مطالب مرتبط:
صالح پور در میزگرد « نسبت جنبش دانشجویی با بیانیه گام دوم انقلاب»: امیدواریم بیانیه گام دوم برای مسئولان مانند اسناد بالادستی دیگر نشود/ عملکرد ضعیف مسئولان در حوزه اقتصادی
دهقان در میزگرد « 16 آذر و نشاط سیاسی دانشگاه در چله انقلاب»: جنبش دانشجویی باید بیانگر قصورات مسئولان باشد/ در دولت روحانی دانشگاه ها دچار رکود سیاسی شدند
بکتاشی در میزگرد « 16 آذر و نشاط سیاسی دانشگاه در چله انقلاب» مطرح کرد تاثیرگذاری جنبش دانشجویی در حل معضلات جامعه/جنبش دانشجویی پیش قراول جریان سازی ها
در میزگرد «16 آذر و نشاط سیاسی دانشگاه در چله انقلاب»مطرح شد سعی دارند استکبارستیزی جنبش دانشجویی را بگیرند/ در دولت روحانی دانشگاه ها دچار رکود سیاسی شدند
میزگرد آرمان خواهی جنبش دانشجویی در دانشگاه تهران
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 16 خرداد 1398 ساعت 13:222019-06-06سياسي

میزگرد دانشجویی دانشگاه خوارزمی کرج/ علل افت عملکرد جنبش دانشجویی چیست؟


میزگرد آسیب شناسی وضعیت جنبش دانشجویی کشور، با حضور مسؤولان تشکل های دانشگاه خوارزمی کرج برگزار شد.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازبلاغ"،میزگرد میزگرد آسیب شناسی وضعیت جنبش دانشجویی کشور با عنوان علل افت جنبش دانشجویی با حضور مسؤولان تشکل های دانشگاه خوارزمی کرج در سالن کنفرانس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در این دانشگاه برگزار شد.

در این میزگرد که با حضور سید رسول حسینی مسؤول بسیج دانشجویی ، حمید بیرانوند دبیر شورای صنفی، علی عباسیان دبیر سیاسی انجمن اسلامی مستقل و محمد امین اسکندری مسؤول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه خوارزمی برگزار شد، هر کدام از نمایندگان تشکل ها به آسیب شناسی وضعیت جنبش دانشجویی در کشور و بیان دیدگاه های خود در رابطه با ابعاد مختلف این موضوع پرداختند.

در ادامه دیدگاه های هرکدام از نمایندگان تشکل ها را با هم می خوانیم: محمد امین اسکندری مسؤول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه خوارزمی محمد امین اسکندری مسؤول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه خوارزمی در این میزگرد گفت: قطعا نهاد دانشگاه بعنوان یک کانون و دانشجو به عنوان فاعل آن، نقش و تاثرگذاری زیادی در تاریخ معاصر ما داشته اند.

وی افزود: از سوم آذر بگیریم تا مبارزات آن و تا اوایل انقلاب که تسخیر لانه جاسوسی از سوی رهبری نهصت تحت عنوان انقلاب دوم خطاب شد و بنده دفتر تحکیم وحدت را در اول انقلاب نه بعنوان بازوی دانشجویی امام، بلکه بعنوان یکی از عوامل تاثیر گذار در تصمیمات کشوری باور دارم نقش جنبش دانشجویی کاملا دیده می شود.

دانشگاه بازیچه احزاب شد اسکندری با اشاره به اینکه دانشگاه مرجع جامعه است و به جامعه گرا و خط می دهد افزود: شما اگر در هر زمینه ای مرجع باشید همه نگاه ها به سمت شماست و این موضوع اهمیت بسیاری دارد و باعث رشد و بروزرسانی و پویایی شما می شود اما در ادامه دانشگاه از مرجعیت افتاد و این بنطرم مهمترین عامل افت جنبش دانشجوییست چون دانشگاه به حاشیه رفت و درنهایت از بیرون تاثیر پذیرفت و بازیچه احزاب و جریانات سیاسی شد.

وی ادامه داد: یکی دیگر از دلایل افت جنبش دانشجویی رشد کمی دانشگاه بجای رشد کیفی آن است که مرجعیت دانشگاه را کم کرد.

