مطالب مرتبط:
کرزی: دولت توانایی برگزاری انتخابات را ندارد
فشار مخالفان ترامپ برای محدود شدن آرایش جنگی آمریکا جواب می دهد؟
فعال سیاسی اصولگرا: مشکل ما این است که کشورهای دنیا، حرف دولت ما را باور نمی کنند! / برجام جواب نداده است؛ موضوع انحرافی شکایت به لاهه مطرح می شود
اختیارات بیشتر برای شوراها بار دولت را سبک تر می کند
اختیارات سازمان خصوصی سازی محدود شد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 26 اردیبهشت 1398 ساعت 00:422019-05-15سياسي

دولت اختیار و توانایی های مختلفی دارد /ترفند «اختیارات محدود» جواب نمی دهد


گفتنی است روحانی در سال 92 هنگام اعلام نامزدی گفت «والله العلی العظیم اگر مشکلات کشور راه حل نداشت من کاندیدا نمی شدم».

او ضمن نمایش کلید، وعده گشودن قفل های اقتصاد و حل مشکلات ظرف صد روز را می دهد.

- "، روزنامه آرمان در یادداشتی با عنوان اختیارات رییس جمهور و نوع ساختار کشور نوشت: دولت به دلیل اینکه منابع متعدد در اختیار و توانایی های مختلفی که در سازوکارهای مدیریتی خود دارد، خیلی قوی تر و جدی تر از آن چیزی که اکنون انجام می دهد می توانسته عمل کند.

به طور مثال شاهدیم که در خود مدیریت وزارتخانه ها عمدتاً در دوره دوم می توان گفت که به نسبت دوره اول دولت مدیریت ضعیف تری داشته است.

مخصوصاً که شرایط کنونی نیز شرایط خاص و ویژه ای است و دولت باید در این دوران قوی تر از گذشته ظاهر شود، می توانیم این نقد را داشته باشیم که در عرصه های منطقه ای و دیپلماسی در چنین شرایطی در اندازه های خود ظاهر نشده و عملکرد قابل نقدی دارد.

در بخش های اقتصادی حداقل می شد به یکی دو بخش توجه بیشتری شود چرا که مدیریت های کنونی به نسبت مدیران قبلی بسیار ضعیف ترند.

به طور مثال در عرصه صنایع و بازرگانی دولت می توانست خیلی قوی تر از آنچه اکنون عمل می کند، به فعالیت بپردازد .

گفتنی است روحانی در سال 92 هنگام اعلام نامزدی گفت والله العلی العظیم اگر مشکلات کشور راه حل نداشت من کاندیدا نمی شدم .

او ضمن نمایش کلید، وعده گشودن قفل های اقتصاد و حل مشکلات ظرف صد روز را می دهد.

اما 14 دوره 100 روزه سپری می شود، بدون اینکه از وعده ها خبری شود.

او دومین بار هم ثبت نام می کند و می گوید من هرگز نگفتم مشکلات اقتصادی را تا صد روز حل خواهم کرد.

اعلام کردم تا پایان صد روز گزارش خود را ارائه می دهم.

فقط یک آدم بی عقل می تواند بگوید مشکلات را در صد روز حل می کنم .

اما مدتی بعد هنگام مراجعه برای ضبط برنامه تبلیغاتی مجددا می گوید درباره رونق اقتصادی یک برنامه صدروزه هم خواهم داشت که اعلام می کنم ! حالا 6 سال گذشته و او در آغاز سال هفتم می گوید اگر مشکلات حل نشده [بلکه به مراتب بدتر شده] به خاطر این است که اختیارات من کم است و اختیارات کافی ندارم(!)جالب اینکه او در چهل سال گذشته همواره در مناصب مختلف حضور داشته و قانون اساسی، تفکیک قوا و حدود اختیارات را کاملا می شناسد.

تقلای مدعیان اصلاحات برای توجیه بدعهدی اروپاروزنامه آرمان در مطلبی نوشت: اروپا با ایجاد سازوکار مالی (اینستکس) حرکتی در برابر یکجانبه گرایی ایالات متحده انجام نداده است.

به نظر نمی رسد اگر دو سال هم بگذرد آنها بتوانند کاری از پیش ببرند.

