مطالب مرتبط:
239 برنامه عملیاتی برای توسعه منطقه آزاد ماکو تدوین شد
تدوین برنامه توسعه کیش در اولین نشست شورای راهبردی آغاز شد
تدوین برنامه راهبردی توسعه فرهنگ و هنر اردکان آغاز شد
در کمیته فنی تدوین برنامه سوم توسعه شهر تهران صورت گرفت تهیه پیش نویس سطح راهبردی برنامه شهر تهران
توسعه شهرها در گرو تدوین برنامه راهبردی است
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 22 خرداد 1398 ساعت 13:252019-06-12سياسي

بن بستی برای نگاه توسعه ای در شهرری نداریم/ تدوین برنامه راهبردی منطقه 20 با رویکرد افزایش رضایتمندی شهروندان


شهردار منطقه 20 در جلسه شورای معاونین و مدیران منطقه گفت: تفاوت ری با دیگر مناطق شهر تهران این است که هویت شهری جداگانه ری باعث می شود که در مناسبت های مختلف استقلال داشته باشد و پایگاهی همچون حرم حضرت عبدالعظیم (ع) باعث شده است خیل عظیمی .

- خبرگزاری آریا- شهردار منطقه 20 در جلسه شورای معاونین و مدیران منطقه گفت: تفاوت ری با دیگر مناطق شهر تهران این است که هویت شهری جداگانه ری باعث می شود که در مناسبت های مختلف استقلال داشته باشد و پایگاهی همچون حرم حضرت عبدالعظیم (ع) باعث شده است خیل عظیمی از شهروندان در این منطقه حضور بیابند که این مسئله مستلزم خدمات رسانی ویژه به آنها است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری آریا از ری، فرهاد افشار در این خصوص افزود: در دیگر مناطق خدمات رسانی ویژه در مناسبت ها از طریق سازمانها و ستادهای شهر تهران پشتیبانی می شود که شهرداری منطقه 20 به واسطه قرار گرفتن در پهنه جنوبی شهر تهران و عدم آگاهی مدیران بالادستی از موقعیت ویژه، شهرری از این مزایا برخوردار نیست و بار انجام مراسم در مناسبتهای ویژه با این حجم جمعیت به دوش منطقه است.

وی گفت: امیدواریم با برجسته کردن فعالیتهای جاری در منطقه جایگاه ویژه ای برای شهرداری منطقه 20 لحاظ کنیم و به تبع آن امکانات ویژه در اختیار منطقه قرار گیرد تا در مناسبتها خدمات بهتری به شهروندان ارائه شود.

صرفه جویی و مدیریت منابع در اولویت فعالیت های شهریافشار با بیان اینکه مدیریت در شرایط کنونی کشور نیازمند نگاه خاصی از سوی مدیران شهرداری به عنوان سازمان اجرایی است، افزود: یکی از موارد مهم کنونی کشور بحث صرفه جویی است که این مسئله از تدابیر مهم شهردار تهران نیر محسوب می شود و در شرایط حاکم نیز نیازمند توجه ویژه به این مسئله است.

وی افزود: تدابیر اتخاذ شده در حوزه های مختلف تاثیر مهمی در مدیریت هزینه مجموعه شهرداری منطقه 20 خواهد داشت و کاهش مصرف انرژی و تعیین الگوی مصرف در حوزه های محیط زیست و فضای سبز از نمونه های بارز در مدیریت مصرف منابع هستند که بایستی مدیریت شود.

احصاء نقطه نظرات شهروندان در خصوص عملکرد مدیریت شهریافشار در ادامه تزریق امید در جامعه را حائز اهمیت عنوان کرد و افزود: تزریق امید با ارائه خدمات خوب و ایجاد سلامت و تصویر مثبت در جامعه و جلب رضایت شهروندان امکانپذیر می شود که باید برنامه های این مجموعه را با این محوریت به اجرا درآوریم.