مسؤول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه خوارزمی عامل دیگر افت جنبش دانشجویی را سیاست منفعالانه دانشگاه ها در مورد جنبش های دانشجویی و کرسی های آزاد اندیشی دانست.

اسکندری گفت: آقایان آزادی می دهند اما این آزادی جهت دار است و برعکس باعث از بین رفتن جنبش می شود.

مانند حوادث کوی دانشگاه که دیدیم عده ای بعد از درگیری ها متواری شدند و ناگاه سر از کاخ سفید در آوردند و معاون سیاسی وزیر کشور در آن واقعه بین جمعیت بود؛ چرا؟ این آزادی جهت دار برای معاملات سیاسی است و این باعث سیاست زدگی دانشجویان هم شد.

وی ادامه داد: در بسیاری از برنامه ها شورای 3 نفره و مجموعه فرهنگی دانشگاه گزینشی برخورد میکند؛ چرا؟ چون قطعا اقایون معتقد به انتقاد نیستند این وضع در همه دولت ها بوده است.

اسکندری با انتقاد از سطحی شدن مطالعات دانشجوها گفت: دانشجویان در سال های اخیراز تحولات سیاسی- اجتماعی زمان خود عقب ماندند و یکدفه با مواردی مثل برجام، fatf و.

مواجه شدند که نیازمند مطالعات عمیق بود اما دانشجوها از پیشینیه موضوع آگاهی نداشتند و با فقر تئوریک درگیر شدند.

وی افزود: باید برگردیم به گعده ها و نهضت های مطالعاتی برای جبران فقر تئوریک چرا که اگر دانشجو مطالعاتش عمیق باشد از بیرون دانشگاه هم تاثر نمی گیرد.

نیاز است برخی ساختار های دانشگاه عوض شود.

گاهی برای گرفتن یک مجوز باید دو هفته دوندگی کرد که این راه پیشرفت جنبش دانشجویی را کند می کند.

علی عباسیان دبیر سیاسی انجمن اسلامی مستقل دانشگاه خوارزمی علی عباسیان دبیر سیاسی انجمن اسلامی مستقل دانشگاه خوارزمی در این میزگرد در رابطه با دلایل افت جنبش دانشجویی در سال های اخیر گفت: آنچه که عامل اصلی این رکود تشکیلاتی در درون دانشگاه است، محدودیت های نظارتی و ساختاری نیست بلکه یک نوع خودناباوری و حصار ذهنی است که به دلایل مختلفی بوجود آمده است.

البته موانع سلبی نیز وجود دارد که بنده معتقدم اگر جریان پویای دانشجویی شکل بگیرد می تواند آن ها را پشت سر گذاشته و ساختار را نیز اصلاح کند.

خودناباوری و حصار ذهنی عامل رکود جنبش دانشجویی است دبیر سیاسی انجمن اسلامی مستقل دانشگاه خوارزمی ادامه داد: ما فعالین دانشجویی به عنوان نمایندگان بی تعلق ترین، آزادترین و کم محدودیت ترین قشر فعال جامعه می بایست برای حذف این حصار ذهنی، ایجاد تحرکات جدی و بازگرداندن دانشجو به همان جایگاه اثرگذار و پیشتاز جامعه، قوانین را به درستی شناخته و در ابتدا از خودمان شروع کنیم.

دانشجویان هرگز نباید منتظر تغییری بمانند.

اگر ایراد را در ساختار دیدیم، باز هم می بایست در همین لباس دانشجو ایرادات ساختاری را مطرح کرده و در قالب های مختلف به آن بپردازیم.

عباسیان ادامه داد: فعالان و دغدغه مندان فرهنگی، فرماندهان این تحرک حالا فلج شده هستند.

آنها باید گفتمان خودباوری و آزادگی را در جوهای دانشجویی حاکم کنند و در یک بپاخیزید هماهنگ و با تلاشی مجاهدانه، تجدید قوای محتوایی داشته و با تجهیز به ابزار رسانه خطوط جبهه دانشجویی را جا به جا بکنند.