اراده دولت ها در تحریم های آمریکایی ها شرط نیست بلکه این اراده شرکت ها بوده که شرط است.

شاید فرانسه، انگلیس و یا آلمان در پی گسترش مبادلات اقتصادی با تهران باشند اما این شرکت ها هستند که باید با ایران وارد مبادلات اقتصادی شوند، در حالی که این شرکت ها حاضر نیستند با آمریکایی ها وارد چالش شوند .

متاسفانه طیف مدعی اصلاحات به طرق مختلف در پی بزک اروپا و توجیه بدعهدی آنهاست.

ادعای خصوصی بودن شرکت های اروپایی در حالی است که دست کم 100 شرکت و بانک دولتی اروپایی وجود دارند که می توان آنها را وادار به همکاری با ایران کرد اما اروپایی ها به چنین کاری تن نمی دهند چرا که اولویت آنها همکاری و هماهنگی و حفظ روابط راهبردی با آمریکاست.

این روزنامه اصلاح طلب ضمن اذعان به حیله گری اروپا در وقت کشی و سرپیچی از اجرای تعهدات برجامی، مدعی شده است که ایران باید با پذیرش وعده های سرِخرمن اروپا، از ضرب الاجل خود صرف نظر کند!نکته جالب توجه آنکه این روزنامه پیش از این در صفحه اول خود و به نقل از موگرینی نوشته بود: هرچه تهران بگوید ! حمایت از اغتشاشگران چپ نما و حرمت شکنان ماه مبارک رمضانروزنامه ابتکار در سرمقاله خود نوشته است: در این شرایط اما جای تعجب دارد که به جای کاهش فشار روانی بر مردم، دست به تصمیم هایی زده می شود که نه تنها به همبستگی جمعی کمکی نمی کند که جامعه عصبانی از شرایط اقتصادیِ بدون چشم انداز را عصبانی تر و به سمت هنجارگریزی بیشتر سوق می دهد.

بیشتر کردن فشار اجتماعی در هر سطح به آشفته تر شدن وضعیت منجر خواهد شد.

ماجراهای پیش آمده در دانشگاه تهران و اعتراض برخی از دانشجویان را می توان از جمله تبعات افزایش فشارهایی دانست که تجربه هم ثابت کرده با برخوردهای سلبی راهی به جایی نبرده است.

ایجاد گشت های ارشاد و.

از جمله اقداماتی بود که هیچ کمکی به رفع پدیده بدحجابی نکرد.

به نظر می رسد رفتارهایی از این دست که از انگاره ها و کنش های عقلایی کم بهره برده است، نتیجه ای جز واکنش هیجانی و البته برهم خوردن آرامش در فضای دانشگاه نخواهد داشت.

گفتنی است در ماه های پایانی سال 97، شاهد تحلیل هایی در سطح علنی یا غیرعلنی از محافل اصلاح طلب حامی دولت بودیم که عملاً لزوم تغییر پارادایم دولت را از شعارهای اقتصادی و معیشتی به سوی بحث آزادی های اجتماعی با هدف ایجاد دوقطبی با نظام در بستر جامعه، تئوریزه می کردند.

انحراف افکار عمومی از معیشت دستورکار اصلاح طلبانطبق این سرفصل پیشنهادی، حالا که دولت در زمینه اقتصادی چنین بی دستاورد و فشل و منفعل عمل کرده و جهت نارضایتی های معیشتی قاطبه مردم را به سوی دولت و حامیان آن (اصلاحات) برده است، بهتر است که به حوزه فرهنگ بازگردد و با پیگیری شعارهای جذاب درباره آزادی های اجتماعی و ایجاد همان دوقطبی هایی که در سال های 92 و 96 منجر به رأی آوردن روحانی شد، فشار بستر جامعه را بر نظام زیاد کند تا دولت و اصلاح طلبان حامی آن، بتوانند در بالا با چانه زنی امتیاز بگیرد.

در این میان دو حوزه زنان و دانشجویان از اهمیت بالایی در سناریوهای طراحی شده ایفا می کنند.