افشار با اشاره به اینکه با تمام خدماتی که توسط مدیریت شهری به مردم ارائه می شود همچنان مردم از رضایتمندی نسبی برخوردار نیستند، افزود: اطلاع شهروندان از جزییات برنامه ها و پروژه های شهری به همراه اعتباراتی که برای این برنامه ها لحاظ شده است در رفع این نارضایتی موثر است، چرا که این نارضایتی در اثر عدم اطلاع درست آنها از مجموعه فعالیتهایی که در حال انجام است ایجاد شده است.

وی تعیین شاخص های رضایتمندی شهروندان از مجموعه فعالیتهای مدیریت شهری را در دستور کار قرار داد و گفت: پس از شناخت درست نیازهای مد نظر شهروندان می توان با طراحی پرسشنامه به نتیجه درستی از سطح رضایتمندی جامعه شهری رسید.

تدوین برنامه راهبردی منطقه 20 با رویکرد افزایش رضایتمندی شهروندانشهردار منطقه 20 اطلاع رسانی رویکرد کلان و سیاستهای جاری در مدیریت شهری منطقه 20 را در دستور کار قرار داد و بر احصاء بازخورد نقطه نظرات شهروندان در خصوص عملکرد شهرداری تاکید کرد.

افشار اظهار داشت: برنامه عملیاتی و راهبردی منطقه 20 که در سال گذشته با حضور شهردار تهران رونمایی شد با لحاظ تمام محدودیت های منابع و اعتباری که در حال حاضر تمامی دستگاه ها با آن مواجه است تنظیم شده است.

وی افزود: اطلاع مردم از ریز پروژه های تدوین شده در این برنامه موجب رضایتمندی آنها از عملکرد شهرداری خواهد شد، چرا که با وجود کمبود منابع مالی همچنان نگاه توسعه ای به فعالیت های جاری شده است.

رصد لحظه ای فعالیت های امور شهری در راستای ارتقاء کیفیت خدمات به شهروندانافشار در ادامه به ارتقاء کیفیت خدمات ارائه شده به شهروندان تاکید کرد و افزود: باید از نگاه لحظه ای به امور جاری در مدیریت شهری بپرهیزیم و برای تمامی فعالیت ها ارزیابی و اقدامات اصلاحی را جاری و ساری کنیم تا فرایند و چرخه مدیریت به معنای درست در روند کار عملیاتی شود.

وی گفت: فعالیتهای شهرداری تنوع و گستردگی فراوانی دارد به همین منظور برای افزایش کیفیت این خدمات بایستی رصد تمامی مجموعه اقدامات هر لحظه توسط ناظران و مدیران ارشد با استفاده از ابزار و تکنولوژی نوین انجام شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر رصد لحظه ای تمامی فعالیتهای شهری در هیچ منطقه ای انجام نمی شود و منطقه 20 با دستیابی به این مهارت می تواند الگویی برای دیگر مناطق شهر تهران شود.

اجرای طرح جهادی امور شهری در بوستانها به مناسبت شروع فصل تابستانافشار با اشاره به فرارسیدن فصل تابستان و اوقات فراغت و لزوم ایجاد نشاط در بین شهروندان، اجرای طرح جهادی در بوستانها در قالب رفع معایب عمرانی، خاموشی های احتمالی، بازپیرایی فضای سبز و بهسازی مبلمان شهری را با محورین امور شهری منطقه در دستور کار قرار داد.

گشت میدانی مشترک معاونت خدمات شهری و نواحی هفتگانهشهردار منطقه 20 با اشاره به 6 ناحیه درون شهری منطقه،گفت: بهبود خدمت رسانی به شهروندان با ارتقاء گشت میدانی هفتگی مشترک بین معاونت خدمات شهری و نواحی در دستور کار حوزه های اجرایی قرار گیرد.

فرهاد افشار تاکید کرد: با اجرای گشت میدانی زوایای پنهان کار از مدیریت بالاتر به دست می آید و مسائل مستند خواهد شد و بهبود مستمر صورت می گیرد و شرایط ارتقاء کیفیت خدمات فراهم و رضایتمندی نسبی شهروندان فراهم خواهد شد.