وی تصریح کرد: فعالان و دغدغه مندان فرهنگی باید مطالبه گری را در راس موضوعات قرار دهند و صف های دانشجویی را بدنبال خود بکشانند؛ فعالان در راس، وظیفه دارند با ایجاد تشکیلات و توجه به جزب حداکثری جریان ساز شوند و هویت اثرگذار دانشجویان را به همان جایگاه ارزشی خود بازگردانند.

حمید بیرانوند دبیر شورای صنفی دانشگاه خوارزمی حمید بیرانوند دبیر شورای صنفی دانشگاه خوارزمی در این میزگرد گفت: دانشجویان این مرز و بوم در برهه های مختلف تاریخ ستاره های درخشانی در آسمان پر التهاب آزادی و آزادگی بوده اند.

در راه آزادی رنج ها کشیده اند، خون دل ها خورده اند، شهیدها داده اند، تلخی ها چشیده اند، اما در قبال جامعه و وطنشان همیشه سینه ها سپر کرده اند، مصدق ها، شریعتی ها ، چمران ها و شریعت رضوی ها تحویل مردمانشان داده اند.

هر جا نامی از تحول و توسعه، از علم و دانش، از مسئولیت و اراده و از مبارزه و جان فشانی بوده، نام دانشجو به مثابه تاج زرینی بر سر آن خودنمایی کرده است.

وی افزود: در حال حاضر دانشگاه ها به دلایلی به سرحد رکود ، خمودگی سیاسی و تضعیف روحیه جمعی و تشکلی رسیده اند و این مسئله دانشجویان و جنبش دانشجویی را به وادی بی هویتی سیاسی- اجتماعی و نوعی انفعال کشانده است.

متاسفانه دانشگاه خوارزمی با رکود فزاینده ای در این زمینه مواجه است.

به طوریکه انفعال و بی تفاوتی به حد اعلای خود رسیده است که نمود آن را در جلسه پرسش و پاسخ با مسئولین دانشگاه شاهد بودیم و حتی دانشجویان دغدغه های صنفی خود را نیز دیگر پیگیر نیستند و به فضای مجازی اکتفا کرده اند.

بیرانوند ادامه داد: در طول چند سال اخیر کرسی های آزاداندیشی به سطح بسیار پایینی از اندیشه ورزی و ارائه دیدگاه های مختلف رسیده است.

به طوری که ریاست محترم دانشگاه جناب آقای دکتر حبیبی نیز در روزهای اخیر به این مهم اشاره نموده و اظهار داشتند که نباید اجازه دهیم صدای مخالف به عنوان ضد انقلاب یا صفت خاصی تلقی گردد، همچنین شرایط را به گونه ای پیش ببریم که حاشیه امنی برای بیان دیدگاه های مخالف به وجود آید.

چرا رویکردهای فکری متفاوت دانشجویی در دانشگاه وجود ندارد؟ دبیر شورای صنفی دانشگاه خوارزمی تاکید کرد: شورای صنفی به عنوان نماینده دانشجویان چنین نگاهی از سوی مسئولین را نوید بخش دانشگاهی به مراتب پویاتر و پیشرو در تغییرات اجتماعی و سیاسی آینده می داند.

بنابراین شورای صنفی خواستار حمایت همه جانبه ریاست دانشگاه و دیگر مسؤولین امر برای ایجاد بستر رشد تشکل های دانشجویی مستقل، پویا و احیاء کرسی های آزاد اندیشی واقعی است.

حال این سوال مطرح می شود که چرا رویکردهای فکری متفاوت دانشجویی در دانشگاه وجود ندارد و در صورت فعالیت تنها نمایندگان و صدای جناح خاصی هستند؟ بیرانوند گفت: شورای صنفی به عنوان نماینده دانشجویان به جهت اهمیت موضوع ، نکاتی را در این زمینه به خدمت مسئولین و دانشجویان عزیز ارائه می دهد.

تجاری شدن دانشگاه ها، فضای آکادمیک را از رسالت خود یعنی تعلیم و تربیت، تولید علم و ایجاد روحیه جمعی و پرسشگری دور کرده و حاصل آن سیطره ارزش های تجاری بر نظام شخصیتی دانشجویان همچون لذت طلبی ، تاکید بر ظواهر و مصرف گرایی، فردگرایی و بی تفاوتی نسبت به جامعه و اجتماع می باشد.