گفتنی است که در یکی از جلسات حزبی اصلاح طلبان در اوایل اسفند 97، یکی از اصلاح طلبان رادیکال باسابقه که سابقه محکومیت در فتنه 88 را دارد به صراحت گفت که اگر نظام از مرحله تحریم ها به سلامت عبور کند، به سراغ اصلاح طلبان می رود و آنها را قلع و قمع می کند، پس باید جلوی این اتفاق (شکست تحریم ها) را گرفت.

اما مسئله مهمی که مطرح می شود این است که مگر این نخستین ماه رمضان در دانشگاه هاست که وزارت علوم دولت اعتدال بر دانشگاه ها حاکم است؟ مگر در سال قبل، یا قبل تر آن به واسطه سیاست تساهل و تسامح وزارت علوم، تجاهر به روزه خواری و اقدامات هنجارشکن در دانشگاه ها وجود نداشت؟ چرا به ناگهان امسال حراست و مسئولان دانشگاه به فکر سامان دادن و انتظام بخشی به این مسئله افتاده اند؟ چطور دولت روحانی به ناگهان این چنین حزب اللهی و دغدغه مند شده و بحث محدودسازی را از ملتهب ترین کانون، یعنی دانشگاه ها شروع کرده است؟ چطور دولتی که در سال 96 با رقص و پایکوبی های شبانه در خیابان ها و جلوی ستادهای انتخاباتی برای بقای خود تبلیغ می کرد، همین امروز به یاد وظایف فرهنگی و تربیتی خود افتاده و نگران تجاهر به روزه خواری در دانشگاه تهران شده است؟چشم امید آل سعود؛ از عکاظ و العربیه تا شرق روزنامه شرق دیروز در گزارشی نوشت: روز گذشته خالد فالح، وزیر انرژی عربستان با تایید این خبر اعلام کرد که په‍پادهای حامل مواد منفجره با حمله تروریستی به تاسیسات نفتی آرامکو دو ایستگاه پمپاژ نفت در 400 کیلومتری ریاض را با آسیب جدی روبه رو کردند اما به گفته فالح جریان انتقال نفت و گاز به مشتریان خارجی عربستان با اختلال روبه رو نشده است.

آل سعود به همراه متحدان منطقه ای و آمریکا و رژیم اشغالگر قدس بیش از چهار سال است که از آسمان و دریا یک ملت را زیر وحشیانه ترین حملات قرار داده اند.

حالا که دلاوران یمنی با توجه به حق دفاع و نیز حق قصاص به تجهیزات نفتی آل سعود حمله کرده اند، وزیر انرژی آل سعود با وقاحت تمام آن را حمله تروریستی می نامد.

اما نکته تاسف بار آن است که روزنامه شرق که سخنان وزیر انرژی سعودی را بیان کرده بدون هیچ اشاره و یا تعریضی دقیقا حملات یمنی ها را همچون وزیر سعودی حملاتی تروریستی نامیده است.

اگر تیتر این گزارش را حذف کنید به واقع با گزارشی که ممکن است در یک روزنامه سعودی منتشر شده باشد تفاوتی ندارد.

در بخش های پایانی این گزارش تجاوزهای آل سعود و آمریکا به مردم مظلوم یمن این گونه توجیه شده است: عربستان با همراهی امارات و تعدادی دیگر از کشورهای عرب خاورمیانه رهبری ائتلافی را در دست دارد که تلاش می کند با شکست حوثی ها، عبدربه منصور هادی، رییس جمهور یمن را به قدرت بازگرداند.

چنان که خواندید متن گزارش چنان بافته شده که خواننده اصلا حس تجاوز یا جنگی نابرابر علیه مردمی مظلوم را نداشته باشد.

شاید در جواب مدعی شوند که اصول حرفه ای کار روزنامه نگاری اقتضا می کند اما در پاسخ باید گفت نخست آنکه اصول روزنامه نگاری قطعا اقتضا نمی کند که خلاف واقع و وانموده های ائتلاف سعودی را بیان کنیم و همچنین باید متذکر شد که روزنامه های زنجیره ای وقتی می خواهند از جریان رقیب خود در داخل چیزی بیان کنند به هر ترفندی برای القای تفکر خود به مخاطب متوسل می شوند و کمترین و ناچیزترین آن این است که مثلا می نویسند که فلان شخص در سخنرانی خود مدعی شد؛ اما همین حد ناچیز را هنگام گزارش حرف های وزیر انرژِی سعودی به کار نبرده و عینا مانند آل سعود این حملات را تروریستی نوشته اند.