رونق شب شهر و جاری شدن حیات شبانه در منطقهوی به جاری شدن حیات شبانه در شهر به ویژه در فصل تابستان اشاره کرد و گفت: نورپردازی المانهای شهری در شب بایستی رونق شهر را به خوبی بروز دهد که همین مورد نیز یکی از عواملی است که منتج به رضایتمندی شهروندان می شود.

دریافت نظرات شهروندان در اولویت برنامه روابط عمومیشهردار منطقه 20 اظهار داشت: انعکاس خدمات شهرداری منطقه 20 باید توسط روابط عمومی به درستی انجام شود و علاوه بر اینکه اطلاع رسانی از کلان رویکرد و فعالیت های منطقه را به مردم منعکس می کند، بازخوردی از مردم داشته باشد.

فرهاد افشار گفت: بهره مندی از نخبگان محلی، سرمایه های اجتماعی محلات، ائمه جماعات و مشارکت آنها برای دریافت نقطه نظرات شهروندان بسیار مهم است و باید از این پتانسیل به خوبی استفاده کرد.

وی با بیان اینکه وجود 155 مسجد در منطقه 20 یعنی 155 ایستگاه قابل اعتماد که می تواند در جمع آوری نظر مردمی به خوبی نقش ایفا کند، تاکید کرد: با جمع آوری نظرات شهروندان می توانیم به وضعیت منطقه از نگاه مردم دست پیدا کنیم و بکوشیم سطح توقعات شهروندان را از عملکرد شهرداری به حداقل ممکن برسانیم.

وی با اشاره به اینکه پرهیز از نگاه وظیفه گرایانه و تاکید بر نگاه مدیریتی و مسئولانه باعث اثربخشی فعالیتها خواهد شد، افزود: علاوه بر مدیریت و اجرای فعالیتها بایستی چالشهای موجود در روند اجرا را به خوبی احصاء و رفع کرد تا کیفی سازی خدمات خود به خود بروز و ظهور پیدا کند.

وی با اشاره به تغییرات مدیریتی در حوزه منابع انسانی منطقه و انتظارات پیش رو، آموزش را از مهمترین مسائل این حوزه عنوان کرد و گفت: این مهم نیازمند یک بسته آموزشی توسعه مدیریتی برای مدیران و کارشناسان است به نحوی که اثربخشی این آموزش ها نمود پیدا کند.

وی با اشاره به اینکه توجه به پرسنل و امور رفاهی باید مورد توجه قرار گیرد که بالا بردن حس تعلق سازمانی از مهمترین پیامدهای ارائه امور رفاهی است، افزود: گردش نیرو در منطقه 20 پایین است و افزایش مهارتهای کارشناسی و توانمندسازی پرسنل می تواند این عدم گردش نیرو را جبران کند.


کلید واژه ها: منطقه - شهردار - مدیریت - شهر تهران - شهرداری - تهران - مدیران - عبدالعظیم - صرفه جویی - خبرگزاری - مناطق - استقلال - برنامه - مصرف - امید - شهردار تهران - تزریق - شورای - رسانی - تفاوت - جامعه - شرایط - شهرری - محیط زیست - کاهش مصرف - هویت - مردم - کشور - افزایش - اهمیت

آخرین اخبار سرویس:
پیکر مطهر جانبازقنبرعلی بهارستانی در فریدن تشییع شد

تقدیم استوارنامه 4 کشور به رییس جمهوری

تریبون ها حقیقت غرب و آمریکا را افشا کنند

فضای مداخله در امور داخلی دانشگاه علوم پزشکی لرستان باید بسته شود

چهارمین جلسه قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده

رییس جمهور از تشکیل وزارت بازرگانی صرف نظر کند

اولین نشست خبری سخنگوی دولت

مجلس، ایراد لایحه تابعیت فرزندان را رفع کرد

سُرفه رییس دفتر ترامپ کار دستش داد!