وی افزود: روند فزاینده پولی شدن و حاکم شدن سیاست های نئولیبرالی بر دانشگاه باعث شده گفتمان اعتراضی دانشجویی بیشتر حول محور هزینه های زندگی دانشجویی، تغذیه، خوابگاه و شهریه شکل بگیرد.

به عبارتی گفتمان اعتراضی بیشتر حول شعارهای اقتصادی می چرخد.

در صورتی که گفتمان حاکم بر تشکل های دانشجویی باید بر محوریت تولید علم و ایجاد خطوط فکری، اندیشه ورزی، احساس مسئولیت اجتماعی و صدای طبقات مختلف عموم جامعه باشد.

این در حالی است که گفتمان اعتراضی دانشجویی به جای اینکه بر محوریت سنت های علمی و اندیشه ای شکل گیرد، در ابتدایی ترین سطح خود یعنی نحوه ارتباط دختر و پسر و یا نوع پوشش تنزل پیدا کرده، در اینجا لازم است مسئولین امر این بسترهای ابتدایی کنش های جمعی را هموار نمایند که دغدغه دانشجویان فراتر از این موارد مذکور باشد.

دانشگاه باید مستقل باشد بیرانوند گفت: از جمله موارد دیگر خمودگی سیاسی، اجتماعی در دانشگاه عدم استقلال این نهاد آکادمیک می باشد.

تنها نهادی که باید حوزه اختیار بالایی داشته باشد دانشگاه است، این درحالی است که کانون های متعدد قدرت در رابطه با فضای دانشگاه، نحوه تحصیل، نحوه ایجاد تشکل ها و تعیین قوانین فرهنگی و اخلاقی حاکم بر دانشگاه تصمیم گیری می کنند.

آیا با این نوع نگاه و سیاست گذاری نسبت به دانشگاه جایی برای خلاقیت فکری، پذیرش نگرش تکثرگرایانه، تشکل های مستقل از ساختار قدرت و یا احساس امنیت باقی می ماند؟ وی ادامه داد: از طرفی نحوه واکنش به صداهای مخالف دانشجویان به صورت سرکوب عریان نیست و به نوعی سرکوب پنهان تلقی می شود به این معنا که، سابقه عملکرد مسؤولین در برخورد با صداهای مخالف باعث گردیده که دانشجویان به دلیل ترس از پرونده سازی و از دست دادن آینده شغلی از هر گونه اظهار نظر مخالف دوری گزینند.

حاصل و نتیجه چنین شرایطی باعث شده دانشجویانی که سرمایه اصلی این مملکت هستند دارای فهمی مکانیکی، غیر پویا، غیر اجتماعی و غیرنقادانه شوند.

و دچار روزمرگی و فاقد بینش سیاسی شوند.

دانشجو باید روی ریزترین پدیده های سیاسی تحلیل داشته باشد بیرانوند گفت: بنابراین همانطور که رهبر معظم انقلاب خواهان اشاعه آزادی بیان و اندیشه بر کرسی ای به نام آزاد اندیشی هستند ودر بیاناتی فرمودند بنده دلم می خواهد این جوانان ما و شما دانشجویان؛ چه دختر، چه پسر و حتّی دانش آموزان مدارس روی این ریزترین پدیده های سیاسی دنیا فکر کنید و تحلیل بدهید.

گیرم که تحلیلی هم بدهید که خلاف واقع باشد؛ باشد! خدا لعنت کند آن دست هایی را که تلاش کرده اند و می کنند که قشر جوان و دانشگاه ما را غیر سیاسی کنند.

کشوری که جوانانش سیاسی نباشند، اصلاً توی باغ مسائل سیاسی نیستند، مسائل سیاسی دنیا را نمی فهمند، جریانهای سیاسی دنیا را نمی فهمند و تحلیل درست ندارند .