پایان چپ و راست یا آغاز توطئه جدید ؟روزنامه سازندگی در شماره روز گذشته خود، تصویر تمام قد بهزاد نبوی و احمد توکلی در کنار هم (در ضیافت افطار رییس جمهور) را بر صفحه اول خود نشانده و با تیتر پایان چپ و راست در یادداشتی آورده است: زیباترین و در عین حال متاثرکننده ترین قاب عکس افطاری- سیاسی رییس جمهور.

قاب مشترک بهزاد نبوی و احمد توکلی بود.

[این دو] پس از 40 سال به هم رسیدند.

شایان ذکر است عکاس این تصویر که از دستگیرشدگان فتنه سال 88 و یار غار نویسنده بوده، با سناریویی از پیش تعیین شده، بهزاد نبوی و توکلی را عمداً کنار یکدیگر کشانده و تصویر آنها را ثبت کرده است.

سردبیر سازندگی هم به خیال اینکه فضاسازی رسانه ای در مورد این تصویر جواب داده! دو صفحه از روزنامه را به آن اختصاص داده و با آب و تابی سؤال برانگیز شروع به تطهیر محکوم فتنه 88 و پیاده نظام آمریکایی کرده و نوشته است: باید اکنون در شرایطی که ایران نیازمند همدلی است، حرف های آنان را گوش کرد.

گفتنی است بهزاد نبوی، عضو ارشد حزب منحله مجاهدین و از متحصنین مجلس ششم، پس از نقش آفرینی در فتنه 88، به شش سال حبس تعزیری محکوم شد.

دو سال پیش بود که سردار یوسف فروتن، اولین سخنگوی سپاه و رییس زندان اوین در دهه 60، در مصاحبه ای با یکی از خبرگزاری ها گفت: بهزاد نبوی در جلسات سازمان مجاهدین علناً به شهید بهشتی توهین می کرد [تا جایی که] به نشانه اعتراض با دلخوری و بحث با آنها جلسه را ترک کردم و دیگر در جلساتشان شرکت نکردم.

یا حسین فدایی در گفت وگویی گفته بود: بهزاد نبوی حرف امام را رد کرد و گفت ما هم مجتهد سیاسی هستیم .

جلال الدین فارسی هم در مورد خیانت بهزاد نبوی در مذاکرات الجزایر، اسناد و کدهای قابل تأملی را ارائه کرده و می گوید: نبوی در جریان مذاکرات، به واسطه کارهای خیانت آمیز خود ضربه بدی به کشور وارد کرد .

محسن رفیق دوست و حبیب الله عسگراولادی هم در گفت وگوهایی در قالب تاریخ شفاهی، از مخالفت های نبوی با رزمندگان سپاه و بسیج و کارشکنی هایش در کار جبهه ها گفته اند.

حالا چطور شده کسی که طرفدار سوسیالیسم بوده و اکنون با لیبرال ها فالوده می خورد و توهین به شهید بهشتی(ره)، حرف ناشنوی از امام(ره)، خیانت در مذاکرات الجزایر،کارشکنی در دفاع مقدس، تحصن و استعفا در مجلس ششم، محکومیت در فتنه 88 و.

را در کارنامه خود دارد به زعم مدعیان اصلاحات شده است کسی که در زندگی فردی و اجتماعی خود صداقت و سلامت را حفظ کرده و باید [او] را بازآفرینی کرد و حرف های [او] را گوش داد ؟ جز اینکه اینها همه ترفند و فریبی است برای رفع حصر و رفع ممنوع التصویری!
کلید واژه ها: مشکلات - اختیارات - اقتصاد - روزنامه آرمان - مدیریت - اقتصادی - دولت - شرایط - برنامه تبلیغاتی - روزنامه - کاندیدا - مشکلات اقتصادی - برنامه - کشور - وعده - نامزدی - روحانی - ایالات متحده - نمایش - آرمان - اروپا - رییس جمهور - تبلیغاتی - دیپلماسی - اصلاحات - ثبت نام - مدیران - ساختار - گزارش - قانون

