای فروش عابدزاده

یک فرصت طلایی برای ایران

از شرکتهای بی نام و نشان خودرو نخرید

لزوم دریافت مالیات از خانه های خالی

دانشگاه فنی و حرفه ای در مسیر رونق تولید حرکت می کند

مسکن از دلار جلو زد

نگرانی از طرح حذف یارانه‎ها در اصلاح ساختار بودجه/ نسخه صندوق بین المللی پول با اقتصاد کشورها چه کرد؟

رمز و راز سقوط آزاد دلار در روز های اخیر

گل دیدنی فردوسی پور به سبک زلاتان

ممنوعیت واردات 1448 قلم کالا به کشور

توضیح تلویزیون درباره تبلیغات شرکت دوغی!

سارقان برق در ایلام

استخدام حسابدار مسلط به کار با کامپیوتر در تهران

استخدام کادر بازرگانی و فروش در مجموعه صنعتی و تجاری معتبر

سقوط آزاد ارزش پول انگلیس

رییس صندوق جهانی پول استعفا می کند

قیمت پراید تکان خورد/ 111 به کم تر از 50 میلیون تومان رسید

11 نقطه در شهر تبریز برای ساماندهی دستفروشان تعیین شد

شناسایی 1200 حلقه چاه غیر مجاز در اهر

محکومیت گرانفروش کاغذ در تبریز

لزوم برخورد با عطاری های متخلف با استفاده از ظرفیت های قانونی

تخصیص بیش از 34 هزار میلیارد ریال برای احیای دریاچه ارومیه تا پایان سال 97

کاهش 46 درصدی صادرات کالا از گمرک بازرگان

حضور فعال جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی در نمایشگاه بین المللی صنایع گوانگجو چین

نرخ بیکاری اصفهان تک رقمی می شود

تخصیص 2 هزار و 500 میلیارد تومان اعتبار برای 70 هزار واحد مسکن سیل زده

ما هیچ رهبری غیر از حضرت آیت الله خامنه ای نداریم

گزارش وزیر نیرو از 11 برنامه مدیریت مصرف برق/ توزیع و مصرف برق تحت کنترل است

استخدام اتوکار خانم در محدوده ی گلشهر کرج

اجرای آسفالت بیش از 3 میلیون متر مربع در روستاهای کهگیلویه و بویراحمد

سم پاشی 8750هکتار از اراضی گچساران علیه ملخ های مهاجم

اعلام آمادگی وزیر نفت برای سرمایه گذاری در صنعت نفت و گاز کهگیلویه و بویراحمد

تخصیص اعتبار به پروژه های بالای 70درصد کهگیلویه در کمیته برنامه ریزی

جمع آوری زباله گرگانی ها از 10 شب

رونق یک کارخانه فرآوری زیتون، 54 کارگر جدید را مشغول به کار کرد

دیدار فرمانده سپاه نینوا با مسئولین شهری گرگان

پرداخت روزانه بیش از 10 میلیارد تومان تعهدات بیمه ای توسط تامین اجتماعی گیلان

پایان برداشت گل گاوزبان در گیلان

کاهش ازدواج و افزایش طلاق در لرستان بروجرد رتبه اول طلاق را دارد

کوپن بخشی از اصلاح ساختار بودجه است

مسکن از دلار جلو زد

اصلی ترین عوامل موثر در کاهش قیمت ارز

آموزش مهارت مشاغل خانگی به سربازان

تولید کتاب در سراشیب سقوط

تولید هر بیت کوین برابر مصرف برق 24سال یک مشترک خانگی است

یورونیوز: رنو با خروج از ایران، زیان مالی بسیاری متحمل شد

چرا در حریم خصوصی دیگران دخالت می کنیم؟

جدول نرخ سکه و ارز در تاریخ 98/4/26

قیمت خودروهای داخلی در بازار 98/4/26

خسارت سنگین خودروساز فرانسوی با خروج از ایران

ثبت انبارها در سامانه الکترونیکی سازمان صنعت و معدن، مبارزه با احتکار

افزایش صادرات تجهیزات نظامی سوییس

استقبال از اجراهای خیابانی در تبریز

قیمت شیشه شیر در بازار + قیمت

مظنه خرید لنز دوربین عکاسی چند؟ + جدول

کالای خواب طبی در بازار چند؟ + قیمت

دفتریادداشت را در بازار چند بخریم؟ + جدول

جدیدترین قیمت انواع خرما + جدول

قیمت برنج ایرانی بسته بندی در فروشگاه ها + جدول

احیا ظرفیت های خالی کارخانجات لوازم خانگی

چگونه بتوانیم راحت تر چربی بسوزانیم؟

معرفی برخی تکنیک های رایج مغالطه

اصول و اهمیت ایمنی استخر رفتن

ابراهیم درستی: گوشی های GLX در ایران مونتاژ می شوند

دلار و سکه با خودرو در سراشیبی/ سیاست های دولت نتیجه داده است؟

کاهش 75 درصدی اسقاط خودروهای فرسوده/ کاهش 56 درصدی شماره گذاری خودروهای نوشماره

کاهش 75 درصدی اسقاط خودروهای فرسوده/ کاهش 56 درصدی شماره گذاری خودروهای نوشماره

حقوق دانشجو معلمان 400 هزارتومان افزایش می یابد

قیمت طلا، قیمت سکه، قیمت دلار، امروز چهارشنبه 98/4/26+ تغییرات

ابراهیم درستی: گوشی های GLX در ایران مونتاژ می شوند

درج فهرست توانمندی های تولیدی و خدماتی کشور در سامانه

35 ماه مطالبات معوقه 600 نفر از کارکنان دفاتر سهام عدالت پرداخت شد

9 فروند شناور سنگین تحویل مرزبانی می شود

مسابقات قرآن شهرداری ها در سطح کشور برگزار می شود/ پیشنهاد حمایت از منتخبان جشنواره آیه های مهربانی

بازدید مدیراستانی بانک ایران زمین از کارخانه پروفیل فولاد آپادانا

راه اندازی سامانه بورسار در بانک شهر

دمای هوا تا 50 درجه افزایش می یابد

انتصاب مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صمت

وزیر نیرو: وضعیت توزیع و مصرف برق تحت کنترل است

سد و نیروگاه چم شیر را بیشتر بشناسید

چرا بورس ریزش کرد؟

3 نوشیدنی که فشار خون را کاهش می دهند

افزایش قیمت گندم منتفی است

جزییات 5 خبر ویژه امروز سه شنبه چهارم تیرماه 1398

جزییات 5 خبر ویژه امروز سه شنبه چهارم تیرماه 1398