اخذ مجوز برای افزایش حقوق دانشجو معلمان

تشریح چرایی وقوع طلاق در اقشار فقیر و مرفه

انتشار خاطرات اولین اسیر ایرانی که از زندان عراق فرار کرد

مشکل بهاره رهنما با دخترِ حاجی حل شد؟ /عکس

بازتاب قرارداد برانکو با الاهلی در رسانه های کرواسی

نقش جوجه تیغی ها در کنترل آفات کشاورزی

وزیر رژیم صهیونیستی خواستار حذف محمود عباس شد

واکنش آذری جهرمی به دریافت کارت زرد از مجلس

برای تشکیل 100 سانتی متر خاک 10 هزار سال زمان نیاز است/ راهکارهای حفاظت از خاک

وزارت کشور در انتخابات بی طرف است/ مسئولان دولتی حق جانبداری از کاندیدای انتخاباتی را ندارند

اولین کارت زرد مجلس به وزیر ارتباطات

هم اندیشی مدیرکل دادگستری با حقوقدانان و اساتید دانشگاه

نشست نوبت صبح امروز مجلس پایان یافت/ جلسه بعدی؛ ساعت 14

مصباح یزدی: دست هایی در کار است تا مظاهر فساد در قم ترویج شود

میزبانی سیستان و بلوچستان از سفیران کریمه

انتقاد از سکوت انگلیس در برابر توهین ترامپ به شهردار مسلمان لندن

برگزاری کارگاه «کارآفرینی» در بجنورد

طلاب علوم را کاربردی فرا گیرند

دیدار نائب رییس مجلس نمایندگان عراق با علی لاریجانی

مجوزی برای اعمال حداقل حقوق به دانشجو معلمان ابلاغ نشده است

پژمانفر: نباید اجازه داد با روحانیت برخورد نامناسب شود

سرپرست دانشگاه مازندران منصوب شد

رونمایی از کتاب های رییس جمهور ترکمنستان در کتابخانه ملی

مسببان برگزاری برنامه های متضاد با انقلاب شهرداری بوشهر را عزل کنید

تقدیم استوارنامه سفرای جدید به رییس جمهوری

2 هزار مددجو به اردو های تفریحی آموزشی اعزام می شوند

رزمایش خدمت در سیستان و بلوچستان

برگزاری طرح نشاط معنوی در 15 بقعه متبرکه استان

نهمین دادگاه تعداد دیگری از متهمان پرونده بانک سرمایه پایان یافت

نشست هم اندیشی درباره تأمین امنیت زنان

سناتور ارشد آمریکایی از ترامپ خواست به جای ایران روی چین تمرکز کند

شورای نگهبان برای برگزاری انتخابات در بعد نظارتی آمادگی دارد

رییس جمهور از تشکیل وزارت بازرگانی صرف نظر کند

استخدام کارگر ساده و کارگر ماهر ترجیحا آشنا به المنت سازی

استخدام سالنکار ماهر و نظافتچی در رستوران آدانا کباب

استخدام انباردار خانم آشنا به لوازم پزشکی در خراسان رضوی

استخدام عکاس فتوشاپ کار خانم و آقا در تهران

طرح دولت برای خانه دارشدن کارمندان کلید خورد

استخدام همکار آقا در انجمن داروسازان استان فارس

استخدام نیروی آقا جهت منشیگری و انبارداری در تهران

کیفیت امور اداری با مطالعه کارکنان افزایش می یابد

والدین تک فرزند شیوه درست فرزند پروری را بیاموزند

آیین افتتاحیه اولین گلخانه روستای عمادآور

کاهش اندک تعداد سلاح های هسته ای جهان

نشست ستاد انتخابات در بهارستان برگزار شد

برگزاری یادواره 18 شهید امدادگر گیلان

محمود بهمنی: می توان با توزیع نصف یارانه مشکل طبقات ضعیف جامعه را حل کرد

بیابان زدایی ٣٠٧ هزار هکتار از اراضی استان اصفهان

نشست کمیته درمان و حمایت های اجتماعی در بهارستان برگزار شد

رییس حوزه هنری آذربایجان شرقی: جلوگیری از موازی کاری نهادها در حوزه فرهنگ ضروری است