آخرین اخبار سرویس:
رییس شورای نظامی انتقالی سودان با سیسی دیدار کرد

استاندار خراسان رضوی: تاریخ مشهد را دستکاری کرده ایم / می توانستیم کمتر به آثار تاریخی دست اندازی کنیم

زباله گردهای بجنورد درآمد خوبی دارند

چک های برگشتی 47 درصد کمتر شد

استخدام منشی آشنا به حسابداری در البرز

4 کاندید نایب رییسی مجلس اعلام شدند + اسامی

کاهش 16 درصدی معاملات مسکن؛ هشدار درباره رکود سنگین بازار

شاه کلید موفقیت چیست؟

استخدام مسئول فنی برای یک کلینیک در مشهد

چه مواردی در طرح تشدید مجازات اسیدپاشی دیده نشده است

استخدام منشی جهت موسسه ارتوپدی فنی نو توان در البرز

لاریجانی،عارف و ابطحی کاندیدای ریاست مجلس شدند

استخدام پیک موتوری در آشپزخانه قادری

کنایه روزنامه جمهوری اسلامی به ولنگاری در مداحی

سفر عراقچی به سه کشور عمان، کویت و قطر

آغاز رای گیری برای انتخابات هیأت رییسه مجلس

نامزد ریاست مجلس مشخص شدند

انتقــاد از غایبــان جلسه

رسم علی (ع)

کاندیدا های نواب رییسی برای اجلاسیه چهارم مشخص شدند + اسامی

رقابت لاریجانی و عارف برای صندلی ریاست مجلس

رقابت 4 کاندیدای نواب رییس مجلس شورای اسلامی آغاز شد

رقابت سه کاندیدا برای کسب کرسی ریاست مجلس آغاز شد

حیات طیبه در مسیر نظام حق محقق می شود/ کدام زندگی معنادار و مراد از معناداری چیست

نامزدهای ریاست مجلس مشخص شدند

نشست علنی امروز مجلس آغاز شد

«لاریجانی» رییس مجلس ماند

هگمتانه؛ شاخص ترین محوطه تاریخی غرب کشور

شکایت مجلس از دولت به دیوان محاسبات

دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه علم و صنعت تجلیل می شوند

دیدار اعضای 2 فراکسیون سیاسی مجلس با لاریجانی

ثبت نام بیست و یکمین دوره عتبات دانشگاهیان از 18 خرداد ماه آغاز می شود

کدام نهادها زیر بار قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات نرفتند؟

رأی گیری مجلس شورای اسلامی برای اجلاسیه سال چهارم آغاز شد

نصب دستگاه جدید رادیولوژی دیجیتال در بیمارستان امام خمینی (ره) کرمانشاه

لاریجانی، عارف و ابطحی کاندیدای ریاست مجلس شدند

انتخابات هیئت رییسه اجلاسیه چهارم مجلس

تعمیر منازل سیل زده خوزستانی تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره)

نامزدهای فراکسیون امید برای هیات رییسه مجلس معرفی شدند

جلسه علنی مجلس شورای اسلامی آغاز شد

4 کاندیدا برای نایب رییسی مجلس

«لاریجانی»،«عارف» و «ابطحی» کاندیدای ریاست مجلس شدند

جزییات پروژه های اولویت دار اقتصاد مقاومتی وزارت بهداشت اعلام شد

لاریجانی»،«عارف» و «ابطحی» کاندیدای ریاست مجلس شدند

کاندیداهای ریاست مجلس مشخص شدند

بچه 10 ساله مادرش راکشت

جدید ترین آمار ایدز در کشور

توبیخ مدیر پخش شبکه پنج و اخراج عوامل پخش گفتار موهن

سیستان و بلوچستان رنگین کمان معدن کشور است

گور تاریخی در محله ساغریسازان کشف شد

آخرین وضعیت ترافیک معابر بزرگراهی تهران

نمایش اتحاد و برادری مردم با برگزاری متمرکز نماز عید فطر در شهرها

استخدام آشپز آقا در محدوده اندیشه و شهریار

آیا تاکنون محل ضربت خوردن حضرت علی(ع) را دیده اید؟ /عکس

اعلام جدیدترین آمار ایدز در کشور

رد اختیاری و 5 ساله شدن سربازی/ جزییات طرح اصلاح قانون سربازی

استخدام فروشنده خانم در منطقه آزاد انزلی

دعای مخصوص روز بیستم ماه رمضان/ عکس

شبکه های آموزشی علوم پزشکی در کشور تشکیل می شود

استخدام فروشنده حضوری و تلفنی جهت یک شرکت در تهران

9700 دقیقه برنامه در حوزه رونق تولید ساخته شده است/ تولید مستند روزهای زندگی بانوان کارآفرین در کردستان