وی ادامه داد: در این راستا برای برون رفت از وضعیت فعلی حاکم بر دانشگاه و تبدیل فضای بسته و منفعل دانشگاه به فضایی باز و پویا راهکارهای زیر توصیه می گردد: اجازه دادن به سخنرانی شخصیت های مطرح سیاسی اجتماعی با تفکرات مختلف در دانشگاه، اجازه ایجاد تشکل های دگراندیش و مستقل از قدرت، تدوین آیین نامه ها و منشورهای اخلاقی بر مبنای نظر دانشجویان، شکل گیری تشکل ها از قاعده پایین یعنی از جنس دانشجو و برای دانشجو، تشکیل اتحادیه شوراهای صنفی کشوری، عدم کنترل سخنرانی دانشجویان توسط حراست، نگاه برابر و توزیع قدرت بین تشکل های دانشجویی به طور عادلانه، ضمانت و مصونیت لازم برای دانشجویانی که نظرات و دیدگاهای مخالف با شرایط موجود دارند.

سید رسول حسینی مسئول بسیج دانشگاه خوارزمی سید رسول حسینی مسئول بسیج دانشگاه خوارزمی در این میزگرد گفت: متاسفانه دانشجو از جامعه عقب افتاده است به نوعی که دغدغه های او مشکلات و مباحث جامعه نیست.

یکی از عوامل آن را می توان در استفاده بی رویه از فضای مجازی دانست به طوری که واقعیات کف جامعه را نمی بیند و مواردی را که مشاهده می کند عینیت ندارند که این مشکل از بی هدفی دانشگاه است و مشکلات ساختاری دانشگاه باعث شده دانشجو به این سمت سوق پیدا کند.

مسئول بسیج دانشگاه خوارزمی ادامه داد: دانشگاه ساختارش جزیره ای است، هدف ندارد و درون داد و برون داد خاصی ندارد و باعث میشود که دانشجو از چالش های جامعه عقب بماند و خواب برود.

وی با طرح این سؤال که اصالت را باید به دانشگاه داد یا دانشجو ؟ و کدام را باید بیدار کرد؟ گفت: دانشجو باید رهبری تغییر ها را به عهده بگیرد اما دیوار و ساختار دانشگاه بالاتر است.

همچنین مشکلات مالی و معیشتی دانشجویان کار گروهی را با مشکل مواجه کرده و فردگرایی را ترویج می دهد.

حسینی با بیان اینکه مباحث فرهنگی در برنامه ریزی های دانشگاه اولیت ندارد گفت: چقدر بودجه و وقت برای امور فرهنگی دانشگاه ها اختصاص داده می شود؟
کلید واژه ها: دانشجویی - دانشگاه - جنبش دانشجویی - دانشجو - بسیج دانشجویی - اسکندری - سیاسی - بسیج - برگزار - تسخیر لانه جاسوسی - کشور - مقام معظم رهبری - آزاد - محمد - انجمن اسلامی - لانه جاسوسی - کوی دانشگاه - رهبری - آزادی - جامعه - نمایندگی - بیرانوند - کنفرانس - اسلامی - درگیری - جاسوسی - رابطه - حاشیه - حسینی - حوادث

آخرین اخبار سرویس:
شورای نگهبان پاسدار قانون اساسی

از اختصاص سهمیه مجدد فرصت مطالعاتی به دانشگاه ها تا خبر خوش برای دانشجویان علوم تحقیقات

آبادانی محله ها با مشارکت یاری گران شهر

ثابت قـدم تا نتیجه نهایی

دادستان کل کشور: پرونده نجفی مراحل قانونی را طی می کند

هرجا مسؤلان زندگی می کنند، آسمان آبی تر، آب گواراتر، درختان سبزتر و ...

هر آنچه برای کسب کارتان از یک آژانس تبلیغاتی انتظار دارید

پیامک بد حجابی و داستان آب حوضی

حقوق نمایندگان مجلس آمریکا چقدر است؟

دیدار شینزو آبه با مقام معظم رهبری (+عکس)