پورمحمدی: ایستادن ملت ایران مقابل ترامپ به دلیل حاکم بودن فرهنگ شهادت است

آغاز شمارش معکوس برای تولید 300 کیلو اورانیوم

استخدام انباردار آشنا به کامپیوتر در تهران

گزارش تصویری/ مراسم تقدیر و تشکر از دکتر وحید یزدانیان رییس سابق دانشکده پست و مخابرات و معارفه ی دکتر صادق عباسی شاهکوه ریاست جدید این دانشکده

استخدام نیروی آقا با مدرک مهندسی مکانیک یا دانشجو در تهران

سلیمی: در آموزش و پرورش تغییر رویکرد مهم است نه جابه جایی مهره ها

سنگ تمام AFC برای پرسپولیس + عکس

نحوه برخورد پلیس راهور در مواجهه با کشف حجاب در خودرو

استخدام فروشنده خانم جهت مغازه لباس زنانه واقع در چهارراه سعدی زنجان

جزییات نظرشورای نگهبان درباره اصلاح موادی از قانون نحوه فعالیت گروه های سیاسی

نگهبان سلامی: مشکل آنتن دهی همراه اول و ایرانسل در بسیاری از روستاها وجود دارد

ثبت نام عتبات دانشگاهیان تمدید شد

139 هزار و 82 واحد مسکونی در آذربایجان شرقی بهسازی شد

توسعه بخش کشاورزی گامی مهم در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی است

آمران به معروف خراسان رضوی 78 هزار تذکر لسانی انجام دادند

پایان نامه دانش آموختگان خارج از کشور همانندجویی می شود

دبیرخانه جشنواره ملی شعر رضوی در شیراز گشایش یافت

مشاور امنیت ملی افغانستان به روسیه رفت

ایران 6 تیر از سقف 300 کیلو گرم اورانیوم غنی شده عبور می کند

تعطیلی بیش از 20 موسسه غیرقانونی صدور پایان نامه

تخصیص 10 میلیارد ریالی معاون رییس جمهور به دانشگاه یاسوج بی سابقه بودن مصوبات نشست اقتصاد مقاومتی برای دانشگاه یاسوج

سخنگو سازمان انرژی اتمی: جمهوری اسلامی ایران حذف تحریم ها را می خواهد

چیزی به نام طرح شبانه نداریم!

ثبت نام عتبات دانشگاهیان تا 29 خرداد تمدید شد/ 49000 نفر ثبت نام کردند

امنیت غذایی یا مزیت اقتصادی؟ /قانون تمرکز؛ ابزار رونق تولید کشاورزی

سخنگوی سازمان انرژی اتمی : تولید اورانیوم 4 برابر کرده ایم و در 6 تیر از سقف 300 کیلو فراتر خواهد رفت

مهلت شرکت در جشنواره «نانو و رسانه» تمدید شد

کارگاه بین المللی سیاستگذاری ترویج علم

پرونده ثبت ملی مراسم سنتی چومچه خاتون در حال تدوین است

میزبان سفره صفویان باشید

پاسخ سخنگوی شورای شهر تهران به انتقادات عملکرد شورا از صیانت باغات

لایحه تامین امنیت زنان منتظر تایید رییس قوه قضاییه است

استخدام همکار خانم جهت کانون تبلیغاتی کاوشگران در کرج

مبلغ قرارداد برانکو با الاهلی عربستان

نگاه دولت به آموزش و پرورش انحرافی است و به آن طمع انتخاباتی دارد

دریای عمان مواج است/ شناورها احتیاط کنند

استخدام نیروی خدماتی خانم در آژانس تبلیغات 128 در اصفهان

قربانی؛ دستیار استراماچونی در استقلال

استخدام برنامه نویس Front end developer در البرز

استخدام فروشنده ،طراح و گرافیست در تهران

دبیر شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران کشور منصوب شد

بن بستی برای نگاه توسعه ای در شهرری نداریم/ تدوین برنامه راهبردی منطقه 20 با رویکرد افزایش رضایتمندی شهروندان

بن بستی برای نگاه توسعه ای در شهرری نداریم/ تدوین برنامه راهبردی منطقه 20 با رویکرد افزایش رضایتمندی شهروندان