آغاز نشست علنی امروز پارلمان برای انتخاب هیأت رییسه

فوت پدر شهید غلامعلی لاخی در قاین

آیین خاطره گویی دفاع مقدس در بهمیی

آدرس پایگاه های کمیته امداد برای جذب حامی اعلام شد

رقابت سه کاندید برای کسب کرسی ریاست مجلس آغاز شد

درهای بهشت باز می شود، درهای جهنم بسته اگر ...

حیات طیبه در مسیر نظام حق محقق می شود/کدام زندگی معنادار و مراد از معناداری چیست

تلاوت «علیرضا سلطانی اقدم» از سوره الضحی

«لاریجانی»،«عارف» و «ابطحی» کاندیدای ریاست مجلس شدند

جلسه علنی مجلس آغاز شد/ امروز انتخابات هیات رییسه

علوی تبار: ایرانیان یک ملت هستند و نیازی به فدرالیسم ندارند

رمز و راز عبادت؛ بخش هجدهم: مراتب عبادت (16)

اختتامیه نمایشگاه بین المللی قرآن کریم

اعلام فهرست شرکت ها و سازمان های اخلالگر نظام مالیاتی

آغاز جلسه علنی مجلس/ برگزاری انتخابات هیات رییسه در دستور کار

لاریجانی نامزد نهایی دو فراکسیون مستقلان ولایی و ولایی / عارف امید فراکسیون امید

آغاز انتخابات پارلمانی اروپا در شش کشور

جدول پخش برنامه های امروز سیمای دنا

خوانش کتاب «در کمین گل سرخ»؛ ویژه زندگی شهید صیاد شیرازی

فرزندانی که توانایی مالی دارند ملزم به پرداخت نفقه والدین هستند

آغاز جلسه علنی مجلس/ برگزاری انتخابات هیات رییسه در دستور کار

جلسه شورایعالی انقلاب فرهنگی به ریاست لاریجانی برگزار می شود

آقای رییس جمهور! تسلیم روش های غیرقانونی نشوید

رد اختیاری و 5 ساله شدن سربازی/ جزییات طرح اصلاح قانون سربازی

ارز 4200 تومانی در زندگی مردم هیچ تاثیری نداشت

دفاع مقدس به عنوان یک الگو برای نسل آینده تبیین شود

حل مشکل کمبود معلمان آموزش و پرورش با سنوات ارفاقی

ترامپ: نگران آزمایش های موشکی کره شمالی نیستم

خانواده شهید و ایثارگر عملیات بیت المقدس میزبان آل هاشم

روزنامه استخدامی استان همدان | یکشنبه 5 خرداد 98

استخدام آشپز،کمک آشپز و نیروی خدماتی در رستوران

سخنان نامربوط یک مداح موجب اخراج تهیه کننده، مدیر برنامه و ناظر پخش شد

استخدام کارمند حسابداری خانم در تهران

سفیر ایران بسته شدن اتاق بازرگانی ایران و انگلیس را تکذیب کرد

استخدام نیروی خانم جهت حسابداری ترجیحا آشنا به نرم افزار آسان در تهران

ایستادگی در برابر تهاجم اقتصادی دشمن با اقدامات جهادی و بسیجی

استخدام کارشناس رادیولوژی جهت بیمارستان شهید مدنی کرج

مراسم ارتحال امام (ره) فرصتی است مناسب برای معرفی امام (ره) به نسل جوان

در شرائط سخت اقتصادی کنونی فقط با کار و تلاش فراوان می توان مشگلات را رفع و امید را بین مردم بوجود اورد

دولت اختیار و توانایی های مختلفی دارد /ترفند «اختیارات محدود» جواب نمی دهد

دولت اختیار و توانایی های مختلفی دارد /ترفند «اختیارات محدود» جواب نمی دهد