10 علامت هشداردهنده آلزایمر

بوسه بر صورت آقای بازیگر وسط جشن حافظ/ عکس

جدیدترین جزییات از 20 طرح تغییر ساختاری در نیروی زمینی ارتش

ثروتمندترین مرد جهان اسباب بازی شد+تصاویر

فلاحت پیشه: ترامپ مجبور است تا قبل از انتخابات به ایران نزدیک شود

بیانیه شهرداری تهران در مورد انتخابات شورایاری ها: قانونی است و برگزار می شود

وزیر ارتباطات: مدیران سنتی سر جاهایشان نشستند و تکان نمی خورند

عناوین روزنامه های سیاسی 27 تیر 98/ تغییراتِ ظهر جمعه هاشمی +تصاویر

اساتید حق التدریس، فرزندان ناتنی وزارت علوم

اروپا بداند اجرای تعهدات برجام موثرتر از برگزاری نشست سیاسی است

روایت ظریف در سازمان ملل از تروریسم اقتصادی آمریکا علیه مردم ایران

انتقاد ایران از رفتار گزینشی غربی ها در برخورد با موضوع حقوق بشر

بودجه صداوسیما با نظر نمایندگان دولت تخصیص یابد

مجلس نمایندگان آمریکا باز هم در استیضاح ترامپ ناکام ماند

گذری که برای شهروندان دردسرساز شد

جوانی که آمریکا و صهیونیست را به زانو درخواهد آورد

ذاکریان: برجام ایران را از انزوا خارج کرد

ابهام دو اسلحه در پرونده قتل میترا استاد / علیه دیپلماسی کم هزینه ظریف/گل یا پوچ انتخابات برای اصلاح طلبان

اظهارات نجفی در دادگاه در باره «پرستو» و «مهدورالدم» بودن میترا استاد

اروپایی ها باید به این سوال پاسخ دهند چرا به تعهدات برجامی عمل نمی کنند؟

مجلس نمایندگان آمریکا اجرای فرایند استیضاح ترامپ را رد کرد

ابهام دو اسلحه در پرونده قتل میترا استاد /محور گاندو- پمپئو علیه دیپلماسی کم هزینه ظریف/گل یا پوچ انتخابات برای اصلاح طلبان

آمادگی پیش از ازدواج در موفقیت آمیز بودن پیوند زناشویی چه تاثیری دارد؟

دخل و خرج دولت در 3 ماهه اول سال چقدر بوده است؟

6 اتفاق خوشایند در محله ها

اظهار نظر انتخاباتی ظریف/ مساله دارها نیایند/ رد استراتژی عبور از انتخابات

استخدام منشی آشنا به برنامه های حسابداری در هرمزگان

دعوت به همکاری کارآموز وکالت یا دانشجو حقوق در شرکت تولیدی و صنعتی

مردم توجهی به تحریم های انتخاباتی ندارند/ فساد اقتصادی در بررسی صلاحیت ها تاثیرگذار است

مجلس نمایندگان آمریکا آغاز فرایند استیضاح ترامپ را رد کرد

انتقاد یک امام جمعه از بی حجابی بانوان در ادارات دولتی

غلامی: قطع بودجه صداوسیما به خاطر یک سریال رفتاری قجری است

سازمان بهزیستی باید اقدامات پیشگیرانه فعال داشته باشد

خنده های جهانگیری و روحانی در جلسه هیات دولت

استخدام شرکت کاوشگران ارتباط پردیس

استخدام پشتیبان آقا جهت یک شرکت معتبر در بندرعباس

فلاحت پیشه: آمریکا در ایجاد جنگ روانی نسبت به ایران خلع سلاح شده است

چگونه کودک پر انرژی خود را آرام کنیم؟

شورای نگهبان رادیکال تر می شود!

دین جهانی

چرا از فضولی در زندگی مردم لذت می بریم؟

سلب اعتماد مردم از جریان انقلاب؛ هدف امروز دشمن

حوزه مسکن و خلأ قانون

اعلام آمادگی پژوهشگاه ICT برای تبدیل به بازوی تحقق ایران هوشمند

دزدان دریایی چگونه جزیره انگلستان را به امپراطوری بریتانیا تبدیل کردند؟

رایزنی سفیر سوریه با ظریف در نیویورک

50 قانونگذار آمریکایی خواستار لغو معافیت های همکاری صلح آمیز هسته ای با ایران شدند

اطلاعیه شهرداری تهران درباره انتخابات شورایاری ها در پایتخت

فضیلت خواندن دعای عدیله (+متن و ترجمه)

ادعایی درباره درخواست دیدار سناتور آمریکایی با ظریف

اصلاح ساختار بودجه، اصلاح ساختار اداری را به دنبال دارد 1.7 درصد اعتبارات کشور در اختیار استان مرکزی است

الزام قانون در توزیع منابع استانی بسیار اشتباه است

ارائه آموزش مهارت های زندگی به 8 هزار نفر تاکید بر نقش رسانه ها در ارتقاء سلامت اجتماعی

تخریب بخشی از یک سفره خانه معروف در محور ناهارخوران

حضور احمد مسجدجامعی در صحنه آتش سوزی میدان حسن آباد

نخستین قدم انسان ها بر روی کره ماه

از چه زمانی باید تربیت کودک را آغاز کرد؟

ارتقای سطح علمی و معنوی طلاب، ثمره تحول مطلوب در حوزه است

مدل فریم عینک دخترانه

برگزاری همایش اخلاق و رسانه در مازندران

زنجان میزبان ندبه خوانان می شود

انتخابات شورایاری ها برگزار خواهد شد؟

روزنامه استخدامی استان خراسان رضوی و شهر مشهد | پنجشنبه 27 تیر 98

انتقام دولت از گاندو با گروگان گیری بودجه

ایجاد تسهیلات لازم برای بهره گیری نسل جوان از فضای مجازی از افتخارات دولت است/ فضای مجازی مشارکت مردم در اداره کشور را آسان تر کرده و روزانه به حاکمان نمره می دهد/ دولت همه تلاش خود را برای تقویت فضای مجازی بکار می گیرد

ورود مدعی العموم به قطعی گسترده آب در شهر پیشوا

رایزنی بشار جعفری با ظریف

توییت عضو شورای شهر تهران در مورد حریق میدان تاریخی حسن آباد

خطیب نمازجمعه این هفته تهران مشخص شد

آیا تردمیل باعث درد زانو می شود؟

توانا بود هرکه با ما بود!

گفت و شنود/ دو نفر دیگه!

بررسی صلاحیت ها در شورای نگهبان جناحی نیست/ شایستگی افراد با رأی مردم تعیین می شود

یارانه تیرماه واریز و قابل برداشت شد

دستگیری سارقان موبایل راننده نماینده مجلس در عملیاتی ضربتی

کمک شورای شهر به مرمت میدان حسن آباد در پی حریق

غذاهای با شاخص گلیسمی پایین

اقتصاد دیجیتال را فرصت ارزشمندی برای تحقق برنامه ی اشتغالزایی می دانیم/ برای کاهش تصدی گری دولت و توانمندسازی بخش خصوصی تلاش می کنیم

تصاویر| تجمع دانشجویان بسیجی در اعتراض به وضعیت شیخ زکزاکی

بررسی حریق میدان حسن آباد در شورای شهر تهران

حماس: به روابط با ایران افتخار می کنیم

واکنش علی ربیعی به شایعات مربوط به بودجه صدا و سیما

زنان ایرانی حق دارند که بخواهند تصویر درستی از آنان ارائه شود

بازدید امیر حاتمی از نمایشگاه سازمان صنایع دفاع/ ملت ایران اسلامی در جنگ اراده ها نظام سلطه را با شکست مواجه خواهد کرد

مدیر عامل کنونی فولاد مبارکه رسماً بازنشسته است/ هرجا لازم باشد شرکت خصوصی می شود؛ هرجا مقتضی، دولتی!

چهل و نهمین شماره فصلنامه شمیم هدی منتشر شد

بانک رفاه کارگران در ارائه خدمات به بازنشستگان و مستمری بگیران سرآمد و کارآمد است

روحانی: در فضای مجازی به مشروعیت حاکمان نمره می دهند/ذوالنوری: عده ای در جایگاه امن اقتصادی خبری از تورم و جنگ اقتصادی ندارند

دبیر رییس فدراسیون کشتی شد

روزنامه استخدامی استان اصفهان | صبح پنجشنبه 27 تیر 98

میزگرد دانشجویی دانشگاه خوارزمی کرج/ علل افت عملکرد جنبش دانشجویی چیست؟

میزگرد دانشجویی دانشگاه خوارزمی کرج/ علل افت عملکرد جنبش دانشجویی چیست؟